PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Techturkey den yardim

sadun94
27-07-2015, 13:32
Ilk once tech turkey'e mesaj atamadigim icin buraya konu actigimi belirtmek isterim.
Iki kez actigim satilik ilanlarinda sanirim resimler yok diye ceza yedim ve ilanlarim silindi. Her iki ilanda da resim upload edemiyorum diye belirtmistim. Techturkey durmadan ilan silmek ve ceza vermek yerine. Resim upload etmek icin yardimci siteler vb. yardimci konular sunsa daha yararli olurdu bence.

Iyi forumlar ve resim upload edemeyipte bisi satmaya calisan arkadaslara iyi sanslar dilerim.

sadun94
27-07-2015, 13:33
Ve eklenti ceza sistemi nasil calisiyor ? suan bende 0/2 (20) yaziyor bu ne demek ?

Draniela
27-07-2015, 13:35
Nasıl resim yüklenir diye başlık olması lazım. olmasa bile google'a resim upload etmek nasıl oluyor diye yazarsanız doğru sonuca ulaşırsınız.

Yogi
27-07-2015, 13:36
Satılık Kuralları

http://www.techturkey.com/forum/satiliklar/152073-satilik-kurallari-guncellendi-2014-a.html

bundan sonra konu açmadan önce arama butonunu kullanırsanız sorun yaşamazsınız.

Draniela
27-07-2015, 13:36
http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/69389-forum-kurallarina-uygun-standartlarda-fotograf-nasil-yuklenir.html

Evrenoz
27-07-2015, 13:43
Google diye bir site var.. Her aradığını buluyorsun diyorlar..

Adres çubuğuna www.google.com yazmak sureti ile giriyoruz buraya..
Ana! o da ne.. bomboş bir site; ortasında boş bir kutu.. Hani her aradığımız vardı? Acaba buraya mı yazmamız gerekiyor aradığımızı?
Denemek bedava, kredi kartımdan para çekecek halleri yok ya...

resim yüklemeye çalışıyoruz, dolayısıyla resim yükle yazsak yeter herhalde..
Yazalım bakalım n'olucak..

r e s i m y ü k l e

ee bir şey olmadı? entera bassak mı? Basalım..

Aa! O ne la? Resim yükleyebileceğimiz sayfalar açıldı karşımıza.. İlk sıradakine girelim bakalım.
Bak yine kutu çıktı karşıma. Yanında da "gözat" diyor.. Tıklayıp fotoğraf seçmemiz gerekiyor sanırım.

Eveet seçtik fotoğrafımızı. Sağ altta yanıp sönen dikey 3 noktalar var. Burayı parmaklasak ne olur acaba?
oo süper, fotoğrafımızın boyutunu değiştirebiliyoruz buradan. kocaman kocaman fotoğraflar koyup adminleri kızdırmak yerine, insani boyutlarda fotoğraflar koyabiliriz.

Bunu da hallettik.. Yükle diyebiliriz artık..
ne çabuk yükledi yahu.. oo linkleri de verdi, alırım bir dal.. kafası güzel olsa gerek
resim direkt adresi yazan link sanırım benim işime yarayacak olan link.. bunu alsak sonra ilanımıza koysak olur mu? bence olur..

R.I.P
27-07-2015, 14:27
arkadaş üstüne alınmasın
milletçe ne zaman google da 2-3 harfli kelimelerin ötesine geçeceğiz merak ediyorum

EREN34
27-07-2015, 14:35
@Evrenoz- like butonu yok, olsa basacaktım.

Eğitimdeyim, sesli güldüm sınıfta :)

can2k
27-07-2015, 14:36

Ana! o da ne.. bomboş bir site; ortasında boş bir kutu.. Hani her aradığımız vardı? Acaba buraya mı yazmamız gerekiyor aradığımızı?

r e s i m y ü k l e

Aa! O ne la? Resim yükleyebileceğimiz sayfalar açıldı karşımıza.. İlk sıradakine girelim bakalım.
Bak yine kutu çıktı karşıma. Yanında da "gözat" diyor.. Tıklayıp fotoğraf seçmemiz gerekiyor sanırım.

Eveet seçtik fotoğrafımızı. Sağ altta yanıp sönen dikey 3 noktalar var. Burayı parmaklasak ne olur acaba?
oo süper, fotoğrafımızın boyutunu değiştirebiliyoruz buradan. kocaman kocaman fotoğraflar koyup adminleri kızdırmak yerine, insani boyutlarda fotoğraflar koyabiliriz.

ne çabuk yükledi yahu.. oo linkleri de verdi, alırım bir dal.. kafası güzel olsa gerek
resim direkt adresi yazan link sanırım benim işime yarayacak olan link.. bunu alsak sonra ilanımıza koysak olur mu? bence olur..

abi resmen uğraşmıssın :D

Evrenoz
27-07-2015, 14:41
@Evrenoz- like butonu yok, olsa basacaktım.

Eğitimdeyim, sesli güldüm sınıfta :)

var sağ alt köşede like butonu?
new age z1 tema kullan :)

EREN34
27-07-2015, 14:46
var sağ alt köşede like butonu?
new age z1 tema kullan :)

Artık Zeki Müren de beni görüyor :)

Low-Rider
27-07-2015, 14:52
hayvan gibi şiii yapıyoruz resmen!! üyeler haklı kardeşim

sadun94
27-07-2015, 15:21

r e s i m y ü k l e

Gercekten seviyeli, "admin" lere yakisasi bir cevap olmus (artik admin misiniz onu da bilmem ). Sayginizdan dolayi sizi tebrik eder hayatta basarilar dilerim. Umarim sizin de bir konuda derdiniz veya soracak bir seyinizin oldugunda, biri gelip de size kustah kustah, cok bilmislik yapip da boyle saygisizca cevaplar verip caninizi sikmaz. Techturkey olarak daha fazlasini beklerdim.

Artik daha da birsey sormam zaten,

Kolay gelsin butun adminlere, belli ki isleri pek zor.

HondatugraL
27-07-2015, 18:16
arkadaş üstüne alınmasın
milletçe ne zaman google da 2-3 harfli kelimelerin ötesine geçeceğiz merak ediyorum

2-3 harfli şeyler yok olunca vazgeçicez.

Mesela mertcan hep 3 harfli şeyleri arıyor :D haussa

mert_can 41
27-07-2015, 18:35
2-3 harfli şeyler yok olunca vazgeçicez.

Mesela mertcan hep 3 harfli şeyleri arıyor :D haussa

Evet 3 harfli şeyleri arıyorum CİU ünüversitesini kazandım mecbur :D sen kendine bak nan oyun oynarken bile yan sekmede açık tutuyon :D :D

EREN34
27-07-2015, 18:57
Hadi ben ciddi bir cevap vereyim;

İnternetin icadında doğanlar askerliğini bitirdi. Yani olduköa eski bir oluşum. Tr'de 90larla hayatımıza giren internet 2000lerin ortalarında hayatın bir parçası olmaya başladı. Foto (resim değil. Resim ile foto arasında fark vardır. Bu konuda hassasım) upload yeni icad olan bir şey değil. Bu foruma üye olup aktivasyonunu yapmayı başaran 20 yaşındaki bir kullanıcı foto uploadu hayli hayli yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olduğunu düşünüyorum.

Şu konuya yazdığın soruların cevabı google da gerçekten çok kolay bulunabilir durumda. Google a "techturkey foto yükleme" yazman bile yeterli.

Techturkey de konu ile ilgili yardımcı konu mevcut. Belli ki bulamamışsın. Google a dediğimi yazarsan o konuda çıkar. Yapamam edemem dersen aşağıdaki linkede tıklasan olur.

http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/69389-forum-kurallarina-uygun-standartlarda-fotograf-nasil-yuklenir.html

"Tesim upload edemeyipte birley satmaya çalışan arkadaşlar" da sana selam söyledi.

fo

EREN34
27-07-2015, 18:59
Telefondan yazdım. İmla ve yazım katliamı için herkesten özür

sadun94
27-07-2015, 19:05
Allah belami versin ki birsey sormusum. Cok mu zordu ornek bi upload sitesi linki vermek ? Bende aradim hepsinde accout kurmak gerekiyodu. Herkeste cok bi *** biliyor malesef. Yok internet var, yok 90 lar, napiyosun enter diyosunlar. Admin, gel de sil konuyu millet de bosuna havaya nutuk atmasin zavalli ukalalar gibi. Siz gidinde uc kurusluk bilginizi, ukalalinizi baskasina satin. Zaten bu siteden medet ummak pek hataydi belli de oldu. Burda COK BILEN cooook, ama is bisiyi insan gibi anlatmaya gelince tirt.

Hadi size iyi forumlar, ve canina yandigim guzel icad olan ve bir turlu kullanmayi ogrenemedigim internetle kefiyler diliyorum.

Low-Rider
27-07-2015, 19:18
Allah belami versin ki birsey sormusum. Cok mu zordu ornek bi upload sitesi linki vermek ? Bende aradim hepsinde accout kurmak gerekiyodu. Herkeste cok bi *** biliyor malesef. Yok internet var, yok 90 lar, napiyosun enter diyosunlar. Admin, gel de sil konuyu millet de bosuna havaya nutuk atmasin zavalli ukalalar gibi. Siz gidinde uc kurusluk bilginizi, ukalalinizi baskasina satin. Zaten bu siteden medet ummak pek hataydi belli de oldu. Burda COK BILEN cooook, ama is bisiyi insan gibi anlatmaya gelince tirt.

Hadi size iyi forumlar, ve canina yandigim guzel icad olan ve bir turlu kullanmayi ogrenemedigim internetle kefiyler diliyorum.
Geldim efendim, buyrun nasıl yardımcı olabilirim hazretlerine

phoenixs
27-07-2015, 19:20

Hocam öncelikle iyi akşamlar
Doğru internet bilgin az olabilir resim nasıl upload ediliyor bilmiyorsundur ama bunu söyleyiş tarzın hiç hoş değil.Müsait olduğunda teamviewer indirip bana ID ve pass verirsen sana detaylı şekilde gösterip yardımcı olabilirim.Buna ek olarak youtube da öğretici videolar olduğunu düşünüyorum.

sadun94
27-07-2015, 19:39
Hocam öncelikle iyi akşamlar
Doğru internet bilgin az olabilir resim nasıl upload ediliyor bilmiyorsundur ama bunu söyleyiş tarzın hiç hoş değil.Müsait olduğunda teamviewer indirip bana ID ve pass verirsen sana detaylı şekilde gösterip yardımcı olabilirim.Buna ek olarak youtube da öğretici videolar olduğunu düşünüyorum.

Oncelikle merhaba,

Sunu soylemeliyim ki, burda ki yorumlarda konusma tarzimin sebebi, bir turlu sizin yazdiginiz gibi guzel ve bilgilendirici bir cevap alamam, aksine dalga gecilmemdi. Bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim ve iyi forumlar dilerim size :)

Evrenoz
27-07-2015, 19:40

Bu kadar yazana kadar google açıp ilk mesajda sorduğun soru olan "resim yükle" kelimelerini yazsaydın ne derdin olurdu ne tasan.. Artistlik yapmaya aklın eriyor da google'a 2 kelime yazmaya yetmiyorsa alacağın cevap buradakiler olur.