PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta Kartı Gerekli Mi ?

Uur
13-07-2015, 17:59
Yakın zamanda bir firmada işe başlayacağım ve sigorta kartı istediler benden. İlk sigorta başlangıç tarihi için gerekliymiş. Benim bildiğim o kalkalı baya oldu.
Bunu gidip sgk dan mı çıkarttırmam lazım. E-devletten baktım böyle birşey yok. Hizmet dökümünü de komple vermek istemiyorum. Daha önce böyle birşeyle karşılaştınızmı ne yapmam gerek acaba ?

most_evil
13-07-2015, 19:31
Sigorta kartımı kaldı yahu en son ne zaman personel alımı yapmış o firma:) Bu tarz işlemler artık çok basitleşti işveren şifresiyle internet üzerinden yapılıyor işlemler sgk girişi yapmak için T.C.kimlik numarası ve birkaç kişisel bilgi yeterli, iş yerinin sizin ilk giriş tarihine ihtiyacı yok.Ayrıca sizin için özel bir nedeni yoksa hizmet dökümü vermekte sıkıntı olmaz.

onursumer
13-07-2015, 20:12
hizmet kartı nedir bilmiyorum bile :D

kunteper
14-07-2015, 00:16
Hizlet dokumunde maaslar yaziyor o yuzden vermek istemeyebilir

poseidon
14-07-2015, 07:59
Sürümü 90 larda kalmış olabilir.
Şirketi İnternete bağlayıp son güncellemeleri yaparsan bu durum düzelecektir. :)

95'te staj yaparken 2 resim+işe giriş bildirgesi +Kimlik fotokopisi ile Göztepe Ssk ya sabah namazını müteakip gider en iyi ihtimalle sırada 2-3 saat bekleyerek işe girişleri yaptırırdım.
Bu iş bugün Sgk sitesinden sadece TC No ile dakikalar içinde yapılıyor. İşveren şifresiyle de senin tüm hizmet dökümünü aynı siteden alabilirler.