PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcu arkadaşların yardımına ihtiyacım var :)

PiscocuK
10-07-2015, 13:57
selamlar

Çarşamba günü yolda bir motor gördüm nedir ne değildir ara tara sor soruştur en son honda MCX dir kesin dediler.Ama ben hala benzin deposunun daha geniş olduğunu düşünüyorum sanki daha racing tarzı bir motordu diye düşünüyorum

her neyse.Şimdi ben gittim bir honda bayisine bindim falan çok sevimli bir motor altımda kayboldu ama yinede çok sevdim.ilk motorum olacak daha önce motor kullandım ama scooter tarzı motorlardı.kullanmayı düşündüğüm mesafe iş ev arası 7+7 14 km ve haftasonralı tuzla sahil pazar bakkal işleri vs için kullanırım.Çok alışmadıkça karşıya yada uzak mesafeye gitmeyi düşünmüyorum

sıfır fiyatı 7000-7500 TL arası ve direk bayiden 24 ay taksit yapıyorlar ama benim kafamda sorular var.Alırsam pişmanlık yaşarmıyım vay aynı paraya bu vardı gibi yada tüh muadili bu olurdu dermiyim

motorlar konusunda hiç bir fikrim yok.Bu motoru çok sevimli bulduğum için almak istiyorum başka bişeyi hakkında en ufak bir fikrim yok açıkcası

fikir ve önerilerinizi verirseniz çok memnun kalırım.Ona göre ehliyet sınavına giricem motor için :)

orda bir resim de çektik cidden sevdim :D

http://i.hizliresim.com/DMzmL6.jpg (http://hizliresim.com/DMzmL6)

onat
10-07-2015, 14:26
şahsi fikrim bu motorun var olan bir motorun yanına 2.olarak konması. belli bi dönemden sonra bu lanet iş, tatmin vermemeye başlar. daha üstü daha üstü diye. işi kavradıktan sonra değiştiririm derseniz alabilirsiniz ama mcx ler tr de yeni olduğu için 2.el olayında hızlı mıdır yavaş mıdır bilemiyorum.. bence hiç yormadan, sonrasını düşünmeden, illaki bir motor alayım mantığınız varsa pcx alın.

Eren G.
10-07-2015, 14:33
Ben de honda grom almaya cok niyetlenmistim gecen sene. Cok tatli ve guzel bir motor. Yurtdisinda inanilmaz bir kitlesi var. cok fazla modifiye secenegi olan bir model belki gordugunuz modifiye edilmis halidir, grenaj vs takilmis olabilir. Altin elbiseli adamin incelemesini izlemenizi tavsiye ederim. Su konuyu eklemistim alirsam diye bir gozatin isterseniz; http://www.hondagrom.net/forums/13-grom-performance/1730-free-mods-every-grommer-should-do-immediately.html

ege_c
10-07-2015, 14:34
17 liraya depo fullenip 500 km yapıyormuş.şaka gibi. dün bi abimiz sıfır aldı 7 buçuğa bayiden.ama motorsiklet işine hele de yakın arkadaşımı 2 hafta önce motorsiklet yüzünden kaybetmişken hiç sıcak bakmıyorum ama sosyal mesaj vermek istemiyorum,herkesin kendi kararı.

PiscocuK
10-07-2015, 15:10
adamın yorumlaması çok iyi yaaa :)

https://www.youtube.com/watch?v=y3VeMoPnrtA

can2k
10-07-2015, 15:21
adamın yorumlaması çok iyi yaaa :)

https://www.youtube.com/watch?v=y3VeMoPnrtA

super adam ya takip ediorum videolarını :)
yurtdısındakiler gibi orasını burasını ovmuo hep net yorumlar :D
s1000rr videosu favorim

cok konuyla alakasız oldu,
başlangıç için iyi motor çokta az yakıyo, honda kullanımı diger motorlardan her zaman daha rahat - şahsi düşüncem hayırlısı olsun

onn_dear
10-07-2015, 15:41
Walla daha gecen hafta kuzenim eşiyle beraber sinyal vermeden önlerine kiran birisi yüzünden motorsikletten düştüler, el ve ayaklarda kırıklar, bolca dikiş, siyriklarla kurtuldular. Bence motora hic bulasmayin. Tr de arac gözüyle bakilmiyor, yarin bi gün olasi bir kazada cok pişmanlık duyarsiniz.

blow07
10-07-2015, 15:42
Barkın Bayoğlu'nun ( altın elbiseli adam) küçük tekerlek yüzünden düştüğü motor sanırım bu. Honda her zaman için güzel motorsikletler ortaya çıkarıyor. Eğer uzun süreli binilecek ise motoru tavsiye ederim fakat 2. elinin bi o kadar zayıf olduğunu düşündüğüm bir motor. Fakat diğer yorumlarda da söylenildiği gibi abi sizi tatmin edecek bir motor olduğunu düşünmüyorum.

blow07
10-07-2015, 15:44
https://www.youtube.com/watch?v=21rYIegKhfE

PiscocuK
10-07-2015, 16:01
şahsi fikrim bu motorun var olan bir motorun yanına 2.olarak konması. belli bi dönemden sonra bu lanet iş, tatmin vermemeye başlar. daha üstü daha üstü diye. işi kavradıktan sonra değiştiririm derseniz alabilirsiniz ama mcx ler tr de yeni olduğu için 2.el olayında hızlı mıdır yavaş mıdır bilemiyorum.. bence hiç yormadan, sonrasını düşünmeden, illaki bir motor alayım mantığınız varsa pcx alın.

Tuzla yaz aylarında küçük sahil kasabası gibi ama aşırı yoğun arabayla dışarı çıkamıyoruz günde 14 km haftasonlarıda 10-20 km keyfe keder yaparım gibi görüyorum oyüzden ikinci motor gerekirmi bilmiyorum ilk etapta

Ben de honda grom almaya cok niyetlenmistim gecen sene. Cok tatli ve guzel bir motor. Yurtdisinda inanilmaz bir kitlesi var. cok fazla modifiye secenegi olan bir model belki gordugunuz modifiye edilmis halidir, grenaj vs takilmis olabilir. Altin elbiseli adamin incelemesini izlemenizi tavsiye ederim. Su konuyu eklemistim alirsam diye bir gozatin isterseniz; http://www.hondagrom.net/forums/13-grom-performance/1730-free-mods-every-grommer-should-do-immediately.html

teşekkürler ama yapılmış birşey göremedim verdiğiniz linkte.

17 liraya depo fullenip 500 km yapıyormuş.şaka gibi. dün bi abimiz sıfır aldı 7 buçuğa bayiden.ama motorsiklet işine hele de yakın arkadaşımı 2 hafta önce motorsiklet yüzünden kaybetmişken hiç sıcak bakmıyorum ama sosyal mesaj vermek istemiyorum,herkesin kendi kararı.

Allah rahmet eylesin sabır versin

PiscocuK
10-07-2015, 16:09
Walla daha gecen hafta kuzenim eşiyle beraber sinyal vermeden önlerine kiran birisi yüzünden motorsikletten düştüler, el ve ayaklarda kırıklar, bolca dikiş, siyriklarla kurtuldular. Bence motora hic bulasmayin. Tr de arac gözüyle bakilmiyor, yarin bi gün olasi bir kazada cok pişmanlık duyarsiniz.

şöyle söyliyeyim motor almazsam bisiklet alıp o yolu bisikletle gideceğim spor olması için.yol 7 km ama e5 değil tam sahilde değil bu akşam bir video çekeyim en iyisi :)

Barkın Bayoğlu'nun ( altın elbiseli adam) küçük tekerlek yüzünden düştüğü motor sanırım bu. Honda her zaman için güzel motorsikletler ortaya çıkarıyor. Eğer uzun süreli binilecek ise motoru tavsiye ederim fakat 2. elinin bi o kadar zayıf olduğunu düşündüğüm bir motor. Fakat diğer yorumlarda da söylenildiği gibi abi sizi tatmin edecek bir motor olduğunu düşünmüyorum.

uzun vade binerim.bozulup elden ayaktan düşene kadar binerim.park sıkıntım vs yok.eğer ki bu motor işi beni tatmin ederse seneye yazın belki 250cc 600cc gibi değişm olur ama sanmıyorum yüksek cc beni korkutuyor

Eren G.
10-07-2015, 16:41
Abi o linkte aslinda teorik anlatilmis biraz. grom sahiplerinin agzindan guzel br yazi.

Bu linkte ornek bulabilirsin ;

http://www.motorcycle.com/top10/top-10-modified-honda-groms.html

PiscocuK
10-07-2015, 16:49
Abi o linkte aslinda teorik anlatilmis biraz. grom sahiplerinin agzindan guzel br yazi.

Bu linkte ornek bulabilirsin ;

http://www.motorcycle.com/top10/top-10-modified-honda-groms.html

bu iyiymiş..yanlız ordaki beyaz baya güzel olmuş :) iştahım kabardı

Dodoo
10-07-2015, 17:05
Bu taksidi kredi kartına mı yapıyorlar ?

PiscocuK
10-07-2015, 17:20
bayi kendi bünyesinde sanırım kredi kullandırıyor onu detaylı sormadım.kredi kartına 9 taksit yapıyorlar sanırım.

merak ediyorum bunların bakımları kaç km de yapılıyor..birde normal oto bakımı yaptırdığımız yerde yaptırabilirmiyiz? ben yarın gidip alıcam sanırım ama ehliyet sınavı 22 ağustostaymış..kapıda dururken nasıl dayanırım binmeden bilmiyorum :D

PiscocuK
10-07-2015, 17:34
kanımıza işlemiş :) 160 cc kiti bile var :D

http://www.yuminashi.com/-msx125-cylinder-kits/

PiscocuK
10-07-2015, 17:40
birde kırmızı beyaz siyah seçeneleri var siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
canlı olarak sadece kırmızıyı gördüm gayet güzel duruyor ama beyazda tercih edilebilir sanki?

cabriolet
10-07-2015, 17:47
Ben olsam beyazını tercih ederim ama yoksa kırmızısı alınabilir :)

Er34
10-07-2015, 17:48
Gerekli yorumlar yapılmış ancak 7bin liraya 24 ay vade mi yapıyorlar ? Aylık 300kusür lira yapar. Mantıklı fiyat.

blow07
10-07-2015, 20:53
bayi kendi bünyesinde sanırım kredi kullandırıyor onu detaylı sormadım.kredi kartına 9 taksit yapıyorlar sanırım.

merak ediyorum bunların bakımları kaç km de yapılıyor..birde normal oto bakımı yaptırdığımız yerde yaptırabilirmiyiz? ben yarın gidip alıcam sanırım ama ehliyet sınavı 22 ağustostaymış..kapıda dururken nasıl dayanırım binmeden bilmiyorum :D

kendi motorsikletim için ortalama 3000 km de bir bakıma giriyorum abi. Evet oto bakımı yaptırdığınız yerde de yaptırabilirsiniz. :) Bakımı gayet kolaydır . :)

STP
10-07-2015, 20:55
Tamamina kredi cikiyor aylik 390 odemeli 24 ay fiyat verdiler marmara hondada

İzzet Göçmen
10-07-2015, 21:28
MT.net ten yeterli cevap alırsınız bu motor hakkında 2.eli pek iyi sayılmaz gibime geliyor ben olsaydım pcx falan almaya bakardım

STP
10-07-2015, 21:29
aynı kanıdayım ıkıncı elı zor bunun arada kalmıs bı serı cunkı. pcx peynır ekmek gıbı satılır

mrtysn
11-07-2015, 00:12
Turkiye'de yasadigim surece motor almam ama alacak olursam muhtemelen bu Grom olur.

PiscocuK
11-07-2015, 00:40
Cok tesekkurler arkadaslar.alirsam curuyene kadar satmayi dusunmuyorum evde zaten yamaha novami oyle bisi var 2006 model.ilk sahibiyiz hala gidiyo buda oyle olacak eger alirsam.yarin bayiye gidip son konusmayi yapicam bakalim hayirlisi.22 23 agustosta da ehliyet sinavlari varmis.yarin alirsam evraklar icin trafikten randevu alip pazarteside evrak islerini bitirmeyi dusunuyorum

Yorumlar icin herkese tek tek tesekkurler

STP
11-07-2015, 00:53
ehlıyet kursu ıcın emnıyete gıtmene gerek yokkı,
dıploma fotokopısı,aıle hekımınden saglık raporu 6 foto ve e devletten adlı sıcıl kaydı goturuyosun kursa kaydını yapıosun, sınavdan bı kac gun once arıyolar gıdıyosun ısı bıtırıyosun

PiscocuK
11-07-2015, 02:03
Yok motorun evraklari icin.eger yarin alirsam pzt. Gunu emniyetten randevu alip ruhsat plaka vs islemleri icin yani :)

STP
11-07-2015, 02:36
Pcx al :) pisman olmazsin haci

canozgur106
11-07-2015, 05:24
Kesinlikle pcx al bunun 2.nci eli zayıf yada bws alabilirsin..

PiscocuK
11-07-2015, 10:14
Pcx heryerde var bu cok farkli oldugu icin bunu almayi dusunuyorum.yagmurda yagmasaydi iyiydi tabi :) satmak gibi bir niyetim yok arkadaslar 2 yada 3 tane alip yazin vizir vizir dolasabiliriz sanirim

STP
11-07-2015, 11:04
Pcx heryere gider kanka :) yolada gider daga bayirada gider, yola giderken bi yerlerini agritmaz vs vs :)

PiscocuK
11-07-2015, 12:01
Hani desenki buna bu parayi verene kadar yamaha yzf r 125 al tamam ama kapida zaten pcx tarzi bisi var keyifsiz bu bence cok daha dikkat cekici kanka :)

Ranthor
11-07-2015, 12:04
2008 dan beri scooter sahibiyim. benim tavsiyem, daha büyük lastikli bir scooter alman olur. Ayrica bagaji da olsun.
kymco agility (büyük jantli olanlar) e bir bak.

Pcx da güzel motor ama çoğunluğun onu tercih etmesi kafani karistirmasin. O kadar da guzel değil.

K0213
11-07-2015, 12:20
https://www.youtube.com/watch?v=21rYIegKhfE

En son yazı olasa defalarca kendini tekrarlayan bu videoyu yapana küfür edecektim.

Ama yazıdan anlaşılan motor kötü değil, motoru tanımayan sürücü kötü bu durumda.

PiscocuK
04-09-2015, 14:47
motor ciddi anlamda çok dikkat çekici yolda tutan durduran asılan artık ne derseniz..
markete pazar gidiyorum yada bir dükkana girip çıkıyorum başında 4-5 kişi...klasik sorular :) çok hoşuma gitti yalan yok ama her nezaman ki biri bişi söylece ciddi şeyler atlattım

şimdi yamaha R25 almayı düşünüyorum mart gibi :) kuzenim soktu aklıma girdi kanıma ikimiz bir alalım dedi

şimdi bu benim ilk motorum.çok tecrübesizim kabul ama scooterdaki güven hissiyatını alamadım gibi.sanki en ufak sağa sola dönüşlerde ( %5-%10 gibi viraj) düşecekmişim yada motor altımdan kayacakmış gibi bir hissiyat yaşıyorum.bukadar basit kayar gidermi altımdan? bir iki kere keskin dönüşler de de vites düşürüp gaz verdiğimde motorun arkası kaydı :) drift yapacaktım neredeyse.bayi 200 km çok dikkatli olmamı lastiklerin dışında bişi olabileceğini ve kayabileceğini söylemişti sanırım o dur dedim ama yinede tırsıyorum

motor rodajda olduğu için sıkıp deneme fırsatım henüz olamadı ama iki gündür hava rüzgarlı ve motor beni resmen tutuyor şerit değiştirecekmiş gibi itiyormuş gibi hissediyorum.bu söylediğim çok önemli...atıyorum yamaha R25 e geçersem BU SORUNU YİNEDE YAŞARMIYIM???

motor ekipmanları satan arkadaşımla durumu konuştuğumda çok kaliteli lastik kullanılmadığını ve lastikleri değiştirmemin daha iyi olacağını söyledi bende sipariş verdim lastikleri değiştireceğim..aynaları bir türlü sevemedim yuvarlak bisiklet aynası gibi.benim alanda biraz geniş arkayı çok net göremiyorum görüş açısı kötü onlarıda değiştirmeyi düşünüyorum

son olarak başka bir sorum var yamaha R25 nasıldır ben bunu verip hondadan cbr250 alırım diye düşünüyordum ama kuzenim r25 çift silindir vs vs dedi tipide hoşuma gitti yalan yok.kullanım olarak 100-120 arası max hız düşünüyorum.Tavsiye edermisiniz.Tehlikeli olurmu? Her ne şart ve durum olursa olsun 250 cc üzernie çıkmayı düşünmüyor ve istemiyor.R25 den 600cc ve üzeri gibi redline ve egzoz sesi alabilirmiyim?

mont kask eldiven vs alırkende 250 cc lik motora geçeceğimi düşünerek alım yaptım ciddi kaliteli ürünler aldım neredeyse motor parası verecektim :)

bu motoru alırken pişman olacağımı söyleyen bir çok kişi 1 tur versene modunda ciddi ilgi çekici bir motor pişman değilim :)

kesin olmadığından R25 için konu açmak istemedim ama tüm yorumlara açığım

teşekkürler

zekirdek
04-09-2015, 17:57
Bende 6 ay once aldım 2 motosiklet olarak. 600 luk bir endurom var. Amacım şehir içinde kullanmak. Ebaydan ve taylandtan bir sürü aksesuar siparişi verdim ve taktırdım.

Almayı düşünen arkadaşlar için artılarını ve eksilerini sayıyim.

Artılar,

Çok yakışıklı
Çok sevimli
Çok pratik
Çok az yakıyor
Çok dikkat çekiyor
Sıkışık trafikte kıvrak ve aralardan geçmek kolay,
Gerekirse ticari bir arabanın arkasına koy istediğin yere götür,
Küçük olduğu için muhafaza etmek kolay garajda yer kaplamıyor,
Süspansiyon sert değil. Çukurlarda falan rahatsız etmiyor.

Eksiler,

Koltuk çok rahat değil ; yani dur ben 200 - 300 km yol gidiyim 3 saat ustunden kalkmıyim gibi bir durum yok. Zaten bu amaç için üretilmemiş.
2 kişi konforlu değil. Zayıf değilseniz sıkışırsınız. Ayrıca ağırlık arttıgından dolayı performans düşüyor.
Motosiklet küçük olduğu için trafikte fazla görünür değil. Dikkatli olmalısınız. Önünüze baktığınız kadar aynalardan arkaya da hakim olmalısınız.
Performans çok iyi değil. Bu biraz kilonuza da bağlı. 100kg üstü kişiler 90 km/h üstünü göremezler. 70- 80 kg kişiler 100 110 son sürat görür.
Stok lastikleri kötü alır almaz değiştirmelisiniz. Michelin city grip takınca tadından yenmiyor.

Aklıma gelmeyen şeyler de vardır belki. Msx i çok beğendim ben. Zorunda kalmadıkca hayatta satmam.

Ahmet Saraçoğlu
04-09-2015, 18:16
Aynı tribin vespa versiyonunu yaşıyorum bu ara.Öyle böyle değil , gün içinde resimlerine bakıyorum , telefona duvarkağıdı yaptım vss.Normalde hiç sevmem motor ama bu ara ciddi hoşuma gitmeye başladı.Bakkal çakkal git gele 3 4 liralık ikinci el bişey aliym diyorum.Ama illa ehliyet gerekiyormu tüm benzinlilere?Elektrikli harici belli bi alt limit varmı hacim olarak vss ehliyeteiz kullanabilmek için?

Onurkk06
04-09-2015, 20:41
Kral adlı markanın elektirikli modeli var bendede Asya nostalji var ama grom gibi bişey düşünüyorum vitesli motora alışmak kolay olur mu acaba

PiscocuK
29-06-2017, 10:36
kaşıntı tuttu yine :)

nedense bu motordan vazgeçemiyorum git geller yaşıyorum ama bu ilandaki motor iyi fiyat verirse gidip alabilirim

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-400-km-honda-msx-125-ilk-sahibinden-448604602/detay/)
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2017-model-cizik-bile-yok-20-km-iki-gunluk-motor-438626206/detay/)

aykutsafakyaman
29-06-2017, 10:45
Abi yanlis anlama da kiloluysan üstüne saplanmis gibi durucak o motor :)

mikelazi
29-06-2017, 10:56
mcx i bir zaman bende düşünmüştüm.arkadaşımda vardı,bir deneme turu attım.boyum 1.69 bende bile bir tuhaf durdu.

motorun tarzı var ona laf yok.çevremdede şase uzatanı baya fazla.o hali dahada çekici oluyor.

ama ist. trafiginde scooterı görmeyenler bunu hiç görmezler.kullanılıcak yer gene ist. ise 250cc altı vitesli motor bana pek mantıklı gelmiyor.

scooter candır :)

|KaAn|
29-06-2017, 11:05
Deneme yapmadan motor neden alınır bu kadar düşük km.lerde satılır anlam veremiyorum.
Paylaştığınız ilk ilandaki motora satıcının açıklamadaki çelişkilerinden dolayı çekinirdim.

B-Devi
29-06-2017, 11:15
Fiyatı baya iyiymiş. Alınır, binilir aslında.

PiscocuK
29-06-2017, 12:22
Abi yanlis anlama da kiloluysan üstüne saplanmis gibi durucak o motor :)

Alışkınım kardeşim :D kemiğim kalın benim şişko değilim ben :D

mcx i bir zaman bende düşünmüştüm.arkadaşımda vardı,bir deneme turu attım.boyum 1.69 bende bile bir tuhaf durdu.

motorun tarzı var ona laf yok.çevremdede şase uzatanı baya fazla.o hali dahada çekici oluyor.

ama ist. trafiginde scooterı görmeyenler bunu hiç görmezler.kullanılıcak yer gene ist. ise 250cc altı vitesli motor bana pek mantıklı gelmiyor.

scooter candır :)

valla benimki gidiş geliş keyif yoksa bu motorla uzun yol ve çılgınlık yapamam.Aslında sezon açılıyor tuzla kadıköy arası kullanırım diyorum.stada git gel için.araba ile zor oluyor

Deneme yapmadan motor neden alınır bu kadar düşük km.lerde satılır anlam veremiyorum.
Paylaştığınız ilk ilandaki motora satıcının açıklamadaki çelişkilerinden dolayı çekinirdim.

konuştuk 9750 diyor ABS yokmuş. Bunların hiç birinde yokmu acaba ABS yoksa bundamı yok

|KaAn|
29-06-2017, 12:31
konuştuk 9750 diyor ABS yokmuş. Bunların hiç birinde yokmu acaba ABS yoksa bundamı yok

2017 model güncellemeriyle ise vites değişimleri geliştirildi, ABS eklendi ve motosiklet Euro4 standartlarına uygun hale getirildi.
MSX 125 GENEL BAKIŞ | Honda (https://honda.com.tr/msx-125/genel-bakis)

mikelazi
29-06-2017, 12:55
sahilden maltepe-kadıköy arası kullanıyorum.

motorun tek kötü yanı,kucaklar götürürler hiç acımazlar :)

bence scooter 10numara iş görür.

karar senin tabiki....hayırlısı olsun şimdiden

AltunPhotoWorks
29-06-2017, 16:09
Motor görüntü olarak güzel bence ama lastikler çok ufak bence , eğer ilk motorunuzsa ve beğenmeyip satmayı düşünüyorsanız ilerleyen bir zamanda, Pcx daha mantıklı bir seçim olur veya Nmax falan scooter yani, ama yinede karar sizin

Sti_Ozan
29-06-2017, 16:43
Abi tuzla-kadikoy arasi icin xmax250 momo design cok iyi is gorur bence hem dis gorunusude hos bi motor bence

PiscocuK
29-06-2017, 17:06
sahilden maltepe-kadıköy arası kullanıyorum.

motorun tek kötü yanı,kucaklar götürürler hiç acımazlar :)

bence scooter 10numara iş görür.

karar senin tabiki....hayırlısı olsun şimdiden

forza nova bmw kullandım, çokmu aktif kullanıcıyım hayır ama bu motor beni aşırı çekiyor.Sanırım küçük araçlara karşı sempatim var 106gti da öyle mini de öyle hiç kalıbıma uyan araçlar değil ama seviyorum :D

misal şimdi işe bisikletle geliyorum biraz inceleyim insana döneyim diye :D o da ufak şehir bisikleti

PiscocuK
29-06-2017, 17:07
Abi tuzla-kadikoy arasi icin xmax250 momo design cok iyi is gorur bence hem dis gorunusude hos bi motor bence

haftanın 1 günü olur kardeşim maç günü :) deplasmana gidemem zaten onunla.Tamamen keyif benimki bakma yılda 1000 km yaparsam efsaneyim

fthdrn
29-06-2017, 17:13
forza nova bmw kullandım, çokmu aktif kullanıcıyım hayır ama bu motor beni aşırı çekiyor.Sanırım küçük araçlara karşı sempatim var 106gti da öyle mini de öyle hiç kalıbıma uyan araçlar değil ama seviyorum :D

misal şimdi işe bisikletle geliyorum biraz inceleyim insana döneyim diye :D o da ufak şehir bisikleti

106 candır abim motor kadar zaten al bitane feh li 106 miss :D

mikelazi
30-06-2017, 08:01

aynen bende öyle 1000kg üzeri araç sevmem.şuanki aracım ilk 1000kg üzeri olan.

şehir içi son hızdan çok seri atik,frenleri iyi olan motor lazım.agilty city 125 kullanıyorum.şuan 30bin civarınada.custom filtre,arka çapı ufak lastik,dr puller baga var.son hızım 100 ama soluksuz.şehir içinde 10 numara.

bence önce bir test sürüşüne çıkın ona göre karar verin.birde üzerindeyken yandan bir foto.çektirin derim :)

PiscocuK
30-06-2017, 08:22

şehir içi son hızdan çok seri atik,frenleri iyi olan motor lazım.agilty city 125 kullanıyorum.şuan 30bin civarınada.custom filtre,arka çapı ufak lastik,dr puller baga var.son hızım 100 ama soluksuz.şehir içinde 10 numara.

bence önce bir test sürüşüne çıkın ona göre karar verin.birde üzerindeyken yandan bir foto.çektirin derim :)

o işe girersek o motoru alamayız :D kelebek gibi oluyorum üzerinde neye konduğumu siz düşünün :D
kısmet olursa bugün belki gider alırım.Bugünü de almadan atlatırsak yırttık

mikelazi
30-06-2017, 08:51
o işe girersek o motoru alamayız :D kelebek gibi oluyorum üzerinde neye konduğumu siz düşünün :D
kısmet olursa bugün belki gider alırım.Bugünü de almadan atlatırsak yırttık

:D :D :D

bol şans

STP
30-06-2017, 15:05
Bugun malesef gecmedi :D piscocuka hayirli olsun :D motordaki benim :D
http://img508.yukle.tc/images/865IMG-20170630-WA0015.jpg

dieselpower
30-06-2017, 15:43

ahahah hayırlı olsun şimdiden :D Allah kaza bela vermesin

Dodoo
30-06-2017, 16:20
PiscocuK

Abi istersen bi msx grubumuz var, dilersen dahil edebilirim seni de. Bazen motor bazen goygoy, arada bi cadde turu, bazen karşıya vs geçiyoruz. :D

Başka msx kullanıcısı varsa onlar da dahil olabilir tabi.

PiscocuK
30-06-2017, 16:55
PiscocuK

Abi istersen bi msx grubumuz var, dilersen dahil edebilirim seni de. Bazen motor bazen goygoy, arada bi cadde turu, bazen karşıya vs geçiyoruz. :D

Başka msx kullanıcısı varsa onlar da dahil olabilir tabi.

olur kardeşim neden olmasın 0532 683 77 altı altı

bu arada bakınız resimdeki farklı bir kelebek :D
kelebek olmak hoşumuza gidiyor demek :D :D :D bende böyle duruyorum üstünde

mikelazi
30-06-2017, 16:59

hayırlı olsun.

bu sıcakta pişmedinmi :)

STP
30-06-2017, 17:01
kask acıkken yandıum kaskı kapıyorum daha soguk oluyo :D su ıcınde kaldım :D

mikelazi
30-06-2017, 17:04
kask acıkken yandıum kaskı kapıyorum daha soguk oluyo :D su ıcınde kaldım :D

usta resmi görünce ben terledim yeminle

şort,terlik,havayi gömlek tek düğme ilikli,kask kafada

off off küfür küfür :)

Dodoo
01-07-2017, 02:32
Montsuz düşüp asfalta malzeme olmayın. :)

File mont almak en mantıklısı.

bkaraca
01-07-2017, 11:11
Valla bu havalarda bile full seri giyiyorum. Asfalt inanın düşünce daha çok terletir :) kazasız belasız sürüşler

PiscocuK
03-07-2017, 13:06
Bugün işe motorla geldim özlemişim kullanmayı :)
kendi 125 cc havası 1000 :)

https://i.hizliresim.com/ZEMVd0.jpg (https://hizliresim.com/ZEMVd0)

SpeedlinE™
03-07-2017, 13:36
hayırlı olsun çok güzel motor. Keşke pahalı olmasa dedirtiyor insana. Bunun eski serileri dax,chaly,z50(Monkey) vs modelleri de çok hoşuma gidiyor ama tr de çok azlar. bir tane bitik monkey buldum plaka yok ve durumu iyi değil 5bin isteniyordu. replika olarak skyteam getiriyor türkeye dax,chappy vb modellerin güncellenmiş halini.

SpeedlinE™
04-07-2017, 08:44

power commander takan vardı motora(msx de gördüm) scooter da nasıl olur ki abi? ya da gerek varmı bilemedim :D

darkmoon
04-07-2017, 08:55
valla 3-4 gündür bırak arabayı motorla bile çıkmıyorum geçen bir çıkdım su içinde kaldım millet atlet kapri motora biniyor ben tam full koruma üstümdekiler birde Allahdan yazlık fileli mont falan kevlar kot ona rağmen su oldum ..

mikelazi
04-07-2017, 11:02
power commander takan vardı motora(msx de gördüm) scooter da nasıl olur ki abi? ya da gerek varmı bilemedim :D

yok anasının gözü.
msx in gaz telli değilmiki.

ahmet3425
04-07-2017, 11:36
bende tur camını soktum orjinal kısa camı taktım biraz daha nefes aldırıyor.

PiscocuK
04-07-2017, 11:43
bende tur camını soktum orjinal kısa camı taktım biraz daha nefes aldırıyor.

Bende hiç cam yok :D efil efil tam senin fiziğe uygun rüzgarı kesmekten gidemiyorum

SpeedlinE™
04-07-2017, 12:52
yok anasının gözü.
msx in gaz telli değilmiki.

Honda Grom Power Commander & Wideband 2 Install and Charcoal Canister Removal - YouTube (https://youtu.be/qSEmayUVwNw)

Honda Grom powercommander yazınca youtube çıkıyor abi.

Takegawa ve overracing firmaları baya malzemeleri var msx için.

mikelazi
04-07-2017, 13:46
Honda Grom Power Commander & Wideband 2 Install and Charcoal Canister Removal - YouTube (https://youtu.be/qSEmayUVwNw)

Honda Grom powercommander yazınca youtube çıkıyor abi.

Takegawa ve overracing firmaları baya malzemeleri var msx için.

msx in mod. üzerine çok malzemesi var.

k.köyde uzun şaselilerini baya görüyorum.geçen bir tanesi kuşdili caddesinden ön kaldırarak yanımdan geçti.

sapık çok :D

hyper35
04-07-2017, 13:57
Yablis baslik.

SpeedlinE™
04-07-2017, 14:04
msx in mod. üzerine çok malzemesi var.

k.köyde uzun şaselilerini baya görüyorum.geçen bir tanesi kuşdili caddesinden ön kaldırarak yanımdan geçti.

sapık çok :D

:D Aynen abi. Cadde doluysa hoş değil tabi ama boş ise bilemem :p :D

Yapılan iş kaliteli olunca nerdeyse her motora yakışıyor.bizim burda cg tipi motoru adam 240cc yapmış arka kampanayı da diske çevirmiş(egsoz ve alçaltma yoktu) hayatımda gördüğüm ender apaçi olmayan çinli cg motorlardandı :D Msx e de big bore kitler var uğraşmak isteyene ama tabi dediğiniz gibi :D

PiscocuK
21-08-2017, 10:18
Arkadaşlar nasılsınız.
Yine ben yine kararsızlıklar.Msx i sattım 500R a niyetlendim sıfır ama onunda ara motor oluşu ikinci elde korkuyor birde 500R alana kadar 250r al diyorum kendi kendime.Hatta kendimce aman aman farklarda göremedim.
Satarken zarar ettirmeyecek yakışıklı egzoz takınca fıtı fıtı değilde haaatatata ses çıkarabilen vitesli ne önerirsiniz.
Şimdi haaatatata diyince işin için 4 silindir girecek diyeceksiniz çoğunlukla haklı olarak ama motor benim için tamamen keyif olacağı için 4 silindir düşünmüyorum
500R daha ucuz olsa alabilirdim ama pek mantıklı gelmiyor fiyatına göre

kısaca özetlersek zamlar gelmeden max 15-20 lira arası ne önerirsiniz.Uzun tecrübem yok ev iş arası 7+7 km olursa bu arada kullanırım.Uzuna totom yemez

fore
21-08-2017, 13:43
Eski kasa 500r vereyim? Gerçekten ara motordur ama. 4 silindire geçmeden tavsiye ederim en az 1 sezon kullanmanı.