PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.el Piyasa Yüksek Muhabbeti

Fatih
19-07-2015, 18:40
Merhabalar;
Herkese iyi bayramlar.

Diğer otomobil forumlarında ve burada çokça karşılaştığım bir konu bu.
Bilindiği üzere son 3-4 yıldır 2.el piyasası her daim yükselişte. Kışın dahi aynı istikrarı koruyor.
En büyük etken sıfır araçlara gelen sürekli zamlar. Bir malın sıfırının fiyatı yükselirken 2.elinin yerinde sayacağını bekleyemeyiz.

Asıl değinmek istediğim bazı piyasa araçları var ki hakettiğinin üzerinde satılıyor. Mesela focus, civic, corolla vb.
2.el fiyatları el yakıyor. 15 yaşında olanlar bile 20.000 Tlnin üzerinde alınıp satılıyor.

Bazen konularda görüyorum insanlar bu konuda çok dertli. Bu konuda 2.el fiyatları savunmuyorum sakın yanlış anlaşılmasın tam tersine Avrupada çoktan hurda olmuş yada 1.000 dolara satılan araçlar burada 20 bin lira.

Tutulmayan araç daha zor. Ne parçası bulunuyor-bulunsada pahalı oluyor- ne de hemen alıcısı çıkıyor.
Bazen aylarca bekleniyor. Tutulmayanın en büyük avantajı fazla el değiştirmemiş olmaması oluyor.

Mesele şu; 99 model civic o parayı etmez yada 99 focus o parayı etmez onun yerine şunu alırım genellikle tutulmayan 3-4 yaş daha genç bir araç söylenir.
Evet bu araçlar yüksek fiyata gidiyor ama aynı fiyattanda alıcı buluyor. Paraya sıkıştığında yada araç değiştirmek istediğinde beklemiyorsun hemen nakite çeviriyorsun ve zarar edilmiyor genellikle.

O zaman bu konuyu neden bu kadar dert ediyoruz?
Buraya yazmakla ayda bir konu açmakla piyasada değişmiyor.

Bazıları abartıyor tabi bu durumu ama o ilanlarda belli zaten. İlk sayfadaki ilanlara bakarak ve %10 gibi bir pazarlık koyarak ortalama bir fiyat çıkarabilirsin. Bazı uçmuş olanları dikkate almazsın olur biter.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?
Saygılar.

Yigit-Y
19-07-2015, 18:46
Dilin kemiği yok isteyen istediği rakami yazmakta özgür.

Balon her sektörde mevcut benim dusuncem

Alıcı var iken satıcı rakamda oynama yapmaz kolay kolay.

Sen ben almasak başkası gelip aldimi fiyatlar bu sekilde kalır

Otv bu sekilde kaldıkça 2.elde düşmez kolay kolay

Fatih
19-07-2015, 18:54
Dilin kemiği yok isteyen istediği rakami yazmakta özgür.

Balon her sektörde mevcut benim dusuncem

Alıcı var iken satıcı rakamda oynama yapmaz kolay kolay.

Sen ben almasak başkası gelip aldimi fiyatlar bu sekilde kalır

Otv bu sekilde kaldıkça 2.elde düşmez kolay kolay

Aynen.

Birde pahalıya alıp pahalıya satıyorsun -abartmazsan tabi- bu sebeple çok da kafaya takmamak gerek diye düşünüyorum.

orkuteren
19-07-2015, 18:55
Bence şu piyasada alınacak en mantıklı araçlar Nissan note , Mitsubishi colt DİD , Xsara 1.4 hdi

SerkanYazgan.
19-07-2015, 18:55
Bunun tek sebebi ülkemizi tüketim toplumu haline getirmeye çalışanlardır. Durumunu birazcık düzeltene yani ayda bin lira kenara koyabilenlere dayadılar krediyi, diğer yandanda abd nin politikasından dolayı basılan dolarlar şimdi bizi tırmalıyor.

Kısaca cebi para görenler almaya kalkınca böyle bir durum çıktı ortaya.

İbrahim33
19-07-2015, 19:00
Alan beyinsizler oldukça fiyatlar böyle gider durur. Hatta daha bile yükselir. Adama desen ki gel 18 liraya cıncık gibi s40 , 156 var , gider 22-23 liraya güvenlik paketi bile olmayan ( sanki g.p olunca tüm alfabe oluyor amk. hepi topu abs airbag :) ) civice 22-23 lira verir. sadece civic değil corolla ve astra g de dahil buna.

Fatih
19-07-2015, 19:03
Alan beyinsizler oldukça fiyatlar böyle gider durur. Hatta daha bile yükselir. Adama desen ki gel 18 liraya cıncık gibi s40 , 156 var , gider 22-23 liraya güvenlik paketi bile olmayan ( sanki g.p olunca tüm alfabe oluyor amk. hepi topu abs airbag :) ) civice 22-23 lira verir. sadece civic değil corolla ve astra g de dahil buna.

Yapma be kardeşim. O saydığın araçları yürütmesi cidden zor. Anlayan usta bulmak zor.
Piyasa aracında adam parça arıyor orjinalinin yanında da 3 tane yan sanayi çıkıyor karşısına.
Senin saydıklarının çıkmasını bile bulamıyor.

Zaten adam aracı zar zor yürütüyor. Diğer dertlerle uğraşmak istemiyor.
Bide bu taraftan bak olaya.

mert_can 41
19-07-2015, 19:06
Bu konun tek sebebi yine biziz kendimiz yani bur da herkez sövüyo arabaların piyasası yükseliyo falan sonra hop konu açılıyo elimde şukadar para var napim araba al sat diye öneride bulunuyolar her nakiti olan araba alıp 3 koyup satarsa sonucu çok yüksek ya bu piyasa oluyo 50 bine mayısta sattığım araç şuhan 60 bine satılık :D

bu haldeyken ben nedense hep zarar ediyomuşum gibi geliyo..

ama en az 1 yıl kullandığımız içinde el mahkum saçma sapan paralar veriyoruz yapıcak bir şey yok

bkaraca
19-07-2015, 19:13
Bence en büyük sorun satıcının rahat rahat bedavadan ilan açıp arabasını milyonlara ayni anda pazarlayabilmesi. İnternet olmasa fiyatlar en az yüzde 20 düşer ikinci elde.

Serhatt
19-07-2015, 19:24
iyi günler arkadaşlar.. ikinci el araç piyasasının bunca hızlı ve istikrarlı yükselişini hayretler içinde takip etmekteyim.. özellikle e36 piyasasını yakından takip ediyorum geçmiş de 18 20bin tl arasında alıcısını zor bulan sedan 95 üzeri 320i ler şu an eli yüzü düzgün olanları 27 28 den aşağı değil onda da recaro sunroof vs.. yok.. hatta 35 40 isteyen arkdaşlarımızı gördüm ***** sitede.. e36 cabrio lar hele e46 ları geçmiş 45den 40dan aşağı düzgün birşey yok.. piyasanın bu halini hiç hayıralara alamet görmüyorum ne yazıkki.

onursumer
19-07-2015, 19:34
Yedekparcası ustası bol dayanıklılığı on planda olan her marka modelin ıkıncı elı talep gördüğünden doğru orantılı şekilde fiyatlarda artıyor

Bılınırlık azaldıkça son sahıbı olursun mantığı çok olduğundan fıyatlar cıddı dusuyor

Mutu
19-07-2015, 21:26
Twingomu sattım, kredim bitenee kadar idareten araç alıp, sıfıra girmeyi düşünüyordum. Ama malesef 25bin civarı bulamadım aklıma yatan araç. Aralığı bekliyorum sıfıra gireceğim.

onur_si
19-07-2015, 21:45
piyasası yüksek olan araçları almak için adeta yarış içerisinde olan bir milletiz, belli araçlar dışında bi araç almak isteyince çevremizdekiler hemen başlar son sahibi olursun, satamazsın vs. vs.
bir aracı beğenmişsem çevremdekilerin ne dediği umrumda olmaz hatta genelde piyasası olmayan arabaları almışlığım vardır, benim için önemli olan içime sinmesi ve aldığım keyif. satarken bin lira aşağısına veririm gider.
piyasayı yükselten bizleriz sonra dert yanan da biziz :)

Ayrton Senna
19-07-2015, 21:49
şu ***** site dedigimiz yer ikinci elde çok belirleyici olmaya başladı son yıllarda,,etkisinin azalmasını umuyorum.

İbrahim33
19-07-2015, 21:52
iyi günler arkadaşlar.. ikinci el araç piyasasının bunca hızlı ve istikrarlı yükselişini hayretler içinde takip etmekteyim.. özellikle e36 piyasasını yakından takip ediyorum geçmiş de 18 20bin tl arasında alıcısını zor bulan sedan 95 üzeri 320i ler şu an eli yüzü düzgün olanları 27 28 den aşağı değil onda da recaro sunroof vs.. yok.. hatta 35 40 isteyen arkdaşlarımızı gördüm ***** sitede.. e36 cabrio lar hele e46 ları geçmiş 45den 40dan aşağı düzgün birşey yok.. piyasanın bu halini hiç hayıralara alamet görmüyorum ne yazıkki.

Aynen öyle , önceden temiz e36 coupeler falanda 22-23 e satılıyordu. paramız yoktu imrenerek bakıyorduk. şimdi alıp binelim desek 30 liradan aşağı yok. 30 lira ve üstünü de kafama silah dayasan vermem e36 ya m3 olmadıkça.

exclusive
19-07-2015, 22:38
Bir iki sene önce sahibinden.com da aracın başlangıç fiyatından altına araç alıyordum şimdi mümkün değil ayrıca herkes siteyi örnek alıyor bakiyor mesela 40 45 arası seyrediyor fiyatlar adam diyo ki benim araç 44 eder altına vermem halbuki adamın arabasi 40 dan bir lira yukarı alınmaz düzgün ise sonrada diyorlar ki bi arabadan 6 7 lira kazanıyorlar

atituti
19-07-2015, 22:51
Bizim milletin anlayamadigi birsey var yillar gectikce modelin fiyatinin dusmesi lazim sifir fiyatlari artti dur bende ikinci ele zam yapayim diye bir kafa olamaz.konustugum bi kiz var...2300 euroya gc8 almis hiamina.

997TT
19-07-2015, 23:23
E92 M3 kadar hic bir sey prim yapmadi!
Gecen sene 82€ ya satilan arac,hem euro yukselmesine hem yasinin eskimesine hemde kilometre yapmasina ragmen 100€ isteniyor ki bu butun E92 M3 ler icin gecerli...

slowmotion
20-07-2015, 00:49
Sahibinden sitesine girip araba model belirleyen biri karsisina cikan örnek 50 arabadan birini secmek zorunda. 50 aracin fiyati yuksekse alici bunlarin icerisinden seciyor. 10liralik araca herkes 20 yazarsa piyasa haliyle yukseliyor. Onceden mahalle otopazarlari vardi. Fiyati oralar belirlerdi, kimse almayinca duserdi. Simdi internette satilmasada fiyat dusmuyor, aksine herkes arttiriyor diye fiyatlari artiyor. Bazi ilanlarda 2013 ilan tarihi bile gordum. Adam piyasa yukselsin diye kaldirmiyor ilani. Sahibinden ilan vermeyi parali yapsa piyasa biraz düşer :D

Korollacı
20-07-2015, 03:33
hep bu sahıbınden.comun *** yemelerı bunlar. ınternet cafeye gıdıp ılan veren otoekpretız oldu mk. neymıs ınternette aynı modelın 3 parca boyalı olanına su kadar para ıstıyorlar. yaw mubarek senın araban boynunu bukmus boyası parlaklıgını ozellıgını kaybetmıs boyasız arabam var dıye kasılıyorsun. sankı arabada boya olunca mındar oluyor.
yaw 98 model 1,6 corollayı 24 bıne sattı adam. fıyata bak 24 bın. baska bı adam 2006 model corollasına da 26 bın ıstıyor. nedır bu sacmalık neymıs efsaneymıs ulan her yerı efsane olsa ne olur yası bellı modelı bellı ederı bellı. fabrıka onun ustune 10 tane kasa degıstırdı teknolojıyı degıstırdı sen neyın kafasındasın. ama ıste sıkıntı surda o paraları verıpte alan var arkadaslar.
bence 2. elın boyle olmasının nedenı otorıter bır bosluk var. devlet tuvturk gıbı oto eksper ıstasyonları kursa. nasılkı arac kaskodan pert olunca degerını belırledıgı bır lıste var onun gıbı aracın model km degısen parca boyanan parca vs gıbı durumlara gore fıyatını belırlese. taktıgı aksesuara gore de + fıyat konulsa o zaman bu 2. el pıyasası rayına gırer. hemde 2. el arac almadan once vatandas gıder ucretını verır orda ekspertız yaptırır alan kısılerın kafası rahat olur suan bakıyorsun adam araba alıyor hasar kayıtsız sonradan kazalı ıbaresı ıslenıyor.
yoksa boyle ac gozlu yamyam arac satanlar yuzunden bu pıyasa hep boyle gıder.

Mutlu Değerli
20-07-2015, 03:53
***** pertçiler Civic'lere el atınca düzgün araç sahipleri noluyoz amk moduna girip daha yüksek fiyat yazmaya başladılar... (Haklılar.)

Kimse kimseye zorla mal satmıyor bu piyasada, 30lira yazılırsa 98 Civic'e hiç bi şekilde alıcı bulmaz fiyat 20lere düşer o zaman gider. 30 yazanlar zaten işin satışında degil reklamındadır.

Bugün bi araç alayım deseniz mecbur siteden alacaksınızdır. Eee satacak olanlarda hiç çarşı pazar uğraşmak istemiyor ilan açıyor. 5lira fazla yazayım ne koparırsam düşüncesiyle araçlar satılıyor. Biri 2 koparıyo, digeri 3... Böle böle piyasa hiç durmadan yükseliyor.

İşin 0km kısmında ise şaşırtıcı şekilde komik paralara naylondan yapılma araçlar satılıyor. Yine tüketici bunları alarak prime destek oluyor.

Kıssadan hisse: Otomobil piyasasında ciddi bi pazar var, alış satışlar çok arttı. Bu piyasa durmaz böle yükselmeye devam eder.

ozan gülle
20-07-2015, 04:55
Sahibinden sitesine girip araba model belirleyen biri karsisina cikan örnek 50 arabadan birini secmek zorunda. 50 aracin fiyati yuksekse alici bunlarin icerisinden seciyor. 10liralik araca herkes 20 yazarsa piyasa haliyle yukseliyor. Onceden mahalle otopazarlari vardi. Fiyati oralar belirlerdi, kimse almayinca duserdi. Simdi internette satilmasada fiyat dusmuyor, aksine herkes arttiriyor diye fiyatlari artiyor. Bazi ilanlarda 2013 ilan tarihi bile gordum. Adam piyasa yukselsin diye kaldirmiyor ilani. Sahibinden ilan vermeyi parali yapsa piyasa biraz düşer :D
Artik sahibindene ilan vermek yilda 1 ile sinirli oldu diye biliyorum ve ben ilanlarda azalma oldugunu dusunuyorum ilan vermek 59 lira 1 aylik boylece o piyasa yukselticiler zamanla azalacak

ferhatcam
20-07-2015, 08:57
Şuan 2000 model 1.6ies düz vites 160k kmlerde civic in satar fiyatı net nedir?

can2k
20-07-2015, 09:16
gencinden yaşlısına meslek gözetmeksizin herkes al sat yapıyo, ikinci el alan üstüne fiyat yazıp ilanda sonra da piyasa yüksek, piyasa durgun
yapacak bişey yok

drago
20-07-2015, 09:57
İsteyen istediğini yazsın, ben aracı benim gözümde ederine göre alırım, piyasasına göre değil.

Misal 2004 polo ilanı gördüm "basicline" adam 35küsür yazmış, 2014 ibiza var 4bin kilometrede yazmış 34 :D

Civic vtec 2 ilanlarını açmıyorum bile, ne göreceğimi bildiğim için. Zaten e-devlette sorgulayınca 1 seneden fazla kullanılmadıklarını görüyorum.

Piyasayı alternatif markalara yöneltmek de kullanıcıların elinde. VAG grubu fanatiği iken cruze da kullandım 147 de. Şimdi onların da fiyatı uçmuş.

Şu ara ciddi ciddi siyah bir emgrand alıp cls - cadillac çakması gibi gezesim var :D

Redfocus
20-07-2015, 15:24
Birde arabaya kuruş masraf etmeden alıp satanlar var sen dünya para yatır arabayı adam et istediğin fiyata satama bazılarında şeytan tüyü var istediği fiyata satıyor herif.

Tayfun.O
20-07-2015, 15:42
şahsen ben ae101, ek ve eg , astra g lere hiç bakmıyorum. Giriyorum alfa 145-146 lara bakıyorum bu arabalar denildiği kadar zor değil ustasını birazcık arasınız, parçaları da y.dışından gelir.
Türkiye de inanın yapılamayacak araba yok.

Yalnız 2009 senesinde araba arıyorduk focus 2 ile e39 5.20i arasında kalmıştık focus 2 => 23k dı e39 => 18k dı babama çok dedim e39 alalım diye ama dinlemedi beni :) e39 şimdi ki pisyasası püfff...

MrtYILDIZ
20-07-2015, 19:08
Ben ikinci elin 0 araçlardan dolayı değilde tam tersi 0 Araçların ikinci elden ötürü yükseldiğine inanıyorum yanlışsa düzeltin,

Onamdar
20-07-2015, 19:27
Arabamı değiştiricem yakın zamanda bi bakayım ne alınır dedim. 25 30 liralara çiçek gibi volvo lar alfalar mazdalar var. Ha kolay satamassın belki parçası ustasıda zor bulunur ama sırf ikinci eli hızlı diye o bahsettiğiniz araçları almaz binecek adam. S40 lara lancerlara mazda 3 lere bakın araç almayı düşünenler.

Kadyr
20-07-2015, 19:49
pıyasanın yuksek olması pek problem degıl aslında problem olan temız arabayla leş arabanın aynı fıyatta olması. temız olan pahalı olsun sıkıntı degıl pahalı alırsın pahalıyada satarsın. ayrıca sahıbınden com ve arabam comun olması bence ıyı cunku pazara gıdıyorsun eskısı gıbı sahıbınden satılık araç pek yok nıye galerıye mecbur kalayımkı ben sankı duzgun ıs yapıyorlar.ayrıca sıte uzerınden tum turkıyeye bakıyorum nıye gıdıp her hafta altunızade pazarında araba arayayım. burdakı cogu kısı al sat yapıyor yapsın sorun degılde ucuza alsın o sekılde pıyasasına yukseltıp satsın pahalı aldıgı aractan nekadar kar edıcen hem.bazen cok duses arabalar oluyor adam gercekten sıkısıyor edıyor cevreden duyuyorsun alıyorsun ucuza temız arabayı.galerılere bu sekılde cok gelıyor adam sıkısıyor mecbur bayılıyor lan dıyorsun keşke bana denk gelseydı....bunun dısında pek kafa yormaya gerek yok bızım ınsanımız hak edıyor kolay satılsın etsın dıye 95 model c sınıfı arabaya 24 bın verıyorsa o onun sucudur.ben gıdıpte o model corollaya cıvıce o parayı vermem.avensısı ıle accorduda aynı para gıdıp onu alırım.bızım mıllet ne anlamış araba zevkınden...

Fatih
20-07-2015, 20:16
pıyasanın yuksek olması pek problem degıl aslında problem olan temız arabayla leş arabanın aynı fıyatta olması. temız olan pahalı olsun sıkıntı degıl pahalı alırsın pahalıyada satarsın. ayrıca sahıbınden com ve arabam comun olması bence ıyı cunku pazara gıdıyorsun eskısı gıbı sahıbınden satılık araç pek yok nıye galerıye mecbur kalayımkı ben sankı duzgun ıs yapıyorlar.ayrıca sıte uzerınden tum turkıyeye bakıyorum nıye gıdıp her hafta altunızade pazarında araba arayayım. burdakı cogu kısı al sat yapıyor yapsın sorun degılde ucuza alsın o sekılde pıyasasına yukseltıp satsın pahalı aldıgı aractan nekadar kar edıcen hem.bazen cok duses arabalar oluyor adam gercekten sıkısıyor edıyor cevreden duyuyorsun alıyorsun ucuza temız arabayı.galerılere bu sekılde cok gelıyor adam sıkısıyor mecbur bayılıyor lan dıyorsun keşke bana denk gelseydı....bunun dısında pek kafa yormaya gerek yok bızım ınsanımız hak edıyor kolay satılsın etsın dıye 95 model c sınıfı arabaya 24 bın verıyorsa o onun sucudur.ben gıdıpte o model corollaya cıvıce o parayı vermem.avensısı ıle accorduda aynı para gıdıp onu alırım.bızım mıllet ne anlamış araba zevkınden...

Arkadaşım iyi açıkladın teşekkürler.

Şimdi benim yorumum şuan pahalıya alınan araçları ileride de ucuza alamayız.
Belki biri denk gelir paraya sıkışmıştır ancak o şekilde.
Yoksa gidişat hiçte ucuzlama yönünde değil.

Kadyr
20-07-2015, 20:19
ucuzlama eskıye gore hızlı degıl yavas sanırsam yenı kasa cıkınca ucuzluyor ama bı yandanda zam gelıyor.

Yigit-Y
20-07-2015, 20:22
Hyundai i10 1.2 atav sıfırı. 42.600 tl
İkinci eli 38.000 civarları

Kardeşime bakıyordum bu aralar.

2.el sahipleri çok acayip adam cevapda vermiyor.

Araçda segmentin en cok satani herhangi bir şikayet de mevcut değil.

Hyundai ekmeğine yağ sürüyorlar işin sonucu :)

tayf
20-07-2015, 20:37
şu ara yapabilen aracına 10 bine kadar piyasasının üstünde fiyat yazıyor , bence ***** sitede araç ilanlarında aracın piyasasını az çok belli eden kasko değeri gibi rakamların ilanda görünür şekilde koyulması lazımki insanlar bilsin ortalama aracın değerini , ona göre 3 aşağı 5 yukarı bir pazar oluşşun

fore
20-07-2015, 20:49
Yapacak bişey yok, bende satacağım zaman abartıp yazıyorum..
normal fiyatını yazsam, mesela 30bin diyelim, adam gelip 20 vereyim diyor..
Hadi satıcılar abartıyo da alıcılarda da var i.nelik..Bu durumda da 30bin edecek araca 40bin yazıyosun, 28 teklif ediyolar...
Sadece satıcılar değil, alıcılar da bi tuhaf...

ercan26esk
20-07-2015, 20:52
benim düşüncem bu kadar piyasanın artmasının sebebi sıfır araçların fiyatları ve ÖTV uygulamasından başka bir şey değil A markası bir model çıkarıyor 50 bin TL aynı marka seneye aynı donanımlı araç 55-60 arasına satılıyor belki daha fazla 2 veya 3 yaşında ki araçlar fiyatları ya yerinde sayıyor yada ufak bir artış oluyor bu ÖTV etkisi söylemiyorum hemde böyle fiyat dengesi olunca onun alt modeli ötekisinin alt modeli derken herkes fiyatı kendi belirliyor şu an kullanmakta olduğum araç 2000 model Golf 4 2007 kasım ayından 19.250 aldım tam 8 senedir bende şu an ki piyasası 24-25 arası geçiyor beni aracından fiyatı artması bir yana 5 kasa 6 kasa 7 kasa hepsinin fiyatı uçmuş hadi arabayı iyi fiyata verdim diyelim alacağın araba nın fiyatı yüksek oluyor iki ucu ooklu değnek misali piyasa öyle oturmuş ki valla anlam veremedim artık..

rahatsız
20-07-2015, 20:57
E92 M3 kadar hic bir sey prim yapmadi!
Gecen sene 82€ ya satilan arac,hem euro yukselmesine hem yasinin eskimesine hemde kilometre yapmasina ragmen 100€ isteniyor ki bu butun E92 M3 ler icin gecerli...

cok yakından takip ettiğim icin sonuna kadar katılıyorum. fakat arabalar cok uzun süre ilanda kalıyor bu sene. gerileme var, çok şişti fiyatları. geçen sene bir kaç arabaya baktırıp, istedigim gibi cıkmayınca almamıstım. bu sene de o paraları vermek istemiyorum dogrusu. carrera s e binerim içim acımaz.

Kadyr
20-07-2015, 21:27
arkadaslar bı yandanda eflasyonu dusunun 2007 de aracın 19 sımdı 25 se kar etmıs sayılmassın yanı

i-vtec07
20-07-2015, 23:00
sıfır çok pahalı . bi golf 100+ lira olurmu ya hadi onu bırak. 80 liraya tüplü cıvıc satıyo adamlar . devlet ötv den geçirirken maşallah araba firmalarıda boş durmuyo hani . geçen leon fr 1.4 act ye 3 lira zam yaptılar bi gecede . 500 yap hadi 1000 lira zam yap . 3000 ney lan .

paramızda değersizleşiyor gün geçtikce ..

ama asıl önemli olan duble yollar .

ta_one
21-07-2015, 02:08
3 ay once 34 lıraya almam ıcın hergun arayan fıyat dusen 1.4tsi leon sahıbı suan aracı 46 lıraya ılana koymus kufurmu edeyım yoksa enayılıgımemı yanmayım bılemedım

ferhatcam
21-07-2015, 08:08
#39 çok katılıyorum artık paralar değersizleşti. Malı olan kazandı, sadece arabaya değil eve arsaya herşeye zam geldi. Malı olan kazandı ama maaşlar hep aynı. Güngörende sıfır binada 550 bin liralara ev satılıyo millette çatur çutur alıyo. Anlamıyorum nerden geliyo bu değirmenin suyu hay sporgazetesi..

XSi
21-07-2015, 08:13
Burda yazan herkesi arabasini satarken actigi ilani payladmak icinde bekliyorum :)

Bakalim siz sahibinden.com ortalamasinin altindami yazacaksiniz fiyati. :):):)

Kadyr
21-07-2015, 08:37
Neden altinda yazayimki alicisi varsa? Alici yoksa ozaman fiyat duser varsa sikinti yok.hem elin ipnesi boyali arabayi 55 e satacak ben boyasiz temiz arabamimi 55 e satayim enayilik olur benim icin.

ercan26esk
21-07-2015, 08:49
Piyasa ne ise onu yazarım ciddi alıcı çıkarsa yaparım ikramımı verir geçerim asıl sorun ondan sonra başlıyor satıcı iken alıcı konumuna geçiyorsun

XSi
21-07-2015, 09:34
Neden altinda yazayimki alicisi varsa? Alici yoksa ozaman fiyat duser varsa sikinti yok.hem elin ipnesi boyali arabayi 55 e satacak ben boyasiz temiz arabamimi 55 e satayim enayilik olur benim icin.

Tamam iste les arabanin fiyati yuksek ve genel olarak fiyatlar yuksek, genel kani bu degilmi.

Sende bundan sikayetciysen fiyatlarin yuksek oldugunu dusunuyorsan ortalamanin altinda gercek fiyati yazman lazim.

Yazmiyorsan sikayet etmemen lazim.

XSi
21-07-2015, 09:36
Piyasa ne ise onu yazarım ciddi alıcı çıkarsa yaparım ikramımı verir geçerim asıl sorun ondan sonra başlıyor satıcı iken alıcı konumuna geçiyorsun

Yani sahibinden.com fiyatlari yuksek bunu kabul ediyorsun.

Daha dusuk olan piyasa fiyatindan ilan acarsin

Ustune birde ikram yaparsin.

Tam olarak ifade bu degil mi? :)

Runaway
21-07-2015, 09:54
peki bu düzen bozulmaz mı,böle gitmeye devam mi eder ?

free-hifi
21-07-2015, 09:58
Buraya sahibinden com da açılan ilan fiyatındandan yüksek fiyata ilan koyup millete geçirmeye çalışanları alkışlıyorum...

Günceldir.

Yigit-Y
21-07-2015, 09:59
Ya o site piyasasını galericiler kurdu.

Sonra evdeki satıcı ya aldığım rakamın ustune 5 koyup ilana vereyim dedi.

Sahibinden bundan dolayı paraya çevirdi.

Millet para önemli değil ben ekmek yiyorum öderim dedi.

Hikaye böyle kafada bence galerici arkadaşlar bu hale getirdi :)

SerkanKurt
21-07-2015, 10:08
bu fiyat artışları boyasız ilk sahibinden tabirleri ile artmaya başladı, bunu gören diğer kullanıcılar benim arabamda bu fiyatlara gider diye fiyat yükseltince fiyatlar uçtu gitti :)

rebeloghy
21-07-2015, 10:16
peki bu düzen bozulmaz mı,böle gitmeye devam mi eder ?

İnsanların gözü doymadıkça, işlerinden yeterli parayı kazanamadıkça , al-sat yapıp vergi veren galericinin hakkına girdiklerini idrak etmedikçe , hep birine bisey sokup kendin çıkarma amacı kaldıkça ne bu toplum ne de bu toplumda satılan arabadan bir *** olmaz diyorum :)

Fatih
21-07-2015, 10:26
Sahibinden ücretli diyorlar ama incelemesi nasıl olduğunu.
İlk etapta zaten 100 lira gibi bir ücret alınmalı ve en fazla 2 hafta ilanda kalmalı.
Satmak isteyen bu yüzden ederinde fiyat yazmak zorunda kalır.

Tabi en doğru yöntem devlet bu işe el atmalı.
Sıfır araçlardan alınan yüksek ÖTV vergisini düşürerek başlayabilir.

Yigit-Y
21-07-2015, 10:29
Sahibinden ücretli diyorlar ama incelemesi nasıl olduğunu.
İlk etapta zaten 100 lira gibi bir ücret alınmalı ve en fazla 2 hafta ilanda kalmalı.
Satmak isteyen bu yüzden ederinde fiyat yazmak zorunda kalır.

Tabi en doğru yöntem devlet bu işe el atmalı.
Sıfır araçlardan alınan yüksek ÖTV vergisini düşürerek başlayabilir.

Devlet ötv den vazgeçmez.
Sahibinden el koyar :) ilan basina 200 tl 1 ay yayın koyar devletin işine gelmeyen hicbirseye görmez.

Adamlara çok para lazım çünkü

streetracer_nos
21-07-2015, 10:30
Şuan bi çok kişi yana döne araba arıyo.Talep çok fazla .0 km araç fiyatlarının uçmasıda 2.eli uçurdu.Önümüzün kurban bayramı olması da alıcıları biraz daha tetikliyo

Fatih
21-07-2015, 10:50
Devlet ötv den vazgeçmez.
Sahibinden el koyar :) ilan basina 200 tl 1 ay yayın koyar devletin işine gelmeyen hicbirseye görmez.

Adamlara çok para lazım çünkü

Bizimki de bir ümit işte be kardeşim

mannerboy
21-07-2015, 11:18
düşünsenize vtiler 15 lira typerlar 30 lira 2sk lar 60 lira acaba kaç tanesi sağ kalırdı patlamadan trafikte cinayetler falan filan

XSi
21-07-2015, 11:47
Valla gencler ve abiler

Ben gecen aylarda lineami satmak icin ilan actim.

Sahibinden fiyatlarina bakip 42 den ilan actim.

2 ay da yavas yavas fiyati 37 ye kadar indim.

Fiyat indikce arayanlarin sayisi artmaya basladi. En sonunda aracin ederi olan 37 den aracimi sattim.

Ders1 fiyati satan degil alan belirler (muadil coksa)
Ders2 herkesin parasi alirken, herkesin araci satarken degerli :)

RedCan
21-07-2015, 12:26
Aracımı 16.500'e 12 saat içinde sattım. Diğer ilanlara baktığımda, en az 18.000 yazmalıydım. Ama o değer de diğerleri gibi 1 ay boyunca satılmadan ilanda beklerdi.

mannerboy
21-07-2015, 13:37
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-r-dogus-2015-220381078/detay

bi N/A EP3 olamaz :D bu golf bu paraysa bence 2 .el arabalar fiyatları gayet normal golf ulan golf bugatti motoru olsada golf bi yere park ettinmi golf clube ortama girdinmi golf yani anlatamassın kimselere R ulan bu diye :D bide yadırganırsın ....evladı apaçi gibi yapmış arabayı diye

efe_
21-07-2015, 18:01
Sıfır otomobiller vergiden zamlandıkça ikinci elde değer koruyor. Düşününce satarkende ona göre satıyoruz ikinci el araçlarımızı bu kısmı görülmüyor pek konuşurken. 2009'da 39750ye aldığım aracımı 3 gün önce 42000tl'ye sattım.. Dünya üzerinde hiçbir yerde yoktur böyle birşey sanırım

STHL
21-07-2015, 18:02
ya dalga mı geçiyorsunuz ' isteyene satarızzzz ' tayfasından değilseniz ve bu piyasa sizi rahatsız etmiyorsa sıkıntı var. o parayı veren olursa tabi satarsın ank

bir sonraki aracım e36 olsun demiştim 3 sene civarı sürekli bakıyoruz, düzgün bir 6 silindir coupe. 20 bin civarı alırız diye düşünürken fiyatların artışı ile neyse dedik sedan da olur.tabi sindiremedim araç eskiyor fiyatı artıyor. yada bizim paramız pul oldu. ederi kadar vericez onu da kafaya taktık. sedan da olur 3.18 is de fena değil derken compact lara bakmaya başladım düzgün olsun yeterki e36 yarısıdır deyü. ama artık tamamen vazgeçtim. 17bin den sitede sorguladığım e36 ya turşu dediler, alınmaz 17 bin etmez. şimdi 26bin den ilanda aynı şekilde...bir daha ki alanda 28 yazsın. tabi bunu gören eli yüzü düzgün e36 sahipleri durur mu ? yapıştırmış 30bin i 33bin i ..arayıp son fiyat sorsan, bak adam turşuyu 26bin e koymuş benimki hatasız 33 diyecek.. e46 parasına alana satana hayırlı olsun..

bi ilan için arıyoruz adam diyor o şu paraya koymuş bu şu paraya koymuş. yahu koymuşta satıyor mu ? yok .. eder mi yok ? golf 3 bakıyorum adam 13 e almış 20 yazmış.. e pahalı diyince başlıyor şu boyalı bu fiyat yazmış o taklalı bu fiyat yazmış. ya bunları niye ciddiye alıyorsunuz ki ? golf 3 için yine birini aradım almancı bir dede. 21 istiyor. yok yeğenim burda daha kötüsünü 19 a satmışlar, vay yeğenim daha kötüleri 22 yazmış. e ne oldu arabası 3 aydır ilanda.. şimdi golf 3 e 20 bin mi verelim yani..2 gun sonra sıkışsa galeri 15 vermez.

birde şu var 20bin yazmış golf 3 e 16 teklif ediyorsun adam da diyor ki parana göre bak, 16 lıklara bak. ulan onlarda 16 etmez ki ank

ercan26esk
21-07-2015, 18:03
Sıfır otomobiller vergiden zamlandıkça ikinci elde değer koruyor. Düşününce satarkende ona göre satıyoruz ikinci el araçlarımızı bu kısmı görülmüyor pek konuşurken. 2009'da 39750ye aldığım aracımı 3 gün önce 42000tl'ye sattım.. Dünya üzerinde hiçbir yerde yoktur böyle birşey sanırım

işin özü bu zaten sıfırlar fiyatlandıkça 2. elde değer kaybı imkansız marka marka model model aşağı doğru iniyor fiyatlar ...

Yigit-Y
21-07-2015, 18:05
2006 Opel Corsa 1.2 Essantia Easytronic Sıfır Araç 25,200 TL Şimdi 50.000TL civarı
2009 Hyundai Era 1.5 CRDİ Team Sıfır Araç 24,800 TL Şimdi 50.000 TL civarı
2010 VW Jetta 1.6 TDİ DSG Comf. Sıfır Araç 56,500 TL Şimdi 80.000 TL civarı

arabaları satmasam şuan karda idim.Sıfır arama almak mantıklıymış demekki o yıllar :)

ercan26esk
21-07-2015, 18:07
şu ÖTV denen illeti biraz düşerseler bakın araçlar nasıl dibe vuruyor bizim kide hayal işte ...

Ahmet Bby
21-07-2015, 18:19
Biz bunları yazarken yine VTEC2 lere 40.000 yazacaklarr . E36'lar 30.000'den daha sayamadım birsürü model.... 2006 Model 6 ileri 2.0TDI Passatımı 38.500'e sattım. Şimdi 45.000TL Yazmışlar. Allahtan korkun bre vicdansızlar.... Mezaramı götüreceksiniz parayı..

hkkcn
21-07-2015, 19:36
bunlar hep sahibinden comun oyunları :D

pirasa
21-07-2015, 20:52
2. el piyasası niye eleştiriliyor hala anlamış değilim :D herkes istediği fiyatı vermekte özgürken. tamam paran var araba alamıyorsun çünkü fakirsin gidip paranın yettiği arabayı alacaksın, niye 30 binlik arabaya aslında o araba 20bin diyorsun ? biri 30bin verdi ise 70milyonda başka biriside 30bin verir hatta 32-33 verir. ben kendimi bildim bileli 2. el piyasası yüksek bi 2009da mı ne ötv indirimi yapıldı o zaman 2. el ucuzdu ondada sıfır araba için açıktan satış bile yapıldı herkes sıfır aldı. şimdi adam 1 ay çalışsa 2bin lirayı iyi bir işte kazanıyor araba ilanda 1 ay dursa ne olur 3 ay dursa ne olur galeri mi bu zaten kullanıyor :) piyasa çok güzel diyorum vesselam, hatta vtilar 50bin olsun, s2000ler 150bin parası olan binsin zengin fakir belli olsun be. sovyet ülkesimi burası herkes aynı arabaya binecek aynı karıyı alacak :D

efe_
22-07-2015, 00:34
2009'da 207 RCler 34 bin tl'den satıldı. O zaman durumum olsaydı 4-5 tane alır garajda yatırırdım

STHL
22-07-2015, 01:56
2. el piyasası niye eleştiriliyor hala anlamış değilim :D herkes istediği fiyatı vermekte özgürken. tamam paran var araba alamıyorsun çünkü fakirsin gidip paranın yettiği arabayı alacaksın, niye 30 binlik arabaya aslında o araba 20bin diyorsun ? biri 30bin verdi ise 70milyonda başka biriside 30bin verir hatta 32-33 verir. ben kendimi bildim bileli 2. el piyasası yüksek bi 2009da mı ne ötv indirimi yapıldı o zaman 2. el ucuzdu ondada sıfır araba için açıktan satış bile yapıldı herkes sıfır aldı. şimdi adam 1 ay çalışsa 2bin lirayı iyi bir işte kazanıyor araba ilanda 1 ay dursa ne olur 3 ay dursa ne olur galeri mi bu zaten kullanıyor :) piyasa çok güzel diyorum vesselam, hatta vtilar 50bin olsun, s2000ler 150bin parası olan binsin zengin fakir belli olsun be. sovyet ülkesimi burası herkes aynı arabaya binecek aynı karıyı alacak :D

araç kullanmak zorunda olan insanlar var. eşi hamile olabilir, hasta çocuğu, annesi babası olabilir. bir ton dert var. hadi hic bir derdi olmasın düşük gelirli veya sizin tabirinizle fakirler neden mezar gibi araçlara binsinler. durduk yerde balon bir piyasayla aynı paraya avrupa veya daha güvenli bir arabaya binebilecekken neden şahine doğana mecbur kalsın.veya kaliteli aracın kazalısına pertine binsin...2. elin yükselmesi pert araç ların toplanmasını da teşvik ediyor.

neden vatandaş 20 bine alabileceği bir araba için yabancıların bankasına 10 bin fazla kredi borcu altına girsin.sonra onu ödemek için asgari ücretle zenginlerin kapısını açsın kapatsın.. gelir adaletsizliğinde ilk 5 teyiz. ve asgari ücretle çalışanların oranı bir hayli yüksek. piyasa sadece vti lara yüksek değil..bende senin tabirinle fakirim 3 senedir kullandığım arabada abs hava yastığı vs hic bir şey yok 3 sene önce 20bin e alabildiğim e36 araca 3 sene eskidikten sonra neden 30 bin vereyim. benim şuan bir araca ayırabileceğim para bu.piyasa dahada artar örnek veriyorum e36 40 dan da döner 50 den de alınır satılır.alan da olur satanda olur tarlasından imar geçer babası zengindir alınır satılır o kesin.ama tüm birikimini bu şekilde arabaya bağlayamayacak çok insan var.

bence yorumunuz çok talihsiz olmuş vesselam.

pirasa
22-07-2015, 19:59
araç kullanmak zorunda olan insanlar var. eşi hamile olabilir, hasta çocuğu, annesi babası olabilir. bir ton dert var. hadi hic bir derdi olmasın düşük gelirli veya sizin tabirinizle fakirler neden mezar gibi araçlara binsinler. durduk yerde balon bir piyasayla aynı paraya avrupa veya daha güvenli bir arabaya binebilecekken neden şahine doğana mecbur kalsın.veya kaliteli aracın kazalısına pertine binsin...2. elin yükselmesi pert araç ların toplanmasını da teşvik ediyor.

neden vatandaş 20 bine alabileceği bir araba için yabancıların bankasına 10 bin fazla kredi borcu altına girsin.sonra onu ödemek için asgari ücretle zenginlerin kapısını açsın kapatsın.. gelir adaletsizliğinde ilk 5 teyiz. ve asgari ücretle çalışanların oranı bir hayli yüksek. piyasa sadece vti lara yüksek değil..bende senin tabirinle fakirim 3 senedir kullandığım arabada abs hava yastığı vs hic bir şey yok 3 sene önce 20bin e alabildiğim e36 araca 3 sene eskidikten sonra neden 30 bin vereyim. benim şuan bir araca ayırabileceğim para bu.piyasa dahada artar örnek veriyorum e36 40 dan da döner 50 den de alınır satılır.alan da olur satanda olur tarlasından imar geçer babası zengindir alınır satılır o kesin.ama tüm birikimini bu şekilde arabaya bağlayamayacak çok insan var.

bence yorumunuz çok talihsiz olmuş vesselam.

şimdi senin 20bin liran var ve piyasa araba arıyorsun. ne diye hamile hasta demogojisi yapıyorsun ? abs, airbag, hidrolik direksiyon isteyen adam gidip proton alabilir hemde otomatik 13-14bin lira civarında protonlar ve tüm yürüyen aksam motor mitsubishi. ama yok bizim millet binmek için araba kesinlikle almaz, aldığı araba yatırımdır bu yüzden piyasası olan araba alır gider 10bine şahin alır çünkü satmak istediğinde direk satılıyor.

sen ihtiyacı olmayan adamsın zevkin merakın için e36, golf arıyorsun ve aradığın arabalar senin gibi başkaları tarafından da aranıyor bu yüzden fiyatları yüksek. git mazda 323 al 98 99 model 1.8bp motor,abs,airbag,klima ne istersen var. mazdayı bozmaya çalışsan bozamazsın ama aradığın e36 nın saat gibi çalışanına servet istiyorlar haksızmıyım ? bende senin gibi araba aradım gerçekten antidepresana ihtiyaç olan bir süreç. gittim döküntü bir araba aldım ne yapayım olan 15bin paramın üstüne 25bin kredi çekip 40bine araba mı alayım. aldığım arabayı sen almazsın mesela 2000 model belden aşşası boyalı koltuğunda sökük olan 380bin kmde 1.9tdi seat leon. araba 4 ay ilanda kaldı fiyatıda listenin hep en düşüğüydü. ama ben araba ararken kime sorsam bana o paraya araba yok dedi. 20de kredi çek iyi bişey al 35e dedi. 1 ay sonra 2 sene olacak kredi çekseydim anca şimdi biterdi. çekmedim mutluyum. 15bine güzel arabalar var yani. he sen e36 istiyorsun onu çakal kasa e30 yaparsan oda olabilir :)

bu ikinci el yüksek muhabbettinide bırakın. haber bulamayan kanallar gibi her ay mutlaka bir konu açılıyor :D

İzzet Göçmen
22-07-2015, 20:48
Bide Herkezin arabası orjınall kazasız belasız kactane ilan varsa hepsi böyle nerde ulan bu boyalı kazalı arabalar...

Adam gp civice 27 yazmıs oha lan dedim mal boncuk satılır diyorlar mal lan bu millet..

220T
22-07-2015, 22:23
Araba yatırım aracı olmaktan çıkıp ulaşım aracı olma niteliği kazandığı gün,bu problemler çözülmüş olacak.

aliyo
22-07-2015, 22:31
şu 5664 tramer muhabbeti kalksada rahat rahat araba alıp satabilsek fiyatların yükselmesinde bununda etkisi var arkadaşlar :)

Onamdar
22-07-2015, 22:55
Herkes al-satcı olmuş. Adamlar 7/24 sahibindende ilan kovalıyor amcadan teyzeden temiz bi araba düştü mü hemen alıp bi detaylı temizlik pasta cila güzelde bi jant ekle 5 bin ver ilana. Herkes ekmeğinin peşinde tabi ona bir lafım yok ama yükselmesinin sebebide bu. Herkes tok satıcı acil paraya sıkışanın arabasını biz göremeden zaten satılıyor zaten. O yüzden tekrar söylüyorum araba alıcak olsam mitsubishi yada mazda alırım fazla popi olmadı neyseki bunlar :D

STHL
22-07-2015, 23:16
@pirasa #70
konuyu kişiselleştirmeyelim. ne piyasa arabalarıyla ne gösterişle-driftle nede al sat ile uzaktan yakından alakam yok..ben sağlam olduğunu düşündüğüm için alman bakıyordum.zaten belirttiğim gibi vazgeçtim.var favorilerde famila da var tesadüf ki bugun sen yazmadan bakıyordum.parçası korkutuyor biraz araştıracaz.yinede tavsiye için teşekkürler.
şuan e30 var zaten acelesi de yok belki kalabilir de.hasta vs ihtiyac durumum da yok demogoji değil empati yapmıştım sadece.neyse ilk defa bu konu hakkında yazdım.zaten pek yazmıyorum.ama her ortamda yaparım / yapıcam bu muhabbeti kaçarı yok yani :D

alihan_27
23-07-2015, 03:39
Fiyatı satıcı değil, alıcı belirler.
Düşük fiyattan satılan piyasa araçlarının çoğunu alanlar kar için atlıyor tabiri caizse. Öğretmen,polis vs araç al sat yapıyor. Galericiler mevzusuna zaten girmeye gerek yok; alırken tü kaka, satarken on numara.
Bugüne kadar hep piyasada tutulmayan diye tabir edilen araçları kullandım, kullanmaktayım; pişman olmadım, işime öyle geldi çünkü.

Açık piyasa, isteyen istediği fiyatı yazar. Alıcı şahıs işine/hesabına uymuyorsa almaz olur biter. Dert yakınmanın manası yok bence.

Korollacı
23-07-2015, 06:21
pirasa bos konusuyorsun arkadasım. sırf yorum yazmak ıcın muhalefet olmak ıcın yazıyorsun. herseyın bı ederı var bır degerı var burdakı anlatılmak ıstenen mevzu 2. arac fıyatları allahuekber daglarında. bız bunu konusuyoruz bunu tartısıyoruz. herhalde 10 bın tl'sı olan adam gıdıpte e46 veya 36 kasa bmw hayalı kurmuyor veya bu paralara alalım muhabbetı de yok. adamlar sahıne dogana 11-15 bın arası para yazıyo sence hakedıyormu bu parayı? 99 model e200 mercolar 2 sene once en babası 30 bındı sımdı bakıyorsun 40 bın 45 bın bu nedır sımdı hakedıyormu bu fıyatları. bmwler desen oyle e36-e46 haketmedıgı fıyatları yazmıslar. hondaları yazmıyorum zaten herkes bılıyor fıyatların ne oldugunu. ben megan aracımı komsuma sattım dızel sportway modelı aracı verdıgım 23 bıne. hemen hemen 2 sene olcak sımdı ıstıyor 33 bın hadı gel buyur burdan yak. adama dıyorum yaw bu fıyat ne boyle satamazsın bu paralara ne dese begenırsın sankım yılların galerıcısı sıvesı ıle araba 29 gordu ben vermedım sahıbındende boyalısına hasar kayıtlısına bu paraları ıstıyorlar. bu adam benım komsum ya yıllardır bırbırımızı tanıyoruz ınsaatcı olmus sana sımdı otoeksper uzmanı ıste pıyasa boyle ınsanlarla doldu tastı mıllet bu yuzden duzgun araba alamıyor.
araba artık olmus bır ıhtıyac her evde olması lazım yaslısı var coluk cocugu var hastası var bayram seyranda bı akraba zıyaretıne aılecek mınıbusle gıtmenın zorlugunu bılırmısın sen. mılletın burda demek ıstedıgı ınsanlar artık fahıs fıyat yazıyor araclar hıc hak etmedıgı fıyatlarda. ınsanımız nıye duzgun arabalara bınmesın kı kardesım hakkı neyse o olsun herkes parası kadar arabaya bınıyor zaten. yoksa kımse meraklı degıl 3 kurusa 5 kofte yemege.

tylan
23-07-2015, 06:31
+1 yazan yazsın bosverin ciddi satici peşin parayi gördümu illa fiyatinda verir.ben de 97 doğan slx vardı tek parça değişeni haricinde orjinal çiçek gibi arabaydi bayram öncesi 11 verdiler vermedim 12 istedim hep dün unuttuğum bi ödeme çıktı ortaya 6000 tl kadar sırf çekim yazilmasin diye gittim 8500 e sattim arabayi

İzzet Göçmen
23-07-2015, 08:25
Anlamadım elimde 22 civari bu bütce var araba arıyorum bulamadım karsıma cıkan araclar hep 95 2000 arası araclar var kafayı yicek durumdayım

3 Sene önce uno aldım 7 liraya 96 model yürür aksam,kaporta set ne varsa koydum arabaya aylık bakıma götürürüm yagı suyu ıvır zıvır tahmini 3.5 lira masraf etmişimdir,ama ben bunu ilana koydummu adam anlamıo iyisini ucuza almak istiyor kusura bakma arkadas vermem 1-2 sene daha biner gider sıfır alırı

Yigit-Y
23-07-2015, 08:34
Millet arabanın bakimina değil fiyatına bakiyor.

Bu ay 2 araba sattım. Ikisindede masraf gırla adamlar uygun diye aldılar.

Maksat ucuz olsunda gerisinin koy g.tune gitsin.

Bakimlari full bir aracim var suan 2 ay oldu satamiyorum hala

Keske bakimlari yapmasaydimda fiyatta indirseydim diyorum simdi :)

Satilmasi keyfi benimki acelem olmadığı içinde bekliyoruz :)

İbrahim33
23-07-2015, 08:44
katılıyorum yiğit abi , leş araba bizim insanımıza daha çok yarıyor. hırsla ümitle telefonlar susmayacak diye getirdiğimiz orjinal araba daha yavaş satılıyor.

Yigit-Y
23-07-2015, 08:47
Kardeşim c1 benzinli otomatik 17 ye almistik 2 sene önce

En dusuk ilan 23.800 du 22.500 den açtım.

Aracda 3500 masraf vardı ama aciliyeti yok o masrafin

Adam baktirmadan 20 ye aldı gitti ilan açılması satilmasi arasi 32 saat var :)

Rekorum oldu :)

Adam ne aradi sonra ne sordu filan

Sanirim galerici idi 21 de o satti. :)

Fatih
23-07-2015, 09:35

Konuyu bir yerde yanlış anlıyorsun.
30 liralık arabaya 20 lira değeri demiyoruz.
Bundan 3-4 sene öncesinde değeri 20 lira olan araç yaşlanmasına ve km yükselmesine rağmen ne oldu da 30 lira oldu? Bunu konuşuyoruz.

Şimdi benim 25 lira param var çok tutulan ek kasa, ae101, golf 4 gibi araçlara param yetiyor ama vermiyorum çünkü değeri o değil yani paramız yetmiyor diye boka atmıyoruz arkadaşım.

En iyisi şuan için diğer arkadaşlarında söylediği gibi Lance, almera vb. Araçlara yönelmek Japonya o da japon sorunsuzsa o da sorunsuz

ercan26esk
23-07-2015, 09:55
2007 kasım ayında 101 bin km bir vw golf 4 aldım 19.250 mal oldu. şu an 175 bin km geldi kaza bela yok piyasası yavaş yavaş yükseldi bir ara 20-21 lerde sonra 22-23 şu an aynı km araçlar 24-25 sahibinden.com da kendi çapımda ufak tefek değişiklik yaptım aracıma kimisi sade sever kimisi farklı görünmeyi yakın zamanda aracımı satmayı düşünüyorum 15 yaşında bir vw golf aracın bana göre max değeri 18-19 dur fazlada verilmez malun piyasa allak bullak şimdi ben bu arabayı aldığım fiyata mı vermem gerekiyor yoksa piyasa ne ise o fiyatta mı bir rakam yazmam gerekiyor ?????

rahatsız
23-07-2015, 10:10
maliye bakanının acıklaması: yeni düzenleme yaptık, fakat vergi yükselişi veya artışı söz konusu değil. sadece flu olan seyleri netleştirdik.

kısacası ötv indirimi hayal. sadece arabaların fiyatları çok şişti, o kadar.

oguzhan999
23-07-2015, 10:39
bende 100 bin tl üstü araç sahiplerinin 250-300 tl indirim yapmasına inanılmaz ayar oluyorum , sonra gidip galerilere 10 bin 15 bin altına bozduruyorlar satamayınca, resmen ilan podyum olmuş

can2k
23-07-2015, 11:16
bende 100 bin tl üstü araç sahiplerinin 250-300 tl indirim yapmasına inanılmaz ayar oluyorum , sonra gidip galerilere 10 bin 15 bin altına bozduruyorlar satamayınca, resmen ilan podyum olmuş

ben de atarlı giderli ilanlara tilt oluyorum bu ara
aramayın kalp kırarız yok sunu yaparız bunu yaparız
araba mı alıyoruz mevzuya mı gidiyoruz belli degil

Yigit-Y
23-07-2015, 12:10
2007 kasım ayında 101 bin km bir vw golf 4 aldım 19.250 mal oldu. şu an 175 bin km geldi kaza bela yok piyasası yavaş yavaş yükseldi bir ara 20-21 lerde sonra 22-23 şu an aynı km araçlar 24-25 sahibinden.com da kendi çapımda ufak tefek değişiklik yaptım aracıma kimisi sade sever kimisi farklı görünmeyi yakın zamanda aracımı satmayı düşünüyorum 15 yaşında bir vw golf aracın bana göre max değeri 18-19 dur fazlada verilmez malun piyasa allak bullak şimdi ben bu arabayı aldığım fiyata mı vermem gerekiyor yoksa piyasa ne ise o fiyatta mı bir rakam yazmam gerekiyor ?????

Piyasayı düşürme yaw :)

Bu millet neyi hak ediyorsa rakamı oyle yaz gitsin :)

ercan26esk
23-07-2015, 12:41
Piyasayı düşürme yaw :)

Bu millet neyi hak ediyorsa rakamı oyle yaz gitsin :)

sanırım öyle yapacaz ....

Octane
23-07-2015, 15:05
Babacım, sıfır km araç fiyatları böyle yükselip durdukça ikinci el de yükselecek tabi ki. İkinci el fiyatlarının normale dönmesi için sıfır kmlerin fiyatı düşmesi lazım. Geçenlerde daha 1.5 motorlu bmw 418e millet şöyle iyi böyle güzel bu paraya 4 serisi (180bin lira ha) çok uygun diye konuşuyordu, almak istiyorlardı. Almayın 0km araç. Almayın. Önce 2009daki gibi ötv indirimi gelir, sonra fiyatları çekmeye çalışırlar. Çünkü bu ülke vergiden dönüyor, illa inecek. Halkımız da keko gibi 150bin+ 1.6 1.5 araçlara yapıştıkça bu kervan böyle gidecek. Ne ekersen onu biçersin. Hakettiğin şekilde yönetilirsin. Civic 50bin lira da olur bu gidişle, 1.4 passat 100 küsür lira olup millet 6 ay sıra bekledikçe.

Octane
23-07-2015, 15:16
0km 1.5 bmw 180bine yok satacaksa, adam e92 320d'ye kaç para isteyecekti? 30 bin lira mı? O da 80 90 lira istiyor tabi. E o zaman e46 330cuların günahı ne? Tabi 50bin isteyecek. E e30cuların da 25 istemesi çok normal. Sıfır type-r 55bin euroyken ep3 type-r 20 bin lira mı olacak? Tabi 60bin 70bin olacak. Bak, 0km mazda 6, 2 lt motoruyla 110lira, ikinci el 2010 modeli 45 lira. Niye? 90 lira olsa ötekiler gibi adam 20 daha kredi çeker sıfırını alır, olmaz olamaz yani o fiyatlar. Mercedes cla fluence motoruyla 120 liraya peynir ekmek gibi giderken adam e200k'ya ne isteyecek arkadaşım? 15 bin mi istesin?

can2k
23-07-2015, 15:19
otv + otvden kdv + her sene mtv + dünyanın en pahalı benzini
yaylalar yaylalar :icon_tup:

Mutu
23-07-2015, 18:48

Emin ol 23bin yazan bi golf4 e baktım. Düşmanım olsa ve 20ye düşse önermem. ÖYle bi arabaydı. İnsanların ar damarı çatlamış. Kötürüm arabalara yüksek yüksek fiyat yazıyorlar...

Erdem K.
23-07-2015, 20:06
bir ara s2k ilanlarinda bir galeriden yuksek fiyatta 5-6ilan vardi.
o zamanlar yuksek dedigimiz, piyasayi yukseltmeye calisiyorlar diye dusundugumuz ilanlar, guncel piyasada ucuz denecek hale geldi neredeyse...

arac sahibi arabasini satmadan once sahibinden.coma giriyor, bakiyor en ucuz araba x tl...oooo diyor bu dökuk araba x tl ise ben x+bla bla isterim !
boyle boyle piyasa yukseliyor. arac satislarinin eskisi kadar hizli oldugunu dusunmuyorum.hizli satis varsa, guncel fais piuasanin altina satilan araclardir...

Erdem K.
23-07-2015, 20:08
bazen ben de dusunuyorum...ayni araca sahip birkac arkadasimla sozlesip, ederi 3 lira olan arabalarimizi 5 liradan ilana koysak... nasilsa satma amacimiz yok, maksat piyasa yukseltmek :p

enes28
24-07-2015, 07:39
Ötv'nin artmasıyla gelen zamdan 10-15 yaşındaki aracın etkilenmemesi lazım. Şu an 2015 araca zam geliyorsa 13' 14' araçlar fiyat yükseltebilir mesela.
Ederinden fazla yazan araçların ilan tarihini de görüyoruz zaten:)
Bi ara bende al sat yaptım. Değerinde yazdığım araçlar fazla beklemiyo.

FreeCaptiv3
25-07-2015, 16:43

Kimin fakir kimin zengin olduğu seni ne ilgilendiriyor arkadaşım. ÖTV denen illet olduğu sürece ne 0 km araçların ne de ikinci elin fiyatı düşmez, düşemez. Ayrıca her arabanın ederi var. Sırf dışarıdan iyi gözüküyor ya da motoru ciğerli diye 98 model bir otomobile 30 bin veremem. Kimse kusura bakmasın. Ha, özel bir araçtır, ne bileyim üretimde değildir NSX gibi falan, o zaman verilir ama piyasada binlerce muadili olan bir otomobile o fiyatlar haram. Öte yandan alıcısı yok mu bu dızzo arabaların? Elbette ki var. İşte bizim insanımızın temel problemi de tam olarak bu. Mahallede X abi Zonda FiviF almış ben de alayım faça yapacam" kafasında bir sürü insanımız var. Yanlış isem düzeltin. Eğer insanımız otomobil alırken özentiliği kesip kendi ihtiyacına ve geleceğine yönelik seçimlerde bulunursa emin olun her otomobil ederi fiyatta satılır.

Not: Bu yazdıklarım GP siz Fivifler içindir.

typeRace
25-07-2015, 17:03
herşey sebebi artan vergi.. sıfır golf olmuş 90-100k...bırakında artsın 2.el.. 2010 da sıfır full civic alıyoduk 45 e .. şimdi oldu 80..

yok adam sahibindene girip bakıyomuşta fiyatı arttıyomuş filan hikaye bunlar.. sen 2010 da 20 liraya bi araba aldın diyelim sıfırıda 45 olsun ..yıl 2015 ne yapıcak adam 20 ye aldım diye aynı fiyatı mı yazsın.. aynı modelin sıfırı olmuş 80-90.. satsa 20 ye üzerine 60 lira koyması lazım.. eskiden sıfır ile ikinci el arasında bu kadar uçurum yoktu.. haliyle piyasada kendi içince dengesini sağladı..

MuratCan07
25-07-2015, 17:28
Babam 2006 da sıfır aldığı dobloyu artık satıp sıfır almak istiyor, yıllarca binerim nasılsa diyo.. sıfır fiyatlarına bakıyo bu paralara ev alınır diyip vazgeçiyo :D

OmerRS
25-07-2015, 18:04
Tamamen Türk milletinin en az paraya en gösterişl arabaya sahip olma isteğinden kaynaklanıyor:) Kimse bütçesinin yettiği mütevazi bir sıfır km araç almak istemiyor.

Haliyle kullanılmış araç satanlar da ellerindekini gerçekten para edecek birşey sanıyor. Kısaca 2. el araçlara yüksek paralar vermeyi bırakmak lazım.

TRueMK
25-07-2015, 18:29
ben en çok güldürende araba piyasasından yakınıp ağlayıp zırlayıp aracını satarkende o yakındığı fiyatlara koyanlar
o kişiler alırken ucuz temiz araba alır satarken üstüne 5 koyup piyasayı bozarlar sonra tekrar alma zamanı gelince yok piyasa artmış o kadar etmez falan filan

cabrioleter
25-07-2015, 19:01
varsa yoksaya vergiye bindiriyorsunuz da yavşak firmaların her sene halkı dürtmesine niye kimse ses çıkarmıyor?
ötv'nin yüzde 45 olduğu dilimde hiçbir artış olammasına rağmen bir buçuk senede 29bin liralık hyundai i10 37bin tl olmuş. üstelik bu süreçte avro 3.2lerden 2.8lere gerilemiş. her firmada durum aynı. 6-7 yıl önce almanyada 10bin avro olan araç bugün 13bin avro. senelik yüzde 2 gibi bir enflasyon payı giydirilmiş. Türkiyede ise senede bu kadar zam geliyor bir araca. bugün ötv ortadan kalksa 100 bin araba önce 65 bine düşer iki sene içinde 85-90 bini bulur yine. firmalar insan dürtmeye iyi alıştı. ötv indirimi zamanında zamlı araç sattı diye bir ton firma davalık oldu bu ülkede..

İbrahim33
25-07-2015, 19:17
@cabrioleter , markalar , kerizler nasıl olsa krediyi bastırıp alıyor bari zamı kitleyelim diye düşünüyor herhalde.

KOSEREN
25-07-2015, 19:19
Vay be 2-3 sene önce 36 liraya en donanımlı dizel astra h alınıyordu.Şimdi yumruk kadar i10 zor alınıyor.

ta_one
25-07-2015, 23:53
suan en fazla 40 lıra param var 2009 model makyajsız kasa leon u boyasız kazasızdı 36 ya verdım kırmızı alayım dıe suan delı gıbı arıyorum 40 lıraya kadar ama yok .(

Mutu
26-07-2015, 00:13
suan en fazla 40 lıra param var 2009 model makyajsız kasa leon u boyasız kazasızdı 36 ya verdım kırmızı alayım dıe suan delı gıbı arıyorum 40 lıraya kadar ama yok .(

Ben de twingomu 11.100e verdim. Verdikten sonra araba bulamayınca idareten aynısından alayım dedim. 2 tane daha pahalısına baktım. Piyasada çok leş araba var. Bu piyasada temiz araçların zamlanması normal diyorum bazen leşlere bakmaktan dönerken.

Bütçe yükseltiyorum hala benzer araçlar çıkıyor. En sonunda pederin de aracı satıp sıfır golfe gircem sanırım. =)

bymurat___61
26-07-2015, 01:11
Bilgi olsun dıye yazıyorum bır kardesıme 1997 model 1.4 ıs aldım grı renk klıma vr ve faal arac 2010 yılında 175 km deymıs sun thmını km en az 230 250 km cıvarı .

18.250 ye aldık. Arac kaportaa olaraak bıraak değişenı sokulen parca dahı yok. haayatımda gordugum en orjınal cıvıc. Ama apaçi ellerde kalmıs aracın her yerı led
gosterge kabloları felan.

Aractan gosterge tablosundan ayka aydınltmasının beslemesı alınmıs scma span 10 mtere led soktum . Bİldigin emek harcamıs apaçilik için. Gosterge ampullerını tktım fzlalıklrı attım. Klıma gostergesındekı 2 ampul yuzunden komple torpidoyu boşltıyon nerden baksan feln.

ama makınenın kasası tm k20 swaplık. Hıc basılmmısta. Dum duz mermı gıbı. 20 25 ısteyenlerı anlmıyorum yalnız.

Fatih
26-07-2015, 09:43
Bilgi olsun dıye yazıyorum bır kardesıme 1997 model 1.4 ıs aldım grı renk klıma vr ve faal arac 2010 yılında 175 km deymıs sun thmını km en az 230 250 km cıvarı .

18.250 ye aldık. Arac kaportaa olaraak bıraak değişenı sokulen parca dahı yok. haayatımda gordugum en orjınal cıvıc. Ama apaçi ellerde kalmıs aracın her yerı led
gosterge kabloları felan.

Aractan gosterge tablosundan ayka aydınltmasının beslemesı alınmıs scma span 10 mtere led soktum . Bİldigin emek harcamıs apaçilik için. Gosterge ampullerını tktım fzlalıklrı attım. Klıma gostergesındekı 2 ampul yuzunden komple torpidoyu boşltıyon nerden baksan feln.

ama makınenın kasası tm k20 swaplık. Hıc basılmmısta. Dum duz mermı gıbı. 20 25 ısteyenlerı anlmıyorum yalnız.

Yani sıkı pazarlık yapın mı diyorsunuz?
Şuan anlattığınız gibi bir araca kimse 22 den aşağı yazmıyor.
Size ne kadar fiyat vermişlerdi?

rebeloghy
26-07-2015, 12:25
Tamamen Türk milletinin en az paraya en gösterişl arabaya sahip olma isteğinden kaynaklanıyor:) Kimse bütçesinin yettiği mütevazi bir sıfır km araç almak istemiyor.

Haliyle kullanılmış araç satanlar da ellerindekini gerçekten para edecek birşey sanıyor. Kısaca 2. el araçlara yüksek paralar vermeyi bırakmak lazım.

Abi alttaki postta çok güzel yazmış Cabrioleter, bugün bir memur yada orta halli özel sektör çalışanı hangi 0 aracı alsın burun kıvırmayıp ?

İşin özeti son 10 yılda her şeyin fiyatı artarken GELİRLERİMİZ o oranda artmadı.

İnşaat yapan yaptı yaptı sattı, astra'dan 520 ye geçti.

Dişçisi diyetisyeni vs işler yapanı aynı şekilde. Güzel yere oto yıkama açan desen öyle.

Örnekler çoğalır , ancak çalışan bir işverene yada kuruma bağlı olan kesim yerinde saydı. 10 sene önce gücü Astra'ya denk gelen aile , bugün Dacia Logan'ı beğenmiyor diye eleştirilmeli mi ?

KÖROĞLU
26-07-2015, 12:38
Abi alttaki postta çok güzel yazmış Cabrioleter, bugün bir memur yada orta halli özel sektör çalışanı hangi 0 aracı alsın burun kıvırmayıp ?

İşin özeti son 10 yılda her şeyin fiyatı artarken GELİRLERİMİZ o oranda artmadı.

İnşaat yapan yaptı yaptı sattı, astra'dan 520 ye geçti.

Dişçisi diyetisyeni vs işler yapanı aynı şekilde. Güzel yere oto yıkama açan desen öyle.

Örnekler çoğalır , ancak çalışan bir işverene yada kuruma bağlı olan kesim yerinde saydı. 10 sene önce gücü Astra'ya denk gelen aile , bugün Dacia Logan'ı beğenmiyor diye eleştirilmeli mi ?

Hasar ve boya takıntım olmadığı için sanırım karlı bir alışveriş yapmışım :)

mart 2015 te 17 Bin'e 2006 Colt Coupe Otomatik aldım. Km 90.000 Di ve 80.000 e kadar servis bakımlı.

2.5 lira harcadım 2 parça boya + lpg + jant için. 20.000 e 4 hy + abs + otom cam + yarı otom. klimalı + araç aldım.

O ara honda jazz baktım 2002 pert leri 25 - 27 arasındaydı. (Hondacılar vurmasın hemen)

Şimdi bakıyorum adam 98 civic e falan istiyor 20 li rakamları :) Şahinler falan da o aralarda.

Bizdeki aldım satarken kar edeyim mantığı olduğu için bence piyasa yüksek.

ÖTV ile ilgili de şunu yazayım 99 depreminden sonra gelen her hükümetin üstüne yattığı geçici bir vergidir.

Ülkemizde (ben de dahil) ortalama olarak vergi kaçıran insanlar olduğumuz için devlet mevcut kaz ları yolma yoluna gidiyor.

O da yakaladığını (sıfır araç alan kaz lar) kafese sokup soyuyor.

Not: Kaz hakaret anlamında kullanılmamıştır maliye dilinde bir deyimdir.

bymurat___61
26-07-2015, 14:32
Yani sıkı pazarlık yapın mı diyorsunuz?
Şuan anlattığınız gibi bir araca kimse 22 den aşağı yazmıyor.
Size ne kadar fiyat vermişlerdi?

yanı sunu dıyım admlar satıcıydı. Hatta 18 e telefonda anlaştık bıle. Oglu sıkıntı cıkardı 18 ile 18.500 arasını bulduk. Zaten ben kasası ıcın bıle

20.000 onen koyarım o derce arac. Diyecegım oki acele etmıyecen. Kendım 1.6 ies kullanıcısıyım ben o zaman kadar arabamın 22 23 etcegıne ınanamzdım ama acıl sataım dıyım 20.500 hemen oğlenden verım akşama kadar gıdermiş.

Al satcı deılız 5 6 yıldır ies kullan ıyorum bır 5 6 yıl dah akullanmayı planlıyorum. Artık sıkıntı cıkaran akadar devam.

Korollacı
27-07-2015, 09:51
turkıyenın acılen araba uretmesı gerek yoksa bız bankalardan kredılerı yuksek faızle ceker ceker elın gavuruna verırız. sonrada aglarız 2. el nıye yuksek dıye. yuksek olur tabı pesın parayla dogusun kapısına gıdıyon adam burnundan kıl aldırmıyor ve en az 3 ay bekle. secımden once dıyorlardı yerlı oto su tarıhte cıkacak bılmem ne sımdı artık ses seda yok. anlamıyorum arkadas 80 mılyonluk memleketteyız o kadar zengın var yaw bı araba fabrıkası kurun be nedır amk cok mu zor. bazı calısıtıgımız yerlerının sahıblerı hakkında duyduklarımız ınsanı sok edıyor o kadar mal mulk servet var herıflerde en azından 2 kısı bı araya gelın bı araba fabrıkası kurun bı sahın dogan da mı yapamayacaksınız. bu kadar kafası calısan ınsan var ornek verım yaw ostım sanayıde demırden adam yapıyorlar teknık personelde memlekette var fabrıka kuramıyorsan barı 2 bılemedın 3 kısı gıdın satın alın. yada devlet desteklesın bu tarz ıse gırecek ıs adamlarını en azından arsa tahsısı vergı ındırımı zart zurt yapılır bı seyler.
hıc bı sey bılınmıyorsa bı ara jaguarı sattılar saabı sattılar land roverı sattılar herkes satıyor alın kardesım. hıntlı tata aldı bı hındıstan kadar olamadık adamlar fakırlıklerıyle nam salmıslar. en basıt ornek ulker grubu ıngılız cıkolata devını bılmem kac mılyon dolara aldı. lan ne yapcan ıngılteredekı cıkolatacıyı alsana bı araba fabrıkası getır o teknolojıyı memlekete ama yok ıste boyle bı kabadayı boyle bı babayıgıt yetıstırememıs memleket. bı ara jet fadıl vardı adam yapacam edecem dedı basladılar adamı karalamaya derken oda yalan oldu gıttı.
k.bakmayın konuyu bıraz dagıttım ama ıcımdekılerı sızlerle paylasmak ıstedım.

can2k
27-07-2015, 10:11
varsa yoksaya vergiye bindiriyorsunuz da yavşak firmaların her sene halkı dürtmesine niye kimse ses çıkarmıyor?
ötv'nin yüzde 45 olduğu dilimde hiçbir artış olammasına rağmen bir buçuk senede 29bin liralık hyundai i10 37bin tl olmuş. üstelik bu süreçte avro 3.2lerden 2.8lere gerilemiş. her firmada durum aynı. 6-7 yıl önce almanyada 10bin avro olan araç bugün 13bin avro. senelik yüzde 2 gibi bir enflasyon payı giydirilmiş. Türkiyede ise senede bu kadar zam geliyor bir araca. bugün ötv ortadan kalksa 100 bin araba önce 65 bine düşer iki sene içinde 85-90 bini bulur yine. firmalar insan dürtmeye iyi alıştı. ötv indirimi zamanında zamlı araç sattı diye bir ton firma davalık oldu bu ülkede..

bi aracın 3 bin euro zam alması başka bi durum,(neticede teknoloji, motor, yakıt tüketimi, donanım, mühendislik vs)
gerçekte 48.370TL olan araca 37.030TL vergi ödeyip 85400TL ödemek başka bi durum

İbrahim33
21-12-2016, 17:48
Horttt... Sürekli takip ettiğim bir esnaf. bu arabayı kaça aldı acaba merak ediyorum. iyice boku çıktı bu işin.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sadece-45.000-km-de-boyasiz-hatasiz-tr-dek-tek%2Cotomatik-vites-375399099/detay)

ufuksaracci
21-12-2016, 17:52
Horttt... Sürekli takip ettiğim bir esnaf. bu arabayı kaça aldı acaba merak ediyorum. iyice boku çıktı bu işin.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sadece-45.000-km-de-boyasiz-hatasiz-tr-dek-tek%2Cotomatik-vites-375399099/detay)

" Yok artık ...!" Turgay Şeren

Yigit-Y
21-12-2016, 18:13
İlana araç sahibi 45.000 km yi hac görevi için kabe etrafında dönmüştür dese bile etmez o para

Millet sıyırmış agalar :)

mehmetRS
21-12-2016, 18:50
Gerçekten bazı insanların durumu çok zor. İlanı aradım bulamadımda 30 küsür bin'e civic 1.6 ies vardı bir tane onu paylaşacaktım :D
Öyle dededen nineden felanda değil, bildiğin normal araba işte..

darkmoon
21-12-2016, 19:32
6 yıldır sahibindende ilanı olan satılmayan araçlar biliyorum.. artık hobi oldu bazen sahibindene girdim mi araba için değil herhangi başka bir şey için bile girdiğimde acaba o ilan duruyormu diye bakıyorum.. 6 yıldır adamlar yılmadan ilana koyuyorlar .. ilanın süresi doluyor başka bir ilandan yeniden koyuyorlar..

hatta o kadar unutuyorlarki 2015 yılında idi sanırım 2013 de trigeri daha yeni değildi yazmışdı adam her ilanda copy paste yaptığı için 2015 e kadar o yazı duruyordu sonradan kaldırdı o yazıyı.. :))

boş verin satan satıyor alanda alıyor.. ne araba alıcak adam etrafa para saçarak paraları çil çil dağıtarak öyle parayıda havadan kazanarak araba arıyor nede satıcılar ne öldürüyor fiyatı uçururlarsa arayan soran olmayınca el mahkum düşürüyorlar .. kısaca satmak isteyen satıyor almak isteyen alıyor..

sahibinden ilanları bana göre çoğu balon rakamlar .. önemli olan o balon rakamlar içinden doğru rakamlı aracı bulup alabilmek zaten zor olan bu..

camsemih
21-12-2016, 20:10
araba çok 45 binde gibi durmuyor fakat bu piyasada 2006 45 binde hatasız ES VTEC2 bence her zaman 42-43 satar. sen olsan verirmisin bu parayı diyenlere sende olsa bu arac kaç para istersin diye soru sorarım bende.

camsemih
21-12-2016, 20:13
374706517 ilan numarası , bu araç 68 binde fakat ondan daha iyi duruyor.

ahmetakbayir
21-12-2016, 20:27
şimdi bu es7 50k yazmış ben fb7 ye kaç yazayım nasıl bir piyasa nasıl bir ticaret anlamadım ki

220T
21-12-2016, 20:33
6 yıldır sahibindende ilanı olan satılmayan araçlar biliyorum.. artık hobi oldu bazen sahibindene girdim mi araba için değil herhangi başka bir şey için bile girdiğimde acaba o ilan duruyormu diye bakıyorum.. 6 yıldır adamlar yılmadan ilana koyuyorlar .. ilanın süresi doluyor başka bir ilandan yeniden koyuyorlar..

hatta o kadar unutuyorlarki 2015 yılında idi sanırım 2013 de trigeri daha yeni değildi yazmışdı adam her ilanda copy paste yaptığı için 2015 e kadar o yazı duruyordu sonradan kaldırdı o yazıyı.. :))

boş verin satan satıyor alanda alıyor.. ne araba alıcak adam etrafa para saçarak paraları çil çil dağıtarak öyle parayıda havadan kazanarak araba arıyor nede satıcılar ne öldürüyor fiyatı uçururlarsa arayan soran olmayınca el mahkum düşürüyorlar .. kısaca satmak isteyen satıyor almak isteyen alıyor..

sahibinden ilanları bana göre çoğu balon rakamlar .. önemli olan o balon rakamlar içinden doğru rakamlı aracı bulup alabilmek zaten zor olan bu..
Dizel sw Exeo,Winrar'ın deneme sürümü gibi,sürekli çıkıyor.:)

darkmoon
21-12-2016, 20:43

bir tane sebring cabrio var bende vectra varken düşünüyordum vectra üstüne en az 6-7 araba değiştirdim o araba hala satılıkda o fiyata bir 20 yıl daha satılıkda kalır.. :)

darkmoon
21-12-2016, 20:44

exeo daha toy 3-4 sene oldu :)

Kadyr
21-12-2016, 21:04
Yukarda arkadasin dedigi gibi bu fiyatlara satiliyorsa yani alan varsa bizlere mustahak ne diyelim. Cogu kiside arabadan anlamayan adamlar bu alicilar yani. Bilerek cahillik bunlarinki