PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s2000 coolıng plate ve mugen ıntake şinorkkel yapımı

Burak Demirci
23-08-2015, 19:50
mugen olan arabamı oeme cevirdıkden sonra filtre tamponda delik olmadığından tam arkasında kalıyordu oraya bir operasyon yapmak ve üstteki boşluğu kapatıp havayı alta hapsetmek adına gözümde bir eksik olan parçaydı hazır alınabilirdi ama emek vermek ve uğraşmak daha hoşdu :) garajda uğraşarak fotoğraflara telefondan bakarak kalıbı çıkardım kartonla kesim ve delme işlemleri yapıldı olmayan birşeyin resimlere bakarak çıkartmak zor oldu ama istediğim gibi oldu .

kalıba uygun şekilde alüminyum sac aldım ve kesme işlemlerini yaptım zor olan kısmı karton değildi bu eğmek ve kesmek zordu panel yukarda alt tampon vidaları aşağıdaydı sacı panelı ve alt paylar ölçülerek kıvırdım baya oturması ve kilit mekanızmasının görünmesi açısından sonra karbon kaplamaya geldi iş onuda yapıp mügen sticker yapıştırarak işlemi tamamladım.

mugenı uc kısmınmdan aşağıya doğru uzatarak eskisi gibi hava almasını sağlamak acısından oraya yurt dışında oem araba sahıpleri karbondan felan şinorkel yapmışlar o şekil bir şey düşünerek kartondan kalıp çıkarıp sonra kalıbı polyesterle sağlamlaştırarak ön ızgaralardan gelen havayı ordan filtreye ulaştırmak direk amaçdı görünmücek bir parça olduğundan kaplama boyama gereğide duymadım gayet verimli odu eski haline göre.