PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kombİ-tesİsat temİzlİĞİ

VETTE
17-08-2015, 17:03
Arkadaşlar ev 2008 yapımı.geçen yıl kombinin altındaki tesisat filtrelerini temizlemiştim.bu yıl da petekleri tek tek söküp içlerini tazikli su ile temizleme niyetim var.bu kış evin daha iyi ısınması lazım ekimde bebek geliyo:)
Bir de tesisat suyuna antifiriz koysak ne olur diye çılgın bir fikir geldi aklıma:)sonuçta en iyi yorum otomobil forumlarının en iyisi ve en bilgililerin bulunduğu techturkey den gelir dedim.
Tesisatı kimyasalla temizleten varmı aramızda?ve memnun mu?
ya da benim gibi tesisat suyunu ve petekleri eski usul temizleyen-temizleten var mı?verim alır mıyız?
herkese teşekkürler...

Dayı
17-08-2015, 18:05
petekleri tek tek tazzikli su ile temizlemek yerine tesisatın altındaki filtreleri daha sık temizleyin daha iyi olur bence.
petekleri zamanında (evi boyatırken) hazır sökmüşken tazzikli su ile temizledim hiç bi fark olmadı. sadece peteklerin içindeki yağ kurum vs temizlendiği için filtreler daha temiz kaldı.

Nightfish
17-08-2015, 18:10
Peteklere antifriz olayını bir abim denedi geçen sene, aldığı sonuçtan memnun kalınca bu sene biz de denedik. Normalde tüm ev yarım saatte ısınıyorsa antifrizden sonra 10 dakikaya düştü. Ekonomi anlamında bir değişiklik oldu mu net hesaplayamadık ancak ısınma hızı oldukça arttı.

karsiyakaliozi
18-08-2015, 06:53
yeni kombı yaptırdım eskı tesısatı kullandık kımyasal koyup temzılıyorlarmıs su ile temızlemenın faydası olacagını sanmam izmir için 250 tl ıstemıslerdi ev 4+1

yilmazcatalbas
18-08-2015, 07:09
Petek ve kombi bakımında antifiriz durumu biraz değişik 2 farklı kimyasal kullanılıyor biri temizlemek için kullanılıyor diğeri de antifiriz gibi ama daha farklı aynı zamanda kurum tutmasını engelliyor biraz araştırıp yapmak/yaptırmakta fayda var derim. Geçen sene yaptırmıştım 350 lira para aldılar bu işlemler+kombi bakımına

free-hifi
18-08-2015, 07:54
antifriz de sıkıntı olabilir olmasa herkes koyardı dikkat etmek lazım

Aliburakb
18-08-2015, 08:01
bende duydum antifiriz olayını olumlu sonuçlarda duymuştum . ama detaylı araştırmak lazım tabiki

lnd_samet
18-08-2015, 11:01
antifriz sudan pahalı olduğu için söylenmiyor elbette faydası olur. ama normal su bir işe yaramaz. zaten içinde dönüşler olduğu için tazzikli su en fazla 2 kanalda işlem görür.
kurum ve pas temizleyici kimyasallar var. onlardan kullanıp temizletmeniz gerekiyor.
daha sonrada su basarken sisteme antifriz katarsanız arkadaşların dediği gibi ısınma süreci hızlanıyor.

makif84
18-08-2015, 11:06
peki oranı neye göre ayarlanıyor bu antifirizin yani ne kadar ekleniyor?

fore
18-08-2015, 11:26
Peteklerin birinin daha sıcak diğerinin daha soğuk olması temizliğiyle mi alakalı?

Yeni petek hepsi, kombiye uzaklıkları da aşağı yukarı aynı..

lnd_samet
18-08-2015, 11:44
soğuk iklim için ideal yarı yarıyadır.
izmirde ben %25-30 koyduruyorum.

EmreYY
18-08-2015, 18:26
Temizlettik pekte memnun kaldık denmez banyonuz biraz kirlenecektir.Antifriz konusunu bende takipteyim

VETTE
19-08-2015, 08:00
hafta sonu kolları sıvayım.bu günden antifrizimi de alıyım:)

lnd_samet
19-08-2015, 09:17
kımyasalsız ypmayın boşa,
radyatörler paslanmasın diye 10 numara yağ tarzı bir yağ kouyorlar sadece onu tahliye etmiş olursunuz.

VETTE
19-08-2015, 16:09
Petrol Ofisi antifriz koysak ne olur:)

VETTE
22-08-2015, 22:03
Bizim is haftaya kaldı

se_RC_an
24-08-2015, 10:21
ben kombi servisiyim antifriz koyma olayı tesiata ve kombiye zarar verebilmektedir tesisattaki zayıf noktalardan su kacagı ve ayni şekilde kombinin eşanjörlerinde zayıflayan kısımlarında su kaçakları oluşturmaktadır seminerlerde de en iyisi sadece su kullanılması ve kaliteli tesisat borularının kullanılması olarak söyleniyor
müşterilere giderek gözlemlediğim düzgun özenilerek kaliteli malzeme kullanılmış kalorifer tesisatında 5 sene hıç bakım yapılmamış tesisatta bile filtreler temiz durur ve temizlik istemez
sizin yapacagınz sey kalorifer filtresini söktünüzde fitrede temiz dencek durumda oluyorsa tesisatı hiç ellemeyin yeni su bastıkca peteklerdeki krozyonu artırmıs olursunuz ve daha sonra sürekli tesisat temizliği yapmanız gerekebilir ve bu durum tesisati değiştirmenize kadr gider
eğer kalorifer filtreniz söktünüzde camur gibi olmuş ve ve sirkülasyonu engelliyorsa kalorifer tesisatınızı temizletmeniz yararınıza olur
kimyasalla temizletirseniz mankine baglatıp temizlettirin ve tesisatınızı kimyasalardan arınıncaya kadrda suyla yıkattırın
ayrıca kendinz yaparsanız tek tek söküp içini tazıklı suylada yıkıyabilirsinz
tesisat yıkama işlemi kalorifer filtresi surekli tıkanan ve kısın tesisatın son petekleri sonradan ısınmamaya baslayan ve son peteklere dogru peteklerin alt kısımları buz gibi kalan tesisatlarda faydasını gösterir

FeVıDun
24-08-2015, 14:41
ben kombi servisiyim antifriz koyma olayı tesiata ve kombiye zarar verebilmektedir tesisattaki zayıf noktalardan su kacagı ve ayni şekilde kombinin eşanjörlerinde zayıflayan kısımlarında su kaçakları oluşturmaktadır seminerlerde de en iyisi sadece su kullanılması ve kaliteli tesisat borularının kullanılması olarak söyleniyor
müşterilere giderek gözlemlediğim düzgun özenilerek kaliteli malzeme kullanılmış kalorifer tesisatında 5 sene hıç bakım yapılmamış tesisatta bile filtreler temiz durur ve temizlik istemez
sizin yapacagınz sey kalorifer filtresini söktünüzde fitrede temiz dencek durumda oluyorsa tesisatı hiç ellemeyin yeni su bastıkca peteklerdeki krozyonu artırmıs olursunuz ve daha sonra sürekli tesisat temizliği yapmanız gerekebilir ve bu durum tesisati değiştirmenize kadr gider
eğer kalorifer filtreniz söktünüzde camur gibi olmuş ve ve sirkülasyonu engelliyorsa kalorifer tesisatınızı temizletmeniz yararınıza olur
kimyasalla temizletirseniz mankine baglatıp temizlettirin ve tesisatınızı kimyasalardan arınıncaya kadrda suyla yıkattırın
ayrıca kendinz yaparsanız tek tek söküp içini tazıklı suylada yıkıyabilirsinz
tesisat yıkama işlemi kalorifer filtresi surekli tıkanan ve kısın tesisatın son petekleri sonradan ısınmamaya baslayan ve son peteklere dogru peteklerin alt kısımları buz gibi kalan tesisatlarda faydasını gösterir

Meslekdaşıma sonuna kadar katılıyorum.....

Sert@ç
12-01-2017, 12:22
Ankarada kombi temizliği veya bakımı yapan varmı ?

Alican
12-01-2017, 13:37
Ufak bir ekleme yapayım bende, her sene petekleri temizleyecem diyip temizlemeden kışı çıkartıyordum bu sene FlexSeal Tesisat Sıvısı aldım ve kombiye koydum peteklerin ısınmayan yerlerinde ısınmalar ciddi şekilde başladı ve aynı ayarda yaktığım kombinden eskisine göre daha fazla verim alır hale geldim.
Sadece bayilere tonajlı ürün temini yapıyorlar almak isteyen varsa Buğra beye adımı söylerseler yardımcı olacakdır.

FlexSeal Tesisat Sıvısı | Facebook (https://www.facebook.com/FlexSealTesisat/)

AEM
13-01-2017, 02:51
Ankarada kombi temizliği veya bakımı yapan varmı ?

4448418 - Fly teknik. İsmim Eray benden aldığınızı söylerseniz yardımcı olacaklardır, ben geçen ay Ankara'daydım oraya yeni bir ekip kurduk.Aşağıda telefon numaramıda vericem eğer bi sorun yaşadığınız takdirde benimle iletişime geçerseniz direkt olarak bende görüşürüm.

Şuanda İstanbul ve çevresine hizmet vermekteyim beni tanıyanlar iş yaptıranlar var forumda görünce yazarlar tahminimce detaylı bir şekilde bilgi almak isteyen olursa ister bu başlık altından isterse pm ile isterse telefonumdan ulaşabilirler iyi günler.

Eray : 0532 607 4744

Dn: Eğer reklam içerikli olduysa mesajım silinebilir sorun yok, amaç sadece yardımcı olmak.

Mert-
13-01-2017, 08:43
Ufak bir ekleme yapayım bende, her sene petekleri temizleyecem diyip temizlemeden kışı çıkartıyordum bu sene FlexSeal Tesisat Sıvısı aldım ve kombiye koydum peteklerin ısınmayan yerlerinde ısınmalar ciddi şekilde başladı ve aynı ayarda yaktığım kombinden eskisine göre daha fazla verim alır hale geldim.
Sadece bayilere tonajlı ürün temini yapıyorlar almak isteyen varsa Buğra beye adımı söylerseler yardımcı olacakdır.

FlexSeal Tesisat Sıvısı | Facebook (https://www.facebook.com/FlexSealTesisat/)

Kombiye nasıl koydunuz özel mi haznesi ya da girişi mi var? Uyguladığınız ürün kir ve pislikleri mi söküyor? eğer öyleyse çalıştırdıktan sonra filtreyi de temizlemek gerekir diye düşünüyorum.

Alican
13-01-2017, 08:50
Kombiye nasıl koydunuz özel mi haznesi ya da girişi mi var? Uyguladığınız ürün kir ve pislikleri mi söküyor? eğer öyleyse çalıştırdıktan sonra filtreyi de temizlemek gerekir diye düşünüyorum.

Merhaba,
İlk önce hersene yaptığım gibi peteklerin sularını boşaltıp kombiden su basdım ve azda olsa biraz temizlik sağladım, sağlıyordum hersene..
Ürünü filitre kısmından tesisata koydum ortalama olarak minimum 45 derecede yanıyordu benim kombi 1 gün boyunca 60 dereceye çıkardım ve sonrasında tekrar peteklerin sularını boşalttım bu esnada zaten filitreyide temizliyorum..

sahnnn
13-01-2017, 09:13
Hazır konusu varken bu soğuk kış günlerinde istanbulda petek temizliği yapan arkadaşımız var mı. Yabancı yiyeceğine içimizden birine gitsin

makif84
13-04-2017, 17:15
Konuyu müsaadeniz ile bir hortlatayım. Yeni alınan eve hermatik şofben ve petek montajı yapılıp projelendirecek Ankara'dan bir arkadaş var mı acaba?