PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezası itirazı hakkında.

Satanael
13-08-2015, 13:55
Dün elime geçen trafik cezasında sağolsun ekip polisler kasıktan dize misali cezayı döşemişlerde döşemişler. Egsozdan,sislerden ama en zoruma gidenide yapmadığım halde "spin atarak tehlikeli araç sürmekten" ibaresinden de toplamda bi 466 TL cezayı kitlemişler.

Sisler eyvallah lafım yok ama diğerlerine doğal olarak itiraz edicem.Fakat benim merak ettiğim bu itiraz etmeden önce cezayı ödemek gerekiyormu yoksa sonuclandıktan sonramı ödeniyor? bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim..

Tunacan
13-08-2015, 14:05
Para peşin, kırmızı meşin..

kickbuttowski
13-08-2015, 14:05
Ödedikten sonra itiraz edilir ama kendinizi boşuna yormayın ordan bir şey çıkmaz.

Satanael
13-08-2015, 14:12
Valla ordan bişi cıkmazsa bu ah bi yerden çıkar.. Okadar zoruma gittiki,sanki i.neliğine yazdıkca yazmış amcam.. en azından bana ceza kesilen yer mobese dolu bana su tehlikeli arac sürme ibaresini göstersin orada yeter...

Batuhan Gül
13-08-2015, 15:34
Valla ordan bişi cıkmazsa bu ah bi yerden çıkar.. Okadar zoruma gittiki,sanki i.neliğine yazdıkca yazmış amcam.. en azından bana ceza kesilen yer mobese dolu bana su tehlikeli arac sürme ibaresini göstersin orada yeter...

önce ceza ödenir sonra itiraz edilir. kanıt fotograf video mobese kaydı yoksa -ki büyük ihtimal yoktur ceza iptal olur ama paranızı devletten alamazsınız. vergi dairesi ve trafik şubesi arasında gider gelirsiniz. sonrasında nahlet olsun böyle işe de devlete de der itiraz dilekçelerini rafa kaldırırsınız.

aynı bu şekilde 2 cezayı iptal ettim. çerçeveletip duvara astım. başka çarem yok paramı alamıyorum :)

Tunacan
19-08-2015, 12:27
Olmaz olmaz dedik bizim de başımıza geldi.

Haziran ayının ilk haftasında kayınpeder güya burdur da mobeseye girmiş, %30 hız sınırını aşığı için de 189 TL ceza gelmiş.
Kayınpederler o tarihte Ankara'da ev taşıyordu. Bugün cezayı ödeyecekler. Ancak anlamadığım konu şu. İtirazı cezayı yediğiniz ildeki Sulh Mahkemesine yapacaksınız diyorlar.
Konu hakkında bilgisi olan var mı?

aqustic
19-08-2015, 12:30
İptal edip parasını geri alan kimler var aramızda?

AliGizda
19-08-2015, 12:38
Olmaz olmaz dedik bizim de başımıza geldi.

Haziran ayının ilk haftasında kayınpeder güya burdur da mobeseye girmiş, %30 hız sınırını aşığı için de 189 TL ceza gelmiş.
Kayınpederler o tarihte Ankara'da ev taşıyordu. Bugün cezayı ödeyecekler. Ancak anlamadığım konu şu. İtirazı cezayı yediğiniz ildeki Sulh Mahkemesine yapacaksınız diyorlar.
Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Aynısı bize olmuştu, Citroen Nemo vardı bizde o ara bize bi ceza gelmişti Ümraniye' de yasak parktan araba ceza yediği tarihte evin önünde yatıyodu. Makbuzda arabanın rengi Gri markasıda Peugeot yazıyodu ben kıllandım araba siyahtı ve Citroen' di. Aynı modeli var diye Peugeot yazmıştır dedi babam Gri' de araba ruhsatta Gri (Antrasit) olarak geçiyodu. Ben araştırdım e devlet' ten 34 JSV 53 Peugeot' tu Gri. Benim arabanın plakası 34 SSV 53' dü yanlış göndermişler. Trafik şubesine gittim dilekçeyle iptal ettirdim hemende aldılar özür falan dilediler aynı durum söz konusu olabilir sizde de.