PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yat taşıtmak için firma

CRX
24-08-2015, 09:00
Merhabalar, İstanbul Suadiye' den İzmir Çeşme ' ye 8 mt lik motoryat taşıtıcam. Bu konu ile ilgili bilgi ve tecrübesi olan veya fiyat konusunda yardımcı olabilecek biri var ise çok makbule geçer. Teşekkürler.

tnc
24-08-2015, 09:39
İzzet vİnÇ var bİ gÖrÜŞ İstersen.

Kahn23
24-08-2015, 09:49
Alper (kelalper) abi ile bi görüş istersen. O da yat işi yapıyor. İlla ki tanıdığı çıkar..

G_TT_I
24-08-2015, 11:07
8mt deneyimli bir araba çekicisi ile rahat taşınır, normal bir kamyon vs de olur, ne bayraklı ona göre izin belgeleri düzenlenmeli, müsait olursa alper zaten detaylı yazar.

anıl turan
24-08-2015, 12:07
biz tasiyoruz, ama gemiyle :)

http://i62.tinypic.com/nyih7b.jpg
http://i62.tinypic.com/21kdqok.jpg

saka bir yana yat brokerligi yapan arkadaslarim var ogrenir donerim...

lnd_samet
24-08-2015, 12:14
bi abimiz mudanyadan göceğe tekne indirdi geçen gün.
araştırdınızmı fiyatlarını deniz yoluyla?

furkane
24-08-2015, 14:42
Dayımın ağır nakliyet şirketi mevcut, fuar zamanı yatları çektiler, 0532 562 01 24 cem, furkandan aldım numaranızı derseniz gerekli ilgili gösterir

CRX
24-08-2015, 14:50
İzzet vİnÇ var bİ gÖrÜŞ İstersen.

görüştüm fiyat aldım eyvallah

CRX
24-08-2015, 14:51
8mt deneyimli bir araba çekicisi ile rahat taşınır, normal bir kamyon vs de olur, ne bayraklı ona göre izin belgeleri düzenlenmeli, müsait olursa alper zaten detaylı yazar.

tekne amerikan bayraklı, alper bey konuyu görmezse özelden yazıcam kendisine, teşekkürler

CRX
24-08-2015, 14:52
bi abimiz mudanyadan göceğe tekne indirdi geçen gün.
araştırdınızmı fiyatlarını deniz yoluyla?

hiç araştırmadım, konuya yabancı olduğum için alternatifli düşünemiyorum, siz bilgi alabilirseniz sevinirim

CRX
24-08-2015, 14:53
Dayımın ağır nakliyet şirketi mevcut, fuar zamanı yatları çektiler, 0532 562 01 24 cem, furkandan aldım numaranızı derseniz gerekli ilgili gösterir

çok sağol dostum arıyacağım mutlaka

G_TT_I
24-08-2015, 15:36
Ben 15mt için başlık açtım antalyada istanbula getiremedim, orada satış yapıp burada 9tm cruiser aldım, eğer sigortan , minute book, Translog tamsa çanakkalden çıkmak için izinlerini alabilirsin fakat o rotada fırtına takvimleri var, marka model motor cruise hızını yazarsan çık yada çıkma derim.

Taşımak için dediğim gibi çekici yada römork ayarla ama şirket evraklarında römork kayıtlı olmalı, şuan bnm römorkum var fener marinada karaya çekme atma gereksiz pahalı yamyam bölgelerinde işlem yapmıyorum.
Yani tekne karada mı suda nereden yüklenecek çok önemli, abd bayraklı tekne kafasına göre karadan gidemez ve sadece serbest bölgelerde yani marinalarda işlem görür bunları atlama, yol için motor bozuldu karadan gidecek vs şeklinde denizcilik işletmelerinden izin çıkaracaksınız.

kelalper
24-08-2015, 16:30
Yabanci bayrakli tekneyi karadan goturmek buyuk dert. Tekne gumruklu alana cekilir orada evraklanir oradan goturmek istedigin yerin gumruklu alanina cekilir orada yeniden islem gorur ondan sonra denize iner. Yabanci bayrakli tekneye kdvsiz mal vermeye calistigimi zaman bike nakliyesine essek yuku ile para oduyoruz gumruklu tadimadan dolayi. En azindan gumruk bakanligindan araba refakat etmek zorunda yol boyunca.