PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay kargo sorusu

lncdlt
25-08-2015, 12:40
Merhaba herkese,

E bay'den temmuz sonu bir cift ayakkabi aldim, adam zamaninda postaladi etti sorun yok.

Ayakkabilar 25 temmuz'da turkiye'ye girdi, ama hala bana teslim edilmedi.

http://i.hizliresim.com/lyZ09B.jpg

Bu ayakkabilari bana turkiye'de ptt mi teslim edecek? Onlara ugrasam kayida ulasabilirler mi acaba ne olduguna dair?

Daha once cok alisveris yaptim ama hic boyle bekletmemisti.

Ne yapmak gerekir?

Simdiden tesekkur.

darkmoon
25-08-2015, 12:51
yüzlerce alış veriş yaptım hayatımda alamadığım tek tük ürün oldu en büyüğü benimde ayakkabı idi .. kargoda sanki yok oldu gitti iki ay işi gücü bırakıp ptt si gümrüğü aradım durdum özel bir seri ayakkabı isi yoksa düşmezdim üstüne o kadar çok.. bulamadım sanki kuş olup uçmuş..

kağıtta size teslim edilmiş görünüyor diyorlar sonra aynı tracking number başka bir semtte başka bir üründe görünüyor diyorlar falan filan..

ptt ye gidin tracking numberı verirseniz bilgisayardan bakarlar onlara gelmişse zaten verirler.. bazen ufak ptt lerde isim soyisim den bile hatırlıyorlar..

johnie
25-08-2015, 12:58
Merhaba herkese,

E bay'den temmuz sonu bir cift ayakkabi aldim, adam zamaninda postaladi etti sorun yok.

Ayakkabilar 25 temmuz'da turkiye'ye girdi, ama hala bana teslim edilmedi.

http://i.hizliresim.com/lyZ09B.jpg

Bu ayakkabilari bana turkiye'de ptt mi teslim edecek? Onlara ugrasam kayida ulasabilirler mi acaba ne olduguna dair?

Daha once cok alisveris yaptim ama hic boyle bekletmemisti.

Ne yapmak gerekir?

Simdiden tesekkur.

Ürünler genelde PTT ye geliyor, https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip adresinden bakabilirsin.

Ama yanlış bilmiyorsam ki Aren görürse söyler, ayakkabı ve plastik ürünler kargoda sıkıntı yaşayabiliyor. Özellikle gümrükte ayakkabıya çok ağır prosedürler getirildi diye duymuştum.

Maxi
25-08-2015, 14:50
artık 5$ terlikte alsanız, 250$ ayakkabıda alsanız
gümrük 75 TL yi geçiriyor.
o yüzden gümrüğe giren mal 1-2 hafta gecikebiliyor.

Cem.B
25-08-2015, 14:53

ne zaman çıktı bu sistem acaba daha geçen ay aldım 90 dolarlık malzeme takılmadan eve geldi

yeni çıktıysa sıçtık bişey alınmaz artık

MURAT_HLX
25-08-2015, 15:36
Bu ay çok alışveriş yaptım ebayden,araba parçaları ve ufak tefek bazı şeyler genelde 75 euro sınırıydı 10 gün içinde ptt ile adresime kadar geldi :)

lncdlt
25-08-2015, 16:02
peki gumrukte 75 tl gecireceklerse bile acip bana soyleyeceklermi yoksa ben mi gidip illa beni opun diyeyim :D

blow07
25-08-2015, 18:52

Bende ayakkabı aldım aynı şekilde abi dün türkiyeye ulaştı . PTT nin sitesinde sadece 0.6 tl olarak damga ücreti olarak bi ücret yazıyor başka birşey yok .

blow07
25-08-2015, 19:15
Gümrük Verigisi : 0.0 TL
Damga Vergisi : 0.6 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

Yine de gümrük ücreti alırlar mi ? Zar zor harçlık biriktiriyoruz. Birde gidip gumrugune ekstra para veriyoruz .