PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Arıza Işığı

Evrenoz
30-10-2008, 22:37
Çok havada bir soru olacak, bilgisayara bağlamadan net cevap vermek mümkün değil biliyorum ama sormadan da edemedim. En azından olasılıkları görürüm.

Şimdi öncelikle 2006 civic kullanıyorum, araçta kat iptal durumda. Oksijen sensörüm de ( yanıltıcı mevcut ) kat iptal olduğundan son dönemlerini yaşıyordu. Sık sık tuz ruhu ile temizleyip ömrüne 1-2 ay daha katar hale gelmiştim.

Oksijen sensörü arıza verdiğinde genellikle beyni resetleyen 15 amperlik sigortayı takıp çıkarıyordum ve uzuncana bir süre yanmıyordu.

Ancak bugün değişik bir sorun oldu, sigortayı takıp çıkardıktan 3-5 metre sonra ışık tekrar yandı. Daha fazla garibime giden şey ise otoparkta aracıma binmeden sigortayı çıkarıp taktıktan sonra durur vaziyette iken arıza lambasının motor çalıştıktan 20-30 sn sonra tekrar yanması oldu.

Oksijen sensöründe durur vaziyette, rölantide ışık yanma olayı hiç başıma gelmemişti.

Sensördenmidir, başka birşey olabilir mi? Olursa olasılıklar nelerdir. Yardımcı olursanız sevinirim..

Oz`
30-10-2008, 23:04
:D sensorlerın birindendir kesinlikle o2 sensor diğemeyiz ama o2 ilede ilişki direk kopmuş olabilir tekleme tükleme varmı

Arada jump edersen sağ kapınınordan bize arizakadonu söyle yardımcı olayım sana

Evrenoz
30-10-2008, 23:08
Cıx tekleme yok,

Seni aradığımda istinyedeydim. Eve geldim gayet normal çalışıyor araç. Ha hiç yüklenmedim ama belki ivmelenmesinde problem vardır.

Bu saatte jump etmeye niyetlenirsem elime yüzüme bulaştırırım :)

Bide kuruntu mu yaptım ne ama hafif bi yanık kokusu da duymadım değil...