PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diş beyazlatma yöntemleri

İbrahim33
09-07-2015, 21:56
Karbonat dışında , her hangi bir önerisi olan var mı ? google falan araştırdım ama her sitede farklı şeyler yazıyor. tecrübe eden arkadaşlardan bilgi almak isterim. Dışarıda kaç iraya yapıyorlar bu işlemi ? dişlerimin hali pek iyi sayılmaz :)

porschemurat
09-07-2015, 22:05
Bir ara ilk çıktığı zamanlarda 15 gün kullandım etkisini gördüm tavsiye ederim.
Sıkılmadan hergün kullanmalısın.
https://www.google.com.tr/search?q=di%C5%9F+beyazlat%C4%B1c%C4%B1&espv=2&biw=1536&bih=777&tbm=isch&imgil=cx_txSVUgkE4zM%253A%253B0FWhq2OffRhueM%253Bh ttp%25253A%25252F%25252Fwww.disbeyazlatma.gen.tr%2 5252F&source=iu&pf=m&fir=cx_txSVUgkE4zM%253A%252C0FWhq2OffRhueM%252C_&usg=__-QfZsviW1A4HJnECveknTA3oWcA%3D&ved=0CEkQyjc&ei=tdOeVf2cA4XYyAPT47rACg#imgrc=cx_txSVUgkE4zM%3A&usg=__-QfZsviW1A4HJnECveknTA3oWcA%3D

levent
09-07-2015, 22:05
Dişçisine göre 150-200 tl ye temizliyorlar, ağzın rahatlıyor..

Ben geçen aylarda tüm 20 liklerden kurtulup 1-2 ufak dolguyu hallettikten sonra son işlem olarak yaptırdım, yılda bir tekrarlanabilir, ağzın hafifliyor diyeyim. Özellikle sigara, çay, kahve çok içiyorsan tavsiye ederim.. İçecekler resmen boyuyor çünkü..

İbrahim33
09-07-2015, 22:08
150 - 200' se iyiymiş , bi tanıdık 500 lira civarı demişti. Yarın 2-3 diş hastanesini arayıp sorayım bakayım. kullanacakları ürünün önemi falan var mı ? ucuz yaptıracağız derken , yarın öbür gün zarar vernesinler dişlere ?

B16
09-07-2015, 22:10
150 - 200' se iyiymiş , bi tanıdık 500 lira civarı demişti. Yarın 2-3 diş hastanesini arayıp sorayım bakayım. kullanacakları ürünün önemi falan var mı ? ucuz yaptıracağız derken , yarın öbür gün zarar vernesinler dişlere ?

Sıkıntı olmaz. Bembeyaz isterseniz lazer ile beyazlatıyorlar ama hortumla da cepten para çekerler.

levent
09-07-2015, 22:16
Lazere gerek yok orj diş rengine dönsün yeterli bence :)

Su ile limon aromalı pudramsı bi sıvı sıkıp temizledi benimkini, araları da detay teli ile halletmişti :)

Grimlord
09-07-2015, 22:23
bleaching yöntemi var (kimyasalla beyazlatma sanırım) , ama kimse tavsiye etmiyor,hem de pahalı bir işlem.
onun yerine doğal olan karbonat limon,misvak vs kullanabilir bence
hele şu toz halinde pudra gibi olanların hiç bir faydası yok :)

Kartal3urak
09-07-2015, 22:49
150 - 200 e yapan Ankara'da Düzgün bi dişçi yok die biliyorum :D Bu ara Sigara'ya Başlamış Gibi Bişeyim İhtiyacım Var Sanırım

levent
09-07-2015, 22:54
150 - 200 e yapan Ankara'da Düzgün bi dişçi yok die biliyorum :D Bu ara Sigara'ya Başlamış Gibi Bişeyim İhtiyacım Var Sanırım

Eş dost tanıdık vasıtasıyla bulunur illa ki memnuniyeti yüksek birileri :)

Ben annemin dişçisine yaptırdım tabi o yüzden biraz da indirim aldım diğer işlemler de olunca :)

redtop
09-07-2015, 23:16
Ağız sağlık ve diş merkezlerinde ücretsiz ultrasonic temizlik yapılıyor.
Arm & Hammer markasını bilen bilir.İngiliz üretimi ve baking soda yı ilk defa diş macununda kullanan markadır.Kesinlikle faydasını görürsünüz.

Korollacı
10-07-2015, 04:38
karbonat+ lımon 2 hafta sonra faydasını gorursunuz.

tylan
10-07-2015, 05:47
Siz discilere çok para veriyormussunuz ben burda özel discilere 50 tl e halettiryorum gene sararmiyormu sarariyor :D kabartma tozuda is goruyormus kız arkadasim demişti ama o sigara icmiyor ben de hiç denemedim ama onun dişleri bembeyaz

fore
10-07-2015, 06:07
Diş pastası satılıyor eczanelerde işe yarar... zararı yok değil tabi ama dişcide de diş minesi mutlaka incelecek beyazlatma yapılırken..
daha doğrusu beyazlatma ve temizleme ayrı işler zaten..

temmuz06
10-07-2015, 07:58

Dışler vucuttaki en sağlam yer, düzgün bi dişciye çok para vermeden temizletin sonuç iyi oluyor.

Sezgin
10-07-2015, 08:01
Dişçisine göre 150-200 tl ye temizliyorlar, ağzın rahatlıyor..

Ben geçen aylarda tüm 20 liklerden kurtulup 1-2 ufak dolguyu hallettikten sonra son işlem olarak yaptırdım, yılda bir tekrarlanabilir, ağzın hafifliyor diyeyim. Özellikle sigara, çay, kahve çok içiyorsan tavsiye ederim.. İçecekler resmen boyuyor çünkü..

temizleme mi beyazlatma mı? ikisi ayrı çünkü

exca-
10-07-2015, 10:06
Diş temizliği yaptırabilirsiniz, diş beyazlatma önermem zaten hekimlerde önermezler normalde. Diş vücudun en sağlam yeri değildir, kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir. Genetik büyük faktör, bakımı da çok önemli. Ankara'da olup diş sorunu çeken olursa bana yazabilir, ben şuan Almanya'dayım ama annem Numune'de diş hekimi yardımcı olurum elimden geldiğince.

Tunacan
10-07-2015, 10:36
Herşeyden önce, çayı, neskafeyi, kolayı bırakın..

BARR
10-07-2015, 10:46
Diş temizliğinizi yaptırın sene 1 kere onda sıkıntı yok ancak beyazlatma yapmayın diş minesine zarar veriyor, dişçi arkadaşlarım tavsiye etmiyor ben de istemiştim yapmamıştı gayet açık şekilde de söledi. TV'de program haber sunucusu filan değilsen saçmalık demişti.

şehmuz
10-07-2015, 10:46
benn bi ara kolanya denediydim olmadı,zımparayıda denedim zımpara baya işe yaradı sadece ön dişleri yapabildim arkalara ulaşamadım,,sonra diş macununa devam birde sert fırça kullanın mutlaka fırçanız sert olsun

gkhnyds
10-07-2015, 10:48
Dişleri temizlemek ayrı şey, beyazlatmak ayrı şey.
Özelliklede dişlerin iç kısımlarındaki kreç tutmuş gibi görünen tartarı ufak operasyonla temizliyorlar. 100 TL 'ye yapan diş hekimleri mevcut.
Bir de temizledikten sonra lazerle beyazlatma işlemi yapılıyor bir kaç seans. Çok etkili. Az da olsa zararı vardır diye düşünüyorum. Dolgu yapılan ön dişlerin renk farkını gidermek içinde kullanılıyor.
Bu cihazın evde kullanılmak üzere versiyonları mevcut.
Tabi, çay sigara olduğu sürece etkisi azalıyor.

beast
10-07-2015, 10:49
Sigara çay vs işim yok ama sade neskafeyi bol bol içiyorum. Ben de beyazlatmak istiyorum.

Tunacan
10-07-2015, 10:52
benn bi ara kolanya denediydim olmadı,zımparayıda denedim zımpara baya işe yaradı sadece ön dişleri yapabildim arkalara ulaşamadım,,sonra diş macununa devam birde sert fırça kullanın mutlaka fırçanız sert olsun

Şaka mı bu?

hakotech
10-07-2015, 10:53

Bende mazotla silip ardından tinerle çila cektım,sonra dozer ve hilti ile tartarları alıp silindir makinasıylada son düzeni sağladım....kardeş ne diyon ya ne kolonyası ne zımparası...şu zımparayı bi açarmısın nasıl yaptın vallahi çok merak ettim :)

R.S.C
10-07-2015, 11:08
150-200 çok fazla ya bildiğin polisajla dalıyor dişlere toplasan 3 dk sürmez bu işlem

onur_S
10-07-2015, 11:12
Temizleme ayrı beyazlatma ayrı. Once temizletip sonra beyazlatmak daha iyi olur.
Lazerle beyazlatma yapılıyor ya da bi tekniği daha var, agzınıza uygun dişlik yapılıyor, özel jeller var tüp şeklinde satılıyor, onları dişliğin içine sıkıp takıyorsunuz yatarken vs, 1 gün filan dişler ara ara güzel sızlıyor birden soğuk vurur gibi
dişçiyle görüşmeniz en sağlıklısı.

Tunacan
10-07-2015, 11:17
Doğru sıralama: M205 - M105 - Fusso99 olmalı..

Gökhan Kavuştu
10-07-2015, 11:18
Diş temizliği ve beyazlatma için Ankara'da cep yakmayacak bir doktor önerisi olan var mı?

Mivec_4G63
10-07-2015, 11:20
şimdi biri çıkıp dişlere pasta cila yaptım bembeyaz oldu yazarsa şaşırmam

BARR
10-07-2015, 11:22
Doğru sıralama: M205 - M105 - Fusso99 olmalı..

Ben Exo üzerine C2v3 atıyorum beğenmedim senin listeni...

Tunacan
10-07-2015, 11:23
stok eritiyoruz hocam..

şehmuz
10-07-2015, 11:24
ön dişlerimi zımparayla beyazlattım sadece 1 sefer ne varki bunda ,,kolanyayıda pamuga batırdım sildim bu yani

Tunacan
10-07-2015, 11:26
Sorun şu ki kolonya değil de ipa kullanman gerekliydi...

Tunacan
10-07-2015, 11:26
Hacı abi yaş kaç?

sweap07
10-07-2015, 11:28
benımde dişlerde sararma mevcut sıgara kullanmıyorum dıslerımıde fırcalayan bırısıyım beyazlamıyor abi

Gko
10-07-2015, 11:35
ön dişlerimi zımparayla beyazlattım sadece 1 sefer ne varki bunda ,,kolanyayıda pamuga batırdım sildim bu yani

bide çakmağı çaksaydın dişlerin ateş ederdi.

BARR
10-07-2015, 11:40
Ne kadar da sanayici bir erkek!!

ckrc
10-07-2015, 11:45
Benim dişcim bayağı arabaya pasta yapar gibi yapmıştı, ücrette almamıştı. Bembeyaz yapmıştı dişlerimi.

kimbubye
10-07-2015, 12:31
Konu uçup gitmiş ama yeri geldi bilgi vereyim.

Öncelikle diş beyazlatma macunları, pastaları vs. bunların hepsi yalan dolan hiç yapmayın.

Neden?

Çünkü ÇOK zararlı. Dişin dış katmanına zarar veriyor.
Çünkü işe yaramıyor. Yapılan işlem uzun ömürlü asla olmuyor.
Çünkü standart macundan farkı yok.
Çünkü doktorlar tarafından asla önerilmiyor.

Diş beyazlatma (yani bleaching) işlemine gelirsek. En sondan başlayarak gideceğim: Zararlı

Bleaching işlemi için önce iş etlerinizin kil gibi bir maddeyle kaplanmasıyla başlıyor. Bunun nedeni ileriki safhada sürülecek olan jelin lazer ışığı ile form alması nedeniyle diş etlerinize zarar vermesinin engellenmesi. Ben bir seans yaptırdım. Acımıyor, çok nadir acır gibi hurafelere kanmayın. Ben hayatımda en büyük acıyı o an çektim. Anlatamam size. Sanki dişleriniz patlayacak gibi, sürekli yıldırım çarpıyor gibi.

İşlem sonucuna gelince ise, diş renginize göre bir seansta en az 2 3 renk tonu atıyor ve benim dişlerim inci gibi olmuştu. Fiyatını hatırlamıyorum bi kaç yıl önceydi. Gel gelelim çekilen çile ve sonuç karşılaştırmasına: Bence hiç girişmeyin. Yani sizinde canınız benim gibi tatlıysa hiç girmeyin. Ya da girecekseniz de 4 aylık periyotlarla 3 seans falan girin. Sonuca aşık olacaksınız.

Tabi bleaching yaptırmakla da bitmiyor. İlk hafta tamamen beyaz renkli besinlerle beslenmelisiniz. Su, Un çorbası, Süt, Peynir vs. farklı renkliler dişlerinizde leke yapacaktır aman dikkat. Ve bu bleaching'in kalıcılığı öyle çok değildir. Ben sigara içmem. Şarap vs gibi renk verici şeyleri sevmem. Çaydan nefret ederim. Yani doktorların istediği ne varsa bende. Lakin kalıcılığı max 4 ay.

Bu dediklerimi kullanıyorsanız sizde 2 hatta 1 ay olması içten bile değil.

Kişisel Yorumlarım:
Bende yemedi bir daha yaptırmadım. Sizin yerse yaptırın.
Ben acı çektim, bu demek değildir ki sende çekeceksin, o kişinin diş hassasiyetine göre değişir.
Sigara kullanıyorsan hiç girme, boşa masraf ve acı
Ama sonuç mükemmel.

Tradeoff'unu siz yaparsınız artık.

Canselmo
10-07-2015, 12:51
Diş beyazlatma yöntemı sıgarayı ve kahveyi bırakın duzli diş fırcalayın :D

SULTANOGLU
10-07-2015, 12:53
Türkiyede yaptıpğım boyahane ziyaretlerinden birinde boyacı ustalarımızdan biri 3m pasta ile dişlerini beyazlatıyordu. Bunu birebir gördüm banada tavsiye etti. beze pastayı yedirerek yapıyordu :D yani arkadaşın dediği şaka olmaya bilir :D

Slammed
11-07-2015, 00:12
Türkiyede yaptıpğım boyahane ziyaretlerinden birinde boyacı ustalarımızdan biri 3m pasta ile dişlerini beyazlatıyordu. Bunu birebir gördüm banada tavsiye etti. beze pastayı yedirerek yapıyordu :D yani arkadaşın dediği şaka olmaya bilir :D

Dremell ucuna sert bi keçe tamam işte sana :D

bskone
12-07-2015, 12:52

şehmu'zu buldum galiba :D

https://www.youtube.com/watch?v=NQIQ0Oq_Vps

https://www.youtube.com/watch?v=NQIQ0Oq_Vps

SULTANOGLU
12-07-2015, 12:56
offf off inanılmazz :D

levent
12-07-2015, 13:01
temizleme mi beyazlatma mı? ikisi ayrı çünkü

Aynı olmadığını biliyorum, ben temizlettim. Zaten temizletince de rengi açılıyor doğal rengine geliyor. Bence beyazlatmaya gerek yok doğal rengi en iyisi.

Zaten beyazlatmak mineye zarar vererek gerçekleşiyor, annemin dişçi arkadaşı daha ben çocukken tembihlemişti :)

Frid
12-07-2015, 13:30
Şuana kadar düzensiz diş fırçalama yaptıysanız, standart temizlik yaptırın ve düzenli diş fırçalamaya geçin yumuşak çok kıllı fırça kullanın, beyazlatıcı gibi saçma özellikleri olan macunlardan uzak durun yeterlidir. Dişleri iç dış, diş etlerini, damak ve dilinizi fırçalayın.

Mümkünse sigara içmeyin, çay, kahve minimuma indirin.