PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizel grande punto ya chıp

CAGLARNY
26-10-2008, 18:26
arkadaslar gp multıjet 75 bg dizel aracıma hangı marka chıp onerırsınız.sebepler nelerdır.uygulayanlar da bılgılendırırse sevınırım.cok guclu olmasından zıyade kalıtelı ve araca zarar vermeden guc verecek ,sorun yaratmıcak bır guc saglayan marka hangısıdır.ve nekadar yakıt tasarrufu saglar.fıyatları ne kadardır.ayrıca aracımın 90 lık deıl 75 bg lık oldugunu goz onunde tutarsanız sevınırım.tesekkurler

Cihan
26-10-2008, 19:58
Araçlarımız aynı. Ben kendi aracıma özel bir yazılım yaptım ve onu kullanıyorum. Gerçekten sürüş zevki mükemmel. Hatta şimdi yeni bir yazılım daha yaptıracağım. Yakın değiliz burada olsaydın aracını çok daha seveceğin bir hale getirirdik. 100hp civarı bir güç rahat alırsın. Tork da 240 civarı olur. Denizli'de yapan var mıdır bilmiyorum. Düşünürsen powerbox konusunda da yardımcı olabilirim. Kafana takılan sorular olursa msn den ulaşabilirsin.

Mehmet Gazihan
26-10-2008, 20:34
Tamamen safe ve sağlıklı olarak +14 hp ve +40 Nm alınır..O motorun ve turbonun hiç zorlanmadan kaldırabileceği değerlerdir..

Üzeri güçlerde alınır tabiki ama turbo milinizin ne kadar ince olduğunu görseniz arabanın gazına basmaktan korkarsınız (:

Fiat ve GP forumlarından beni bilenler bilir..bugüne dek yaptığım 100 den fazla 75hp GP bu güç ve tork değerleri ile hiç problemsiz halen seyahat etmektedirler..

ilgilenirsen denizli bayimi sizinle temasa geçirebilirim..

Cihan
26-10-2008, 21:38
Multijet motor sanıldığı kadar dayanıksız bir motor değil. Ben aracı 2 yıldır her koşulda o kadar çok zorladım ki inanamazsın. Stok turbo ile de chip di box du her şeyi yaptım. Motor yüksek güçleri kaldırabiliyor. Çok da korkulacak bir motor değil bence.

Schumi
26-10-2008, 21:42
Motor dayanıklı :) Zaten aksini söyleyen yok. Ama turbo ? ;)

Dragger
26-10-2008, 21:45
Mehmetin multijet konusunda bilgisi hepimizden fazla, söylediklerini kaale almak lazım diye düsünüyorum :)

Turbo catlayabiliyor, dün olmadı bugun olmadı ama yarın birsey olmaz diye garantisi yok :)

Mehmet Gazihan
26-10-2008, 21:50
Multijet motor sanıldığı kadar dayanıksız bir motor değil. Ben aracı 2 yıldır her koşulda o kadar çok zorladım ki inanamazsın. Stok turbo ile de chip di box du her şeyi yaptım. Motor yüksek güçleri kaldırabiliyor. Çok da korkulacak bir motor değil bence.

ben senden çok daha uzun süredir koşturuyorum bu motoru emin ol..ARGE mizin kobayı Puntomuz çok çekti bizden..Dayanıksız demedim...

Motorda EGR problemi var..Herkes aynı kalitede yakıt kullanamıyor..+15 hp nin üzerinde çıkarsan hafif hafif duman atmaya başlar araç ve zaten kurum bağlayan EGR ve emme Manifoldu çok daha hızlı kurum bağlar hale gelir..200 bin 300 bin 400 bin km aracını kullanacak insanlar var, bu insanların araçlarını çevreyi çok daha fazla kirletir hale getirmenin hiç bir esprisi yok..

Bugüne kadar şu sorduğum sorunun cevabını performansdan yana cevaplıyan hiç müşterim olmadı ;

+5 hp daha falası ile daha fazla çevre kirliliğimi,

o 5 hp olmadan çok daha temiz bir motormu ?

Vtec-SEDAN
26-10-2008, 21:56
Bugüne kadar şu sorduğum sorunun cevabını performansdan yana cevaplıyan hiç müşterim olmadı ;

+5 hp daha falası ile daha fazla çevre kirliliğimi,

o 5 hp olmadan çok daha temiz bir motormu ?

güzel bir yaklaşım.. :bravo:

Dragger
26-10-2008, 21:57
Ben de dumansız bir araba istiyorum artık, köfteci arabası gibi gezmekten bıktım :D

levent
26-10-2008, 22:10
benzine transfer edelim abi seni artık biraz daha performik bişeyler bakmanın vakti geldi bence :)

Mehmet Gazihan
26-10-2008, 22:24
Gel yavuz düzeltelim şu aleti..

Olur Lewo..nerden başlıyalım ?

sulhi
26-10-2008, 22:32
arkadaslar gp multıjet 75 bg dizel aracıma hangı marka chıp onerırsınız.sebepler nelerdır.uygulayanlar da bılgılendırırse sevınırım.cok guclu olmasından zıyade kalıtelı ve araca zarar vermeden guc verecek ,sorun yaratmıcak bır guc saglayan marka hangısıdır.ve nekadar yakıt tasarrufu saglar.fıyatları ne kadardır.ayrıca aracımın 90 lık deıl 75 bg lık oldugunu goz onunde tutarsanız sevınırım.tesekkurler

PS chiptuning olarak deneyebilirsin öncesi sorası alınan gücüde görebilirsin ve 25 hp net guc de alabilirsin..

levent
26-10-2008, 22:41
Gel yavuz düzeltelim şu aleti..

Olur Lewo..nerden başlıyalım ?

yada puntoyu biturbo yapalım :D

CAGLARNY
26-10-2008, 22:51
tesekkur ederım arkadaslar .cevreyı kırletmemek tabıkı cok onemlı.duman konusunda.aracımı uzun surede satmayıda dusunmedıgımden motoruna zarar gelsın ıstemıyorum,suan 40bınde.konustugum servisler 200bınde sorunsuz standart bıcok gp gorduklerını soledıler.benım ıcın onemlı olan cevreyı kırletmeden normal gucler almak ve bıraz daha az yakabılmek.

Cihan
26-10-2008, 22:57
Seçim senin. Ben alabileceğin maximum güçlerden bahsettim sana. 0 duman istersin ona göre yazılım yapılır. Max. performans istersin ona göre yazılım yapılır. Herkesin isteği dileği farklı.

Mehmet bey ayrıca yazdıklarınız güzel fakat siz o soruyu Adana'da sorarsanız alacağınız cevabın diğer seçenek olduğunu size garanti edebilirim :)

Sulhi arkadaşım gibi ben de PS Chiptuning i tavsiye edebilirim.

Mehmet Gazihan
26-10-2008, 23:26
Seçim senin. Ben alabileceğin maximum güçlerden bahsettim sana. 0 duman istersin ona göre yazılım yapılır. Max. performans istersin ona göre yazılım yapılır. Herkesin isteği dileği farklı.

Mehmet bey ayrıca yazdıklarınız güzel fakat siz o soruyu Adana'da sorarsanız alacağınız cevabın diğer seçenek olduğunu size garanti edebilirim :)

Sulhi arkadaşım gibi ben de PS Chiptuning i tavsiye edebilirim.

Ben Adanalıyım..Aklı başında bütün hemşerilerim aynı cevabı vereceklerdir..

birçok yetkili FIAT servisine mobile chiptuning hizmeti veriyorum ve bu araçları garantiden çıkarmıyorlar..

CAGLARNY
27-10-2008, 01:40
kısacası uzun donemde fazla zorlayıcı olmayan bı chıple sorunsuz kullanabılırım.fıyatları hakkındada bılgılendırırsenız sevinirim

Cihan
27-10-2008, 07:33
Ben de adanalıyım ve adana'da yaşıyorum. Malesef tuning piyasasında pek aklı başında hemşehri sahibi değiliz. Genelde çılgın gençlik bu işlerin peşinde. Ayrıca garanti olayına pek güvenmeyin derim. Önceden söylenenlerle sonrada söylenenler farklı olabiliyor genelde. Gereksiz polemikler oluşuyor. Buyrun arkadaşa siz yardımcı olun.

egeturbo
27-10-2008, 07:50
Valla garanti konularını karıştırmayın.Dün akşam adanalı bir arkadaş 1.3 paliosuna chip istiyordu dediği şey Adanada servisler beyinden carttan curttan anlamıyor (Fiat için konusuyorum.) Bende mobil olarak gidip Antalya ,Adanaya gidiyorum.Özellikle Adanada chip tuning baya yayıldı.Nerdeyse Chipsiz araba kalmadı

Cihan
27-10-2008, 12:00
Evet Arda haklısın. Birçok servis malesef teknolojiden uzak. Aslında chip tuning aracı garanti dışı bırakan bir unsurdur bana göre. Fakat bunu anlayacak servis varsa ben gerçekten ayakta alkışlarım. O yüzden chiptuning yaptığını servise söylemek pek mantıklı bir hareket değil bence. Zaten araçları garanti kapsamına sokmamak için takla atıyorlar.
Adana'da chiptuning yayıldı evet. Ama benim dışımda Adana'da ikamet edip de bu işi ciddi yapan olduğunu sanmıyorum.

Dragger
27-10-2008, 16:17
Garanti isi servisinize baglı birsey...

Benim aracımın chipli oldugunu serviste caycıya kadar herkes bilir, bu turbo catlama mevzusunda bana sormadan direk garantiden turboyu degistirdiler, yok sende chip vardı vs muhabbeti olmadı olmaz da...

Yine 2 seneyi askındır 17 jantla yayla kullanıyorum otomobilimi, garantiden öntakımda bircok sey yine degisti :)

Kısacası serviste biter is, tanıdıksa herhangi bir sorun yasamazsınız :)

Oz`
27-10-2008, 16:52
yaa a hala köfteciliği çok sewiyorsunuz :) helebe hübele çipide çok sewiyorsunuz:)

reklamı sewmediğimide belirtirim

şu çevrede bir çok insan çipten pişman sıkıldım köfteci diye dolaşmaktan diğe ağlanıyor ne geçiyor elimzie ozaman ? sokağa arttılan paraya yazıkl günah

Cihan
28-10-2008, 00:18
Herkes aldığı hizmetin kalitesini kendisi bilir. Kimse kimseden iyi, kimse kimseden kötü demem. Tüm kullanıcılar memnun olsun isterim. Herkesin seveni bileni kalitesi farklıdır.

Servis olayına gelince tanıdık varsa hiçbir problem olmaz. Tanıdık yoksa malesef kavga -gürültü...

egeturbo
28-10-2008, 07:32
yaa a hala köfteciliği çok sewiyorsunuz :) helebe hübele çipide çok sewiyorsunuz:)

reklamı sewmediğimide belirtirim

şu çevrede bir çok insan çipten pişman sıkıldım köfteci diye dolaşmaktan diğe ağlanıyor ne geçiyor elimzie ozaman ? sokağa arttılan paraya yazıkl günah

Abi şöyle bir unsurda var.Piyasada gerçektende chip yapan sayısı baya baya arttı.Kullanılan programlardanda kaynaklanan bir olay diye düşünüyorum .Bugun ebayda bile 10 -15 usd ye yazılım satın alıp millete 10 numara diye satıyorlar tabi müşteri bunu fark etmiyor taki köfteci spec olana kadar. Bu yuzden pişman sayısı daha artacaktır.

Cihan
28-10-2008, 07:37
Yalan dolan çok. Millete chiptuning yapıyoruz diyerek 5-10 liralık basit elektrik devrelerini (boxları) satan da çok. Mazot miktarı artınca evet işe yaradı oluyor. Dikkatli olmak lazım. Adam geliyor aracımda chiptuning var diyor. Taktık diyor. Anlatana kadar canım çıkıyor...

Mehmet Gazihan
28-10-2008, 13:23
Köfteci mevzuusundan +14 hp diyoruz zaten..Biliyoruzda konuşuyoruz..100 hp diyip geçmemek lazım..

Cihan
28-10-2008, 18:10
Tamam bir dahaki sefere 95hp dicem söz.

Mehmet Gazihan
28-10-2008, 18:28
cihan sen şu map ini gönderde bi bakim turbo kesici olayına..

Cihan
28-10-2008, 18:55
Teşekkür ederim, o problemi de aştık artık. Zaten prensip gereği map paylaşımı yapmıyorum.

Oz`
29-10-2008, 09:22
kusura bakmada mehmet köfteci olmadan alan çok var o beygirleri herşeyin belirli limitleri vardır ama arkayıda siyah yapmasına gerekte yok lafım sana değil gördüğüm çipli dizellere göre konuşuyorum

Mehmet Gazihan
29-10-2008, 10:27
kusura bakmada mehmet köfteci olmadan alan çok var o beygirleri herşeyin belirli limitleri vardır ama arkayıda siyah yapmasına gerekte yok lafım sana değil gördüğüm çipli dizellere göre konuşuyorum

kesinlikle limitleri bilmek gerekiyor..

Cihan
29-10-2008, 14:01
Bence bu tamamen istek meselesi. Çipli ve ufak hacimli dizellerde ne kadar siyah duman o kadar güç yaklaşımı var malesef. Aracınızı sadece yarışlarda kullanacaksanız maximum limitlere çıkabilirsiniz. Yarışı kazanmak pahasına atılan siyah duman umrunuzda olmaz. Fakat aracınızı sosyal hayatta da kullanıyorsanız önemli olan güçten ziyade az duman dır. Bknz: Kendi aracım.

Hatta en doğrusu: Duruma göre yazılımı değiştirmektir.

Oz`
30-10-2008, 00:20
cihan kızıcaksın ama sen base syler biliorsun sanırım yada hiç ilgilenmiyorsun
siyah duman limit değildir Safe dir limit vardır limit vardır 100 oktan biraz bozuk olsun avans vurur misal veriyorum bazen avansvurması beygiricde getirmez dizele gelince o siyah duman olmadanda +14 üstü beygirler kazanılır sadece yapmayı bilmek önemli değilmi mehmet 1 harita yapıosan neden nereyene koyduğunu bilmek gerekir

aaaa hazır map %3 bende % 3 daha eklim demekle olmaz nerye nasıl mudahaleediceğini bilmen gerekir bazen harita çok düzgün olur bazen olmaz Dışardaki duruma göre afr yi düzeltir yada avansı çeker yuyakıt basıncını yükseltir yada enjektor avansıylaa oynar bunların ne olduğunu bildikten sonra o duman olmadan çok dah güzel güçler kazanabilirsin

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 00:32
bahse konu motorun bi enjektörü 1 çevrimde 8 defa ateşliyor pilot,main,post v.s.

küçüklü büyüklü her püskürtme farklı maplerle kontrol ediliyor.

http://img521.imageshack.us/img521/8637/96996600bt7.png

Cihan
30-10-2008, 09:11
ben duman yanlısı bir adam değilim yanlış anlaşılmasın. bildiğim bazı şeyler var. bahse geçen motordan max. verim istiyorsanız duman olmadan yapamazsınız. duman limit değildir ben de biliyorum. sadece bu tür motorlarda güç duman doğru orantılıdır diyorum. bunun sebebi de fazla mazot tur. ne kadar yakıt o kadar güç. eğer 0 dumanla max. gücü alırım diyorsanız ben bilmiyorum kabul ediyorum. ayrıca tebrik ederim tabi ki.

egeturbo
30-10-2008, 09:32
ben duman yanlısı bir adam değilim yanlış anlaşılmasın. bildiğim bazı şeyler var. bahse geçen motordan max. verim istiyorsanız duman olmadan yapamazsınız. duman limit değildir ben de biliyorum. sadece bu tür motorlarda güç duman doğru orantılıdır diyorum. bunun sebebi de fazla mazot tur. ne kadar yakıt o kadar güç. eğer 0 dumanla max. gücü alırım diyorsanız ben bilmiyorum kabul ediyorum. ayrıca tebrik ederim tabi ki.

ama cihan abi şuda var dumansız olupta güzel verim alan dizellerde var.Örneğin en son yaptığım 1.5 dci hiç bir duman yok sadece dizelin atması gereken kalkışlardaki duman var.

Cihan
30-10-2008, 10:01
dostum anlatamıyorum galiba. ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz. ben dumansız verim alınmaz demiyorum ki. max. verimden bahsediyorum. sınırları zorlayacaksan dumansız olmaz diyorum.

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 12:35

Turbo basıncını arttıramadığından duman atıyorsun..yeteri basınca ulaşsan araban duman atmaz..

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 12:36
ama cihan abi şuda var dumansız olupta güzel verim alan dizellerde var.Örneğin en son yaptığım 1.5 dci hiç bir duman yok sadece dizelin atması gereken kalkışlardaki duman var.

demekki %18-20 kadar güçlenmiş..

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 12:41
dostum anlatamıyorum galiba. ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz. ben dumansız verim alınmaz demiyorum ki. max. verimden bahsediyorum. sınırları zorlayacaksan dumansız olmaz diyorum.

Le Mans da yarışan Dizellerin duman attığını gördünmü hiç ?

http://66.160.188.111/.eea260c/cmd.233/enclosure..eea260d

bak arkası tertemiz..

Cihan
30-10-2008, 12:49
Evet bi le mans kalmıştı verilmeyen örnek. Tebrik ederim. Çok ilginç tartışmalar oluyor gerçekten bu forumda. O yarışlarda öyle dumanlar atılıyor ki aslında. Neyse uzatmak istemiyorum. Herkes bildiğini yapsın.

egeturbo
30-10-2008, 12:52
demekki %18-20 kadar güçlenmiş..

aynı araca ilk Wimmer Rst uygulamıştım o arkadaş çok beğenmişti hatta bülent abinin o araca yaptığı chip ile 30 hp kattığı bir dyno veriside vardı.Aracı bende kullanmıştım gayet hoş olmuştu.

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 12:57
aynı araca ilk Wimmer Rst uygulamıştım o arkadaş çok beğenmişti hatta bülent abinin o araca yaptığı chip ile 30 hp kattığı bir dyno veriside vardı.Aracı bende kullanmıştım gayet hoş olmuştu.

Megane mı bu ? 80 likmi 100 lükmü..

FaTiH44
30-10-2008, 12:57

öncellikle senin anlattıklarının çoğunu anlayabilecek ve daha fazlasını sana anlatabilecek çok insan var bu sitede.herkesin fikri var,isteyen istediğini yazar saygı duymak gerekir;)

Cihan
30-10-2008, 13:00
Evet ben de aynısını söylüyorum. Kimse her şeyi sadece kendisinin bildiğini düşünmezse zaten problem kalmaz ;)

egeturbo
30-10-2008, 13:20
Megane mı bu ? 80 likmi 100 lükmü..

megane 80lik 82 hp

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 16:42

turboyu açtınmı ?

nightkids_han
30-10-2008, 17:17
ewt 80lik de wimmer-rst ile 111.9 muydu neydi oyle 1 dyno werisi wardı

Dragger
30-10-2008, 23:26
Sadece chiple 30hp dumansız olamaz, ben inanmıyorum.

CAGLARNY
31-10-2008, 00:05
benım kafam cok karıstı .yanı sımdı sonuc ne oldu tam anlamadım.grande punto ya chıp yapılırsa motor omru gıdıyomu ,duman atmak nedemek oluyo.ıyımı kotumu.motorumu zorluyor yoksa turboyumu zorluyor.benım ıcın sorunsuz bınmek daha onemlı olmassa satarım daha guclu bu dızele gecerım.arabamı ne kadar sevsemde.yada bınerım gp me nedıyım.standart kalsın.bu arada 2006 astra 1.3 90 bg dizeli sıfırdan kalkısta 3. vitesin sonuna kadar gecıyorum.arkadan gelıp gecıo 4. viteste.yapcak bıse yok.

bad cat
31-10-2008, 01:24
4. vitesler bizi bitiren olay zaten git git bitmiyo buna kısa falan olmaz mı ki :(:(:heyoo:

Jem89
31-10-2008, 02:50
4. vitesler bizi bitiren olay zaten git git bitmiyo buna kısa falan olmaz mı ki :(:(:heyoo:

Ne yaparsan yap beni geçmen imkansız hasan bunu unutma :hahaha:

Dragger
31-10-2008, 07:28

Yaylarımı gönderdim hasana, chipli beyni de gönderirsem görürsün :D

egeturbo
31-10-2008, 07:32
turboyu açtınmı ?

Turbonun basıncını ben açmadım yani açamamda çünkü direk wimmer rst nin gönderdiği yazılımı yüklemiştim.Ama müşterim devamlı dükkanıma geliyor bi geldiğinde turbo basıncını ölçelim acaba artmışmı ?

Mehmet Gazihan
31-10-2008, 11:24
Sadece chiple 30hp dumansız olamaz, ben inanmıyorum.

duygularıma tercüman oldun ((:

Mehmet Gazihan
31-10-2008, 11:25
benım kafam cok karıstı .yanı sımdı sonuc ne oldu tam anlamadım.grande punto ya chıp yapılırsa motor omru gıdıyomu ,duman atmak nedemek oluyo.ıyımı kotumu.motorumu zorluyor yoksa turboyumu zorluyor.benım ıcın sorunsuz bınmek daha onemlı olmassa satarım daha guclu bu dızele gecerım.arabamı ne kadar sevsemde.yada bınerım gp me nedıyım.standart kalsın.bu arada 2006 astra 1.3 90 bg dizeli sıfırdan kalkısta 3. vitesin sonuna kadar gecıyorum.arkadan gelıp gecıo 4. viteste.yapcak bıse yok.

Chipini yüklet 90-93 hp, dumansız, ömür kısalmadan, paşa paşa gez..

sana dost tavsiyesi (:

egeturbo
31-10-2008, 11:28
duygularıma tercüman oldun ((:

eldorado06@mynet.com
duygularına bi ışık yansıtır araç sahibinin msni :D duman varmı bi sor benim bildiğim yok ama sende bi danış

Mehmet Gazihan
31-10-2008, 12:04
O kadar basit değil mevzu..al msn ini sor..((:

3 yıldır üzerinde uğraştığım bir motor(abimin arabası), dynomun üzerinde her şey denendi belkide..Aşırı dumanlı chipler, Box takviyeleri, turbo modifikasyonları, Nos, v.s...

Orjinal stoc motor bile bizim mazotlarla düşük viteslerde tam gazda duman atarken, 110 hp de mi duman atmıcak..

98-102 hp lerden sonra artık eksozdan çıkan duman aynadan farkedilmeye başlanır..

egeturbo
31-10-2008, 14:22
Abi bu senin nekadar o aracın üstünde çalıştığını ben bilmem belkide mazotu aldığın yerde yada pompanda yada turbonun egsozunda yağ veriyordu v.s benda sana diyorumki bak adamın msni bu ekle konuş o anlatsın .

M U R A T
31-10-2008, 14:47
Abi bu senin nekadar o aracın üstünde çalıştığını ben bilmem belkide mazotu aldığın yerde yada pompanda yada turbonun egsozunda yağ veriyordu v.s benda sana diyorumki bak adamın msni bu ekle konuş o anlatsın .

mevzu senin çip yaptığın aracın duman yapıp yapmaması değil ki mevzu limitlerde duman yapması. senin yaptığın aftermarket ortalama bi çip sonuçta duman yapmayabilir:icon_tup:

TorqueTuning
31-10-2008, 14:47
Arda dynoyu tekrar koyar mısın?

egeturbo
31-10-2008, 15:09
mevzu senin çip yaptığın aracın duman yapıp yapmaması değil ki mevzu limitlerde duman yapması. senin yaptığın aftermarket ortalama bi çip sonuçta duman yapmayabilir:icon_tup:

son postları okursan 30 hpde duman konusunu tartısıyoruz :( Ben mehmet abiye onu anlatmaya calısıyorum :p

egeturbo
31-10-2008, 15:14
Arda dynoyu tekrar koyar mısın?

http://img406.imageshack.us/img406/6132/megane15dcilc91pw1.jpg
hatta hatırlarsan bülent abi bunu bana kendin göndemriştin

Dragger
31-10-2008, 15:50
Nerde bu megane, istanbuldaysa canlısını gidip göreyim.

30hp dumansız imkan yok.

Fabrika cıkısı dizel bile sıkıstırınca duman atıyor.

Cihan
31-10-2008, 16:43
Dumansız güç alınır ama tatmin etmez. Dün ve bugün toplam 6 kez yazılım değiştirdim. En son dumanlı güçlüye karar verdim. Sonuçta sürekli duman atmıyorum. Sadece yüklenmelerde, o da sadece dip gaz yüklenmelerinde. Ama sürüş keyfine deyme gitsin, turbocharge oldu supercharge. Yüksek torkun alt devirlere etkisi ve turbonun erken dolması bambaşka bir duygu. Aynı basınç miktarı 3. viteste bir yazılım 1.4 basabilirken başka bir yazılımla 1.6 basıyorum. Ayrıca not: Arkadaşların söylediği gibi, stok dizel bile sıkıştırmada duman atar doğaldır. Ki dumanı kesmek yine de mümkündür. YÜksek güç isteyen de dumanı düşünmez.

bad cat
31-10-2008, 16:52
Yaylarımı gönderdim hasana, chipli beyni de gönderirsem görürsün :D zaten sırf jemi bi kere geçmek için takcam sökcem olum sen bittin :D:D

olum seni köfteci arabasının dumanına boğacamda sen dua et :heyoo::hahaha::hahaha:

TorqueTuning
31-10-2008, 16:55
Fabrika limitleri dahilinde ne kadar duman atıyorsa o kadar atıyor. İstanbul'da araba, ancak sahibi arkadaşım yada tanıdık değil o yüzden gösterme imkanımız olmaz.

Mehmet Gazihan
31-10-2008, 17:04
öncesinde en az 85-88 hp basmıştır bu araç..Chiplendikten sonra 79.4 Kw vermiş buda 107.9 hp eder..Abartı bi güç kaybı var tekerleğe inene kadar orası tartışılır...3-5 hp hava sıcaklığından bile farkeder..bence konu kapanmıştır..

Jem89
31-10-2008, 17:20
Yaylarımı gönderdim hasana, chipli beyni de gönderirsem görürsün :D

Valla bilemiyorum artık :D Hakkaten ya bekliyoruz seni denizli halkı olarak ne zaman geleceksin :)

zaten sırf jemi bi kere geçmek için takcam sökcem olum sen bittin :D:D

olum seni köfteci arabasının dumanına boğacamda sen dua et :heyoo::hahaha::hahaha:

İyi tamam hadi gel..Ben 3 ' te olucam sen 2 de..Öyle deneyelim :D

bad cat
31-10-2008, 17:30
Valla bilemiyorum artık :D Hakkaten ya bekliyoruz seni denizli halkı olarak ne zaman geleceksin :)

İyi tamam hadi gel..Ben 3 ' te olucam sen 2 de..Öyle deneyelim :D
tabi debriyaj volan cart curt değişti debriyajı bitik arabaya dersin sen önce süper chargeri sök geçende tamponda gördüm sc yazıodu :D

egeturbo
01-11-2008, 12:05
Haticeye değil neticeye bakalaım arkadaşlar.;)
Bitane Megane gelir chipleriz dumana bakarız okadar :cool:Konunun uzatılmasına gerek yok