PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Hakkında ACİL

İzzet Göçmen
23-07-2015, 21:00
Kusura bakmayın acil biraz,Yarına almamız gerekli Evdeki klimalarımızın miyadi doldu artık.

2.500 TL Civarinda 12.000 BTU klima ne alabiliriz..Isıtma sogutma önemli mitsubishi geciyor aklımdan ama..

korkmazz
23-07-2015, 21:22
bir klimacı olarak söylüyorum kesinlikle mitsubishi inverter alın :)

_FrKn_
23-07-2015, 21:24
İmkan varsa tabi ki mitsubishi.

İzzet Göçmen
23-07-2015, 21:49
bir klimacı olarak söylüyorum kesinlikle mitsubishi inverter alın :)

Peki söyle bi soru daha sorayım baymak klimamız vardı 10 12 yıllık E4 arızası verdi baktırdık gaz kalmadıgını söyledik ki yoktuda kapanıp duruyordu simdi bastırdık klima en altta bile olsa 28 29 dereceden asagı inemez oldu Ki e4 arızası kompresör diye geciyor..

Muhakakk mıtsubishi alıcam evimiz 120+ tüm kapıları acıp sogutmayı planlıyoruz zaten bundada öyle yapıyorduk yarıyolda bırakmasını istemiyorum model ne örerirsiniz. Cok soru sordum kusura bakmayın

Yigit-Y
23-07-2015, 22:27
Toshiba mitsu alarko carrier gerisi teferruat :)

cabrioleter
23-07-2015, 22:37
bu samsungun üçgen şeklinde çıkardığı dijital inverterlü dediği klimalar nasıldır? fiyatları çok uygun samsung dediği gibiyse de çok ekonomik.. inverter klima soğutmada 12 saat çalışsa ay sonu faturaya ne kadar etki eder?

Canselmo
23-07-2015, 22:39
Mitsubıshı alın pahalı ama en iyilerden iyisi :)

Korollacı
24-07-2015, 07:56
bence yerlı marka alın vestel mesela neden hıc kımse vestel onermıyor cok mu dandık bızım dukkanda var gayet memnunuz vede ucuz

can2k
24-07-2015, 07:58
klima mitsubishi inverter
araba da evo alın :cool:

Berkan
24-07-2015, 07:59
ofisin tüm yerinde mitsubishinin klimaları var tüm gün 8-18 deli dana gibi çalısıyor banamısında demeden titreticek kıvama getiriyor hergün :D

can2k
24-07-2015, 08:06
ofisin tüm yerinde mitsubishinin klimaları var tüm gün 8-18 deli dana gibi çalısıyor banamısında demeden titreticek kıvama getiriyor hergün :D

adeta görsel bir şölen mi :)

Berkan
24-07-2015, 08:09
adeta görsel bir şölen mi :)

buzsal sölen :hehe:

Ome_RS
24-07-2015, 08:30
daikin de iyidir. Şirkette daikin var maşallahı var.

İzzet Göçmen
24-07-2015, 08:35
Daikin veya Mitsu arasındayım 2 bayiye gidip bu işi bitirmem lazım bu gün sıcaklardan uyuyamıyorum :) Servis kalitesi cok ama cok önemli karsımda muhattap bulmam lazım bi sorunda.

KÖROĞLU
24-07-2015, 08:36
12000 BTU ile 120+ evi nasıl soğutuyorsunuz ben oraya takıldım :)

Olsun olsun 30 m2 falan yeri etkili şekilde soğutur ancak.

Dükkanda SEG var 2 senedir çatır çatır çalışıyor, evde de market işi blueline var o da işini yapıyor fazlasıyla.

İyisi olsun bütçe de sorun yok derseniz herkes yazmış mitsubishi noktayı koyar :)

İzzet Göçmen
24-07-2015, 08:41
bence yerlı marka alın vestel mesela neden hıc kımse vestel onermıyor cok mu dandık bızım dukkanda var gayet memnunuz vede ucuz

Ögrencilik dönemimde fabrikasında 1 ay calısmak gibi bi hata yapmıstım lanet olsun hayatta ne kapımdan iceri alırım nede alcak olana tavsiye veririm.Baymak kullanıyorduk astarı yüzüne gecti randuman vermemeye basladı hicbir zaman muhattap bulamadım karsımda gelen elektirik faturalarıda cabası. 2 ucuz klima alıp sürekli az calıstırcagıma Fatura yönünden cok yakıcak zaten 1 tane pahalı alıp A++ Seklinde hiç kapatmayı düşünüyorum yaz ve kıs gerekli ısınma ve sogutmayı klima ile yapıyoruz ***** ege pek soguk olmaz.

Yarbay
24-07-2015, 08:41
alınabilecek klimalar arasında benim gözümde:

1) Panasonic Etherea 3200tl peşinde pazarlıkla 2900tlye fln bulursun (klimaların arasında en temiz havayı sunan gerçek adam gibi inverter tech)

2) LG prestige (inanılmaz derecede sessiz adeta uçuk derecede ve gerçekten çok iyi bir klima) 2900tlye fln bulabilirsin

3) Mitsubishi nin en alt serileri inverter

4) Daikin Shira

şahsen fikrim şöyle yaşadığınız ildeki elektrik bolca gidip geliyormu? voltaj düşüyormu bakınız ona göre değerlendiriniz eğer ilinizde öyle bir sıkıntı var ise aman ha aman mitsubishiye yaklaşma bile , öyle ayda yılda 1-2 defa gidiyor voltaj hiç düşmüyorsa sorun yok ama eğer voltaj düşüyorsa ana kart yakmasıyla oldukça ünlüdür ve tamiri garantiye girmez yetkili bayii onaylamadıkça, tamiri 400-600tl arası değişiyor kartların.

eğer yaşadığınız ilde servisi ufak bir bayiisi ise Panasonictende LG'dende uzak durun ama eğer iki bayiiler ise 2500tlye alacağınız mitsubishidende Daikindende 10 kat daha iyi klimalar Panasonic Etherea ve LG prestige.

sonuçta biri bir markanın en düşük modellerinden diğeri tersine onun en yüksek modelinden olacak 2500tlye mitsubishiden anca en ama en giriş seviyesi ürünü alırsınzıki oda bence mibutsishishi olur :) bu Ford Mondeo 2lt dizel ile VW polo 1.2 tdi kıyaslamak gibi bir şey bence.

şahsen Daikindada aynen böyle, Daikindede o fiyata Shira modeli var ki bende evimde bunu kullanıyorum, güzelmi güzel! sessizmi sessiz, adana gibi cehennemde 12lik 26m2 yere yetiyor kışın gayet düzelde ısıtıyor ve ayda 60tl-80tl civarı yakıyor.

ama şahsen LG prestige ile Panasonic Etherea (en son serisi olmasına dikkat et) çalışır halde gördüğümde şok oldum, gayet ama gayet başarılılar LG çok çok daha sessiz panasonictede adeta tertemiz yayla havası hissi var burun kuruması vs gram yok özellikle astımı,alerjisi olanlar için kritik fark bu ve mitsubishide daikinde yok bu özellik.

yani bunları bilmeni istedim, LG deyince milletin aklına BEKO LG ler geliyor harbuki o klima nerde LG nin prestigi nerde alakası bile yok, yada Panasonic millet pek bilmiyorum diyor vazgeçiyor ama inanın hissiyat anlamında çok daha keyifli ve sağlamlık anlamında bir daikin yada mitsubishiden geride değil.

ha daikin yada Mitsubishi mekanik,elektronik anlamında sağlammı? şüpheye bile gerek yok ama eğer süper sessiz olsun,çok abartılı soğutsun, çok az yaksın, havayı çok kurutmasın vs vs dersen yerli üretimi olan yada alt segment olanları değil 12000btuda 5-7 milyar rakamlarda satılanlara bakman lazım derim ki bu sefer LG Panasonic aynı başarıyı yarı fiyatına sunuyor oluyor :)

İzzet Göçmen
24-07-2015, 08:53
alınabilecek klimalar arasında benim gözümde:

1) Panasonic Etherea 3200tl peşinde pazarlıkla 2900tlye fln bulursun (klimaların arasında en temiz havayı sunan gerçek adam gibi inverter tech)

2) LG prestige (inanılmaz derecede sessiz adeta uçuk derecede ve gerçekten çok iyi bir klima) 2900tlye fln bulabilirsin

3) Mitsubishi nin en alt serileri inverter

4) Daikin Shira

şahsen fikrim şöyle yaşadığınız ildeki elektrik bolca gidip geliyormu? voltaj düşüyormu bakınız ona göre değerlendiriniz eğer ilinizde öyle bir sıkıntı var ise aman ha aman mitsubishiye yaklaşma bile , öyle ayda yılda 1-2 defa gidiyor voltaj hiç düşmüyorsa sorun yok ama eğer voltaj düşüyorsa ana kart yakmasıyla oldukça ünlüdür ve tamiri garantiye girmez yetkili bayii onaylamadıkça, tamiri 400-600tl arası değişiyor kartların.

eğer yaşadığınız ilde servisi ufak bir bayiisi ise Panasonictende LG'dende uzak durun ama eğer iki bayiiler ise 2500tlye alacağınız mitsubishidende Daikindende 10 kat daha iyi klimalar Panasonic Etherea ve LG prestige.

sonuçta biri bir markanın en düşük modellerinden diğeri tersine onun en yüksek modelinden olacak 2500tlye mitsubishiden anca en ama en giriş seviyesi ürünü alırsınzıki oda bence mibutsishishi olur :) bu Ford Mondeo 2lt dizel ile VW polo 1.2 tdi kıyaslamak gibi bir şey bence.

şahsen Daikindada aynen böyle, Daikindede o fiyata Shira modeli var ki bende evimde bunu kullanıyorum, güzelmi güzel! sessizmi sessiz, adana gibi cehennemde 12lik 26m2 yere yetiyor kışın gayet düzelde ısıtıyor ve ayda 60tl-80tl civarı yakıyor.

ama şahsen LG prestige ile Panasonic Etherea (en son serisi olmasına dikkat et) çalışır halde gördüğümde şok oldum, gayet ama gayet başarılılar LG çok çok daha sessiz panasonictede adeta tertemiz yayla havası hissi var burun kuruması vs gram yok özellikle astımı,alerjisi olanlar için kritik fark bu ve mitsubishide daikinde yok bu özellik.

yani bunları bilmeni istedim, LG deyince milletin aklına BEKO LG ler geliyor harbuki o klima nerde LG nin prestigi nerde alakası bile yok, yada Panasonic millet pek bilmiyorum diyor vazgeçiyor ama inanın hissiyat anlamında çok daha keyifli ve sağlamlık anlamında bir daikin yada mitsubishiden geride değil.

ha daikin yada Mitsubishi mekanik,elektronik anlamında sağlammı? şüpheye bile gerek yok ama eğer süper sessiz olsun,çok abartılı soğutsun, çok az yaksın, havayı çok kurutmasın vs vs dersen yerli üretimi olan yada alt segment olanları değil 12000btuda 5-7 milyar rakamlarda satılanlara bakman lazım derim ki bu sefer LG Panasonic aynı başarıyı yarı fiyatına sunuyor oluyor :)

LG faworim fakat malesef servisi yok teknosa gibi yerden almak istemiyorum daikin veya mıtsu bakmam gerekli anakart sorununu mitsuya ileticem garanti vermedikleri sürece almayı düşünmüyorum..Tesekkür ederim yorumunuz için

Yarbay
24-07-2015, 09:04
LG faworim fakat malesef servisi yok teknosa gibi yerden almak istemiyorum daikin veya mıtsu bakmam gerekli anakart sorununu mitsuya ileticem garanti vermedikleri sürece almayı düşünmüyorum..Tesekkür ederim yorumunuz için

evet katılıyorum ilinizde LG servisi yok ise uzak durun, Panasonic değerlendirebilirsiniz ama onunda servisi yoksa ondanda uzak durun servis çok ama çok önemli.

bugün 200milyarlık araba alıyorsunuz enjektör yada turbo yiyip servis 2 milyar fatura çıkınca canımı yaktı diyorsunuz. harbuki klimada elektro mekanik ürünlerin en kötüsüdür 2500tlye aldığınız klima evap yer,kompresör yer yada kart yakar çıkar size 600tl masraf o sebeble servis çok önemli.

şahsen ilinizde elektrik bolca gidip geliyorsa voltaj düşüyorsa servis garantiye sokarız dese bile mitsudan uzak durum, kral klimalar ama daikin çift kartken mitsu tek kart ve çok çok hassas voltaj 180e düşsün 240a çıksın hemen yanıyor.

adana bu konuda adeta uzmanlaşmış bir il maalesef özellikle yaşadığım yeni yerleşim olan türkmenbaşı pınar mahallesi civarında inşaat vs bol olunca takır takır mistular kart yakıyor, servis bir kereye mahsus garanti dese bile ikinciye demeyecektir ve 2 yılda 3 kart değiştiren biliyorum :(

diyorum ya il önemli aynı klimayı izmir ankara istanbulda alsaydım 1sn düşünmez karta böler üst sınıf mitsu alırdım.

ama eğer servisi yaygın ve iyi olsun dersen çift kart olup masraf çıkarmasın dersen bence o halde daikin shiraya yönelmelisin derim,

Ome_RS
24-07-2015, 09:27
herkes anakart yandıgından bahsetmiş. tamiri 400-600 arası oluyorsa ve garantiye girmiyorsa yapacak tek sey var.
100-150tl ye bir tane ups alın. sabit 220 versin. tv klima flan bağlanır hassas elektronikleri korumuş olursunuz. riske girmeye gerek yok.

se_RC_an
24-07-2015, 09:33
bnde klimacıyım hatta daikin servisiydim daikinin en alt serilerinden uzak durun kalitesi daikinle alakası yok mitsubishi olarak 2 marka var havy ve elektirk olarak elektrik 1 tık daha iyidir siz üst sınıf klima istiyosunuz bu markalar dışında fujitsu sarp toshiba bu markalardan bakablirsin fiyat performans konusunda hangisi iyise onu alın 12 000 btü klimayla evi komple sogutamazsınz sadece bulundugu odayı sogutursunz açık olan kapıdan serinlik gider oda klimanın gunun 12 saati acık kalması gerekir ve sunuda belirteyim invt klima kapasitesinin ustunde calıstıgında normal klimadan daha fazla tüketir klimayı surekli üst devrinde çalıştırmayın

se_RC_an
24-07-2015, 09:34
bide ana kart voltajdan yanarsa hiçbi şirket garanti vermez direk ccebinden yaptırırsın invt klimanın dıs ünite kartı hasar görürse klimanız cöp olur

Yarbay
24-07-2015, 10:12
bnde klimacıyım hatta daikin servisiydim daikinin en alt serilerinden uzak durun kalitesi daikinle alakası yok mitsubishi olarak 2 marka var havy ve elektirk olarak elektrik 1 tık daha iyidir siz üst sınıf klima istiyosunuz bu markalar dışında fujitsu sarp toshiba bu markalardan bakablirsin fiyat performans konusunda hangisi iyise onu alın 12 000 btü klimayla evi komple sogutamazsınz sadece bulundugu odayı sogutursunz açık olan kapıdan serinlik gider oda klimanın gunun 12 saati acık kalması gerekir ve sunuda belirteyim invt klima kapasitesinin ustunde calıstıgında normal klimadan daha fazla tüketir klimayı surekli üst devrinde çalıştırmayın

Sercan kardeşim güzelce yazmış belirtmiş, benimde bildiğim gibi Daikin olsun Mitsubishi olsun alt segmentleri pek üstlerle alakası yok ismi var sadece ve kart garantiye girmez.

dediği gibi Fuji inanılmaz iyi bir klima, bizde eski 15 yıllık inverter olmayan orijinal Japon Fuji var annemlerde ve inanın onun kalitesinde bir inverter bulsam koşa koşa alırdım ama maalesef pek bulamadım burada Adanada Fuji kurmudur nedir Kurluk mühendisliğin montajını yaptığı Fuji parçalarla üretiği klima vardı kimisi çok övdü kimisi aman ha aman dedi uzak durdum.

abi lafın kısası bence şu: Klimanın kralını Japonlar üretiyor , gerek Mitsubishi,gerek daikin,toshiba,fuji,fujitsu vs ve eğer baktığınız model yurtdışındaki sitelerdede var ise bu yabancı ürünler demektir ve alınır demektir, eğer Daikinin Shirası vs gibi ürünlere bakarsan görürsünkü aslında çoğu yabancı ülkede öyle bir model bile yok ve yerli üretimi

fakat şimdilik 2-3 senedir Zhara yada Shira tam ismini hatırlamıyorum bende bu alt segment Daikini kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaratmadı ama bu yaratmayacak demek değil tabi Sercan arkadaşımız alakası yok iyi değil dediğiyse ve servisiyse daha iyi bilir.

fakat adanada 2 arkadaşım klima bayiisi biri Daikin diğeri söz ettiğim Fuji kurluk ikiside özellikle Panasoniciğin Ethereası oldukça iyi diye söz ettiler , ben teknik,elektronik mekanik anlamda içini bir servisçi gibi bilmem fakat kullanıcı olarak gördüğümde şahsen Daikinin en üst segmentleri kadar başarılı gördüm ve dedikleri kadar bende beğenmiştim.

tabi serviste önemli eğer o ilde o markanın servisi zayıf ise bakmaya bile gerek yok.

İzzet Göçmen
24-07-2015, 10:42
Herkeze Tessekur ederim

DAİKİN TEGORA FTXB35B Inverter Klima Almıs bulunmaktayım

Kapasite
Nom. Soğutma Kap. (BTU) 12.000
Nom. Isıtma Kap. (BTU) 12.300
Nom. Soğutma Kap. (kW) 3,50
Nom. Isıtma Kap. (kW) 3,60
Sezonsal Verimlilik Sezonsal Verimlilik
Soğutma TEGORA Seasonal Klimalar SEZONSAL VERİMLİLİK Soğutma A+
Isıtma TEGORA Seasonal Klimalar SEZONSAL VERİMLİLİK Isıtma A+
Soğutma Enerji Vermliliği 5,86
Isıtma Enerji Vermliliği 4,16

Mıtsu ile aynı özellik ve paralara baktıgımda daikin in daha iyi oldugunu gördüm üstüne basa basa vurguladım bi arıza durumunda muhattap istiyorum karsımda diye gercekten cok ilgilendier 9 Taksit almıs bulunuyorum vade farkı falan koyulmadı

https://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Tegora-Seasonal-Klimalar/Ftxb35b-Inverter-Klima#Klima_Ozellikleri_6

Yarbay
24-07-2015, 10:45
Herkeze Tessekur ederim

Kapasite

Mıtsu ile aynı özellik ve paralara baktıgımda daikin in daha iyi oldugunu gördüm üstüne basa basa vurguladım bi arıza durumunda muhattap istiyorum karsımda diye gercekten cok ilgilendier 9 Taksit almıs bulunuyorum vade farkı falan koyulmadı

https://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Tegora-Seasonal-Klimalar/Ftxb35b-Inverter-Klima#Klima_Ozellikleri_6

hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle kullan, hayırlı cumalar

İzzet Göçmen
24-07-2015, 10:47
hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle kullan, hayırlı cumalar

Cok tessekür ederim yorumunuz nedir acaba iyimi yaptık kötümü :) baya yardımcı oldunuz fikrini ögrenmek isterim sizede hayırlı cumalar

can2k
24-07-2015, 10:49
Herkeze Tessekur ederim

Kapasite

hayırlı olsun
sitede sanki yatak satıyolarmış gibi bi havaları var :)

İzzet Göçmen
24-07-2015, 10:58
hayırlı olsun
sitede sanki yatak satıyolarmış gibi bi havaları var :)

Sitesine bakmadım hiç ilgi ve alakaları hosuma gitti,Bastan söyledim bi sorunda karsımda muhattap bulmak istedigimi her hangi bi sorunla karsılamak istemedimi tabiri caizze hiç kapatmadan calıstırmak istedigimi 1 saatlik bi kafa ütülemeden sonra kanıya varıp alabildim insallah pişman olmam ıvır zıvır bir sürü özellik saydı işte sensör var odada sizi göremesse düşürüyor kendini falan :)

Yarbay
24-07-2015, 11:14
Cok tessekür ederim yorumunuz nedir acaba iyimi yaptık kötümü :) baya yardımcı oldunuz fikrini ögrenmek isterim sizede hayırlı cumalar

abi şöyle söylim annemlerin evinde herkesin metettiği orijinal Japon fuji var, şirketimizde Mitsubishi Electriğin inverteri bendede Daikinin Zharasımıdır Shirasımıdr emin değilim ama alt segmentlerinden birisi var.

şahsen seninkisi benimkisinin yenisi mevsimsel verimliliği artırılmışı yoksa baya beznerler aslında ve bence fazlasıyla iyi, çok çok sessiz 5 kademe fanı var 1de duymak imkansızdan öte, 2de tv açıksa halen duymasın bile, tv açık 3de anca aaa ordaymış dersin 4 ve 5te fan artık çok hızlı hangi klima olsa o süratde rüzgar sesi çıkar ama ona rağmen gayet normal seviyede yani tvden gelen sesi fln bastırmıyor.

dış ünite bence Mitsubishi electric olan şirkettekilerden daha sessiz ,yani oldukça sessiz.

soğutma eski anam babam usülü buzz etmiyor ama gayet tatlı bir soğuk veriyor ve 10-15dk içinde bizim 26m2 açık mutfağımız güney cephe olmasına rağmen buzdolabı motoru olmasına rağmen, fırın olmasına rağmen gayet yeterli derecede soğutuyor ve kapı açık tutulursa ortayıda hafiften soğutuyor.

fakat diğer arkadaşa katılıyorum 120m2 evin tamamını asla soğutmaz onu bilmeni isterim.

elektrik tüketimi bizim adanada dışarısı şu an 36c fln ben akşamları eve 7de geliyorum klimayı 20dk yüksek fanda 23de bırakıyorum sıcağı 20dkda kırınca fanı 2ye alıp 25e getiriyorum.

sonra yatarken otomatiğe alıp 26c de bırakıyorum ve sabah 8den sonra kapatıyorum tahaki eve geri gelene kadar, kimisi bu yanlış 24 saat çalışması lazım dedi ama açıkçası ben bu şekilde daha az yaktığını hesapladım.

çok ama çok analitik,pimpirikli biriyim ve hesabıma göre bu şekilde ayda 60tl civarı yakıyorum, kışın bizim hanım çok çok üşüyor kendisi bradi kardi hastası nabzı çok düşük o sebeble çok agresifçe evi ısıtıyoruz ancak ozaman ayda 76tl maks gördükki ısıtması muazzaammm, soğutması çoğu klimanın iyidir ama ısıtma hep problemdir bizdekinde ısıtma gerçekten 10 numara 5 yıldız zaten btu dikkat edersen ısıtmada çok yüksek olduğunu görürsün.

opamp
24-07-2015, 11:21
Konu açılmışken, Vaillant İnverter klima alan, kullanan varmı hiç :) ?

Korollacı
25-07-2015, 06:31
hayırlı olsun gule gule kullanın

İzzet Göçmen
25-07-2015, 06:44
hayırlı olsun gule gule kullanın

Tessekür ederim

se_RC_an
26-07-2015, 12:30
Sitesine bakmadım hiç ilgi ve alakaları hosuma gitti,Bastan söyledim bi sorunda karsımda muhattap bulmak istedigimi her hangi bi sorunla karsılamak istemedimi tabiri caizze hiç kapatmadan calıstırmak istedigimi 1 saatlik bi kafa ütülemeden sonra kanıya varıp alabildim insallah pişman olmam ıvır zıvır bir sürü özellik saydı işte sensör var odada sizi göremesse düşürüyor kendini falan :)
hayırlısı olsun tegora daikini orta sınıf kliması hareketi algilayan sensörler sizin klimada yok shira dan itibaren başlıyor

İzzet Göçmen
26-07-2015, 13:43
hayırlısı olsun tegora daikini orta sınıf kliması hareketi algilayan sensörler sizin klimada yok shira dan itibaren başlıyor

Asetatlı kalemle bütün özelliklerini gösterdi ilk bu özelligi söyledi ki takan servis klimayı anlatırken yani kumandayı tarif ederken bunu belirtti sensörün oldugunu