PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda msx 125 ??

KARALOM
17-08-2015, 14:00
Merhaba motorcu abilerim kardeşlerim buzamana kadar hep araba tepesindeydim eskişehir ***** soguk ama bunu görunceye kadar,biraz motor istegim arttık ilk motorum olucak sizin bir bilginiz bineniniz varsa fikirlerini almak isterim saygılarımla...

mertkaya
17-08-2015, 14:04
İlk motor olarak önermeyen kimse yok, aftermarket parçası dünya kadar. Al bence mutsuz olmazsın.

mertypeR
17-08-2015, 14:05
Altın elbiseli adam barkın abinin incelemesini bir izlemeni tavsiye ederim internette de bolca video var şirin atak kaliteli bir motor hayırlısı olsun :)

Yigit-Y
17-08-2015, 14:05
honda ne zaman mutsuz ettiki :)

güzel tercih bence de

omR35
17-08-2015, 14:13
ebatları biraz küçük, uzun boylu yapılı biri kulanırken motoru göremeyebilirsiniz.motosiklete ilk başlayan birinin ilk yapacağı şey lastik olmalı.sahip olduğu motosiklete en uygun kaliteli lastik neyse alıp hemen takmalı.honda zaten motosiklet konusunda ülkemizde kendini kanıtlamış bir marka.iki adet honda motosiklete sahibim bi tane daha alma niyetim var :) hayırlısı olsun

KARALOM
17-08-2015, 14:14
7,950'e aynı kalitede baska birsey bulmak zordur heralde ?! monkey bike oluşu çok cezbediyor.

ondertopcu
17-08-2015, 15:11
Şehir içi ideal ve çok dikkat bir çeken motor

Ramcho®
17-08-2015, 16:52
ilk motorun olacaksa pcx ile başlaman daha iyi olur.

msx daha ufak ve şu anda piyasası tam oturmadı

mikelazi
17-08-2015, 17:05
boyum 1.69 bana bile çok ufak geldi.

alfistahmet
19-08-2015, 11:39
Msx kullanıcılarının genel yorumu 5-10 kmlik mesafelerde çok iyi. Fakat virajlarda çok riskliymiş. Düşen biraz fazla olmuş. Ama görüntü mükemmel :)
Ben 7-8000 km kadar Pcx kullandım ki buna kış da dahil kesinlikle tavsiye ederim.

PiscocuK
19-08-2015, 13:40
Msx kullaniyorum cok yeniyim 100 150 km oldu.ilk motorum ve vitesli bir hafta kadar zorluk cektim ama simdi alistim.motorun ozelliklerine degil boyutuna ve sirinligine bayildigim icin aldim pisman degilim ama ya ben acemiligimi atamadim ya lastikler yeni yada lastikler kotu bir kere kaza atlattim cok dusuk suratte araba sinyalsiz harekete gecti donus virajda frenlere asildim ve motor kaydi cok uzun mesafelerde kullanmayacaksan oneririm ben simdilik ev is arasi 7+7 km kullaniyorum onumuzdeki hafta ehliyet sinavindn sonra sahilden tuzla kadikoy yapmayi dusunuyorum bakalim

ilkerrrrr
19-08-2015, 14:00
Aldım alır almaz çift hamurlu michelin lastik taktım çifti 300 liraya.

ilk defa motor sürdüm ve 1 haftada yaklaşık 400 km yol yaptım. yakıt 2 litreyi kesinlikle geçmiyor.

omR35
19-08-2015, 14:41
Msx kullaniyorum cok yeniyim 100 150 km oldu.ilk motorum ve vitesli bir hafta kadar zorluk cektim ama simdi alistim.motorun ozelliklerine degil boyutuna ve sirinligine bayildigim icin aldim pisman degilim ama ya ben acemiligimi atamadim ya lastikler yeni yada lastikler kotu bir kere kaza atlattim cok dusuk suratte araba sinyalsiz harekete gecti donus virajda frenlere asildim ve motor kaydi cok uzun mesafelerde kullanmayacaksan oneririm ben simdilik ev is arasi 7+7 km kullaniyorum onumuzdeki hafta ehliyet sinavindn sonra sahilden tuzla kadikoy yapmayi dusunuyorum bakalim
lastikleri değiştirmelisiniz.michelin tercih edebilirsiniz.honda dahil birçok firma çöp naylon lastiklerle piyasaya sürüyor motosikletleri

KARALOM
25-08-2015, 15:02
ben ara sıra kacamak olsun diye işe gitmek için düşünüyodum 35+35 km anladıgım kadarıyla bu motor beni yorar bu yolda hatta oldurur bile ?!!

STP
25-08-2015, 15:05
Pcx al hayatini yasa :)

i-vtec07
25-08-2015, 15:19
vitesli istiyosanız ybr esd yada cbr falan bak. bu motor insani yorar gibi geliyo bana . birde çok ufak kalır sanki insanın altında çocuk bisikleti gibi .

ybr esd de bile 30km+ yoldan sonra belim ağrımaya başlıyo benim . ( esd eski ybr den daha kalıplı )

Ramcho®
25-08-2015, 15:25
ilk motor kesinlik scooter olmalı.

pcx 125/150 ilk motor için candır.

makif84
25-08-2015, 16:32
Aldım alır almaz çift hamurlu michelin lastik taktım çifti 300 liraya.

ilk defa motor sürdüm ve 1 haftada yaklaşık 400 km yol yaptım. yakıt 2 litreyi kesinlikle geçmiyor.

hayırlı olsun İlker sıfır mı aldın acaba?

canozgur106
25-08-2015, 18:48
Kesinlikle Pcx al Msx başına bela olur satcam dediğinde..Hem şehiriçinde neden vitesle uğraşasın ki..

Doğu
26-08-2015, 09:34
yarın bi gün biri r6 nasıl motor dediğinde hızınızı alamayıp pcx al diyeceksiniz diye korkmaya başladım.

KARALOM
01-09-2015, 10:15
denildigi kadar ufakmış sandalyeye oturmus gibi oldum.
scooter dan ziyade vites istegim var ileriye dönuk düşünüyoruz.
hondanında msx fiyat performans istedigimi vermiyecek gibi :)
yamaha wr125x araştırmaya başladık,kullanan oldumu daha önce bu makinayı ?

Ramcho®
01-09-2015, 10:16
yarın bi gün biri r6 nasıl motor dediğinde hızınızı alamayıp pcx al diyeceksiniz diye korkmaya başladım.

yani ?..........

Doğu
01-09-2015, 11:22
oldukça açık yazan, algılamanda mı bir sıkıntı mı var?

Ramcho®
01-09-2015, 13:16
oldukça açık yazan, algılamanda mı bir sıkıntı mı var?

senin algında sorun var bence r6 sorgulaması ile pcx ne alaka önce onu bi idrak et ondan sonra yorum yap.

PiscocuK
01-09-2015, 13:30
denildigi kadar ufakmış sandalyeye oturmus gibi oldum.
scooter dan ziyade vites istegim var ileriye dönuk düşünüyoruz.
hondanında msx fiyat performans istedigimi vermiyecek gibi :)
yamaha wr125x araştırmaya başladık,kullanan oldumu daha önce bu makinayı ?

rodaj bitmediği için ve senin beklentini bilmediğim için ve ilk motorum olduğu için kesin ve nokta atışı cevap veremem

tecrübelerimi paylaşmak gerekirse evdeki scootera göre daha az titreşimli durduğun yerde elin frendeyken titreşim sıfır desem yalan olmaz
tabi belki normali budur ama trafikte duran motorları görüyorum aynalar ve direksiyon zangır zangır titrediğinden bunu söyledim

performan olarak hızlı atik diyemem gideri ne olmalı muadili ne olmalı onuda bilemem ama geçen akşam dayanamadım sıktım 100 yaptım dediğim gibi rodajda olduğumda 3-5 saniye öyle gidip yavaşladım

rüzgardan etkileniyor sanırım.motor küçük ben büyük olduğumdan da olabilir emin değilim.rüzgar belki beni tutuyordur motoru değil *** atmak olmaz :D

başka merak ettiğiniz şeyler varsa sorun.ehliyetten sonra uzun yol yapmak istiyorum 50-100 km arası ve trafiğe çıkıcam sonrasında yeni tecrübelerimi paylaşırım

Doğu
01-09-2015, 15:59
senin algında sorun var bence r6 sorgulaması ile pcx ne alaka önce onu bi idrak et ondan sonra yorum yap.

msx nasıldırın cevabı pcx al çok alakalı dimi?

Ramcho®
01-09-2015, 16:11
msx nasıldırın cevabı pcx al çok alakalı dimi?

Merhaba motorcu abilerim kardeşlerim buzamana kadar hep araba tepesindeydim eskişehir ***** soguk ama bunu görunceye kadar,biraz motor istegim arttık ilk motorum olucak sizin bir bilginiz bineniniz varsa fikirlerini almak isterim saygılarımla...

umardım anlamişssindir.

Doğu
01-09-2015, 17:04
başlık: MSX

yazı: ilk motorum olucak sizin bir bilginiz bineniniz varsa fikirlerini almak isterim

kendin kocaman büyütmüşün hala ne dediğini anlamamışsın. MSX nasıl diyor, PCX alayım mı demiyor.

lastik gibi sündürdün

Ramcho®
01-09-2015, 17:11
başlık: MSX

yazı: ilk motorum olucak sizin bir bilginiz bineniniz varsa fikirlerini almak isterim

kendin kocaman büyütmüşün hala ne dediğini anlamamışsın. MSX nasıl diyor, PCX alayım mı demiyor.

lastik gibi sündürdün

ilk motor tavsiyesinde bulunuldu da senden yardım mı istedi avukatım olur musun diye ?

sırf konuya yazı yazmak için giriyosun uzattıkca uzatıyosun kal sağlıcakla.