PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : avukat olan varsa acil yardım (reddi miras)

thedevil
09-07-2015, 23:16
Merhaba arkadaşlar reddi miras ile alakalı bir bilgi almak istiyorum.

Rahmetli babam kendisine borcu olan mütahitten 2011 yılında bir daire alıp 3 ay içerisinde sattı, daire 13.000 değerinde gösterilmiş fakat daireyi alacağına karşılık 110.000 TL ye başkasına satılmış, sonrasında babam 09.04.2012 tarihinde vefat etti bizde mirasçıları olarak bir araba ve birde işlettiğimiz atölyenin demir başlarını aldık aynı zamanda borç olarak kalan sigorta borcu hatırladığım kadarıyla 8.000 + doğan grubundan 2000 liralık icraya verilmiş bir borç ve 13.500TL vergi borçlarınıda üzerimize aldık.

İcra borcunu ödedik+ sigorta borcunu kapattık ve hali hazırda yapılandırılmış vergi borcunu ödemekteyiz....

Fakat 2011 yılında sattığı daireden 23.500 TL vergi borcu çıktı yanlız bu bize daha yeni tebliğ ediliyor eğer biz böyle bir borcu bilmiş olsaydık reddi miras yapar mallarıda üzerimize almazdık çünkü aracı 23.500'e sattık dükkan demir başlarıda 7000 TL raiç bedel sayıldı hatta dükkan demir başlarınında 5.600 TL vergisini ödedim...

Soru: aradan 4 sene geçmiş ve vefat edenin borcu yeni tebliğ ediliyor bu durumda ne yapılabilir ?