PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Intercooler Hortumu :(

ercuz
30-10-2008, 11:18
Dün gece normal bi şekilde ilerlerken birden aracın ön alt tarafından bi patlama sesi duydum gece yarısı olduğundan araca bakamadım sabah erkenden tamirciye gittim ve intercooler hortumu patlamış yenisi serviste 90YTL ve gelmesi 3 gün sürecek oraya güvenemediğimden aracı tekrar garaja getirdim ama zor zekat,15km kadar geldim garaja girerken motor arıza ışığı yandı ve şu anda parça gelene kadar araç yatacak.Yenisini takdığımızda ışık sönermi yada turboya v.s zarar vermiş olabilirmiyim acaba takmadan önce yapabileceğimiz başka kontrol varmı lütfen yardım edin.

STP
30-10-2008, 11:42
cooler borusu patlamıs olabılır zarar gorecek bır durum yokkı merak etme tak hortumunu arızanı sıldır bıtsın

egeturbo
30-10-2008, 11:43
walla bizde audi tt de patlatmıştık gidip sanayiden hortum taktık bi problem olmadı hala öyle kullanıyoruz.Turboya bi zarar vermez ama motora daha az hava gelecek birde ıslık sesi gibi bi ses gelebilir.

ercuz
30-10-2008, 15:21
Ya dizel arabada sessizlik içerisinde seyrederken birden 6silindir arabanın açık hava filtresi gibi ses gelince birden korktum açıkcası.İntercooler görevini geçici olarak yapamadığından motora turboya yada coolera zarar verecek diye korktum şu anda parçayı bekliyorum.
Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim ilk turbo ve ilk dizel arabam olduğu için cahilliğiime sayın :)

Cihan
30-10-2008, 15:27
Geçmiş olsun dostum merak etme. Fazla kullanmamışsın anladığım kadarıyla. Bir sorun olmamıştır gibi. Kısa zamanda halledersin umarım.

VTEC®
30-10-2008, 15:30
belki başıma 10 kere gelmiştir. benim cooler fabrikasyon olarak 2 farın arasında kalıyor. cooler dan ilk çıkışta esnek 2 boru var hep onlar patlıyor bizimki ford Allahtan. parça problemi yaşamıyorum.

ercuz
30-10-2008, 15:51
benmkide aynı şekilde farın arkasında.Colt Czt den sırf parça bulunamıyor diye vazgeçtim bununda parçası pek bulunmuyor ama sonuçta vw motor var tabi ford gibi yaygın değil yinede parçaları.