PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laptop işlemci sorunu

tricky
14-07-2015, 15:24
Arkadaşlar merhaba. Kullanmış olduğum dell laptop'ın işlemci hızı 0.78GHZ de sabit kalıyor. Bu yüzdende cihaz fazlasıyla kasıyor eski haline nazaran. Bu problem ile ilgili bilge bir arkadaş varmıdır. Bu arada batarya sıkıntılı sanırsam full şarj olmuyor. Bu durumdan sonra sanırsam bu hale geldi cihaz. Ama güç ayarlarda bir sıkıntı yok performans ayarında .

Rawr
14-07-2015, 15:25
cpu fanına bak ,büyük ihtimal çalışmıyor

phoenixs
14-07-2015, 16:07
Hocam genelde laptop larda işlemci normal şartlar da tüm gücü kullanmaz.CPU-z programını indirip bi pc nizi program açık iken bi kaç program aynı anda açın işlemci hızı artıyor mu kontrol edin.

tricky
14-07-2015, 16:34
Aslında problemi şu an daha iyi anladım . Cihaz pil ile çalışırken sıkıntı yok. Ama adaptöre taktığımda " Ac güç adaptörü türü belirlenemiyor. Sisteminiz daha yavaş çalışacak ve pil şarj olmayacak. Sistemin en iyi şekilde çalışması için lütfen Dell 90W AC adaptörü veya daha üstü bir adaptör bağlayın." yazısı çıkıyor. Başka bir dell orjinal adaptörü ile denedim gene aynı uyarıyı verdi.

Schumi
13-10-2021, 00:58
Hortlatıyorum.

Dün bir cihaz geldi. Bu sorunu aratırken buldum burayı hortlatıyorum. Lanet olasıca Dell orjinal şarj aleti olmazsa cihazı yavaşlatıyor ve pil şarjını kesiyor. Hatta bazen orjinal adaptörü bile tanımıyor. Yavaşlığı kesmek için ThrottleStop isimli programı indirip programda "BD PROCHOT" tiki kaldırıp kaydedince sorun düzeliyor. Programı her açılışta çalışsın isterseniz önce "Options" kısmından "Start Minimized" tiki işaretleyip daha sonra programın kısayolunu başlangıç klasörüne koyabilirsiniz.

Ormanci
13-10-2021, 08:58
MSI laptoplarda da soğutma yüzünden bu sıkıntı olur hep. Şarj-adaptör değil de...

Ben de onun için Throttlestop kullanmıştım. Daha sonra laptopu açıp macun değiştirdim, sıcaklıklar yükte 10 derece düşünce programı da kullanmaya gerek kalmamıştı.

MSI kullanıcılarının da bu vesile ile aklında olsun :)

Eren G.
13-10-2021, 10:54
g serisi dell'kerin kendi bios ayarlarında da o.c ile ilgili bir ton ayar var dell sahibi arkadaşlar göz atabilir aklınızda olsun.