PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sony Xperia z2 garanti sorunu

anilatasy
11-07-2015, 01:10
Merhaba abilerim kardeşlerim elimde geçen sene aldığımız sony xperia z2 mevcut. Ürünü abim ilk olarak note 3ü bozulunda takaslayarak 10 günlükken bi tanıdığı telefoncudan aldı garantisi faturası vs vs duruyordu herşeyi. Tam hatırlamıyorum ama eylül-ekim gibi idi. Sonra ocak 22de hem doğum günü hem karne hediyesi olarak bana verdi. Telefon bildiğiniz üzere su geçirmez bi kaç kez su döküldü birşey olmadı okul dönemi gene suya mağruz kaldı birşey olmadı sıkıntı yoktu arada bir kulaklık girişinde sorun oluyodu başka kulaklıklarda. Şimdilerde iyice hassaslaştı kulaklık girişi orjinal kulaklığında bile gidip gelmeler var arabada aux bağlamam imkansızlaştı bi çukura girsem oynasa telefon gidio çok hassaslaştı.
Asıl sorunum telefonun kutusunu garantisini istedim ancak sade kutusu kullanım kulavuzu gerekli bilgiler vs vs gidi gereksiz kağıtlar var fatura ve garantiyi kaybetmiş yada atmış abimgil :bravo: :bravo:

Telefonun çıkış tarihi 04.06.2014 zaten yani bütün Türkiyede alınan z2 lerin garantisi var ki bizim telefonda eylül ayında alınmış cihaz. Şimdi 2 yıl garantisi var yani şuan cihaz %100 garantili ama garanti belgesi yok ne yapmam gerekir. Telefoncu veya bilen, durumu yaşayan bir abim kardeşim varsa yardımcı olursa sevinirim. Veya telefonun garantisini nasıl sorgularım onun belgesiylede başvurabilirim. İnternette çok aradım bir bilgi yok o yüzden başınızı ağrıttım.

Şimdiden teşekkürler...

onursumer
11-07-2015, 01:15
Nereden satilmis ise ordan fatura gerekebilir

Teknik servislerde genelde urun gruplarinin sabit bi garanti bitis suresi vardir aksi durumlarda fatura ibrazi isterler

Silence45
11-07-2015, 01:20
HTC ile LG ve Apple'da faturasız işlem yaptım hep. Sony teknik servisi neredeyse oraya gidin muhtemelen fatura istemezler. En azından şansınızı deneyin ama gidipte faturam yok bakar mısın demeden :)

temmuz06
11-07-2015, 01:39
Fatura değişimde bile şart değil kardeşim rahat ol.

anilatasy
11-07-2015, 03:14
Nereden satilmis ise ordan fatura gerekebilir

Teknik servislerde genelde urun gruplarinin sabit bi garanti bitis suresi vardir aksi durumlarda fatura ibrazi isterler

Valla abi malesef fatura imkansız direk yok yani talan ettim heryeri. Dediğim gibi şuan Türkiyede satılmış garantisiz z2 yok hepsininki en erken 04.06.2016 tarihinde bitiyor.

HTC ile LG ve Apple'da faturasız işlem yaptım hep. Sony teknik servisi neredeyse oraya gidin muhtemelen fatura istemezler. En azından şansınızı deneyin ama gidipte faturam yok bakar mısın demeden :)

Applede ne garanti ne fatura istemiyolar zaten direk seri numarasından çıkıyor herşeyi çok güzel sistemi var onu garantiye verirken istemediler hiçbir belge telefonu aldılar sadece. Tabi öyle demem gidicem en yakın zamanda bir sorayım yüz yüze :)

Fatura değişimde bile şart değil kardeşim rahat ol.

Sorun değil kendimde yaptırırım abi ama garantili cihaz eminiz boşa garantiside bozulcak gerçi böylede yararlanamıyoruz ama :) Arkadaşımın z3ü su aldı ekranı bozuldu geçen hafta götürdü garanti belgesini istemişler o yüzden kafama takıldı

10.lincoln
11-07-2015, 04:02
teleservice'e ücretsiz yurtici kargo ile gönder kardeş.
sistemden garantisi geçerli oluyor, kullanıcı hatası demezler ise tabi.

anilatasy
11-07-2015, 04:16
teleservice'e ücretsiz yurtici kargo ile gönder kardeş.
sistemden garantisi geçerli oluyor, kullanıcı hatası demezler ise tabi.

abi benim telefon sony olduğu için netcell distribütör garantili yarın netcelli arıyacağım. teleservice doğru biliyorsam sony'e destek sağlamıyor.

10.lincoln
11-07-2015, 15:56
kardeşim ben telefon işi yapıyorum. sürekli olarak teleservice'e gönderiyoruz arızalı sony'leri.
sen de gönderebilirsin.

kadireren
11-07-2015, 17:10
Bende eylül gibi 2.el xperia z aldım kulaklık vs tıpalarının conatası düştü ahizede ses gidip geliyodu elimde kutu vs var ama fatura garanti belgesi yoktu fonotel garantili cihaz aradım imei numarasından sorgu yaptılar cihazın fonotelden çıkış tarihi bile daha bitmemişti yani garantisi kesin vardı dedim ben öğrenciyim belgeler yanımda değil siz gönderin dediler gönderdim yaklaşık 5 6 gün sonra 2 tıpası değişmiş ahizesindeki temassızlık giderilmiş olarak geri gönderdiler garanti kapsamında değişti
Sen cihazın garantisi hangi firma ise arayıp konuş büyük ihtimal sorun etmezler cihazı gönderirsin bakarlar garantimi kullanıcı hatasımı derler orasını bilemem ama garantiye girebilir bence

anilatasy
12-07-2015, 01:12
kardeşim ben telefon işi yapıyorum. sürekli olarak teleservice'e gönderiyoruz arızalı sony'leri.
sen de gönderebilirsin.

Anladım abi teşekkür ederim netcell çözüm sağlamaz ise teleservice başvuracağım

Bende eylül gibi 2.el xperia z aldım kulaklık vs tıpalarının conatası düştü ahizede ses gidip geliyodu elimde kutu vs var ama fatura garanti belgesi yoktu fonotel garantili cihaz aradım imei numarasından sorgu yaptılar cihazın fonotelden çıkış tarihi bile daha bitmemişti yani garantisi kesin vardı dedim ben öğrenciyim belgeler yanımda değil siz gönderin dediler gönderdim yaklaşık 5 6 gün sonra 2 tıpası değişmiş ahizesindeki temassızlık giderilmiş olarak geri gönderdiler garanti kapsamında değişti
Sen cihazın garantisi hangi firma ise arayıp konuş büyük ihtimal sorun etmezler cihazı gönderirsin bakarlar garantimi kullanıcı hatasımı derler orasını bilemem ama garantiye girebilir bence

Tam benim durumum netcell garantili benimkide bu gün arayamadım yarın ararım yada pazartesi inşallah çözüm sağlanır kullanıcı hatası derlerse 7 lira dosya masrafı ile tüketici haklarına başvururum waterproff telefonun girişi bozuldu benlik bir durum yok :) Çok çok teşekkürler