PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30 Ağustos 2015 - Polo GTI - Istanbul Park - 2.31,313

Shendelzare
31-08-2015, 10:31
Merhabalar,
En son 2.32,49'luk süremden sonra iyi olduğunu düşündüğüm bu süreyi intercity listesine eklemek için bu sefer transponder + 2 seans alıp geldim. İlk seanstaki aşırı trafik dolayısı ile 2.33 ortaları bir süre geldi buda biraz moralimi bozdu. Pitte lastik havası ayarlaması içinde çok zaman kaybettim ilk seansta, iki tur zorlayabildim anca onlarda işte dediğim gibi trafikliydi. İkinci seansta ilkine nispeten daha rahat turlar atabildim ve 33 ten başlayıp 1'er saniye düşerek 2.31,313'e kadar geldim. Normalde kamera kaskımda oluyordu ama abim sağolsun onun için kullandığım ara parçayı bi arkadaşında unutmuş o yüzden bu sefer tavan kamerası kullandım.

Herkese iyi seyirler, yorum yapmaktan çekinmeyin lütfen.

https://www.youtube.com/watch?v=9mibm3JUk7E

Araç;

2012 Polo GTI
Volkswagen Racing Cold Air Intake
Forge Recirculation Valve
Kumho V70A - 215/40R17 Semi Slicks
Enkei RS+m Wheels
Motul 300V 5w-40 oil
Tarox Big Brake Kit B30-6 323x28 F2000 discs + Motul RBF660 hydraulic fluid + Tarox Corsa Pads
EcuFast Anadolu Stage 2 Software
ST XTA Coilovers
Iskender Turboback Straight Pipes + Supersprint Rear Muffler
NGK BKR7EIX Spark Plugs
R8 Ignition Coils
Replica Forge Intercooler
%87,5 95-Octane Fuel %12,5 Toluene Mix

ukku
31-08-2015, 10:45
Tebrikler Onur, süreyi bayağı indirdin.
Bu sıcakta bile indiyse, demek düzelttiğin bayağı bişey var :)

Nacizane tavsiyelerim;

4-5-6 kombinasyonuna biraz çalış. Orda zaman var :)
8'in son apeksi için biraz daha erken dön, apeksi biraz daha erken ve daha dik kes, düzlüğe daha hızlı çıkarsın.
Bir de arka düzlükte frene girdiğinde, minik minik viraja doğru dönmeye başlıyorsun. Frenlerken düz kalmaya özen göster, çizgini daraltma.

Tekrardan tebrikler, under 2.30 geliyor; belli :)

OrcunInce
31-08-2015, 10:56
Onur süreni kesmemek için soğutmada bana kırk takla attırdın ama işe yaramış :D

Tebrik ederim, Utku denmesi gerekeni demiş. Şu anda da 'fastest 1.4 tsi' zaten alet pistte.

#under2.30 geliyor.

Umut
31-08-2015, 11:00
Onurcum çok tebrik ederim, süper süre, videoyu izlemeden yazıyorum... Helal olsun!!!

Umut
31-08-2015, 11:02
Keşke içeri çekimi olsaydı da kadranı görseydik, hızları karşılaştırmak açısından

barisy
31-08-2015, 11:06
tebrikler. Seansın en hızlısıydı sanırım.

grkm
31-08-2015, 11:15
Utku tam söylemek istediklerimi yazmış. Araban oldukça stabil ve her yerde limitleri yüksek. Özellikle 9 a gelmeden önceki frenleme de ne kadar iyi durabildiğini gösteriyor. Biraz daha viraj hızlarını arttırmaya müsait veya geç frenaj ile süre kazancın muhtemel. Tebrikler :)

snrk
31-08-2015, 11:22
Maşallah çok iyi gidiyor, çok iyi dönüyor, çok iyi duruyor. Sanki çok rahat alınmış bir süre izlenimi var, tebrikler. :)

Shendelzare
31-08-2015, 11:43
Çok teşekkür ederim yorumlar için. Her pist gününde frenler beni dahada şaşırtıyor hala alışamadım diyebilirim ama dünkü pist gününde cidden aracı hiç zorlamadığım kadar zorladım diyebilirim, belki bu yüzdende biraz fazla hatam oldu ama aracı daha da iyi tanıdığımı düşünüyorum. Herkesin temenni ettiği serin günler gelince güzel bi sürüşle 30'un altına ineceğim umarım :)

Shendelzare
31-08-2015, 11:45
Keşke içeri çekimi olsaydı da kadranı görseydik, hızları karşılaştırmak açısından

Dediğim gibi abimin azizliğine uğradım :) ama ipad arka koltukta elm ile log alıyordu iki seansta da, log verileri ile videoyu birleştirebilirsem işimize yarar güzel bişey çıkar ortaya.

Caner B.
31-08-2015, 11:53
Onur tebrikler guzel sure 30 un alti cok rahat gelir :) Videolardan sonra cok canim cekti benimde,19 eylul gelse de ciksak :)

ozans
31-08-2015, 12:11
Çok güzel süre, güzel tur, keyifle izledim.

Nerden biraz daha vakit kazanabilirim dersen, ters yönlü kombine virajlara bakmanı öneririm. Örneğin 1. ve 2. viraj. 1. virajda understeer ile dışa giderken, o understeer'ı kullanıp 2 ye bakabilirsin, video'da sen arada ağırlık taşıyosun.
G meter hayal et, understeer ile sağa doğru dolmuş g-meter, arada bir süre düzleniyor, sonra 2'ye giriyosun. Aynı şey 3. ve 4. virajdan oluşan şiganda da var. 9-10. virajda güzel taşımışın ağırlığı, 11-12'de yine kopukluk var.

Bir örnek benim eski bir turumu koyuyorum, 4 çeker ama önden çeker gibi davranıyor araba %90 :

https://www.youtube.com/watch?v=hn5m9aRFmf8

BurakCengizhanoğlu
31-08-2015, 12:44
Çok güzel süre, güzel tur, keyifle izledim.

Nerden biraz daha vakit kazanabilirim dersen, ters yönlü kombine virajlara bakmanı öneririm. Örneğin 1. ve 2. viraj. 1. virajda understeer ile dışa giderken, o understeer'ı kullanıp 2 ye bakabilirsin, video'da sen arada ağırlık taşıyosun.
G meter hayal et, understeer ile sağa doğru dolmuş g-meter, arada bir süre düzleniyor, sonra 2'ye giriyosun. Aynı şey 3. ve 4. virajdan oluşan şiganda da var. 9-10. virajda güzel taşımışın ağırlığı, 11-12'de yine kopukluk var.

Bir örnek benim eski bir turumu koyuyorum, 4 çeker ama önden çeker gibi davranıyor araba %90 :

https://www.youtube.com/watch?v=hn5m9aRFmf8

Sizin araba stock mu ? Birde bazı virajların çizgisini çok kaçırıyosunuz fakat yine de keyifle izledik.Özellikle 8 deki kontranız iyiydi :)

alp1903
31-08-2015, 13:09
Ozans baya baya zorluyosunuz maşallah aman dikkat :) Lastikler can çekişiyo.

alp1903
31-08-2015, 13:10
Polo her zamanki gibi çok güzel gitmiş, 1.4TSI olarak daha neyi başarıcak çok merak ediyorum. Araçı severek takip ediyorum, eline sağlık.

63owen63
31-08-2015, 16:15
Onur'cuğum maşallah öncelikle :bravo:

Çok temiz tur olmuş, sonbahar'da 30' altı süreler göreceginden eminim,önceki sefere göre fren mesafen olsun, apexler, in and out lar vs daha agresif bir kullanım olmuş, sen set up, araban piste, siz birbirinize alıştıkça çok daha keyifli olacaktır, ama şöyle haritalı, hız göstergeli videoları hakediyor, f1'ın en hızlı gti'ı :)

mrbars
31-08-2015, 17:16
Çok temiz tur ve çok güzel süre. 2.30 altına rahat inebilirsin gibi gözüküyor.
Aracın ağırlığı ve bu setup ile yaklaşık gücü nedir?

Zero
31-08-2015, 20:52
1-4-5-7 de daha maden var 30 altı net gelir Onur tebrikler :) o lastik zaten görevini tamamladı şimdi yeni lastik serin hava ve biraz daha hatasız agresif kullanış kaldı yapman gereken :) istanbul parkın açık ara en hızlı 1.4 tsi ı olarak ayrıca benden bir nescafe kazandın ;)

Shendelzare
01-09-2015, 09:32
Çok teşekkürler arkadaşlar, aracın limitlerine yaklaştığımı düşünmüştüm ama kendisini küçümsemişim biraz :) Dandik intercoolerımı değiştirince, havalarda serin olunca çok daha iyi gidecek diye düşünüyorum. Tek sorun lastik bulmak çok zor :)

Çok temiz tur ve çok güzel süre. 2.30 altına rahat inebilirsin gibi gözüküyor.
Aracın ağırlığı ve bu setup ile yaklaşık gücü nedir?

Gücünün 220-230hp aralığında olduğunu düşünüyorum, Revo yazılım varken dynoda intercoolersız 212hp civarı bişi vermişti sanırım ama bu peak olarak değil uzun bir devir aralığında 6500 devire kadar alınan güç. Şimdi Ecufast yazılım ve eklenen parçalar ile revolu haline göre daha hızlı gidiyor ve üst devirde daha yüksek basınçla bitiriyor. Pist kullanımı düşünerek hazırladığımız için 240-250hp gibi güçler hedeflemedik hiç.
Ağırlığa gelirsek ben hiçbir zaman hiçbirşey sökmedim araçtan, bu araçların sunrooflu onlarlarının 1250kg olduğunu söyleniyor hep ama hiç gidipte tartmadım aracı. Stepnesi arka koltukları herşeyi takılı halde çıkıyorum hep piste, hafifletme olarak sayılabilecek şeyler jantalr ve frenler olabilir. Jantlarımın tanesi 7,5kg civarı ve lastiklerimde kumhonun dediğine göre 10kg. Orjinal detroit jantlar üzerindeki lastikerle 23kg falan geliyor diye hatırlıyorum yabancı bir forumda gördüğüm kadarıyla yani her lastikte 5, toplamda 20kg bir hafifleme var jantlar dolayısıyla. Frenlerde orjinale göre hafif sanırım çünkü taroxun kaliperde kullandığı malzeme cidden çok hafif, bir breambo kaliperin belkide yarısından daha az ağırlıkta ama tabi dediğim gibi orjinallere göre farkı ne kadardır bilemiyorum.

mrbars
01-09-2015, 10:30
Youtube'da diğer videolarını izledim. Senin araç benim 1400 kg, 235 HP'lik Alfa'dan düzlüklerde hızlı. Örnek olarak arka düzlükte ben max 196 km/h GPS hızı görüyorum. Ancak Polo viraj içlerinde ise baya daha hızlı. Hoş ben hep 2 kişi çıkıyorum, tek kişiyle ne kadar farkeder tecrübe etmedim. Ama bazı viraj hızların moral bozucu; özellikle 8nci virajda benim araç 130'larda yanalda dışarı kopmaya başlıyor. Seni araç 140'larda dönüyor. Şaseden mi, lastikten mi tartışılır. Ama videolardan karşılaştırınca 2.12'de dönen 458'in kadranıyla senin kadranın min hızları aynı viraj içlerinde.

Özet: çok beğendim.

ALPE-R
01-09-2015, 12:01
Tekrardan maşallah enkeiler piste çok yakışıyor canlı görme fırsatı buldum sonunda :) 30 altıda net gelir kazasız belasız

ceyhun737
01-09-2015, 12:07
Youtube'da diğer videolarını izledim. Senin araç benim 1400 kg, 235 HP'lik Alfa'dan düzlüklerde hızlı. Örnek olarak arka düzlükte ben max 196 km/h GPS hızı görüyorum. Ancak Polo viraj içlerinde ise baya daha hızlı. Hoş ben hep 2 kişi çıkıyorum, tek kişiyle ne kadar farkeder tecrübe etmedim. Ama bazı viraj hızların moral bozucu; özellikle 8nci virajda benim araç 130'larda yanalda dışarı kopmaya başlıyor. Seni araç 140'larda dönüyor. Şaseden mi, lastikten mi tartışılır. Ama videolardan karşılaştırınca 2.12'de dönen 458'in kadranıyla senin kadranın min hızları aynı viraj içlerinde.

Özet: çok beğendim.

Abi senin alman gereken araç R56 Gp2 pistte tam aradığın araç