PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göbekli Fren Diskleri ?

Schumi
26-10-2008, 21:02
Doğrumu çevirdim bilmiyorum :) Göbekleri sökülebilen fren diskleri var. İngilizce'si Brake Hats diye geçiyor. Bu disklerden kullananlar varmı. Her markanın göbekleri farklımı. Bu gün Willwood disk alıp yarın o diskler bitince o göbekleri kullanarak başka marka takabilecekmiyim. Önerebileceğiniz uçuk fiyatlı olmayan fren diskleri nelerdir. 4 adet alma vaktim geldi. Yorumlarınızı bekliyorum. :)
http://www.zeckhausen.com/images/StopTech/Lay_Rotor_Flat.JPG
http://www.zeckhausen.com/images/StopTech/Place_Hat_on_Rotor.JPG
http://www.zeckhausen.com/images/StopTech/Insert_Float_Bushings.JPG

ibooo
26-10-2008, 22:09
konuyla alakasız ama cms shop koşuyolunda bayagı disk var kalmış durumda çok uygun fiyata alabilirsin

Schumi
26-10-2008, 22:10
4x108 peugeot için 330x28 gibi abuk bir ölçü arıyorum. Sanmıyorum bulabileceğimi ama Anadolu yakasındaki bir arkadaştan bakmasını rica edebilirim. Teşekkür ederim bilgi için genede. Saolasın

baretta
26-10-2008, 22:12
Peki bunlar her araca uyuyor mu ? Benim de disk alma vaktim geldi de :S

Schumi
26-10-2008, 22:14
Peki bunlar her araca uyuyor mu ? Benim de disk alma vaktim geldi de :S
Ufak boyutlu disklerde ve fabrikasyonlarda uygulanması fiyat olarak mantıklı değil. Ben daha büyük disk takıcağım için bu yolu araştırıyorum. Ama WV gurubuna göre göbek (hat) ve diskler var tabiki.

UnnAmeD
26-10-2008, 22:22
lınk verebılırmısın vag ıcın lutfen.

baretta
26-10-2008, 22:26
Ufak boyutlu disklerde ve fabrikasyonlarda uygulanması fiyat olarak mantıklı değil. Ben daha büyük disk takıcağım için bu yolu araştırıyorum. Ama WV gurubuna göre göbek (hat) ve diskler var tabiki.

Bende aracıma takıp takamacyagımı bilmedigim için sordum..Büyütme şansım var mı acaba ?

Sercan Keklik
26-10-2008, 23:43
4x108 peugeot için 330x28 gibi abuk bir ölçü arıyorum. Sanmıyorum bulabileceğimi ama Anadolu yakasındaki bir arkadaştan bakmasını rica edebilirim. Teşekkür ederim bilgi için genede. Saolasın

:) oww konusmayalı ölçü degişmiş :) o aralıkta göbeksız bulman zaten zor be abı.. yanı 4x108 olarak göbeksiz 330x28 sanmıyorum 32 olabılır ama 28 zor yaw..

Schumi
27-10-2008, 08:36
:) oww konusmayalı ölçü degişmiş :) o aralıkta göbeksız bulman zaten zor be abı.. yanı 4x108 olarak göbeksiz 330x28 sanmıyorum 32 olabılır ama 28 zor yaw..
Bana disk bulalım kardeşim. Ama çok pahalı olmasın :)

RCkid
27-10-2008, 08:40
bana disk bulalım kardeşim. Ama çok pahalı olmasın :)

+307.5*350

Schumi
27-10-2008, 08:47
+307.5*350
Utanmasan artı diyip dyno sheet koyucan. Terbiyesiz :D

Sercan Keklik
27-10-2008, 09:47
peki bişi sorucam snn kaliper 305lik family a kaliper kurtarıcakmı 330 u? kaliper basmadıktan sonra boşa agırlıgı taşımanın manası yokki :) ama ben ısrarla söylüyorum 305 tak benım su an kı aklım olsa 305 takarım merkezle lımıtorle ugrasmam

mar1lyn
27-10-2008, 09:53
bunlar bildiğim kadarıyla fren diskini büyütme amaçlı üretiliyor diskin çapı genişleyip bir relocator yardımı ile kaliperler geri elınıyor ve daha dışardan daha güçlü bir şekilde fren yapılabiliyor ama willwoodun diskine powerslot vs olacağını sanmıyorum gobei eminim universal yapmıyorlardır

Schumi
27-10-2008, 16:42
Benim kaliperler ile 330 kullanan var ki zaten ben bu kaliperler ile beraber bu kaliperin fren merkezinide kullanıcam. Bence bir sorun olmaz.

Sercan Keklik
30-10-2008, 00:06
bu arada bisi sorucam abı sen frenlere soguk hava gırısı saglamak ıcın ne yapıcaksın? ısınmıcak deme :) benımkıler bugun 3 saatlık trafıge kalınca delı gıbı ısındılar, 3 saat bagdat cad dur kalkta kaliperlere el degmıyordu.. disklere ise imkansız parmagımı bıle yanaştırmadım, davlumbazda havalandırmam yok benım ondan kaybedıyorum uzun yolda frenlerım cok daha ıyıyken sehır ıcınde kötüleşiyor.. senin davlumbazlar nedır ne degıldır merak ettım :) birde merkezı ilk önce degiştirme sonra degıstır bakalım farka =)

Schumi
31-10-2008, 00:36
bu arada bisi sorucam abı sen frenlere soguk hava gırısı saglamak ıcın ne yapıcaksın? ısınmıcak deme :) benımkıler bugun 3 saatlık trafıge kalınca delı gıbı ısındılar, 3 saat bagdat cad dur kalkta kaliperlere el degmıyordu.. disklere ise imkansız parmagımı bıle yanaştırmadım, davlumbazda havalandırmam yok benım ondan kaybedıyorum uzun yolda frenlerım cok daha ıyıyken sehır ıcınde kötüleşiyor.. senin davlumbazlar nedır ne degıldır merak ettım :) birde merkezı ilk önce degiştirme sonra degıstır bakalım farka =)
Merkez çıkmacıda kutu içinde duruyor. Davlumbazlara gelince ben ona her türlü bir çözüm bulurum :) Üfler soğuturum ben onu :) En olmadı klimadan paralel çekerim :p