PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Galaxy A7 Mi Samsung Galaxy S5 Mi

AyrtonSenna
21-07-2015, 16:50
Sevgili abilerim ve kardeşlerim akşam Allah nasıp ederse a7 yada s5 alıcam sizce hangisini almalıyımm uzun süreli kullanmaya düşünüyorum sizce hangisi tercih ediyim 2 telefondan birini kullanan varsa çok sevimirim düşüncelerini aktaran olursa çok sevinirm:D

S5
http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/SM-G900FZWATUR
A7
http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-a/SM-A700FZKATUR

Berkan
22-07-2015, 01:55
S5 kullanıyorm bayadır. a7yi bilmiyordum ozellik olarak bakınca ama s5in yanına yanasacak kıvamda degil. ayrıca s5'in su ve toz gecirmeme gibi artısı mevcut ancak ekranı ne yap et kırmamaya elinden düşürmemeye bak ( benimki mesela aha gitti dedigim yerlerde sapa saglam cıktı hiç imkan vermedigim sekilde araban inerken dümdüz düştü catladı dış ekran :D ) ölüsü 400-500 liradan başlıyor ekran degişimi :D

AyrtonSenna
22-07-2015, 07:18
S5 kullanıyorm bayadır. a7yi bilmiyordum ozellik olarak bakınca ama s5in yanına yanasacak kıvamda degil. ayrıca s5'in su ve toz gecirmeme gibi artısı mevcut ancak ekranı ne yap et kırmamaya elinden düşürmemeye bak ( benimki mesela aha gitti dedigim yerlerde sapa saglam cıktı hiç imkan vermedigim sekilde araban inerken dümdüz düştü catladı dış ekran :D ) ölüsü 400-500 liradan başlıyor ekran degişimi :D

Berkan abi yorumun için teşekkür ederim akşam almadım kime sorduysam herkes kararsız kaldı çoğu senin gibi s5 dedi o zaman Allah nasıp ederse bugün için ayırmıştım beyaz s5 onu gidip alıcam ekran için ise yapılacak tek iş var mağazada teklif etmişlerdi 80 tl karşılığında sigorta yapalım diye teklif ettiler herşey dahilmiş birde onu yaptırırsam camı garantiye almış oluruz sürekli korkuyla kırıldı kırılacak diye dolaşmam artık:D

evrendogu
22-07-2015, 07:27
Samsung alma derim. Sebebi, tutarsız ve yavaş arabirimi ve plastik bir cihaza göre parçalarının pahalı oluşu. Alternatif olarak HTC ve Huawei bak.

AyrtonSenna
22-07-2015, 07:35
Samsung alma derim. Sebebi, tutarsız ve yavaş arabirimi ve plastik bir cihaza göre parçalarının pahalı oluşu. Alternatif olarak HTC ve Huawei bak.

Evren abi bilmiyorum bende mi var bu özellik Htc ve Huawei'nin tasarımlarından dolayı bir iticilik var yoksa özellik fiyat bakımından iyi telefonlar parasınının hakkını veren telefonlar çevremde kullanan var ama işte benimkide kıllık tasarımdan dolayı.Lg benim gözümde aynı hyundai kia kardeşliği gibi iki markada aynı altyapı ama gel gör ki tasarımda samsung daha iyi:D

onursumer
22-07-2015, 07:37
A7 note4 ayarında, o boyutta ve performans olarak yakın bir cihaz note ozelliklerini aramayıp , büyük ekran birşeyler istiyorsan iadeal

S5 biraz daha boyut olarak küçük performans olarak dağlar fark yok , ekstrası su geçirmezlik

Berkan
22-07-2015, 07:44
Sigortayı aynen al 80'i ver hiç acıma :) dışınada şundan al http://www.spigen.com.tr/Spigen-Samsung-Galaxy-S5-Kilif-Slim-Armor-Serisi,PR-1079.html

bide yanına bir tane micro sd hafıza kartı edin resimleri vs. içine saklarsın gereksizce hafızası dolmaz telefonun

ayrıca

arabarimi yavaş derken çok muhtemel S5 ve sonrasıyla tanısmadıgınızı var sayıyorm yada güç tasarrufu modundan cıkarmıyorsunuzdur.

alfa nası parca pahalı diye yaftası yapıştıysa, samsung dedinmi vay efendim 1-yavaş arayüzü 2-plastik ama; oluyor hemen. 1 sene olacak nerdeyse takıldıgını bilmiyorum telefonun. ferah ol bilmem kacıncı samsungum daha problem bir yaşamadım.

aslanneron
22-07-2015, 08:24
4 senedir samsung kullanıcısıyım hemde canını alarak kullanırım :D ilki s3 dü gerçekden şarj vs sıkıntı çektim 2.ayda note 2 aldım 2 sene banamısın demedi düştü kalktı hep işine devam etti kasa vs yıprandı ama 2. Kat merdivenlerinden bile düşmüşüğü var ekran hiç bir şey olmadı ne ekran filmi nede kılıf kullanırım şuan annem kullanıyor ve fazla bile geliyor

gidip note edge aldım dedim samsungdan şaşılmaz bunu note 2 den fazla aktif kullanıyorum şarjı falan muazzam hem farklı bir tasarım . Samsung bana göre bu işi biliyor

Alacagın telefonlara gelince A serisi yeni çıkıyor farklı bir segment S serisi samsungun güvendigi bir seri bir amiral gemisi denilen cinsden ikiside yüzünü kara çıkarmaz memnun kalırsın

https://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-S5-vs-Samsung-Galaxy-A7 Burdada özellikleri bakımından karşılatırmları var

PiscocuK
22-07-2015, 08:47
daha önce samsung kullandın mı bilmiyorum ben uzun süredir samsung kullandığım için A7 yi biraz yadırgadım
babalar günü için babama aldım ve biraz kurcaladığım bazı kendimce önemli olan minik eksikliklerini gördüm ilk elime aldığımda

sol alt dokunmatik tuş genel olarak samsunglarda menüyü açarken A7 de orta tuşa basılı tutmuşssun gibi tüm pencereleri kapatma özelliğine yarıyor
diğer bir detay ise ikaz lambasının yanmaması..yani şarja takınca da tlf elinizde olmadığında mesaj arama vs geldiğinde de ekranı açmadan görebileceğiniz minik uyarı ledi yok

bunlar ilk elime aldığımda dikkatimi çekenler oldu.Tlf alıp şarja taktığım için farkettim bazı şeyleri.

genel olarak samsung iyidir s4 ve sonrası ne olursa tavsiye ederim
şimdiden hayırlı olsun

Berkan
22-07-2015, 09:07
daha önce samsung kullandın mı bilmiyorum ben uzun süredir samsung kullandığım için A7 yi biraz yadırgadım
babalar günü için babama aldım ve biraz kurcaladığım bazı kendimce önemli olan minik eksikliklerini gördüm ilk elime aldığımda

sol alt dokunmatik tuş genel olarak samsunglarda menüyü açarken A7 de orta tuşa basılı tutmuşssun gibi tüm pencereleri kapatma özelliğine yarıyor
diğer bir detay ise ikaz lambasının yanmaması..yani şarja takınca da tlf elinizde olmadığında mesaj arama vs geldiğinde de ekranı açmadan görebileceğiniz minik uyarı ledi yok

bunlar ilk elime aldığımda dikkatimi çekenler oldu.Tlf alıp şarja taktığım için farkettim bazı şeyleri.

genel olarak samsung iyidir s4 ve sonrası ne olursa tavsiye ederim
şimdiden hayırlı olsun

abi yenilerin alayında öyle oldu sol dokunmatik tüş arkada calısan programları acıyor

PiscocuK
22-07-2015, 09:09
abi yenilerin alayında öyle oldu sol dokunmatik tüş arkada calısan programları acıyor

hadi ya.ben şuan note 3 kullanıyorum 1,5 seneyi geçti gayette memnunum note 5 çıkartırlarsa onu alırım diyordum.eğer yenilerde o tuş arkada çalışan prg açıyorsa alışana kadar baya tersimiz dönecek :)

Kahn23
22-07-2015, 09:10
Ben de Iphone'dan sonra S5 kullanmaya başladım. Ama fotoğraf çekme haricinde bi eksikliğini görmedim. Bence ederinin hakkını veren cihaz.
Şarj'ı da gayet iyi. Ama iphone'dan sonra en çok aradığım özellik internette başa dönmek için yukarı dokunduğumda en başa çıkardı samsungta bu yok :(

Berkan
22-07-2015, 09:34
hadi ya.ben şuan note 3 kullanıyorum 1,5 seneyi geçti gayette memnunum note 5 çıkartırlarsa onu alırım diyordum.eğer yenilerde o tuş arkada çalışan prg açıyorsa alışana kadar baya tersimiz dönecek :)

bende alısana kadar 2-3 gün ugrasmıstım aynen abi hatta o tusa basılı tutunca menüyü acıyor farkı o :)

bu arada kaan o dedigin olması lazımda bulamıyorm suan telefonun tepesine tık tık dokununca sayfayı en üste cekmesini diyorsan :D

MCN21
22-07-2015, 10:28
S5 ile a7 kiyaslanmaz ama sansiniz varsa baska marka bakin derim.

yigit06
22-07-2015, 10:33
sony xperia z1

MiaMi
22-07-2015, 12:13
Eski telefonlardan uzak durun Z1 tamam zamanının iyi makinası ama alınmaz.

Samsung S3 kullanıyorum 4 senedir bir defa yolda bırakmadı halen beton gibi şarjı. Geçenlerde yeğenle camdan bakıyordum duvarla petek arasına düşürdüm telefonu dik düştü camı çatladı sağlık olsun. Değiştireceğim yakında telefonu eğer imkan varsa Sony Xpreia Z3+ alın high end olmuş.

A7 bildirim ledi olmadığından alınmaz,insanın canı oluyor bildirim ledleri prgoramsal farklı ışık bu bir nimet :)

Note 4 veya S6 düşünüyorum.

onursumer
22-07-2015, 12:38
Eski telefonlardan uzak durun Z1 tamam zamanının iyi makinası ama alınmaz.

Samsung S3 kullanıyorum 4 senedir bir defa yolda bırakmadı halen beton gibi şarjı. Geçenlerde yeğenle camdan bakıyordum duvarla petek arasına düşürdüm telefonu dik düştü camı çatladı sağlık olsun. Değiştireceğim yakında telefonu eğer imkan varsa Sony Xpreia Z3+ alın high end olmuş.

A7 bildirim ledi olmadığından alınmaz,insanın canı oluyor bildirim ledleri prgoramsal farklı ışık bu bir nimet :)

Note 4 veya S6 düşünüyorum.

note5 lansmanı yapılsın bekle :) beğenmessen ki sanmıyorum ama s6 alırsın :D

Eworen
22-07-2015, 12:42
S5 komple plastik soyulma sıkıntısı kesin eldeki hassasiyatı ile alakalı berbat kelimesi kifayetsiz kalır oyuncak telefondan hallice
S6 bi hayli düzeldi kalite arttı ama halen rakiplerinden çok geride
Lakin S6 yı zaten geçtim de S5 donanım olarak S6 çıkmasına rağmen en iyiyim telefon kadar iyidir
A serisi metal çerçeve kullanıyor çok inceler gayet şık duruyorlar ama özellik olarak S5 kadar iyi bi telefon değil
Tabi bu arada S5 in görsel rakibi A5 dir A7 bildiğiniz note kadar
Seçim kişisel özellik bakımından S5 halen daha iyi ama A5-A7 çok daha şık

AyrtonSenna
22-07-2015, 12:51
Herkese yorumları için çok teşekkür ederim işte olduğum için sağolsun annemi aradım teknosaya gönderdim almış biraz önce s5'i sigortasınıda yaptırmış akşam bakalım telefonu inceliyecem inşallah memnun kalırım.:D

Not:Şuanki telefonumdan hız bakımından kesinlikle iyi olacağına eminim (İphone4)

Emrecan-R
22-07-2015, 13:15
Snapdragonlu s4 um var kastigini gormedim ben

skunk 2
24-08-2015, 16:02
zenfone 6 tavsiye ederim fiyatının çok çok üstünde bir cihaz.kullanıyorum bayadır çok memnunum.adamlar yapmışlar hemde fiyatı uygun :)

SpeedlinE™
26-08-2015, 12:35
hayırlı olsun s5 :icon_tup:

OMTechJr.
26-08-2015, 13:52
bende şuan ip4 kullanıyorum kaç sene oldu alalı bilmiyorum ama değiştiricem artık. bende a7 düşünüyorum ciddi yakışıklı telefon kasası itibari ile. S5'e de muadil bakıyorum. kullanım yorumlarını, ilk izlenim,ve uzun kullanım olarak bi ara dillendirirsen sevinirim ama diğer telefonlarla kıyas olarak değil ip4 ile kıyaslayarak :)

Hayırlı olsun güle güle kullan :)

dc_crx
26-08-2015, 14:45
A7 kullanıcıyım gayet memnunum çok çok güzel bir telefon.

OMTechJr.
26-08-2015, 15:00
ısınma gibi bir sorunu var mı? birde yoğun kullanımda şarjı ne kadar gidiyor? şarjı bitince full dolma süresi ne civarda. şimdilik bu kadar aydınlatsanız kafidir.

ümitech
26-08-2015, 16:11
note 5 tecrübe eden oldu mu? iphone fanatikleri kullanabilir mi?
samsung ların cayır cayır kastıgını bilmeyen yok gibi , note 5 dede böyle sorunlar olur mu ki? alıpta pişman olmayalım.

dc_crx
26-08-2015, 16:14
ısınma gibi bir sorunu var mı? birde yoğun kullanımda şarjı ne kadar gidiyor? şarjı bitince full dolma süresi ne civarda. şimdilik bu kadar aydınlatsanız kafidir.

cihazda ısınma var tabi ki çok ince oluşu bu yönde dezavantaj ama 1 dk tel kilitleyip koyman soğumasına direk etken kasası metal olduğu için aleminyum alaşımlı direk soğuyor pili ben çok memnunum iş yerinde sarjsz 3 bölüm dizi bitiriyorum wifi açık şekilde internet üzerinden... sarjı tam hatırlamıyorum ama uzun zaman beklenmiyor tam dolum olması için o yönünden iyi

OMTechJr.
27-08-2015, 09:54
cihazda ısınma var tabi ki çok ince oluşu bu yönde dezavantaj ama 1 dk tel kilitleyip koyman soğumasına direk etken kasası metal olduğu için aleminyum alaşımlı direk soğuyor pili ben çok memnunum iş yerinde sarjsz 3 bölüm dizi bitiriyorum wifi açık şekilde internet üzerinden... sarjı tam hatırlamıyorum ama uzun zaman beklenmiyor tam dolum olması için o yönünden iyi

Çok güzel oldu bu bilgiler. Bazıları aşırı ısınma durumundan bahsetmiş birde ısınınca takılma yapıyor deyince kafam karıştı ondan sordum. Bu hafta almayı düşünüyorum alınca bende izlenimlerimi paylaşırım.. İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ettim :)