PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra J 1.4T - İstanbul Park - 02:48:918

snrk
31-08-2015, 23:09
Merhabalar,

Pazar günü A seansında beyaz düldülüm stock Opel Astra 1.4T ile süremi biraz daha geliştirerek 2:48:918 yapabildim bu sefer. Çizgim hala pek iç açıcı değil.
Piste gelmeden yaptığım tek hazırlık, arka lastikleri önlerle yer değiştirmek oldu :) Etkiledi mi bilmiyorum. Lastikler 30bin km + 6 seans'lık Bridgestone Turanza ER300.

Bu arada videodaki ses kalitesi yüzünden kusura bakmayın. Bir daha Xiaomi Yi kullanırsam iki olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=ObCbcY5j8F0

barisy
31-08-2015, 23:17
Tebrikler. Hem lastik 30 bin gitmiş ,hem stock 140 hp .

Bir sonraki organizasyonda lap timer kurun hocam çok işinize yarar. Epey bilgi kaydı veriyor. Sektör viraj vs. Karşılaştırma açısından.

snrk
31-08-2015, 23:23
Teşekkürler, lap timer'a bakacağım bir daha ki sefere.
Turanza'lar çok sağlam lastik aslında baya gider de, kerb'ler yüzünden parçalanmaya başladı sanırım veda etme vakti geldi :(

barisy
01-09-2015, 19:33
Teşekkürler, lap timer'a bakacağım bir daha ki sefere.
Turanza'lar çok sağlam lastik aslında baya gider de, kerb'ler yüzünden parçalanmaya başladı sanırım veda etme vakti geldi :(

Sizin araçta ids var mıydı?

snrk
01-09-2015, 19:49
Sizin araçta ids var mıydı?

Hocam cahilliğimi bağışlayın, ids nedir tam olarak bilmiyordum. Siz yazınca google'a baktım biraz süspansiyon kontrolü gibi bir şey sanırım? Aracımda olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

barisy
01-09-2015, 21:39
Hocam cahilliğimi bağışlayın, ids nedir tam olarak bilmiyordum. Siz yazınca google'a baktım biraz süspansiyon kontrolü gibi bir şey sanırım? Aracımda olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Hocam şöyle birşey
http://www.opelx.com/astra-h/29426-ids-nedir-ne-ise-yarar.html

Sport tuşu olması Lazım. Astrası olan bir arkadaşa söylemiştim sizin videoyu. Ids vardır yoksa o süre zor dedi de. Siz Bayağı iyi süre yapmışsınız gerçekten 140 hp araba ile.

Daha iyilerini de bekliyoruz. Ama önce harrys lap timer alın mutlaka. Bir de obd2 Bağlantı aparatı alırsanız gaz tepkisi, turbo , devir göstergesi gibi bilgileri de telemetreye yazıyor bilginiz olsun.

snrk
01-09-2015, 21:51
Yok hocam, bende sport tuşu yok. Yalnız araç sport donanım paketi. Enjoy ve Cosmo'dan farklı bir süspansiyonu var mı bilmiyorum. Sport pakete ek olarak, ağırlık artırıcı stil paketim var :) (7 hoparlör, sunroof, cart curt)

Eylül'de kısmetse brz sipariş vermiştim o gelecek. Eğer yetişirse onla çıkacağım piste. Yok yetişmezse yine beyaz düldüle semer vuracağım :)

Obd2 cihazım var, trackaddict ile ilişkilendirmek için almıştım ama o günün koşturması içerisinde ayarlamak fırsat olmadı.

Canselmo
01-09-2015, 22:21
Cizginiz bence iyi .. Astra J hakkında baya kullanmıştım baya tek ekisiği cok hissiz bir direksiyona sahip baya bi kopuk yolla. Onun haricinde güzel tutunan araç. Lastiklerden sonra süreniz gelişir diye düşnüyorum

snrk
01-09-2015, 22:32
Cizginiz bence iyi .. Astra J hakkında baya kullanmıştım baya tek ekisiği cok hissiz bir direksiyona sahip baya bi kopuk yolla. Onun haricinde güzel tutunan araç. Lastiklerden sonra süreniz gelişir diye düşnüyorum

Teşekkürler. Önerebileceğiniz bir lastik marka/modeli var mı?, günlük de kullanılabilecek ve kolay bulunabilecek? (215/50/17)

Direksiyon hissi konusunda haklısınız, bir de 1500 kiloluk ağırlığın transfer süresi yüzünden direksiyonu erken döndürmek falan gerekiyor :) Eğer modifiye yapacak olsaydım ilk işim süspansiyonu kısaltıp sertleştirmek olurdu çünkü gemi gibi yatıyor.

Canselmo
01-09-2015, 22:43
Teşekkürler. Önerebileceğiniz bir lastik marka/modeli var mı?, günlük de kullanılabilecek ve kolay bulunabilecek? (215/50/17)

Direksiyon hissi konusunda haklısınız, bir de 1500 kiloluk ağırlığın transfer süresi yüzünden direksiyonu erken döndürmek falan gerekiyor :) Eğer modifiye yapacak olsaydım ilk işim süspansiyonu kısaltıp sertleştirmek olurdu çünkü gemi gibi yatıyor.

Lastik konusunda günlükte kullanacaksanız continantel tavsiye ederim fakat pistte o lastiklerde cok aşınır. Süspansiyon için en mantıklı coilover almanız , eger alamıyorsanız eibach h&r vogland gibi firmaların spor yaylarını kullanmanızı tavsiye ederim

barisy
01-09-2015, 22:46
Stock Brz ile süre yapan var mı? 2:35 civarı gelir herhalde

snrk
01-09-2015, 23:02
Lastik konusunda günlükte kullanacaksanız continantel tavsiye ederim fakat pistte o lastiklerde cok aşınır. Süspansiyon için en mantıklı coilover almanız , eger alamıyorsanız eibach h&r vogland gibi firmaların spor yaylarını kullanmanızı tavsiye ederim

Bakalım duruma göre lastiğe karar vereceğim artık. Astrayla belki son pistim olacak o yüzden herşeyi stock bırakacağım.

Stock Brz ile süre yapan var mı? 2:35 civarı gelir herhalde

Utku bey gt86 ile ıslak zeminde 2:41 yapmış, kuruda taş çatlasa dediğiniz kadar olur :)