PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : endüstri mühendisliği hakkında

kaRRa
14-08-2015, 20:25
internette nerelerde çalışılabilir neler yapar öğrendim az biraz ama maaşları filan nasıldır bu işi yapanlar tavsiye eder mi bunları merak ettim var mı aramızda bu işi yapan

Burhan
15-08-2015, 09:35
Sozlum yeni bitirdi 4 + hazirlik 6 senedir birlikteyiz ben hala bilmiyorum ne is yapiyolar hatta mezuniyetlerinde bi pankart acmislardi kadinin yasi endustri muhendisinin ne is yaptigi diye :) maaslari hakkinda bi bilgim yok suan is aramakta

Ozan.E
15-08-2015, 11:44
Özelde ne iş yaparsan yap şuan başlangıç ücretleri 1.8-2.5 arası. Çok çok top şirketler ve kalifiye eleman dışında 3.5-4 civarında bulamazsın. Maaşı, işi okul veya bölüm bulmaz mezun bulur. Yani ne yapmak istediğin senin elinde.

Volkann
15-08-2015, 11:52
end müh şu işi yapar diye bir şey yok.ara tonda kalmış bir renktir endüstri mühendisliği.genelde planlama programlama mühendisi olarak çalışırlar , çok kurumsal olmayan firmalarda boş vakitlerinde insan kaynaklarına filan yardım ederler :)

kunteper
15-08-2015, 12:08
Bankalara yazilim analisti olarak topluyorlar kafasi calisanlari

TheAce
15-08-2015, 12:30
herşeyi bilip, hiçbir konu üstünde tam uzman olmama mühendisliği diyebiliriz :)

Ghan
15-08-2015, 13:16
İş alanı en geniş muhendislik dallarindan biridir.
Baslangic maaslari 1.5-2.5 arasi olur. Is bulmalari kolaydir,ozellikle marmara bolgesinde. Genelde yaptiklari is kordinatorluk gibi seyler. Fabrika,depo gibi yerlerde is plani,programi yaparlar. Is yukleri pek fazla sayilmaz. Bayanlar icin ideal bir meslektir muhendislik olarak.

Burhan
15-08-2015, 13:17
Yani herseyden azar azar hicbiseyden tam degil :)

fore
15-08-2015, 14:17
Yani herseyden azar azar hicbiseyden tam degil :)

Tam bunu yazacaktım.

İşin içinde "süreç" olan her konuda çalışabilirler. Bu bir plastik enjeksiyon imalat da olabilir, demir fabrikası da..

Benim ortağım endüstri mühendisi mesela, biz fore kazık ve zemin güçlendirme işi yapıyoruz.

Plan program ve optimizasyon/organizasyon mühendisliği de yani sen endüstri mühendisliğine genel olarka..

turkerrr
15-08-2015, 14:37
kardeşim endüstri mühendisi ama birlikte sigortacılık yapıyoruz. Ben iş bulma sıkıntısı olanı hiç görmedim 2 arkadaşım iyi maaşlarla iş buldular. Üst düzey yönetici çok çıkar aralarından işletme master ı yapmış olanları makbuldür beyaz yakalılar dünyasında :)

emre.ates
15-08-2015, 14:49
2 tane asker arkadaşım var birisi yıldız teknık diğeri erciyes mezunu ingilizceleri var yana yakıla iş arıyorlar biraz ondan biraz bundan bir müh. olduğu için hangi sektörde çalışacağıda belli olmuyor kişinin yeteneklerine göre ilgi alanlarına göre değişir tabi

M3CSL
15-08-2015, 15:25
Planlama yaparlar genel olarak, analitik zeka gerektirir, olsaydık keşke :) işyerleri için önemsiz görünsede kurumsal yerler için önemlidir.

TarikS
17-08-2015, 00:17
internette nerelerde çalışılabilir neler yapar öğrendim az biraz ama maaşları filan nasıldır bu işi yapanlar tavsiye eder mi bunları merak ettim var mı aramızda bu işi yapan

Ben Marmara İngilizce End Müh mezunuyum kardeşim.

Yukarıda birinin dediği gibi işi okul veya bölüm vs bulmaz mezun kendisi bulur olayı çok doğru. Sen kendini sosyal olarak ne kadar geliştirir, "gerçekten" uğraştığın hobilerin olur, çevre edinir, sosyal olaylara katılıp kendini anlatıp pazarlayabileceğin şeyler kazanırsan o kadar yüksek maaşla, iyi şirketlere güzel pozisyonlarda başlarsın.

Ben 14-15 üniversiteden arkadaşlarım var, aralarında ot gibi yaşayıp okuyanlar çok bi halt olmadı ama uğraşıp birşey yapan herkes gayet güzel şirketlere güzel paralarla girip okumaya devam ediyorlar.

Ben de çok şükür kendimi kurtardım ünide yaptıklarımla, hiç iş bulma derdim olmadı. Bir süre sonra bıkıp bıraktım hatta yarın dönüp gelsem yine iş bulma endişem yok.

He bu arada ben bankada başlamıştım, sonra hızlı tüketimde satış şefi olarak devam ettim. Sektor ve departman sınırı olmayan bir bölüm bizimki. Kafan çalışsın, anlatacak birşeylerin olsun yeter. :)

can2k
17-08-2015, 07:49
her yerde geçerliliği var gir sonrasını düşünürsün :)

mtahakorkmaz
17-08-2015, 08:04
benim kuzenim end. mühendisliği okuyor bende aynı soruyu ona sorduğumda güzel bi cevap verdi :D - valla abi her şeyden var ama hiç bişe tam değil ortada kalmış mualemesi görüyoruz dedi :D

CRX
17-08-2015, 08:36
bence popüleritesi bitmiş bir bölüm, şu an yeni mezunları genelde satış odaklı işlerde çalışıyorlar.