PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park Halindeki Sıfır Aracımı Çizdiler

vanished
02-09-2015, 10:01
Arkadaşlar tatil dönüşü tek gecelik İzmir'e halama uğradım. 1 gece kapının önünde duran daha bayiden çıkalı 2.5 ay olmuş nokta hatasız aracıma biri sivri bir cisimle bu çiziği yapıp gitmiş. içim gitti moralim sıfır oldu. Allah bin türlü belasını versin bu ne hainlik anlamadım 34 plaka diyemi yaptılar acaba onu da anlamadım.

http://i.hizliresim.com/ngNgDV.jpg (https://hizliresim.com/ngNgDV)

Şimdi sizden rica ediyorum ben bu çizikten nasıl kurtulabilirim ? Lokal Boya mı Atsam Kapıyı Komple mi boyatsam yoksa boyasız kurtarabilirmiyim ? tırnak takılıyor... lütfen bir şey söyleyin sinirden ne yapacağımı şaşırdım...

omerce
02-09-2015, 10:04
İçim gitti gerçekten samimi bir amin dedim. Mini onarımlar yapılıyor ancak derinliğine göre sanırım. Bence hiç boyatma düzeldiği kadar düzelir düzelmezse nazarlık kalsın

STP
02-09-2015, 10:08
Uzun sure alir ama, sertlestirici katilmis rotus boyasi hazirlat, cizigin kenarlarini bantlayip dolgu uygulayin, katman diger orjinal boyanin ustunde yer edecek kadar kat yapin, sonrasinda prof biri zimpara uygulamasiyla seviyesini dusurup pasta cila yapar gecer...

Berkan
02-09-2015, 10:09
gıybet haset çekememe kıskanclık kötü olan ne varsa mevcut valla geçmiş olsun çok

Ers
02-09-2015, 10:12
http://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/155785-opel-astra-derin-cizik-tamiri.html

yapılması gereken bence budur hiç boyatma.

izmirin hangi neresinde oldu acaba olay ?

63owen63
02-09-2015, 10:14
geçmiş olsun, çok sinir bozucu.. burdan bile terledim..

drago
02-09-2015, 10:19
Aynı durum bende de var, ama dalga yaparak çizmiş dingil. Sağ kapı komple ve kaput sağ üst tarafı. Geçen gün de karşı apartmanın önünde silecekleri kanırtmışlar. Öncesinde farklı arabalarda 2 kere aynamı kırdılar. Apartmanın kamerası var diye apartmanın önüne çektim, bunda da yolun sol tarafında araç park halinde diye 3 günde 2 kere ceza yazıp gitmiş polis. Sibop kapaklarımı sökmelerinden bahsetmiyorum bile. Konunu görünce sinir tepeme fırladı içimi döktüm biraz kusura bakma. Yaptırırsan sonucu burdan paylaşırsan sevinirim çünkü öncesinde rötuş işlemlerini hep kendim yaptım ama izi kaldı. Ankarada bu işin ustası varsa ben de duymak isterim.

M U R A T
02-09-2015, 10:20
yapan Allah'tan bulsun profosyonel bir uygulamacı bilmeyenin anlayamayacağı kadar düzeltebilir

drago
02-09-2015, 10:20
Edit: Link eklenmiş görmemişim kusura bakmayın.

VETTE
02-09-2015, 10:24
çok geçmiş olsun allah bin kere belalarını versin.
STP arkadaşımın söylediği yöntem kesin çözüm.
işin uzmanı sabunlu zımpara ve pasta cilayla hal olur inşallah

MBuğra
02-09-2015, 10:24
Sizi çok iyi anlıyorum. Dünde bizim aracımıza sürtüp kaçmış bi şerefsizin evladı.

Boyasız çamurluğun boyanacak olmasına mı yanayım, herifin sürtüp kaçmasına mı yanayım bilmiyorum.

Umarım bi yerlerinden çıkar şerefsizin.

http://i58.tinypic.com/16gdiqg.jpg

dkaya87
02-09-2015, 10:37
çok geçmiş olsun, insanı hayattan soğutuyor bu hayvanlar.

gökan
02-09-2015, 10:53
Hangi semtte oldu gecmiş olsun

KOSEREN
02-09-2015, 10:56
Çok geçmiş olsun,böyle kıskanç haset şerefsizlere Allah hiç bişey nasip etmez,hayatları boyunca milletin malına bakıp bakıp dururlar.İçinizi ferah tutun.Yapmanız gereken Prof bi usta bulma.Boyasız halledilebilir.Tekrar geçmiş olsun.

fussy
02-09-2015, 10:58
Bornova Küçükpark civarı arabamızı bıraktık 2 saat sonra döndüğümüzde sağ yolcu kapısını komple çizmişti şerefsizler. Geçmiş olsun sizede. Forumda detailing işi yapanlar rutuş boya ve zımparayla hallederler. Size yakın olan birisyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

i-vtec07
02-09-2015, 11:01
vay be . çıkar elbet bunu yapandan .

rutüş+zımpara+polisaj+iyi işcilik=çok çok yakından bakmadıkça anlaşılamayacak hale gelir . kapıyı boyatmanıza gerek yok . boya tonunu tutturamazlar, ne biliyim akıntı falan kalır temelli canınız sıkılır . inş dediğim şekilde çözersiniz . forumda detailing kısmında bu uygulamayı yapanlar var . tabi tercih sizin .

taylaner
02-09-2015, 11:27
Kıskanç ve haset dolu şerefsiz, dolu İzmir'de... Özellikle Konak,Pasaport tarafına her bıraktığımda , cila parası giriyor. Sırf özenmesinler diye gezeceğimiz zaman bilerek pis bırakırım siyah arabayı mecburen... Sadece araba değil , herşeye kıskanç bu pezemekler , yanında kız gördü omuz atan mı dersin , kızla falan taksi bekle üstüne süren mi dersin... Her haltı var , **duğumun şehrinde...

hanz10
02-09-2015, 11:51
Aynisi başıma geldi arabayi aldim daha bin km iken sağ ön camurluga tırnak şeklinde oval bir çizik ve yetmemiş sağ ön kapı ve arka kapı depo kapagına kadar gitmişti. Sağ kapıda ki çıktı sadece depo kapağı ve camurlukta ki kaldi. O da DBY DETAİLİNG mert tarafından özen gösterilerek bir çalışmayla eski haline kadar getirdi ama yakına eğilip bakinca gözüküyor halen. ne kadar sövsem az kalır kıskanç şerefsizler yüzünden böyle oluyor. Biz otoparkta bile arabalari yan yana yanaştıramazken adam kapıyı açarken vurur canı sıkılır gelir çizer. Kıskançlik zor sen ne kadar malini korusanda hep bir pezevenk gelir seni bulur.

CaNeR44
02-09-2015, 11:53
inşallah misli misli ağızlarından burunlarından gelir amin

Batum
02-09-2015, 11:56
geçmiş olsun.
pasta cila ile biraz olsun düzelicektir ama gözükür.

brs852
02-09-2015, 12:18
melih vardı forumdan babası halleder diye düşünüyorum oda olmazsa emg detailing halleder

Erdem K.
02-09-2015, 12:58
forumda ist.da ikamet eden detailingci arkadaşlar var, sanırım bu çiziği hallederler, geçmiş olsun ...

Maxi
02-09-2015, 13:12
yeryuzunde bircok hayvanin nesli tukendi
fakat bu o.. cocuklarinin nesli tukenmiyor!

discovery channel bir program yapmazmi acaba
o kadar kopek baliklarina dizi cekiyorlar
bunlarida arastirsinlar?

"O...cocuklari haftasi"

vanished
02-09-2015, 13:19
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Lakin ben anlamam bu işlerden İstanbul'da anlayan veya yardımcı olabilecek bir arkadaş bir dükkan varsa tanıdık bildik işçiliğine güvenilen. Beni oraya yönlendirin. Maslak'ta MTC (Magic Touch Center) var diyorlar. Orası nasıl bilen var mı halledebilirlermi sizce bu işi.

2jz
02-09-2015, 13:21
Arabayı üşenip sokağa bıraktım sağ ön kapıyı göçürmüşler.

http://i58.tinypic.com/14d1v1k.jpg

vanished
02-09-2015, 13:23
Ödemiş Semti Merkeze 1.5 saat

driver_can
02-09-2015, 13:25
forumda konusu da olan Salih Abi var bunun gibi benzer çiziklerde uygulamaları var Tokyo garage isminde Ümraniyede olması lazım isterseniz bir görüşün.

vanished
02-09-2015, 14:45
forumda konusu da olan Salih Abi var bunun gibi benzer çiziklerde uygulamaları var Tokyo garage isminde Ümraniyede olması lazım isterseniz bir görüşün.

Salih Beye PM attım bakalım.

fore
02-09-2015, 14:50
Geçmiş olsun, bu tarz şeyleri bazen bisikletle gezen küçük çocuklar da yapıyor farketmezden, takılıp düşerken fren kolu çiziyor. Başıma geldi oradan biliyorum.

Çok dert edilecek birşey değil gibi, bu tarz çizikler güzel uygulamayla geçiyor youtube'da da araştırabilirsiniz..

darkmoon
02-09-2015, 15:01
konu dışı ama sanırım o çizik bilinçli yapılmış bir şey değil.. bir şey geçerken sürtmüş .. benim eski arabayada pizza getiren arkadaş motoruyla sürtmüşdü kapıya yiğenin arabayada kağıt toplayan arkadaşların çektiği o tekerlekli şey adı herneyse o sürtmüşdü .. geçmiş olsun büyük şehirlerde bu tip şeyler istesekde istemesekde oluyor..

auto king sanırım o işi halleder maslakda..

enes28
02-09-2015, 15:11
Biz arabada gamze oluşmasın diye avm girişinden en uzak yere çekelim, cila atıcaz diye bi tarafımızdan ter aksın, sen gel saniyede harca.
Geçmiş olsun. Derin çizikleri olan siyah Golf 6 vardı onu da iyi yapmışlardı ama tam hatırlayamadım konuyu

Kadyr
02-09-2015, 16:12
yahu bunlar katıksız ****** cocugu... ınsanı arabadan sogutuyolar. sürtüp kaçanlan çizenler allah belalarını versin. allah başlarına öyle bişi versinki parasıyla yaptıramasın... bende beddua ediyorum çünkü başıma geldi benimde.
bu çizik düzgün detailinçi rutuşla halleder salihte halleder.

ottoman32
02-09-2015, 16:16
antalyada park halınde bızımde kaputu adam anahtarla çizmiş cayır cayır gosterdım illa boyanması gerekiyormuş bende yaptırmadım

elma
02-09-2015, 16:21
2.5 aylık araba nasıl 0 oluyosa artık

ozan gülle
02-09-2015, 17:04

Arabanin sifir olmasi icin ne gibi kriterler gerekli soylermisin bizlere? Arkadas alali daha yili olmamis bildigin gayet sifir

yigitblr
02-09-2015, 17:44

Cidden buna mı takıldınız?

Ome_RS
02-09-2015, 17:53

ne yani sıfır zamanı dolmuş çizilebilir gayet normal bir durumu mu?
İnsanları anlamak bazen gerçekden çok güç..

elma
02-09-2015, 18:28
ne yani sıfır zamanı dolmuş çizilebilir gayet normal bir durumu mu?
İnsanları anlamak bazen gerçekden çok güç..

Ben çizilebilirmi yazmışım orda? onu sen yazmışsın.

Network
02-09-2015, 18:50
Geçmiş olsun, soyu sopu belli olmayan milyonlarca insan var bu ülkede maalesef, çizen, vuran, keyfe keder zarar veren vs vs...
ben şöyle videolar görmüştüm ama burada kim nasıl yapar bilemiyorum
https://www.youtube.com/watch?v=S2aC_oseMe4

driver_can
02-09-2015, 21:03

Şaka mısın sen ya?Şu yorumu hangi kafayla yaptın cidden merak ediyorum umarım senin 2.5 aylık sıfır olmayan arabanın 4 bi tarafına o çiziklerden yapmazlar bi gün ozaman arkadaşı anlaman acı olur...

ercan26esk
02-09-2015, 21:14
geçmiş olsun diyorum professiyonel birinin eli değmeli çiziğin derinliğine göre belki komple kurtarılır belkide az bir kısım kalabilir oda nazar olur diyorum ....

ZX-636R
02-09-2015, 21:40
aynısı benim başıma geldi. önce sağ ön kapı ve ardından bir hafta sonra sağ arka kapıda aynısını yaşadık

takma kafana kardeşim seninle mi yaşayacak,

er yada geç çıkacak bunlar aheste aheste...

Absyrtos
03-09-2015, 05:54
Benim çamurluğa vurmuşlar alıştım valla çiziksiz arabanın ırzına geçtikler valla alıştım sadece gördükçe deliriyorum

Emre Ekrem
03-09-2015, 07:35
Üzüldüm, çok geçmiş olsun detailing bölümünde konuları takip ederseniz bulunduğunuz şehirde size yardımcı olabilecek biri mutlaka çıkar, bu çizikten dolayı sakın boyatmayın, aracınızın renk koduna göre içine sertleştirici ilave edilmiş rötuş boyası artı ek işlemlerle iyi sonuçlar elde edilebilir.

İşte bunlar hep ergenlik kaynaklı, ergenliğe girip te çıkamamaktan, abur cubur yiyip erken giriyor sonra da çıkamıyorlar.

Ozan Özer
03-09-2015, 09:55
Elma nikli arkadaş,sen nikini "kestane" yapsana..Biraz o şekilde kullan;sonra birşey deneriz üzerinde.
Çok geçmiş olsun..Diyecek söz bulamıyorum cidden bu ruh hastalarına..

Jackie
03-09-2015, 10:03

Arkadaş haklı . Araçlar bayiden çıktıktan 45 gün sonra kanunlar karşısında sıfır olarak kabul edilmez ve ikinci el olarak yargılanır.

driver_can
03-09-2015, 10:16
Arkadaş haklı . Araçlar bayiden çıktıktan 45 gün sonra kanunlar karşısında sıfır olarak kabul edilmez ve ikinci el olarak yargılanır.

Biz burda aracı çizdiler sıfır aracım kanunen geri iade edelim falan diye uğraşmıyoruz o yorumu yapan arkadaşında bu bilgiye dayanarak 2.5 aylık araç sıfır değildir mantığında olduğunu da sanmıyorum.Onun yorumu ne kadar gereksizse sizinki de şuan aynı kafada yapılan yorum bizde biliyoruz herhalde kıç..na plaka takılan araç bayiden çıkar çıkmaz sıfır değildir diye 300den fazla araba alıp sattık babamla.Arkadaşın arabasını çizmişler bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz sıfır mı değil mi muhabbetinde değiliz.

Mehmetmert
03-09-2015, 11:02
Benim eski arabama komple boya sokucu dokmuslerdi,hidrolik yagida olabilir yani bilemeyiz.Kazasiz boyasiz arabanin boyasi su gibi akip gitmisti.Tavan ve bagaj haric kazasiz araba komple boyandi...

Insanlari anlamak cidden cok zor,karakterin varsa bir insanin suratina konusursun.Gecmis olsun rutus yaptirin

Ae86
03-09-2015, 12:32
Yeni eski fark etmiyor...1 aydır aracım dükkanın önünde haritaya döndü.9 yaşında da olsa insanın içi gidiyor.Allah beterinden saklasın.

Jackie
03-09-2015, 12:51
Biz burda aracı çizdiler sıfır aracım kanunen geri iade edelim falan diye uğraşmıyoruz o yorumu yapan arkadaşında bu bilgiye dayanarak 2.5 aylık araç sıfır değildir mantığında olduğunu da sanmıyorum.Onun yorumu ne kadar gereksizse sizinki de şuan aynı kafada yapılan yorum bizde biliyoruz herhalde kıç..na plaka takılan araç bayiden çıkar çıkmaz sıfır değildir diye 300den fazla araba alıp sattık babamla.Arkadaşın arabasını çizmişler bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz sıfır mı değil mi muhabbetinde değiliz.

Kardeş sen bunu ciddiye mi aldın ?

driver_can
03-09-2015, 13:05
Kardeş sen bunu ciddiye mi aldın ?
sıfır araç tanımını isteyen biri olduğunu okumadım son yoruma kadar şu konuda yıllardır da bu forumdayım hiçbir tartışmaya da yazmadım ama cidden siz ve 2,5 aylık araç sıfır mı oluyor diyen arkadaşa cidden yazmadan duramadım.Ciddi veya dalga farketmez o yazılar gereksiz.Ansiklopedik bilgi isteyenler açar sıfır araç tanımına bakar ki bu forumda herkes sıfırın neye denildiğini bilecek otomobil bilgisinde konu uzamasın arkadaşa yardımcı olabilecek bi yorumun varsa yaparsın geçersin yada bi geçmiş olsun dersin biter

Yarbay
03-09-2015, 13:12
sanıyorum içme suyumuza bonzai karıştı :)

Jackie
03-09-2015, 13:26
sıfır araç tanımını isteyen biri olduğunu okumadım son yoruma kadar şu konuda yıllardır da bu forumdayım hiçbir tartışmaya da yazmadım ama cidden siz ve 2,5 aylık araç sıfır mı oluyor diyen arkadaşa cidden yazmadan duramadım.Ciddi veya dalga farketmez o yazılar gereksiz.Ansiklopedik bilgi isteyenler açar sıfır araç tanımına bakar ki bu forumda herkes sıfırın neye denildiğini bilecek otomobil bilgisinde konu uzamasın arkadaşa yardımcı olabilecek bi yorumun varsa yaparsın geçersin yada bi geçmiş olsun dersin biter

Dostum sen şaşırmışsın heralde, hiç benim yazılarımı görmemişsin bugüne kadar galiba. Şöyle anlatayım biz seninle aynı saftayız şu an, ben de onu yazan arkadaşa iğneleme yapmışım yorumumda. Neden bunu anlamamak için ısrar edip beni de karşına alıyorsun anlayamıyorum.

vanished
03-09-2015, 13:27
her ne kadar kırıcı ve alakasız bir yorum olsa da arkadaşlar ben o yorumu kaale almadım zaten boşverin sıfır olsa ne olacak olmasa ne olacak benim orada demek istediğim daha önce hiç hatası yoktu aracın.

Salih arkadaşa ulaşamadım foruma girmedi herhalde. PM attım ama ?

dahan
03-09-2015, 13:38
Ulan biyere araba park ediyon kesin bi yerinde cizik oluyo,gecen gebgeniş yola arabayı park ettim yaya tersten aynaya bi konuş ayna dışarı 90 derce acılmış,arabayı durduk yere cizenleri ayrı bi dövecen zaten

S.Özeren
03-09-2015, 13:49

Yetkili bayi satış danışmanı alert:)

dahan
03-09-2015, 13:58
burdan anlaşılıyoki aracı elma çizmiş:)

driver_can
03-09-2015, 14:17
Dostum sen şaşırmışsın heralde, hiç benim yazılarımı görmemişsin bugüne kadar galiba. Şöyle anlatayım biz seninle aynı saftayız şu an, ben de onu yazan arkadaşa iğneleme yapmışım yorumumda. Neden bunu anlamamak için ısrar edip beni de karşına alıyorsun anlayamıyorum.
cidden daha yorum yapmak istemiyorum size şu forumdaki çoğunluk kesim benim gibi algıladı yorumunu merak etme.Ayrıca samimi olmadığım birinin kardeş,dostum gibi tabirlerde bulunmasından hoşnut olmuyorum buna dikkat edin isterseniz.

driver_can
03-09-2015, 14:18
her ne kadar kırıcı ve alakasız bir yorum olsa da arkadaşlar ben o yorumu kaale almadım zaten boşverin sıfır olsa ne olacak olmasa ne olacak benim orada demek istediğim daha önce hiç hatası yoktu aracın.

Salih arkadaşa ulaşamadım foruma girmedi herhalde. PM attım ama ?
cebini pm atıyorum şimdi size kontrol edin isterseniz.

Jackie
03-09-2015, 14:45
Yetkili bayi satış danışmanı alert:)

Ya olm :D Böyle bişey olabilir mi ya :D:D

Jackie
03-09-2015, 14:49
cidden daha yorum yapmak istemiyorum size şu forumdaki çoğunluk kesim benim gibi algıladı yorumunu merak etme.Ayrıca samimi olmadığım birinin kardeş,dostum gibi tabirlerde bulunmasından hoşnut olmuyorum buna dikkat edin isterseniz.

Merhabalar driver_can Bey,

Öncelikle dostum gibi kaba bir tabiri kullandığım için şahsınızdan özür dilerim. Yanlış anlamış olmanıza üzüldüm, çünkü çok saçma bir argüman sunmuştum ve ciddiye alınabileceğini düşünemedim. Tabiki benim düşüncesizliğim, affınıza sığınıyorum.

Saygılarımla.

S.Özeren
10-09-2015, 03:39
Merhabalar driver_can Bey,

Öncelikle dostum gibi kaba bir tabiri kullandığım için şahsınızdan özür dilerim. Yanlış anlamış olmanıza üzüldüm, çünkü çok saçma bir argüman sunmuştum ve ciddiye alınabileceğini düşünemedim. Tabiki benim düşüncesizliğim, affınıza sığınıyorum.

Saygılarımla.

ahsaushashahs :D

Bozdu seni orası bozdu :D

vtiaras
10-09-2015, 23:15
Anasını sevse yaparmıydı hiç anasını sevmeyen hain bir evlat anasını saygıyla anıyorum ki öyle bir evlat yetiştirdiği için sinirlerim zıpladı çok geçmiş olsun

Kaanb34
11-09-2015, 00:11
Benim aracimi komple cizdiler tam ingilizce dersi finali oncesi sonra beyzbol sopasi aldim marketten gece 4 e kadar bekledim balkon kapisinda jaluziden baktim kamera yerlestirdim balkona cunku elimde kanit olmaliydi amerikan polisi ***** adam cizer cezali biz cikariz her neyse bekledim bekledim gelen giden olmadi saat 4 te yattim sabah uyandim sol camurluk siyah sprey boya ile boyanmis farlar boyanmis egsoz boyanmis ayna boyanmis yanarim yanarim hala bulamadim bulsam sokucam beyzbol sopasini biyerlerine. buraya nerden geldim he cizikten geldim sinir yaptim :D ben sizin yerinizde olsam cizigi gormemeye calisirim boyatin isterseniz ama gormeyin nazarlik olsun ben oyle yaptim sahsen Allaha havale ettim boyle insanlari yakaladigin anda dovuceksin iste kendi araban olmasa bile birisinin arabasini cizerken gorursen dovuceksin.

By CrAzY
11-09-2015, 00:49
Bir miktar doven abimize sevk etmek gerekir :) gecmis olsun umarim en kisa zamanda eski haline gelirm