PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004 111 cdi w639 vito hakkında hertürlü bilgiye ihtiyacım vardır.

Kadyr
21-08-2015, 12:51
selam arkadaşlar babamın yıllardır olan minibüs sevdasını bugun vito ile sonlandırdım. 2004 model temiz bir araç denk gelince şuanki aracım satılmadan aldık aracı. yalnız bir kaç aydır araştırdığım halde çok fazla bilgi bulamadım. oyüzden hertürlü bilgiye açım. çekinmeyin ne varsa aklınıza gelen yazın:)
motor kodu nedir mesela. enjektörleri dayanıklımıdır. araca expertiz yaptırdım bişi çıkmadı sadece bilgisayara bağlanmadı usta bazı vitolarda olabiliyor dedi. araç temiz olunca üstüne düşmedim. parçasını en uygun orjinal veya yan sanayi nereden alabiliriz.anadolu yakasında pendik kartal civarı işini düzgün yapan ve fiyatları abartı olmayn tavsiye servis varsa onuda yazabilirsiniz. kısacası bilmem gereken ne varsa bekliyorum. saygılar.

Kadyr
22-08-2015, 12:16
Guncel arkadaslar.

Jam
22-08-2015, 15:43
Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Bizim aile biraz genis oldugu için 4 sene boyunca sizin arabanizin orta şasesini kullandik sürekli uzun yola gittik geldik yol tutuşu falan klasik mercedes bana göre güven veriyor ama frenleri icin ayni şey geçerli değil fren mesafesi çok uzun 120 den sonra aşırı fazla yakiyor 150 den sonra yakıt ibresinin indiğini görebiliyorsunuz çok içeriye çok fazla motor sesi aliyordu kronik sorun olarak arka silecek motoru bozuluyor bizim 2 kere bozulmuştu tamir ettirdik düzelmedi sıfırını getirtmişik almanyadan 1 sene geçmeden o da bozuldu genelde sol camın otomatikleri de bozulur bunlardan başka bir sorun açmamıştı bize tam uzun yol arabasi bana göre salına salına gidersiniz bazen kendimi kaptırıp minibüs sürdüğümü unutuyordum zevkli bi araç

Kadyr
22-08-2015, 15:57
teşekkürler. bizimkiside orta şase. dün kullanabildim baya salınarak gidiyor :) frenleri tam kullanamadım ama fena gelmedi. arka silecek bizimkininde bozuk gibi sanırım çalışıyor ama ortada kalmış:) birde şey sorcam orjinal koltuğunun katlansın diye mandalı varya onun kilidi boşa çıktı sanırım koltuk açılmıyor şimdi. baktıracak doğru düzgün yer bulamadım kimse anlamıyor pek. kimler anlar bu işten.
birde orta şase otomobil geçiyor bu hgs 1. sınıfmı 2. sınıfmı yada aks aralığını biliyormusunuz. olmadı yarın ölçücem ben metreyle :)

alpeRS
22-08-2015, 16:06
Hayırlı olsun,allah kaza bela göstermesin,araciniz 2.2 cdi om646 motora sahip yakit olarak ayni motorun eski modeline sahibim 611 kodlu c220 cdi uzun yolda 110-130 km arasinda 4.2 litreye kadar düser karmada ise 5-6 arasi yakar sehir icide 8 civari vitoda uzerine 1-2 litre daha koyun.Enjektorleri hassastir iyi yakiti sever.

Kadyr
22-08-2015, 16:25
amin cümlemize...yakıt olarak bp kullanıyorum ben yada shell...chip yaptırınca sıkıntı yaşamayız sanırım birde yağ olarak çok dikkat etmeye gerek varmı

alpeRS
22-08-2015, 16:35
Bilindik istasyon olduktan sonra sıkıntı cikmaz,yazilim benim aracta var dumansız soft olarak tahmini 170 bg 420 tork simdilik bir sıkıntı yasamadim ama yakit net 1 litre daha dustu. Yag olarak ben castrol turbo diesel 5-40 koyuyorum zaten fabrika 5-40 ve 5-30 öneriyor.

Kadyr
22-08-2015, 17:21
çekiş güzel ama dizel aracım olunca chiplemeden binmek istemiyorum :)
evet bende baktım yağ onu öneriyor. yalnız bi servise uğramıştım düzgün bir esnaftı genelde ticari araç ağırlıklı dedi. biz fıçı kullanıyoruz 10-40 mobil dedi. bakımıda 300 e çıkıyor dedi. motorda dpf olmadığından sorun çıkmıyor dedi ama ben bu araca daha doğrusu babam uzun yıllar binmek istediğinden düzgün olsun isterim herşeyini oyüzden bize bakım 400 tl ye gelir sanırım :)

Kadyr
22-08-2015, 17:22
bu arada senin araç 110 lukmu 170 bg oldu ?

alpeRS
22-08-2015, 18:24
Benim 143 bg olan modeli

alpeRS
22-08-2015, 18:26
Yagda paraya acima 10/40 da olur olmaz degil ama uzun yillar kullanacaksan koyma derim.

Kadyr
22-08-2015, 19:07
5W40 A devam ozaman bakım zamanı ıkı kutu 5lik motul alırım mis gibi 1 lt yedek olur. şey sorayım bu arada cevapların için ayrıca tekrar teşekkür ederim.
internet üzerinden sıfır parça güvenilir bir site biliyormusun.

alpeRS
22-08-2015, 19:47
Ne demek rica ederim,internetten hic parca almadim zaten 9 ay Kıbrista kalıyorum genelde parcalari oradan tedarik ederim Tr'de sadece biniyorum Allah'a sükür burada parcalik bir ihtiyacim olmadi.

Kadyr
22-08-2015, 20:23
inş bizimde ihtiyacımız olmaz :) şuan sadece sağ ayna ayağı kırık o lazımda.ayağını 3gen oto diye bir yer var tamir ediyormuş ona sorucaz artık olmadı 250 cik:)

Kadyr
23-07-2016, 08:23
selam arkadaşlar.
makyajsız w639 kasa konusunda bilgiye ihtiyacı olan olursa artık yardımcı olucak boyuta geldik:)
bunun yanı sıra sormak istediğim asıl şey makyajlı vitolarda yalıtım ne durumda? motor sesi olarak yol sesi fazla yok ama 110 dan sonra motorun sesi aşırı geliyor resmen gürültü 120 yi geçmek istemiyorsun araçta öyle söyleyeyim. makyajlı kasanın motoru euro5 sanırım daha sessizmidir ?

AliGizda
25-07-2016, 07:45
selam arkadaşlar.
makyajsız w639 kasa konusunda bilgiye ihtiyacı olan olursa artık yardımcı olucak boyuta geldik:)
bunun yanı sıra sormak istediğim asıl şey makyajlı vitolarda yalıtım ne durumda? motor sesi olarak yol sesi fazla yok ama 110 dan sonra motorun sesi aşırı geliyor resmen gürültü 120 yi geçmek istemiyorsun araçta öyle söyleyeyim. makyajlı kasanın motoru euro5 sanırım daha sessizmidir ?

Bizde yeni kasa Viano vardı en boşline olanından. Yakıtıda gidişide bir önceki kasaya göre çok çok daha iyiydi. Ve bahsettiğin motor sesi yok gibiydi.

Kadyr
25-07-2016, 11:23
demekki yeni motor daha sessiz. çünkü eski viano kullanıcısı vardı mb forumunda oda diyorda yüksek süratte motor sesli diye.

AliGizda
25-07-2016, 13:18
demekki yeni motor daha sessiz. çünkü eski viano kullanıcısı vardı mb forumunda oda diyorda yüksek süratte motor sesli diye.

Eskisindende vardı bizde ve şu anda da 2010' u var, 2010' u bilmiyorum ama eskilerinde ses var, evet ama öyle durulmuycak gibi değildi bizimkilerde.

Kadyr
25-07-2016, 13:33
viano farklı yalıtım olabilir tabi. yalnız durulmyacak gibi değil dediğim biraz abartı tabi :)