PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 350z

Oz`
10-11-2005, 01:28
http://www.jtuned.com/media/gallery%2Farticles%2FMackin%20350Z%2F001%2Ejpg

http://www.jtuned.com/media/gallery%2Farticles%2FMackin%20350Z%2F006%2Ejpg

http://www.jtuned.com/media/gallery%2Farticles%2FMackin%20350Z%2F005%2Ejpg

http://www.jtuned.com/media/gallery%2Farticles%2FMackin%20350Z%2F009%2Ejpg

Engine
ARC Induction
ARC Titanium Cooling Panel
ARC Radiator
ARC Oil Catch Can
ARC Radiator Cap
ARC Oil Cap
Fujita Air Intake Pipe
HKS Hi Power Titanium Tip Exhaust System
Apexi S-AFC II D1 Series
HyperGround Wires Gold
Project µ Brake Reservoir cover
Top Fuel Power Neo
Stillen Engine Torque Damper Brace
350EVO Throttle Body
Nismo Header
Nismo Cams
Carbon Fiber Engine Cover
Tein Hood Damper
Polish Intake Manifold (injen)
Mines Test Pipes
Titanium Bolts

SusPension
Tein Type Flex Coilover Kit
Tein EDFC
ARC Titanium Front Strut Bar
Cusco Front Sway Bar 35mm
Cusco Rear Sway Bar 22mm
Cusco Front Camber A Arm
Stillen Rear Camber Arm
Stillen Rear Toe Arm
GT Spec Aluminum Front Lower Tie Brace
GT Spec Aluminum Rear Lower Tie Brace
GT Spec Aluminum Rear Lateral Arm Brace

Breaks
Project µ 6 Piston Front Brake Kit
Brembo 2-Piston Brakes Rear
Project µ 355mm SCR-PRO Front Rotors
Project µ SCR Rear Rotors
Project µ B-Force Pads Front & Rear
Project µ Teflon F & R Brake Lines
Project µ G-Four Brake Fluid

Whells / Tires
Volk Racing LE37T G. Black/Polished Lip 19x9.5 (F)
Volk Racing LE37T G. Black/Polished Lip 19x10.5 (R)
255/35/19 Toyo T1-R (F)
285/35/19 Toyo T1-R (R)

Exterior
Ing’s N Spec Front Bumper
Ing’s N Spec Side Skirt
Ing’s N Spec Rear Skirt
Seibon Carbon Fiber Trunk
Top Secret Carbon Fiber Hood
Carbon Fiber B-Pillar Panel Overlay
ARC Aluminum Under Panel
Ganador CF Mirror
JDM Antenna

İnterior
Bride Ergo II Gradation Seats
RSW Reinforcement Bar Chrome
RSW Optional Center Bar Chrome
Takata Racing Harness
Takata Shoulder Pads
Splash Racing Steering Wheel Hub
Momo Jet Black Steering Wheel
Signal Race Quick Release
Nismo Horn Button
ARC Titanium Shift Knob
Carbon Fiber Gauge Cover
C’s Short Shifter
Kenwood DDX7015 Double Din TV/DVD
Kenwood 6 ½ side speaker KFC-X178
Kenwood 6 ½ rear speaker KFC-X178
Kenwood ¾ Component Tweeter SFC-XT14
Sony Xplode Subwoofers 10”
Custom under bar subwoofer box.

RPS13
10-11-2005, 01:36
oh ozgun saol be :) on viraj demirinin standardini takarsak benim icin muhtesem bi daily drive olur :)

Oz`
10-11-2005, 01:46
olabilir :)

Jehuty
10-11-2005, 04:28
offf diyorum başka birşey diyemiyorum jantlarla can evimden vuruldum :D
birtanede burada füme yada gri yüklüyorlardı onun akibetinden haberi olan var mı ?

Manimillion
10-11-2005, 06:24
Reno motorlu japon tenekesi...

Oz`
10-11-2005, 10:08
ama skyline dada aynısı var:)

T-MIVEC
10-11-2005, 10:39
çok iyi ya

Jan™
10-11-2005, 16:22
bumudur bence budur abi... son nokta makina :D

Manimillion
10-11-2005, 17:04
Araba bir kez spor otomobili olmasi icin cok agir. Sacma olan sey bu kadar agir araba yapmislar, 2 kisilik sadece... Allah akil fikir versin. Tipi guzeldi, hergun 120310 tane gormekten artik normal hale geldi tipi.

RPS13
11-11-2005, 00:17
araba otomatik galiba bu arada a.k. ya manimillion japon V6 kullandiysa bi arabada bi problem var demektir japon otomobilinden cok uzak.. ama $asisi baya shu an e$i benzeri bulunmaz bi$i skyline $asisinin ustten desteklenmi$i yani anasinin nikahi... zaten sr20det'e nos basinca 350z'den baya hizli oluyo s14 kasa hemde 1250kg agirligiyla bide 1150kg s13'e sr20det koyarsan baya stock halinle gecersin yani stock 180sx 350z'yi baya kor eder tabiki 150-160'a kadar ;)

cem
11-11-2005, 01:22
Çok güzel bi çalışma :)

Manimillion
11-11-2005, 01:58
araba otomatik galiba bu arada a.k. ya manimillion japon V6 kullandiysa bi arabada bi problem var demektir japon otomobilinden cok uzak.. ama $asisi baya shu an e$i benzeri bulunmaz bi$i skyline $asisinin ustten desteklenmi$i yani anasinin nikahi... zaten sr20det'e nos basinca 350z'den baya hizli oluyo s14 kasa hemde 1250kg agirligiyla bide 1150kg s13'e sr20det koyarsan baya stock halinle gecersin yani stock 180sx 350z'yi baya kor eder tabiki 150-160'a kadar ;)

En azindan ayda bir kez Skyline kullanma imkanim oluyor, Japon otomobilinden uzak kaldigimi sanmiyorum 276hp olan 3.5 VQ Serisi motorlari, acaip kotu motor. Zaten bu motoru Sentra disinda herseyin icine tikmislar. Araba'nin sasisi guzel ama zaten Skyline in sorunuda agir olmasi. Agir olan araba pistte okadar iyi sonuc vermez.

RPS13
11-11-2005, 02:23
acaip kotu motor dedigin motordan twin turboyla 800hp cekmeye basladi bile APS miydi firmanin adi indirmi$tim dyno videolarini 3ay once felan balansi ii olsun bosver gerisini balansi ii yapilmis duzgun toplanmis her makine ii bi managementla herseyi yapar yeterki blok a$iri besmeleye musait olsunki VQ35 cok musait 3.9L stroker kiti felan var makinenin hemde yine turbo yapmak icin zannetmiyorum acaip kotu motor denilip gecilecek kadar basit oldugunu yalnizca yontem farkli eski bildigimiz bloklara gore ;) rb26dett icinde 3litre stroker kiti var diyceksin tamam ama hacim arttikca olaylar degisiyo mekanik stres artiyo ***** skyline 9000rpm donebilir ama bu donemez yada donmemeli ;)

Manimillion
11-11-2005, 04:19
acaip kotu motor dedigin motordan twin turboyla 800hp cekmeye basladi bile APS miydi firmanin adi indirmi$tim dyno videolarini 3ay once felan balansi ii olsun bosver gerisini balansi ii yapilmis duzgun toplanmis her makine ii bi managementla herseyi yapar yeterki blok a$iri besmeleye musait olsunki VQ35 cok musait 3.9L stroker kiti felan var makinenin hemde yine turbo yapmak icin zannetmiyorum acaip kotu motor denilip gecilecek kadar basit oldugunu yalnizca yontem farkli eski bildigimiz bloklara gore ;) rb26dett icinde 3litre stroker kiti var diyceksin tamam ama hacim arttikca olaylar degisiyo mekanik stres artiyo ***** skyline 9000rpm donebilir ama bu donemez yada donmemeli ;)

RB Serisi motordan bahsetmioruz burada VQ dan bahsediom, evet VQ kotu motor, o 800 hp icin ne kadar internaller eklendi bakalim. Paran olursa Sahin'ide 800hp yaparsin, buda Sahin in motorunun Dunya'nin en iyi motoru oldugunu kanitlamaz. Sende Nisan lara karsi biraz on yargin var sanirim anlasilan. Bu gune kadar Allah'a sukur, A dan Z ye bir cok otomobil e sahip oldugumdan vede bunlari sokakta degil pist te limitlerine kadar kullanma imkanim oldugundan, bende boyle bir on yargi soz konusu degil, kotu olan birseye kotu demeyede cekinmem ;) Gel benle 2 gun durmadan tartis hala kotu derim :heyoo:

ali
11-11-2005, 14:59
Ya özgüncüm böyle 350Z felan güzelde, bi de turbo vtec in motorunda ne var ne yok onları yazsan ;)

emreekin
16-11-2005, 15:18
çok basariliii kutluyorzzzz....

AyB_Tv
17-11-2005, 18:08
aaa bu bnm jantıma benzio çok :)

yannız alet fenaaa...şu veteheyide dıştan şööle yapsana olm :D

AyB_Tv
17-11-2005, 18:09
daha msj yazamıorm bide araba deerlendrirom yaa iimi :) [ bunu silin fazla oldu :D ]

RPS13
18-11-2005, 02:34
RB Serisi motordan bahsetmioruz burada VQ dan bahsediom, evet VQ kotu motor, o 800 hp icin ne kadar internaller eklendi bakalim. Paran olursa Sahin'ide 800hp yaparsin, buda Sahin in motorunun Dunya'nin en iyi motoru oldugunu kanitlamaz. Sende Nisan lara karsi biraz on yargin var sanirim anlasilan. Bu gune kadar Allah'a sukur, A dan Z ye bir cok otomobil e sahip oldugumdan vede bunlari sokakta degil pist te limitlerine kadar kullanma imkanim oldugundan, bende boyle bir on yargi soz konusu degil, kotu olan birseye kotu demeyede cekinmem ;) Gel benle 2 gun durmadan tartis hala kotu derim :heyoo:
para veriyim sahin motorundan 800hp cek diycem agir olucak bence senin VQ serisi makinelere kar$i onyargin var tamam RB serisine gore daha verimsiz sacma bi blok en azindan V6 olmasina ragmen verimsiz kesinlikle kotu bi motor degil 800hp icin ne kadar internal eklendiginide soyleyim forged piston ve kollar ve beraberinde gelenler.. herneyse onemli degil AdanZye bicok otomobile sahip olup onlari pistte zorlamis olman sana makine muhendisi edasiyla konu$ma yetkisi veriyosa guzel bi$i ben henuz senin kadar profesyonel olamadim amatorum ben biliyorum diyede konu$mam yalnizca $ahsi fikrim sen buna onyargi demi$sin yada dememi$sin benim baki$ acimdan bi$i farketmez
kotu dedigin motor VQ35'i de VQ35DETT olarak GT500 yari$larinda yari$tiriyo nismo biliyosundur heralde ve o kadar muhendisin yari$mak icin o blogu sectigi bi ortamda sana bana o VQ serisi makineye iyi yada kotu demek du$mez neyin ne oldugunu ispatlamak uzere oraya cikip yari$iyolar...herneyse lafi daha fazla uzatmayim kullanimi yayginla$iyo zaten yakin zamanda kendini belli eder...

MiaMi
18-11-2005, 10:54
Çok iyi fenaaaaaaa

imprezaWRC
19-11-2005, 09:21
Reno motorlu japon tenekesi...

Bildiğim kadarıyla o motor Renault-Nissan ortak yapımı , yani ne tam Fransız ne de tam bir Japon.