PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet Işığım Anlık Uyarı Verip Sonra Sönüyor

kimbubye
23-07-2015, 15:34
Merhabalar,

Audi 100 TDI kullanıcısıyım. Bugün ilginç birşeyle karşılaştım yorumlarınıza ihtiyacım var.

Yolda giderken biraz yüksek devirli kullanmaya başladığım an hararet uyarı lambam yanıp sönmeye başlıyor, deviri düşürdüğümde 3 saniyede sönüyor. Ve bu olayı tekrarlayınca aynı döngü başlıyor.

Ama sorun şurda aracımın hararet göstergesini 75 derecenin üzerinde hiç görmedim desem yeridir.

Gösterge motor soğukken doğru gösteriyor, ısınınca da kademeli olarak artıyor, yani müşürümde bi anormallik olduğunu düşünmüyorum.

Bu uyarı ile ilgili yorumlarınızı rica ediyorum.

Oznsrl
23-07-2015, 17:20
bence 75 derecenin üstünü göstermiyor genelde 90 100 arası olur çoğu araçta bu sıcaklık

RedCan
23-07-2015, 18:46
Termostatı kontrol edin derim.

kimbubye
24-07-2015, 19:06
@oznsrl : tam emin degilim ama yazlik kislik olaylari var diye biliyorum. Yani arac calisma sicakligini yazin belli dereceye sabitlemeye calisiyor, kisinda ayni sekilde diye biliyorum. Belli bir derecenin ustune cikmiyor gibi bir durum mumkun mudur? Sonucta diger ara kademeleri gosteriyor. Kaffam karisti :)

@redcan : sivi kacagindan supheleniyorum. Sistemin tum suyunu tahliye edip, temizlemeyi de dusunuyorum. Bunu makine ile yapan yerler varmis. Bilginiz var mi acaba? Tum sistemi temizleyip hortum ve baglantilari yenilemeyi dusunuyorum.