PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grand Cherokee 3.0 CRD vs AUDI Q7 3.0 TDI Quattro

BoraRS
15-08-2015, 16:39
Bu iki araç Arasında kaldım. Artık benim emektar P38 kasa Range Roverı satacağım. Dizel biraz modelli birşey bakıyorum. Cherokee 2009 modele kadar ok. 218hp gücünde güzel bir jip. Q7 235hp gücünde ancak bütçeme göre anca 150.000km üstüne bakabiliyorum.

Nasıldır sorunları nelerdir bu iki Aracın siz olsanız 30 lira fazla verip Q7 ye mi yönelirsiniz? 2 sene binerim diye düşünüyorum. 2003-2005 arası 4.4 V8 Range Rover bakıyordum ama sorunları be yaşı itibarı ile ekmeği yenmemişi yok gibi.

Kullanım amacım hem işe gidip gelicem hem bazen geceleri çıkacağım hem de kışın arada hafif çamur kar araziye bi tık sokucam çünkü avcıyım ava gidiyorum. Hardcore Offload yapmıyorum.

BoraRS
15-08-2015, 16:43
Bu arada ikisini de aldığımda yazılımla upgrade etmeyi düşünüyorum. Yani ikisi de yaklaşık 260 veya üstü güçlerde kullanacağım. Motorlarının sağlam olması da ciddi bir kriter benim için.

RafetAraç
15-08-2015, 17:08
Q7 grand cherokeeye göre konfor ve donanm bakımndan çok daha iyidir. İçi çok geniş ve ferah. Ayrıca motor konusundada gayet tatminkar. Dpf iptali ve Yazılımlı haliyle 290hp falan oluyodu yazılımlısına binmiştim o ağırlıkta bi jip için gayet yeterliydi gücü. Q7 nin pişman edeceğini sanmıyorum. Şahsen ben iki tercih arasnda kalsam tercihim kesinlikle q7 den yana olurdu.

Yigit-Y
15-08-2015, 17:21
Q7 çok isabetli olur diğeri seçenek bile değil Q7 nin yanında bence...

Octane
15-08-2015, 17:52
Alınan araçlar ikinci el. Biri amerikan biri sorunlu gruptan bir alman. Ben jeepi alırdım, aaa şanzımanımdan ses geldi titreme oluyor deyip zaaank diye onbinlerce lira girmesi riskini almazdım.

BoraRS
15-08-2015, 18:16
Ben ikisinin de sorunsuz olduğunu hatta Q7 lerde Touareglerdeki gibi sorunların hiçbirinin olmadığını duymuştum ama emin olamadım. Q7 ler o kadar sorunlu mu yaw?

Sert@ç
15-08-2015, 18:16
Alınan araçlar ikinci el. Biri amerikan biri sorunlu gruptan bir alman. Ben jeepi alırdım, aaa şanzımanımdan ses geldi titreme oluyor deyip zaaank diye onbinlerce lira girmesi riskini almazdım.

Bilmediğiniz kullanmadığınız arabalar hakkında ne çok atıp tutuyosunuz...
Q7nin sorunlu gruptan olduğu kanısına nerden vardınız ?
1 şanzıman zf üretimi taş gibi 650 torka kadar rahatlıkla kaldırıyor ve bozmak çok çok zor
2 motorun performans/tüketim oranı çok çok iyi
3 şanzımandan ses geldi titreme oluyor dediğin an girecek rakam ikisinde de aynı
4 amerikan dediğiniz arabanın kasası ve içi rahiç komple mercedes

Sert@ç
15-08-2015, 18:19
Konu hakkında şahsi fikrim q7 gayet iyidir hem oyuncak hem kalite hemde performans için

!KO
15-08-2015, 18:25
q7 daha mantıklı

XSi
15-08-2015, 18:26

O grand cherokee amerikan sayilmaz , motor sanziman mercedesten..

Girme cikma anlaminda fark olmaz sanirim:

Dayim 11 sene kullandigi e270 cdi in sanziman bir anda gumledi.

20 bin tl fatura cikmisti diye hatirliyorum hemde 3-4 sene once

Mesut-RR
15-08-2015, 18:44
Gc'nin yol tutuş zaafları ile ilgili bir video vardı, aratırsanız bulursunuz.

İstanbul
15-08-2015, 18:51
İkisi arasında saniye düşünmeden Q7 alırım ancak çok iyi ve detaylı ekspertiz yaptırp alın ki pişman etmesin

darkmoon
15-08-2015, 19:58
düşünme bile Q7 amerikan markalarının avrupa pazarına sattığı araçların çoğunun sadece şekli amerikan geri kalan çoğu kompenant parçalar ve motor avrupadaki fabrikalarda yapılıyor yani avrupa aracı aslında gc lerde şekli dışında mercedes diye biliyorum grand voyagerların dizelleri yanlış hatırlamıyorsam avusturyadaki fabrikada yapılıyor gibi..

Kısaca Q7 derim..

Yigit-Y
15-08-2015, 20:35
ben Q7 ile 2 hafta takıldı.

GC ilede 3 gün Q7 kamoyu yoklamasında açık ara önde halkın tepkisi çok iyi

birde makyaj yaparsınız miss ledler filan Q7 şanzumanı size koymaz ama GC her türlü koyar hiçbir albenisi yok :)

ahmetbaha-drs
15-08-2015, 20:58
Benim şahsi tercihim GrandCherokee olurdu fakat Türkiye şartlarında Q7 daha mantıklı 2.el pazarı,servis,prestij v.b açısından. Bunlara alternatif olarakta LC Prado ve ya 2010-2011 Mitsubishi Pajero bakılabilir. :icon_tup:

997TT
15-08-2015, 21:18
Hic bir yorumu okumadan ve ikisinide sifir alip kullanmis biri olarak diyim;
Jeep daha basit-konforu dusuk-yol tutus zayif-teknoloji eski vs vs...
Q7,konforlu-teknolojik ama jeep e gore arizaya meyilli. Az km li q7 acik ara jeep den iyidir...

darkmoon
15-08-2015, 21:26
jeep in artısı olsa olsa freedom drive diyicemde audi nin quatrosu da çok iyidir..

sword
15-08-2015, 21:52
Absolutely Q7 kanka birazda Q7 ye binelim:D:D

BoraRS
15-08-2015, 22:44
Hic bir yorumu okumadan ve ikisinide sifir alip kullanmis biri olarak diyim;
Jeep daha basit-konforu dusuk-yol tutus zayif-teknoloji eski vs vs...
Q7,konforlu-teknolojik ama jeep e gore arizaya meyilli. Az km li q7 acik ara jeep den iyidir...

Murat bizim gibi Avcı adama gider mi Q7 sen bilirsin? Yani biraz çamur biraz engebeli arazi biraz Karlı yolda arıza verir mi hemen? O kadar narin midir bu araç?

BoraRS
15-08-2015, 22:45
Absolutely Q7 kanka birazda Q7 ye binelim:D:D

Inşallah kanka hayırlısı bakalım.

2jz
15-08-2015, 22:57
Avcı olduğun ve ufaktan araziye gireceğin için daha basit, eski teknoloji GC daha mantıklı. İlk nesil cayenne tecrübemden sonra vag grubuna hiç sıcak bakamıyorum. Alternatif olarak Land Cruiser düşünürsen bence bu işler için rakipsiz. Asfaltın dışına çıktığınız anda farkı hissettiriyor.

DOA
15-08-2015, 23:26
q7'yi tercih ederdim ben iki arac arasindan..

darkmoon
15-08-2015, 23:42
vag grubunda eski touareg lerde çok sııntılar vardı alt takım elektriksel özellikle xenon falarda trafo yakmış çok touareg gördüm.. Q7 de bir kere ampülü patlamış Q7 gördüm o zamanlar d3s vardı Q7 lerde o ampülde bir A5 birde Q7 de vardı o zamanlar.. adamlar fellik fellik ampül arıyordu.. tabii ampülle beraber balastta beraber neticede..

Octane
16-08-2015, 00:50
Kimsenin sizin bindiğiniz araçlara binmediğini sanarak nasıl yanılıyorsunuz. Atıp tutacak yaşları geçtik. İçi komple mercedes denilen araçtaki motor mercedesin. Mercedesin gtroniclerine farkla araçta farklı şanzıman kullanıldı. 3.0 crd gayet güzel makine, yüksek hızda yol tutuş zaafları var fakat. Yine de genelde çok daha sorunsuz. Q7de düğmeye basınca bagaj kapanıyor diye, dokunmatik ekranı rahat kullanılıyor diye ne bileyim deri diye donanım farkı var demekte bana göre saçma. Zaten yorumun başına ben olsam yazmışım, keza adam size göre hangisi demiş. Her şeyi ben biliyorum, biz şöyle araçlara bindik tavırları niye? Geçenlerde de bakım fiyatı yazdım bmwye, birisi tutmuş bilmeden yazıyorsunuz diyor. Borusanda anahtarı teslim ettiğiniz deskte yazıyor, bu serviste işçilik ücreti 194tl/saattir diye. Kdv ile işte 200 küsür tl. Millet bu serviste bana bilmiyorsun deyip 400 liraya yağ değiştiriyor.

Velhasıl siz haklısınız, hadi öyle olsun rahat edilecekse, ben ne bileyim fakirim ben, eşim dostumun q7si yok hayalimde görmedim hiç.

Oldu mu?

Ben yine de jeep alırdım.

bilalMW
16-08-2015, 01:35
Q7 mantıklı seçim olur. Millet golf,jetta,passat'da gördüğü arızaları baştan aşağı tüm vag grubuna mal etmesi yok mu. :)

XSi
16-08-2015, 10:21
Kimsenin sizin bindiğiniz araçlara binmediğini sanarak nasıl yanılıyorsunuz. Atıp tutacak yaşları geçtik. İçi komple mercedes denilen araçtaki motor mercedesin. Mercedesin gtroniclerine farkla araçta farklı şanzıman kullanıldı. 3.0 crd gayet güzel makine, yüksek hızda yol tutuş zaafları var fakat. Yine de genelde çok daha sorunsuz. Q7de düğmeye basınca bagaj kapanıyor diye, dokunmatik ekranı rahat kullanılıyor diye ne bileyim deri diye donanım farkı var demekte bana göre saçma. Zaten yorumun başına ben olsam yazmışım, keza adam size göre hangisi demiş. Her şeyi ben biliyorum, biz şöyle araçlara bindik tavırları niye? Geçenlerde de bakım fiyatı yazdım bmwye, birisi tutmuş bilmeden yazıyorsunuz diyor. Borusanda anahtarı teslim ettiğiniz deskte yazıyor, bu serviste işçilik ücreti 194tl/saattir diye. Kdv ile işte 200 küsür tl. Millet bu serviste bana bilmiyorsun deyip 400 liraya yağ değiştiriyor.

Velhasıl siz haklısınız, hadi öyle olsun rahat edilecekse, ben ne bileyim fakirim ben, eşim dostumun q7si yok hayalimde görmedim hiç.

Oldu mu?

Ben yine de jeep alırdım.

Sanzimani chrysler uretse bile o sanziman mercedesin sonucta. Ve isin diger boyutu mercedes otomatik sanzimanda herhanbi bir amerikan markasindan kotu degildir.

Chrysler daimler ortakligi ile olmus olaylar.

Sen konuya cherokee nin sanziman olarak ustun oldugunu soyledin, q7 nin 6 ileri sanzimani zf 6hp, zf nin otomatik sanzimanlardaki unu *****. Honda bile yeni crv 1.6 dizel otomatikte zf 9hp kullandi, bmw landrover gibi markalar zf sanziman kullaniyor.

Yigit-Y
16-08-2015, 10:27
http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2009/03/002_cherokeesrt8_opt.jpg

http://www.my-lhd.co.uk/images/voitures/6176a-car-audi-q7-1.jpg

kasalar bu sanırım :)

can2k
16-08-2015, 10:35
ben Q7 ile 2 hafta takıldı.

GC ilede 3 gün Q7 kamoyu yoklamasında açık ara önde halkın tepkisi çok iyi

birde makyaj yaparsınız miss ledler filan Q7 şanzumanı size koymaz ama GC her türlü koyar hiçbir albenisi yok :)

gc8 mi
:D

Yigit-Y
16-08-2015, 10:46
gc8 mi
:D

Grand Cherokee 8 doğru bildin loo :D

BoraRS
16-08-2015, 11:07
http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2009/03/002_cherokeesrt8_opt.jpg

http://www.my-lhd.co.uk/images/voitures/6176a-car-audi-q7-1.jpg

kasalar bu sanırım :)

Aynen bu kasalar. Bende bu Grand Cherokee nin 2.7 CRD motorlu bir eski kasası vardı. Beni hayattan soğuttu resmen. Beşik gibi sağa sola sallanıyordu. Meğer o kasaların hepsi öyleymiş. Monoblok şasi diyorlarmış ve kasayı acayip esnetiyormuş. Pederin bi Lafı vardı oğlum aynı ana kucağı gibi sallıyor diyordu :D Motor enjektör sıkıntısı çıkarttı dünya masraf. Şanzıman sıkıntı çıkarttı dünya para harcadım. Alt takım her araziye çıktığımda langır lungur ötmeye başladı sürekli para yedi. Direksiyon kutusunu tamir ettirmeme rağmen yine dağıldı ve birgün yola giderken kendini kilitledi az daha kaza yapıyordum. Yani sorun üstüne sorun çıkarttı ve sonunda aldığım paranın üstüne 12 bin TL masraf Yaptım ve aldığım paranın 10 bin TL altına sattım. Yani 40 liralık araba 20 bin liralık etti beni. O Yüzden bir heves düşünüyorum acaba bu yeni kasaları bir nebze bu sorunlardan arındırılmış mıdır diye.

Eriador
16-08-2015, 11:27
Jeep siradan bir usa arabasi , tercihim kesinlikle audi olurdu

Yigit-Y
16-08-2015, 11:28
Aynen bu kasalar. Bende bu Grand Cherokee nin 2.7 CRD motorlu bir eski kasası vardı. Beni hayattan soğuttu resmen. Beşik gibi sağa sola sallanıyordu. Meğer o kasaların hepsi öyleymiş. Monoblok şasi diyorlarmış ve kasayı acayip esnetiyormuş. Pederin bi Lafı vardı oğlum aynı ana kucağı gibi sallıyor diyordu :D Motor enjektör sıkıntısı çıkarttı dünya masraf. Şanzıman sıkıntı çıkarttı dünya para harcadım. Alt takım her araziye çıktığımda langır lungur ötmeye başladı sürekli para yedi. Direksiyon kutusunu tamir ettirmeme rağmen yine dağıldı ve birgün yola giderken kendini kilitledi az daha kaza yapıyordum. Yani sorun üstüne sorun çıkarttı ve sonunda aldığım paranın üstüne 12 bin TL masraf Yaptım ve aldığım paranın 10 bin TL altına sattım. Yani 40 liralık araba 20 bin liralık etti beni. O Yüzden bir heves düşünüyorum acaba bu yeni kasaları bir nebze bu sorunlardan arındırılmış mıdır diye.

bunca kuyruk acısına bence bu tercih konusu ben şahsen açmazdım :)

q7 makyajlar binerdim misler gibi.

bozulsada koymazdı Gc açacağı her masraf bana çok koyardı :)

darkmoon
16-08-2015, 13:01

yalnız orda bir ekleme yapıyım bizdede zamanında vardı 2.7crd ben elektrikli aynası 2 defa arıza yaptı onun dışında şanzımanı revizyona sokmuşdum onun dışında bir şey yapmadan bindim bende babama almışdım oda bu bavul gibi araba sağa sola yuvarlıyor beni dedi dedi sattık.. genede o kasa ve o motor gc de efsanedir.. elin içinde olucak gc nin devamlı.. öyle kontağı çeviriyim 15 binden 15 bine servise giriyim tarzı bir araç değil.. en azından o kasalar..

benim kendi 2 tane sorentomda oldu birinde komple motor yaptırdım sadece o zamanlar enjektörlerin içi değişdi revize edildi o zamanın parası 2 bin tl para verdim motoru komple sıfırlamak o zamanın 5 bin tl sine mal olmuşdu şimdinin herhalde 6-7 bin rahat tutar.. onu sattım gene sorento aldım bu seferki çiçek gibi bakımlı temiz geçmişi seceresi resmi servis kayıtlı bir araç aldım ondada gram sıkıntı yaşamamışdım..

araçdan aracada fark ediyor.

aybarsdnr
16-08-2015, 13:24
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-sahibinden-kazasiz-hic-lpg-takilmamistir-222135160/detay

Bunlardan düşünmez misiniz? her isteğinizi karşılayacak, kafa rahat binebileceğiniz bir araç

BoraRS
16-08-2015, 19:45
yalnız orda bir ekleme yapıyım bizdede zamanında vardı 2.7crd ben elektrikli aynası 2 defa arıza yaptı onun dışında şanzımanı revizyona sokmuşdum onun dışında bir şey yapmadan bindim bende babama almışdım oda bu bavul gibi araba sağa sola yuvarlıyor beni dedi dedi sattık.. genede o kasa ve o motor gc de efsanedir.. elin içinde olucak gc nin devamlı.. öyle kontağı çeviriyim 15 binden 15 bine servise giriyim tarzı bir araç değil.. en azından o kasalar..

benim kendi 2 tane sorentomda oldu birinde komple motor yaptırdım sadece o zamanlar enjektörlerin içi değişdi revize edildi o zamanın parası 2 bin tl para verdim motoru komple sıfırlamak o zamanın 5 bin tl sine mal olmuşdu şimdinin herhalde 6-7 bin rahat tutar.. onu sattım gene sorento aldım bu seferki çiçek gibi bakımlı temiz geçmişi seceresi resmi servis kayıtlı bir araç aldım ondada gram sıkıntı yaşamamışdım..

araçdan aracada fark ediyor.

Ya işte ben de yenisinde o hataların giderilip giderilemediğini merak ediyorum açıkçası. Çünkü Cherokee nin arazi kabiliyetlerini biliyorum gayet iyi. Q7 bilmiyorum.

darkmoon
16-08-2015, 20:11
audi nin quatro sistemi çok iyidir.. dünyanın en iyi quatro sistemlerinden biridir o konuda kafan hiç soru işareti kalmasın.

Bana göre ilk üç 4 çeker sistem desen freedom drive,audi quatro ,subaru nun simetrik 4 çekiş sistemini tek geçerim..
sonrasında mercedes 4 matic diğerleri gelir..

Network
16-08-2015, 21:52
Benim için sıralama şu şekilde;
VW Touareg > Porsche Cayenne > Audi Q7 > Diğerleri.
2008 V10 TDi Touareg ile uzun yola da çıktım, bana göre şeklen ve performans olarak çok çok iyi bir araç, şehir içi/dışı, arazi, şu bu bana mısın demez...

Sonuçta araçların hepsi ilk satınalma fiyatı olarak çoğu insan için ulaşılabilir seviyede,
önemli olan satış sonrası hizmetler, yakıt, bakım, o kocaman motorlardan, otomatik şanzumanlardan kim hangi servis ya da usta anlar, ne kadar tecrübeleri var...

BoraRS
17-08-2015, 12:14
Touareg lerdeki sensör sıkıntılarını hiç duymadın sanırım. Adamı hayattan soğuttuğu söyleniyor.

yan53
17-08-2015, 12:16
bora abi benim dusuncem sakın jeep alma on takım derdi inciği boncugu bitmez.. alacaksan yine q7 al ...ama ben alacak olsam d3 alırım daga cayıra bayıra ava heryere giderim işime bakarım...

Thracian
17-08-2015, 12:18
Murat bizim gibi Avcı adama gider mi Q7 sen bilirsin? Yani biraz çamur biraz engebeli arazi biraz Karlı yolda arıza verir mi hemen? O kadar narin midir bu araç?

@borars sanırım garajı toptan bi düzenlemen lazım. Anladığım kadarıyla avcılık yapıyorsun. Bi cj5 yada defender daha iyi olabilir. 15-20k ya

(Genel olarak SUV a ihtiyacın varsa bilemeyeceğim)

yan53
17-08-2015, 12:21
bora abi sen valla onlara girme al LR d3 kafan rahat etsin... offroada bile sokarsın q7 gibi felan otoban 4x4 ü olarak kalmaz...ava heryere giderrsin

Berkan
17-08-2015, 12:24
ML - Xc90 falanda bulunur o fiyatlara sanki. bu q7 x5 cayanne türevleri nebilim bana hep tatlı su suvları geliyor gözüme 20-22 inch jantları ve büyüklüğüyle

Burak Mehmet
17-08-2015, 12:32
şuan kullanıyorum 2011 3.0 crd grand cherokee wk kasa..
wj 2.7 lere göre performası çok yüksek,ses yalıtımı çoook farklı , yakıtı göreceli olarak daha düşük..
wk larda salınım azalmış bu nedenle amerikanmış gibi gelmiyor.
wk larda göğüs daha büyük bu nedenle içi daha darmış gibi geliyor..

arazide de araç kullanacaksanız wk mantıklı seçenek bence...

mimarsertac
17-08-2015, 12:42
2006 3.0crd kullandım bende dedeme almıştık. Bizde kaldığı 3 sene içerisinde hiç bir masraf açmadı gayet güzel bir araç ben tavsiye ederim.

OMTechJr.
17-08-2015, 12:56
2006 3.0crd kullandım bende dedeme almıştık. Bizde kaldığı 3 sene içerisinde hiç bir masraf açmadı gayet güzel bir araç ben tavsiye ederim.

birde sizden sonraki sahibi arkadaşa sormak lazım :)

HaKo
17-08-2015, 13:15
q7 nin sorunlu bir araba olduğunu duymuştum. Jeep ondan sorunsuzdur o kesin. Ama tabi arabada sorun çıkaracak şey olmayınca sorunsuzluğu artıyor :) Bunun dışında q7 her türlü üstün zaten tartışılmaz bile.

Burak Mehmet
17-08-2015, 13:46
jeep markalı araçlar 2 . elde düşük fiyatla prestijli otomobil almak isteyip bakımlarda "oluruna giden"adamların elinde. yoksa 400.000 km de ilk sahibi tarafından sürekli yetkili servis bakımlı sıkıntısız ZJ biliyorum...ama diğer Zjler uzun yıllar vergi borçlarından dolayı yattıktan sonra ihale ile satıldı ve yalan yanlış onarımlarla piyasaya sürüldü..

Jeep sorunlu bir marka değildir.Tamam bir toyota değil ama yinede kaliteli üretim yapar..

mimarsertac
17-08-2015, 14:01
birde sizden sonraki sahibi arkadaşa sormak lazım :)

Biz 90.000kmde pırıl pırıl verdik. İnsan gibi kullandıysa o arabanın bozulacak hiç bir yanı yok.

typh10
17-08-2015, 14:19
Bora abi kendim 3.0 tdi Q7 ye biniyorum Frankfurtta. Berlin'e gidip geldim inan huzur spec.Ne istersen fazlasini veriyor. Siddetle tavsiye ediyorum mümkünse sline olsun.

BoraRS
17-08-2015, 15:17
bora abi benim dusuncem sakın jeep alma on takım derdi inciği boncugu bitmez.. alacaksan yine q7 al ...ama ben alacak olsam d3 alırım daga cayıra bayıra ava heryere giderim işime bakarım...

Köksalım Disco3 zaten benim şu an bindiğim araç ile hemen hemen aynı sınıfta. Ben biraz da model yükselteyim istiyorum. Disco 4 lere baktım onlarda da 2.7 TDI var o da 190 hp ve o kasaya yetmiyormuş. Motoru baya bi gıdıklamam gerekiyor. Daha güçlü olan motor seçenekleri de 140 binlerden başlıyor. O kasayı o Yüzden eledim.

Cherokee bana şöyle cazip geldi. Hem model yüksek hem km düşük hem çekiş sistemi güzel en önemlisi de dizel ve 218hp. Ufak tefek gıdıklamalarla 260 hp leri görürse fena gider.

Q7 tamamen prestij. Sorunsuzluk konusunda baya bi aşmış deniyor. Onun makina da çok iyi. Yürürü filan çok iyiymiş aletin. O da gıdıklayınca 280hp leri görüyormuş. Ama fiyat olarak bi 40 bin TL fark var aralarında.

BoraRS
17-08-2015, 15:18
Bora abi kendim 3.0 tdi Q7 ye biniyorum Frankfurtta. Berlin'e gidip geldim inan huzur spec.Ne istersen fazlasini veriyor. Siddetle tavsiye ediyorum mümkünse sline olsun.

Tayfunum henüz Q7 yi test edemedim. Mutlaka test edip bakıcam.

Network
17-08-2015, 18:53
Touareg lerdeki sensör sıkıntılarını hiç duymadın sanırım. Adamı hayattan soğuttuğu söyleniyor.

Yok duymadım, tam tersine hiç sıkıntı yaratmamıştı gayet de keyifliydi, her zaman güzel bir touareg listemde yer alır, bir bakayım neler varmış, öğrenmiş olurum...
sadece touareg için değil her araç için şehir efsaneleri dışında gerçekten sahibi olup uzun süre aracı üretim konseptine göre tecrübe edenlerle görüşmek, canlı denemek lazım,
arada dsg 'li araçlara bakıyorum, öyle yorumlar var kimisi lanet ediyor, vw nin tümünü çağırıp ateşe vermesi lazım, kimisi memnun hepsi böyle dsg 'li olsun gibi...

BoraRS
18-08-2015, 11:34
Yok duymadım, tam tersine hiç sıkıntı yaratmamıştı gayet de keyifliydi, her zaman güzel bir touareg listemde yer alır, bir bakayım neler varmış, öğrenmiş olurum...
sadece touareg için değil her araç için şehir efsaneleri dışında gerçekten sahibi olup uzun süre aracı üretim konseptine göre tecrübe edenlerle görüşmek, canlı denemek lazım,
arada dsg 'li araçlara bakıyorum, öyle yorumlar var kimisi lanet ediyor, vw nin tümünü çağırıp ateşe vermesi lazım, kimisi memnun hepsi böyle dsg 'li olsun gibi...

Murat Engin'in Yorumları var. Bizzat Sıfır Alıp kullanıp test ettiği. Bin pişmandı. Sakın bulaşma diyordu herkese forumda.

kervanoglu
18-08-2015, 11:54
Range rover vogue 4.4 nasil? Ikisinden de daha prestijli disaridan bakinca.

BoraRS
18-08-2015, 12:33
Range rover vogue 4.4 nasil? Ikisinden de daha prestijli disaridan bakinca.

Gönlümdeki Aslan aslında o. Ama artık modelleri çok eski. 2003-2005 arası var ve km ler çok yüksek. Her an her türlü arızayı çıkarmaya hazır. Bir de düşük km dekilere abuk subuk paralar isteniyor. 2003 modeline 100 bine yakın para isteyen var. 20 daha koyar dizel modelli sorunsuz araç alırım. Geçen bitanesine pazarlık ettim adam durduk yerde krank arızası vermiş komple motor yapılmış 40 bin lira para harcamış. 80 e satıyor. Gel de şimdi al o arabayı için rahat bin :)

BoraRS
18-08-2015, 12:34
Bir de işin boktan yanı 100 bin verir alırsın 2 sene sonra satılığa çıkarırsın 75 den bir Kuruş yukarı veren çıkmaz.

M3CSL
18-08-2015, 13:36
Eski rangelere girmek büyük macera:)
ama discoveryler güzel. yol tutuş yok ama duruş karizma arazi iyi:)

Berkan
18-08-2015, 13:41
Gönlümdeki Aslan aslında o. Ama artık modelleri çok eski. 2003-2005 arası var ve km ler çok yüksek. Her an her türlü arızayı çıkarmaya hazır. Bir de düşük km dekilere abuk subuk paralar isteniyor. 2003 modeline 100 bine yakın para isteyen var. 20 daha koyar dizel modelli sorunsuz araç alırım. Geçen bitanesine pazarlık ettim adam durduk yerde krank arızası vermiş komple motor yapılmış 40 bin lira para harcamış. 80 e satıyor. Gel de şimdi al o arabayı için rahat bin :)

valla abi benim arkadaslarımda vardı aldıgı günden beri servis bakımlı asla sanayiye dahil girmeyen araba 1,5 sene önce durduk yere motor yedi (2008 yada 9 2.7d RRsport) 45-50 bincik kacmıs motora meğerse :D

KOSEREN
18-08-2015, 13:45
195365285
Şu an range alacak olsam buna pazarlık yapardım

sinisa
18-08-2015, 16:04
tanıdığım motor ustasından bu range v8 kranklarının ömrünü 250000km olarak duymuştum, ne kadar doğru, kullanıma bağlı mı bilemiyorum. ve de kranklar onarılamıyormuş, kendileri borç karşılığı aldıkları bi aracı komple sandık motor yapmak zorunda kalmışlardı.
arazi için bir araç alacak olsam q7 almazdım karnı çok uzun geliyor bi tümsekte hemen oturacakmış gibi. cherokeeyi bilemiyorum land cruiser pradolar hoşuma gidiyor.225524088 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-2006-masrafsiz-yeni-gibi-servis-bakimli-dizel-prado-7-kisilik-225524088/detay)

KOSEREN
18-08-2015, 16:25
4.4 motor senelerce 540 ve 740 larda da kullanıldı,atiker lpg ile yağ eksildikçe üzerine tamamlanıp eşşek gibi binilen 540 biliyorum.Bana sağlam bir motor imajı bıraktı.Krank problemi range lere mi has acaba ağırlık tan dolayı? 4.4 v8 in rektifiyesi kaç paraya çıkar?

BoraRS
18-08-2015, 18:21
Çok paralar. 20 bini buluyor rahat.

kunteper
18-08-2015, 23:50
100bine range alinca, cebine de bi 25-30u saklayip unutman lazim demekki. Hergun ha patladi ha patliycak korkusuyla yasanmaz

BarKing
19-08-2015, 00:25
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-narin-den-2011-jeep-grand-cherokee-3.0-crd-s-limited-bayi-225930947/detay

Soyle bisi alinip.. soyle binilir:

http://www.jeepforum.com/forum/f67/10-s-limited-build-1171070/

SEÇKİN172
25-08-2015, 11:13
TOYOTA LANDRUISER VX100 tüplü fena makine bora abi .

BAR22
25-08-2015, 12:27
ikisinide bilmem abi ama sana Q7 yakışır