PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbuldan,kocaeli sahilleri

MrtYILDIZ
02-08-2015, 20:57
Öncelikle Slm arkadaşlar, bugün Başıma gelen bir olaydan bahsetmek isterim, ***** hava sıcak çoluk çocuk binelim şöyle bir denize gidelim dedik malumunuz KERPE sahilini bir çok arkadaşımız biliyordur, Kandıra yolunun başından Kandıra merkeze kadar bir çoğu giderken rampa yukarı haliyle üç Şerit yolun ikisi çıkana biri rampa aşağı inene,32 yaşındayım Doğma büyüme kocaeli iZmitliyim ama artık yaz aylarında Kandıra'ya gitmeye korkar oldum, rampa yukarı çıkıyorum viraj var pat karşıma bir araç bakıyorum 34 Plaka ,kandıra yolunda ne kadar ölümlü yaralamalı veya hasar oranlı kazalarda illaki Aracın birinin plakası 34,kendinize acımıyorsanız karşı tarafa acıyın , sözüm buralara gelipte o şekilde kullanan Arkadaşlara , bugün yaklaşık 800 mt veya 1 km'lik bir rampa çıkıyorum Önümde transit yürüyor, yolun yarısındayken transit aniden sağ şeride bir geçti can havliyle a3 Le kafa kafaya kaldım ( bu Yazımı okuyorsa o arkadaş esefle kınıyorum, sesli şekilde daha farklıda kınadım,hatta geri dönüp sahada farklı kınamayı düşündüm ama çoluk çocuk olunca) arabada ailem, eşim ,10 Yaşında ve 6 aylık kızım var , be y....şak güzel güzel eğlen adam gibi yolunda git, burda genelleme yapmak değil amacım kimse yanlış anlamasın ağırlıklı 34 Plaka .oralardan bu memlekete gelen Arkadaşlara uyarı bâbında Söylemek isterim zaten çok tehlikeli bir yol siz o tehlikeyi iki katına çıkarıyorsunuz , rica ediyorum Dikkat dikkat dikkat, Yazımı hatalarıyla,imla hatalarıyla okuduğunuz için teşekkürler ,Rabbim Cem'i cümlemizi kazasız belasız bir hayat yaşamayı nasip etsin

mert_can 41
03-08-2015, 02:20
Size denk gelmiş abi 41 lerde yapıyo geçen hafta gittik aynı sizin olay bize yol iki şerit oldu tam kör virajı dönüyoruz solda tak önündeki arabayı sollamaya abla çıkmış aniden kırdık aynalar tozunu almıştır bir birinin yine dönüş yolunda skodanın tekiyle önümüzdeki kafa kafaya kaldı hepsinde 41 plaka mobese şart ceza keseninden

oKsEAt
03-08-2015, 10:07
Plaka olayı tamamen şans işi.
Genellikle 34, 41, 54 ve 16 plakalar yoğunlukta bu sıra.
İki şerit tırmanma yetmiyor vatandaşlarımıza karşı şeride geçip herkesin hayatını tehlikeye sokuyorlar özellikle de yolu tam olarak bilmeyenler.
Hiç beklemedikleri anda kafa kafaya karşılaşıp sonrasında istenmeyen görüntüler meydana geliyor.

Özellikle bu bölgeye tatile gelmeyi düşünen fakat yolu bilmeyen arkadaşlara ciddi uyarımdır kolay kolay karşı şeride geçmeyin. Tatilcilerin yanı sıra çiftçilerin tratörleri, tarım araçları da hiç beklemediğiniz yerlerden yola çıkış yapabiliyor.

Son bir uyarı olarak bu yolda geceleri fazla sürat yapmayın, yola aniden domuz vb. hayvan türü çıkabiliyor, fazlasıyla ölümlü kaza yaşandı bu durumdan dolayı..

Tercih edecek herkese şimdiden iyi tatiller.

Emre Ekrem
03-08-2015, 10:14
Çok haklısın, bizim de Kandıra'da evimiz var ve denize girmek için Kerpe, Kefken veya Ağva'ya gidiyoruz ve maalesef bu yolu kullanmak zorunda kalıyoruz, bu sene 15 gün kadar Kandıra'da kaldık ve inan neredeyse her gün bir badire atlattık, özellikle plaka olarak vurgulama yapmayacağım fakat bana göre bu yolu iyi bilenler asıl tehlikeyi oluşturuyor "şahsımda dahil", mavi köşede kahvaltı yaparken işletmecisi duble yol için çalışma başlanacağını duymuş, umarım öyle olur şuan özellikle yaz aylarında ciddi tehlike arz ediyor.