PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunus Polis Olmak Hk.

mertypeR
07-08-2015, 13:16
Merhaba abilerim arkadaşlarım, bu sene lise sona geçtim ve hedefimde yunus olmak bir kaç sorum var cevaplarsanız memnun olurum.

1- Seneye pmyo (polis meslek yüksek okulu) na girmek istiyorum bu üniversite 2 senelik sanırsam. Pomem de ise normal bir üniversite okuyup (4 yıllık) ardından 9 aylık bir eğitim süreciyle polis olunuyor. Sizce hangisi mantıklıdır ?

2- Yüzümde biraz sivilce izleri kaldı bunlar sorun olur mu?

3- Pmyo ve pomem okumamın rütbe veya maaşta farkları olur mu? Olursa hangisi iyidir? Hangisi mesleğe daha rahat seçilir?

4- Pmyo okuyanlar okul sonrası direkt yunus olabiliyor mu?

Not: Yunusluk dışında polis olmayı düşünmüyorum, ayrıca ailemde yunus olmamı istiyor. Yunus olamıyorsam eğer başka bir bölüme yönelicem. Teşekkür ederim

KÖROĞLU
07-08-2015, 13:25
2 yıllık ile 4 yıllık her zaman farklıdır. İlerleme olarak Pomem daha önde olur.

Polis olup direkt Yunus olmak gibi bir durum olacağını sanmıyorum, Yanlış biliyorsam düzeltsinler, şuan polis olanlar önce 2 ya da 3 yıl sanırım çevik'e gidiyor.

İstisnaları vardır mutlaka, mesela arkadaşım 6. ayında sivil oldu. Daha iyi bir alternatifin var ise polis olma.

Hem çok zor bir meslek hem de günümüzde insanlar polislerden toplumsal olarak uzaklaştılar.

Gezi olaylarında düğününe gidemeyen insanlar oldu. Günün gecen belli olmaz, polislik hayatın amirinin iki dudağı arasında olur.

Gün gelir emir diye vicdanının kabul etmeyeceği bir müdahale de bulunmak zorunda kalırsın.

Velhasılıkelam zor oğlu zordur. Bunları pomem sınavına girmiş normal bir vatandaş olarak yazıyorum.

Yaşın daha genç sık kendini iyi bir bölüme gir derim nacizane.

mertypeR
07-08-2015, 13:36
@tolga_kaan_ yorumunuz için teşekkür ederim demek istediklerinizi çok iyi anlıyorum

i-vtec07
07-08-2015, 13:38
boy sınırı var diye duymuştum doğruluk payı ne derece bilemem . hakkında hayırlısı olsun .

mertypeR
07-08-2015, 13:41
Teşekkür ederim boyum 1.83 sorun olacağını sanmıyorum

Dctrlprn
07-08-2015, 13:42
1. Pomem daha mantıklı ama liseyi bitirdikten sonraki düşüncelerin ile Üniversiteyi bitirdikten sonraki düşüncelerinin aynı kalacağını sanmam.

2. Yüzdeki izler aşırı dikkat çekmedikçe sıkıntı olmaz.

3. Pomem mezununun Maaş farkı var ve tam emin olamasamda ya yıldız ya rütbe yada kademe herhangi biri pmyo mezununna göre pomem bir tık üstte oluyo.

4. Yunus olmak için motor ehliyetin olması lazım. Belirli bir fiziki yeterliliğin olması laızm. Ve motorsiket sınavı veya eğitimi gibi bi durum var onu başarıyla geçmen lazım.

Kısacası polislik içinde aşk ise hiç durma pmyodan gir sonra açıktan 4 yıllık bitirirsin pomemle hemen hmen aynı muameleyi görürsün yunus olmak içinde okulda daha detaylı bilgin olur ve elinden geleni yapıp hedefine ulaşırsın. ben 2 seferdir pmyo deniyorum mülakatta eliyolar çakallar :D

Not: Annem emniyette personel. Ona sordum aldığım cevaplar bunlar. Kendini okula atsın yunusta olur narkotikte yeterki kendini okula atsın azmetsin diyor. umarım yardımcı olmuşumdur.

mertypeR
07-08-2015, 13:54
@dctrlprn gayet yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Yunus olmak çocukluk hayalim çok istiyorum. Pmyoya girip zaman kaybetmeden ilerlemek daha mı mantıklı? 4 yıllık bir yerde kazanabilirim kendime güveniyorum ama bir an önce yunus olmak istiyorum tabi. Bir yerde motosiklet ehliyeti olanların dezavantajı olduğunu okudum alışkanlıklar zor değişiyor diye siz ne düşünüyosunuz bu konu hakkında

Dctrlprn
07-08-2015, 14:05
@dctrlprn gayet yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Yunus olmak çocukluk hayalim çok istiyorum. Pmyoya girip zaman kaybetmeden ilerlemek daha mı mantıklı? 4 yıllık bir yerde kazanabilirim kendime güveniyorum ama bir an önce yunus olmak istiyorum tabi. Bir yerde motosiklet ehliyeti olanların dezavantajı olduğunu okudum alışkanlıklar zor değişiyor diye siz ne düşünüyosunuz bu konu hakkında

Ehliyet neden dezavantaj olsun ehliyetsiz motorlu polis olmaz kanımca. Olaki yunus seçmelerine girdin ehliyetin yok birde ehliyet almak içinmi uğraşıcaksın. Alsancak stadının arka kısmında eğitimlerini görmüştüm yunus polislerin. Aklında olsun denk gelirsen sor birisine daha detaylı ve gerçekci bilgi alırsın. Bana kalsa madem çok istiyosun tek hedefin okula girmek olsun sonrası zaten en iyi şekilde emin adımlarla yönünü çizersin. Çünkü benden veya sağdan soldan duydukların kulaktan dolma bilgiler.

mertypeR
07-08-2015, 14:13
Haklısınız teşekkürler

ckrc
07-08-2015, 14:16
Önce sorularını cevaplayayım, sonra bir abin olarak anlatacağım şeyleri iyi dinle, ona göre karar ver.
1- Pmyo üniversite değildir, 2 senelik yüksek okuldur. 4 Yıllık üniversite okumanın sana tek faydası maaşta 50-100 tl fark oluyor diye biliyorum çünkü babamın korumaları falan üniversite mezunu olabilmek adına açıköğretim okuyorlardı, emeklilikte ve çalışırken maaş artışı için.
2- Hayır, diğer fiziksel gereklilikleri karşılaman yeterlidir.
3-Rütbe olarak farkı yoktur.
4-Pmyo okuyanlar direk yunus olabiliyor mu, hayır olamıyor.

Arkadaşım polislik dediğin şey askeri okul gibi kara-hava-deniz ayrılmıyor. Bugün yunus olan arkadaş yaşlanınca asayiş'e-trafiğe geçebiliyor. Yani ben sadece yunus olucam diyorsan öyle bir şansın yok. 22 yaşındayım, bu yaşıma kadar hep etrafımızda polisler(rütbelilerde) vardı, hepsiyle abi kardeş gibi olduk(babam vali yardımcısı) polis memurlarının hiçbirisi bu mesleği sevmezdi, kimseye önermezdi. Polis müdürlerinin(il emniyet müdürü-ilçe emniyet müdürü vs.) çok azının çocuğuda akademiye girer mesela askerlerde öyle değil, çoğu subay çocuğu subay olmak ister.

Yani özetle ben sadece yunus olucam diyorsan öyle bir şey yok önce çevik kuvvet olucaksın götünden kan alıcaklar sonra asayişe veya yunusluğa geçiceksin yaşın ilerleyince göbeği salmaya başlayınca karakollara geciceksin. Koruma şubeye geçebilirsen(%0,1 lik bir kesim teşkilatın) vali-vali yard.-kaymakam-iç işleri bakanlığı müsteşarı-müsteşar yardımcıları vb. makam korumalıkları nispeten daha rahattır. Mesain belirlidir, nöbetin-izin kesilmesi vb. süreçlerin yoktur.

Kardeşim, polisler bu devletin marabasıdır, en rezil-yetkisiz-üvey evladıdır. Bakma sokaklarda polislerin kasıla kasıla yürüdüğüne hepsi rütbeliler yada mülki idare amirleri karşısında el-pençe divan duruyorlar.

Devlette polisi iplemez mesaisi yoktur, izni yoktur, bayramı-tatili-seyranı yoktur. Dizer taksime 12 saat ayakta tutar, akşam olur otobüste uyutur,duş alamazsın, b***** babanı göremezsin bir kumanya gelir köpeğin önüne atmazsın ciddiyim. aldığın maaş ne uzar ne kısalır 20li 30 lu yaşlarda çok kazanıyormuş gibi gözüksen de ileride öyle çok kazanmadığını anlarsın. Emeğinin karşılığının bu olmadığını görürsün.

En son olayı anlatayım, bütün polisler tatil planı yaptı, çocuklarına söz verdiler uçak bileti-rez falan yaptılar, izinlerden 1 önce ki gün izinler iptal oldu(20 gün önce) izinde olanlar en geç 3 güne göreve dönmesi sağlandı.
şimdi kendini bu adamların yerine koy ve bu mesleği yapmak istiyormusun bir daha düşün.
Gel sen bu kardeşini dinle polislikten vazgeç.

CUB
07-08-2015, 14:19
Aynen dediginiz gibi motor ehliyeti dezavantaj , motor ehliyeti istenmiyor , kendi egitimlerini kendileri veriyorlar. Bir cok yunus arkadasim var ve hepsi ehliyetsiz olarak secildiler. Ehliyet dedigim gibi dezavantaj.

HaKo
07-08-2015, 14:23
Ben de vazgeç diyenleri anlamıyorum. Her işin kendine göre sıkıntısı zorluğu var. Kimse polis olmasın , kimse çöpçü olmasın , kimse çaycı olmasın kimse garson olmasın, ne olacak ? Herkes masa başında ofiste mi çalışacak , herkes müdür , yardımcısı , asistan vs. bilmem ne olacak değil ya. Adam heves etmiş ki bence iyisiyle kötüsüyle bunları ölçüp tartışmıştır hatta bunları duymaktan bıkmıştır bile. Gerçekten seviyorsan hiç düşünme yap insan sevdiği işi yapınca mutlu oluyor zorlanmadığı değil.

anıl turan
07-08-2015, 14:37
Aynen dediginiz gibi motor ehliyeti dezavantaj , motor ehliyeti istenmiyor , kendi egitimlerini kendileri veriyorlar. Bir cok yunus arkadasim var ve hepsi ehliyetsiz olarak secildiler. Ehliyet dedigim gibi dezavantaj.

sadece ehliyet değil, özellikle motor kullanmayi bilmeyenlerden seçiyorlar yunuslari...

ckrc
07-08-2015, 14:50
Ben de vazgeç diyenleri anlamıyorum. Her işin kendine göre sıkıntısı zorluğu var. Kimse polis olmasın , kimse çöpçü olmasın , kimse çaycı olmasın kimse garson olmasın, ne olacak ? Herkes masa başında ofiste mi çalışacak , herkes müdür , yardımcısı , asistan vs. bilmem ne olacak değil ya. Adam heves etmiş ki bence iyisiyle kötüsüyle bunları ölçüp tartışmıştır hatta bunları duymaktan bıkmıştır bile. Gerçekten seviyorsan hiç düşünme yap insan sevdiği işi yapınca mutlu oluyor zorlanmadığı değil.

Gerçekten seviyorsa bile kendi elinde olmadan yapamayacak mesleğini(yunusluk) çünkü atamalar-aktarmalar birilerinin iki dudağının arasında.

CUB
07-08-2015, 15:01
sadece ehliyet değil, özellikle motor kullanmayi bilmeyenlerden seçiyorlar yunuslari...

Aynen , motor kullanmayi bilmemek tercih sebebi.

KÖROĞLU
07-08-2015, 15:03

Kesinlikle katılıyorum, kendi adıma asla olma demem.

Ama imkan varken (yaş burada gelecek planı için iyi bir imkan bence) daha iyisi olmak için çabalamak lazım.

Arkadaş fikir sormuş büyükleri olarak eğriyi doğruyu yazmak lazım bence.

2009 da Asteğmendim 2750 civarı para geçiyordu elime o zaman asgari ücret 693 TL idi, bakıldığında çok iyi ücretti piyasa şartlarına göre.

Ben de düşündüm bir ara olur mu acaba diye, hatta polislik sınavına da girdim. Ama işin içinde olunca para için yapılmayacağını anladım.

Dışarıda subay/polis saygı görüyor belki ama içerde durum çok farklı.

Emir komuta iki meslekte de var. Benim şansım vardı gördüm vazgeçtim, yaşadıklarım beni daha iyi çalışmam için teşvik etti.

Bu bağlamda tavsiye de bulundum. Bunları sormayan / araştırmayan insanlar bahsettiğin işleri zaten yapıyor.

Amaç vazgeçirmek değil, olanı biteni yazıp ufuk açmak.

Kardeşimizin hakkında da hayırlısı olsun.

mertypeR
07-08-2015, 15:08
@ckrc @cub @hako @anıl turan abilerim yorumlarınız için teşekkür ederim. Zorluklarını biliyorum hepsinin farkındayım fakat istiyorum. Bu seneyi bir atlatayım puanıma göre bakarım yardımınız için teşekkür ederim tekrardan

Dctrlprn
07-08-2015, 15:14
Hakkında hayırlısı kardeşim. Yukarıda yazılan açıklamalar çok güzel hepsini değerlendir iyi yönleri kötü yönleri iyice tart biç. Umarım hedeflerine ulaşırsın.

mertypeR
07-08-2015, 15:16
@dctrlprn aynen öyle sağolun hepiniz yardımcı oldunuz bu sene bol bol düşüneceğim inşallah hayırlısı olur

Rec.O
07-08-2015, 15:27
Çocukluk hayalinb anlıyorum dostum, ama hedefi neden daha yüksek tutmuyorsun mühendis vs gibi? Kesinlikle yanlış anlaşılma olmasın polisliği kötülemiyorum ama, çok polis arkadaşım var ve kuzenim polis, itle köpekle soysuzlu ugrasacak duracaksın yarın bir gün evleneceksin eşinin ailenin aklı devamlı sende olacak aman bişey oldu aman öldümü kaldımı gibi mesela.. Bence diyorum bak dediğim gibi yorumumu beğenmeyenlerde olacak olabilir ama hedefi daha yüksek tutmalısın.. Hayalini gerçekleştirmek istiyorsanda eğer gideceksin Polisliğe..

Çöllü
07-08-2015, 15:34
Yanımda Eşimin Teyzesinin oğlu Oturuyor; Kendisi Yunus.. :) yani istesen denk getiremezdin kardeşim hatta bende bu konuya yazmak istesem tek kelime karalayamazdım şanslısın ;)

1. Pomem daha mantıklı diyor kendisi zira hem kendi istediğin bölümü okursun ve yunus olamazsanda geri dönme ihtimalin olur der.

2. Sivilce izi sorun olmaz der.

3. Rütbe farkı olmaz der maaşta 50-100 tl bişey oynuyormuş.. Esas fark emeklilikte oluyormuş..

4. Yunus olacaksan hiç bulaşma diyor zira, karakol Görevi yapmadan kimseyi yunus olarak görevlendirmezlermiş, ayrıca yunus, trafik, v.s. olma insiyatifi senin elinde değil üstünün kararına bağlıymış, ancak sen isteğini arz edebiliyormuşsun.. Yunus olma hayaliyle girip Narkotik yada Hırsızlıkta emekli olma ihtimalinde su götürmez imiş..

Dışardan Havalı göründüğüne bakma der kendisi, zorunluluk olunca motor kullanmanında keyfi kalmıyormuş..
Son olarak iyi düşün seçeceğin meslegi en ince ayrıntısına kadar araştırıp öğren der gelecekteki meslekdaşın ;)

suk3b3
07-08-2015, 15:44
Bi kac post okudum herkes sanırım flan yazmış kesin bilgi vermemis.kardeşim ben polisim. Okuldan çıkınca direkt yunus olabilirsin ama her ilde yunus yok.örn.Çorum.
2013 de Kastamonu pmyo dan mezun olup kura da ankara ceken 54 kişiden 40ı direk yunus oldu. Motor ehliyeti önemli değil.emniyet verir sana. Mesleğe girince 15gun kadar kurs verirler sonra yunus olursun. Motoru üst devren kullanır.sen artçı olursun. Vs. Merak ettiğin bsey varsa pm atabilirsin.
Ayrıca bu tavsiyemi dinle. Eğer imkanin varsa sakın gelme bu teşkilata. Cok yorulursun hem fiziki hem psikolojik

GÖKTÜRK
07-08-2015, 15:50
gerekli açıklamalar yapılmış büyüklerimiz tarafından. ben sadece şunu söyleyeceğim artık 2 yıllık pmyo bitirdikden sonra direk polis olmuyorsun. bu sene içinde benım 5 tane arkadaşımla bırlıkde 1800 kişiyi sadece hükümet-cemaat kavgasına elediler. bitirdiğinde polis olamazsan daha büyük hayal kırıklığı yaşarsın ve bidaha polislikle ilgili hiç birşeye başvuramazsın bunuda düşün. benim sana tavsiyem ygsye çalışmaya başlamandan yana olur rakiplerin çoktan başladı

-Murat Özcan-
07-08-2015, 15:51
Benimde bir çok polis arkadaşım var yaşları şuan için genç olmasına rağmen bazen isyan ediyorlar çünkü tatilleri dinlenmeleri pek yok.Hep emir altındalar mecburi doğu görevleri oluyor iyi araştır derim bir yandan iyi bir yandan kötü bir meslek bence

Rec.O
07-08-2015, 15:56
gerekli açıklamalar yapılmış büyüklerimiz tarafından. ben sadece şunu söyleyeceğim artık 2 yıllık pmyo bitirdikden sonra direk polis olmuyorsun. bu sene içinde benım 5 tane arkadaşımla bırlıkde 1800 kişiyi sadece hükümet-cemaat kavgasına elediler. bitirdiğinde polis olamazsan daha büyük hayal kırıklığı yaşarsın ve bidaha polislikle ilgili hiç birşeye başvuramazsın bunuda düşün. benim sana tavsiyem ygsye çalışmaya başlamandan yana olur rakiplerin çoktan başladı

bak onu unutmusum arkadaşım 2 yıllığı bitirdi pmyo cemaat olayından dolayı malesef polis olamadı ve bu yasa yeni cıktı..

suk3b3
07-08-2015, 15:57
Kardeşim, polisler bu devletin marabasıdır, en rezil-yetkisiz-üvey evladıdır. Bakma sokaklarda polislerin kasıla kasıla yürüdüğüne hepsi rütbeliler yada mülki idare amirleri karşısında el-pençe divan duruyorlar
Baban mi v.y senmi ? Bi oku biyerlere gel sonra polise rezil de. Senin gbi delikanlilar rahat uyusun diye biz çalışıyoruz. Ayrıca amir Müdüre el pençe yi sen gbi insanlar polis olunca yapıyor. Rezil seni

mertypeR
07-08-2015, 16:00
@Rec.O teşekkür ederim @Çöllü abi başka bir bölüm tutturup, okuyup, elime diplomamı aldıktan sonra pomemden de girmeyi düşünebilirim ama zaman kaybetmeyip liseden sonra girmek daha mantıklı gibi çünkü pmyolar kapatılacakmış forumdan bir abiyle de irtibat kurdum zaman kaybetmeyip seneye hemen pmyodan polis daha sonrada yunus olabileceğimi söyledi. Önümdeki hedef yunus olmakken başka bir şey okuyup olmamaktansa direkt polis olup çalışıp yunus olmak daha çok aklıma yattı. Zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederim yunus abime de selam olsun :)

mertypeR
07-08-2015, 16:14
@suk3b3 abi ben izmirde yaşıyorum burdan pmyo okusam çıkar çıkmaz yunus olabiliyor muyum? (Memur, çevik kuvvet vs olmadan)

ckrc
07-08-2015, 19:25
Baban mi v.y senmi ? Bi oku biyerlere gel sonra polise rezil de. Senin gbi delikanlilar rahat uyusun diye biz çalışıyoruz. Ayrıca amir Müdüre el pençe yi sen gbi insanlar polis olunca yapıyor. Rezil seni

Ben bu yaşıma kadar gördüğümü yazdım, postun yukarısını da okursan hepsiyle abi-kardeş ilişkilerim var hala görüştüklerim abilerim var. Git istersen babi-aliye orada nöbetçi arkadaşları 10 dk izle.
Bazı polislerin en büyük sıkıntısı bu lafı-cümleyi anlamadan bodozlama dalıyorsunuz. Bende memur çocuğum, polisliğin dışarıdan görüldüğü gibi kolay olmadığını devletin polise karşı tutumunu yazdım asker gibi "vatan evladı" mantığı yok polislere karşı. Bir sorun olursa en kolay harcanan-umursanmayan-sendika bile kurmasına izin verilmeyen teşkilattan bahsediyorum. İçindesin teşkilatın yanan izinleri-mesai kavramını-12/24'u benden iyi biliyorsun.

ckrc
07-08-2015, 19:28

Ygsden barajı geçip 2 yıl okuyup "biyerlere" gelmeyi çok önemli bir şey gibi düşünüyorsan, ben asla "biyerlere" gelemem.

veliazak
07-08-2015, 19:35
Okulunu bitir ve ufak ufak ticarete başla, bir şeyler al sat, dükkan aç, pazarlamacılık yap... 10 yıl sonra mutlaka yaptığın işin karşılığını almaya başlamış ve rahata kavuşmuş olursun...

Polis olursan; 55 yaşında da polissin ve maaşa talim edersin, maddi ve sosyal imkanın gelişmez.

İyi düşün, polislik mesleği dışarıdan göründüğü gibi değil, boşuna vakit ve nakit harcama bu yolda.

TayfunS
07-08-2015, 20:00
4 yillik bolum okuyordum, fen bilgisi öğretmenliği. baktim atamasi zor, şükür ki kurtuldum 3. sinifta. bir kez daha oss ye girdim 2 yillik tıbbi görüntüleme teknikerligi kazandim. kpss'den de 84 85 puan aldim 2.5 yildir devlet memuruyum. çalıştığım hastanenin karsisnda karakol var, ve orda calisan polis arkadaslar daha bir kac yıldır isin icinde olmalarina ragmen senin bolum nasil kazanilir vs sorular soruyorlar. anliycagin polislik, askerlik gercekten zor isler.

gel sen 2 yillik da olsa atamasi olan bi saglik bolumu yaz eger ilgi alanina giriyorsa, sonra lisans tamamlamak ve yuksek lisans vs derken yukselmek senin elinde.

hakkinda hayirlisi

mertypeR
07-08-2015, 20:08
@veliazak abi ticaret demişsin de zaten babamın şirketi var ticaret istesem kendi dükkanımda çalışırım abi ben polis olmak istiyorum ailemde destekçi polis olmayan insanların yapma etme demesini pek anlamıyorum hayırlısı olsun
@tayfuns deniz işletmeciliğini kazanabilirsem ikilemde kalırım zaten hayırlısı abi teşekkür ederim

mert_can 41
07-08-2015, 20:11
motor kullancam gezicem derseniz hemen motor verceklerini sanmam size artçı falan olursunuz bencede başka bir bölüm kazanın girin baktınız polisliklik dışardan göründüğü gibi değilmiş sonra başınızı duvara vurmayın

Yigit-Y
07-08-2015, 20:14
Yunus Polis: İlk maaşı ile rayban ve jöle alan, keyfi çevirme yapan polis,ego tatmini yuzde 100

:)

braga26
07-08-2015, 20:40
hani diğer illerde nasıl bilmiyorum ama bizim burada yunuslar sanki özellikle seçilmiş artist ve bulutlarda uçan kıl tipler öyleki kendi camialarında bile sevilmiyorlar (1 cinayet masası-1 güvenlik şube ve 1 trafikçi abim aynı düşüncede sevilmediklerini söyledi)Hakkında hayırlısı olsun umarım istediğin makam gelirsin

N0M4dh
07-08-2015, 21:47
1-Pmyo illa alım yapacak diye bir kaide yok bu sene son dakika da alım yaptılar, bu sene tasarı ile kaç PMYO kapandı söyleyebilir misin, kaç tanesi dönüştürüldü, bu sene mezun olacak 1700 kişinin mülakattan elendiğini biliyor musun?
dipnot: pomem 9 aylık değil 6 aylıktır, son değişiklik ile o zorunlulukta kalktı.
2-5 metre mesafeden eşgal belli olmayacak diye yazıyor yönetmelik, biraz tabiri kime göre çok kime göre azdır.
3- rütbe açısından mezun olduğunda derecede fark var, pomem ve pmyo ların + ve - leri çok fazla, mesleğe seçilmek nedir? Şubeye seçimde sadece torpil oynar.
4- pmyo ilk kazan, sonra mezun ol mülakatı geç, sonra torpil bul yunusluğa geç diyeceğim, daha pmyo dan mezun olanların %90 çevikte çalıştığını bilmiyor musun?

Not'una cevap dahi vermiyorum 12/24 nedir desem bilmezsin. Türkiye'nin en adaletsiz kurumunda çalışmayı planlıyorsun boş ver hiç şansını dahi deneme.

mertypeR
07-08-2015, 22:57
Yorumlarınız için teşekkür ederim konuştuğum insanlar ya kesinlikle yunus ol keyifli iştir yada sakın bulaşma aklından bile geçirme diyor biraz kafam karıştı bu sene bakıcam düşünücem ama işin zorluğunu göze aldım ve istiyorum tek kafamı karıştıran şey polis olup yunus olamamak memur veya çevikte kalmak tekrardan teşekkürler

turbo&quattro
07-08-2015, 23:08
Yasin 16-17 muhtemelen tasi siksan suyunu cikarirsin. Polis olacagim demek bu yas icin cok cok basit bir hedef.

GÖKTÜRK
08-08-2015, 00:10
ben yukardada söylemiştim tekrar söylüyorum. polis olmayı sene sonunda düşünürsün senin şuanda yapman gereken ygsye calısmak. bu sene 270 taban puanla aldılar ve ygs cidden geçmiş yıllara göre en zor ygs idi. sene sonunda hem iyi puan alamayıp üniversiteye giremezsen hemde polis olamazsan işte o zaman gerçekden ben ne yaptım dersin ki ben bu sene ygs lys ve pmyo mülakatına girip elenmiş biri olarak söylüyorum hiç bi sıkıntım olmamasına rağmen elendim tamamen torpil üzerine kurulu bi düzen. şimdiden yaşayacağın hayal kırıklığını tahmin edebiliyorum

syhkan
08-08-2015, 00:18
yunus polisim konuda alakası olmayan şeyler yazılmış, merak ettiklerini özelden sorabilirsin.

syhkan
08-08-2015, 00:21
Yunus Polis: İlk maaşı ile rayban ve jöle alan, keyfi çevirme yapan polis,ego tatmini yuzde 100

yunus polisin neden gözlük taktığını anlamakta zorlanıyorsan oda senin egondan kaynaklı bi durum.

Dragger
08-08-2015, 00:24
Bence üniversite sınavında iyi bir puan alıp 4 yıllık bir üniversiteye girmeye çalış, sonrasında ne olmak istersen olursun.

GÖKTÜRK
08-08-2015, 00:29
yunus polisin neden gözlük taktığını anlamakta zorlanıyorsan oda senin egondan kaynaklı bi durum.

neden takıyosunuz

syhkan
08-08-2015, 00:34
Gün içinde sürekli motor üstünde kaldıgından, gözlerin güneş, toz, rüzgar vs. şeylerden korumak amaçlı takılıyor yani zorunluluk gibi bir şey oluyor. Bu ego olarak algılanmış ilginç.

TigeR
08-08-2015, 00:46
Zaten ilk bas motorun arkasinda oturan oluyorsun daha sonra yeterli gorurlerse surucu kismina geciyorsun egitimleri var diye biliyorum

TigeR
08-08-2015, 00:47
Ha bide her baslayan cevik kuvvet olacak diye bir kural yok ama geneli oyle oluyor

ckrc
08-08-2015, 00:51
Kardeşim, bak işin içerisinde olanlar yazmışlar yunus olamama şansın yüksek.

Yunusluğun keyfi yok arkadaşım. Üniformanın keyfi var, çakal tayfanın abi çekmesinin keyfi var.

Özgüven problemi yaşıyorsan, lisede arkadaşlarının dalga geçtiği-küçümsediği çocuksan yunusluğu keyifle anlatırsın. Bu yaşa kadar ezildim, kimse yüzüme bakmadı bak şimdi herkesi durduruyorum, kimlik soruyorum diye ego yapacaksan keyiflidir. Tabanca taşımanın-Üniformanın getirdiği özgüvene ihtiyaç duyacak kadar özgüvensizsen kendini çalışmaya hazırla. Ha birde ast-üst ilişkisine amirinin küfürlerine hazırla kendini sen ondan küfür yiyip vatandaşa artistlik yapıcaksın.

Anladığım kadarıyla ailenin durumu çok kötü değil, rahatça üniversite okuyabilirsin, sonrasında çalışabilirsin. Erken yaşta para kazanma mecburiyetin yok.

Memuriyetin-Maaşla çalışmanın sonu yok. ne uzar ne kısalırsın babanında ticari yaşantısı varmış, gir üniversiteye kazandığın vizyonla tecrübelerinle ticarete devam et, daha iyi bir hayat standartı daha iyi bir yaşam tarzın olur.

turci
08-08-2015, 01:02
illa hayatı kendime zehir edeceğim diyor :)

ruudvan
08-08-2015, 01:18
bu sayfaya kadar yazılanları 3-er 5er cumlede olsa okudum.

bazı insanlarda unıforma hastalıgı var.o unıformayı gıyınce kendini padısah ılan edıyorlar.
bazı ınsanlar var sırtını bı yere dayamak ısteyen.garantı meslegım olsun hıc zorda kalmıyım ama cok yukardada gozum yok dıyıp calısanlar.
bazı ınsanlar var rıske gırmekten kacınmayan bırgun ekmek alıcak parası olmaz ıken bırgun gayet ıyı yerlere gelen.
kısacası herkesın hayalı farklı.

ortaokulu okurken daha baslamıstı mıllette ben ılerde bu olucam demeler.
o zamanlar pek bı bılgım yok.cevremde dogru duzgun basarılı ınsan yok .
ucakları hep merak ettıgımden ki kucukken tam bır zeplın hastasıydım.
(80 kusağı ve oncesı hatırlar ıstanbul semalarında dolaşan vardı bır tane .en son bmw reklamı gıydırmıslerdı uzerıne.) ucak teknısyenlıgıne ne yapıp yapmadıgı bılmeden agzıma plesenk edıp ılerıdeki meslegım dıye lanse eder olmuştum.
taa ki lısede rehberlık hocamın bana suankı mezunıyet dalımdan bahsedene kadar.
bu arada kendımı bıldım bılelı ki bu 6 yaşıma tekabul edıyor.resım cızerım araba cızerım.lısede artık baya baya cızer olmustum.
hocamın bana end.tasarım okusana sen cok yatkınsın dedıgı gun ben bu meslegı yaparım dedım.
nıtekım end.tasarımcı oldum .
fakat bolge sartlarını hıc hesaba katmadıgımdan turkıyeye henuz endustrıyel tasarımın gelmedıgının farkında deılım.
endustrıyel tasarımcı ne yapar dıye soran olur ıse eger.gordugun herseyı yapar derım.
cep telefonu , buzdolabı , araba , pet şişe , eldiven vsvsvs. yanı şekli olan herşey sonucta tasarımdır ve yapılmamıs tasarım yok geliştirikmemiş olan vardır dıyıp mesleğın ne kadar geniz bir yelpazesi olduğunu belirteyım.
nıtekım mezun olduktan sonra ıs aramalar vs derken elimi atmadıgım iş kalmadı.özellikle el becerisi isteyen işler.
velhasıl kelam mezun olduktan tam 2 sene sonra turkıyede endustrıyel tasarımın kalıbını bılmeyen ısverenlerın oldugunu ama onlarada daha eski ve tr de tanınmıs meslek olan mimar ve içmimar gibi davranılıp iş alınacağını idrak ettim .
diploma soran bıyere rastlamadım ama meslekte alaylı bıle olsan bizim insanlarımızı kendi duymak ıstedıklerı sozlerı soyleyınce cok rahat kandırabılırsınız.
tarihte orneklerı coktur.cin malı diye bir donem memlekette satılmayan ürünlere turk malı yazdırıp satan pazarlamacılar mevcut.
2senedır mımar ve ıc mımarlık yapıyorum.yerıne gore mımar yerıne gore ıcmımar oluyorum.
yerı gelıyor mımara yapması gerekeni söylemek zorunda kalıyorum.bu arada mımarlık fakultesı mezunu olup 2 sene mımarlar ıle aynı egıtımı aldıgımdan onlardan aşağı kalır yanım yok .
nıtekım nereye gelıcem .
suan okudugum daldan memnunmuyum .kesinlikle hayır.keske mimarlık diplomam olsun diyorum.
sebebı ne mi?
çok basıt para.
aslında parayla pulla işi olan bir adam değilim .sigara ve benzin param olsun cogu zaman yekten yeterlı olur.
ama ınsan calıstıkca ve kazandırdıkca takdır edılmek ıstıyor.yanı bır ıs yaptın kimseden tesekkur yada tebrık duymak herkesı mutlu eder.
fakat suan ki durumda tebrık coooook ozel bir cumle gıbı mılletın kasasında saklanıyor.
madem tebrık edılmıyorsun maasının duzgun yada yeterlı olmasını beklemen gerekıyor.
mısal 1 sene bır yerde calısıyorsun yıl sonu geldı zam ayındasın ve patronun sana herhangı bır ıyılestırme yapmıyor.ne dusunursun .
çok basıt maas verenıne gore basarısız oldugunu yada haketmedıgını.
sonucta ıs her zaman paraya cıkar.devır para devrı .bordro ıle zengın olan duyulmamıstır ama kendını ezdıren ornekler coktur.

sımdı mımar olsa ıdım .dıplomamı ayrı kendmı ayrı calıstırıp 1 basamak ılerde olabılırdım..

uzun yazdım ama meslek ısı cok onemlı .mısal polıs oldun 10 sene sonra ısı bırakmak ıstedın.10 sene cok buyuk bır zaman ve yası gecmıs tecrubesız bır ınsana kımse ıs vermek ıstemez.
polıs olmayı kafana koyduysan eger arkadaslarda yazmıslar.unıversıtenı oku eger dusuncelerın devam eder ıse polıs ol ve mutlu olmaya bak.
ınsanın aklı basında olduktan sonra ne meslek yaparsa yapsın karsılıgını mutlaka alacaktır.

mertypeR
08-08-2015, 01:25
Özgüven problemi yok yahu :D Çocukluğumdan beri yunus gördüğümde heyecanlanırım ilerde bende yunus olucam derdim. Neden bu kadar karşıtlık var polisliğe pek anlamadım. Bir işin zor olması kötü olucağı anl***** gelmiyor. Yorumlarınız benim iyiliğim için biliyorum. Arkadaşlarımda sen delirdin mi seni deli mi .... gibi yorumlarda bulunuyor belki haklılar ama dediğim gibi insan sevdiği, keyif aldığı mesleği yapmalı ben masa başında saatlerce oturmak isteyen birisi değilim bu yüzden o hayat zehir olmaz gibime geliyor.

ckrc
08-08-2015, 02:05
Kardeşim, kimse sana keyif aldığın işi yapma demiyor. Diyoruz ki keyif aldığın işi yapma şansı senin elinde değil, hakkatten değil.
17-16 yaşında aldığın kararlar ileride değişebiliyor. Bak ruudvan ne güzel açıklamış 10 sene sonra pişman olunca elinde yapacak bir şey kalmaz. Kimse seni işe almaz, sen iş kuramazsın yaşın geçmiş olur, birikimin çok olmaz.
Polislik zor demiyoruz, kolay iş yok piyasada.

Masa başı çalışmak istemiyorum diyorsan inşaat-makine-elektrik mühendisliği oku şantiyelerde çalış masa başında çalış demiyor ki kimse sana şantiye tozunu yutsan vazgeçemessin.
Teknikerlik oku ben okumayı sevmiyorum diyorsan 2 sene mühendis kadar para alıyorsun başlangıçta, hem kazandığın tecrübe ve çevre ile kendi işini de yapabilirsin ileride.

Abin olarak sana tek temennimiz ileride "******* lan yapacağım işi" diye kafan attığında kendine bir arka kapı bırakabilmen. 25li 30 lu yaşlarda kolay gelir insana polislik ne olucak ki yaparım dersin 30-35 li yaşlarda küfür etmeye emeklilik günü saymaya başlarsın bi bakmışssın itin kopuğun peşinde 12/24 mesai ile çalışarak, izin yapmadan, tatil yapmadan adam akıllı 5 kuruş kazanamadan ömür bitmiş. Şu an polis olan ve gençliğinde az buçuk sosyal hayatı olan, yaşamayı, gezmeyi bilen (kız arkadaşı-dışarı çıkması-gezmesi tozması vs) polislerin tam***** 657'ye tabi devlet memuru olun diye bir teklif yapılsa eminim ki hepsi kabul eder, arkasına bakmaz geçer.

Ticaret yaparsan dükkanı satarsın-devir edersin yeni bir iş kurarsın.
Özel sektörde çalışırsan istifa edersin yeni bir firmaya geçersin.
Memur bile olsan yıllık iznin-belirli mesain-haftasonun-bayram tatilin olur.

Ama sen kararını vermişssin, vazgeçme ihtimalin yok adımdan daha çok eminim 32 yaşından sonra yunus olarak kalamayacaksın, çektiğin kuraya göre %90 çevik kuvvet veya özel timde başlayacaksın 2 sene minimum, Şark görevinde ise 2 yıl asayiş-trafik-narkotik gibi farklı şubelerde çalışacaksın.

SmT
08-08-2015, 03:26

Yunusun tanımını mı sormuş konu sahibi ? Her popi konuda alakasız bir yorumunuz var maşallah..Avatar da çok şekil bu arada :)

Kafanızda kaskla birkaç dolaşın sonra saçınızın haline bi bakın..Sürsün istediğini bana zararı yok..Absürt bi şekil yapamazlar,saçı uzatamazlar zaten..
Full-time güneş altında gezen elemanın gözlük takması abes bi durum değil..
İstediği kadar keyfi çevirme yapsın hatta ben az yaptıklarından şikayetçiyim,yatıyor çoğu.Yerinden kalksın diye adamı görüp yolumu çeviriyorum gelip hayrola demiyor..Ne kadar çok keyfi çevirme yaparsa o kadar çok işini yapmış olur,3-5 çakal yakalar..

Konu sahibi arkadaşım, çocukluktan kalan heves değilde meraklı olduğun meslek buysa zorluklarını herkes anlatmış zaten..Benim tavsiyem direk görevdekilere sor bunu,en iyi onlar bilir..

Yigit-Y
08-08-2015, 08:25
Benim motor ehliyetim ve 4 yıllık kullanmışlığım var.

Çevik kuvvet ve yunuslarda
Dünyaları ben yaratmisligi var.

Bunlar böyle değildi 12 yıl önce.Benim yorumumu herkes beğenmek zorunda değil zaten.

Benim şahsi fikrime sadece saygı gosterirsin.Bu herkes için geçerli.

Keyfi çevirmeye cok girdim yunuslarda.

Artisim diyenden on gomlek daha artisler.

Ben adam olanini daha görmedim henüz bu hayatta.

mertypeR
08-08-2015, 09:58
Kafamdaki düşünceler değişmeye başladı iyi ki böyle bir konu açmışım bi sirkelendim diyebilirim. Bu sene daha fazla çalışıp 4 yıllık bir yer tutturmaya çalışacağım. Teşekkürler yorum yapan herkese

multispace
08-08-2015, 10:29
polisliği çok yıpratıcı meslektir kardeşim. iyice düşün.. hakkında hayırlısı olsun

maskman
08-08-2015, 11:00
7 yıldır polis memuruyum bunun 3 yılı yunuslar 4 yılı organize ve narkotik ben göğüsümde ve basımda ay yıldızı taşımaktan hep gurur duydum ve duyacam yazılanları okudum özellikle yiğit y nikliarkadaşın adam olana rastlamadım demiş doğrudur biz polisler karşımızdaki insanların bize yaklaşımlarına göre davranışlarımızı şekillendirirz eğer sen beyfendi gibi olursan ona göre karşılık veririz demekki arkadaş nasıl bir karaktere sahipki hiç adama rastlamamış kendi kişiliklerine bakmadan bu vatan için sırf milletimiz rahat uyusun rahat etsin diye bırakın izine çıkmayı gece gündüz çalışmayı canını ortaya koyan ADAMLARIZ bu şekilde konuşanlara ağzımı bozmadan manalı şekilde selam söylüyorum

Yigit-Y
08-08-2015, 11:11
7 yıldır polis memuruyum bunun 3 yılı yunuslar 4 yılı organize ve narkotik ben göğüsümde ve basımda ay yıldızı taşımaktan hep gurur duydum ve duyacam yazılanları okudum özellikle yiğit y nikliarkadaşın adam olana rastlamadım demiş doğrudur biz polisler karşımızdaki insanların bize yaklaşımlarına göre davranışlarımızı şekillendirirz eğer sen beyfendi gibi olursan ona göre karşılık veririz demekki arkadaş nasıl bir karaktere sahipki hiç adama rastlamamış kendi kişiliklerine bakmadan bu vatan için sırf milletimiz rahat uyusun rahat etsin diye bırakın izine çıkmayı gece gündüz çalışmayı canını ortaya koyan ADAMLARIZ bu şekilde konuşanlara ağzımı bozmadan manalı şekilde selam söylüyorum

Ehliyet ruhsati gelmeden eline veririm guler yuzle.

Ama adam bizi eroyin kacakcisi gibi indirir arabaya dayar arar babasinin ağrı gibi

Sonra git der.

Bana daha ADAM rastlanmadı. Yüzde olarak ADAM az olduğu bir kurum olarak görüyorum zaten.

Yigit-Y
08-08-2015, 11:13
Calisilan her saat için ücretini alan bir meslek.

Maaş sekmez.

Parasida iyidir.Yoksa parası iyi olmasa kimse o kahri çekmez

Benim dayım istanbul bölge emniyet müdürü bazen oturdugumuzda anlatır da hepten nefret eder olurum.

maskman
08-08-2015, 12:21
Calisan her saati icin ucret alan bi meslek deil iyice ogrenip yazarsan daha iyi olur bence dayinla eksik konusmussun her mesai icin ucret alsak agaoglu olurduk sevmek zorunda deilsin senin sevip sevmemende kimsenin umrunda deil zaten dusunceni de aciklamakta ozgursun ancak cogunlugu kapsayip adam deil diyemezssin seni arabaya yaslayan devrelerimin eline saglim hakettmisin demekki

ckrc
08-08-2015, 12:46
Calisan her saati icin ucret alan bi meslek deil iyice ogrenip yazarsan daha iyi olur bence dayinla eksik konusmussun her mesai icin ucret alsak agaoglu olurduk sevmek zorunda deilsin senin sevip sevmemende kimsenin umrunda deil zaten dusunceni de aciklamakta ozgursun ancak cogunlugu kapsayip adam deil diyemezssin seni arabaya yaslayan devrelerimin eline saglim hakettmisin demekki

Yahu adama ön yargılı olma, herkesi bir yargılama demişsin iki post önce şimdi çıkmış "arabaya yaslayan devreme helal olsun" diye olayı bilmeden hak veriyorsun. Bu ne perhiz ne lahana turşusu.

Polislere dair sevmediğim tek şey var ad***** göre değil mak***** göre muamele çekiyorsunuz;

Yaşadığım olayı anlatayım Yiğit-Y'e 2 sene önce katılmazdım ama yalnız yaşamaya başlayınca katılmaya başladım.

Babam istanbul'a tayin olmuş, bende 2 senedir istanbulda okuyorum neyse kız arkadaşımla balat tarafına gittik, oradan işlerini halleti kız arkadaşım evine bıraktım ben anadolu yakasında oturuyorum ailem avrupada uzun süredirde görüşemiyoruz zaten, fırsattır diyip babamın yanına vilayete gideyim dedim, babamı aradım ulaşamadım toplantıdaymış, şöförünün numarası vardı aradım dedim gökmen abi böyle böyle ben gelicem nizamiyeye haber verirmisin içeri yabancı araç alınmıyor.
gökmen abi haber vemiş mi,nizamiye unutmuş mu ayrıntıları bilmiyorum. Teşkilatın içerisinde halkla muhattap olacakları özel seçerler, hele ki özel nokta göreviyse (vilayetin sivil girişi ile makam girişi ayrıdır,benim araçla girdiğim yer orası) bir nebze daha dikkatli olurlar neyse yaklaştım kapıya genç bi çocuk var yada genç gösteriyor. Direk cümleleri yazıyorum,anlayın karşılaştığım durumu.
B: Ben, P:Polis
-"Kardeşim kolay gelsin, iyi nöbetler"
-"Ne ariyon burda buraya giriş yasak sizi sirayla mı veriyolar a...."
-"Kardeşim,düzgün konuş.
-"Ne kardeşi lan polisim ben, burada görevliyim devlet memuruyum başıma bela olmadan defol git başımdan"
-Kardeş,bilgisi verildi aracın zaten kaydı var vali yard. xxxxx'ın aracı bende oğluyum" (o sırada gökmen abi'yi tekrar aradım abi böyle böyle nöbetçi arkadaş biraz sorun çıkarttı nizamiyeyi ararmısın diye, garaj amirliği aranmış o sırada sanırım)
Garaj amiri geldikten sonra o küçük dağları yaratan "devlet" gitti bambaşka bir adam çıktı karşıma. Özür dilemeler mi, stresli çalışıyoruz kusura bakma demeler mi başka hareketler mi.

Kabul edin özgüveni olmayan polislerin hepsi ünifoma giyince kendini birşey sanıyor "arabaya adam yaslamayı" adamlık sanıyorlar. Çok çevirmeye girmem araba stock ve sakin kullandığımdan ama bana denk gelen trafikçilerin hepsi vatandaşa karşı çok saygılı,düzgün insanlar hiç sekmeden söylüyorum. Yunus-çevik için aynı şeyi söylemeyeceğim maalesef.

maskman
08-08-2015, 14:01
Abicim tekrar soyluyoru bak sevmek zorunda deil sevmemesi kimsenin en azindan polis teskilatinin umrunda deil adam deil diyemez tekrarlayarak anladinmi valilikte bi ton bozuk adam clvar yokmu ogretmendede muhendistede simdi ogretmenler adam degil demek ne kadar dogru? Sana soruyorum bak sana trafikte hic boyle muamele yapmamislar dogrumu bi kusur yoksa polisede gider yapmiyosan yuzde 95 polisten kotu muamele gormezssin makam farketmiyor kardesim karsidakinin davranislarina gore hareket ediyoruz iyi yapmislar derken dikkat ettiysen bu dusuncede olanlara soyledim sonucta devlet adina gorev yapiyoruz

Yigit-Y
08-08-2015, 14:26
Ben halkım o maaşını benim verginle aliyorsan.

1.Karsindaki herkesi suçlu gibi g.t muamele yapamazsin
2.Sana verilen görev vatandaşın canını sıkmak değil koruyup kollamak.

Siz ve sizin gibiler bu işi g.tten anlamış.

Benim dayım herşeyi anlattı yapılacak meslek değil diyor her seferinde.

Ama bu zor mesleği ego tatmin etmek rant çeviren kansizlar temizlenmedikce.

Karşında suçsuz insana karşı terörist muamele yaptıkça.

Ben ve benim gibiler o devrelerene cok sover.

Halktan üstün kimse olamaz.

maskman
08-08-2015, 15:40
1.herkese ayni muamele yapmiyoruz adam olana adam gibi
2.Isimizi senden ogrenecek deiliz polis asker olmazssa guvenlik die bise olmaz gayri mesru senin gibi atarli ergenlerin canini skariz.
3.g.otten anladiimizi nerden biliyosun birader yazdiklarina dikkat et klavye delikanliligi yapma
4.siz ve sizin gibiler anca soverseniz zaten isin dustuu zaman polis gel kurtar demiceksin ozaman adam deiliz ya hani
Sen maasini kimin verginle aliyosun? Neye hizmet ediyosun neyin pesindesin bu son yazisim senin gibisini cok gordum cunku polemige girmicem sen git kumda oyna bu vatan meseleleri seni asar;)

B16
08-08-2015, 16:20
1.herkese ayni muamele yapmiyoruz adam olana adam gibi
2.Isimizi senden ogrenecek deiliz polis asker olmazssa guvenlik die bise olmaz gayri mesru senin gibi atarli ergenlerin canini skariz.
3.g.otten anladiimizi nerden biliyosun birader yazdiklarina dikkat et klavye delikanliligi yapma
4.siz ve sizin gibiler anca soverseniz zaten isin dustuu zaman polis gel kurtar demiceksin ozaman adam deiliz ya hani
Sen maasini kimin verginle aliyosun? Neye hizmet ediyosun neyin pesindesin bu son yazisim senin gibisini cok gordum cunku polemige girmicem sen git kumda oyna bu vatan meseleleri seni asar;)

hmmm ok

https://www.youtube.com/watch?v=5KQ8QHdne8s

yasinipek79
08-08-2015, 16:42
Ben halkım o maaşını benim verginle aliyorsan.

1.Karsindaki herkesi suçlu gibi g.t muamele yapamazsin
2.Sana verilen görev vatandaşın canını sıkmak değil koruyup kollamak.

Siz ve sizin gibiler bu işi g.tten anlamış.

Benim dayım herşeyi anlattı yapılacak meslek değil diyor her seferinde.

Ama bu zor mesleği ego tatmin etmek rant çeviren kansizlar temizlenmedikce.

Karşında suçsuz insana karşı terörist muamele yaptıkça.

Ben ve benim gibiler o devrelerene cok sover.

Halktan üstün kimse olamaz.

Bende şu lafı anlamıyorum.Maaşını benim vergimle alıyorsun.Nedir bu yahu.Herkes şu veya bu şekilde çalişıp maaş alıyor.Polis,asker,öğretmen say say bitmez.Bu insanlar çalışıyor ve maaş alıyorlar.Sen vergi vermezsın olur bıter.Bu laf var oldukça ve dayım var yengem var bitmedikçe bu memleket adam olmaz.Ayrıca polislerde saat hesabı maaş yoktur.Adamlarda ne gece ne gündüz belli.Benim karşılaştıklarım da genelde iyi.Tabii ki içinde her meslekteki gibi ukala,dengesiz,uniforma'nın hakkını vermeyenler vardır(her meslekte olduğu gibi)..Adamları patır patır öldürüyorlar hala burada adamlıktan bahsediliyor.Ama vergi veriyoruz ölebilirler diyen de çıkar şimdi..Yazık günah valla..

TigeR
08-08-2015, 17:03
Aynen bende anlamıyorum benim vergimle maaş alıyorsunuz ne saçma bir lafdır. Ülkede ki her memur senin verginle maaş alıyor diye sana peşkeş mi çekecek.Hastane de iki saatte işlemi yapmayan görevliye de mi diyeceğiz. Ya da hakime benim vergilerimle maaş alıyorsun kibarca konuş mu diyeceğiz :D
Ben şu ana kadar kötüsüne denk gelmedim yunus polis iki kere durdurdu gözlüklü jöleli tiplerdi ama adam nerde okuyorsun kardeşim dedi söyledim tc sorguladıktan sonra tamam hadi kendine dikkat et dedi,hele trafikçiler de hiç kötüye denk gelmedim filmli araba ve genç olmama rağmen bugüne kadar hiç bir şey demediler kibarca konuştular.
Hatta bir keresinde asayiş durdurdu sokağa hızlı girmiştim direk çevirmeye düştüm. Şehir içi hız kaç dedi değişiyor abi dedim yavaş git paşam dedi bagajı açtırdı o kadar. Bence durdurup aramaları sorgulamaları da güzel bir şey (hadlerini açmadıkça) sonuçta işleri o.
Yukarda da video paylaşılmış o çok daha saçma. Kendini o polisin yerine koy habire molotof,taş,küfür vs geliyor. Zaten sinirlerin gerilmiş o videonun da ne amaçla çekildiğini bilmiyorsun o an sinirle küfür etmesi normal. Hepimiz sinir anında bir şeyler söylüyoruz.

Not:Yazım direk Yiğit abiye veya başkasına değildir sadece örnek olarak verdim yanlış anlaşılmasın.

SmT
08-08-2015, 17:27
Benim vergimle maaş alıyorsun :) Memura söylenen en popi laf sokma..Kısa süre önce 7.62'lik mermilerle şehit edilen iş başındaki trafik polisine de çok söylenmiştir eminim..
Ben vergi rekortmeni de olsam söylemeye utanırım şunu.
Seyir halindeki yunusların yanına yavaşça yaklaşın,arka camınızı indirin bi bakalım..O an yaşadıkları *** korkusu mu daha yüksektir yoksa jöleli saçlarıyla girdikleri havalar mı..

maskman
08-08-2015, 18:34
Malesef insanlarimiz boyle genelde baba parasi yiyen bi baltaya sap olamamis insanlarin klasik sozu benim vergimle maas aliyosun maasini kurusu kurusuna hak ettigimi dusunuyorum izinler kapali ne zaman arkadan saldiracaklar die yada esimin cocugumun yaninda sehit ederlermi die disunurken korktuumuzdan deil geride biraktiklarimiza uzuldugumuz icin soyluyorum biz bunlarla ugrasirken biride kalkip adam yok teskilatta bizim vergimizle maas aliyosunuz deyince ipler kopuyor havuz basinda tatilde selfie cekmeye benzemez bu isler jole ve gozluge gelirsek gozluk motorda sart nolede sacini taramak ne zamandir hava oldu anlamiyorum disari cikarken herkes sacini tarar gereksiz elestiri gizli hayranliktir die dusunuyorum

maskman
08-08-2015, 18:42
hmmm ok

https://www.youtube.com/watch?v=5KQ8QHdne8s

Cekmekteki amac nedir_?sence polis orda camiden cikanlarami gaz atiyor bilip bilmeden bos keseden paylasim yapiyosun allah cezanizi versin diyen adam ne ayak? Ona sovdu die mi suclu oldu sence napacakti cicekmi verecekti sen yine seni durduran polise gider yap abicim ok ama sonra aglama orda burda emzik yok bizde okadar

Dragger
08-08-2015, 18:44
Kardeşimiz gerekli bilgiyi almıştır diye düşünüyorum.

Konuyu farklı noktalara çekip saçmasapan bi hale getirdiniz tebrikler.