PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : M3 , Corvette vb. Gibi Araç Sahipleri Ne iş Yapıyor ve Maaşları Ne Kadar?

Pulover
11-08-2015, 00:08
Merhaba

Bu konuyu açmamın sebebi bu tarz spor arabalara ilgi duymam ve daha önce hiç araba sahibi olmamış olmam. Bundan dolayı bazı şeyleri kestiremiyorum.
Bazı insanlar korkmadan m3(e46) alabilirken, bazıları neden çok yakıyor ve parçası pahalı gibi şeyler söylüyor. Kendi aylık gelirim 9000 TL.
Evim de yok. Arabam da yok. Asıl sormak istediğim şey bir M3 (e46)'nın bu aylık gelir ile bakımından parçasına kadar rahatlıkla altından kalkılabilir mi?

Gökhan Bilgin
11-08-2015, 00:08
Siz ne iş yapıyorsunuz sayın abim ?

Kartal3urak
11-08-2015, 00:10
9.000TL Aylık Gelirle Eviniz ve Arabanız Yoksa Sizde Bişeyler Eksik Gibi Görünüyor..

MTZ
11-08-2015, 00:11
E46 M3 Suprizlerle doludur, 6 ay hic masraf acmaz sonra 35 lik yapar adami, hic bir parcasi ucuz degil ve ucuz is yapilirsa sadece masraflar dahada buyur. Daha once hic arac sahibi olmadiysaniz eger yukarida bahsettiginiz araclar bazi konularda biraz asiri gelebilir. Direk 350 beygirden baslamaktansa biraz daha soft bi giris yarariniza olur

HaKo
baba parası yiyor çoğu boşver takma kafanı böyle şeyleree

i-vtec07
gece uzun olucak anlaşıldı

Pulover
11-08-2015, 00:14
9.000TL Aylık Gelirle Eviniz ve Arabanız Yoksa Sizde Bişeyler Eksik Gibi Görünüyor..

Istediğim an ev ve araba alabilecek kadar birikmişim var. O konuda sıkıntı yok. İstediğim zaman nakit olarak alabilirim. Ama sorun benim daha önce araba sahibi olmamış olmam ve hayalimdeki arabayı almak istemem. Lakin çevreden gelen sözler ( parçası pahalı, çok yakar, elinde kalır ) gibi laflar yüzünden sürekli aklım karışıyor. Bu yüzden bu tarz arabaları alabilen arkadaşların aylık gelirlerini merak ediyorum .

Caner B.
11-08-2015, 00:17
Cekirdek ve kola aldim geldim.

Mesaj ogedov izinlidir.

Dodoo
11-08-2015, 00:19
Istediğim an ev ve araba alabilecek kadar birikmişim var. O konuda sıkıntı yok. İstediğim zaman nakit olarak alabilirim. Ama sorun benim daha önce araba sahibi olmamış olmam ve hayalimdeki arabayı almak istemem. Lakin çevreden gelen sözler ( parçası pahalı, çok yakar, elinde kalır ) gibi laflar yüzünden sürekli aklım karışıyor. Bu yüzden bu tarz arabaları alabilen arkadaşların aylık gelirlerini merak ediyorum .

Asgari ücretle çalışan insan son model iphone a 2000-3000 lira yedirebiliyorsa, siz de aylık 9000 ile bir e46 m3 sahibi rahatlıkla olabilirsiniz.

İnsanların hayat standartları çok çok farklı. Kimisi üstüne başına kıyafet almaz, arabasına yatırım yapar. Kimisi haftanın 6 gününü evde geçirir 1 gün eğlenmeye çıkar, kenara para koyar arabasına yatırım yapar. E bi de hem para ezip hem spor araç sahibi olan kesim var, o da en güzeli tabi ama aylık 9000 ile o biraz zor olabilir henüz ev ve araba yokken.

Yani çok fazla değişken var bu bulmacada, velhasıl kelam 9000 ile e46 m3 alınır.

Kartal3urak
11-08-2015, 00:20
"Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz" Al Hayalindekini Kurtul Boşver Milleti.. Aylık 9'bin Geliri Yoktur Hiçbirinin Emin Ol :D

kunteper
11-08-2015, 00:20
Hmm babasinin kuyumcu dukkaninda yazlari calisip a4 alanlardan misiniz ?

HaKo
11-08-2015, 00:21
sen ne iş yapıyorsun hocam ? aylık 9bine istedikten sonra ferrari bile alınır. Otomobile sahip olmak tercih meselesidir, kiminin tutkusudur , tüm parasını ona verir , kimi milyarlar kazanır gider 50 bin 100 bin TL lik arabaya biner. Ben çok adam görüyorum etrafımda son model jiplere supersportlara binip cebinde doğru düzgün parası olmayan ve günlük yaşayan.

cem
11-08-2015, 00:22
Adam var; gotunde donu yok m3'e biniyor.

Adam var; trilyonu var, corolla'ya biniyor.

Genelleyemezsin.

2jz
11-08-2015, 00:23
www.techturkey.com/forum/sohbet/12940-forum-uyeleri-ne-isle-ilgileniyorlar.html

Kafandaki soru işaretlerini dağıtacak konu burada :)

MTZ
11-08-2015, 00:24
Ilk arac olucagi icin ve tek arac olucagi icin `yorar`

Gko
hayalinizdeki araba maserati falan mı ?

9000tl gelir istediğiniz an ev, araba alıcak kadar nakitiniz var ama daha araç sahibi olmamışsınz ?

Pulover
sen ne iş yapıyorsun hocam ? aylık 9bine istedikten sonra ferrari bile alınır. Otomobile sahip olmak tercih meselesidir, kiminin tutkusudur , tüm parasını ona verir , kimi milyarlar kazanır gider 50 bin 100 bin TL lik arabaya biner. Ben çok adam görüyorum etrafımda son model jiplere supersportlara binip cebinde doğru düzgün parası olmayan ve günlük yaşayan.

Kabin Memuruyum hocam..

HaKo
11-08-2015, 00:25

Genelleyemezsin.

Türkiye gibi bir memlekette bindiği arabaya göre adam yargılamak en büyük yanılgıdır bence. Türk milleti çoçuğuna süt almaz , götüne don almaz aç gezer ama gider binebildiği en lüks arabaya biner. Genel profil bu şekilde maalesef.

B16
11-08-2015, 00:26
Kabin Memuruyum hocam..

Nerenin kabini bu söyle hele yiğidim

MTZ
11-08-2015, 00:26
Türkiye gibi bir memlekette bindiği arabaya göre adam yargılamak en büyük yanılgıdır bence. Türk milleti çoçuğuna süt almaz , götüne don almaz aç gezer ama gider binebildiği en lüks arabaya biner. Genel profil bu şekilde maalesef.

Ve telefon alir :D telefon olmazsa olmaz :D

Kartal3urak
11-08-2015, 00:30

Bi Arkadaşım 17 Aydır İşssizdi, Güvenlik Olarak Bi Parka İşe Başladı.. 1400 Lira Maaşı Var İşe Girdiğinin Ertesi Gün iPhone 5 Aldı :D

Bir Yanda 9.000Tl Maaş, İstediği Anda Keş Ev Alabilecek Durum Diğer Yanda Parçası Pahalımı, Masraf Açarmı, e46 M3 Gibi Sorular.. Hayat Çok Zor..

cem
11-08-2015, 00:32
Bi Arkadaşım 17 Aydır İşssizdi, Güvenlik Olarak Bi Parka İşe Başladı.. 1400 Lira Maaşı Var İşe Girdiğinin Ertesi Gün iPhone 5 Aldı :D

Bir Yanda 9.000Tl Maaş, İstediği Anda Keş Ev Alabilecek Durum Diğer Yanda Parçası Pahalımı, Masraf Açarmı, e46 M3 Gibi Sorular.. Hayat Çok Zor..

Yadirgamamak lazim..

Insanlar gercekten "ZENGIN" olan insanlarin kullandigi, tukettigi seylere sahip olarak tatmin oluyorlar..

johnie
11-08-2015, 00:32

Arkadaş konuya değişik giriş yapmış. Herkesin bidliği gibi Tr de deli gibi telefon düşkünlüğü var. İlk çıkan telefon hep bende olacak mantığı var. Tr de ki ilk iphone, samsung olunca fiyatımı değişiyor hayır, sadece tatmin oluyor bir anlık.. 9K tl ye sağlam bir tane gsx-r yada kawasaki-636 alır, yanına da m3 alır rahat rahat dolaşırsın.. Millet 2k gelir ile 60K lık araba alıo :)

MTZ
11-08-2015, 00:33

Guzel ulkemde ne guzel hayatlar yasaniyo ama :D

psikolojikdeli
11-08-2015, 00:34
tk da mı çalışıyosun ?
aylık 6 ile 9 bin arası mı 9 bin mi net
kaç saat uçuyosun
amir oldun mu
aylık giderini yaz buraya ona göre biz sana araba ayarlıycaz

dipnot konu dışıdır
m3 yaylası rize

B16
11-08-2015, 00:34
tk da mı çalışıyosun ?
aylık 6 ile 9 bin arası mı 9 bin mi net
kaç saat uçuyosun
amir oldun mu
aylık giderini yaz buraya ona göre biz sana araba ayarlıycaz

dipnot konu dışıdır
m3 yaylası rize

nalet adam

i-vtec07
11-08-2015, 00:35
ister inanın ister inanmayın . sadece mrb mız olan bi arkadaşım bankadan kredi çekip iphone 6 gold aldı .

birikmiş varsa bence aylık 9000 gelir ile e46 m3 yormaz . gidip de en turşu arabayı alırsanız işler değişebilir tabi .

mert_can 41
Nerenin kabini bu söyle hele yiğidim

pilotların maaşını hesaplamak istemedim nasıl bir kabin o business mı acaba :hahaha:

Kartal3urak
Başkan Boşver Sen e46 M3 Filan.. Gel Sana Ben Sohc Vtec Swaplı Rover Vereyim.. Parçası Filanda Ucuz.. Hem Evini al, Artan Paran Benm Arabaya Yeter.. :D

MTZ
11-08-2015, 00:36
Arkadaş konuya değişik giriş yapmış. Herkesin bidliği gibi Tr de deli gibi telefon düşkünlüğü var. İlk çıkan telefon hep bende olacak mantığı var. Tr de ki ilk iphone, samsung olunca fiyatımı değişiyor hayır, sadece tatmin oluyor bir anlık.. 9K tl ye sağlam bir tane gsx-r yada kawasaki-636 alır, yanına da m3 alır rahat rahat dolaşırsın.. Millet 2k gelir ile 60K lık araba alıo :)

Ben krediyle Iphone 6 alan biliyorum, krediyle ya.. ve sabit bi geliri yok bunu alan kisininde. Bu adama 9000 maas versek m3u terlik diye kullanip boeing zorlar demek ki

ZaZy
11-08-2015, 00:39
la olm ne büyüttünüz 9000tl yi ya :D :D :D hahahahhahaha

berkay_aydin
11-08-2015, 00:44
işe bugün mü başladınız ?

fthdrn
11-08-2015, 01:20
O cem yılmazın bahsettiği kremalı kabin memuru mu ?

Firat.M3
11-08-2015, 01:34
maasli calisan birinin butur araclar almamasi daha dogru. bir sorun karsisinda cikacak masraf sizi 5-6 ay sikintiya sokar. supriz olacagi icin de baska odemeleriniz vs olabilir. siz garantili ve kaskolu bir arac alip binmelisiniz.

Zorbey
11-08-2015, 01:34
Hmm 9 bin temiz. Nö dömek em3 binemiyom

fthdrn
11-08-2015, 02:09
maasli calisan birinin butur araclar almamasi daha dogru. bir sorun karsisinda cikacak masraf sizi 5-6 ay sikintiya sokar. supriz olacagi icin de baska odemeleriniz vs olabilir. siz garantili ve kaskolu bir arac alip binmelisiniz.
Ama şimdi em3 var em3 var.
Var yani :D

Kakus
11-08-2015, 02:25
9000 çoğk hojdır ama benâna.

Octane
11-08-2015, 04:21
Para değil sıkıntı. Borusanda castrol edge yağın değişimine iki filtreye 1000 tlden fazla veren dangalak var. Aynı model aracın aynı marka yağını ve filtrelerini 250 liraya değiştiren de. Bütün olay işin içinde olmak. İsterse ayda 50bin tl maaş alın. Kabin memuruymuşsunuz, sürekli uçarken orada 2 gün burada 1 gün kalırken evdeki araç çevreniz yoksa kümes olur. Evde olduğunuz zaman sağa sola gitmelik, her hangi bir durumda normal fiyatlara çok kısa süre içerisinde kurtarılabilecek araçlar almalı. İlla linea fluence jetta gibi naylon araçlar olmasına gerek yok. Mesela rcz olur. Ne bileyim cooper s falan olurdu ama o da 2.0 olunca fail oldu. Böyle parçası stokta hep olan, ustası bileni çok olan, her şey kötü giderse son çare olarak 3-4 katı para verilip lanet olsun denerek yetkiliye atılabilecek araçlar bakılabilir.

Ha, işin çok içinde olunsa, gidilen ülkesine göre parça bulup getirip garajda kendiniz takabilseniz, neler alınır uğraşılırdı neler...

phoenixs
11-08-2015, 06:00
Hocam benim genel Anladığım hayatı kaçırdığınız insanlar işe ilk Girdiği gün hayalleri için gereken ne ise onu yapmak için adım atıyorlar siz ise para biriktirmişsiniz hala ne alacağım diye düşünüyorsunuz ve bu tarz bi yapınız olduğu için m3 yerine genelde sizin yapınızdaki insanlar full+full fluence felan alır.Yanlış anlamayın kötü manada söylemiyorum ama hayat akıp gidiyor hiç düşünmeyin bugün ev için biriktirdiğiniz paraya güzel bi araba alın her beklediğiniz gün tükendiğiniz gündür

delta0o
11-08-2015, 06:31
senın maasının dortte bırını alan bir maaslı genelde 25k lık arabaya biner o zaman sizde 100k lık bir arabaya bınebılırsınız.85k ya e46 em3 alıp 15k ya bakım yapıp sorunsuz bınılır..

Mutu
11-08-2015, 06:41
Aynı meslektenmişiz tabi biz o paralardan "biraz" az kazanamıyoruz, fakat istediğin arabalara binebilmek için biraz gözü kara olmak gerekiyor sanırım. Önceki arabam sorunsuz ve tamamı borçla aldığım bi arabaydı. Sizin 1/3 nüz maaşla 3 aya kredi(6bin) olan bölümünü kapattım. Şimdi ise o aracın neredeyse 2 katı bütcem oldu. 1 sene dahi olmadı işe başlayalı. Fakat arkadaşımdan olmasına rağmen e46 3.20i ye giremedim.(elimdeki para + vade ile alacaktım) Velasılkelam masraf potansiyeli yüksek olan araçlara binmek yürek ister sanırım. Herkesin hergün önerdiği, ama çok az binilme oranı olan alfa lar dahil. 9 binden çok geliri olan bizle aynı mesalekten olan, havaaracını kullanan zatlar dahi genelde az masraflı araçları tercih etmekteler, ***** sektörün ne olacağı şüpheli ya da bizlerin olası bir iş kazası yaşmamız çok süpriz olmasa gerek.

MBuğra
11-08-2015, 07:27
Bende aylık 700TL+yemek+yol alıyorum. Ticket kartımla vadeli araç almayı düşünüyordum. İyi oldu bu konunun açıldığı.

TŞK
Rıdvan

denizhandinc
11-08-2015, 07:31
900 dür 9000 olsa duramazsın

can2k
11-08-2015, 07:35
reserved :D

HONDA
11-08-2015, 07:38

:D mükemmel yorum

Gko
11-08-2015, 07:45
Bende aylık 700TL+yemek+yol alıyorum. Ticket kartımla vadeli araç almayı düşünüyordum. İyi oldu bu konunun açıldığı.

TŞK
Rıdvan

toplum içinde lütfen tşk kürek konuşmayınız. ty.

kimbubye
11-08-2015, 07:47
Araba almadan önce usta belirlemelisiniz bence. Vaktinizin kısıtlı olduğunu düşünüyorum, dengesiz uçuş saatleri, yatılılar derken özel hayatınızdan ayırıp aracınızla vakit geçirebilecek vaktinizin az olacağını varsayıyorum. Kötü senaryo üzerinden gidersek, araba sizi uğraştırır ve sıkıntı çıkarırsa kime, nereye güvenip kimin ellerine emanet edeceksiniz.

Ben şu an kendi çektiğim sıkıntılardan örnek vereyim. Benim de sizin gibi ilk arabam, usta çevrem yok. Deneye yanıla, kapı kapı geze geze, referanslarla gitmediğim oto sanayi, gitmediğim usta kalmadı. Mekanik için başka bir yere, kaporta boya için başka bir yere, frenler için başka bir yere, amortisör için başka bir yere, elektrik için başka bir yere, mazot pompası için başka bir yere diye liste uzar gider. Kaç dükkan gezdim anlatamam size. Hepsini tek bir yere yaptırmaktansa kendi usta listemi oluşturmaya çalıştım. Ve sorunlu aracımın elini yüzünü düzeltmem 6 ayımı aldı. Hala da uğraşıyorum. (Biraz ekstrem bir örnek benim aracım)

Ben sadece haftasonu uğraşabiliyorum ve tabi resmi tatillerde, yani sanayilerin en dolu, ustaların başının en kalabalık olduğu zaman aralığı.

Yani size önerim öncelikle sanayi-usta çevrenizi arttırmaya çalışın. Sonuçta bahsettiğimiz araçlar ne kadar kaliteli de olsa yaş itibariyle yıpranmaları olmuş araçlar. Sıkı araştırıp bulabildiğiniz en temiz araba için uğraşın derim. Bence hayalinizi gerçekleştirebilecek maddi kuvvettesiniz. Biraz zamandan fedakarlıkla güzel şeyler ortaya çıkabilir.

PiscocuK
11-08-2015, 08:01
ciddi KARIyer yapmışsınız sanırım hala birşeylerin olmamasının başlıca sebeplerinden biri bu bence :)

can2k
11-08-2015, 08:13

çok güldüm şu yoruma :D

OMTechJr.
11-08-2015, 08:15
"Babanızın fakir olması sizin suçunuz değil emme, kayın babanızın fakir olması sizin suçunuz."

Sakıp Sabancı.

_AS_
11-08-2015, 08:16

Deminden beri durup durup gülüyorum ya hey Allahım :D

poseidon
11-08-2015, 08:18
M3 veya Corvette almaksa ve alabilecek kadar nakiti cart diye çıkartabiliyorsan ki bu da kenarda 150-200 bin paran var demektir.
neden sadece araçların piyasasını çıkaracağı masrafları veya işletim masraflarını soracağın bir konu açmadın da insanların maaşlarını arabayla orantılıyorsun?
Kimi ticaret yapar 15,000 kazanır 10,000 borcu olur
kimi 7000 kazanır 2000 tl aylık borcu olur ikisi de aynıdır. Kazanılan paraya bakma sen.

Ben de havacılık camiasındayım kabinde 29 yaşına gelmiş ve 7-8 yıldır bu işi yapan bir memurun maaş, harcırahlar, satışlar vs.. ile
yerli şirketler arasında sadece TK'da aylık 9000TL gibi tepe bir rakama ulaşılabilir. Bundan sonrası f/o maaşına girer çünkü...
Sorun M3 alabilecek parayı nakit çıkartabilecek birikimin varken işletim masraflarını düşünmen.

Sen arabanın yakıt dahil tüm masraflarını sor soruştur sonra kendi maaşına orantıla. Başkalarının maaşlarını da takma kafana.

Ome_RS
11-08-2015, 08:26
m3 dediğin nedir ki bu kadar abartıldı. ulaşılamayacak bir araç değil. 9000tl de şaşıracak bir rakam değil.
ne kadar çok fakir varmış aramızda :D

Berkan
11-08-2015, 08:34
bir yerde bir kaçak var onu bul bence mesela #48. post gibi hatta #43 ve #3 gibi :hehe:

Aytacd
11-08-2015, 08:36
ben olsam planör alırım , iş yeride müsaitmiş zaten :)

1.8 turbo
11-08-2015, 08:42
konuyu baştan sona okumadım fakat anladıgım kadarıyla konu sahıbının ıdaellerı yok. 10 yıl once oz kuzenım E30 nu benden sakındıgı gun kararımı vermıstım arabanın en kralına bıncem dıye. şu an E39 M5 e bınıyorum. E39 m5 e bınmek kolay mı ? hiç degil parcası cok cıddı pahalı, yakıtı, vergısı vs. heryesı cok pahalı. aldıgımdan berı sadece ıvır zıvırına 20 bın den fazla harcamısım 13 bın km de yol yapmısım 1 tl ortalama yakıt ıle 13 bın tl yapar 1 senede. ama bu benım ıdaelımdı hıc pısman degılım.
gozu bıraz karartmak lazım

ghibli06
11-08-2015, 08:45
başkalarının hangi arabaya kaç lira maaşla bindikleri değil ki önemli olan... sen hangi aracı almak istiyorsun ve bunu kaç liraya yürütebilecek kapasiten var...

Arenimo
11-08-2015, 08:49
boş konuşmaları bırakalım , kaç paran var ?

Runo
11-08-2015, 08:49
Ben anlamıyorum böyle tuhaf konuları neden hep forumda aktif olmayan, adını bile hiç görmediğimiz insanlar açıyor ? Sende bizi mi koparıyosun anlamadım ki.

chatlaxs
11-08-2015, 08:54
Güzel cevaplar verilmiş :D
herkesin hayatına kimse karışamazda hayalin var bunuda gerçekleştirmek için nakitin varsa neyin parçası, ne sanayisi ? al bin hevesin geçsin satarsın , parçası pahalı diye araç seçiyorsan şahin doğandan başka bişeye bakmaman lazım

anıl turan
11-08-2015, 08:55
Para değil sıkıntı. Borusanda castrol edge yağın değişimine iki filtreye 1000 tlden fazla veren dangalak var. Aynı model aracın aynı marka yağını ve filtrelerini 250 liraya değiştiren de. Bütün olay işin içinde olmak. İsterse ayda 50bin tl maaş alın. Kabin memuruymuşsunuz, sürekli uçarken orada 2 gün burada 1 gün kalırken evdeki araç çevreniz yoksa kümes olur. Evde olduğunuz zaman sağa sola gitmelik, her hangi bir durumda normal fiyatlara çok kısa süre içerisinde kurtarılabilecek araçlar almalı. İlla linea fluence jetta gibi naylon araçlar olmasına gerek yok. Mesela rcz olur. Ne bileyim cooper s falan olurdu ama o da 2.0 olunca fail oldu. Böyle parçası stokta hep olan, ustası bileni çok olan, her şey kötü giderse son çare olarak 3-4 katı para verilip lanet olsun denerek yetkiliye atılabilecek araçlar bakılabilir.

Ha, işin çok içinde olunsa, gidilen ülkesine göre parça bulup getirip garajda kendiniz takabilseniz, neler alınır uğraşılırdı neler...

yanlış ve talihsiz bir tabir olmuş...

1- 1 hafta once kosiflerdeki 2 hava filitresi ve castrol edge yag degisimine 450 tl verdim, arastirmak lazim bazi seyleri

2- hadi diyelim olduda veren adam ben veya bir baskasi 1000 tl verdi dangalaklik yapti... sizin cebinizden cikmiyor burdaki sorun ne anlamadim

kendi adima konusayim elbetteki para havadan kazanilmiyor, ayni yagi ve orjinal parcalari servisten alir disarida taktirirsin fakat, arabayi satarken cogu insan servis kayidina bakiyor. servisin nerede yapildigi aslinda onemli olmaya bilir ama mal satin alan adam ucuza almak adina servis kayitlari yuzunden bile pazarlik yapar, piyasa mezarci dolu...

bmw alan adam da kosifler-borusan kayitlarina bakacak elbette... ben gider x bir ozel serviste arabanin servisini yaptirirsam, arabayi zamaninda satin alacak adam benimle "senin araban yetkili servis bakimli degil kardesim?" diye benimle ona gore pazarlik yapacak. yani benim dangalaklik yapip servise verdigim fazladan parayi (ki dusundugun kadar bir fark yokmus) arabayi satarken pazarlikla cikartirlar senden...

konuya donecek olursak:

sanmiyorum 9bin tlnin em3'ün bakim masraflarina yetecegini...

ÇALIŞKAN
11-08-2015, 08:55
hayret s2000 dememiş m3 demiş

altugkocer
11-08-2015, 08:56
Halk isyanda, iç savaş çıkmak üzere, piyasadaki bütün M3 ler kapalı garajlarda!!

M3 lerden umduğunu bulamayan halk VTI lara ya da güvenlik paketli IES lere mi yönelecek?!?!???

http://i62.tinypic.com/2yy1sgi.jpg

MK8800
11-08-2015, 08:58
Evin yokken m3'e binmek ne kadar mantikli

CRX
11-08-2015, 09:02
az daha sabret uçak al arkadaşım boşver m3 falan ,kenarda canlı her zaman iyidir :)

phoenixs
11-08-2015, 09:05
Bence en güzel yorumu yıldız ablamız vermiş

https://www.youtube.com/watch?v=WQELpNYmeZI

cosekar
11-08-2015, 09:16
Araba bu, zevk işi, tutku işi, hele m3 dersek başlı başına bi sevgiye dönüşür. Bırakamazsın. E hal boyle olunca ustune titrediginiz bi arabayı da hayvan gibi kullanmak istemezsiniz.

Arabayı dikkatkice bakıtararak, vanoslarında, smg sinde, diff de sıkıntı yoksa alınır, kaza değişen sıkıntı degil bence şaselerde problem olmadıktan sonra.

Son olarak ne için uğraşıyoruz ki? Hayattan zevk almak için değil mi?

drago
11-08-2015, 09:17
M3 güzeldir, Corvette güzeldir, ama benana

Ome_RS
11-08-2015, 09:24
makara haricinde bu sekilde bir araca niyetlendiysen kenarda bir miktar para olması gerekli.
bende otomobil tutkumdan dolayı bütçeyi zorlayarak subaru almıştım 2. araç olarak. bir gün dedik pistte kullanalım aracı. şanzıman kırıldı 3 e atınca araba boşa dönüyordu. düğün hazırlıkları diğer aracın masrafı gelirden çok gider olunca yaptıramadım. 3 e atmadan bir süre kullandım fakat daha sonra debriyaj merkezi bozuldu. en sonunda çekerek bahceye bıraktım aracı. yaklaşık 6 ay köşede yattı. (camında şirin bi bitki bile büyümeye başlamıştı :D) sonra baktım olmuyor aldığımın ve maliyetinin cok altına bir rakama başka araçla takas ettim. takasa aldıgım aracı sattım ve ciddi bir zararla kurtulmuş oldum. 14,500e verdiğim aracı şimdi 47,500e satıyorlar :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2.2lt-stroker-forged-wagon-209780440/detay/

mehzent
11-08-2015, 09:25

Genelleyemezsin.

Bıraz daha acarmısın lutfen? Ne demek ıstedın sen şimdi?

onursumer
11-08-2015, 09:30
kimin ne kazanıp neye bindiği değilde

senin aracı almak için ayırdığın ve ustune yurutmek için harcayabiliceğin bütçe onemli burda boşver sen milleti

herkesin para harcama tarzı farklı bi genelleme yapmak zor

m3 e gelince hiç masraf açmayadabilir dunyanın masrafını açadabilir bence :)

AyrtonSenna
11-08-2015, 09:33
Forumda M3 ve Corvette konusu konuşulurken ben:D:D:D

https://www.youtube.com/watch?v=avxcryY5a9M

johnie
11-08-2015, 09:40
boş konuşmaları bırakalım , kaç paran var ?

çok varmış, ama nakiti söylemiyor :) Textil - Kumaş işine girmek istiyormuş m3 ile :D

kasırqa
11-08-2015, 09:49
bence alma çünkü gerçekten istiyo olsan bu gelirle hatta daha azıyla bile gider alırdın.

Ozan Özer
11-08-2015, 09:51
Bence siz bir sürü alçak irtifada seyredin..Yüksek uçuş aşırı basınç yapmış..

Ozan Özer
11-08-2015, 09:52
bir süre :)

Murat Ç.
11-08-2015, 09:55
ne işin var m3 corvette bunlar hep masraf hem eski yaşlı otomobiller gel sen 9000 gelirle 2015 honda typer e yazıl yeni her zaman yenidir. emin ol m3 den daha fazla mutlu eder seni 2015 typer ;)

dragon07
11-08-2015, 09:58
paran varsa yancıkta maykıl oynar marsıkta

997TT
11-08-2015, 10:00
Kabin memuru 9000tl maas mi aliyor?
15 yillik kabin amiri 6000tl zor alir.
Ayrica evin olsun,20 yasinda renoya bin. Eger ailenden gelicek miras varsa,kafana gore yasa tabi.
Ayrica alicagin 150.000tl civari araci,birikmis paran yoksa nasil alicaksin? Krediyemi calisicaksin...
Ne zaman arabami satmak icin sahibinden'e ilan acsam,en az 8-9 farkli kisi,"Abi/beyefendi ne is yapiyorsunuz,nasil aldiniz yada bana borc verirmisiniz" diye sacma sorular soruyor.
Sen sen ol,bu isi kamu yoklamasiyla degil,hayatina dair planlar yaparak coz....

Mr.K
11-08-2015, 10:04
Merhaba

Bu konuyu açmamın sebebi bu tarz spor arabalara ilgi duymam ve daha önce hiç araba sahibi olmamış olmam. Bundan dolayı bazı şeyleri kestiremiyorum.
Bazı insanlar korkmadan m3(e46) alabilirken, bazıları neden çok yakıyor ve parçası pahalı gibi şeyler söylüyor. Kendi aylık gelirim 9000 TL.
Evim de yok. Arabam da yok. Asıl sormak istediğim şey bir M3 (e46)'nın bu aylık gelir ile bakımından parçasına kadar rahatlıkla altından kalkılabilir mi?

senin 9000TL maaşının M3 ün benzin parasına yeticeğini sanmıyorum.

cem_subasi
11-08-2015, 10:09
Ayrica evin olsun,20 yasinda renoya bin. Eger ailenden gelicek miras varsa,kafana gore yasa tabi.
Ayrica alicagin 150.000tl civari araci,birikmis paran yoksa nasil alicaksin? Krediyemi calisicaksin...
Ne zaman arabami satmak icin sahibinden'e ilan acsam,en az 8-9 farkli kisi,"Abi/beyefendi ne is yapiyorsunuz,nasil aldiniz yada bana borc verirmisiniz" diye sacma sorular soruyor.

Benim kuznimde kabin memuru 8 aylık ama 6000 TL alıyor hemde lise mezunu ama almancası var :D :D

yigit06
11-08-2015, 10:11
:) değerlenir buralar reserved

johnie
11-08-2015, 10:13
neyse beyler, kaos yaşandı.
zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış diye bir söylem var..

Mutu
11-08-2015, 10:13
M3 veya Corvette almaksa ve alabilecek kadar nakiti cart diye çıkartabiliyorsan ki bu da kenarda 150-200 bin paran var demektir.
neden sadece araçların piyasasını çıkaracağı masrafları veya işletim masraflarını soracağın bir konu açmadın da insanların maaşlarını arabayla orantılıyorsun?
Kimi ticaret yapar 15,000 kazanır 10,000 borcu olur
kimi 7000 kazanır 2000 tl aylık borcu olur ikisi de aynıdır. Kazanılan paraya bakma sen.

Ben de havacılık camiasındayım kabinde 29 yaşına gelmiş ve 7-8 yıldır bu işi yapan bir memurun maaş, harcırahlar, satışlar vs.. ile
yerli şirketler arasında sadece TK'da aylık 9000TL gibi tepe bir rakama ulaşılabilir. Bundan sonrası f/o maaşına girer çünkü...
Sorun M3 alabilecek parayı nakit çıkartabilecek birikimin varken işletim masraflarını düşünmen.

Sen arabanın yakıt dahil tüm masraflarını sor soruştur sonra kendi maaşına orantıla. Başkalarının maaşlarını da takma kafana.

Diğer firmalarda istersen 13 sene çalış yine o paralar mümkün değil malesef. =)

rdmmm
11-08-2015, 10:15
arkadaş ek iş olarak mrb ben thy deyim parfüm verdiler buda personel kartım parfümleri kullanmadığımdan satıyorum diyenlerden olabilir. Şaka bi yana ev, araba alcak paran varsa hepsiyle ev al hiç değilse değeri kaybolmaz. 3 4 ayda bi araba parası çıkarıyorsun zaten. Bir tanede hacıdan, dededen, teyzeden, bir araç düşürürsün son zamanlarda en çok prim yapan şey bu. M3 den Corvetteden daha çok prim yapıyor. :D

yigit06
11-08-2015, 10:18
hocam merve aglıyo tuvalete gidebilir miyiz?

p.s.

paran varsa range rover paran yoksa game over

G_TT_I
11-08-2015, 10:18
Bu tür konula prim için geliyor galiba, artık doğru düzgün aktif başlık yok, ciddi takip edilecek 3-4 sayfayı geçen konu yok ama neyse gerçekten okumak gülmek açısından güzel oluyor, kim yapıyorsa güzel orta yapılmış :)

Mutu
11-08-2015, 10:19

Diğer özel firmalarda zor, fakat bahsedilen firmada zor değil arkadaşın bahsettiği rakamlar.

997TT
11-08-2015, 10:20
Eger sen yol-yemek harcirah gibi seyleri isin icine katarsan tabi olur bu rakam.
6000 tl yapmayin.

lnd_samet
11-08-2015, 10:23
google search: nasıl kabin memuru olurum :P :D

EM-RE
11-08-2015, 10:24

1- 1 hafta once kosiflerdeki 2 hava filitresi ve castrol edge yag degisimine 450 tl verdim, arastirmak lazim bazi seyleri

2- hadi diyelim olduda veren adam ben veya bir baskasi 1000 tl verdi dangalaklik yapti... sizin cebinizden cikmiyor burdaki sorun ne anlamadim

kendi adima konusayim elbetteki para havadan kazanilmiyor, ayni yagi ve orjinal parcalari servisten alir disarida taktirirsin fakat, arabayi satarken cogu insan servis kayidina bakiyor. servisin nerede yapildigi aslinda onemli olmaya bilir ama mal satin alan adam ucuza almak adina servis kayitlari yuzunden bile pazarlik yapar, piyasa mezarci dolu...

bmw alan adam da kosifler-borusan kayitlarina bakacak elbette... ben gider x bir ozel serviste arabanin servisini yaptirirsam, arabayi zamaninda satin alacak adam benimle "senin araban yetkili servis bakimli degil kardesim?" diye benimle ona gore pazarlik yapacak. yani benim dangalaklik yapip servise verdigim fazladan parayi (ki dusundugun kadar bir fark yokmus) arabayi satarken pazarlikla cikartirlar senden...

konuya donecek olursak:

Bende bu işi anlamıyorum ben hiç bir arabamı yetkile servise götürüp te bakım filan yaptırmadım.

Sadece bir ustam bir dükkanım var sahip olduğum arabalarda öyle fluence filan değil.

E46 M3 C6 Corvette F360 modena su anda e60 m5 gibi

Kimsede bunları alırken çıkıp ta demedi ki vay efendim kosifler bakımlı değil.Kosifler yada borusan bakımlı olmaz tabi ustanın ne kadar donanımlı yada içeride arabada ne değiştiriyorlar görmüyorum ki götüreyim.Hee benim götürdüğüm serviste de tüm kayıtlar km bilgileri ne zaman ne değişmiş hepsini görebilirler.Kamera kayıtları da dahil olmak üzere.Bu tamamen tercih meselesi bugün 458 de alsam ben oraya götürür bırakırım ki daha geçen hafta benim kafadan bir arkadasın 458 i içeride bakımdaydı isteyen fermas bakımlısını alabilir sıkıntı yok arabadan anlayan adam zaten bakımlımı değilmi hemen anlar.Parçalar 20 sene öncesi gibi değil artık her arabanın yağını parçasını zaten bulabiliyorsun.Heee Allah göstermesin aynası kırılır yada bakalitini bulamazsın yine şase numaranla gider borusandan yada yetkili servisten parçanı alır kendi ustan da taktırırsın.Gerçi ustada kesinlikle kısmet meselesi ben 12 senedir aynı dükkana aynı adama gidiyorum.Çok şükür bugüne kadar çözemediği tek bir problem olmadı yarı yolda hiç bırakmadı beni.

Gelelim konu başlığına 9.000 lira maaş alıpta 29 yaşında olup ta o parayı biriktiripte hayalim dediğin arabaya binememek bence tamamen vizyon darlığıdır.23 24 ün dede demek ki zamanında bu arabaya binebilirdin o zaman aldığın zevki yarın gidip arabayı alsan da alamayacaksın.Bu da büyük kayıp bence.Bahsedilen arabalarda sorunlu filan değil.Özellikle corvette dediğiniz araba hiç sorunlu bir araba değil.2.5 sene m3 e 2.5 senede corvette e bindim biraz fazla yakarlar vergileri fazladır hesabınızı kitabınızı düzgün yaparak alırsanız turşu pertini 3 lira daha ucuz diye gidip almaz iseniz emin olun evinizi yıkmazlar.Arabaya binme meselesi tamamen hayat görüşü ile alakalı bende bu arabaların hiç birini günlük kullanmadım hep yanlarına bir dizel yada motor koydum.Benimde dünya görüşümde süper sportla yada özel bir arabayla işe gidip gelmek yok.

cem_subasi
11-08-2015, 10:25
Yabancı diliniz iyi ise kabin memuru olmak zor değil :D

OMTechJr.
11-08-2015, 10:27
Mazda Lantis , Taunus GTS vb. Gibi Araç Sahipleri Ne iş Yapıyor ve Maaşları Ne Kadar? (http://bugunkandilmi.com/)

dragon07
11-08-2015, 10:30
ben eski patronumun corvettesini istanbul avk servise götürdüm antalyadan 16bin TL repair yapıldı yazılım felan atıldı aklım çıkmıştı o gün kendi kendime corvette almamaya yemin ettim

m3 alınır ama severim ,e46dan daha cok seviyorum e36 m3leri :)

fms
11-08-2015, 10:55
e36 m3 aracım var, aylık gelirim 9000 tl 'den az.
o an param varsa benzini koyar piste çıkarım, param yoksa oturur karşısına izlerim.

Runo
11-08-2015, 10:58
Ben mamur değilim, benim bahça yok, ben mamur değilim, maaşli değılim, bahçamiz yoğ, evımiz yoğ. Her gün çalışma her gün çalişiyor her gün çalişiyor bir gün çalışma var 10 gün yoğ, e nasıl idare edeyor ? Ama kabin memoru hojdır kabin memoru havada 9.000 maaş aliyor eyle değil mi ?

Gko
11-08-2015, 11:01
s2000 aracıma track cd yapıcam diyen arkadaş nerde ya onu özledim ben

sipsak
11-08-2015, 11:04
bu forum ne konular gördü.

aykutsafakyaman
11-08-2015, 11:10
s2000 aracıma track cd yapıcam diyen arkadaş nerde ya onu özledim ben

Mepeüç yaptiricakmis en son öyle söyledi :)

MCN21
11-08-2015, 11:17
Iyi makara donmuste adam gayet mantikli birsey sormus :D herkesin agzindadir bazi arabalar icin parca pahalidir bakim pahalidir o araba alinir mi diye. Yada herkes porsche m3 onerir ama kimse gidip almaz o paraya sifir 3-5-c-e serisi alir. Son noktada hic araba sahibi olmamis deneyimi olmayan birisinin sanayide tanidik iyi ustasida yoktur cok fazla bilgiside yoktur diye dusunuyorum. Tek araba olucaksada ciddi kulfet olur.

Volkann
11-08-2015, 11:19
ilk sayfayı ve son sayfayı okudum sadece , 9000tl maaş alıyor olmak herşeye sahip olcağınız anlamına gelmez , insanoğlu parayı kazandığı kadar değil harcayabildiği kadar zengindir. çok tanıdığım var 3000 4000 maaşla ne arabalara biniyorlar.

neothenew
11-08-2015, 11:20
Eger sen yol-yemek harcirah gibi seyleri isin icine katarsan tabi olur bu rakam.
6000 tl yapmayin.

Abi, düzeltme olsun, THY kabin memurları/kabin amirleri ciddi uçuk para kazanıyor. Arkadaşın yazdığı 9000.-TL ortalama aylık gelir uçuk değil 7-8 sene THY'de kabin tecrübesi olan bir kişi için. Benim bu rakamın daha üzerinde kazandığını bildiği kabin amiri tanıdığım var. Eşim THY şirketlerinden birinde müdür, eşimdendaha fazla para kazanıyor kabin amiri arkadaş, oradan biliyoruz.

onur_S
11-08-2015, 11:24

konuya donecek olursak:

Finansorlugunu o arkadas yapiyormus, o yuzden bu tip konularda sifir bmw alanlara salak, yetkilide bakim yaptiranlara dangalak der hep

Pulover
11-08-2015, 11:30
Çoğu kişi dalga geçiyor ama şu anda 38 kullanıcı konunun içerisinden çıkamıyor. Ciddi cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Trolleyen arkadaşlara da teşekkür ederim.

dragon07
11-08-2015, 11:34
usta zaten e36 m3 varsa SS takıcan 2tanede bitik kumho veryansınn

ProdriveSTI
11-08-2015, 11:47
Ulaa 4-5 bin tl maaş alsam da adam gibi sti alıp biniyim diyorum.

Adam 9 bin tl ile belirsizlik içerisinde yaşıyor.Adaletini seveyim dünya...

SGTI
11-08-2015, 11:53
Havacılık maaşları çok yüksek görülüyorda günlerce karını çocuğunu görmediğin oluyor.Bilmediğin memlekette konaklama giderleri THY tarafından karşılansada sokağa çıktığın an bi suya 2€ veriyosun.İşsizlik maaşının 700€ olduğu yerlerde günlerin geçiyor.Harcamanda ona göre oluyor tabi.
Yani tüm sektörlerde olduğu gibi kimse kara kaşa kara göze para vermiyor.Ömrünüzü alıyorlar ona göre para veriyorlar.

RSX
11-08-2015, 11:57
Babam hep der evinden önce arabasını alan adam evini zor alır diye :D ya baba he derdim de adam doğru söylüyor, mazotuydu vergisiydi, araba olunca daha çok gezmesi falan

Runaway
11-08-2015, 12:03
36 kayıtlı,11 misafir buyrun mevlit mi var :)

Yigit-Y
11-08-2015, 12:10
Araba almam 9000 TL ile şunu yaparım

Ayda bir hafta sonu ferro kiralarım.Bir tane paralı asker.Lüks mekanda yemek eğlence ezerim.

Kalan 28 günü akbil devam :)

Kafalar çok güzel yawww :)

9.000 TL gelirim olsa bende ev almam ist tüm evler senin neredeyse zaten :)

997TT
11-08-2015, 12:20
Abi, düzeltme olsun, THY kabin memurları/kabin amirleri ciddi uçuk para kazanıyor. Arkadaşın yazdığı 9000.-TL ortalama aylık gelir uçuk değil 7-8 sene THY'de kabin tecrübesi olan bir kişi için. Benim bu rakamın daha üzerinde kazandığını bildiği kabin amiri tanıdığım var. Eşim THY şirketlerinden birinde müdür, eşimdendaha fazla para kazanıyor kabin amiri arkadaş, oradan biliyoruz.
Yahu su maaslari boyle girmeyin. Arkadasida bozmak istemiyorum ama yillarca thy de pilotluk yapmis arkadaslarim-abilerim tanidiklarim var. Kabin amirligi yapan ve yapmis,23 sene calismis arkadaslarim,tanidiklarim var.
9000tl olur ama nasil olur?
Surekli Osaka-new york ucuyordur(100$ gunluk ek)-bayramda ucuyordur-pazar gunu ucuyordur-80/90 saatten fazla ucuyordur-ikramiye ayidir-ic yatilara fazla gidiyordur-atasehirde oturup ataturkden ucuyordur(7lt benzin arti kopru)-kesintisi olsugu ay degildir vs vs... Uzerine tazminatlari var,olum tehlikesi vs oldugu icin.
E ozaman bu M3'e ne zaman binicek? Ayrica bu kadar calismayla kafa benden mi kalir? Ha ozaman aldim 9000tl dersin ama nereye kadar....
Maas demek,tum masraflar ciktikdan sonra eline gecen

atituti
11-08-2015, 12:20
9 bim tl maaşlar her turlu arabaya binebilirsin.cekmekoyde evet bildiginiz cekmekoyde 6.5 milyar maasla 750tl kira verip (sonra oturdugu evi aldi) sokak arasinda oturup umraniye isparka yillik abonelikle modenasini birakan adam var :)

Aliburakb
11-08-2015, 12:30
ilk sayfayı ve son sayfayı okudum sadece , 9000tl maaş alıyor olmak herşeye sahip olcağınız anlamına gelmez , insanoğlu parayı kazandığı kadar değil harcayabildiği kadar zengindir. çok tanıdığım var 3000 4000 maaşla ne arabalara biniyorlar.

kesinlikle katılıyorum size aynı şekilde benimde çevremde var 3000 4000 maaş almadıkları halde ne araçlara binenler :)

gökberk
11-08-2015, 12:59

:D Allah iyiliğini versin.

poseidon
11-08-2015, 13:06
Ne gereksiz uzattık konuyu ya.
Paran varsa bin yoksa binme. Bu kadar basit.

Burası otomobil forumu araçlar hakkında merak ettiklerini sor markanın ehli olanlar markayla ilgili deneyimi olanlar ne kadar masraf çıkaracağını 3 aşağı 5 yukarı cevaplasın.

Ben şu kadar alıyorum yeter mi dersen ne bileyim yeter mi?
Hem senin maaşının arabaya yetip yetmeyeceğinden bize ne herkesin hayat standardı farklı.

Finansal danışmanlık için farklı forumlar mevcut.
Ne M3 müş yahu. 6 sayfa hit aldı.

BaDCaT
11-08-2015, 13:11
Bosuna muhendis olduk aklima sicam

olsana pilot,kabin memuru,kacakci,mirasyer rahat rahat para kazan.

halilcakir
11-08-2015, 13:11
Altta linkini verdiğim hesaplama aracında bile 250bin kredi için 48 ayda ,aylık ödeme 7bin küsür oluyor.

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

Maaşlı adam ticari kredi kullanamaz ki zaten herhalde 9bin sabit gelirede aylık 7bin ödemeyi banka onaylamaz.

Ama canlı bir örnek olarak kuzenim bankalardan birinde yazılım mühendisi olarak çalışıyor 10 sene oldu herhalde ve 10bine yakın maaşı var.

Bu adam kötü mevkii güzel site şeklinde 1+1 evde oturuyor kredi ile ve %80ine kredi kullandı sanıyorum evin.

A180i var onuda yeni aldı sayılır , 2. el onunda %40ı falan kredi. Kredi kartı borcu falan yapmıyor hepsini ödüyor tatile falanda gidiyor yani aç susuz yaşamıyor ama öyle ne para biriktirebiliyor nede - ye giriyor. Terfi almadan maaş zammı yaşamadan yeni bir borca falan girmem diyor mesela. Ama kafası rahat maaş hesaba yattığı an otomatik ödemelerle aidatına su faturasına kadar ödemeleri tamamlanıyor işte.

Ama bu hesapta yeni kasa M3 corvette falan pekde mantıklı görünmüyor.

yasinipek79
11-08-2015, 13:15
Kabin Memuruyum hocam..

İstersen maaş bordronuda paylaş tam olsun..

SerkanYazgan.
11-08-2015, 13:45
Bence bu çocuk bizi trollüyor :D Bu yaşına kadar araç sahibi olmamış ve 9 bin lira maaş alıyor ve m3 almak istiyor :D
Millet 3 bin lirayla biniyor m3 e, yeri geliyor yatırıyor kapıda ama adam arabasına aşık. Ben günlük 50-60 km yapıyorsam o adam hafta sonu 70-80 km yapıyor, 100 lira yakıyor.
3 bin maaşım olsa bende düşünebilirim m3, alırımda yatırırımda. Zevk işidir bu, birtane katlanır sandalye alırım bir elimede tuborgu alırım hem izler hem uğraşırım :D

Kısaca hayat korkaklar için çok zordur, 3 günlük dünyada şartlarını zorlayarak kendini büyük sıkıntılara ve borçlara sokmadan dibine kadar yaşamak gerek.

huseyinturk
11-08-2015, 13:56
9000 maaş alıp, nakit paranda varken böyle bir araştırmaya giriyorsan olmaz o iş.

ES353
11-08-2015, 14:02
sonra kız demiş ne kadar napolyon bi erkek

ek olarak demek istiyorumki biz boşuna üniversite okuyoruz

TayfunS
11-08-2015, 14:09
Yakin bir arkadasimda mercedes SEC var. adam benzinde kullanıyor ve gunluk biniyor. araba isi zevk isi ve herkeste olmayan bi zevk

Draniela
11-08-2015, 14:17
İş yerinde keyifle okumaya başlık çıkınca çok mutlu oluyorum ben :D

turbo&quattro
11-08-2015, 14:31
Tum sorularin cevaplari otomobilleri ne kadar sevdiginle ilgili. Su an maddi durumum oldukca iyi ama 335 imi aldigimin ertesi ayi isten ayrilmak zorunda kalip uzunca sure calisamamistim. O donemde en mantiklisi satip honda, toyota vs sorunsuz birseyler almakti ama yapmadim cunku beni mutlu eden seylerin en basinda her zaman arabam vardir. Disarida yemedim icmedim, saga sola gitmedim ama aracimi yikadigimda vakit gecirdigimde dunyanin en mutlu insani oldum. Uzun lafin kisasi zevkin maddi karsiligi yok.

mert_can 41
11-08-2015, 14:44
İş yerinde keyifle okumaya başlık çıkınca çok mutlu oluyorum ben :D

vallah benimde keyfim kaçtı :sorybom: ünüversiteye boşuna milyarlar döktüm kursa yabancı dil kursuna girip kabin memuru olmak varmış

ilkay325i
11-08-2015, 14:45
5Bin Maaşım olsa gidiyim Yarın alayım bi m3 Zor değil ki Alınır Binilir de bi müddet Sonra Kaçar Yılan Yılaaaaaaan :D

ilkay325i
11-08-2015, 14:47
vallah benimde keyfim kaçtı :sorybom: ünüversiteye boşuna milyarlar döktüm kursa yabancı dil kursuna girip kabin memuru olmak varmış

5 Senedir okuyorum Üni.de Valla okul parasına çok kral arabalara da binebilir insan ama o mantıkla yaklaşılmıyor ya. Allahımıza şükür olsun eksiğimiz yok.Herkesin bi hayali var tabiki, Mesela ben E30 M3 Hayalim Ama Sahip Olurmuyum Olamazmıyım bilinmez. Bu Şartlar Altında da Çok zor. Alırım Coupe 325İ Fiber Body Devaaam :D

mert_can 41
11-08-2015, 14:52
5 Senedir okuyorum Üni.de Valla okul parasına çok kral arabalara da binebilir insan ama o mantıkla yaklaşılmıyor ya. Allahımıza şükür olsun eksiğimiz yok.Herkesin bi hayali var tabiki, Mesela ben E30 M3 Hayalim Ama Sahip Olurmuyum Olamazmıyım bilinmez. Bu Şartlar Altında da Çok zor. Alırım Coupe 325İ Fiber Body Devaaam :D

sizin hayaller fiberle olabiliyomuş benim komple fiberden f355 döktürmem lazım oda olmaz sanırım :hehe::hehe:

Kartal3urak
11-08-2015, 15:06
Yaw Daha Geçen Aylarda bi Konu Vardı Birikimle İlgili.. Ne Üyeler Var, Evden Çıkmıyorum Çıkarsamda Yemeği Arkadaşlara Yıkıyorum, Sigarayı Otlanıyorum, Otobüse Kaçak Biniyorum Ama Kenarda 7Bin Birikmişim Var Diyen :D

Adam 9.000 TL Dedi Hepimiz Lalliğe Bağladık :D Git Başkan Al Arabanı Bizde Görüp "Ne Kadar da Em3'cü Bir Erkek" Diyelim.. Yorma Bizi :D

ilkay325i
11-08-2015, 15:16
sizin hayaller fiberle olabiliyomuş benim komple fiberden f355 döktürmem lazım oda olmaz sanırım :hehe::hehe:

Bunlar Hep Mustafa Sandal'ın yüzünden :D

AyrtonSenna
11-08-2015, 15:21
9.000 tl Maaş ne demek yani ben 1.750 tl aldğım halde kendi çapımda gül gibi geçiniyorum arabama benzimi atıyorum,eve bazen ben alışveriş yapıyorum,faturaların çoğu ellimden öptüğü halde Allah şükür o para bile fazlasıyla yetiyor bana ama 9.000 tl nedir o nasıl bir paradır hiçbir fikrim yok yemişim em3'ü corvetteyi benim babam bile 24 yıldır çalıştığı yerden 4.500 tl maaş alıyor :D:D:D