PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyonum çok sert kafalar karışık..

m.kibaroglu
13-07-2015, 00:53
arkadaşlar aracımda aldığımdan beri bir direksiyon sertliği sıkıntısı var. olaylar şöyle başladı.

1./ aldığım kişi ilk sahibi: "bunlar böyle spor araç sert olur, yoksa ön tekerleri zaptedemezsin" dedi (adam yoğurdum ekşi der mi?)

2./ bostancı sanayide yurtmotor sport harun ustaya ilk aldığımda göstermek için gitmiştim. şikayetimi söylediğimde (hiç denemedi direksiyona geçmedi, eps bir arabadan buna geçtiğimi düşünerek normal sertliği diyorum sandı, oysa tek elle avuç içi dönmüyordu) dedi ki: "bunlar böyle hortumlar uzun""...

araca belki 10 ay bu şekilde bindim.

ama ben asla bu direksiyonun böyle sert olacağına inanmadım. techturkey üyeliğimin onaylanması aylar aldı. onayladığı hafta sitemizden xsara vts kullanan bir arkadaşımla sağolsun kıyas için buluştuk.. direksiyonu olması gerektiği gibiydi. benimkinden bariz yumuşaktı ki onun aracının üzerinde 52 model 17" jant ve 205 taban lastik olmasına rağmen.. kendisi:" ben ön takımlardan şüpheleniyorum" dedi. bunu da aklımın bir kenarına yazdım. ve beni bir ustaya yönlendirdi. o usta direksiyona bakar bakmaz: "senin pompan zayıf" dedi.. taşı kuyuya attı tamam dedim.

3./ rewpart direksiyon servisine gittim. usta ilgili bir şekilde aracımı kullandı ve dedi ki: "evet bir sertlik var ama toplaması falan güzel ön takımdan bişey yok dedi.. pompan da iyi gibi duruyor ama istersen söküp bakalım emin olmak için dedi. söktüler ve dediği gibi pompanın içi tertemizdi basıncı düzgündü. direksiyon kutusu alman gerekebilir dedi.

kala kala kaldı bir direksiyon kutusu.. kafam çok karışık.. tuz elimde hıyar peşinde koşmaktan bunaldım.. gerçekten aracın tüm zevkini öldürecek bir sertlik var. tek el ile avuç içi ne park ederken ne de seyir halinde sürebiliyorum..

xsara vts ve xsara 1.6 kulandım ikisinin de direksiyonlar benimkine göre çok yumuşaklardı.. :Deli:a

overblack
14-07-2015, 21:42
alt rotilleri kontrol ettirirmisin

oğuz
14-07-2015, 21:56
alt takım,pompa,kutu. geriye bir tek seçenek kalmış.çok dert etmeye gerek yok söktürün baktırın kafanız rahatlasın

m.kibaroglu
17-07-2015, 14:15
kutu ile ön takım kontrolü kaldı. onlara baktırıcam çok teşekkür ederim.

m.kibaroglu
01-10-2015, 11:24
alt takım,pompa,kutu. geriye bir tek seçenek kalmış.çok dert etmeye gerek yok söktürün baktırın kafanız rahatlasın

bugün aracı direksiyon tamircisine bıraktım. kutu ve direksiyon hidrolik amortisörü sökülüp bakılacak bakalım.. inanın sağ elimle telefonla konuşurken sol elimde direksiyonu döndüremiyorum.

barışbazan
28-10-2015, 01:01
böyle bir sorundan bende muzdaripim aracım 307 elektronik hidrolik pompası var ilk çalıştırmada yumuşak sonradan sert,, elektrik sistemini komple elden geçirmeme rağmen sorunu çözemedim, sizinki elektronik mi yoksa normal motor tahrikli hidrolik mi ? Elektronik ise akü, alternatör vs baktırdınız mı ?