PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 için karbon kaput yada folyo bilgi ?

Göki,ZD
25-10-2008, 22:55
106 için karbon kaput ve bagaj gören varmı ? ben hiç görmedim :D
Kaang6 nikli arkadaşın ukraynadan getirdiği tuning dergisinde mavi bi 106 da vardı ama bedava verseler takmam çok iğrenç bi şekli vardı girintili çıkıntılı acayip bişeydi. :)

Baktım karbon ve aksesuar fakiri bende çakma karbon yapayım dedim kaputu folyo ile kaplattım ama motor sıcaklığından bazı yerde şişme yapıyor oda folyonun çok kalın ve kalitesiz olmasından ama iğne ile patlatıp sarı ile çektim düzeldi ama ara sıra kalkıyor elimle bastırıyorum yola devam :)
http://img233.imageshack.us/img233/6240/grnt000423432ln2.jpg

gelelim soruma benim asıl amacım kaput ve ön tamponu yapmak daha kaliteli folyolar var folyotek diye bi marka vardı fiyatı 100-200 dolar gibi bişelerdi bunları yapan yer varmı bildiğiniz?

Teşekkürler

boosted_pug
25-10-2008, 23:11
ingiltereden kaput bagaj kapı iç döşemeleri gibi birsürü karbon parça getirtebilirsin ama yarın 106 parası tutar

Göki,ZD
25-10-2008, 23:16
ingiltereden kaput bagaj kapı iç döşemeleri gibi birsürü karbon parça getirtebilirsin ama yarın 106 parası tutar

link varmı?
fiyat önemli değil gözümü kararttım :) alıcam. bagaj olmasada kaput alıcam. iç aksamlar buldum bi ara ön panel'in ama linki kaybettim pekde hoşuma gitmemişti zaten.

kapı döşemesi gürkan da var irtibata geçicem zaten satarsa alıcam ondan :)

boosted_pug
26-10-2008, 00:34
link varmı?
fiyat önemli değil gözümü kararttım :) alıcam. bagaj olmasada kaput alıcam. iç aksamlar buldum bi ara ön panel'in ama linki kaybettim pekde hoşuma gitmemişti zaten.

kapı döşemesi gürkan da var irtibata geçicem zaten satarsa alıcam ondan :)

yarın eklerim

M U R A T
26-10-2008, 08:09
ebay den karbon kumaşı alıp karbon yapabilirsin. iyi bi boyacı işini görür.
http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=350093627104#photo

Mr.K
26-10-2008, 08:15
bence olmamis be :( cf orj. kaput biletaksan guzel durmaz dusuncesindeyim maalesef :(

cok rengarenk gozukuo araba butunluk yok renker goz yoruo bro :)

beyaz,siyah met.+mat siyah :(

iih olmamis :D :) : )

Göki,ZD
26-10-2008, 11:01

bu nası bişe ya folyo tarzı yapışkanmı anlıyamadım yaw :)

yarın eklerim

oke bekliyorum ;)

bence olmamis be :( cf orj. kaput biletaksan guzel durmaz dusuncesindeyim maalesef :(

cok rengarenk gozukuo araba butunluk yok renker goz yoruo bro :)

beyaz,siyah met.+mat siyah :(

iih olmamis :D :) : )

ya onur fotoda iyi gözükmüyor ama canlı hoş duruyor bende olmaz diye düşünmüştüm ama kaputu takınca güsel durdu daha cilada atılmadı cila atılınca daha hoş durucaktır baktım olmadı sök gitsin :)

M U R A T
26-10-2008, 12:20
[QUOTE=göki;427060]bu nası bişe ya folyo tarzı yapışkanmı anlıyamadım yaw :)

kaplanacak zemini zımparalayıp epoksi ile karbon kağıdını yapıştırıp kenarlarını trimliyorsun. daha sonra 3-4 kat epoksi ve zımpara işleminin ardından gerçek karbon kaplamalı kaputa sahip oluyorsun.
bi kaç resim (başka bi forumdan alıntı)
http://img366.imageshack.us/img366/1496/carb008ws7cv8.jpg
http://img123.imageshack.us/img123/6198/carb0082lm5fu7.jpg
http://img127.imageshack.us/img127/7941/carb009001wi4sa6.jpg

benimde uzun süreden beri düşündüğüm ama vakitsizlikten dolayı gerçekleştiremediğim bi proje.

Göki,ZD
26-10-2008, 12:46
güsel gözüküyor ama kaputa folyo yaptırıcak adam zor buldum bunu yapıcak kişiyi bulmak ölüm :)
şimdilik kaputa cila attıktan sonra bi süre idare edicem izmirde laserle baskı yapan firma ile irtibattayım bu hafta içi alf nikli arkadaşa parçaları göndericem fiyat doğrultusunda araç içindeki aksamları kaplatıcam resimleri sizlerle paylaşırım güsel olucağını düşünüyorum örneklerini başka konuda görmüştüm konuyu bulunca linkini koyarım. güsel oldugu taktirde kaput ve ön tamponada aynı işlemleri yapıp çakma karbon king olucam :)

M U R A T
26-10-2008, 12:54
güsel gözüküyor ama kaputa folyo yaptırıcak adam zor buldum bunu yapıcak kişiyi bulmak ölüm :)
şimdilik kaputa cila attıktan sonra bi süre idare edicem izmirde laserle baskı yapan firma ile irtibattayım bu hafta içi ally nikli arkadaşa parçaları göndericem fiyat doğrultusunda araç içindeki aksamları kaplatıcam resimleri sizlerle paylaşırım güsel olucağını düşünüyorum örneklerini başka konuda görmüştüm konuyu bulunca linkini koyarım. güsel oldugu taktirde kaput ve ön tamponada aynı işlemleri yapıp çakma karbon king olucam :)

iyi bi boyacı bulduğun taktirde sorun olmaz hatta kendin bile yapabilirsin. ben kendim yapmayı düşünüyorum mesela.

ve hiçbir folyo vb kaplama gerçek karbon görüntüsüne yaklaşamıyo. bence biraz sabır ve emek harcayarak herkesi hipnoz edebilirsin.
bu arada maslak ta speed saund ta bu işlerde iyimiş diye duydum bi görüş istersen.

Göki,ZD
26-10-2008, 13:01
iyi bi boyacı bulduğun taktirde sorun olmaz hatta kendin bile yapabilirsin. ben kendim yapmayı düşünüyorum mesela.

ve hiçbir folyo vb kaplama gerçek karbon görüntüsüne yaklaşamıyo. bence biraz sabır ve emek harcayarak herkesi hipnoz edebilirsin.
bu arada maslak ta speed saund ta bu işlerde iyimiş diye duydum bi görüş istersen.

ben böle ince işlere gelemiyorum stres basıyor kaputu ben kapladım %80 ini bi yerde takıldım sök yağıştır deli oldum sonra kaputu aldım götürdüm folyo yapan yerlere yok ben yapm etmem filan 4 kapı dolaştım sonunda biyere yaptırdım oda bi ton lafla yaptırdık para ile iş yaptıramadım nedense yanaşmıyorlar.

Maslak'da oldugunu duydum ama avrupa yakasına pek iş yaptırmadığım içn ayağım gitmiyor nedense çok uzak geliyor:)

göztepe de yapan biyer daha var ama örnek görmediğim için kobayda olmak istemiyorum izmirdeki laserle yapan yer güsel yapıyor gördüğüm kadarı ile 2 haftaya kadar sonuçlanır herşey güsel görüntü olucagına inanıyorum beklicez görücez artık.

ilgine teşekkürler.

Schumi
26-10-2008, 17:47
Maslak SpeedSound daki carbon olayı çok fena bir işçiliğe sahip. Gittiğinizde kırmızı gc8 orada ise görürsünüz zaten adamlar on numara iş yapıyor. Bu arada 106 için carbon kaput ve bagaj var ama çok pahalı.

Göki,ZD
26-10-2008, 18:04
Maslak SpeedSound daki carbon olayı çok fena bir işçiliğe sahip. Gittiğinizde kırmızı gc8 orada ise görürsünüz zaten adamlar on numara iş yapıyor. Bu arada 106 için carbon kaput ve bagaj var ama çok pahalı.

senin ağzını yerim :D sen ne kibar bişe oldun :D

kanka telini versene biliyosan? izmire göndericem normalde yarın fiyat vericekler ordan da bi fiyat alayım.

sen demedinmi geçende yok görmedim diye :) bak bi link filan varsa ben anlamıyorum bu arama işlerinden sinir basıyor :D

Göki,ZD
27-10-2008, 17:54
Karbon kaplama ile İzmir'den Meg Kaplama firması ile görüştüm.
Firmanın referans ları oldukça iyi.
kataloğa aşağıdaki link den bakabilirsiniz.
www.megkaplama.com
telefon: 0232 544 87 94
enver güngör
kaput için fix fiyat verdiler 550 ytl
ön tamponuda ne kadar diye sordugumda 250 ytl dediler ama durumuna göre 50 ytl üstüne oynama olabilir dedi ama 300 ytl yi aşmıcağını belirttiler.
ürün teslimatı parçanın durumuna göre değişiyormuş ama 1 haftayı gözden çıkarıcaksınız max. 10 gün.
daha detaylı bilgileri yarın söylicem bu akşam fotoğrafları göndericem yarın tam olarak fiyat bilgisi verilecek.

Yasin Y.
27-10-2008, 18:19
konu dışı olucak belki ama

carbon işi behsedildiği kadar kolay bi iş değil bir çok malzeme kullanılıyor
ayrıca infison - vacum kuallanmadan yaptığınız karbon çok ii çıkmaz hava kalabilir ilacı tam yemeyebilir yediriyim derken desen bozulur
çünkü kumaş çok hassas. cam elyafı gibi değil maalesef ii işçilik ve zaman isteyen bir iş.

murat nickli arkadaşın resimde gösterdiği mümkün fakat kaput gibi geniş bir yüzeyde
bahsedilen teknikle kaliteli bi iş çıkartmak neredeyse imkansız.

G_TT_I
27-10-2008, 19:38
tavanı kaplatmak lazım M106:)

Göki,ZD
27-10-2008, 19:48
tavanı kaplatmak lazım M106:)

yok kanks kaput ve ön tampon öncelikte

tavan değilde sunruf çerçevesini düşünüyorum.

kapı döşemelerinde elektrikli aynaların bölümü olmasa kesin alıcaktım çok kötü oldu o iş :(

M U R A T
27-10-2008, 20:30
konu dışı olucak belki ama

carbon işi behsedildiği kadar kolay bi iş değil bir çok malzeme kullanılıyor
ayrıca infison - vacum kuallanmadan yaptığınız karbon çok ii çıkmaz hava kalabilir ilacı tam yemeyebilir yediriyim derken desen bozulur
çünkü kumaş çok hassas. cam elyafı gibi değil maalesef ii işçilik ve zaman isteyen bir iş.

murat nickli arkadaşın resimde gösterdiği mümkün fakat kaput gibi geniş bir yüzeyde
bahsedilen teknikle kaliteli bi iş çıkartmak neredeyse imkansız.

benim bahsettiğim gerçek karbon için 2 yöntem var biri vakum diğeri trim yöntemi sıfırdan parça üretilecekse ağırlık kaygısıda varsa vakum tekniği kullanılır yok ağırlık önemli değil sadece kozmetik olsun dersen trim yöntemi yeterlidir. trim yöntemiylede kaputta kaplarsın tavanda ama çok şekilli bi kaputsa ona uygun ince kumaş gerekli.
bu arada yapılışını merak edenler için video http://video.google.com/videosearch?q=carbon+fiber+basics&emb=0&aq=f#

G_TT_I
27-10-2008, 20:41
yok kanks kaput ve ön tampon öncelikte

tavan değilde sunruf çerçevesini düşünüyorum.

kapı döşemelerinde elektrikli aynaların bölümü olmasa kesin alıcaktım çok kötü oldu o iş :(

tamponu kaplamak cok cok cok guzel ama, inik arabalarda cok sıkıntı olur illaki surtersin, sagdan soldan patlama catlama yaparsa kotu olur.

kaputu kaplatırsan sıfır astarsız yan sanayi bişey al yoksa sorun olabilir
gözünü bukadar karartıysan gercek carbon civiclerdeki gibi olan kaput var ingilterede cok aşırı pahalı degil, tabi abd deki kadar ucuz degil ama fiyat uygun.

sunroof cevresi mantıklı, ama tavan guzel olur bak bmw de 10 numara:)

Göki,ZD
27-10-2008, 20:49
tamponu kaplamak cok cok cok guzel ama, inik arabalarda cok sıkıntı olur illaki surtersin, sagdan soldan patlama catlama yaparsa kotu olur.

kaputu kaplatırsan sıfır astarsız yan sanayi bişey al yoksa sorun olabilir
gözünü bukadar karartıysan gercek carbon civiclerdeki gibi olan kaput var ingilterede cok aşırı pahalı degil, tabi abd deki kadar ucuz degil ama fiyat uygun.

sunroof cevresi mantıklı, ama tavan guzel olur bak bmw de 10 numara:)

benim araba leylek gibi önü sürtmem dikkat ederim ama mutlaka olucaktır.

bide eğer bütçem yeterse tamponu lumar'ın kaput koruma için yaptıgı şeffaf filmle kaplamayı düşünüyorum.

şimdi kaput için 550 ytl dendi eğer o fiyatlara orjin carbon kaput var ise nie almıyım link filan varmı ?

tavan için izmire gitmem gerek o yalan olur :)

şu anda için iç kapı mandalı çerçevesi, dış kapı mandalı,sunruf mandalı ve ışıkların oldugu parça, sendeki gibi konsol paneli ve depo kapağı. bunların fiyatları yarın gelicek eğer zorlamazsa beni kaput ve tamponuda göndericem. çünkü bugun bi firma ile konustum sadece 2 tane iç kapı mandal çerçevesine 100 euro dedi :D bende bişe dedim ama buraya yazamam :)

izmirdeki firma fiyat açısından çok makul gibi telefon görüşmem onu gösteriyor ve yaptları işi çok beğendim.

Diyadin
27-10-2008, 20:56
www.megkaplama.com

firmanın uygulamalar bölümünde carbon king vti gördüm, 20.000 dolar harcandığı yazılmıştı , yanlış hatırlamıyorsam ?

Göki,ZD
27-10-2008, 20:58
www.megkaplama.com

firmanın uygulamalar bölümünde carbon king vti gördüm, 20.000 dolar harcandığı yazılmıştı , yanlış hatırlamıyorsam ?

onu bende gördüm 18.sayfa

ben çakma carbon king olucam :D

Diyadin
27-10-2008, 21:04
onu bende gördüm 18.sayfa

ben çakma carbon king olucam :D

http://img389.imageshack.us/img389/1573/1004032xt5.jpg (http://imageshack.us)

CARBONLAR

36-SEİBON carbon kaput
37-carbon ek9 ön lip
38-carbon bagaj
39-carbon yan çıtalar
40-SEİBON carbon dikiz aynaları
41-carbon bagaj çıtası
42-carbon gösterge paneli
43-carbon gösterge çerçevesi
44-carbon ön konsol havalandırmaları
45-carbon orta konsol
46-carbon jant göbekleri
47-MUGEN carbon ön panjur

20.000dolar harcanmıstır.parcaların %90 ını amerikadan gelmiştir.san diegodaki gunay ve burak kardeşlerimize burdan çok çok teşekkürler ediyoruz... :icon_tup:

amerika'dan carbon gelmiş evde bir bayram havası :D

G_TT_I
27-10-2008, 23:32
karbonu bol bulduk modeli yapmamak lazım ama evin mutfak rafları karbon fikri super.

bu firma nerdeyse 2 sene önce cıkarttı kaputu ilk cıktığında hemen adamlar la konustum ama sonra benim tamponda loga olan yere yag sogutucu vs.. gelince kaput biraz sıkıntı oldu bende orjinal kaputu depoya koyup cıkma aldım, sonra bu kaplama olayı cıktı ama oda nedense kendime sindiremedim...

http://www.spoox.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=33_69&products_id=76
dedigim gibi daha once kaput ve bagaj ı getirmek için fiyat cıkarmıstım ama 106 tıya 1 lira daha harcamak istemiyorum, zorla yakıcan beni 2 tane kaput getiricez:):):):):):):)

http://img388.imageshack.us/img388/8167/652hn6.jpg

Göki,ZD
27-10-2008, 23:39
karbonu bol bulduk modeli yapmamak lazım ama evin mutfak rafları karbon fikri super.

bu firma nerdeyse 2 sene önce cıkarttı kaputu ilk cıktığında hemen adamlar la konustum ama sonra benim tamponda loga olan yere yag sogutucu vs.. gelince kaput biraz sıkıntı oldu bende orjinal kaputu depoya koyup cıkma aldım, sonra bu kaplama olayı cıktı ama oda nedense kendime sindiremedim...

http://www.spoox.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=33_69&products_id=76
dedigim gibi daha once kaput ve bagaj ı getirmek için fiyat cıkarmıstım ama 106 tıya 1 lira daha harcamak istemiyorum, zorla yakıcan beni 2 tane kaput getiricez:):):):):):):)

:D:D:D:D

bende 106'ya harcamak istemiyorum ama içimde kaldı indigo kadran f1 ayna ve carbon bunlar benim için vazgeçilmez carbon yüzünden hondaya geçmeyi düşünüyorum son anda bu işe girdik artık geri dönüş yok :)

o 400 euro mu pound'mu :confused::confused::confused:

şimdi yan sanayi kaput alıp onumu yaptır diyosun.

Göki,ZD
27-10-2008, 23:46
ya gürkan uykumun içine ettin resmen bagaj spoiler hepsi var burda ama bagaj çok pahalı ama herşeyi sil baştan düşünücem şimdi yarın bi fiyatlar gelsin duruma göre seninle bi görüşelim hepsinden 2 şer getirelim :D

G_TT_I
28-10-2008, 00:12
açıkcası ben hiç bi arabanın en ufak orjinal parcasını bozmak istemiyorum, 2. kaputun farların ustunu biraz kapa logo iptali işçilik filan bi tuttu geçen sene satiyim sıfır yan sanayi kaput alıp karbon kapliyim dedim güzelde her gören güzel olmuşdan önce altına bakıp aa bu kaplama dicek:) ama saglıklı olması için boyalı kaputa kaplama olmaz bide daş gelcek yolda.

bu arada seni kriz vurmadı galiba, döviz matbaa sımı vardı sizde:):):):):)
bence bagaj ve spoiler pahalı ama kaput banada göz kırpıyo 2 senedir zor tutuyorum almamak için. biri çıksın çirkin desin bende hak veriyim almiyim:)

Mr.K
28-10-2008, 00:15
goki kaplama guzel durmamis orj. guzel durmaz demistim ya hani :D
orj. CF kaput fenaa duruyo bence direk siparis et :D:hahaha::D:Dfikrimi asiri derecede degistirdi :D

ya turkiyede su carbon kumasiyla kaplama yapicakbirileri bulunmaz mi acaba?

kaput,tavan,bagaj kombinasyonu yaptirasim geldi ciddi ciddi:rolleyes:

Mr.K
28-10-2008, 00:17
açıkcası ben hiç bi arabanın en ufak orjinal parcasını bozmak istemiyorum, 2. kaputun farların ustunu biraz kapa logo iptali işçilik filan bi tuttu geçen sene satiyim sıfır yan sanayi kaput alıp karbon kapliyim dedim güzelde her gören güzel olmuşdan önce altına bakıp aa bu kaplama dicek:) ama saglıklı olması için boyalı kaputa kaplama olmaz bide daş gelcek yolda.

bence bagaj ve spoiler pahalı ama kaput banada göz kırpıyo 2 senedir zor tutuyorum almamak için. biri çıksın çirkin desin bende hak veriyim almiyim:)

folyo kaplama veya cf kumasiyla kaplama yapildiktan sonra ustune guvenlik filmi cekilse olmazmi acaba ?:) benimde aklimdan ilk bole bisey gecti cunku:D

Göki,ZD
28-10-2008, 01:58

kanks kriz beni deldi geçti ama elimde bi çekim var onu arkadaşa kasdırdım gereli işleri onun kredi kartı ile yapıcam o yüzden geniş takılıyorum :D

ben bi aksaray yapayım kaput için bakalım ne kadarmış kaputlar bide pug'un yan sanayi tamponu nu hiç görmedim bildiğin yer varmı aklımdan çıkaramıyorum tampon ve kaput kombinasyonu nu :D

goki kaplama guzel durmamis orj. guzel durmaz demistim ya hani :D
orj. CF kaput fenaa duruyo bence direk siparis et :D:hahaha::D:Dfikrimi asiri derecede degistirdi :D

ya turkiyede su carbon kumasiyla kaplama yapicakbirileri bulunmaz mi acaba?

kaput,tavan,bagaj kombinasyonu yaptirasim geldi ciddi ciddi:rolleyes:

http://www.megkaplama.com/

sakalımız yokki :D

bu hafta belli olucak tamamen çakma king mi olucam orjin king mi yarın şu fiyatlar bi gelsin izmirden duruma göre orjin yada çakma mı olucagına karar vericem :)

iynn-RS
28-10-2008, 08:40
bizim polyesterci CF kaput dökerim diyor.cf kumaşlar mevcut tr de.

ufak bi parça döktürüyüm yapabilirse cf kaput işine gireriz:D

Sefa_vts
28-10-2008, 09:44
Kaput fenaa :( Beyazdada ne güzel durur ya.. Gökhan eğer bişi yaptırmaya karar verirsen toptan yaptırma imkanımız olursa iyi olur.. bende girişebilirim konsoldaki parçalar için kaplanma olayına.. beraber göndeririz ucuza gelmese bile iyi olur.. Tek olmak istion ayrı :D

Yasin Y.
28-10-2008, 11:15
benim bahsettiğim gerçek karbon için 2 yöntem var biri vakum diğeri trim yöntemi sıfırdan parça üretilecekse ağırlık kaygısıda varsa vakum tekniği kullanılır yok ağırlık önemli değil sadece kozmetik olsun dersen trim yöntemi yeterlidir. trim yöntemiylede kaputta kaplarsın tavanda ama çok şekilli bi kaputsa ona uygun ince kumaş gerekli.
bu arada yapılışını merak edenler için video http://video.google.com/videosearch?q=carbon+fiber+basics&emb=0&aq=f#

tamam fakat sizin trim dediğiniz el yatırması. o uygulamada fırça yada türevi araçla ilacı yedirmek lazım hem desen hassas dediğim gibi çok çabuk bozuluyo hemde ilaçla elyaf arasında hava kalma riski çok yüksek hava kaldığı zamanda hiçbişeye benzemiyo folyo kapmala yapın daha iyi. hava kalmasın deseniz malzemeye baskı uyguluyosunuz bu sefer desen bozuluyo. vs vs..

o yüzden vakum da desen düzgün, sıfır hava ve en yüksek mukavemet oluyo.

trim uygulaması en fazla iç kısımda ufak çaplı parçalarda yada araç dışında kapı kolları, panjur yada depo kapağı gibi yine ufak parçalarda kullanılmalı bence

M U R A T
28-10-2008, 11:21
hava kalıcak bişey yokki sen video yu bi izle yanlış anladığın bişeyler var.
arkadaşın konu başka yerlere gitmesin.

Yasin Y.
28-10-2008, 11:45
yok anladım bi sorun yokta
neyse olmadı özelden görüşelim
haklısın :)

G_TT_I
28-10-2008, 16:31
Bu karbon malzemesi ile kaplama olayı dış malzemede cok iyi sonuç vermeye bilir.

cuktu dıs malzeme cok kasılıyo, dışarıdan güneş içten motor, araba yıkama filan.....
ustune kaplama yapılırsa daha uzun ömürlü ama yaptırmaya 550, koruma filmi 300 bide orjinal parcanın parası, hazır gercek karbondan daha pahalı gelir gibi geliyo bana.

Bide tt ye 2-3 parca malzeme almıstım almanyadan, altı orjinal parca, biraz kabarma yaptı vernikten reimlerini ceker eklerim guzel bi havada.

Bu arada cf işi tr de cok gelişmiş durumda teknelerde özellikle, bu kumaş kaplama olayınıda izmir ve bursada cok iyilermiş... ama bi turlu direk yapan yere ulasamıyosun

mustafa35
28-10-2008, 21:37
bende bı ara kaput arıodum 106 ya ama melasef bulmadıgım ıcın..bi kac yere sorduktan sonra izmir de birisi lazer ile yapıo fiyat olarak 400-500demişlerdi

Schumi
28-10-2008, 23:02
Bursada bu iş çok ilerlemiş. SpeedSound Erdoğan bey Bursa'da yaptırıyor bütün CF işlerini. Ama kaput bagaj gibi kaporta aksamlarının kaplanması bence çakma duruyo ne bileyim. Hadi iç mekan neysede. Birde aracın rengi siyah değilse yamalı eşşek gibi duruyor. Şahsen ben CF kaput alırsam ya aracın rengine kaplatırım yada boyatırım. Hafif diye alırım kaputu yani. Ama araba siyahsa kaput hoş olabilir. :) Bu arada Görkem. Kaput çirkin alma :)

OmerRS
28-10-2008, 23:06
evet araç siyah olmazsa çok sırıtıyor. En güzeli boyatmak.

Göki,ZD
29-10-2008, 08:59
Kaput fenaa :( Beyazdada ne güzel durur ya.. Gökhan eğer bişi yaptırmaya karar verirsen toptan yaptırma imkanımız olursa iyi olur.. bende girişebilirim konsoldaki parçalar için kaplanma olayına.. beraber göndeririz ucuza gelmese bile iyi olur.. Tek olmak istion ayrı :D

kardeşim haber edicem seni izmirden fiyat için halen haber gelmedi paramla rezilmi olucam daha bi sürü yer var oralar ile irtibattayım yakın bi dostum bu işi yapıyor örnek istemiştim kendisinden bu hafta sonu onun yanına gidicem bu işde yeni gibi ama işin ehli birisi dandirik iş yaptıgını görmedim bugune kadar. Ben parçaları kendisine göstereyim fiyat çıkarsın telefonun bende var zaten alo derim buluşur beraberde fiyat konusunda konusur yaptırırız. Tek olma gibi bi lüksüm yok kardeşim :)

M U R A T
29-10-2008, 09:51
[QUOTE=G_TT_I;429066]Bu karbon malzemesi ile kaplama olayı dış malzemede cok iyi sonuç vermeye bilir.

cuktu dıs malzeme cok kasılıyo, dışarıdan güneş içten motor, araba yıkama filan.....
ustune kaplama yapılırsa daha uzun ömürlü ama yaptırmaya 550, koruma filmi 300 bide orjinal parcanın parası, hazır gercek karbondan daha pahalı gelir gibi geliyo bana.

Bide tt ye 2-3 parca malzeme almıstım almanyadan, altı orjinal parca, biraz kabarma yaptı vernikten reimlerini ceker eklerim guzel bi havada.

Bu arada cf işi tr de cok gelişmiş durumda teknelerde özellikle, bu kumaş kaplama olayınıda izmir ve bursada cok iyilermiş... ama bi turlu direk yapan yere ulasamıyosun[/QUOTE

carbon fabric kaplama bahsedilen diğer folya vs den daha uzun ömrülüdür. çünkü üzerinde kaç kat vernik ve uv koruyucu oluyo orjinal boyandan bile daha sağlam olduğuna inan. üstelik lazer kaplamadan daha ucuz. dış malzemeler için kalın kumaş iç aksesuarlar için ince kumaş alınır 100 dolara kaputu da kaplarsın içinide bknz ebay.
zaten karbon kaput bagaj ların birçoğu altı fiber üstü bahsettiğin carbon fabric kaplama (marka ürünler hariç) geçen sti scoop getirttik iç fiber dış kaplama bunuda göz önüne alın.son olarak ta istanbulda da bu işi iyi yapan ikitelli de biyer varmış ama tam yerini öğrenemdim öğrenirsem onuda yazarım.

M U R A T
06-11-2008, 10:38
yok mu gelişme göki?

Göki,ZD
06-11-2008, 10:51
parçalar izmirde kardeş 15 günü bulur gelmesi :)

ön konsol
kadran içi
vites körüğü bölümü
orjinal far içleri

bide kapı döşemelerini takmıcam gürkanın verdiği linktekikapı içi carbondan yaptırıyorum mdf'den kalıbı çıkıcak ama fırsat bulamıyorum ancak hafta sonları uraşabiliyorum:) çok güsel şeyler çıkıcak inşallah. sonrasında bi güsel pasta cila arabaya devammm :)

M U R A T
06-11-2008, 12:29
merakla bekliyoruz:icon_tup:

mrtngn
12-11-2008, 20:47
Bursada bu iş çok ilerlemiş. SpeedSound Erdoğan bey Bursa'da yaptırıyor bütün CF işlerini. Ama kaput bagaj gibi kaporta aksamlarının kaplanması bence çakma duruyo ne bileyim. Hadi iç mekan neysede. Birde aracın rengi siyah değilse yamalı eşşek gibi duruyor. Şahsen ben CF kaput alırsam ya aracın rengine kaplatırım yada boyatırım. Hafif diye alırım kaputu yani. Ama araba siyahsa kaput hoş olabilir. :) Bu arada Görkem. Kaput çirkin alma :)

alalahhh merak ettim bursada nerede yaptırıyolar acabaa:soru::soru:

hayırlısı olsun inş diledginiz gibi olur..fotoları bekliyorz merakla ;)

Göki,ZD
12-11-2008, 20:58
önümüzdeki hafta içi resimleri sizlerle paylaşıcam.
bende sıkıldım artık arabanın bağırsakları dışarda dolaşıyorum :)

Schumi
12-11-2008, 21:02
önümüzdeki hafta içi resimleri sizlerle paylaşıcam.
bende sıkıldım artık arabanın bağırsakları dışarda dolaşıyorum :)
Ben bazı satılık ilanları verdim. Onların sonucuna göre aracın için bayağı değişecek benimde :)

Göki,ZD
12-11-2008, 21:04
Ben bazı satılık ilanları verdim. Onların sonucuna göre aracın için bayağı değişecek benimde :)
olm çok para tuttu ben bu kadar beklemiyodum oturamıyorum valla yan basıyorum :D

Schumi
12-11-2008, 21:07
olm çok para tuttu ben bu kadar beklemiyodum oturamıyorum valla yan basıyorum :D
Ben tavanı alcantre yaptırmıştım direkler ile beraber. :) Aracın orjinal alcantreleri ile ton farkı oldu. Benimkiler siyah orjinalleri gri. Şimdi hepsi siyah olucak. Fabrikasyon karbonlarıda satıyorum. Onların yerine standartları karbon kaplatıcam. Şu adam ile görüşüyorum. Pazarlık ediyorum birden fazla araç felan diye bakalım ne olucak. :)
http://www.sahibinden.com/carbon_karbon_ic_kaplamalarWQQaXQQ10931237WQQpXQQd isplayitem

Göki,ZD
12-11-2008, 21:11
kanka ben onu özellikle sordum ilerde başka bi parçayı kaplatmak istediğimde renk ton farkı olurmu diye kesinlikle öle bişe olmayacağını sölediler. çünkü fiyat harbi kastı beni bi parçayı iptal ettim onuda 1-2 y sonra inş. yaptırıcam.

Schumi
12-11-2008, 21:16
kanka ben onu özellikle sordum ilerde başka bi parçayı kaplatmak istediğimde renk ton farkı olurmu diye kesinlikle öle bişe olmayacağını sölediler. çünkü fiyat harbi kastı beni bi parçayı iptal ettim onuda 1-2 y sonra inş. yaptırıcam.
Sen şimdi kime neyi yaptırıyorsun söyle bakalım azıcık çıtlak. Arabanın içi bi kere yapılır dışı gibi 50 kere değil. Güzel fikirler gelsin derliyim topliyim bende banada bende ona göre ayarliyim bütçemi :)

Göki,ZD
12-11-2008, 21:29
Sen şimdi kime neyi yaptırıyorsun söyle bakalım azıcık çıtlak. Arabanın içi bi kere yapılır dışı gibi 50 kere değil. Güzel fikirler gelsin derliyim topliyim bende banada bende ona göre ayarliyim bütçemi :)

izmirde megkaplamada yaptırıyorum kanka

kanka resimleri bulamadım bulunca tam ayrıntılı gösteririm

konsol çerçevesi
kadran çerçevesi
sunrof çerçevesi ve mandalı
orjinal far içleri
bide ufak özel bi parça
gönderipte tek yaptıramadıgım parça vites körüğünü olan büyük parça harbi haşindi blekbörd oldum :D

Schumi
12-11-2008, 21:39
Lazer baskı dimi onlar. Ben şu ilanı koyduğum adama gidip bakıcam bakalım nasıl yapıyo. Onunki cilalı reçineli gerçek kaplama. Bakalım ne olucak :) İkimiz içinde güzel ve hayırlı olur inşallah.

Göki,ZD
12-11-2008, 21:42
Lazer baskı dimi onlar. Ben şu ilanı koyduğum adama gidip bakıcam bakalım nasıl yapıyo. Onunki cilalı reçineli gerçek kaplama. Bakalım ne olucak :) İkimiz içinde güzel ve hayırlı olur inşallah.

lazer baskı kanka.

ama gürkanın koydugu linkte kapı öşemesi vardıya bi bak ona. ondan orjin cf yapılıyor kontraplak ile kalıbını çıkardım bi türlü gidip veremiyorum zamandan dolayı ancak hafta sonları uraşabiliyorum onda bile zaman yetmiyor yavaş yavaş işte 1 ayı bulucak tamamen içine kurulup zevkine vara vara gezmem.

G_TT_I
12-11-2008, 22:11
http://img60.imageshack.us/img60/2781/sittab1.jpg

buda benden:) 206 tıda gerçekten coooooooooook hoş oluyo, ama çok parlıyo:(

buda eskiden yaptırdıgım bi direksyon,

http://img504.imageshack.us/img504/120/sejg0007vs7.jpg

Schumi
12-11-2008, 22:20
Gürkan bu 206 konsol fotosu TR den mi. Yoksa E-Bay'de satılanlardan mı. Valla millet bana sen kafayı yemişsin diyor ama ben üstündeki karbonları satıp hepsini gerçek yapıcam kafaya koydum. :)

OnurS
12-11-2008, 22:23
Bmwnin direksiyon abartı geldi bana ama diğer iç parçalar yıkmış çok ii...bende e46ya almaya yeltenmiştimde bikaçbin euroyu duyunca bi anda soumuştum=)Şu mecidiyeköydeki yerle bende bi görüşiyim merak ettim olayı acaba kaput flnda yapabilir mi...Bide bursadaki yerin telefonu fln warmı orayıda ariyim

Schumi
12-11-2008, 22:25
Bmwnin direksiyon abartı geldi bana ama diğer iç parçalar yıkmış çok ii...bende e46ya almaya yeltenmiştimde bikaçbin euroyu duyunca bi anda soumuştum=)Şu mecidiyeköydeki yerle bende bi görüşiyim merak ettim olayı acaba kaput flnda yapabilir mi...Bide bursadaki yerin telefonu fln warmı orayıda ariyim
Bursa'daki yer için Maslak SpeedSound ile görüşebilirsin. Bir nevi menejerliğini yapıyorlar. Erdoğan bey ile konuşabilirsiniz.

Ally
12-11-2008, 22:49
106 için yaptıran yokmu resımlerı fılan gorsek bıde ne kadar tuttu ogrenbılırym az assa az yukarı :)

Onuralp
13-11-2008, 00:05

Bunu üstüne epoxy altına da fiber yapabilecek usta göster. Bi de kalıp göster, üstüne bi de güzel fırın göster. O zmn olur işte, boşu boşuna almayın böle şeyler. 106'nın UK'de doludur karbon parçaları. Tavan bile vardır eminim.

mrtngn
13-11-2008, 00:24
bmw yi hiç beğenemedim cok boğmus bence..önlerine gelen heryeri yapmıslar sanki :(:(

eger konusursanız bursadaki yerin ismini ne tarafta odlgunu buraya yazabilrmisiniz acaba??? merak ettiimm..aklmızda bulunsunn..zahmet olmassa;)

Tayfun-E30
13-11-2008, 01:48
http://cgi.ebay.co.uk/Carbon-Fibre-Door-cards-Peugeot-106-205-206-306_W0QQitemZ220310477129QQcmdZViewItem?hash=item2 20310477129&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1432%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/Carbon-Fibre-Replacement-Roof-Panel-106-Saxo_W0QQitemZ270301622422QQcmdZViewItem?hash=item 270301622422&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1432%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318

www.ebay.co.uk de aramayı dene ...

M U R A T
13-11-2008, 08:33
Bunu üstüne epoxy altına da fiber yapabilecek usta göster. Bi de kalıp göster, üstüne bi de güzel fırın göster. O zmn olur işte, boşu boşuna almayın böle şeyler. 106'nın UK'de doludur karbon parçaları. Tavan bile vardır eminim.

o sorduklarının hepsi var niyetin varsa gel yardımcı olayım:icon_tup:
+ kumaşla kaplamak içine kalıba fibere gerek yok elindeki parçayı kaplıyosun ve son olarak bu işi tr de evinde bile yapanlar var hiçte öyle fırına vs gerek yok.

G_TT_I
13-11-2008, 09:23
Gürkan bu 206 konsol fotosu TR den mi. Yoksa E-Bay'de satılanlardan mı. Valla millet bana sen kafayı yemişsin diyor ama ben üstündeki karbonları satıp hepsini gerçek yapıcam kafaya koydum. :)

bunlar Tr bende daha cok fazla araba var yapılan, ama yaz basında bi furya ile saldırdık, şimdi heves kaçtı gibi.

Bmw nin direksyon yanlar alkantra ortası karbon canlı hali ile gerçekten çok güzel, burda hem kalite yok hemde acıdan dolayı kotu gelmiş olabilir.

arabada 15 parca var hepsi karbon:) biraz karbonu cıkyıo biyerden sonra. belli yerleri yapmak lazım.

106 için yaptıran yokmu resımlerı fılan gorsek bıde ne kadar tuttu ogrenbılırym az assa az yukarı :)

106 içinde kapı içleri dahil bi cok parca kaplandı gene yaz basında sadece garajda oturup torpidonun etrafını takdım, geri kalan evde sus duruyo sitede resmi var.

gokhan, yakında epey foto koyar 106 karbon:)

bide bmw nin orjinal direksyonunu boyle oldugunu dusunursek bence buyuk gelişme var
http://image2.sahibinden.com/photos/870/11318174_499621_lvu8870.jpg

Schumi
14-11-2008, 23:55
bunlar Tr bende daha cok fazla araba var yapılan, ama yaz basında bi furya ile saldırdık, şimdi heves kaçtı gibi.

Bmw nin direksyon yanlar alkantra ortası karbon canlı hali ile gerçekten çok güzel, burda hem kalite yok hemde acıdan dolayı kotu gelmiş olabilir.

arabada 15 parca var hepsi karbon:) biraz karbonu cıkyıo biyerden sonra. belli yerleri yapmak lazım.

Bu 206 daki konsol gerçek karbon mu. Orjinal konsol kaplandı değilmi. Sanırım baskı felan değil bu üstü parlak duruyo epoxy ve cilalı yani istediğimden. Bu gün şu baskı yapan bir yere gittim Mecidiyeköy'de. Fiyatları baskı için bana fazla geldi. Seninle irtibata geçmemiz lazım. PM den msn alabilirmiyim.

Göki,ZD
17-11-2008, 19:32
bu hafta sonuna kadar gelicek inşallah parçalar resimleri paylaşırım hemen :)

Schumi
17-11-2008, 23:38
bu hafta sonuna kadar gelicek inşallah parçalar resimleri paylaşırım hemen :)
Benim canlısını görmeye gelmem lazım. Kaçmazsın sanırım benden :)

Göki,ZD
18-11-2008, 01:20
Benim canlısını görmeye gelmem lazım. Kaçmazsın sanırım benden :)

gel gör kanka ayıp ediyosun beğenirsen sende yaptırki bende bi parça daha sıkıştırırım araya :D

Göki,ZD
23-11-2008, 02:20
1-2 günlük geçikme oldu parçalar bugun kargoya verildi inşallah pazartesi günü elimde olucaklar bende sabırsızlıkla bekliyorum özellikle far olayı için bi an önce bitirip geçip karşısına promu içmek istiyorum :D

Schumi
23-11-2008, 15:01
Senin doç vaypır karşısında pro içilecek kadar oldu yani :D Bir aralar aynan bile yoktu gökhan bey. Bu burjuva proları nerden geliyo. Ezilmiş halkımın parası ile mi yakıcaksın proyu karbon 106 karşısında. :) Hayırlı olsun kanka. Gelicem bakmayan.

Göki,ZD
23-11-2008, 17:50
aynam yine yok:D

Schumi
23-11-2008, 19:31
aynam yine yok:D
Allah cızırtını versin :)

Göki,ZD
23-11-2008, 19:42
Allah cızırtını versin :)

hiç bi zaman tam istediğim gibi binemedim ki ama şimdi tam istediğim gibi olana kadar marş basmıcam inat ettim :D

Göki,ZD
23-11-2008, 20:39
bi konuda yardıma ihtiyacım var resimde kapı döşemesi iptal cf olan parçayı ben 94x25 kontraplak olarka kestirdim ama bombeler oldugu için kesip biçerek yapamadım deli oldum bana o bölümün kalıbını kim çıkarabilir döşemeci yada bu bas kabini yapan yerler çkartbilirmi delikler yada kapı kolu bölümü önemli değil benim için önemli olan bombeler düzgün cuk oturması gerekiyor sonra cf'den yapılacak zaten.bildiğiniz farklı biyer varmı yapıcak.
şimdiden teşekkür ederim

http://img141.imageshack.us/img141/1333/dscf2596cy2.jpg

takıldığım yerleri işaretledim

http://img171.imageshack.us/img171/3189/dscf2596px9.jpg

mrtngn
24-11-2008, 20:25
müzik tesisatcıları fiberden arabanın kapı içlerini fln yapıyorlar..sizin tam olarak istedginzi anlamadım ama o kalıbı cıkarabilirler diye düşünüyorumm..

sonucta oraya tam uygun bi fiber yapıp boyuyorlar fln..bunuda yaparlarr bnce

G_TT_I
25-11-2008, 21:13
:cool: gökhan internette karbon tavanlı kapılı ve kaputtlu 106 gordum, sen dışada bi el at:rolleyes:

Low-Rider
27-11-2008, 17:27
parçalar gelmedi mi hala? merakla bekliyorum:)

Göki,ZD
27-11-2008, 17:55
parçalar gelmedi mi hala? merakla bekliyorum:)

haftaya salı inşallah.

fotomu çekcen :D

Low-Rider
27-11-2008, 18:00
çekeriz istersen:D

Göki,ZD
27-11-2008, 18:08
tampon ile kaputu boyatayım öle çekeriz hem bagaj spoylerinide göndericem haftaya gaza geldim:D kapı içlerinide hallederim o vakte kadar tamam hadi foto çekelim diye herkesi ararım zaten:D

Low-Rider
27-11-2008, 18:28
adres belli konturlerine yazıık arama herkesi :p

Göki,ZD
27-11-2008, 20:02
merat etmeyin senide tolgayıda aynı anda istiyorum:D bide çakma sertifikalı yiit'imi bu hafta tur bindiricem ona o gelirmi bilmem ama:hehe::D

K0213
27-11-2008, 20:13
göki konuyu okumadım, neye karar verdin bilmiyroum ama kaplama yapıcaksan bayılma millette dünya para. jsv nin carbon folyosunu al gel bizim otoparkta kaplarız ;)

Göki,ZD
27-11-2008, 20:26
göki konuyu okumadım, neye karar verdin bilmiyroum ama kaplama yapıcaksan bayılma millette dünya para. jsv nin carbon folyosunu al gel bizim otoparkta kaplarız ;)

yok kanka bu folyo kaplama işi değil laserler baskı bu folyo olayını ben kaputa yaptım hiç memnun kalmadım konuyu baştan okursan neler yaptımı anlarsın :D

G_TT_I
27-11-2008, 22:15
hersey sokuk durumda suan araba kaç kilo???

Göki,ZD
27-11-2008, 22:26
hersey sokuk durumda suan araba kaç kilo???

pazar günü görürsün muahahhahah :D

ön koltuk :17
arka koltuklar:9
kapı döşemeleri :6-7 civarı

pazar günü kapı döşemelerim ve ön koltuklar tkılı olucak ama :D

ayhantogan
28-11-2008, 17:19
araç bitti mi acaba ???

Göki,ZD
28-11-2008, 19:22
yok be nerde.
bikaç sıkıntı oldu parçalar geçen salı çrşamba yerine önümüzdeki salı elimde olucak ama nasipse haftaya komple bitmiş olucak hyırlısı ile.

Schumi
28-11-2008, 20:24
Pazar görücez diye bekliyoduk tüh haftaya kaldı :)

Göki,ZD
28-11-2008, 20:24
löv bkma konuya fotolarını çekicem de :D

ya olm sorma ilk defa tt ye giricem acaip heycanlıyım :D

Schumi
28-11-2008, 21:12

Heyecana gerek yok. Lastikleri iyi ısıt.

Low-Rider
28-11-2008, 21:23

ahah öle bi bakıp çıkmıştım yakalanmışız :D

tamam tamam çekicem:D

Ally
01-12-2008, 15:22
yokmu resım :)

Göki,ZD
01-12-2008, 20:29
yarın akşam elimdeler inşallah :)

ayhantogan
01-12-2008, 23:20
ben de merakla bekliorum....=)!=)

Schumi
02-12-2008, 21:59
E hani bu akşam :D

Mr.K
02-12-2008, 22:07
Goki olum arabayi komple cf yaptin milleti yiosun simdi burda yok yarin elimdeler fln diye :D

TT'ye kiralik arabayla katildiini solesene herkese :D Arabam komple cf oluyo desene :D

Hadi bekliyoruz fotolari :D hahaha :DD:D

Göki,ZD
02-12-2008, 22:10
E hani bu akşam :D

geldi kanka :D az sabır koyucam fotoları yarın ben bile gelişi güsel gördüm.

Goki olum arabayi komple cf yaptin milleti yiosun simdi burda yok yarin elimdeler fln diye :D

TT'ye kiralik arabayla katildiini solesene herkese :D Arabam komple cf oluyo desene :D
Hadi bekliyoruz fotolari :D hahaha :DD:D

bayramdan sonra bagaj spoylerini kapı kollarını göndericem dediğin bi süre sonra olucak inşallah. ama kaputu orjin alıcam Allah'ın izniyle para biriktiriyorum.

Göki,ZD
03-12-2008, 12:36
Sabah işe geldiğim gibi kutuyu parçalarcasına açtım:D ortam biraz karanlıktı bune ya çok koyu dedim ama aydınlık bi ortama çıkınca gerçek yüzünü gösterdi elimde bakarken çok beğendim parçaları taktıgımda göze daha hoş geliceğinden eminim.Resimleri akşam paylaşıcam şu an işteyim şipşak yanımda değil telefonunda kablosu yok o yüzden akşam görüşmek üzere :)

BLuEBoY
03-12-2008, 12:48
merakla beklıyoruz :D

Göki,ZD
03-12-2008, 21:06
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?p=470087#post470087

pasatuning
23-12-2008, 12:27
slm arkadaşalar hangi ve ne parça istiyorsanız ister carbon döküyoruz ister kaplıyoruz saygılar...

gorke
23-12-2008, 16:14
slm arkadaşalar hangi ve ne parça istiyorsanız ister carbon döküyoruz ister kaplıyoruz saygılar...

1000$ gibi bi fiata mı? :cool:

Low-Rider
23-12-2008, 18:10

Önce bir kendinizi tanıtın , 4 mesajın 3'ü satış..

G_TT_I
23-12-2008, 19:52

Kaplama degilde, 106 direk karbon kaput, bagaj kapağı fiyatı verirseniz cok daha iyi olur.

birde ornek 206 orta panel kaplama fiyat? 206 tampon fiyat?

Bunalrı soylerseniz ortalama tum arabalarda aynıdır ekstrem buyuk tamponu olan arbalar hariç

Göki,ZD
25-12-2008, 11:04

dediğiniz parçaları tr'de zaten bi sürü yapan yer var ama fiyatlar seibondan farkı yok 1000 ytl gibi fiyatlar hep:) yapın şu işi 400-500 ytl gibi fiyatlara herkes yaptırsın.

Yasin Y.
29-12-2008, 14:51
Herkes satış yapmak ister yüksek fiyat çekipde satış yapmassa isterse 4000 lira desin ne anlamı var
Yani kimsenin amacı kısa yoldan para kazanmak değil kimse keyfinden o fiyatları solemiyor

eğer hatırlarsan seninle konusmustuk özelden
800 liraya kaput fiyatı vermiştik seboyla beraber (Folyo Kaplama yada carbon kaplama değil fiber ve infizyon olarak tril değil...) (iç döşeme için de carbon kaplama fiyatı verilmişti)

isteyen olursada hala aynı fiyatlar yaklaşık olarak geçerli araca göre ufak tefek oynamalar mutlaka olur

Bahsedilen fiyatların altına yapmanında bi anlamı yok kumaşın sadece metresi 40€ larda bunun ilaçları, kalıbı, işçiliği ????
Sonuçta polyester gibi basit değilki bu iş

Ayrıca seibon kaputu herşeyiyle gümrüğüyle kargosuyla 1000 liraya nasıl getirebiliyosun ??? :) gümrükte kalma riski de cabası :)

Siparişini verdiğinde 1 hafta içerisinde hatta daha erken elinde oluyo yurt dışı ne kadar sürede elinde ? :) gümrük riski varmı ??

Yapmayın etmeyin
bu arada yanlış anlamayın üretici olarak değil tamamen objektif olarak konusuyorum.
800 lü 1000 li fiyatlar sıradan değil hepimiz farkındayız ama içinde gelip gelmeme yada gümrükte takılma riskiyle üstüne daha yüksek fiyat eklendiği zaman sizce hangisi daha avantajlı
unutmadan şunuda belirtiyim
inanın kalite aynı
Seibon da 12K burdaki de
kumaşlar aynı kalite oda infizyon burdakide :)

Amacım tartışma çıkarmak yada başka bişi değil. Ama dışardan göründüğü gibi yüzeysel değil...

OnurS
29-12-2008, 15:23
Bende kumaşla bikaç iç parçayı kaplatmak istiyorum...Maalum kaplamada kullanılan kumaşın metresi 10euro.e46 3serisi için fiyat alabilirmiyim?

Yasin Y.
29-12-2008, 15:52
Bende kumaşla bikaç iç parçayı kaplatmak istiyorum...Maalum kaplamada kullanılan kumaşın metresi 10euro.e46 3serisi için fiyat alabilirmiyim?

p.m attımmm

Göki,ZD
29-12-2008, 16:03
@fot

ben yapılan işçiliğe bişe dedimi sanmıyorum sadece fiyat çok pahalı dedim sebo nun işçiliğini benden iyi bilen yoktur herhalde bu sitede:) ki .Cem.'i ben yönlendirdim seboya;) benim tek sölediğim fiyatlar.
bide sence mantar'ın malı gümrükte kalırmı seibon getirmek istedikten sonra:)
+ bişe daha pahalı bulmama rağmen bagajı seboya yaptırmayı düşünmezdim onun için para biriktiriyorum şimdi :D

Yasin Y.
29-12-2008, 16:40
zaten yazdığım çoğu şeyde adına bişi solemedim :)
işçiliğe bişi dediğinide ima edip işçilik hakkında bilgi vermedim zaten sadece belirtmek istedim yani

cemi yönlendirdiğinden haberimiz var zaten sağolasın ;)
gümrük konususnda da mantarla alakası yokki o anki gümrük memuruna kalmış herşey.
Kalır gümrükte neden kalmasın hatta %70 kalır :) S2000 Seibon kaput kaldı en son 600 ytl verildi gümrükten almak için (tutar konusunda yanlışım olabilir)
motorlardan kalan oldu ya yeri geliyo far bile kalıyo :D
daha çok gümrük memuruyla alakalı bi durum yani.

Bagaj içinde bekliyoruz o zaman :)
Bu arada teşekkürler yazılanları yanlış anlamadığın için

Göki,ZD
29-12-2008, 16:44
yabancı adam değilsiniz niye yanlış anlıyım sebo benim abimdir imkanlar el verseydi keşke araç içi yaptırdıgım malzemeleride o yapabilseydi ama olmadı. nasip bagaja artık.:)

Yasin Y.
29-12-2008, 16:47
sağolasın
nasip kısmet herşey :)

OnurS
29-12-2008, 22:07
p.m attımmm

10euroluk kumaşın linkini attım size=)Haala fiyat bekliyorum=)

Yasin Y.
31-12-2008, 10:05
bende cevapladım :D

Schumi
31-12-2008, 10:14
Gizli işler çevirmeyin ortaya yazın. Karbon isteyen çok kişi var. :D

Göki,ZD
31-12-2008, 10:15
benim bi tek bagaj kaldı diğer parçalarımda geldi:D
1 aya kadar gösterimde olur :D

Schumi
31-12-2008, 10:22
benim bi tek bagaj kaldı diğer parçalarımda geldi:D
1 aya kadar gösterimde olur :D
Ohoo yeni yıl geldi hala gösterime girecek. Valla atlayıp gelirim he :D

Göki,ZD
31-12-2008, 10:29
arabayı istediğim gibi tamamlamadan foto koklatamam içime sinmiyor :D gel gör parçaları gelen gördü hep herkesde beğendi. gerçeğinden hiç bi farkı yok:)

Yasin Y.
31-12-2008, 11:08
Gizli işler çevirmeyin ortaya yazın. Karbon isteyen çok kişi var. :D

eheheuhe yok gizli olurmu
eğer düşünen olursa özelden fiyat konusunda yardımcı olabiliriz :)

Sefa_vts
31-12-2008, 16:46
2 koltuk karbon kumaş fiyatı alıyım bende özelden :D

maksat göki'nin konu .iç olsun ahaha :D

Şaka bi yana maşallah abi.. bende bi komplemsi boyatıcam o ara karbona girişirim..

Göki,ZD
31-12-2008, 17:35
ben yapıcamı yaptım istediğinizi yazın :D

Mr.K
31-12-2008, 17:41
bana ulasin :D

yavuz364
26-05-2009, 08:47
çok doğru, üretim kalıtesi olarak bi fark olması imkansız :) zaten ingiltereden aldığınız karbon parçaların birçoğu türkiyeden gidiyor..
türkiyede nerelere yaptırıyorsunuz karbon parçaları bilmiyorum ama türkiyeden ingiltereye karbon parça gittiğini gözlerimde gördüm..

edit: arkadaşlar kusura bakmayın konuyu hortlatmışım :) sonradan gördüm..

Yapmayın etmeyin
bu arada yanlış anlamayın üretici olarak değil tamamen objektif olarak konusuyorum.
800 lü 1000 li fiyatlar sıradan değil hepimiz farkındayız ama içinde gelip gelmeme yada gümrükte takılma riskiyle üstüne daha yüksek fiyat eklendiği zaman sizce hangisi daha avantajlı
unutmadan şunuda belirtiyim
inanın kalite aynı
Seibon da 12K burdaki de
kumaşlar aynı kalite oda infizyon burdakide :)
.

Göki,ZD
26-05-2009, 08:50
konu canlandı bari son projemi sölim:D
tavanı carbon kaplatıcam seboya :D 3 ay sonra filan yaz sonuna doğru koydum kafaya :)

hotsauce
27-05-2009, 13:41
bundan sonra 600 kılo falan olur heralde ZD :D

Oldschool
15-06-2009, 12:45
mayes reklam var bagcılar mahmutbey cad. sinde onlarda karbon kaplama yapıoyor galiba kaplamanın fiyatı m2 si 50 tl