PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Stilo Lpg'de İstop Etme Gaz Kelebeği H.K ?

O.Z
29-07-2015, 15:58
http://fs1.directupload.net/images/user/150729/temp/352kban7.jpg (http://www.directupload.net/file/u/61487/352kban7_jpg.htm)

S.a Arkadaşlar Aracım Fiat Stilo Active skywindow 2005

Araç 1 Ay önce Servise 80 Bin Km Bakımına Girdi Gönen'de ikamet ettiğim yerde, Ardından 5 bin Km Lpg Bakımı yapıldı ayar , kontrol v.s sonrası araç önceleri nadiren gazı ayarlıyamayınca stop ederdi şimdi.

Sorun : Araç ilk çalışmada Lpg Geçti gibi rolantide ani düşüş ve stop etme , Aynı durum ilk çalışmada gaz pedelına basılı tutup çekince stop etme .
Isınınca normalleşme var fakat , Klima açtım gibi aynı durumu ışıklarda ve park etme , kalkışlarda Stop etme gibi durum la karşı karşıyayım .

Yapılanlar : Yeni Gaz Programı Atıldı , Gaz Kelebeği temizlendi başlarda iyiydi sonrası iflah olmadı dahada beter oldu :(

Benzin'de hiç bir problem yaşamıyorum . . .

Bilgisayara takınca Gaz Kelebeği dediler. Bir'de Servis bakımında mı artık Lpg'mi bilmiyorum hava filtresinin borusunu tam oturtmamışlar . Bir ara öyle kullanmışım sonra acaip bir ses değişmesi , koku , filtre borusu çıkmış o ara kelebek mi doldu yine :(
Sonra bir daha Lpg bilgisayardan bakıldı ama ;

Bir'de Gaz Kelebeği ise Yenisini Orjinal mi alım farklı daha iyi bir marka var mı ? Fiyatları nasıldır . Serviste mi yoksa dışarda bir ustayla mı taktırsam kararsız kaldım yoksa bir Garaja mı götürsem .

Aracıda tam satılığa çıkarttım , Bir an önce yaptırmam lazım alıcıya karşı mahçup olmayalım .

Herkese iyi forumlar vede Paylaşımlar . . .

O.Z
30-07-2015, 13:18
Stilo'dan Anlayan Hiç mi yok arkadaşlar yada başına farklı bir araç'ta aynısı denk gelmedi mi :(

yiğit205
30-07-2015, 15:43
ateşleme sıstemını kontrol ettırdınmı?bujı bujı kablosu vs

O.Z
31-07-2015, 10:51
80 Bin Bkaımın'da servis'te Hepsi değişti . Bujiler Filan yeni . . .

veliazak
31-07-2015, 22:29
Buji tırnak aralığı düşürtmeyi dene, sistemde hava alan yer var mı kontrol ettir...