PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 7 Aldım mutluyum Golf 7 Aldım Pişmanım

Sayfa : [1] 2

phoenixs
14-07-2015, 23:19
İyi akşamlar öncelikle

Kısmetse Bayramdan sonra araba alacağım ve alacağım arabaya da uzun vadede bineceğim al sat gibi bi lüksüm yok.Araç aile parası ile alınacak ve aldıktan sonra benim o aracı kendi maaşımla idare ettirebilmem lazım.ALMAN arabalarının fiyatları gerçekten yüksek ama kalitesi de ona göre çok iyi.Çok yakın bir tanıdığımda 2012 1.4TSI Passat Highline var ve aktif kullanıyorum.Araba çok hoşuma gidiyor ama 4 lastiği bile müthiş pahalı.Audi a3 ün hatları çok yuvarlak ve fiyatı da bi tık beni aşıyor.Altındann kalkabileceğimi bilsem 1.6 tdi 2012-2014 Passat highline alırım ama beni hem yaş itibarı ile hem maddi olarak aşıyor.

Hyundai kia vs gibi 1.6 TDI motora sahip arablara da açıkcası binmedim güvenemiyorum.Fİyatı yüksek gibi görünsede +2014 Golf 7 1.6tdi Highline almayı planlıyorum -25000 KM de olmak kaydı ile.

Bu aracı kullanıp memnun olan yada pişman olan yada genel olarak araç hakkında bilgisi tecrübesi deneyimi olan.O parayı kesin hak ediyor diyen etmiyor diyen Tüm yorumlara açığım en az 5 sene araç bende kalacak.Tekrar hatırlatmak istiyorum memur olduğumdan dolayı altından kalkabileceğimi düşündüğüm için golf 7 i tercih ettim.

kalipson
14-07-2015, 23:22
Bence pişman etmez... VW kalitesi belli.

Mehmetmert
14-07-2015, 23:27
1.6 tdi comfortline manuel 2013 model aracim var sorularinz varsa cevaplayabilirim :)
Ben kesinlikle memnunumki sizi highline cok daha mutlu edecektir :)

onn_dear
14-07-2015, 23:29
Golf7 1.2tsi comfortline aracim var sifir aldim 5 bin km de şu an, her acidan cok memnunum

phoenixs
14-07-2015, 23:31
1.6 tdi comfortline manuel 2013 model aracim var sorularinz varsa cevaplayabilirim :)
Ben kesinlikle memnunumki sizi highline cok daha mutlu edecektir :)

Hocam peder de 2008 Caddy var gerçekten güzel VW kalitesi bi kere 120 binde turbo cuf ladı :) 2500 TL sıkışmış

Araç kesinlikle DSG şanzuman olacak hocam bana kalsa manuel den başka araba almam da aracı kız kardeşim de kullansın istiyorum Kronik sorunu varmı hocam aracın ? yada alırken şuna dikkat edin diyebileceğiniz birşey yada rahatsız olduğunuz araba dan ?

Le10ur
14-07-2015, 23:37
yakısır kardesıme al tabı parayı mezaramı goturcen kanka:)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-x-clusive-volkswagen-golf-1.6-tdi-highline-cam-tavan-219786081/detay

Mehmetmert
14-07-2015, 23:37
Turbo sorunu yeni gelen 2012 golf7lerde olmustu ama garantiden hallediyorlar.
Arac DSG olucak ise
1-En onemlisi servis bakimli olsun,sonucta dsg cift kavrama bir sanzuman nasil manuelde baski balata bitiyorsa bununda kavramasi bitiyor kullanim sartlari ve kosullarina gore.25k daki bir arabada bu sorunlar olmaz ama ileride olma ihtimaline karsi servis bakimli olsun.Garantisi bitse cok cuzzi miktarlarda iyi niyet garantisinden hallediliyor.6-7 yillik araclarin bile degisimine sahit oldum degistiriyorlar.Lakin patladi catladi curtladi herkes yaziyor ama iyi niyet garantisi gercekten guzel isliyor.Ben sert kullandigim icin baski balatam bitti 1100 lira mesela bu :) Dsg gercekten cok keyifli,Bmwdeki ZF Disinda hala yanina yaklasabilen yok
2-2014 yilinda bazi donanim degisiklikleri oldu,highlinede katlanir ayna ve led stop standart oldu bazilarinda (ilk gelen)onlar yok.Bunlarin oldugunu tercih ederseniz daha iyi olur.
3-Kronik olarak sorun yok su anda benim bildigim.
4-Turbo meselesinde 200.000bindede olsa servis bakimliysa ve orjinalsa arac inanin indirim yapiyorlar bayagi
Simdiden hayirli olsun

MBuğra
14-07-2015, 23:40
Bunları sorgulayabildiğine göre, körü körüne davranmayan, popüler diye marka peşinde koşmayan, otompbil farkındalığı olan birisi olmalısınız.

Sizin yerinizde olsam hem elimdeki parayla bana it muamelesi yapacak olan distiribütore sahip, hem yarın bir gün dsgsi patlar mı diye düşünmeyeceğim, servise gittiğimde insan gibi muamele göreceğim bir markaya yönelmezdim. O paralara gerçekten donanım bazında daha dolu ve kaliteli alternatifler sunan, garanti süresi diğerlerine göre daha uzun, daha iyi opsiyonların mevcut olduğunu düşünüyorum. Önyargıyı bırakıp, en azından diğet markalardaki altrrnatiflere göz gezdirip, en basitinden test sürüşüne gitmenin faydalı olduğu kanısındayım.

"Ama kayınço fosvogenin ikinci eli çok sağlam, tok kapı sesi de cabası" diyorsan golf iyidir tabi :)

YellowCanaries
14-07-2015, 23:48
2013 şubat çıkışlı golf 7 1.4tsi 140 highline var bende.24 bin km oldu.

Problem etmeyeceksen

Sagdan soldan gelen gıcırtı sesleri

Bazen tümseklerden geçtikten sonra ön sag dan gelen takırtı tukurtu sesini

Ara ara radyo çekme problemi

Bana mı denk geldi bilemiyorum ama benzin depo kapagının ara ara tutukluk yapması

Kapı ayarının bozulması

Aklıma gelen ilk etapta eksiler bunlar

artıları hiç mi yok dersen var.

140 hp lik aracın gidişinden memnunum evim ile işim arası 10 km ve bu arada yaklaşık 8-8.5 arası yakıyorum dur kalk trafikte.Ama arada gaza dokunsan uçup gidiyor o kadar olacaktır.Fakat istanbul bodrum arası 7 yaktı.Uzun bir güzergahı 110-120 arası gittim ve 2 silindir kapattıgı için 6.4 e kadar inmişti fakat sıkılınca basmaya başladım ve en son baktıgımda 7 gösteriyordu.

Cruise control vs birçok özellik bakımından çok kullanışlı bir araç.

En önemlisi arabayı 66 gibi bir rakama almıştık şu an aldı başını gitti cam tavanlı aracın fiyatı :)

He benim arabayı aldıgım zaman fazla imkanım yoktu araştırmadan fırsat dahilinde hemen alındı ama şimdiki aklım olsa almam.Büyük bir heyecanla borcumun bitmesini ve hemen arabayı satmayı planlıyorum.

Ayrıca çocuk da varsa bebek arabası vs bagajı kurtarmıyor.Ön koltuk boş oldugu için bagajda yer açabildim tatile gelirken aksi halde zor sıgmak.

yesil
14-07-2015, 23:49
Bunları sorgulayabildiğine göre, körü körüne davranmayan, popüler diye marka peşinde koşmayan, otompbil farkındalığı olan birisi olmalısınız.

Sizin yerinizde olsam hem elimdeki parayla bana it muamelesi yapacak olan distiribütore sahip, hem yarın bir gün dsgsi patlar mı diye düşünmeyeceğim, servise gittiğimde insan gibi muamele göreceğim bir markaya yönelmezdim. O paralara gerçekten donanım bazında daha dolu ve kaliteli alternatifler sunan, garanti süresi diğerlerine göre daha uzun, daha iyi opsiyonların mevcut olduğunu düşünüyorum. Önyargıyı bırakıp, en azından diğet markalardaki altrrnatiflere göz gezdirip, en basitinden test sürüşüne gitmenin faydalı olduğu kanısındayım.

"Ama kayınço fosvogenin ikinci eli çok sağlam, tok kapı sesi de cabası" diyorsan golf iyidir tabi :)

Garanti ve donanım doğru ama kalite olarak kendi sınıfında premium modeller haricinde golften iyisi yok.

HellRot06
14-07-2015, 23:54
Yakışır Metin :) Pişman etmez VW bence kendi sınıfında çok iddaa'lı ve golf 7'den bahsediyoruz. Hyundai felan boşver onları Golf 7 candır :)

efe_
14-07-2015, 23:59
Açık olmak gerekirse forum ortamındaki yorumlar genelde kafayı daha çok karıştırıyor çünkü herkes kendice yorum yapıyor.. En mantıklısı kendiniz binip test edin sonra kararınızı verin ama Golf sınıfında kilit araçtır.. Golf'ü beğenmiyorum diyen sınıfı içinde konuşuyorum ezbere konuşuyordur

MBuğra
15-07-2015, 00:04
Golf'ü beğenmiyorum diyen sınıfı içinde konuşuyorum ezbere konuşuyordur

Ezbere konuşmuyorum. Şunu açıkça söyleyebilirim, dondurma çubuğundan çıkmış gibi her yerde olan golfü alacağıma (benzinli için konuşuyorum) kırmızı renk mazda 3 hb alırım. Şekilse daha şekil, teknoloji dersen teknoloji.

Tabi sonuç, konu sahibinin kendi kararı. Ben gidip başka marka alsın demiyorum, sadece diğer alternatiflere de göz gezdirsin, sonra pişman olmasın.

Ne alırsanız alın, kasasız belasız kullanın inşallah :)

phoenixs
15-07-2015, 00:12
2013 şubat çıkışlı golf 7 1.4tsi 140 highline var bende.24 bin km oldu.

Problem etmeyeceksen

Sagdan soldan gelen gıcırtı sesleri

Bazen tümseklerden geçtikten sonra ön sag dan gelen takırtı tukurtu sesini

Ara ara radyo çekme problemi

Bana mı denk geldi bilemiyorum ama benzin depo kapagının ara ara tutukluk yapması

Kapı ayarının bozulması

Aklıma gelen ilk etapta eksiler bunlar

artıları hiç mi yok dersen var.

140 hp lik aracın gidişinden memnunum evim ile işim arası 10 km ve bu arada yaklaşık 8-8.5 arası yakıyorum dur kalk trafikte.Ama arada gaza dokunsan uçup gidiyor o kadar olacaktır.Fakat istanbul bodrum arası 7 yaktı.Uzun bir güzergahı 110-120 arası gittim ve 2 silindir kapattıgı için 6.4 e kadar inmişti fakat sıkılınca basmaya başladım ve en son baktıgımda 7 gösteriyordu.

Cruise control vs birçok özellik bakımından çok kullanışlı bir araç.

En önemlisi arabayı 66 gibi bir rakama almıştık şu an aldı başını gitti cam tavanlı aracın fiyatı :)

He benim arabayı aldıgım zaman fazla imkanım yoktu araştırmadan fırsat dahilinde hemen alındı ama şimdiki aklım olsa almam.Büyük bir heyecanla borcumun bitmesini ve hemen arabayı satmayı planlıyorum.

Ayrıca çocuk da varsa bebek arabası vs bagajı kurtarmıyor.Ön koltuk boş oldugu için bagajda yer açabildim tatile gelirken aksi halde zor sıgmak.

Hocam sizin ki talihsizlik gerçi tanıdığın passat 2012 model 1.4tsi 35 bin km de onda bile elektronik tuhaf tuhaf arıza veriyor bluemotion devreden atıyor.Bluemotion da çok kullanılabilir bi sistem değil frene sert Basılı tutmak zorunda kalıyorsunuz vs vs

yesil
15-07-2015, 00:17
Mazda 3 gerçekten çok başarılı bir araç. Kalite olarak golf'ü aratmıyor, üstüne golfe göre çok daha hisli ve eğlenceli sürüşe sahip. Sunduğu donanımlara ve kalite hissine göre fiyatlarıda makul sayılır ama 1.5 motor ve otomatik vitesle performansı yetersiz kalıyor. mazda cx-3' te kullanılan dizel motor aralık ayında mazda 3'ede gelecek. O motorla golfe çok güzel bir alternatif olabilir.

efe_
15-07-2015, 00:26
Ezbere konuşmuyorum. Şunu açıkça söyleyebilirim, dondurma çubuğundan çıkmış gibi her yerde olan golfü alacağıma (benzinli için konuşuyorum) kırmızı renk mazda 3 hb alırım. Şekilse daha şekil, teknoloji dersen teknoloji.

Tabi sonuç, konu sahibinin kendi kararı. Ben gidip başka marka alsın demiyorum, sadece diğer alternatiflere de göz gezdirsin, sonra pişman olmasın.

Ne alırsanız alın, kasasız belasız kullanın inşallah :)

Golf'ü bütün evrensel testlerde çıta olarak belirliyorlar arkadaşlar, araç bu kadar başarılı. Ben 200 küsür km yol yaptım epey beğenmiştim.. Tabi tercih meselesi

driver_can
15-07-2015, 00:26
Bu kararsızlığı bende bikaç aydır yaşıyorum.Haftada bir gün kullanıyorum aracımı.Fan edition 27.000 km de standart pololara göre daha dolu polo aracım var.Bekarım bagaj falan çok lazım olmuyor zaten.1 sene sonra askere gidicem kısa dönem.Aracı satıp 1.4 tsi cam tavanlı xenonlu falan golf alsam diyorum rakam 70 leri buluyor.Gerek yok gibi duruyor bi taraftanda alsam diyorum.Bi türlü karar veremedim o kadar parayı haftada bir gün kullanacağım bir araca bağlamayı.İkinci ellerine sıfırla aynı paraları istiyorlar ilanlarda.

Mehmetmert
15-07-2015, 00:29
Mazdanin Reflex donanimi benzinli+otomatik 75 binlira liste fiyati var.Birde dizeli gelirse 80 bini gecicektir diye dusunuyorum.cx-3 deki motor-sanzuman kagit ustunde guzel ama zamanla gorucez :)

Neyse dizel + otomtik olunca zaten cok aza iniyor secenekler.Golfun ustu baa gore 116d-a3dur c sinifinda oteside yok.

Bluemotion yani start-stopun devreye girip girmemei icin bircok etken var
-Kemer takmazsaniz girmez
-Dpf temizligi vardir girmez
-Fazla enerji tuketen birseyler vardir girmez(klima,cam rezistansi...vs)
-Motor soguktur girmez
-Aku voltaji azdir girmez
-Cok dur kalk yapmisinizdir girmez
-Dururken freni cok pompalamisiniz fren sismistir calisir belli sure devreye girmez
-Escyi komple kapattinginizda(asr cekis kontrolunden bahsetmiyoeum komple esc) devreye girmez
Yani uzar gider bunlar problem veya duzgun calismadiginin gistergesi degildir.Boyle olmak zorundadir

CTG
15-07-2015, 01:08
golf hatta genel olarak vw normalde düşünmeden alınacak markadır herşeyiyle insan otomobili her modeli olması gerektiği gibi ne eksik ne fazla

ama ilandaki arabaya 77 tl yazmışlar ben olsam 77 kez düşünürüm o paraya neler alınır neler, vw sabaha kadar güzel olsun sonuçta eninde sonunda bildiğin volkswagen lüks değil spor değil bildiğin standart araba

Mutlu Değerli
15-07-2015, 07:07
Kullanıcı yorumlarının en olumlu oldugu TDI araç Golf 7 oldu. Param olsa alırdım bi tane en en fullünden DSG, missler gibi binerdim

Nightfish
15-07-2015, 07:14
Arkalarda torsiyon olduğunu hatırlatmak istedim saatlerdir övülen Premium araba gibi anlatılan arabanın. Düz vitesi de şaka gibi 5 ileri.

Nightfish
15-07-2015, 07:15
Hemen dip not ekleyim, birisi çıkıp yooo bizdeki öyle değil demesin. Benzinlilerde arka bağımsız süspansiyon, dizellerde arka torsiyon. Tümsekte hissettiriyor premium olduğunu, verdiğin para kadar sövüyorsun.

İbrahim33
15-07-2015, 07:17
Golf 7 alıpta pişman olanı görmedim ben. Her yönüyle üst düzey bir araç. Premium kompaktlar hariç sınıfının lideri diyebiliriz. Bence pişman olmazsınız.

ahmet_xy
15-07-2015, 07:18
150 lik act motor Golf alınır, uzun süre binilir.

Berkan
15-07-2015, 07:39
kullanıcılara yardımcı olur belki bakınırken gördüm http://www.vagmania.com/golf-mk7/283-golf-7-aracimizda-yasadigimiz-sikintilar-ve-problemler.html

Hemen dip not ekleyim, birisi çıkıp yooo bizdeki öyle değil demesin. Benzinlilerde arka bağımsız süspansiyon, dizellerde arka torsiyon. Tümsekte hissettiriyor premium olduğunu, verdiğin para kadar sövüyorsun.

fiyatından dolayı heralde gereksizce bir premiumlaştırılma cabasında ülkemizde saolsun vatanında bile yoktur bu altı üstü golf premium isteyen a3 alsın aynı grubun aracından.

can2k
15-07-2015, 07:44
sıfır mı alıyosunuz çunku bahsettiginiz golfun sıfırı yerine a3 sedan tdi veya a3 tdi da alabiliosunuz ***** sitede çok ilan var

Day Walker
15-07-2015, 07:49
Uzun soluklu bir araba alıcam yazmışsın ancak baktığın aracın ve markanın TR Distrübütörünün verdiği garanti süresi 2 yıl.

Eğer bu 2 yıl içerisinden 1 bakımı atlar veya kaçırırsan aracını garanti dışı bırakıyorlar. 5 yıl kullanıcam yazmışsın ama 3 yıl garantisiz ne yapıcaksın.

Aracı alırken sadece satışı değil satış sonrasını da düşünmek lazım. 2. el alıyorsan mutlaka yetkili servisteki bakım kayıtlarına baktır derim. Eğer yapılmamış veya Km kaçırılmış bakımı olan varsa alma derim. İlerde çok problem olur.

Tunacan
15-07-2015, 07:51
https://binekarac.vw.com.tr/fulllife.aspx

can2k
15-07-2015, 08:03
Uzun soluklu bir araba alıcam yazmışsın ancak baktığın aracın ve markanın TR Distrübütörünün verdiği garanti süresi 2 yıl.

Eğer bu 2 yıl içerisinden 1 bakımı atlar veya kaçırırsan aracını garanti dışı bırakıyorlar. 5 yıl kullanıcam yazmışsın ama 3 yıl garantisiz ne yapıcaksın.

Aracı alırken sadece satışı değil satış sonrasını da düşünmek lazım. 2. el alıyorsan mutlaka yetkili servisteki bakım kayıtlarına baktır derim. Eğer yapılmamış veya Km kaçırılmış bakımı olan varsa alma derim. İlerde çok problem olur.

vdf den kredi kullanırken full life garanti uzatmadan yararlanabiliosunuz,
allianz sigorta poliçesi ile birlikte verilio, fabrika garantisi 5 seneye kadar uzatılabilir, 5 seneden sonra bakımlara düzenli ve yetkili serviste gidilirse iyi niyet garantisinden de faydalanabilir
kredi oranları suan 1,19, full life ile birlikte kredi alınırsa 1,14e düşüyo

Molev
15-07-2015, 08:04
Yeni astra ne zaman geliyor? Hem güncel kasası olan bir otomobile binmiş olursunuz, hemde astra dizel otom. seçeneği getiricek diye biliyorum yanlış hatırlamıyosam.
Astra j kasasını kullanıyorum ağırlığı dışında pek bir dezavantajı yok arabanın ilk geldiği lansman fiyatıylada güzel bir indirim alabilirsiniz, bi nevi güncellenmiş kasa gibi olacak yeni astra bir değerlendirin derim.

i-vtec07
15-07-2015, 08:17
2012 a3 bari alın hocam 1.6 tdı s-tronıc o paraya çok rahat bulursun . golf başarılı araba ama hiçte fiyat-performans arabası değil .

Ome_RS
15-07-2015, 08:19
ben olsam o paralara dizel otm. ceed alırdım. test sürüşüne cıkmadan karar vermeyın derim.

Day Walker
15-07-2015, 08:20
vdf den kredi kullanırken full life garanti uzatmadan yararlanabiliosunuz,
allianz sigorta poliçesi ile birlikte verilio, fabrika garantisi 5 seneye kadar uzatılabilir, 5 seneden sonra bakımlara düzenli ve yetkili serviste gidilirse iyi niyet garantisinden de faydalanabilir
kredi oranları suan 1,19, full life ile birlikte kredi alınırsa 1,14e düşüyo

arkadaş 2.el demiş o zaman bu garanti şeysi olan bi araç bulmak zorunda.

Sıfır alıcaksa dediğin doğru onda da bakımlara düzenli ve km sektirmeden gitmek lazım.

Gözümün önünde adama 600 km aşmışsınız dediler. Adam tatilden geldim napıyım dedi meğerse bunların derdi DSG şanzımanın yazılımı ve baskıyı müşteriye kakalamaya çalışıyorlarmış ama adam yemedi bunların yaptığını sokturdu garantiye :)

Sevmesemde araçların tasarımları çok güzel ama garanti ve satış politikasından dolayı vw almayı düşünmüyorum.

HG6161
15-07-2015, 08:23
Golfe 7 ye herhalde kimse kotu araba demez ama kesinlikle parasinin arabasi degil bu da bir gercek 100k verip golf alanlar var cidden cok komik adama gulerler

can2k
15-07-2015, 08:23
arkadaş 2.el demiş o zaman bu garanti şeysi olan bi araç bulmak zorunda.

Sıfır alıcaksa dediğin doğru onda da bakımlara düzenli ve km sektirmeden gitmek lazım.

Gözümün önünde adama 600 km aşmışsınız dediler. Adam tatilden geldim napıyım dedi meğerse bunların derdi DSG şanzımanın yazılımı ve baskıyı müşteriye kakalamaya çalışıyorlarmış ama adam yemedi bunların yaptığını sokturdu garantiye :)

Sevmesemde araçların tasarımları çok güzel ama garanti ve satış politikasından dolayı vw almayı düşünmüyorum.

ikinci else zaten direk a3 garanti filan hikaye :D
ismi lazım değil yine foruma uye cok sevdigimiz bi arkadasımız highline aldı 15binde kavrama değiştirio
golf sever servisi ama iyi araba malzeme kalitesi güzel(!)

wiesmann
15-07-2015, 08:24

sadece benim arabaya bindiğin için öyle geliyor sana, biliyorsun bide a3 sedan sline var bizde onda konfor gayet üst seviyede ki ben kışın 16 janta düşünce de arabanın kaderi değişiyor.

bunların dışında,

golf bende de mevcut(highline yazılımlı dizel) keşke dediğim iki mevzu var,

*dsg keşke olsaymış (arabanın karakteri çok değişiyor kesinlikle)
*arkadaki şaft çıkıntısı sinirimi bozuyor. arka koltuktakileri inanılmaz sıkıştırıyor.

bunların dışında günden güne sevdiriyor araba kendini..

dqn
15-07-2015, 08:26
2013 model highline passat sahibiyim, golf7 highline nı yürütmek ile passatı yürütmek arasında maddi olarak hiç bir fark yok.Golf7 de 17'' jant var.Onunda lastiği ucuz değil.Allah korusun başınıza bir şey gelse hasar olarak golf7 parça bazında daha pahalı bile olabilir.Ha golf aldığınız paraya passat alamazsınız oda işin başka boyutu..

can2k
15-07-2015, 08:34
2013 model highline passat sahibiyim, golf7 highline nı yürütmek ile passatı yürütmek arasında maddi olarak hiç bir fark yok.Golf7 de 17'' jant var.Onunda lastiği ucuz değil.Allah korusun başınıza bir şey gelse hasar olarak golf7 parça bazında daha pahalı bile olabilir.Ha golf aldığınız paraya passat alamazsınız oda işin başka boyutu..

peki asıl soru ikinci elde aldığımız paraya verir miyiz

@arenimo

Day Walker
15-07-2015, 08:37
ikinci else zaten direk a3 garanti filan hikaye :D
ismi lazım değil yine foruma uye cok sevdigimiz bi arkadasımız highline aldı 15binde kavrama değiştirio
golf sever servisi ama iyi araba malzeme kalitesi güzel(!)

walla bende sıfır ceed aldım gittim.

5 yıl garanti tork konvertörlü tam otomatik şanzıman, sorun yok sıkıntı sadece 8 lt yakıyorum oda her hafta yazlığa tapa gaz gittiğim için.

aynı 15k km de bir bakım gerekli.

2. el alacaksam japon yada kore almanlar 2. elde pek mutlu etmiyo. Ama yıldız hariç o başka bi dünya çünkü :D

can2k
15-07-2015, 08:47
walla bende sıfır ceed aldım gittim.

5 yıl garanti tork konvertörlü tam otomatik şanzıman, sorun yok sıkıntı sadece 8 lt yakıyorum oda her hafta yazlığa tapa gaz gittiğim için.

aynı 15k km de bir bakım gerekli.

2. el alacaksam japon yada kore almanlar 2. elde pek mutlu etmiyo. Ama yıldız hariç o başka bi dünya çünkü :D

m3 beni çok mutlu ediyo sadece sıkıntı çıktığında anlık bi mutsuzluk veya kısa vadede bi mutsuzluk yapabilio ama olsun :D

Mehmetmert
15-07-2015, 08:52
Fiyat performans arabasi araniyorsa led paketli leondur f/p araci

Nightfish
15-07-2015, 08:54
sadece benim arabaya bindiğin için öyle geliyor sana, biliyorsun bide a3 sedan sline var bizde onda konfor gayet üst seviyede ki ben kışın 16 janta düşünce de arabanın kaderi değişiyor.

bunların dışında,

golf bende de mevcut(highline yazılımlı dizel) keşke dediğim iki mevzu var,

*dsg keşke olsaymış (arabanın karakteri çok değişiyor kesinlikle)
*arkadaki şaft çıkıntısı sinirimi bozuyor. arka koltuktakileri inanılmaz sıkıştırıyor.

bunların dışında günden güne sevdiriyor araba kendini..

Yav sadece senin araba olur mu hiç ? Bahsettiğim ofisteki comfortline olan da aynı, hatta bayram dönüşü ilana koyuyoruz onu direkt.

Bir de ben araba kötü demiyorum, orası yanlış anlaşılmasın. Premium gibidir, sınıfının en ötesidir vs gibi tabirlere karşı çıkıyorum sadece.

Day Walker
15-07-2015, 08:58
m3 beni çok mutlu ediyo sadece sıkıntı çıktığında anlık bi mutsuzluk veya kısa vadede bi mutsuzluk yapabilio ama olsun :D

oo patron çıldırmış :D m3 e biniyosan sikintisini da çekeceksin kardeşim :hehe:

can2k
15-07-2015, 09:00
oo patron çıldırmış :D m3 e biniyosan sikintisini da çekeceksin kardeşim :hehe:

asdasdasda :D
artık binmiorum hatta satarken bile bi kısım masraflar bana hayırlı oldu ama bu aralar kesin donus yapicam bi 46 m3e :)

Day Walker
15-07-2015, 09:06
asdasdasda :D
artık binmiorum hatta satarken bile bi kısım masraflar bana hayırlı oldu ama bu aralar kesin donus yapicam bi 46 m3e :)

biz ayrı dünyaların insanıyız can :hehe:

46 ların temizi varmıki? çıkarsa Angaradan çıkar onlarda bi dünya para :)

can2k
15-07-2015, 09:11
biz ayrı dünyaların insanıyız can :hehe:

46 ların temizi varmıki? çıkarsa Angaradan çıkar onlarda bi dünya para :)

yeniden canlandırma projeleri vol.2 olcak sanırım :D

phoenixs
15-07-2015, 09:12
Çok cevap gelmiş açıkçası herkes biraz kendi kullandığı arabayı savunmuş kimisi demiş GOLF e 100k verilmez A3 ün dolusu 130 u buluyor ben 80-90 arası rakam vermeyi planlyorum zaten param +110K yı geçtiği anda BMW 320İ ED 1.6 170HP alırım Hem adam gibi arabaya binmiş olurum.Araba da bakım konusunda sıkıntı olmaz Peder 40 senedir OSTİM de Otobüs kamyon yedek parçası satıyor ama genede SERVİS bakımını aksatmam.

Passatla belki dediğiniz gibi bakımları aynı vs ama passat uzun araba seri kullanıma çok uygun gelmiyor bana.

Alacağım araç çok büyük ihtimalle GOLF 7 1.6 TDI olacak DSG -25000 KM

İdame ettirebileceğimi bilsem kesinlikle 1.4 TSI almak isterdim.

Day Walker
15-07-2015, 09:13
yeniden canlandırma projeleri vol.2 olcak sanırım :D

HPF senin miydi aklımda kalmış sanki?

Yigit-Y
15-07-2015, 09:17
Golf 6 tdi dsg eski sahibi olarak,
Pederin golf 7 tdi dsg eski sahibi olarak yorumluyorum.

Gereksiz pahalı, golf 6 dsg ile 7 deki dsg de ayni sorun vardi 1 den 2 atarkenki o sallantılı geçiş.

Manuel olarak tercih edilecekse sıkıntı yok.

Ben golf yerine biraz daha kasarım a3,1 serisi yada a180 bakarım.

Yeni a3 sonucda vag grubu ama golfle alakasi yok

Golf sorunsuz sıkıntısız bir araba değil.

Tsi ve dsg bazen saçma sapan işler yapabiliyor.

Araba aslında birazda şans işidir.

can2k
15-07-2015, 09:22
HPF senin miydi aklımda kalmış sanki?

tb m3 bendeydi, bu sefer aklımda çok değişik bi proje var =)

Gereksiz pahalı, golf 6 dsg ile 7 deki dsg de ayni sorun vardi 1 den 2 atarkenki o sallantılı geçiş.

bazılarında 2 den 3e atarken hayatının geçişini yaşayabiliosun (kavrama + mekatronik) :D

onn_dear
15-07-2015, 10:53
Ayrıca 2.el tdi parasina sifir 1.2tsi da alinabilir, 1.2tsi lar sakin sürüş ile ciddi az yakiyor. En azindan sifir kafan rahat olur. Yeni 1.2 tsi lar 110hp geliyor, tdi dan hizli zaten.

wiesmann
15-07-2015, 11:16
Yav sadece senin araba olur mu hiç ? Bahsettiğim ofisteki comfortline olan da aynı, hatta bayram dönüşü ilana koyuyoruz onu direkt.

Bir de ben araba kötü demiyorum, orası yanlış anlaşılmasın. Premium gibidir, sınıfının en ötesidir vs gibi tabirlere karşı çıkıyorum sadece.

bence conf da o negatif ruh halinin sebebi donanım boşluğudur..o kadar da fark edeceğini düşünmüyorum.

+1905 manuel bakacaksam direkt 1 serisi bmw bakardım..

can2k
15-07-2015, 11:32
bence conf da o negatif ruh halinin sebebi donanım boşluğudur..o kadar da fark edeceğini düşünmüyorum.

+1905 manuel bakacaksam direkt 1 serisi bmw bakardım..

116 d ler uygun şuan fiyat olarak, yakıt ne yakarsa yaksın ben de 1 serisi bakardım :icon_tup:

Tholl-ga
15-07-2015, 11:36
116 d ler uygun şuan fiyat olarak, yakıt ne yakarsa yaksın ben de 1 serisi bakardım :icon_tup:

3 silindir bemewe piuu :D birnoktabeş motor :D

can2k
15-07-2015, 11:38

kanka yapma seversin :D

Tholl-ga
15-07-2015, 11:46
kanka yapma seversin :D

yok sevemiyorum :D

Octane
15-07-2015, 11:51
Alın tabi Ferit beye para lazım daha. 90 model araca her 5-6 ayda bir 2000tl harcanmıyor ama, bunu da bilin :)

can2k
15-07-2015, 12:02
yok sevemiyorum :D

asdasdasdasdasd

M3CSL
15-07-2015, 12:32
1 serisi beğenenler auto carın son makyajlı 1 serisi testini okusun ve aracın genel kalite iç mekan sıkıntılarını görsün:)

Golfü beğenmeyenler gerçekten ne arıyorlar onu merak ediyorum ben..

Mehmetmert
15-07-2015, 12:46
Golfun heryerinden ses geliyorsa,kalitesiz geliyorsa bunun ustu bmw-mercedes-audiden assagi araca binilmemesi lazim...

Beni aracim 37.000kmde ve yaklasik 15.000kmdirde spor yay var aradin ustunde ve o seslerin hicbirinden eser yok :) Binmesi bedava

Day Walker
15-07-2015, 12:55

küfür edermii gibi yazmışsın hayırdır bilader :D

wiesmann
15-07-2015, 13:05
Golfun heryerinden ses geliyorsa,kalitesiz geliyorsa bunun ustu bmw-mercedes-audiden assagi araca binilmemesi lazim...

Beni aracim 37.000kmde ve yaklasik 15.000kmdirde spor yay var aradin ustunde ve o seslerin hicbirinden eser yok :) Binmesi bedava

bende yayı takalı 2-3 hafta oldu oyle bır ses yok tek ses kafa yaklastı dıye benım eskı modda kaldırımlara yaklasıp altını surtme sesım ;)

yesil
15-07-2015, 13:06
golf'ün kalitesine laf edenleri hala çözemiyorum. Aracın donanım olarak zayıf olmasının kalitesiyle ne alakası var. Dizel golfler torsiyonlu ama fransız torsiyonları gibi her çukurda takır tukur eden, tümsekte arkasını bırakma eğilimine giren sistemler değil. Torstonlu haliyle o çok donanımlı 1500 kiloluk kia'dan hyundai'den çok daha başarılı. 1 serisi alınabiliyorsa o sınıfta başka araç bakmaya gerek yok zaten.

Berkan
15-07-2015, 13:21
ilk sayfadan beri bekliyodum nezaman gelcek kia hyundai diye

en başta 1500 kilo değil 1375 kilo, golften sadece 110(1265) kilo ağır buna karşın var olan gücünü yazmıyorm bile

sonraki konu nekadar tecrüben oldu hyundai yada kia üstünede ona göre basarız diyebiliniyorki.

koca vw ceosu arabaya hayran kalır bizim memlekette yok airbagı acılmıyor, yol tutmuyo, yok direksiyonu bozuk teraneleri dönüyorda dönüyor yaw kırın su önyarıgınızı :) yada kırmayanlar 20bin fazla verin golf alın

ZX-636R
15-07-2015, 13:22
ihtiyacınızı açıkça belirtmişsiniz, oldum olası VW grubuna ben çok ısınamadım, o yüzden hiç VW araç sahibi olmadım marka için görüş veremeyeceğim ancak uzun vadeli kullanacağınızdan siz beğendiğiniz-içinize sinen aracı satın alın

Yigit-Y
15-07-2015, 13:29
Hyundai i30 dizel.otomatik.gırtlak dolu 77.000 tl o parayı hak etmiyor :)

Max hakki 60 dır ama piyasa öyle bi şişti ki normal :)

Berkan
15-07-2015, 13:33
haklısın Yiğit okadar donanıma üstüne para vermesi lazım satın alan müşteriye

Day Walker
15-07-2015, 13:35

en başta 1500 kilo değil 1375 kilo, golften sadece 110(1265) kilo ağır buna karşın var olan gücünü yazmıyorm bile

sonraki konu nekadar tecrüben oldu hyundai yada kia üstünede ona göre basarız diyebiliniyorki.

koca vw ceosu arabaya hayran kalır bizim memlekette yok airbagı acılmıyor, yol tutmuyo, yok direksiyonu bozuk teraneleri dönüyorda dönüyor yaw kırın su önyarıgınızı :) yada kırmayanlar 20bin fazla verin golf alın

buda honda fanatikliği gibi ön yargı vs. istesende kıramazsın.

Yigit-Y
15-07-2015, 13:38
1.6 crdi otomatik yakıtı ile 1,6 tdi dsg arasinda ciddi fark var.

Hyundai yakıt olarak çok yakmakta 1 hafta kaldı bende i30 oha dedim. :)

Manuel az yakiyor olabilir ama sanzuman ve motor her türlü vw bence.

20 fark normal oluyor şahsi fikrim.

Ama manuel dizel bakanlara i20 tek geçerim 1,4crdi girtlak dolu 52.000 tl demislerdi mantıklı vede bence i30 dan daha güzel

Berkan
15-07-2015, 14:04
1.6 crdi otomatik yakıtı ile 1,6 tdi dsg arasinda ciddi fark var.

Hyundai yakıt olarak çok yakmakta 1 hafta kaldı bende i30 oha dedim. :)

Manuel az yakiyor olabilir ama sanzuman ve motor her türlü vw bence.

20 fark normal oluyor şahsi fikrim.

Ama manuel dizel bakanlara i20 tek geçerim 1,4crdi girtlak dolu 52.000 tl demislerdi mantıklı vede bence i30 dan daha güzel

6ileriler yakıyor ona bişey demiyorm dsg 6 ise o 7.5 yakıyor. ama ne akarı ne kokarı var zırıldama patırdama catırdama ay dsgme bişey oldumu/olurmu diye düsünmeyecegin deyim yerindeyse taş gibi sanzıman.

korelilerin işi bu sorun cıkarmasn saglam olsun uzun zamanlar gitsin kafasındalar .

kaba hesap yapimıstım gecen başka biryerdede yazıyım burayada

otomatik için 100kmde 1,5 litre fazla yaksa desek. 700 km'de 10.5 litre fark eder
oda kabaca mazota 4lira desem(yazdıktan sonra baktım fazla demişim shell nitro bile 3.87miş idare edin) 40.6 lira fark.
20.000/42=492.6 depo eder suyunu cıkartıp ayda 2 depo dersek 20.5 seneye denk gelir. :D

yesil
15-07-2015, 14:09

Ben hyundai ile kia'ya başarısız demedim ki. Aksine adamlar kısa sürede çok geliştirdi kendini, avrupalı rakipleriyle rekabet edecek kadar başarılı araçlar yaptılar. Fiyatlarıda daha makul hepsine tamam. Ben süspansiyon konforu olarak torsiyonluda olsa kia'dan ve hyundai'dan çok daha başarılı diyorum. Bu araçlar genel olarak başarılı ama zayıf yönleride var. Tamam iç mekan kalitesi kaliteli malzemelerle yapılmış, tamam gırtlak dolu ama her şeyi mükemmel zayıf olan hiç bir noktası yok aracın diyebilirmisin. Ben golf için derim, hiç bir konuda zayıflık göstermiyor araç. Güce gelirsek, araç 128 hp kağıt üstünde, 100 hp lik araç performansı sergiliyor. 128 hp lik araç nasıl gitmeliydi dersen renault'nun 130 hp lik motorlarını araştırmanı öneririm. Teknik verilerde müşteriyi yanıltıyorlar bana göre.

Day Walker
15-07-2015, 14:18
Ben hyundai ile kia'ya başarısız demedim ki. Aksine adamlar kısa sürede çok geliştirdi kendini, avrupalı rakipleriyle rekabet edecek kadar başarılı araçlar yaptılar. Fiyatlarıda daha makul hepsine tamam. Ben süspansiyon konforu olarak torsiyonluda olsa kia'dan ve hyundai'dan çok daha başarılı diyorum. Bu araçlar genel olarak başarılı ama zayıf yönleride var. Tamam iç mekan kalitesi kaliteli malzemelerle yapılmış, tamam gırtlak dolu ama her şeyi mükemmel zayıf olan hiç bir noktası yok aracın diyebilirmisin. Ben golf için derim, hiç bir konuda zayıflık göstermiyor araç. Güce gelirsek, araç 128 hp kağıt üstünde, 100 hp lik araç performansı sergiliyor. 128 hp lik araç nasıl gitmeliydi dersen renault'nun 130 hp lik motorlarını araştırmanı öneririm. Teknik verilerde müşteriyi yanıltıyorlar bana göre.

bence sen sadece hayatında golf kullanmışsın ve başka bir araca tük kaka olarak bakıyosun.

git bi kia yada hyundai bayine araçları test et.

ayrıca kia hyundai bünyesine geçtiğinden beri hyundai motor ve şanzımanı kia dan alıyor. Yeni i30 da yeni şanzıman var çift kavrama bide onu denemeni tavsiye ederim.

yesil
15-07-2015, 14:24
bence sen sadece hayatında golf kullanmışsın ve başka bir araca tük kaka olarak bakıyosun.

git bi kia yada hyundai bayine araçları test et.

ayrıca kia hyundai bünyesine geçtiğinden beri hyundai motor ve şanzımanı kia dan alıyor. Yeni i30 da yeni şanzıman var çift kavrama bide onu denemeni tavsiye ederim.
Kullanmadığım araca niye yorum yapayım, ikisinide kullandım.

Berkan
15-07-2015, 14:40
Ben golfe kötü demedim hatta golf4den sonra en eli yüzü düzgün kasa bence. ama sen yada senin gibilerin golfu hatta vwyi alıp audi kıvamına premiummuş gibi muamele etmiyorum sadece.

Ben olanı soyluyorm memnun olmadığım bir çöp yok (haricinde; arabayı yıkayınca arka spoylerin araca tutan malzemeden kaynaklı hemen kurumayıp arka cama su damlatıyor biraz.) arabanın orasında burasında adam her ihtimali düsünüp yaratmıslar zaten(Peter Schreyer)

Çok kerede yazdım su forumun farklı farklı konularına araba 70 80'e kadar ağır, esas gücünü farkını ondan sonra ortaya koyuyor arkadaş yola yada ara hızlanmalarda :)

Canselmo
15-07-2015, 14:49
Arkadaşımda 2013 Model tdı manuel Golf 7 var baya baya test ettim diyebilirim bütün bozuk yollarda virajda orda burda baya kullandım. (yaklaşık 500 km civarı)
Genel olarak sessiz bir araç özellikle yol gürültüsü ve rüzgar sesi olarak başarılı.

Ön tarafta cukurlarda bir sıkıntı yok ama arkada oturunca torsiyonun oldugnu anlıyorsunuz özellikle sert düşünce arka cok dengesiz sarsılıyor.

Arac 30.000 km ye yaklaşmıştı arkada oturunca kapı içlerinden gelen tıkırtılar baya cogalmıştı , sonra ön kapılardan gelen tıkırtılar ortaya cıktı onun dışında titreyen esneyen biryerini görmedim.

Genel olarak güzel bir araç fakat su anki fiyatarıyla alınca ulan 85 - 90.000 tl buna mı verdim denilebilir ve üzebilir . Onun dışında standartın üzerinde bir sessizlik ve konforu var .

YellowCanaries
15-07-2015, 14:52
bazı arkadaşlar yay taktım ses mes yok demişlerde bende dagda bayırda sürmüyorum arabayı gittigim yol içerenköy-kadıköy arası servise söyledim sprey sıktılar yine devam etti ses sonra golf sitesine baktım ki millette daha ne sesler var kimisinde tık yok şans işi ben dedigim gibi 3.20 aracımı sattım borcumdan dolayı sonra biraz rahatlayınca bu araba düşeşe alındı önümüzdeki sene kısmet olursa mutlaka satıp bmw mercedes düşünüyordum ama yeni alfa da tercihlerim arasında olucak kısmet olursa.

İmkan varsa yönel derim a3 veya 1 serisine

TayfunS
15-07-2015, 15:00
Ben cebimdeki yakit icin kalan son 50 tl ile ne kadar gittigine bakarim aracin :) arabaya verilen para cekilen kredi vs goze batmiyor da bu dedigim sey onemli benim icin.

B16
15-07-2015, 15:13
hadi la berkan tam yeni araç bakma arifesindeyken aklıma kia soktun :D ne güzel vw premium diye ağzımı yaya yaya konuşuyordum :D

Day Walker
15-07-2015, 15:13
hadi la berkan tam yeni araç bakma arifesindeyken aklıma kia soktun :D ne güzel vw premium diye ağzımı yaya yaya konuşuyordum :D

adam gizli misyoner :hehe:

B16
15-07-2015, 15:15
adam gizli misyoner :hehe:

misyoner diyince aklına pozisyon gelenler yalnız değilsiniz :D

Berkan
15-07-2015, 15:22

gel kurcala bak lan. al yada alma demem fikri sokarım gerisi sana kalmış. ama enazından bir bak :) pirimiyim :hehe:

Day Walker
15-07-2015, 15:22

ahahahahaa hiç o açıdan bakmamıştım :hehe:

B16
15-07-2015, 15:24
gel kurcala bak lan. al yada alma demem fikri sokarım gerisi sana kalmış. ama enazından bir bak :) pirimiyim :hehe:

Bakınıyoruz şuan liste evlere şenlik emenike :D Leon act bile var :D

yesil
15-07-2015, 15:27
Ben golfe kötü demedim hatta golf4den sonra en eli yüzü düzgün kasa bence. ama sen yada senin gibilerin golfu hatta vwyi alıp audi kıvamına premiummuş gibi muamele etmiyorum sadece.

Ben olanı soyluyorm memnun olmadığım bir çöp yok (haricinde; arabayı yıkayınca arka spoylerin araca tutan malzemeden kaynaklı hemen kurumayıp arka cama su damlatıyor biraz.) arabanın orasında burasında adam her ihtimali düsünüp yaratmıslar zaten(Peter Schreyer)

Çok kerede yazdım su forumun farklı farklı konularına araba 70 80'e kadar ağır, esas gücünü farkını ondan sonra ortaya koyuyor arkadaş yola yada ara hızlanmalarda :)
Ben golfün premium olduğunu iddaa etmedim ki. Önceki sayfalarda şunu dedim; bmw, mercedes, audi gibi premium markaları saymazsak kendi segmentinde golf'ten daha kaliteli araç yok. Vw savunucularının klişelerini bana yamamaya çalışıyorsun, ben hiç bir markanın savunucusu değilim objektif görüşlerimi yazıyorum. Burada toyota ile kia'yı tartışıyor olsak kia'nın daha kaliteli bir araç olduğunu iddaa ederdim. Vw ile audi'yi tartışıyor olsak audi'ye kaliteli derdim.

Tholl-ga
15-07-2015, 15:33
vw ag tü kaka almayın teknolojilerinide kopyalamayın

5500
15-07-2015, 15:42
2,5 senedir benimle, tek şikayetim keşke biraz daha dolusunu alsam oldu :)
yakıt, kalite, konfor hiç üzmedi. suan tek sıkıntı fiyatlar, çok uçmuş.

Berkan
15-07-2015, 15:45
Ben golfün premium olduğunu iddaa etmedim ki. Önceki sayfalarda şunu dedim; bmw, mercedes, audi gibi premium markaları saymazsak kendi segmentinde golf'ten daha kaliteli araç yok. Vw savunucularının klişelerini bana yamamaya çalışıyorsun, ben hiç bir markanın savunucusu değilim objektif görüşlerimi yazıyorum. Burada toyota ile kia'yı tartışıyor olsak kia'nın daha kaliteli bir araç olduğunu iddaa ederdim. Vw ile audi'yi tartışıyor olsak audi'ye kaliteli derdim.

Adı Vw oluşunun dısında bana Aradaki 20'bin edecek farkı söyle lütfen aydınlat beni ne diyim.

Day Walker
15-07-2015, 15:46
vw ag tü kaka almayın teknolojilerinide kopyalamayın

sen al kanka ben almıyım :)

individual
15-07-2015, 15:46
Yakıt sizin için önemliyse kia ve hyundai 1.6Dizelleri piyasadaki diğer 1.6Dizellere göre fazla yakıyor.

Ben olsam golf alırdım.

SerkanYazgan.
15-07-2015, 15:52
Yakıt sizin için önemliyse kia ve hyundai 1.6Dizelleri piyasadaki diğer 1.6Dizellere göre fazla yakıyor.

Ben olsam golf alırdım.

aynı sınıfta en iyi dizelle en kötü dizel arasında taş çatlasa 1 yada 1.5 litre oynar. Kısaca 20 bin farkına değmez, önceki sayfada berkan hesabı yapmış zaten.

Golf kötü değil fakat sınıfındaki araçlara aşırı fark atacak kadar iyide değil. Kısaca parasının arabası değil tabi ki bana göre.

yesil
15-07-2015, 16:00
Adı Vw oluşunun dısında bana Aradaki 20'bin edecek farkı söyle lütfen aydınlat beni ne diyim.

süspansiyon konforu, daha düşük gürültü seviyesi, başarılı yol tutuş, daha hisli direksiyon, daha kaliteli malzemeler, daha teknolojik motorlar, daha başarılı şanzıman, daha düşük tüketim vs uzar gider. Arada ki farka değer değmez maddi duruma bağlı. Bu mantıktan bakarsak premium olan bmw mercedes vs almak saçmalık. Daha kaliteliler ama daha pahalılar değer mi? Parası olana değiyor demek ki.

yesil
15-07-2015, 16:01

süspansiyon konforu, daha düşük gürültü seviyesi, başarılı yol tutuş, daha hisli direksiyon, daha kaliteli malzemeler, daha teknolojik motorlar, daha başarılı şanzıman, daha düşük tüketim vs uzar gider. Arada ki farka değer değmez maddi duruma bağlı. Bu mantıktan bakarsak premium olan bmw mercedes vs almak saçmalık. Daha kaliteliler ama daha pahalılar değer mi? Parası olana değiyor demek ki.

dqn
15-07-2015, 16:03
6ileriler yakıyor ona bişey demiyorm dsg 6 ise o 7.5 yakıyor. ama ne akarı ne kokarı var zırıldama patırdama catırdama ay dsgme bişey oldumu/olurmu diye düsünmeyecegin deyim yerindeyse taş gibi sanzıman.

korelilerin işi bu sorun cıkarmasn saglam olsun uzun zamanlar gitsin kafasındalar .

kaba hesap yapimıstım gecen başka biryerdede yazıyım burayada

otomatik için 100kmde 1,5 litre fazla yaksa desek. 700 km'de 10.5 litre fark eder
oda kabaca mazota 4lira desem(yazdıktan sonra baktım fazla demişim shell nitro bile 3.87miş idare edin) 40.6 lira fark.
20.000/42=492.6 depo eder suyunu cıkartıp ayda 2 depo dersek 20.5 seneye denk gelir. :D

Koreliler sorunsuz olsun kafam rahat etsin kafasındaysa niye o çok sağlam tork konv. şanzımanı bırakıp çift kavramaya geçti?Madem öyle düşünüyorlardı 20,5 yıl daha devam etselerdi aynı şanzımanla?;Hondayada aynısı dendi atmosferik sorunsuz yola devam diye onlarda turboya geçti.ceed-i30 golf arasında ki fark çok ama asla boşuna değil.Hyundai yetkili bayide bir abim birde arkadaşım çalışıyor.i30'un içinden inmiyorum neredeyse 136dct 128tork konv. hepsini tek tek uzun süre bindik test ettik.Ama arada bir fark var belli.Ha kimisine göre çoktur almaz kimisine göre azdır alır.

Berkan
15-07-2015, 16:16

bunların hepsini tek tek test edip üstün oldugna inaniyosan tebrik ederim nediyim nediyim.

surda kaçtane dsg kactane yag yakma konusu döndü ben sayamadım. adam bizim memleketteki benzin fiyatına göre araba üretmiyor, sorunsuzluk acısından bakıyorlar kısacası kafaları farklı.

premium 3 markayı katmadım onların müsteriside ayrı. durumu oldugu sürece 3 markaya bakan birine ne kia ne vw ne toyota aldırırsın istedigi kadar az yaksın yeni teknoloji olsun donanım olsun. markaya gömüyosn orda yokda a3'e göre ne 1 nede a serisi kaliteli durmuyor.

levent
15-07-2015, 16:17

aklın fikrin bacak arasında :D

BARR
15-07-2015, 16:20
Yersiz övüldüğü kadarda havadan boklanan bir firma oldu VW milletin karşılıklı derdi ne anlamadım. Ergenlerin trollemeleri genelleme yapılır oldu artık.

Berkan
15-07-2015, 16:22
Koreliler sorunsuz olsun kafam rahat etsin kafasındaysa niye o çok sağlam tork konv. şanzımanı bırakıp çift kavramaya geçti?Madem öyle düşünüyorlardı 20,5 yıl daha devam etselerdi aynı şanzımanla?;Hondayada aynısı dendi atmosferik sorunsuz yola devam diye onlarda turboya geçti.ceed-i30 golf arasında ki fark çok ama asla boşuna değil.Hyundai yetkili bayide bir abim birde arkadaşım çalışıyor.i30'un içinden inmiyorum neredeyse 136dct 128tork konv. hepsini tek tek uzun süre bindik test ettik.Ama arada bir fark var belli.Ha kimisine göre çoktur almaz kimisine göre azdır alır.

Bmw gerizekalımısın niye 1.6 136hp motorun varken 1.5 136 hp geçtin. ya çok atarlı sorunsuz 1.4tsi 180 Gti neden 1.8'e çıktı. Dsgnin yaşı kurusu 6sı 7si neden değiştiyse hyundai/kia'da ondan degişmiştir ceosu yada satıscısı degilim ona yönelt bunları.

B16
15-07-2015, 16:22
http://www.detailturkey.net/showthread.php?p=564225#post564225

Konular hemen hemen aynı

levent
15-07-2015, 16:23
bazı arkadaşlar yay taktım ses mes yok demişlerde bende dagda bayırda sürmüyorum arabayı gittigim yol içerenköy-kadıköy arası servise söyledim sprey sıktılar yine devam etti ses sonra golf sitesine baktım ki millette daha ne sesler var kimisinde tık yok şans işi ben dedigim gibi 3.20 aracımı sattım borcumdan dolayı sonra biraz rahatlayınca bu araba düşeşe alındı önümüzdeki sene kısmet olursa mutlaka satıp bmw mercedes düşünüyordum ama yeni alfa da tercihlerim arasında olucak kısmet olursa.

İmkan varsa yönel derim a3 veya 1 serisine

Arkadaşın 140 TSi Highline aracında da kapı içlerinden tıkırtı geliyor (yay vs yok) arnavut kaldırımı yolda. Benim amortisörleri kaçırmaya başlamış olan 90 BİN km dir yaylı Corolla'm o kadar tıkırdamıyor ki Alanya içerisinde heryer parke, arnavut kaldırımı hemen hemen. Ayrıca yazın da tam yükte en az 2000 km yolumuz var, Buldan yolunun eski halini bilenler vardır, o halde oralardan da geçiyorduk hala da geçiyoruz :D

levent
15-07-2015, 16:25
Bu arada amacım *** atmak değil, ben de o sınıfta premium markalar hariç alacağım tek araba Golf diyenlerdenim. 1.6 D4D Auris gelirse düşündürür ama :)

Arkadaşın aracı da 30 bin km civarında, warex hariç tamamen oem 17 jantlı highline cam tavanlı versiyon.

B16
15-07-2015, 16:27
http://i.imgur.com/hFyt57f.jpg

Mehmetmert
15-07-2015, 16:28
Size dagda bayirda suruyorsunuz demedim yanlis anlasilma olmasin,37.000de arabam ve bunun nerdeyse yarisida spor helezonlu.Denemesi bedava istediginiz yolada gireriz ses icin...

Kia olayina hic girmeyeli bence,sutcu beygirinden ibaret 128hp olani,donanim bana gore hersey degildir.Mesela clio3 benim comfort golfumden daha dolu bu demek degildirki clio daha guzel.Yada Daciada bile bluetooth var bende yok mesela :)

Kia ceedin rakibi golf degildir bence,ceedin rakibi leondur.Leonda fiyat/sanzuman/donanim olarakta kiayi ocak disi birakir :)

levent
15-07-2015, 16:29

Bmw gerizekalımısın niye 1.6 136hp motorun varken 1.5 136 hp geçtin. ya çok atarlı sorunsuz 1.4tsi 180 Gti neden 1.8'e çıktı. Dsgnin yaşı kurusu 6sı 7si neden değiştiyse hyundai/kia'da ondan degişmiştir ceosu yada satıscısı degilim ona yönelt bunları.

VW önce + - yi doğru yerleştirsin otm şanzımanında. Toyota'nın dandik Multimode unda bile doğru yerde + - :)

B16
15-07-2015, 16:29
Size dagda bayirda suruyorsunuz demedim yanlis anlasilma olmasin,37.000de arabam ve bunun nerdeyse yarisida spor helezonlu.Denemesi bedava istediginiz yolada gireriz ses icin...

Kia olayina hic girmeyeli bence,sutcu beygirinden ibaret 128hp olani,donanim bana gore hersey degildir.Mesela clio3 benim comfort golfumden daha dolu bu demek degildirki clio daha guzel.Yada Daciada bile bluetooth var bende yok mesela :)

Kia ceedin rakibi golf degildir bence,ceedin rakibi leondur.Leonda fiyat/sanzuman/donanim olarakta kiayi ocak disi birakir :)

Sırf senin servis yüzünden yaşadığın sorun için bile VW'ye uzak bakılır.

2jz
15-07-2015, 16:33
VW önce + - yi doğru yerleştirsin otm şanzımanında. Toyota'nın dandik Multimode unda bile doğru yerde + - :)

Telif yada patent durumuyla alakalı galiba o yanlışlık. Başka türlü açıklanamaz yani :)

Mehmetmert
15-07-2015, 16:33
Sırf senin servis yüzünden yaşadığın sorun için bile VW'ye uzak bakılır.

Servis olayi .oka sardi zaten iyice hic acmayakim,ben aracimi servise goturmuyorum artik.7500kmde bir yagininsuyunu degistiriyorum tamamdir.Bir ara satmayi dusundun alacak araba bulamadim.Ben 62.000 liraya 2013 Eylulde sifir almistim simdi comfort golfun bile fiyatlari ucmus gitmis.

SerkanYazgan.
15-07-2015, 16:35
Araçlara hint ineği muamelesi yapmaya gerek yok. Hiçbiri birbirinden çok çok üstün değil, bu yüzden bütçenize,keyfinize, maddi durumunuza hangisi daha uygunsa onu almalısınız.

levent
15-07-2015, 16:35

Mehmet, serviste yaşadığın olayın soğutması bana yeter de artar hakkaten. Ayrıca arkadaşın çözülemeyen problemleri ve servis müdürü, TR yetkili tepkileri de yeterli (1.2 Polo, 30 binTL lik VW den ne bekliyorsunuz, bu kadar şeklinde yaklaşımlar).

130-200 deneyin manuel olsun ikisi de standart olsun ama Ceed vs Golf :)

Dağda bayırda kullanmıyorum ben de Golf 7 140 sahibi arkadaşım da, benzer şartlar altında olanı yazıyorum. Sen 37 bin km nin yarısını yaylı kullanmışsın ben ömrünün 3/4 üdür yaylı halde kullanıyorum, 120 bin km sonunda ön amortisörler yenice sızdırmaya başladı :) 32 bin km de taktım yayları. Uzakdoğu luları dayanım konusunda küçümsememek lazım :)

Berkan
15-07-2015, 16:36
Hor görme yada asagalıcıyı konusmaya baslıcaksak isimiz var demektir

Sütcü beygiri dedigin arabaya herhangibir standart vw grubu dizeli 1 boy yaklasırsa yakarım o ceedi orda.

levent
15-07-2015, 16:38
Telif yada patent durumuyla alakalı galiba o yanlışlık. Başka türlü açıklanamaz yani :)

Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum, Toyota'da o zaman ikisinin de patenti var, CVT lerde DSG gibi tersken MM lerde düz yani olması gerektiği gibi, Allahtan Toyota kulakçıkları en baz modele bile standart olarak ekliyor şuan, Leon'un en donanımlısını alıyorsun DSG ACT vs vs kulakçık için 3 ay fazladan bekle + para = komik bence :)

Bu arada ZF ve Aisin tarafından üretilen Peugeotlarda gördüğümüz yeni 6eat şanzımanları DSG den sonra tork konvektörlü olarak en hızlı vites değiştirip şaşırmayan, üzmeyen modeller diyelim ve + - konumları doğru :D

Mehmetmert
15-07-2015, 16:51
Mehmet, serviste yaşadığın olayın soğutması bana yeter de artar hakkaten. Ayrıca arkadaşın çözülemeyen problemleri ve servis müdürü, TR yetkili tepkileri de yeterli (1.2 Polo, 30 binTL lik VW den ne bekliyorsunuz, bu kadar şeklinde yaklaşımlar).

130-200 deneyin manuel olsun ikisi de standart olsun ama Ceed vs Golf :)

Dağda bayırda kullanmıyorum ben de Golf 7 140 sahibi arkadaşım da, benzer şartlar altında olanı yazıyorum. Sen 37 bin km nin yarısını yaylı kullanmışsın ben ömrünün 3/4 üdür yaylı halde kullanıyorum, 120 bin km sonunda ön amortisörler yenice sızdırmaya başladı :) 32 bin km de taktım yayları. Uzakdoğu luları dayanım konusunda küçümsememek lazım :)

1-Servis konusunda hemfikiriz :)
2-Teknik verileri,0-100 hizlanmalar ortada.Benim aracim stockken i30 la denemistik malesef ben 190dayken bayagi gerimdeydi keske video cekseydim :) Sonra vay efendim direksiyonum sportta degilmiste falan filan kivirdi :) Hatta ben dpfyi iptal ettim yazilim+egzoz+emulator//kia ceed(2014) dpf iptali,egzoz,emulator,box ile 3 boy onumde gidiyordu.Ki bende box yoktu+o zamanlar ecu yeni oldugu icin acamiyordu.
3-Ben uzak dogululari kucumsemedim,alt takimlari hemen ses yapiyorda demedim.Golf ses yapiyormus bendede yok dedim binmesi bedava.Ama toyota veya kia/hyundai alt takimi lambur lumbur ediyor demedim
4-Evet sutcu beygiri kagit ustunde 128 hp olan bir araba 105ho olandan ciddi sekilde yavas 0-100 olarak.130-200 denensede yavas,hadi diyelim 180den sonra gecti :) Gecse neye yarar gecmese neye yarar o hizlarda rolling arabasi degilki bu binek arabasi.

Ben Almanyadayim simdi araba orda anahtarda orda,merak ediyorsaniz yazilimli-yazilimli koreliyle cikar basarsiniz :)

Grimlord
15-07-2015, 18:36
"Sütçü beygiri" yakıştırması pek olmamış gibi hakikaten.Kore grubu dizelleri yakıtta cidden biraz daha fazla,ama kesinlikle performans konusunda diğerlerinden aşagı kalır bir yanı yok.Bunu benim gözümde hala "sayko" bir araba olan Getz sahibi olarak söylüyorum :) (freni ve yol tutuşu olmayan,ama tabiri caizse it gibi giden bi araba)

Golf sınıfında gerçekten özel bir araç,ancak cidden gözümde bu paraları etmez gibi geliyor.
0 alsanız aylarca sıra bekliyorsunuz,ikinci el olsun ama 0 ayarında olsun derseniz ( millet kafayı yemiş ) 0dan fazla para istiyor.
Resmen altına yatırım yapmak yerine bi 0 Golf alıp kenara atmak gerek :)
80-90bin civarına benim tercihim 2-3 yaşında da olsa bmw 116d. olurdu.Hem az yakar,hem de canınız sıkılınca köşe başlarında ufaktan kıç atar,eğlenirsiniz diye düşünüyorum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2014-hatasiz-boyasiz-ekstrali-ic-dis-isik-paket-ozenerek-kullan-220810460/detay

(ilanla herhangi bir alakam yok,sadece fikir vermesi açısından)

M3CSL
15-07-2015, 19:23
Yahu ben anlamıyorum, gerçi anlıyorumda neyse..:)
Koreliler tamam artık belli noktalara geldiler kaliteleri yükseldi, donanımı güzel vs kimse kolay eleştiremez ben dahil, ama referansya golf, hedef ona ulaşmak.
Ama rakip gördükleri araç 1 serisindende a serisindede iyi çoğu konuda, hedef alınan nokta yanlış:)Leon octavia filan olmalı..
Benim kadar objektif kişi zor bulursunuz iç kalite ve sessizlikte premium dediğiniz bir üst segment araçlarla yarışıyor golf. Bunu başka konuda konuşmuştuk.

onn_dear
15-07-2015, 20:20
Ben hic bmw almadim ama daha önce 1 serisi araci olan bir arkadaşım golf7 ye geçti, diğer konular tartışılır ama konfor olarak golf kesinlikle daha iyi dedi.

Onurkk06
15-07-2015, 20:28
Şirket aracı 1.2 golf7 kullandım her gün İstanbul trafiğinde deli dana gibi gezmemize rağmen pek bi ses duymadım yakıtı vs olarak da çok iyiydi araç

kıvancr
15-07-2015, 20:42
1.4 tsi high kullanıyorum,Aracın yol tutuşu dusundugumden cok daha vasat duzeyde.
Arkasını cok cabuk bırakıyor önüde keza cogu vırajda bırakmaya hazır konumda. Normal bır kullanıcı ıcın rısk olusturmuyor ama hepımızın onune ansızın bır engel cıkabılır
Bu engelden golf 7 esp sayesınde belkı kurtulabılır . Kurtulamama ıhtımalı daha yuksek.
Cogu aracı kullandıgım ıcın daha rahat yorum yapabılıyorum.
Artısı olarak sınıfı ıcınde sessızlıgı, ıc mekan kalıtesı, yakıt tuketımı ..

M3CSL
15-07-2015, 20:49
1.4 tsi high kullanıyorum,Aracın yol tutuşu dusundugumden cok daha vasat duzeyde.
Arkasını cok cabuk bırakıyor önüde keza cogu vırajda bırakmaya hazır konumda. Normal bır kullanıcı ıcın rısk olusturmuyor ama hepımızın onune ansızın bır engel cıkabılır
Bu engelden golf 7 esp sayesınde belkı kurtulabılır . Kurtulamama ıhtımalı daha yuksek.
Cogu aracı kullandıgım ıcın daha rahat yorum yapabılıyorum.
Artısı olarak sınıfı ıcınde sessızlıgı, ıc mekan kalıtesı, yakıt tuketımı ..

Lastiklerle çok ilgisi var birde arkadaki lastik basıncı
bendede hıghlıne var turanzalar ile geldi sert sekme yapıyordu, 225 18 e g year f1 e gecınce çok değişti, birde arkada 28 gibi ayarlamak lazım lastik basıncını çok etkileniyor arka yumuşuyor kendine geliyor
Ama düşük hızlarda tutunmasının düşük olduğu konusunda hemfikirim, bu mqb platformunun ortak özelliği sanırım, hız arttıkça canlanıyor şase özelliğini ortaya koyuyor.

kıvancr
15-07-2015, 20:57
Lastiklerle çok ilgisi var birde arkadaki lastik basıncı
bendede hıghlıne var turanzalar ile geldi sert sekme yapıyordu, 225 18 e g year f1 e gecınce çok değişti, birde arkada 28 gibi ayarlamak lazım lastik basıncını çok etkileniyor arka yumuşuyor kendine geliyor
Ama düşük hızlarda tutunmasının düşük olduğu konusunda hemfikirim, bu mqb platformunun ortak özelliği sanırım, hız arttıkça canlanıyor şase özelliğini ortaya koyuyor.

225 45 17 orj. jantı kullanıyorum. Lastık havalarıda 31 psi . Lastikler Pirelli P7
Kullandıgım cok ıyı bır lastık degıl cokta kotu degıl. Ama sadece lastık bır aracın surus dengesını zemın ıslak veya buzlu olmadıgı surece bukadar bozmaz.
Yol tutuşu cogu rakıbının gerısınde oldugunu dusunuyorum.
Bunun dısında arac sınıfına gore gayet başarılı.

Kadyr
15-07-2015, 21:00
225/45/17 temiz 2014 goodyear lastik var aracımda prelli ile değiştirmek isteyen olursa ulaşabilir çunku ben goodyeardan nefret ediyorum :)

Dragger
15-07-2015, 22:08
Bir arkadaş yazmış Golf daha konforludur daha sessizdir vs sıralamış ne varsa :)

Bende Audi A3 var, babama kia ceed sw aldırdım yemin ediyorum benim arabamdan hem daha konforlu hem daha sessiz.

Arkadaşın hesabına göre golf audi a3ten daha konforlu daha sessiz olmalı :D

Bu arada i30 ile kia ceedi kıyaslamayın, ne konfor ne kalite olarak alakaları yok. Ceed her zaman i30dan 1 tık daha iyidir. Golf A3 gibi düşünün. Amortisöründe hyundai yazar, aynı motoru kullanır ona aldanmayın.

Dragger
15-07-2015, 22:16
Kia olayina hic girmeyelim bence,sutcu beygirinden ibaret 128hp olani.

Yorumlarına dikkat et, birşey yazacaksan tartarak yaz...

M3CSL
15-07-2015, 22:59
225 45 17 orj. jantı kullanıyorum. Lastık havalarıda 31 psi . Lastikler Pirelli P7
Kullandıgım cok ıyı bır lastık degıl cokta kotu degıl. Ama sadece lastık bır aracın surus dengesını zemın ıslak veya buzlu olmadıgı surece bukadar bozmaz.
Yol tutuşu cogu rakıbının gerısınde oldugunu dusunuyorum.
Bunun dısında arac sınıfına gore gayet başarılı.

Tutunma lımıt hızı ile genel sürüş dinamikleri farklı, şimdi araba yatmıyor fazla, bir bütün hareket ediyor kafa tutunması başarılı özellikle 100km üstündeki hızlarda ancak ani hareketlerde lift offda arkayı çok bıraktığı doğru,
Sürüş stili ilede alakalı benim tarzıma uygun mesela yüksek hızlarda çok güven veriyor ancak çok sert sık virajlı kullanımlara uygun değil.

M3CSL
15-07-2015, 23:00
Bir arkadaş yazmış Golf daha konforludur daha sessizdir vs sıralamış ne varsa :)

Bende Audi A3 var, babama kia ceed sw aldırdım yemin ediyorum benim arabamdan hem daha konforlu hem daha sessiz.

Arkadaşın hesabına göre golf audi a3ten daha konforlu daha sessiz olmalı :D

Bu arada i30 ile kia ceedi kıyaslamayın, ne konfor ne kalite olarak alakaları yok. Ceed her zaman i30dan 1 tık daha iyidir. Golf A3 gibi düşünün. Amortisöründe hyundai yazar, aynı motoru kullanır ona aldanmayın.

Yavuz eski ile yeni a3 arasında bence baya fark var:) senin a3 güzel ama 2003 yılında çıkmış sonuç olarak yeni ile yeniyi kıyaslamak lazım..

Dragger
15-07-2015, 23:05
Valla bana yeni a3 daha sert geldi, benim arabam ondan daha konforlu. Bi de 2012 sonu benim araba, 2003 modeldekiyle birebir aynı amortisör yoktur sanmıyorum.

Golf7 de en yakın arkadaşlarımda, özgünle tolgada var. Güzel araba seviyorum da ama konfor ve sessizlikte ceedin yarışamayacak bir durumu yok inan bana.

Le10ur
15-07-2015, 23:14
konuyu acan bombanın pımını cektı kaçtı:)

bence golf o paraları hak etmıyor kıme gore hak eder onu bılemem ama ben olsam a3 alırım ceed alırım ama ılk aklımdan gecen leon olur fıyatını cıdden hak edıyor

M3CSL
15-07-2015, 23:24
Ceed kullanmadım ama i30 dan iyi golf:)
Bu arada golf süspansiyon olarak çok yumuşak değil hatta tatlı sert en iddialı olduğu yerler orası değil ama sessiz çalışıyor süspansiyon özellikle ön.Arkası bende bağımsız çok iyi değil kötüde değil 10 üzerinden 7.5 alır genede..

Mehmetmert
15-07-2015, 23:30
Sessizligi neye dayanarak soyluyorsunuz?Acaba benmi on yargiliyim sesi fazla duydum diye dusundum teknik veri arama koyuldum

Babanizdaki 1.6 crdi sw ceedin 130 km/h hizdaki desibeli
68.5 desibel (link: global-4-lvs-turing.opera-mini.net/hz42-04/31282/0/-1/www.adac.de/1062832398/KIA_cee_d_Sportswagon_1_6_CRDi_128_ISG_Edition7_DP F.pdf )

1.6 tdi golf7'ninki ise 66.9db
global-4-lvs-turing.opera-mini.net/hz42-04/31282/0/-1/www.adac.de/1269306434/VW_Golf_1_6_TDI_BMT_Comfortline_DPF.pdf

Hatta daha buyuk motorlu 2.0 tdi golf7 variant:
global-4-lvs-turing.opera-mini.net/hz42-04/31282/0/-1/www.adac.de/228655809/VW_Golf_Variant_2_0_TDI_BMT_Highline_DPF.pdf

Bu arada sizin aracinizda (2003-2012) amartisorler ayni kodlarina kadar veya yuruyen aksam birsey degismedi makyajla

Dragger
15-07-2015, 23:36
İyidir kötüdür kullanım tarzına göre tartışılır. Olay zevkler renklere geliyor kısacası...Ben de yumuşak araba sevmem.

Ama golfü yücelticem diye diğer markalara tu kaka yapmaya gerek yok. Ceed her konuda golf ile yarışabilir. Golf hepsinin ilham kaynağıdır, örneğidir bak bunu da yazıyorum.

Herkesin tercihleri farklı, ben sıfır golf almadım, 6 aylık 2000km de audi a3 aldım çok daha fazla memnunum. Alacak arkadaş ölçsün biçsin tartsın, test sürüşleri yapsın karar versin.

Mehmetmert o beğenmedim diye tıkladığın yorum sana yönetim uyarısıdır, burada insanların binbir emekle satın aldığı arabalara densiz densiz yorum yapamazsın bilgin olsun bir daha uyarmam.

phoenixs
15-07-2015, 23:47
Bayramın 3. günü Doğuş çankaya da 1.6TDI GOLF DSG test sürüşü için randevu aldım birde a3 için randevu alacağım.Manuel alacak olsam belki CEED e yönelebilirdim ama OTOMATİK alacağımdan dolayı eledim CEED'i

Dragger
15-07-2015, 23:56
Hayırlı olsun şimdiden.

Mehmetmert o testler benim için çok birşey ifade etmiyor. TRye gelen arabanın lastiği farklı olur desibeli farklı olur. Bp, shellden yakıt alırsın sessiz olur opet alırsın gürültülü çalışır. Yollara falan hiç girmiyorum zaten. DSG şıkırtısı da benim için rahatsız edici bir ses misal, seni rahatsız etmeyebilir. Avrupadaki teste bakılıp TRde araba alınmaz.

B16
15-07-2015, 23:57
Bayramın 3. günü Doğuş çankaya da 1.6TDI GOLF DSG test sürüşü için randevu aldım birde a3 için randevu alacağım.Manuel alacak olsam belki CEED e yönelebilirdim ama OTOMATİK alacağımdan dolayı eledim CEED'i

Ceed'e makyajla 7 ileri çift kavrama geliyor. Concept+ paket'te baya donanım mevcut Ceed makyajlı kasayı bir de test edin

Kutluhan
16-07-2015, 00:09
mercedes alana kadar vw'e devam.

Nightfish
16-07-2015, 00:14
@mehmetmert kardeşim, sütçü beygiri dediğin arabanın 5 yıl garantisi var, sonradan para verip uzatalım vs de değil direkt fabrika çıkışı. Servise götürdükten sonra da yetkili serviste arabamla makas attılar, sülaleme sövdüler diye konu açmıyorsun o araçta. Yanlış hatırlamıyorsam sen yaşamıştın o olayı. Başıma gelse arabamı satar kapısından geçmem bir daha.

Mehmetmert
16-07-2015, 00:14
Hayırlı olsun şimdiden.

Mehmetmert o testler benim için çok birşey ifade etmiyor. TRye gelen arabanın lastiği farklı olur desibeli farklı olur. Bp, shellden yakıt alırsın sessiz olur opet alırsın gürültülü çalışır. Yollara falan hiç girmiyorum zaten. DSG şıkırtısı da benim için rahatsız edici bir ses misal, seni rahatsız etmeyebilir. Avrupadaki teste bakılıp TRde araba alınmaz.

Sonuc olarak ben testleri koydum,kendimde bindim hepsine kulagimlada dinledim dahada zorlamanin manasi yok ne diyorsanizo olsun :)

Bir diger noktaya gelince soyle bir durum var ortada yani ortam var diyelim
-Golfu yere goge sigdiramayan
-Golfu yerin dibine sokan

Simdi arabayla ilgili olumlu birsey soyleyince+kullandigim aracta bu olunca direkt ilk gruba konumlandiriliyorum sanirim.Yazilarima bakabilirsiniz benim anlatmaknistedigim sadece Golfun;Kia ceed,i30 ve turevlerinden basarili oldugunu soyluyorum.Daha oncede yazdiniz banami dediniz bilmiyorum ama (yeni kasa a3 sever olarak) yazdiklarimdan Golf a3den bile iyi gibi bir algimi olusuyor?Boyleyse cidden yanlis anlasilan birsey var ortada...

O mesajida begenmedim,cunku densizlik yaptigimi dusunmuyorum.O aracin teknik verileri ortada 130hp ama kagit ustunde ve yolda hicte oyle gitmiyor.Bunu sadece ben soylemiyorum zaten cumle alem soyluyor.Bakin arkadas ornekte vermis orda renaultun 130hplik unitesi 10snnin altinda 0-100 degeri verirken kia/hyundai 11sn+- civarlarinda dolasiyor.Arac agirligi&aktarim kaybi veya baska birsey sonuc olarak hem daha yavas sinifindaki diger araclardan(golf,astra,leon,focus,bmw,a3...vs) hemde daha fazla tuketiyor.Ha benim bunu soylemem densizlik,insanlarin zorla aldigi birseyse saygisizlik,argo,kucumseme...vs gibi abartilip oyle anlasilcaksa/anlasildiysa ozur dilerim oyle bir amacim yok,olmadiginida taniyan bilir.Kisaca sutcu beygiri dedim gectim,ben bir densizlik goremiyorum lafimda ama varsada yukarida ozrumu diledim

Sonuc olarak,konu sahibinin sormak istedigi soru varsa cevaplayabilirim

yesil
16-07-2015, 00:17
İyidir kötüdür kullanım tarzına göre tartışılır. Olay zevkler renklere geliyor kısacası...Ben de yumuşak araba sevmem.

Ama golfü yücelticem diye diğer markalara tu kaka yapmaya gerek yok. Ceed her konuda golf ile yarışabilir. Golf hepsinin ilham kaynağıdır, örneğidir bak bunu da yazıyorum.

Herkesin tercihleri farklı, ben sıfır golf almadım, 6 aylık 2000km de audi a3 aldım çok daha fazla memnunum. Alacak arkadaş ölçsün biçsin tartsın, test sürüşleri yapsın karar versin.

Mehmetmert o beğenmedim diye tıkladığın yorum sana yönetim uyarısıdır, burada insanların binbir emekle satın aldığı arabalara densiz densiz yorum yapamazsın bilgin olsun bir daha uyarmam.

Beğenmedim diye ben tıkladım o yoruma. Kim hangi emeğiyle alırsa alsın burada düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Herşey bittide forumda araba eleştirmeye sansür uygulanmayamı başladı. babanıza ceed aldınız diye arabayı eleştiremeyecekmiyiz yani.

GTCihad
16-07-2015, 00:28
Klasmanında bence en iyi araç diyebilirim , fiyat konusu tartışılır.

Şirket aracı olarak DSG golf 6 kullanıyordum güzel araçtı , daha sonra passat 2.0 TDI DSGye geçtim olağanüstü bir araç . Passat'ın kiralama süresi dolunca ve euro artınca lease den vazgeçtik ve golf 7 DSG comfort a döndük.

Şanzuman inanılmaz iyi
İç mekan kalitesi dizayn mükemmel
Yakıt dikkatli kullanımda mükemmel istanbul - bilecik - ankara 3,6 lt ortalama
Ancak çok hassas olmama rağmen çukurlara v.s dikkat ederim çok çabuk tıkırtı gelmeye başladı . Şu an şirketten ayrıldım ve yeni şirketimde 508 otomatik kullanıyorum ahhh o DSG diyorum :D

GTCihad
16-07-2015, 00:29
Klasmanında bence en iyi araç diyebilirim , fiyat konusu tartışılır.

Şirket aracı olarak DSG golf 6 kullanıyordum güzel araçtı , daha sonra passat 2.0 TDI DSGye geçtim olağanüstü bir araç . Passat'ın kiralama süresi dolunca ve euro artınca lease den vazgeçtik ve golf 7 DSG comfort a döndük.

Şanzuman inanılmaz iyi
İç mekan kalitesi dizayn mükemmel
Yakıt dikkatli kullanımda mükemmel istanbul - bilecik - ankara 3,6 lt ortalama
Ancak çok hassas olmama rağmen çukurlara v.s dikkat ederim çok çabuk tıkırtı gelmeye başladı . Şu an şirketten ayrıldım ve yeni şirketimde 508 otomatik kullanıyorum ahhh o DSG diyorum :D

Bir ilave unutmuşum yol tutuşu güzel ancak birkaç kez kaybetti araç kendini passat - golf geçişinde bu sıkıntıyı yaşadım yol tutuşu passat a göre çok zayıf

phoenixs
16-07-2015, 00:36
https://www.youtube.com/watch?v=lNdZwu44c8A

Bu video da konuşan arkadaşların yorumları sizce doğru mu ?

Dragger
16-07-2015, 00:43
Mehmetmert ok anladım demek istediğini. Ama açıkçası öyle yavaş bir otomobil değil ceed. Kalkışta ağır kalsa da yüksek hizlarda daha iyidir. Neyse denenir görülür o iş basit.

Yeşil hayırdır sen niye dahil ettin kendini? Mehmetle aramizda hallederiz biz sen karisma istersen. Babanda var diye falan filan sacmalamissin cidden. Elestirebilirsin ama o arac sahiplerini rahatsiz edici yorum yapamazsin.

yesil
16-07-2015, 00:48
Mehmetmert ok anladım demek istediğini. Ama açıkçası öyle yavaş bir otomobil değil ceed. Kalkışta ağır kalsa da yüksek hizlarda daha iyidir. Neyse denenir görülür o iş basit.

Yeşil hayırdır sen niye dahil ettin kendini? Mehmetle aramizda hallederiz biz sen karisma istersen. Babanda var diye falan filan sacmalamissin cidden. Elestirebilirsin ama o arac sahiplerini rahatsiz edici yorum yapamazsin.
O yorumu ben eksiledimde ondan. Sütçü beygirli yoruma verdiğiniz cevabı benden başka eksileyende yok zaten. Doğal olarak konuya dahil oldum.

Dragger
16-07-2015, 01:03
Orda yanlışın var, mehmet de aynısını yaptı ben de ona yorum yaptım. Mehmet de onaylar zaten. Neyse konu daha fazla kirlenmesin. Arkadaşa hayırlı olsun.

yesil
16-07-2015, 01:08
Orda yanlışın var, mehmet de aynısını yaptı ben de ona yorum yaptım. Mehmet de onaylar zaten. Neyse konu daha fazla kirlenmesin. Arkadaşa hayırlı olsun.

Olabilir. Telefondan girdiğim için ayrıntılı göremiyorum. O mesajda tek beğenmedim görünüyor onuda ben beğenmedim, başkasına patlamasın diye dahil oldum.

Mutlu Değerli
16-07-2015, 01:37
Kullanıcı yorumlarının en olumlu oldugu TDI araç Golf 7 oldu. Param olsa alırdım bi tane en en fullünden DSG, missler gibi binerdim

Şu yorumuma bişey eklemek istiyorum. Fiyat konusu. Evet kesinlikle 100liralık bi araç degil Golf. Aynı derecedeki Leonlar bile biz sordugumuzda (Ocak ayı) 75liraydı. Donanımsal olarak en fullünün fiyatı...

Bayii bize kredi olanaklarıda sunmuştu. Ama nakit olarak 45bin lira gibi bi rakam ödememiz gerekiyordu, bizde o kadar olmadıgı için maalesef alamamıştık (Kırmızı DSG Leon Sunroofluydu. Ulan keşke alabilseydik :D )

dqn
16-07-2015, 09:17
Bir ilave unutmuşum yol tutuşu güzel ancak birkaç kez kaybetti araç kendini passat - golf geçişinde bu sıkıntıyı yaşadım yol tutuşu passat a göre çok zayıf

Hocam inanır mısın passatı satıp tdı dsg golf alıyorum.Sence iptal mi edelim siparişi passattan sonra çok üzer mi genel anlamda.Aracım tsı highline b7.Sırf çok yakıyo diye golf düşünüyorum.

can2k
16-07-2015, 09:26
Hocam inanır mısın passatı satıp tdı dsg golf alıyorum.Sence iptal mi edelim siparişi passattan sonra çok üzer mi genel anlamda.Aracım tsı highline b7.Sırf çok yakıyo diye golf düşünüyorum.

passatta kalın biraz fazla yakın =)

Ogedov
16-07-2015, 09:49
Yeni Peugeot 308 tam otomatik dizele de bakabilirsin. Görüntüsü tasarım bence çok başarılı. Yılın otomobili gibi bi ıvır zıvırı da var galiba .

MK8800
16-07-2015, 10:06
Golf ve ederi hakkinda bisey diyemem ama servisin vurdumduymazligini goze alarak alin ben bunu bilir soylerim . Anlayis vs kesinlikle yok . 150 liraya 0km passat aldim highline vs hatta dedik sehirici vs uzun bineriz daga tasa sureriz 3. Hafta sol on led sondu kullanici hatasi dediler , servisten geri aldim klima tus lambalari patlak yanmaya basladi daha da konusamadim sonra zaten sattim . Ha ama bunlara ragmen 2013 ustu golf r bakiyorum :D ah servis biraz daha Anlayisli olsaydi

M3CSL
16-07-2015, 10:26
Fiyatını hak etmiyor diyenler var birde..
a3 sedan (140lık gerçi) 95 100tl fiyatı var, golf 122 dsg hıghlıne 79 gibi. arada 20 bintlgibi fark var üstüne golf daha dolu, etmezmı o farkı a3, tartışılır çoğu markaya verilen para.
116aynı şekilde 95 gibi fiyatı var,

GTCihad
16-07-2015, 10:26

yani genel olarak baktığınızda zaten sınıf farkı var kıyaslamak yanlış aslında. B7 passattan inip golf 7 koltuğuna oturduğunuzda sizi çok üzmez , malzeme kalitesi , yeni iç dizayn tatmin eder. Konfor olarak ; aracın sessizliği , konforu gayet güzel çok fark hissettirmez , zaten passat ta çok sessiz bir araba değil özellikle çok rüzgar sesi alıyor.

Passattan Golf e geçişte eksiler ne derseniz ; Küçük hacim , yol tutuş ve güvenlik hissi , görsellik (büyük kasa ve gösterişi iyidir passatın) , isim :)

i-vtec07
16-07-2015, 11:01
Fiyatını hak etmiyor diyenler var birde..
a3 sedan (140lık gerçi) 95 100tl fiyatı var, golf 122 dsg hıghlıne 79 gibi. arada 20 bintlgibi fark var üstüne golf daha dolu, etmezmı o farkı a3, tartışılır çoğu markaya verilen para.
116aynı şekilde 95 gibi fiyatı var,

niye sedan a3 le karşılaştırdınız golf sedanmı ? :) a3 s-tronıc(dsg) 1.4 tsı(125) hb 84, sportback 88 lira. golf hıghlıne 1.4 tsı(125) 82 lira .

rebeloghy
16-07-2015, 11:24
Sütçü beygiri konusuna açıklık getirmek istediğim bir nokta var

Ağır araç belli bir hızdan sonra gücünü hissettirir bundan doğal ne var ? Astra j 1.6 136 için de gitmiyor vs vs tonla şey söylendi
ama bilgisizlikten bunlar. İşin aslı patinajla boğuşulmasın diye 1-2 viteslerde basıncı kısık aracın.

Yani astra j 136 - ceed 128 manuel olarak ağırlıklarını attıktan sonra 200 ve üstüne kadar 1.6 tdi dan iyi gidiyorlar.

Çok iyi gidiyor sanılan golf ü rahatça geçen 120lik mjet bravo - ceed in arka kapısında kalıyor..

Dizel arabayla 5000 devir civarında vites atan var denemeler çok sağlıklı olmayabiliyor.

İşin özü ben olsam manuel 136lık astra alırdım 1. seçenek

manuel 128lik ceed alırdım 2. seçenek

Benim de ablam var bir süre manuel kullanırsa alışır rahatça diyorum kardeşiniz için.

Çünkü şimdi 2 araç kıyaslanıyor dsg golf 6 litre - otomatik ceed 7.5 litre diye.

Abiler araçları aldığınız parayla orantılı satıyorsunuz satarken ? Yani arada 20 bin lira var o parayla dünya kaç kere turlanır hesabı çok sağlıklı değil.

70 e ceed alıp 60 a satılacaksa - 90 a alınan golf de 80 e satılır fazladan ödenen çöpe gitmiş olmaz. Ha imkanları kullanma konusunda tabii ki 20 lira ucuza aynı şeyleri verebilen araç varken alınır yani dsg korkusu olmadan.

Manueli zorlayıp 136lık astra j derim, en kötü astra k otomatiği bekleyin 200kg civarı hafifleme vardı yanlışım varsa düzeltirler kg yi
astra k bomba olacak derim.

Focus4171
16-07-2015, 12:03
Golf bence bu sınıfın en iyi aracı. Başta segmentinin yaratıcısı ve her markanın kendine gösterdiği hedef araçtır. Birmarka bu sınıfta yeni aracını çıkarttığı zaman ilk satıcılarına işte rakibiniz bu diye Golf'le testlere tabi tutar. Bende 2013 BMW 1.16d varkende saygı duyduğum bir araçtı ve bindiğimde benim BMW'den daha iyi olduğunu hissettiğim ama kendimde bu görüşümü dışarı vurmamaya çalıştığım bir araçtı :) Her araç her araçla kıyaslanır bunda sorun yok. Golf Ceed'le veya Golf 1 serisi ile.

Ama bence BMW, Mercedes veya Audi bu kadar abartmayın. Benim BMW'nin koltukları, konforu ve iç mekanı, görselliği bana göre Golf'ün çok gerisindeydi. Sadece sürüş keyfi ve arkadan itiş olması güzeldi. Audi'de de durum çok farklı değil. Son incelediğimde o koltukların Polo koltuğundan farkı yoktu. Abartmayın bence bu kadar. Gerçek bir BMW ve ya Audi'ye binmek bu sınıftan başlamıyor malesef.(Özeleştirimdir kendime de) Ve bence bu segmentin yıldızı da GOLF'tür.

Bu kadar para verilir mi konusunda da artık piyasanın durumu belli. Bir Polo, Clio vs. olmuş 60 bin. Bırakında Golf'te biraz para etsin. Hem satarken o parayı en az zararla veya bazen karlada geri aldığınıda hiç kimse yazmamış. Başka kaç marka bu imkanı size sunar. Yoksa her sene satışlarda neden 1. çıksın bu kadar kötü ve sorunlu bir araç. Herkes gidip 1 veya A alsaydı fiyatları yakıkende. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Golf'üm olmadığı halde bu araca böyle komik şeyler yazılınca duramadım malesef ;) Beni de VW' ci yaptınız ya daha ne deyim :D

Mehmetmert
16-07-2015, 12:14
Simdi bilgisizlikten bunlar demisinizde harbiden aracin ecusunun her vitese gore ayarlandigini, 1. Ve 2. Viteste ayri map,yukseklerde ayri oldugununu soyluyorsunuz?

Arac patinajdayken peak yapamaz ama sizin dediginizle alakasi yok,130hplik renaultun unitesi peki nasil patinajla basa cikiyor? Ranenault araba patinaj cekmesin diye basinci kismiyor o zaman :) Kisaca oyle birsey yok basinc kisma falan filan eger oyle birsey olsa 1.4 tsi 180 hplik polo gti falan kalkista patinaj cekmesin diye 0.2 bar anca basardi :)

i-vtec07
16-07-2015, 12:30
ben bu segmentinin yaratıcısı lafına da anlam veremiyorum, herkez aynı şeyi yazıyo . ilk seri üretim arabayıda ford yarattı . o zaman satsın millet a4 leri f30 ları c klasları mondeo alsın yada gidelim birer focus alalım . leon nu ne kadar seviyosam ve mantıklı buluyosam golf e verilen paralarıda mantıklı bulmuyorum . kimse kimseye bişey kabul ettirmek zorunda değil .o paraya golf e dönüp bakmam bile 116 alır yanlarım. en azından sürüş zevki var varsın torpidosu golf kadar yumşak olmasın. herkesin beklentisi farklı . hayırlı bayramlar cümleten .

Focus4171
16-07-2015, 12:48
Yanlayacaksam o paraları da 1.16d'ye vermem. O kadar para bana çok geliyor yanlamak için 1.16d'ye ;) Bir RX8 alırım yanlamaktan daha çok zevk alırım daha iyi ;)

i-vtec07
16-07-2015, 12:53
Yanlayacaksam o paraları da 1.16d'ye vermem. O kadar para bana çok geliyor yanlamak için 1.16d'ye ;) Bir RX8 alırım yanlamaktan daha çok zevk alırım daha iyi ;)

ee sıfırdan bahsetmiyomuyduk abi :D 2. el işin içine girerse sabaha kadar tartışsak işin içinde çıkamayız neler neler var yanlıcak :D

rebeloghy
16-07-2015, 13:06
Simdi bilgisizlikten bunlar demisinizde harbiden aracin ecusunun her vitese gore ayarlandigini, 1. Ve 2. Viteste ayri map,yukseklerde ayri oldugununu soyluyorsunuz?

Arac patinajdayken peak yapamaz ama sizin dediginizle alakasi yok,130hplik renaultun unitesi peki nasil patinajla basa cikiyor? Ranenault araba patinaj cekmesin diye basinci kismiyor o zaman :) Kisaca oyle birsey yok basinc kisma falan filan eger oyle birsey olsa 1.4 tsi 180 hplik polo gti falan kalkista patinaj cekmesin diye 0.2 bar anca basardi :)

Mehmet kardeşim forumda gayet güzel açıklandı, konuşuldu bu konu. Her vitese ayrı map falan değil sadece ilk 2 vites basıncı kısık. Nedendir neden değildirini tartışalım istersen sonra

Ancak bilmediğini bir konu hakkında gülerek cevap yazmadan önce araştırıp da yorum yaparsan daha sağlıklı devam edebiliriz :)

Focus4171
16-07-2015, 13:27
ee sıfırdan bahsetmiyomuyduk abi :D 2. el işin içine girerse sabaha kadar tartışsak işin içinde çıkamayız neler neler var yanlıcak :D

Haklısın kardeşim konu böyle dağılıyor işte :) Hangisini alırsa hayırlı olsun arkadaşa. Hiçbiride üzmez sorunlu bir araca denk gelmedikten sonra. Gerisi zevkine kalmış. Tabi bizde yaş ilerledikçe ruhta değişiyor. 1.16D diye ölürken dün şimdi Golf beğenir olduk :D Seni çok iyi anlayabiliyorum ;)

rebeloghy
16-07-2015, 13:51
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/194741-opel-astra-1-6cdti-sport-136hp.html?highlight=opel+astra+1.6+cdti

bahsettiğime referans olsun,

Hepsini geçtim bana kalırsa Golf-308-ceed-astra hepsi birbirine göre artı eksiye sahip araçlar, hepsi de güzel alınır binilir kalp kırmaya gerek yok çünkü içlerinde hiç biri en açık ara diğerlerinden alakasız şekilde güzel denilemez.

Neticede 1.6 dizel araçlardan bahsediyoruz işte 105-136 hp arası sakin sakin tatlı tatlı binmelik günlük araçlar..

Mehmetmert
16-07-2015, 15:34
Mehmet kardeşim forumda gayet güzel açıklandı, konuşuldu bu konu. Her vitese ayrı map falan değil sadece ilk 2 vites basıncı kısık. Nedendir neden değildirini tartışalım istersen sonra

Ancak bilmediğini bir konu hakkında gülerek cevap yazmadan önce araştırıp da yorum yaparsan daha sağlıklı devam edebiliriz :)

Arastirdim ve bulamadim
Forumumuzda nerde tartisildi link alabilirmiyim :)

onur_S
16-07-2015, 15:35
Golf bence bu sınıfın en iyi aracı. Başta segmentinin yaratıcısı ve her markanın kendine gösterdiği hedef araçtır. Birmarka bu sınıfta yeni aracını çıkarttığı zaman ilk satıcılarına işte rakibiniz bu diye Golf'le testlere tabi tutar. Bende 2013 BMW 1.16d varkende saygı duyduğum bir araçtı ve bindiğimde benim BMW'den daha iyi olduğunu hissettiğim ama kendimde bu görüşümü dışarı vurmamaya çalıştığım bir araçtı :) Her araç her araçla kıyaslanır bunda sorun yok. Golf Ceed'le veya Golf 1 serisi ile.

Ama bence BMW, Mercedes veya Audi bu kadar abartmayın. Benim BMW'nin koltukları, konforu ve iç mekanı, görselliği bana göre Golf'ün çok gerisindeydi. Sadece sürüş keyfi ve arkadan itiş olması güzeldi. Audi'de de durum çok farklı değil. Son incelediğimde o koltukların Polo koltuğundan farkı yoktu. Abartmayın bence bu kadar. Gerçek bir BMW ve ya Audi'ye binmek bu sınıftan başlamıyor malesef.(Özeleştirimdir kendime de) Ve bence bu segmentin yıldızı da GOLF'tür.

Bu kadar para verilir mi konusunda da artık piyasanın durumu belli. Bir Polo, Clio vs. olmuş 60 bin. Bırakında Golf'te biraz para etsin. Hem satarken o parayı en az zararla veya bazen karlada geri aldığınıda hiç kimse yazmamış. Başka kaç marka bu imkanı size sunar. Yoksa her sene satışlarda neden 1. çıksın bu kadar kötü ve sorunlu bir araç. Herkes gidip 1 veya A alsaydı fiyatları yakıkende. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Golf'üm olmadığı halde bu araca böyle komik şeyler yazılınca duramadım malesef ;) Beni de VW' ci yaptınız ya daha ne deyim :D
116 nizin donanimi neydi?
Golf iyidir hosturda mercedesten audiden bmw den iyi denilirse komik oluyor, gercek mercedesi bilmem de f20 nin ici, sasisi, altyapisi suspansiyon vs f30 la neredeyse ayni. Ee mersoda reno motoru var tu kaka, birebir mercedes motoru degildir mercedes en kotu bi kac valf bilmem ne farkini koymustur.Premium segment oldugu zaman herseyi parayla aliyorsunuz , golf daha cafcafli gelebiliyor ama bu demek degilki golf daha iyi. Hadi kabul bmwden de iyi mersodanda iyi ancak a3 u yapan firmada ayni ve vw in ustu diye yapiyor, a3 ten iyi olmasi akla mantiga ters , kisisel gorusler o arabayi a3 ten iyi yapmiyor, a3 ten inip golfe binince sadeligi hafiften basitligi hissetmiyorsa biri, bi yere kadar arabadan anliyordur :)

Focus4171
16-07-2015, 15:57
116 nizin donanimi neydi?
Golf iyidir hosturda mercedesten audiden bmw den iyi denilirse komik oluyor, gercek mercedesi bilmem de f20 nin ici, sasisi, altyapisi suspansiyon vs f30 la neredeyse ayni. Ee mersoda reno motoru var tu kaka, birebir mercedes motoru degildir mercedes en kotu bi kac valf bilmem ne farkini koymustur.Premium segment oldugu zaman herseyi parayla aliyorsunuz , golf daha cafcafli gelebiliyor ama bu demek degilki golf daha iyi. Hadi kabul bmwden de iyi mersodanda iyi ancak a3 u yapan firmada ayni ve vw in ustu diye yapiyor, a3 ten iyi olmasi akla mantiga ters , kisisel gorusler o arabayi a3 ten iyi yapmiyor, a3 ten inip golfe binince sadeligi hafiften basitligi hissetmiyorsa biri, bi yere kadar arabadan anliyordur :)

Benim araçta techno paket var.+ olarak Yıldız jant(çok sevmesemde jant kapağından iyiydi), xenon far vardı. 2013'te donanımları pek iyi sayılmazdı ama kendim siparişle isteğim gibi doldurdum. -leri çok kötü ses sistemi(Golf 70 kat daha iyidir), dar iç mekan ve çok sade iç dekor.(aydınlatmaları görsellik vs.) Yani açıkcası biraz o dönemde logo'dan dolayı almıştım. Ama zamanla değmediğini anladım.+ olarakta sadece sürüşü güzeldi(eco mod hariç.berbattı çünkü :) )

Audi elbette üstü diye üretiliyor ama alt donanımları ciddi derecede basit ve kötü duruyor. Yine bugün araç alsam BMW'de olduğu gibi logo sevdasına düşüp alt donanımlı bir Audi almam. Üst paketleri de ***** fiyatları çok uçmuş oda CC fiyatına geliyor mantığını kaybediyor. Geçen gün A1 baktık 87.000 TL'ydi dizel otomatik. Yani mantık olarak, fiyat, donanım ve marka olarak yine GOLF alınır şuan benim gözümde.

leventrc
16-07-2015, 16:21
Şirket aracım olan Jetta tdi DSG ile 110.000km yaptım. Madencilikle uğraşıyorum. Nasıl tozlu, topraklı, çamurlu, balçıklı yollara girdiğimi görseydiniz hiç konuyu açmaya gerek bile duymazdınız :) Bu kadar eziyete rağmen ( Otomobile resmen eziyet ettik işimiz gereği. ) Bakım hariç bir kere bile servise girmedi. Hiç düşünmeden alın derim.

M3CSL
16-07-2015, 17:28
A3 sade ama ic malzeme saglamligi isciligi cok ust duzeyde. Golf cafcafli ama golften bariz iyi hatta 2 ust segmentle esdeger..
He diger konularda yakinlar,marka ismi disinda aradaki farka degmez.

devil_berk22
16-07-2015, 17:30
golf 7 şuandaki kasasıyla emsallerine nazaran çok önde ancak size tavsiyem ekim ayına kadar bekleme durumunuz varsa astra k nın çıkmasını bekleyin

rebeloghy
17-07-2015, 08:41
Arastirdim ve bulamadim
Forumumuzda nerde tartisildi link alabilirmiyim :)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/194741-opel-astra-1-6cdti-sport-136hp.html?highlight=opel+astra+1.6+cdti

bahsettiğime referans olsun,

Hepsini geçtim bana kalırsa Golf-308-ceed-astra hepsi birbirine göre artı eksiye sahip araçlar, hepsi de güzel alınır binilir kalp kırmaya gerek yok çünkü içlerinde hiç biri en açık ara diğerlerinden alakasız şekilde güzel denilemez.

Neticede 1.6 dizel araçlardan bahsediyoruz işte 105-136 hp arası sakin sakin tatlı tatlı binmelik günlük araçlar..

Bir üst postta kalınca görmedin sanırım :)

phoenixs
18-07-2015, 12:45
Bugün aradılar golf hasar almış test sürüşüm iptal oldu hemen Audi ye bağladılar a3 ü test edeceğim 1.6 tdi otomatik golf de hazır olur olmaz golf ü test edip içime yatanı alacağım kısmetse

kalipson
18-07-2015, 13:07
Audi açık mı bugün??

phoenixs
18-07-2015, 13:21
Audi açık mı bugün??

Evet hocam yarın saat 15:00 e aldım randevu yu

emp:)
18-07-2015, 15:42

Vitese göre pedal tork veya viteslere göre direk tork haritaları olur, birçok araçta bu var. Alt viteslerde aktarma sıkıntılarının önüne geçebilmek adına bu durum kullanır.(hepsinde-her arabada yok)

Melih-Ö
18-07-2015, 16:42
Golf 7 candır :)

onursumer
18-07-2015, 19:16
vw almayın dsg masraf açar falan ulaşırsınız :)

İbrahim33
18-07-2015, 19:25
valla dsg'nin konforu da bambaşka arkadaş. Ekonomik olsun diye düz motor manuel jetta'ya bineyim dedim bayram boyunca dsg' li jetta'dan indikten sonra manuel ızdırap geliyor yeminle.

phoenixs
19-07-2015, 15:15
Beyler randevu saatinde gittim audi ye dedim ben 1.6 tdi için randevu almıştım.Şu anda elimizde dizel yok dediler acayip uyuz oldum yoksa niye randevu veriyon birde elimizde a3 sedan var sadece dedi arkadaş 2. kez uyuz oldum :) audi den beklemezdim bu davranışı iyi dedim en azından arabayı test edeyim dedim.Neyse bi arkadaş geldi arabaya bi gittik :) araba HB içerideki arkadaş aşık yada sarhoş galiba benzinli modeli.Araca binen arkadaşa hocam az aracı anlat dedim abi ben bilmiyom hiçbirşeyini bilgilerini içeriden dönüşte öğren dediler. 3. kez uyuz oldum.Araç 1.4 TSİ FULL+FULL bi araç iç dış komple s line deri koltuk s direksiyon vs.Çalıştırdım klimayı açtım.Kliması fena değil ama genede tatmin etmedi beni.Arabayı gerdire gerdire kullandım park ettim aracı içeri geçtim geri görüş kamerası yoktu bu arada araçta.Test ettiğim araç 160 bin tl civarı dedi arkadaşIiçeride çok hoş 1.6 tdi sedan iç dış full sline vardı koltuklar elektirkli değildi onu da o halde 140 a veririm dedi.Ben koltuklarıda istiyorum dedim elektrikli +7000 dedi.Bende eyvallah dedim ve çıktım.

Audi kalitesi gerçekten güzel sizlerin dediği gibi o premium havası gerçekten var.Ama dolu bir 1.6 TDI 150-160 tl yi buluyor.Aynı rakama PASSAT 1.6 TDI alınabiliyor.Veyahut BMW 320i ED 1.6 170hp (8 ileri otomatik+Race chip : 220hp)

Nightfish
19-07-2015, 15:21
Sayfalardır sövdüğümüz vurdum duymaz, müşteriyi şeyine sallamaz Doğuş oto tavrı buydu işte :)

phoenixs
19-07-2015, 17:14
Sayfalardır sövdüğümüz vurdum duymaz, müşteriyi şeyine sallamaz Doğuş oto tavrı buydu işte :)

AYnen hocam daha önce keyfi 525 XD test etmeye gitmiştim resmen borusan önüme araca gitmeden pasta bile koyacaktı ilgi çok fazlaydı ve arabadaki arkadaş çok bilgiliydi

wiesmann
19-07-2015, 17:22

herkes bizim gibi bu satış temsilcilerine gevşek tavırları yüzünden ağzına geleni saymıyor ki..bizim millet itilip kakılmaya alışmış. servise gider yeni gelinlik kız gibi utana sıkıla oturur sonra da 40-50tl ye kokulu cam suyu itelerse personel gıkı çıkmaz.
(kimseye laf atmıyorum yanlış anlamasın kimse lütfen)

phoenixs
19-07-2015, 20:05
herkes bizim gibi bu satış temsilcilerine gevşek tavırları yüzünden ağzına geleni saymıyor ki..bizim millet itilip kakılmaya alışmış. servise gider yeni gelinlik kız gibi utana sıkıla oturur sonra da 40-50tl ye kokulu cam suyu itelerse personel gıkı çıkmaz.
(kimseye laf atmıyorum yanlış anlamasın kimse lütfen)

Abi kesinlikle çok haklısın bugün Bayram orads personel çalışıyor belki de bundan kaynaklanıyordur belki başka problemi vardır diyoruz birsey söylemiyoruz ama Audi şikayet Bölümü'ne şikayet ettim konuyu dönüş yaparlar hafta içi

levent
20-07-2015, 04:58
Vitese göre pedal tork veya viteslere göre direk tork haritaları olur, birçok araçta bu var. Alt viteslerde aktarma sıkıntılarının önüne geçebilmek adına bu durum kullanır.(hepsinde-her arabada yok)

90 lı yılların turbo 4 çeker araçlarıyla başladı o olay da hatta, ilk örnekleri opel calibra turbo ve toyota celica gt4 tür..

wiesmann
20-07-2015, 07:57
Abi kesinlikle çok haklısın bugün Bayram orads personel çalışıyor belki de bundan kaynaklanıyordur belki başka problemi vardır diyoruz birsey söylemiyoruz ama Audi şikayet Bölümü'ne şikayet ettim konuyu dönüş yaparlar hafta içi

ben honda bora' da benzer şey karşıma çıktığında usulünce personeli tersledim müdürünü çağırdım onu da tersledim. Haddini bildireceksiniz bu kadar net.

Çöllü
20-07-2015, 08:33
LEON FR ACT DSG ye de Bir Göz Atın yoksa aklınızda.. Zira Söylediğiniz araç Kadar dolu Üstelik 15-20 Bin lira gıbi bir Fark Var Leon daha Uygun.. Ha Golf kadar Sessizmidir? Hayır. Yada Golf Kadar Malzeme Kalitesine sahip midir? Bir Tık Altı..

onursumer
20-07-2015, 08:59
LEON FR ACT DSG ye de Bir Göz Atın yoksa aklınızda.. Zira Söylediğiniz araç Kadar dolu Üstelik 15-20 Bin lira gıbi bir Fark Var Leon daha Uygun.. Ha Golf kadar Sessizmidir? Hayır. Yada Golf Kadar Malzeme Kalitesine sahip midir? Bir Tık Altı..

1-2 ay boyunca ben araba almak istediğimde her bayi o yok şu var vs çekiyordu bende vazgeçtim insanı soğutuyorlar :)

Çöllü
20-07-2015, 09:26
1-2 ay boyunca ben araba almak istediğimde her bayi o yok şu var vs çekiyordu bende vazgeçtim insanı soğutuyorlar :)

Sorma kardeşim, sanki kendileri tasarladı üretti bizim SEAT satış temsilcileri arabayı, havalarından yanlarına varılmıyor.. Birde millet uyandı artık işe saldırdılar FR'a şu an sıra bekletiyorlar siparişte.. 1,5-2 aydırda arabasının gelmesi için bekleyen arkadaşlarımız var..

metokman
20-07-2015, 13:26
3 ay bekledikten sonra ay başında Golf'ümü teslim aldım. henüz şikayetçi olduğum hiçbirşey yok. eklediğim opsiyonlardan ekstra memnunum.
ne alsam diye araştırırken BMW falan da baktım. aynı paraya 1 serisi alabiliyordum ama Golf'de mevcut+eklediğim özelliklerin yanından dahi geçemiyodu.
Golf sade memnun eden değil üzerine bi de mutlu eden bi araba. şahsi kullanıcı yorumum budur.

PS: her köşe başında 1 tane "Golf'e o para verilir mi, ben olsam ...... alırdım"cı abi bulunur.. o söyledikleri arabayı aldıkları henüz görülmemiştir.. ;)

Day Walker
20-07-2015, 13:26
3 ay bekledikten sonra ay başında Golf'ümü teslim aldım. henüz şikayetçi olduğum hiçbirşey yok. eklediğim opsiyonlardan ekstra memnunum.
ne alsam diye araştırırken BMW falan da baktım. aynı paraya 1 serisi alabiliyordum ama Golf'de mevcut+eklediğim özelliklerin yanından dahi geçemiyodu.
Golf sade memnun eden değil üzerine bi de mutlu eden bi araba. şahsi kullanıcı yorumum budur.

PS: her köşe başında 1 tane "Golf'e o para verilir mi, ben olsam ...... alırdım"cı abi bulunur.. o söyledikleri arabayı aldıkları henüz görülmemiştir.. ;)

ben aldım golfe o kadar para vermedim...

i-vtec07
20-07-2015, 13:34
golf ve 3 ay bekleme süresi :D

not: hayırlı olsun kazasız belasız

metokman
20-07-2015, 13:36
maalesef..
stokta 150'lik tutmuyorlar :)

golf ve 3 ay bekleme süresi :D

not: hayırlı olsun kazasız belasız

Berkan
20-07-2015, 13:37
ben aldım golfe o kadar para vermedim...

bende :) sütcü beygiri olsada aldım. o denilen lafların sonrasında arabayı binip kurcalayan herkes benim bişey dememe gerek kalmadan kendileri yuttu dediklerini.

enazından yolda giderken kontak aç kapa yapmama gerek kalmıyor

Day Walker
20-07-2015, 13:38
bende :) sütcü beygiri olsada aldım. o denilen lafların sonrasında arabayı binip kurcalayan herkes benim bişey dememe gerek kalmadan kendileri yuttu dediklerini.

enazından yolda giderken kontak aç kapa yapmama gerek kalmıyor

egsozmu patlatıyorlar :D o ne ki kontak aç kapa

2jz
20-07-2015, 13:41
maalesef..
stokta 150'lik tutmuyorlar :)

Ne kadar özel bi araba almışsınız. Tamamen özel üretim galiba. Bu kadar beklediğinize göre.

metokman
20-07-2015, 13:44
özel sipariş die geçiyor ama istediğim opsiyonları koydurmaktan başka bi özelliği de yok aslında.
ama ille bunlar olacak diyince beklemeden almak mümkün olmuyor malesef..

2jz
20-07-2015, 13:45
özel sipariş die geçiyor ama istediğim opsiyonları koydurmaktan başka bi özelliği de yok aslında.
ama ille bunlar olacak diyince beklemeden almak mümkün olmuyor malesef..

Rolls Royce ortalama 4 ayda teslimat yapıyor. 3 ay beklemek kendinizi ne kadar özel hissettirdi? :)

Day Walker
20-07-2015, 13:46
Rolls Royce ortalama 4 ayda teslimat yapıyor. 3 ay beklemek kendinizi ne kadar özel hissettirdi? :)

hocam belden aşağı vurmayalım lütfen :hehe:

Tholl-ga
20-07-2015, 13:47
özel sipariş verip almayı düşünüdüğünz arabayı size ertesi gün teslim edilcek diyemi düşünüyosunuz acaba ?

Day Walker
20-07-2015, 13:48
özel sipariş verip almayı düşünüdüğünz arabayı size ertesi gün teslim edilcek diyemi düşünüyosunuz acaba ?

kanka adamların satış politikası belli malı gıdımla veriyolar. Ertesi gün olmadı dşyelim de ama 3 ay da olmaz yani.

OmerRS
20-07-2015, 13:51
Otomotivde sipariş edilen araç için 3 ay standart süredir. İlk 45 gün aracın siparişlerinin planlanıp üretime sokulması ve ikinci 45 gün o siparişlerin tamamlanıp nakliyatının yapılmasıdır. Bütün markalarda normal olan budur.

Tholl-ga
20-07-2015, 13:51
şu an tr nin passat kotası doldu
passat dunyaya tek fabrikadan çıkıo ve ortalık grey passat dolmaya başladı

ekstrası bol olan bi araçı bayii de tutmak yerine özel siparişle getiriolar
alanada mani olmuyolar yani imkanım vaktim varsa beklerim

Tholl-ga
20-07-2015, 13:52
Otomotivde sipariş edilen araç için 3 ay standart süredir. İlk 45 gün aracın siparişlerinin planlanıp üretime sokulması ve ikinci 45 gün o siparişlerin tamamlanıp nakliyatının yapılmasıdır. Bütün markalarda normal olan budur.

ikinci postuma bunu yazıcaktm ömer sen yazmışın :D

metokman
20-07-2015, 13:55
kendimi özel hissetmek için yeterince nedenim var, bana çok bişey katmadı yani :D

Day Walker
20-07-2015, 13:57

Bak sana burda katılıyorum ama distribütör bu ülkede en çok araba satan marka.

Yıllardır hep en tepede duruyor. artık alıştılar hayır demek onlar için çok rahat ben kendim karşılaştım. Adam gözümün önünde yok dedi müşteriye 10 dk. aradı bak gel buldum dedi müşteri taksiyle geri döndü. Halbuki mal stoğundaydı.

2jz
20-07-2015, 13:57
kendimi özel hissetmek için yeterince nedenim var, bana çok bişey katmadı yani :D

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullan inşallah :)

metokman
20-07-2015, 13:59
amin, teşekkürler :)

can2k
20-07-2015, 14:01

yani oyle bi bakış açısı var ki
"doğuşun pazarlama tekniği bu işte o yok bu yok diye araba satıyolar"

talep çok, fabrikanın türkiyeye gönderdiği araçlardan kazancı vergiden dolayı diğer ülkelere göre daha az
fazla stok vermekte işlerine gelmiyor, dolayısıyla çekilen stok çabuk satılıo,

sanki yemeğe gelmiş gibi davraniyo arkadaslar menüde var isteyince cıkması lazım

satış danışmanlarına da dolandırıcı muamelesi yapıyolar, demin geldi bi tanesi
-dizel octavia var mı
-var
-düz vites var mı
-malesef
-neden yok
-kalmadı
-t.şak geçer gibi siz de mi başladınız bu doğuşun stratejisi de şöyle de böyle de başlıyo anlatmaya

can2k
20-07-2015, 14:10
günde 30 kişi de bu şekilde telefonla bağlanıyo zaten bi tane kupon müşteri bütün motivasyonunuzu yerle bir etmeye yeterli, biraz da bu açıdan bakmak lazım,
İşini sevmeyen danışmanlar var orası ayrı geçen gün eşimle beraber ismi lazım degil bi bayiye gittik,
araçla ilgili bi soru sorduk "üstünde yazıyor" diye bi cevap geldi adamın bogazını sıkıyodum orda,
hakeden danışman arkadaşlar var ama hakeden müşteri de çok :)
kısmet zaten herkesin bi araç alma hikayesi vardır trde :)

Tholl-ga
20-07-2015, 14:11
Dogus boyle 3 ay sure verio diosunuzda baska firmalarda da var bu durum isimleri lazm degil

Day Walker
20-07-2015, 14:23
Dogus boyle 3 ay sure verio diosunuzda baska firmalarda da var bu durum isimleri lazm degil

konu golf olunca tabiki doğuş diycez kanka :D

Tholl-ga
20-07-2015, 14:29
konu golf olunca tabiki doğuş diycez kanka :D

biraz araştırırsan bu boku sadece doğuş yapmiyor görmüş olursun ;) burdan firma yazmak istemiyorum
doğuşuda savunduğum yok bu arad a

Day Walker
20-07-2015, 14:38
biraz araştırırsan bu boku sadece doğuş yapmiyor görmüş olursun ;) burdan firma yazmak istemiyorum
doğuşuda savunduğum yok bu arad a

yaw yapanlar var ben biliyorum ama konu golf 7 konusu o yüzden devam ettik bizde.

bak aşağıdaki linki incele biraz. ben bazı raporlarımı hazırlarken özellikle marka kasko vb. yeni çıkacak ürünler için burdan faydalanıyorum. hatta vaktin varsa 3-4 yıl öncesi excel dosyalarını birleştirip bi analiz yap derim.

Hatta burdan yazılım ve parça işi ile uğraşan arkadaşların hangi marka veya binek ticari olarak seçimlerini yapabilirler.

http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=36

Tholl-ga
20-07-2015, 14:55
yaw yapanlar var ben biliyorum ama konu golf 7 konusu o yüzden devam ettik bizde.

bak aşağıdaki linki incele biraz. ben bazı raporlarımı hazırlarken özellikle marka kasko vb. yeni çıkacak ürünler için burdan faydalanıyorum. hatta vaktin varsa 3-4 yıl öncesi excel dosyalarını birleştirip bi analiz yap derim.

Hatta burdan yazılım ve parça işi ile uğraşan arkadaşların hangi marka veya binek ticari olarak seçimlerini yapabilirler.

http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=36

tişikkürler sipirmin paylaşım için

konunun özüne dönim 90.ooo e highline aldım golf 7 aldm mutluyum :D

Day Walker
20-07-2015, 15:25
tişikkürler sipirmin paylaşım için

konunun özüne dönim 90.ooo e highline aldım golf 7 aldm mutluyum :D

hayırlı olsun kankacım :)

Batum
14-08-2015, 14:32
golften pişman olunmazda vag grubu sesleriyle meşhur bu 4. vag aracım serviste hep sesle ilgili sorunlarım oldu bazıları bulunamıyor bile.
buda onlardan bitanesi http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-aktarma-ve-frenler/206484-golf7-80-90km-hizda-basliyan-ugultu.html?highlight=
sesleri duymamak engüzeli seviyorsan katlancan :) hayırlı olsun.

CNR
14-08-2015, 15:34
Şirket arabası spec midline boş+boş golf 7 aldık mutluyum, alternatif leon düşünmüştüm onada çevre iller dahil elimizde yok 15 güne gelicek 1 aya gelicek denilince golf'ü aldık gayet memnunum, ama tabii insan arada bi sis farı falan arıyor :D

Yigit-Y
14-08-2015, 22:06
http://www.yukleresim.com/images/2015/08/14/05eaeef8897b536b55fd435199cc319e.jpg

OMG ! :) demekki kusursuz olmayabilir bu alaman

said_
15-08-2015, 06:30
http://www.yukleresim.com/images/2015/08/14/05eaeef8897b536b55fd435199cc319e.jpg

OMG ! :) demekki kusursuz olmayabilir bu alaman

VW herhalde bi tek turkiyede bu kadar isim yapmistir :)

enes28
15-08-2015, 08:21
Komplo bunlar

JayVTEC!
17-08-2015, 23:45
En cok aradigim konulardan bitanesiydi cok mutlu oldum icimi dokucem artik :) Ben Volkswagen Braunschweig - Hauptwerk (Almanyada ilk kurulan Fabrikasidir) kalite kontrol ve , cesitli montaj islerinde calisiyorum benim sehrimde senelerdir tum araclarin metal parcalari cikiyor bantta monte olunup (Wolfsburg) 35km arac icin montaja gidiyor , 20 km uzaklikta (Salzgitter) motorlari ise bu sehirden cikmaktadir ufak civatalar civiler yada clipsler (Fransa , Italya , Cek Cumhuriyeti , Polonya) bu bolgelerden gelmektedir ilk sorun bu ulkelerin calisanlari yada makinelerden dolayi surekli parcalar hasarli yada yamuk yumuk gelmekte ve burada daha iyi parca montaj etmekten ise maaliyetinden dolayi tamir edilmekte (ki inanin alman iscilerinin kesinlikle el becerileri cok zayiftir benim gordugum kadariyla) ve araclara monte edilmektedir kalite kontrol ettigim donemlerde (fren ekipmanlari , akslarin cesitli parcalari) cogu yuksek calisanlarca gelip arada kontrol edilmekte hatali bir parca var ise vidalarin girecegi kisimlar cok genis yada pasli yamuk v.s (Das ist kein problem) bu problem degil denip montaja yola cikiyor artik oyle bir duruma geldiki bende tik olmustu 20 saniyede kontrol edicegim parcalari 2,3 dakika kontrol ediyor uzerinede azar yiyordum :) tamam gecer problem degil yapilir gibi herzamanki volkswagen isleri bilincsizce araclarin cogunu monte etmekte ve cogu biten araclar en son kontrollerde ulasilmicak bolgelerde hata cikarmaktadir ve cok arac 0 halde sokulur ne yapildigi ne oldugu belirsiz kisilerce tekrar eski haline dondurulmeye calisilmaktadir.Esim Wolfsburgta aracin bittigi yerde belirli bolgelere (on arka camlar jantlar) folyo ile kaplayip park yerine goturuyor basindan gecen bir olayi paylastiginda ordada hic bi sekilde araclarin nasil gittiginin onemsenmedigini anladim bir golf 7 sol kapi diregindeki gocuk ve boya topalanmasindan dolayi oradaki usta tarafindan cekic turu bir aletle tamir edilmeye calismasi ve yamadan dahada ote bi sekilde araca bitti damgasi vurulup teslimata gitmesi gibi degisik sekillerde cikmasi cok garip ve marka adina cok cok profesyonelsizlik konumunda maalesef. keske ben calisaydim esimin yerinde cunki araclarin hangi ulkeye gidecegi kagitlarinda yaziyor ona gore gondermeye calisirdik :) Volkswagen maalesef Volkswagen Pkw, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Nutzfahrzeuge, Scania und MAN gruplarinin bunyesidir ancak kendi kalitesini genisletemeyen tek markadir :)

Yigit-Y
17-08-2015, 23:49
Son mesaj konuya kilit vurdurur.

Fırından haber gelmiş. :)

JayVTEC!
18-08-2015, 00:14
Son mesaj konuya kilit vurdurur.

Fırından haber gelmiş. :)

Bitane daha patlatayim o halde :) 2013 Tarihinde Passat CC (leasing) kiraladik 4000 km otobanda 130/kmh hizla normal sekilde giderken motor sanzuan kilitlendi arac cekildi bayiiye (volkswagene bagli bi kac firma var marka adina calisiyor) araca bakildi ve motorun komple bittigini soylediler 2,0TDI 170ps 0 motor takildiktan sonra kalan sureyi kullanip araca tekrar teslim edildi yani volkswagen firmasindan cesitli sekillerde arac kiraliyorsunuz misal

En az 6 ay olmak suretiyle (8.000 , 10.000 , 12.000 14.000) km kadar kullanabiliyorsunuz aylik odemesi mesala golf 7 tdi comfline navi 320€ tabi bu sadece volkswagen iscilerine gecerli bir uygulama 2,3 yildir devam ediyor

bu sene tekrar Passat CC R36 aldik 300ps highline v.s turkiyeye daha gelmedi biliyorum :) araci buyuk ekran navigasyonlu istememize ragmen optional ekran geldi sag arka kapisindada resmen yan sanayi havasinda kapaniyordu fazla kafaya takmadan tekrar suremizi kullanip arabayi teslim ettik..ve buda bir soru bizim icin 60,000 kisi calisiyor sadece wolfsburgta ve bunlardan en az yarisi leasing arac kullaniyor yukaridada yazdigim gibi ancak bu araclarin ( Hepsini kiraliyabiliyorsunuz ) ve daha sonra ne oldugunu kimse bilmiyor buda bir sir gibi saklaniyor..

Yigit-Y
18-08-2015, 00:18
Rocco sahibiyim yarın ilana koyuyorum teşekkürler. :)

SerkanYazgan.
18-08-2015, 00:27
Olaya bak be :D Dök hocam içinde kalan ne varsa dök ortaya :D

dqn
18-08-2015, 00:33
Vw bu şekilde böyle arabalar yapıyorsa takdir ediyorum kendilerini :D

JayVTEC!
18-08-2015, 00:44
Vw bu şekilde böyle arabalar yapıyorsa takdir ediyorum kendilerini :D

sansliymissinki aracin iyi cikmis :)

Mehmetmert
18-08-2015, 01:28
@Jayvtec su anda Almanyada otomobil firmalarina hatta vw grubunun %100'une korozyon onleyici sistem ureten firmada staj yapiyorum(herdecke/delta mks).Civatalar,somun ve klipslerden bahsetmisiniz.Vw agirlikli olarak Norm Civatadan VWe uretilen vidalari kullaniyor,Norm civata kalitelidir ve burdaki konusmalarimda cogu Italyan ve Polonyali ureticiden daha iyi olduklarini soylerler hep

Klipslere gelince,o klipsler neredeyse en zor korozyon kaplamasi yapilabilen malzemeler.Dip-spin denilen yontemle kaplaniyorlar(sprey veya dip-draw cok maliyetli) bazen birbirlerinin icine gecebiliyorlar hatta ve hatta 2. Kat katlandiginda bile tam kaplanmadigi oluyor.Bunun ureticiside piyasi elinde bulunduran "Mubea" dir.Ayrica parcanin montaj esnasinda acilmasi/takilmak icin esnetilmesiinden dolayi kaplama yuzeyi ciddi geriliyor

Normal Din otomobil standartinin tuzlu sprey testi 600 saat iken vwninki 720saat idi 2 hafta once bu standarti 800+ saate cikardilar hatta.Sadece vidada degil fren kaliperlerinden tutun,emniyet kemerlerinin icindeki metal aksama,porschenin arka aksinda ,kapi icindeki koruma demirine kadar MKS urunleri kullaniliyor

Kaldiki vwnin kendi kaplama merkezide var(korozyon),burda neredeyse hergun her vida ve somunun kaplama kalitesi kontrol edilirken,hatta ufak bir kismin gene kalite acisindan burda kaplanip teet ediliyor.

Alt tarafi civata ve klips icin bile burda bu kadar ter dokuldugunu gordukten sonra,VWnin icinde boyle birsey olmasi cidden sasirtti beni

Mehmetmert
18-08-2015, 01:30
Telefondan yazdigim icin bayagi devrik olmus bazi yerler kusura bakmayin duzeltmede yok malesef

JayVTEC!
18-08-2015, 03:02
@Jayvtec su anda Almanyada otomobil firmalarina hatta vw grubunun %100'une korozyon onleyici sistem ureten firmada staj yapiyorum(herdecke/delta mks).Civatalar,somun ve klipslerden bahsetmisiniz.Vw agirlikli olarak Norm Civatadan VWe uretilen vidalari kullaniyor,Norm civata kalitelidir ve burdaki konusmalarimda cogu Italyan ve Polonyali ureticiden daha iyi olduklarini soylerler hep

Klipslere gelince,o klipsler neredeyse en zor korozyon kaplamasi yapilabilen malzemeler.Dip-spin denilen yontemle kaplaniyorlar(sprey veya dip-draw cok maliyetli) bazen birbirlerinin icine gecebiliyorlar hatta ve hatta 2. Kat katlandiginda bile tam kaplanmadigi oluyor.Bunun ureticiside piyasi elinde bulunduran "Mubea" dir.Ayrica parcanin montaj esnasinda acilmasi/takilmak icin esnetilmesiinden dolayi kaplama yuzeyi ciddi geriliyor

Normal Din otomobil standartinin tuzlu sprey testi 600 saat iken vwninki 720saat idi 2 hafta once bu standarti 800+ saate cikardilar hatta.Sadece vidada degil fren kaliperlerinden tutun,emniyet kemerlerinin icindeki metal aksama,porschenin arka aksinda ,kapi icindeki koruma demirine kadar MKS urunleri kullaniliyor

Kaldiki vwnin kendi kaplama merkezide var(korozyon),burda neredeyse hergun her vida ve somunun kaplama kalitesi kontrol edilirken,hatta ufak bir kismin gene kalite acisindan burda kaplanip teet ediliyor.

Alt tarafi civata ve klips icin bile burda bu kadar ter dokuldugunu gordukten sonra,VWnin icinde boyle birsey olmasi cidden sasirtti beni

Bana 1 ay once alman uretimi (ismini bilmiyorum) civatalar geldi aks icin bu parcalari kontrol ederken muhendisler geldi basima ve izlediler nasil kontrol oldugunu elimde ise onlarin tasarlamis oldugu bir adet metal kalite kontrol unitesi el ile civatanin buyuklugunu kucuklugunu kontrol ediyorsun 2 cizgi mevcut ve 1 cizgide bu parcalar montajda problemsiz sekilde geciyor bunu biliyorum simdi 2 cizgiye gelince burda civatinin bir zorlanmasi oldugunu goruyorum buyuk geldigini iste bu problem! yolla diyorlar ok (in ordnung) duzenli. Peki yollandi Wolfsburga orada ne oluyor? Arac bittiyor ve en son tirlara yada trenlere yuklenmeden son cikisa gelindiginde makine hata gosteriyor aracta bu hatalardan cogu somun ve civata hatalari motor kisminda yada alt takimda ee bu parcalar neden duzenli olarak kalite kontrolunden gecemiyor? cunki basimizdaki muhendislerden dolayi o arac geri gidiyor eger motorun icinde ise problem motor sokuluyor yada aksta bir civatada problem varsa orasi sokuluyor ve koltukta yada elektrik tesisatinda problemi varsa ici komple paldir kuldur sokulup tekrar yapilip 0 olarak yollaniyor..

golf 7 0 km olarak wolfsburgtan cikti 2 km sonra cam acalim derken cam mekanizmasi parcalandi.. tekrar 0 arac yolladilar.. milyonlarca olay anlatabilirim bunlar gibi yani hepsi benim cevremdekilerin mi basina geliyor yada benim calistigim yerlerdemi kontrol yada montaj ettigim bolumlerdemi bilmiyorum :) ancak cogu kisi burada rahatsiz

Mehmetmert
18-08-2015, 06:34
-Cok ilginc, dediginiz kontrol mekanizmasini biliyorum.Ilk korozyon onleyici tabake 4-6 um kalinliginda oluyor.Zaten hepsi bu testi geciyor cuk diye oturuyor civatalar yerine.Ikinci kat atildiginda ise 8-10 um kalinliginda oluyor ve ikinci ufak disliye tekrar denenerek rahat girip girmedigi test ediliyor.Malzemelere gore bu test olayi degisiyor tabi
-Burda kullanilan malzemede onemli uretim esnasinda hidrojen kirilganligi olacak kadar isiya ihtiyac duyulmuyor ama bazi civatalarda ilk katmanda bile gecmedigi(kalitesiz birkac marka varmis hic denk gelmedim) oluyormus denk gelmedim hic.Burdaki hergun yapilan isleri gorseniz kalinligin 10um nin ustune cikmamasi icin ne kadar ugrasmalari...
-Lakin diger yandanda ne kadar vurdum duymazlik olmasi ilginc gercekten
-MQB ilemi boyle oldu?Yoksa hepmi boyleydi uretim asamasi?Seytan kulagina kursunda sanirim sanliyim mk7den yana :)

Nightfish
18-08-2015, 07:12
Sıfır km aldığım Passat CC'nin bagajı değişen çıktı 2 ay önce. Gidip sıfırıyla değiştirdik sonra :)

özcan07
18-08-2015, 07:18
Hala daha korelilere kör bakılıyor maalesef marka fanatikligimiz çok büyük

Berkan
18-08-2015, 07:50
Hala daha korelilere kör bakılıyor maalesef marka fanatikligimiz çok büyük

ilk şaşkınlıgı yaşayan ceodan kullanıcılara inmesi zaman alıyor tabi :D

HG6161
18-08-2015, 09:31
Yazilanlar dogru ise cidden yazik gunah insanlar 2. Ele guvenemediginden 0 araba aliyor ve araba boyali cikiyor oyle mi ustelik bunun vw adina kacinci kez duyusum inanasim gelmiyordu ama fabrikasinda calisan arkadasin samimi aciklamalarindan sonra artik ciddi ciddi inanmaya basladim.. 0 arac alip araci boyali cikan arkadaslar nasil bi yol izliyor cidden merak etttim? Boyali arabayi verip 0 diye satilan kimbilir neresinde ne oldugu belli olmayan baska bir sozde 0 arac mi aliyor? Eger boyle yol izleyenler var ise cidden cok sabirli arkadaslarmis Allah korusun bizim basimiza gelse artik polo olur golf olur passat olur ebat farketmez o arabayi kanirta kanirta biyerlerine sokardik yazik gunah insanlar o arabalari almak icin kim bilir nasil calisiyorlardir. Neyse ya ben kime ne anlatiyorum bizim milletimiz önyargili sözde 0 neresi patlak belli olmayan golfe 100k vermeye devam etsinler eee ne demisler deveye diken insana ..... yaranirmis..

Day Walker
18-08-2015, 10:00
En cok aradigim konulardan bitanesiydi cok mutlu oldum icimi dokucem artik :) Ben Volkswagen Braunschweig - Hauptwerk (Almanyada ilk kurulan Fabrikasidir) kalite kontrol ve , cesitli montaj islerinde calisiyorum benim sehrimde senelerdir tum araclarin metal parcalari cikiyor bantta monte olunup (Wolfsburg) 35km arac icin montaja gidiyor , 20 km uzaklikta (Salzgitter) motorlari ise bu sehirden cikmaktadir ufak civatalar civiler yada clipsler (Fransa , Italya , Cek Cumhuriyeti , Polonya) bu bolgelerden gelmektedir ilk sorun bu ulkelerin calisanlari yada makinelerden dolayi surekli parcalar hasarli yada yamuk yumuk gelmekte ve burada daha iyi parca montaj etmekten ise maaliyetinden dolayi tamir edilmekte (ki inanin alman iscilerinin kesinlikle el becerileri cok zayiftir benim gordugum kadariyla) ve araclara monte edilmektedir kalite kontrol ettigim donemlerde (fren ekipmanlari , akslarin cesitli parcalari) cogu yuksek calisanlarca gelip arada kontrol edilmekte hatali bir parca var ise vidalarin girecegi kisimlar cok genis yada pasli yamuk v.s (Das ist kein problem) bu problem degil denip montaja yola cikiyor artik oyle bir duruma geldiki bende tik olmustu 20 saniyede kontrol edicegim parcalari 2,3 dakika kontrol ediyor uzerinede azar yiyordum :) tamam gecer problem degil yapilir gibi herzamanki volkswagen isleri bilincsizce araclarin cogunu monte etmekte ve cogu biten araclar en son kontrollerde ulasilmicak bolgelerde hata cikarmaktadir ve cok arac 0 halde sokulur ne yapildigi ne oldugu belirsiz kisilerce tekrar eski haline dondurulmeye calisilmaktadir.Esim Wolfsburgta aracin bittigi yerde belirli bolgelere (on arka camlar jantlar) folyo ile kaplayip park yerine goturuyor basindan gecen bir olayi paylastiginda ordada hic bi sekilde araclarin nasil gittiginin onemsenmedigini anladim bir golf 7 sol kapi diregindeki gocuk ve boya topalanmasindan dolayi oradaki usta tarafindan cekic turu bir aletle tamir edilmeye calismasi ve yamadan dahada ote bi sekilde araca bitti damgasi vurulup teslimata gitmesi gibi degisik sekillerde cikmasi cok garip ve marka adina cok cok profesyonelsizlik konumunda maalesef. keske ben calisaydim esimin yerinde cunki araclarin hangi ulkeye gidecegi kagitlarinda yaziyor ona gore gondermeye calisirdik :) Volkswagen maalesef Volkswagen Pkw, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Nutzfahrzeuge, Scania und MAN gruplarinin bunyesidir ancak kendi kalitesini genisletemeyen tek markadir :)

Hocam dök içini rahatla bak burda biz bizeyiz :D

OMTechJr.
18-08-2015, 10:21
Yani umarım bu beyanlar ilerde sizin mesleki kariyerinizde sıkıntı açacak şeyler değildir ama birinci ağızdan böyle şeyler duymak üzdü açıkcası. En acısı da saydığınız VW personenkraftwagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen yardımcı araçlar, Scania ve MAN şirketlerinin hepsinde potansiyel olarak aynı profesyonellik dışı aksiyonların gerçekleşmiş/gerçekleşmekte olabileceği şüphesi yada gerçeğidir.

Draniela
18-08-2015, 10:51
Şöyle de oluyordur. Adam sıfır araba alıyor dikkat etmiyor ya da ne bileyim anlamıyor hop bir kaç yıl kullanıyor sonra satacak alıcı adam geliyor senin araban hatasız bi söylüyor bu değişmiş :D al başına belayı uğraş dur.

TheAce
18-08-2015, 10:54
golf 7 1.4 tsi 125 hp aldım, saatinde problem var. sürekli kendi kendine geri alıyor saat. var mı bu sorunu yaşayan?

JayVTEC!
18-08-2015, 13:03
Yani umarım bu beyanlar ilerde sizin mesleki kariyerinizde sıkıntı açacak şeyler değildir ama birinci ağızdan böyle şeyler duymak üzdü açıkcası. En acısı da saydığınız VW personenkraftwagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen yardımcı araçlar, Scania ve MAN şirketlerinin hepsinde potansiyel olarak aynı profesyonellik dışı aksiyonların gerçekleşmiş/gerçekleşmekte olabileceği şüphesi yada gerçeğidir.

Tum fabrikalarinda herzaman bu tip soylentiler isciler arasinda donuyor tabiki bende soylemeye kalksam herhangi bir ustun yaninda isimden olurum :) buradaki olay tamamiyle alinan paralar baska bir sey degil..

JayVTEC!
18-08-2015, 13:13
-Cok ilginc, dediginiz kontrol mekanizmasini biliyorum.Ilk korozyon onleyici tabake 4-6 um kalinliginda oluyor.Zaten hepsi bu testi geciyor cuk diye oturuyor civatalar yerine.Ikinci kat atildiginda ise 8-10 um kalinliginda oluyor ve ikinci ufak disliye tekrar denenerek rahat girip girmedigi test ediliyor.Malzemelere gore bu test olayi degisiyor tabi
-Burda kullanilan malzemede onemli uretim esnasinda hidrojen kirilganligi olacak kadar isiya ihtiyac duyulmuyor ama bazi civatalarda ilk katmanda bile gecmedigi(kalitesiz birkac marka varmis hic denk gelmedim) oluyormus denk gelmedim hic.Burdaki hergun yapilan isleri gorseniz kalinligin 10um nin ustune cikmamasi icin ne kadar ugrasmalari...
-Lakin diger yandanda ne kadar vurdum duymazlik olmasi ilginc gercekten
-MQB ilemi boyle oldu?Yoksa hepmi boyleydi uretim asamasi?Seytan kulagina kursunda sanirim sanliyim mk7den yana :)

Genellikle Fransa ve Italyadan gelen parcalar pasli yada bozuk geliyor bun farkettim.. almanlar zaten genellikle umursamaz birsey takmaz oyle bir millet gercek hayattada..

aman aman nazar degmesin aracinada bu tip hatalar olmasi gercekten vw binilir.

Nightfish
18-08-2015, 13:18

Foruma konu açmıştım. Şikayetvar.com'da da şikayetim hala duruyor. Sıfır aldığımız Porsche Cayenne aracımızın 4 yıl boyunca arızası çözülemedi. Kaç heyet gelip inceledi, kaç ay serviste yattı biz sayamadık artık. En son arabayı sattık :)

MBuğra
18-08-2015, 13:33
Sadece VW'de yok ki böyle şeyler. Çalıştığım ofiste bir müvekkil Borusan'dan 0 KM 320d alıyor, araç yolda giderken direksiyon tir tir titriyor, benim tahminim (servo direksiyondan bi sıkıntı vardı) araç 2-3 kere Borusan'a gidiyor, servis normal bir olay deyip yolluyor. :)

Açılan dava ve teknik üniversite onayıyla aracı iade ediyoruz ve parayı geri alıyoruz. Peki iade edilen araca ne oluyor dersiniz?

Ertesi gün Borusan kullanılmış onaylı otomobillerden ilana koyuluyor :)

Gökhan Bilgin
18-08-2015, 13:36
golf 7 1.4 tsi 125 hp aldım, saatinde problem var. sürekli kendi kendine geri alıyor saat. var mı bu sorunu yaşayan?

Ayarlar kısmında yaz saati kısmındaki tiki kaldırıp denermisin abi

OMTechJr.
18-08-2015, 13:42
Tum fabrikalarinda herzaman bu tip soylentiler isciler arasinda donuyor tabiki bende soylemeye kalksam herhangi bir ustun yaninda isimden olurum :) buradaki olay tamamiyle alinan paralar baska bir sey degil..

Açıkcası tanıdığım, bildiğim, güvendiğim kişiler harici kullanıcı yorumlarını çokta önemsemiyorum, bir çok kişide daha koltuğuna oturmadığı arabayı karalamaya bayılıyor. Dolayısıyla önyargısızca gelen bu tarz yorumlar benim markaya olan saygımı kazanmamda veya kaybetmemde çok önemli bir etken. Samimiyetle söylüyorum üzüldüm bunları duyduğuma. Bir ikincisi de çalışanlarının şirkete bağlılığını çokta sağlayamayan bir şirket olduğunu hissettim. En iyi dediğimiz buysa vay halimize..

Foruma konu açmıştım. Şikayetvar.com'da da şikayetim hala duruyor. Sıfır aldığımız Porsche Cayenne aracımızın 4 yıl boyunca arızası çözülemedi. Kaç heyet gelip inceledi, kaç ay serviste yattı biz sayamadık artık. En son arabayı sattık :)

Beyfendinin anlattığı durumlarla tam olarak da örtüşmüş başınıza gelenler. Hevesle, alınteri ve emekle alınan bir Porsche insana nasıl ızdırap olur birebir yaşamışsınız. Bu durum anlatılanların gerçeklik payını resmileştiriyor. Belki binde belki on binde bir ihtimal, tabiki kimse kusursuz değil ama "sıfırını verdiler" şeklinde sonuçlanmasını beklerdim. Çözemediler sattık olunca iş iyice hüzünlü bir hal alıyor :)

Nightfish
18-08-2015, 13:47
Sıfırı bi yana, 3 yıl garanti uzatın dedik onu bile vermediler :) Bir önceki sayfada yazdığım gibi daha iki ay önce CC aldım, bagaj değişen çıktı :) Önce kabul etmediler değişen olduğunu, fabrikada kontrol yapılmış o zaman sökülmüş vs dendi bi dünya uğraşla değiştirdik aracı.

M U R A T
18-08-2015, 13:48

yazılımsal bir problem muhtemelen ileride güncelleme ile çözerler yada çözmüşlerdir

Berkan
18-08-2015, 13:58
Sadece VW'de yok ki böyle şeyler. Çalıştığım ofiste bir müvekkil Borusan'dan 0 KM 320d alıyor, araç yolda giderken direksiyon tir tir titriyor, benim tahminim (servo direksiyondan bi sıkıntı vardı) araç 2-3 kere Borusan'a gidiyor, servis normal bir olay deyip yolluyor. :)

Açılan dava ve teknik üniversite onayıyla aracı iade ediyoruz ve parayı geri alıyoruz. Peki iade edilen araca ne oluyor dersiniz?

Ertesi gün Borusan kullanılmış onaylı otomobillerden ilana koyuluyor :)

2012 f30'ların 2013 lerde sanş olabiliyor babamınkinde yok(çözülmüş) ama arkadasımda çıktı 80-100 arasında direksiyondan elini cekersen belli belisiz titresim yapıyor tuttugun takdirde hissedilmesi imkansız gibi 2014'de ise düzeltidi iyice daha 2015 modellerde duymadım bunu.

mesela babama aldıgmız araç premium 2.elden aldık servosu ve gerekenler değişmiş satılıga cıkmadan hemde daha 200km'de bile değildi araç 3 senedirde tık yok

oguz
18-08-2015, 14:15
Benin en çok merak ettiğim dsg ile alakalı söylenenler ,,, bir arkadaşımda golf diğerinde leon var ( ikiside son kasa ) leondaki sıfır sorun ( benzin deposu lakırtısı bile yok ) golf 8 binde mekatronik değişti ( ancak iyi niyet garantisi deyip işçilik ücreti alındı . Ancak golf kullanım ve konfor açısından cidden iyi bir araç .. dsg konusu ile alakalı görüşleride alalım .( şahsen kullanım zevki olsun hızı olsun beğenıyorum )

TheAce
18-08-2015, 14:30
Ayarlar kısmında yaz saati kısmındaki tiki kaldırıp denermisin abi

deneyeceğim ama saçma sapan 5 10 20 dakika gibi alıyor geriye

yazılımsal bir problem muhtemelen ileride güncelleme ile çözerler yada çözmüşlerdir

servise gitmeye üşendim, ama internette birkaç yerde aynı şikayeti yazmışlar. eylülde yazılım gelicek demişler serviste bakalım.

JayVTEC!
18-08-2015, 15:50
[QUOTE=OMTechJr.;7908021]Açıkcası tanıdığım, bildiğim, güvendiğim kişiler harici kullanıcı yorumlarını çokta önemsemiyorum, bir çok kişide daha koltuğuna oturmadığı arabayı karalamaya bayılıyor. Dolayısıyla önyargısızca gelen bu tarz yorumlar benim markaya olan saygımı kazanmamda veya kaybetmemde çok önemli bir etken. Samimiyetle söylüyorum üzüldüm bunları duyduğuma. Bir ikincisi de çalışanlarının şirkete bağlılığını çokta sağlayamayan bir şirket olduğunu hissettim. En iyi dediğimiz buysa vay halimize..

benim aslinda anlatmak istedigim olay kendi kalitelerini kendileri dusuruyor ve bunda duzgun calismak istiyen kisilerde nasibini aliyor benim gibi :) onceki sayfalardada yazdim isimi hakkiyla yapmaya calisanlardanim ancak olayin boyutu maalesef o anda cozulemiyor cunki benim kisilerin kontrol ettigi parca burdan 40 km gidiyor ve orada o vardiyede 20.000 kisi calisiyor ariza yada hata ciktiginda o yapan kisiyi bulmak imkansiz.. e ne yapiliyor arac bittiginde tamir yada arabayi bastan assagiya bir ufak hata icin bozuyo.. tabiki cogu arac dogru sekilde cikiyor ama coguda bu tip hatalarla tekrardan tamire yada sokulmeye maruz kalabiliyor..

buarada turkiyede cogu model yok burdaki gibi bunlardan en son cikanida golf 7 Variant R :) iyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=-d8JdJQisag

Mehmetmert
18-08-2015, 16:02
Golf r variant goruyorumda acayip birsey ya bir led stop takildimi o arabaya nokta :)
Yanliz Golf boyle ise ben Polo,jetta hatta vw Up uretimini cok merak ediyorum :D

JayVTEC!
18-08-2015, 16:03
Golf sportsvan bu aralar cok satildi burada gercekten aileler icin ideal , arac golf plus yerine cikarildi

https://www.youtube.com/watch?v=7DW_aUPgNKc

UP! 2 yildir uretimde e-up elektrikli modelide mevcut UP! ta lupo yerine cikartildi bayanlar icin ideal :)

http://www.meinauto.de/pics/wpimages/2012/06/Der-neue-VW-up-4-Tuerer.jpg
http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/6/7618/41146466/vw-up-11-5613888983365133200.jpghttp://hss-prod.hss.aol.com/hss/storage/adam/1442bd6d637b6aa192d0254c93688886/2015-volkswagen-e-up-frankfurt.jpg

Suan yeni olarak Touran uretiliyor yavas yavas bayiilere gidiyor

http://o.aolcdn.com/dims-shared/dims3/GLOB/legacy_thumbnail/750x422/quality/95/http://www.blogcdn.com/slideshows/images/slides/337/736/5/S3377365/slug/l/03-2015-vw-touran-geneva-1.jpg

2016 tiguan ise kasim ayinda uretime baslicak..

JayVTEC!
18-08-2015, 16:08
Golf r variant goruyorumda acayip birsey ya bir led stop takildimi o arabaya nokta :)
Yanliz Golf boyle ise ben Polo,jetta hatta vw Up uretimini cok merak ediyorum :D

varmi turkiyede 300ps lik olan modeli ?

https://www.youtube.com/watch?v=p4L22kTl7HE

buyur up :)

i-vtec07
18-08-2015, 16:13
jayVTEC@ leon mk3 ne zaman makyaj görücek ? bilginiz yada tahmininiz var mı ?

diğer bilgiler için teşşekkürler .

niyeyse golf ü hiç sevmiyodum bi kat daha artı antipatim , ama leon u seviyorum :D