PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sistem Toplama

blumenberg
01-09-2015, 12:08
Selamlar;

İnventus (İstanbul firması) hakkında internette güzel yorumlar mevcut ve hizmet kalitesi bakımından övgüler almışlar, ben çok anlamıyorum sistem toplamasından o yüzden bu firmaya yaptırmak istiyorum. Ankara’dayım ve vatan computer’da sıkıntılar olduğunu duymasam buradan alırdım, rahat olurdu açıkcası.

Aktif olarak masaüstü pc kullanmadım, daha çok dizüstü kullanma fırsatım oldu. 3-4 senedir macbook pro kullanıyorum.

Kendime bütçe belirlemedim açıkcası, çünkü bunun sonu yok, önemli olan ihtiyaca uygun en iyi performansı almak diye düşünüyorum. Hatta gelişen teknolojiyi hesaba katarsak en az 3 4 sene idare edebilmeli toplanan sistemin. 7-8 bin TL’ lere de çıkmak istemiyorum.

Sadede gelirsek, lol ve csgo oynuyorum şuan için, toplama amacım daha çok flight simulator aslında, macbook'da sağlıklı olmaz diye düşündüm, bunların yanında gt 5 gibi piyasadaki en yüksek performans gerektiren oyunları da üst düzeyde oynamak niyetindeyim arada da olsa.

Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim gerçekten.

weST.27
01-09-2015, 12:21
gt5 in pc versiyonu var mı ki

Yigit-Y
01-09-2015, 12:44
Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

MSI Z97 G45 Gaming 3000 Mhz Sata III USB 3.0 anakart

Gskill Ripjaws 2x8GB 1600 Mhz Dual Kit Ram

Sandisk 128 GB SATA SSD + WD Caviar Black 1 TB 7200 rpm HDD

Powercolor R9 290 PCS+ 4GB GDDR5 512 Bit Dx 11.2 Ekran kartı

Corsair Obsidian 550D ATX kasa + Zalman 600 Watt 80+ PSU

böyle birşey alırdım senin yerinde olsam

johnie
01-09-2015, 12:50

Güzel sistem söylemişsin de i5 yerine i7 yapıp / amd işlemci alırsanız oyunlarda daha fazla performans yakalarsınız. Amd tamamiyle oyun için işlemci tasarlıyor neredeyse.
Yine güzel bir makine toplamak için bu oyunları oynamak için, çok kasmasın da derseniz monitör dahil 2,5-3K ya çok iyi bir makine çıkar.

blumenberg
01-09-2015, 13:02

teşekkürler bakayım bunlara ben, yalnız bunları ayrı ayrı alıp ben kendim toplayamam.

gt5 in pc versiyonu var mı ki

var sanırım

http://www.vatanbilgisayar.com/pc-gta-v.html

Güzel sistem söylemişsin de i5 yerine i7 yapıp / amd işlemci alırsanız oyunlarda daha fazla performans yakalarsınız. Amd tamamiyle oyun için işlemci tasarlıyor neredeyse.
Yine güzel bir makine toplamak için bu oyunları oynamak için, çok kasmasın da derseniz monitör dahil 2,5-3K ya çok iyi bir makine çıkar.

Amd değil de nvidia daha iyi denmiş sanki. Monitor kısmına gelemedim henüz. Sanırım 980ti ekran kartı alırsam 144hz monitor almam şartmış.

benim şuan macbook'un özelliklerinde retina ekran var. Yapacağım masaüstünde ekran kalitesinin bundan kötü olmasını istemiyorum açıkcası.

Macbook Pro (Retina 13 inch)
İşlemci: 2.6 Ghz İntel Core i5
Bellek: 8gb 1600 Mhz DDR3
Grafikler: İntel HD Graphics 4000 1014 MB
Yerleşik Ekran: 2560 x 1600

KÖROĞLU
01-09-2015, 13:12
http://hizliresim.com/po2JPo

KÖROĞLU
01-09-2015, 13:13
Ben böyle bir liste çıkardım, güzel bir sistem oldu bence f/p olarak uzun süre idare eder diye düşünüyorum.

Rakamlar inventustan alınmadır.

http://i.hizliresim.com/po2JPo.jpg

Jr.Toptas
01-09-2015, 13:13
vatan bilgisay diyip yabana atma ben orada topladım işini bilen insanlar denk gelince güzel makine çıkıyor
benim ki ep3 tayyar gibi eskidikçe güzelleşiyor namussuz :)

blumenberg
01-09-2015, 13:21
Ben böyle bir liste çıkardım, güzel bir sistem oldu bence f/p olarak uzun süre idare eder diye düşünüyorum.

Rakamlar inventustan alınmadır.

http://i.hizliresim.com/po2JPo.jpg

amd'ler kötü değil mi, bi de sogutucu yok diyo.

vatan bilgisay diyip yabana atma ben orada topladım işini bilen insanlar denk gelince güzel makine çıkıyor
benim ki ep3 tayyar gibi eskidikçe güzelleşiyor namussuz :)

işini bilen insanın denk gelmesi benim gibi şanssız biri için zor :D

onun dışında farklı bi alternatifim de var, flight simulator'u macbook'a kurabilme ihtimalim varsa, ki ekranım da 13 inch bu kötü bi tercih olabilir. yanına bi tane playstation 4 alayım diyorum, 55 inch tv var.

Jr.Toptas
01-09-2015, 13:24
pc yi sadece oyun için istiyorsan ps4 mantıklı tabiki ama lol tarzı oyunları aralıksız oynamak istioyrum diyorsan ortalama bir pc yapıp o tarz internet üsüt oyunları ordan oynamanı tavsiye ederim geri kalan tüm oyunlar için ps en ideali yapılma amacı oyun zaten (bende eski ps sahibiyim) senin yerinde olsam şuan bu şekilde yaparım :)

omerce
01-09-2015, 13:38
Benim pc me yakın bir pc topladım senin için. İhtiyacına yakın ve fiyatları çok yüksek olmayan gamer parçaları seçmeye çalıştım.

Fikir vermek gerekirse, işlemcin ve üstüne ekleyeceğin soğutucu önemli. Oyun kasacaksan stock soğutucu ile gitmen gereksizdir.
SSD disk kullanman gerekli. Her bakımdan pc n için hızlı hareket etmeni sağlayacaktır.
Kasan önemli çünkü yeni ekran kartları çoğu kasaya sığmıyor. Bu yüzden kasanın genişliği önemli
Power supply önemli yeni nesil oyuncakların az enerji harcayanları çok pahalı. Bu yüzden min 700w ile beslemen gerekir. İşlemci için amd ekledim ancak i7 işlemciler daha az enerji harcarlar tercih sebebi olabilir.

Detaylı bilgi istersen bana pm gönder yardımcı olurum

http://i.hizliresim.com/mzRAW0.png

KÖROĞLU
01-09-2015, 14:02
amd'ler kötü değil mi, bi de sogutucu yok diyo.

Amd kötü diye birşey yok :) Enerji tüketimi açısından biraz müsriftir.

Performans olarak i7 ye yakındır ama fiyat olarak % 50 gibi bir fark var. Aşağıdaki linke karşılaştırması mevcut.

Soğutucu konusunda stock fan işe yaramaz, attığım ekran alıntısında ayrıca bir fan mevcut.

Ps3 te bildiğim kadarıyla flight sim ile ilgili oyunlar mevcut.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4790K-vs-AMD-FX-9590#comments

omrasm01
01-09-2015, 14:08
Hiç uğraşmaya gerek yok en iyi sistem tavsiyeleri burada https://www.technopat.net/2015/06/28/masaustu-sistem-tavsiyeleri-temmuz-2015-2/

KÖROĞLU
01-09-2015, 14:44
Hiç uğraşmaya gerek yok en iyi sistem tavsiyeleri burada https://www.technopat.net/2015/06/28/masaustu-sistem-tavsiyeleri-temmuz-2015-2/

:) Oldu o zaman kompe kapatıp gidelim biz. Adam soru sormuş link vereceğine keşke bu safyadan da olsa kopyala yapıştır yapsaydın.

johnie
01-09-2015, 15:06

Ofis için saçma bir sistem kurmuşlar açıkçası. Genelde ofiste exel mail vb çalıştığından dolayı ve outlook da biraz da performans makinesi ister. Herkes ofis makinesini daha az maliyetli diye almak ister fakat bir amd/oyun makinesi alırsan eğer ofis makinesinden daha fazla performans alırsın ;) Orası biraz saçmalamış. 1K ya herkes gider toplar ondan sonra :)

omrasm01
01-09-2015, 15:21
:) Oldu o zaman kompe kapatıp gidelim biz. Adam soru sormuş link vereceğine keşke bu safyadan da olsa kopyala yapıştır yapsaydın.

Ne alaka ?

omrasm01
01-09-2015, 15:25
Ofis için saçma bir sistem kurmuşlar açıkçası. Genelde ofiste exel mail vb çalıştığından dolayı ve outlook da biraz da performans makinesi ister. Herkes ofis makinesini daha az maliyetli diye almak ister fakat bir amd/oyun makinesi alırsan eğer ofis makinesinden daha fazla performans alırsın ;) Orası biraz saçmalamış. 1K ya herkes gider toplar ondan sonra :)

Maliyet acısından en düşük ve en iyi sistemi toplamaya ve o ortama uygun olması adına verilmiş tavsiyeler . Kimi ofisler Render sistemler bile düşük gelir ona bakılacak olursa

Gürhan
01-09-2015, 16:04
Bir amd kullanıcısı olarak kesinlikle İntel sistem öneriyorum. Amd'de yüksek güç ihtiyacı var ve buna bağlı olarak yüksek ısı meydana geliyor. Ucuz diye amd alıp üzerine iyi bir soğutucu alırsanız İntel fiyatına denk gelecek. Benim önerim 3. posttaki sistem (i5 yerine i7 4790K daha iyi olur)

beratyuksel
01-09-2015, 16:09
Eskiden hep oyunsa AMD diye bir görüş hakimdi.
Şimdi noldu o kanı kalktı mı bilmiyorum, sanırım i3-i5-i7 üçlemesinden sonra Intel oyun adına başardı bir şeyler.

Yigit-Y
01-09-2015, 16:15
amd intel kıyaslaması çok saçma

ucuz diye alınacak bir işlemci değil

işlemci kesinlikle intel olmalı

paraya kıyılması gereken en önemli parça işlemci zaten.

i5 k serisi i7 den iyi bu arada. intelde k serisi kesinlikle tercih edilmeli.

omerce
01-09-2015, 16:15
Bir amd kullanıcısı olarak kesinlikle İntel sistem öneriyorum. Amd'de yüksek güç ihtiyacı var ve buna bağlı olarak yüksek ısı meydana geliyor. Ucuz diye amd alıp üzerine iyi bir soğutucu alırsanız İntel fiyatına denk gelecek. Benim önerim 3. posttaki sistem (i5 yerine i7 4790K daha iyi olur)

Hocam hangi işlemci var sende? Güç tüketimine bir diyeceğim yok ancak sağlam overclock imkanı güzel bir soğutucu ile gayet iyi sonuçlar alabiliyorsun

Jr.Toptas
01-09-2015, 16:29
amd yi niye bu kadar dışladınız ya :) :) bende amd kullanıyorum billur gibi 5 tane oem ledli fan hem görüntü hem ciğer spec,
intercooler taksam öyle soğumaz 12 saat boyunca kesintisiz oyun oynadığımı bilirim ben amd diyip geçmeyin bence :) iş çıkışı benim pc setupunu size yazayım ben bir de onu değerlendirin bence :) :) :):cool::cool:

Emre-Dylan
01-09-2015, 16:46
Benim pc me yakın bir pc topladım senin için. İhtiyacına yakın ve fiyatları çok yüksek olmayan gamer parçaları seçmeye çalıştım.

http://i.hizliresim.com/mzRAW0.png

Anakart uyumsuz bu sistemde donanım ile bayağı içli dışlıyım bir abimiz r9 290x önermiş ama eski nesil ekran kartı alınmamalı bütçeyi söyleyin size güzel bir sistem çıkartmada yardımcı olayım. Önerilen sistemler gerçekten f/p değil amd zaten am3 sokette yeni işlemci çıkarmayacak ölü yatırım olur kesinlikle. Bütçe 3.5 4k da ise 1151 soket düşünülebilir ama ekran kartından biraz kısmak şart.

Emre-Dylan
01-09-2015, 16:57
Demirbaş bileşenleri ben hallettim eğer soğutucu dvd writer gibi bileşenleride isterseniz üstüne 200lira daha ekleyin. Güzel bir soğutucu seçebiliriz. Şuan önerilerde ki en iyi sistem bu diyebilirim.
http://i.hizliresim.com/VLBmGR.jpg

omerce
01-09-2015, 17:00
Anakart uyumsuz bu sistemde donanım ile bayağı içli dışlıyım bir abimiz r9 290x önermiş ama eski nesil ekran kartı alınmamalı bütçeyi söyleyin size güzel bir sistem çıkartmada yardımcı olayım. Önerilen sistemler gerçekten f/p değil amd zaten am3 sokette yeni işlemci çıkarmayacak ölü yatırım olur kesinlikle. Bütçe 3.5 4k da ise 1151 soket düşünülebilir ama ekran kartından biraz kısmak şart.

2 yıl önce baya pahalıya aldığım Gigabyte board u yeni nesil işlemcilerini desteklemediği için çöpe atmıştım. Sanırım en büyük sorun 4-5 yıl sonra aynı board ile devam etmek isteyip istememesiyle ilgili. Ben devam edebilirdim desteklemediği için daha fazla paraya mal oldu. Destek olayını hiç duymadım ancak doğruysa am3 sokete yatırım mantıksız gerçekten

Emre-Dylan
01-09-2015, 17:13
2 yıl önce baya pahalıya aldığım Gigabyte board u yeni nesil işlemcilerini desteklemediği için çöpe atmıştım. Sanırım en büyük sorun 4-5 yıl sonra aynı board ile devam etmek isteyip istememesiyle ilgili. Ben devam edebilirdim desteklemediği için daha fazla paraya mal oldu. Destek olayını hiç duymadım ancak doğruysa am3 sokete yatırım mantıksız gerçekten

Yok gelmicek abi zaten bütçeleri yok şuan için amd firmasının. Kaç tane soket gelecekti yalan oldu amd zaten bu saatten sonra yeni bir cpu serisi çıkartırsada farklı soketle gelecektir kesinlikle(bir kaç yıl çıkmaz kesinlikle). Çünkü am3 soketin mimarisi ortada adamlar am3 soketin üstüne kaç tane yeni seri yeni soket çıkardı bunlara yetişmeside çok zor amd'nin durumu içler acısı. Eğer 3 4 sene güncel kullanayım derseniz 2011 soket öneririm gerçi onunda devri bitti 2016 başlarında yeni bir soket gelecek bu durumda en mantıklısı 1151 soket. Garantisini veriyorum 2 2.5 yıl güncel ömrü var bu soketin.

onursumer
01-09-2015, 17:56
Ben biraz takintiliyim simdi kendime sistem alicak olsam asagi yukar bu olurdu 2011 soket disinda toplamam kolay kolay

Ekran karti gecici gtx serisi alirdim ilerde

http://i.hizliresim.com/Eq2o7A.png

Emre-Dylan
01-09-2015, 18:12
Ben biraz takintiliyim simdi kendime sistem alicak olsam asagi yukar bu olurdu 2011 soket disinda toplamam kolay kolay

Ekran karti gecici gtx serisi alirdim ilerde

2011 sokette eskidi yenisi gelecek. 2016 başında bekleniyor

Rizzini
02-09-2015, 00:10
İnventus müşteri memnuniyeti açısından, pc bileşeni satan en iyi firmadır bana göre. Sene başında ben de pc topladım, bir çok bileşeni oradan aldım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yalnız hazır toplanmış almak yerine parçaları tek tek alıp kendiniz toplamanız daha mantıklı olur. Kargo firmaları pek nazik davranmıyor taşıdığı şeylere, özellikle ekran kartında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Daha önce hiç pc kurmamış olmama rağmen, parçaların montajını yapıp windowsu kurup driverları yüklemem toplam 1 saatimi aldı. Technopat sitesinde bir çok montaj videosu var, parçaların kılavuzları da Türkçe, hiç zorlanmadan kurabilirsiniz.

Kendi sistemim:
İntel i5 4690k standart olarak 3.90 GHz hızı var, şu an yeterli geldiği için bu hızda kullanıyorum ama sıvı soğutmayla voltaj arttırarak 4.50 GHz stabil performans aldım. 5 sene götürür.
MSI Gaming 5 Z97 Anakart, kullanılan parçalar kaliteli yazılım desteği mükemmel. altın kaplama usb yuvaları, killernetwork, creative sound blaster cinema 2, MSI command center vb.
MSI gtx960 4G, bütün oyunları ultra ve very high ayarda rahatlıkla oynayabiliyorum,2-3 sene içinde çıkacak oyunları yüksek ayarlarda oynatır 3 sene sonra değiştiricem. İmkan varsa 970 980 gibi modeller alınabilir.
Gskill ripjaws 4x4 16GB ddr3 ram
Samsung Evo 850 120GB ssd, en azından windows kurmak için 120gb lığını almak lazım hızı mükemmel pcnin açılması 7 saniye sürüyor, imkan varsa 250 ve 500 gb lık versiyonları alınabilir.
Seagate barracuda 2tb
Corsair 300r+600W bronz güç kaynağı
Asus vx229h 21,5'', en iyi fiyat performans ürünlerinden biri, oyuncu için 23 inch üstü gereksiz cs:go battlefield4 gibi oyunlarda büyük ekranda hakimiyet zorlaşıyor

Emre-Dylan
02-09-2015, 08:31
Kendi sistemim:
İntel i5 4690k standart olarak 3.90 GHz hızı var, şu an yeterli geldiği için bu hızda kullanıyorum ama sıvı soğutmayla voltaj arttırarak 4.50 GHz stabil performans aldım. 5 sene götürür.
MSI Gaming 5 Z97 Anakart, kullanılan parçalar kaliteli yazılım desteği mükemmel. altın kaplama usb yuvaları, killernetwork, creative sound blaster cinema 2, MSI command center vb.
MSI gtx960 4G, bütün oyunları ultra ve very high ayarda rahatlıkla oynayabiliyorum,2-3 sene içinde çıkacak oyunları yüksek ayarlarda oynatır 3 sene sonra değiştiricem. İmkan varsa 970 980 gibi modeller alınabilir.
Gskill ripjaws 4x4 16GB ddr3 ram
Samsung Evo 850 120GB ssd, en azından windows kurmak için 120gb lığını almak lazım hızı mükemmel pcnin açılması 7 saniye sürüyor, imkan varsa 250 ve 500 gb lık versiyonları alınabilir.
Seagate barracuda 2tb
Corsair 300r+600W bronz güç kaynağı
Asus vx229h 21,5'', en iyi fiyat performans ürünlerinden biri, oyuncu için 23 inch üstü gereksiz cs:go battlefield4 gibi oyunlarda büyük ekranda hakimiyet zorlaşıyor

Sisteminiz harika denecek derecede ama keşke msi gaming 5 almasaydınız bios durumu ortada msi'ın z97 çipsetinde alıncak anakartlar gaming 7 ve üst serisine bakılmalı muadili olan gigabyte z97x gaming 5 daha f/p bir anakarttır. gtx960 a eş değer performans sunan ve vram olarak daha üst olan r9 280x'i tercih etmenizi önerirdim günümüzde ki güncel oyunlar 2.6 3.5gb arası vram tüketmekte.
Bknz: Shadow of mordor 3.5GB gpu vram

Dou
02-09-2015, 09:05
i7 i5 e gore video rendering icin cok daha iyi. Sadece oyun icin aliniyorsa i7 ye bosa para vermeyin. i5 k serileri isinizi fazlasiyla gorur.

arfy
02-09-2015, 12:22
Oyun için PC topluyorsanız en temek kural, makine içindeki en pahalı bileşen ekran kartı olmalı.. İ7 işlemci alacağınıza i5 alıp aradaki farkı ekran kartına verip daha üst düzey kart alın.Kart konusunda kesinlikle NVİDİA öneririm.Bütçe varsa 980 gibi kartları almalısın.Ama sadece CS go ve LOL için de bu kadar para vermek ne kadar mantıklı bilemedim.Ekranınızı güzel birşey alın bütçeniz dahilinde.Kimisi mouse vs çok da önemli değil derler ama bana göre iyi bir mouse almalısın.5-10 liralık mouse'larla güzel bir gaming mouse bir değil. Unutmadan sistemde bir SSD bulundurursanız makineden keyif alırsınız.Sistem açılış kapanıştan tutunda oyunların loading ekranlarına kadar.En kötü ihtimal 120 GB bir SSD alın 1 tb gibi de HDD alırsanız işinizi görecektir ilk etapta. Anakartta killer network gibi özellik barındıran bir kart seçerseniz LAG problemini bir nebze daha iyi çözersiniz.

asmisinsan
02-09-2015, 15:36
Oyun için PC topluyorsanız en temek kural, makine içindeki en pahalı bileşen ekran kartı olmalı.. İ7 işlemci alacağınıza i5 alıp aradaki farkı ekran kartına verip daha üst düzey kart alın.Kart konusunda kesinlikle NVİDİA öneririm.Bütçe varsa 980 gibi kartları almalısın.Ama sadece CS go ve LOL için de bu kadar para vermek ne kadar mantıklı bilemedim.Ekranınızı güzel birşey alın bütçeniz dahilinde.Kimisi mouse vs çok da önemli değil derler ama bana göre iyi bir mouse almalısın.5-10 liralık mouse'larla güzel bir gaming mouse bir değil. Unutmadan sistemde bir SSD bulundurursanız makineden keyif alırsınız.Sistem açılış kapanıştan tutunda oyunların loading ekranlarına kadar.En kötü ihtimal 120 GB bir SSD alın 1 tb gibi de HDD alırsanız işinizi görecektir ilk etapta. Anakartta killer network gibi özellik barındıran bir kart seçerseniz LAG problemini bir nebze daha iyi çözersiniz.

noktasına kadar katılıyorum

Rizzini
02-09-2015, 17:06
Sisteminiz harika denecek derecede ama keşke msi gaming 5 almasaydınız bios durumu ortada msi'ın z97 çipsetinde alıncak anakartlar gaming 7 ve üst serisine bakılmalı muadili olan gigabyte z97x gaming 5 daha f/p bir anakarttır. gtx960 a eş değer performans sunan ve vram olarak daha üst olan r9 280x'i tercih etmenizi önerirdim günümüzde ki güncel oyunlar 2.6 3.5gb arası vram tüketmekte.
Bknz: Shadow of mordor 3.5GB gpu vram

Teşekkürler, msi almamın sebebi geri ödeme ve hediyelerle anakartın %50 daha ucuza gelmiş olması, tabi ki dual biosa sahip anakartlar daha iyi, imkan varsa kesinlikle onlar alınmalı. Ekran kartım 960 2G modeli değil 4G modeli, 4 gb vram var. Bir de bu gün msi kampanya yapmış anakartı ve ekran kartını birlikte msi dan alırsanız 180 tl ye kadar geri ödeme yapıyor

Emre-Dylan
02-09-2015, 18:31
Teşekkürler, msi almamın sebebi geri ödeme ve hediyelerle anakartın %50 daha ucuza gelmiş olması, tabi ki dual biosa sahip anakartlar daha iyi, imkan varsa kesinlikle onlar alınmalı. Ekran kartım 960 2G modeli değil 4G modeli, 4 gb vram var. Bir de bu gün msi kampanya yapmış anakartı ve ekran kartını birlikte msi dan alırsanız 180 tl ye kadar geri ödeme yapıyor

4gb vram gtx960lar gerçekten çok pahalı aslında pahalı değilde kur sağolsun 4gb ise sli yaparsınız ilerde tabi biraz ısı problemi yaşayabilirsiniz gerçi kasa içinde güzel bir hava sirkülasyonu sağladığınızda o sorunda kalkıyor. Msi gaming 5 te çoğu kişi bios çökme sorununu yaşadı umarım sizdede olmamıştır.

Şuan birde belirtmek isterim dx12 olayı var yeni nesil oyunlar dx12 destekleyecek ve amd kartların mimarisinden dolayı daha fazla fps alacaksınız yaklaşık %10 %15 arasında bir rakamdan bahsediyorum. Şuan gtx 970'in rakibi r9 390 fiyat olarakta birbirine çok yakınlar eğer 2k gibi çözünürlükte oyun oynayacaksınız kesinlikle r9 390 önermekteyim zaten gtx 970'in 3.5gb var geriye kalan 500mb vram daha yavaş çalışmakta o yüzden 2k gibi çözünürlükte sıkıntı çıkartabiliyor.

blumenberg
02-09-2015, 19:14
Arkadaşlar çok değerli yorumlar ve ilginiz için çok tşk ederim. 4 senedir macbook pro retina kullanıyorum, şimdi 4-5 bin lira verip bu laptoptan kötü görüntü almak istemedim, çünkü çok alıştım. İyisi de 7-8 bin liraları bulacak sanırım, yine retina ekran performansı alacak mıyım muamma. Arada sırada oyun oynuyorum onun için fuzuli masraf gibi geldi bana.

Macbook'uma flight simulator kurup playstation 4 almaya karar verdim. Biraz araştırma yaptım istanbulda bir firmadan;

Playstation 4 + 1 Kol + GTA 5 + Sony Garantili = 1750 TL (Nakit)

fiyat aldım. Arada da olsa oyun oynuyorum o sorunu da böylelikle çözmüş oldum. Yarın tekrar teyit ettircem sony garantili mi kesin diye. 1 TB'lık versiyonu baya övmüşler o yüzden onda karar kıldım diyebilirim.