PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bİr balİna,bİr İngİlİz,fransiz kadar deĞerİ olmayan tÜkenen masum yaŞam

byspeedman
02-09-2015, 15:25
Bu sabah bodrum akyarlarda sahildeki yürek burkan manzara vatan toprağını terketmiş umuda giderken acı sonla biten yaşam geriye kalan insanı ağlatan manzara

Yazık gerçekten yazık sebep olan kişiliksizlerede yazık yokmu senin evladın.

Sabahtır öyle bakıyorum bu mudur dünyanın adaleti.

http://i.hizliresim.com/Poan57.jpg (https://hizliresim.com/Poan57)

http://i.hizliresim.com/95rg29.jpg (https://hizliresim.com/95rg29)

hddsheriff
02-09-2015, 15:32
söyleyecek söz bulamıyorum :( batan mülteci teknelerinden birindemiymiş bu yavrucak ? güce ve paraya tapan , vicdanı olmayan iki ayaklı hayvanların Allah belasını versin.

SkY
02-09-2015, 15:34
gerçekten insanı en derininden yaralayan canını yakan bir fotoğraf...onları bu hale getirenler utansın diyeceğim ama hiç sanmıyorum

2jz
02-09-2015, 15:35
"Yaşamak" dedi, "tek marifetiniz -biraz özen gösteriniz."
"Zulüm kimse zalimlik yapmayınca biter -mazlumlar dahil" dedi.
"Ama yapmayın, o daha bir çocuk" dedi Tanrı..

i-vtec07
02-09-2015, 15:36
şu fotoda bir tane karetta mıdır nedir ondan olsaydı çok daha fazla ilgi çekerdi .millet sokağa dökülürdü. insan lık ölmüş .

melek oldu uçtu gitti garibim . buna sebeb olanların allah belasını versin .

picasso
02-09-2015, 15:38
yazık ya sorumluları kimse daha beter olsunlar.

byspeedman
02-09-2015, 15:39
evel mültecileri kandırıp son paralarına kadar alan uyduruktan bota bindiren ve bazen deniz ortasında batsın ölsün diye düzenek kuran şerefsizlerin marifeti yok böyle insanlık ayıbı nutku tutuluyor insanın

vectra-tuner
02-09-2015, 15:45
O savaşı çıkartanın, O savaşı büyüterek bu hallere getirenin, O mültecilerin parasını alıp kimi zaten kasten olarak ölüme yollayanın hepsini Allah'a haval ediyorum. Denilecek söz yok, Dünya böyle bir yer

Draniela
02-09-2015, 15:45
Baktım baktım öylece baktım yazacak birşey bulamadım ki ... Yazık ya gerçekten yazık

Network
02-09-2015, 19:02
kaybolan hayatlar...

onn_dear
02-09-2015, 19:11
Ne dersek boş,

beetle
02-09-2015, 19:48
o kadar çok şey yazmak istedim hangisinden başlayayım bilemedim. Bu işlerde fikri ve desteği olanında bu işleri yapanında Allah daha beter yapsın inşallah.

drivertech
02-09-2015, 20:00
Yorumsuz insanlığından utanıyorum resme baktıkça Allah cennetin en güzel köşesini ayırır inşallah.

onursumer
02-09-2015, 20:05
ah be abi keşke gormeseydim resmi , diyicek birşey bulamıyorum

bkaraca
02-09-2015, 20:09
Allah rahmet eylesin, boş boş baktım resme.Garip ya.Neler için uğraşıyoruz dertleniyoruz. Herşey o kadar boş ki.Nur içinde uyusun.

RedCan
02-09-2015, 21:12
Ah yavrum..

Çaldırlar çocukluğunu habersiz..

qatrio
02-09-2015, 21:24
haberlerde görüyosunuz işte yok 7 kişi karaya vurmuş 3 kişi sahilde bulunmuş yalan dolan okuduklarımız izlediklerimiz mevzunun 5 de 1 i anca. Bu günahsız gibi 100 lerce cansız beden vurdu karaya. Onlarda karaye gelenler sadece denizin dibine gidenleri hiç saymıyorum yahut sizi kaçırıcaz ayagına boş ormanlık tarlalarda kırsallardaki 4-5 kişilik onca topluca öldürülüp gömülenler var.

63owen63
02-09-2015, 21:26
içim kurudu.. sanki ben boguldum..

Onurkk06
02-09-2015, 21:28
Suriyedeki iç savaşı körükleyenlerin Suriye halkını birbirine kırdıranların sebep olduğu olaylardan sadece biri

İbrahim33
02-09-2015, 21:30
çok derin bir boşluğun içerisindeyim şu anda.

mehmetRS
02-09-2015, 21:34
gidip oğluma sarılacam.. içim parçalandı, lanet olsun bu dünya düzenine.

63owen63
02-09-2015, 21:35
anne değilim ben, rabbim bilir belki de hiç olamayacağım ama "o" fotoğrafı gördüğümde sanki kendi çocuğumun cansız bedenini görmüşüm gibi yandı içim...hiç susmadan dakikalarca ağladım, ağladım, ağladım...

dedim ki sonra insanlığımdan utanarak:

sakın bizi affetme çocuk! hayatını ellerinden alan biz günahkarlara merhamet gösterme sakın!
sakın bize hakkını helal etme çocuk! etme ki bu dünyada vicdanımız bırakmasın peşimizi. haram olsun tüm dünya nimetleri...

sen bilmezsin ya beddua etmeyi ama et çocuk, beddua et bize, et ki ahın uykularımızı kaçırsın, nefeslerimizi dar eylesin...

bizi günahımızın azabında bırak çocuk...cehennemin harlı ateşlerinde yansın ruhlarımız...

melekler yoldaşın olsun çocuk, mekanın mis kokulu cennet bahçeleri olsun çocuk...

bizi sakın ama sakın affetme çocuk!

63owen63
02-09-2015, 21:36
diye yazmış birisi fotografın altına, içime oturdu,kalkamıyorum oturdugum yerden..

ÇALIŞKAN
03-09-2015, 08:59
insan hakları nerdesinnnn

mody
03-09-2015, 09:09
herşeyin kifayetsiz olduğu bir an...

ilk gördüğüm andan beri hiçbirşey yapmak istemiyorum, unuttukça tekrar karşıma çıkıyor...

Allahım sen çocuklarımızı ve tüm çocukları koru, kimseyi bu duruma düşürme, evlat acısı gösterme :(

c.sar
03-09-2015, 09:16
Çok üzüldüm ki annesini babasını düşünemiyorum bile Allah sabır versin.Gerçekten bizi affetsin nur içinde uyusun yavrucak :(

Ozan Özer
03-09-2015, 09:43
Normal zamanda bu fotoğrafı görsem yine çok etkilendirdim ama yeni baba olmanın verdiği ekstra hassaslık yüzünden dün gece resmen rüyama girdi bu suçsuz,yitip giden ufaklık..Fotoğraf resmen beynime kazındı,bu kadar çok acı veren bir fotoğrafa;sürekli bakma isteği duyuyorum nedensizce..

free-hifi
03-09-2015, 10:31
geçen hafta pazartesi salı izmire geçtim 2012 de askerdim ondan sonra hiç gitmemiştim eşim ve kızımla gidip göreyim dedim ama içim acıdı izmir konak alsancak fuar çevresi her taraf suriyeli camilerde yatıyorlar abdest alınan yerde yıkanıyorlar akşama kaçmayı bekleyenler yelek bekleyenler ufacık bebekler insanlığımdan utandım ağzımdan burnumdan geldi eşime dedim bunların yarısı ölür cocuklar önce çünkü onlara yelek almıyorlardı.

Emeği geçen şerefsiz nasıl yatacaksın ulan sen

muratburunce
03-09-2015, 10:38
bu fotoğrafı her gördüğümde gözlerim doluyor... videosununda gördüm dalgalar her çarpışında suratına içimdne bir parça koptu şuan herşey o kdr boş geliyorki bu fotoğrafı gördükçe... şuan bile dudağımı ıssırıyorum ağlamamak için... :/

Mivec_4G63
03-09-2015, 10:41
Günahsız bir çocuk daha cennete gitti. Allah buna sebep olanları kahretsin. İşlerim gereği bu sene izmir ve bodruma gittim. İzmirde suriyeli halka tahammül kalmamış, asker hepsini alıp denize atsa kimsenin sesi çıkmaz o derece. Bodrumda ise, 150 kişilik bir grup sahil meydanında protesto gösterisi düzenlediler. Defolun ülkemizden yazılı pankartlar dahi gördüm. Aklıma "benim adım khan" filmindeki şu söz geldi, İnsanlar ikiye ayrılır; iyi insanlar ve kötü insanlar. Allah iyi insan olanlardan eylesin bizi.

Yarbay
03-09-2015, 10:42
bu Avrupalı ve Amerikalılar işine gelince dünyayı daha iyi bir yer yapmak için dünyanın polisi kesiliyor yok Irak yok afganistanda barış huzur getirdiler.

yok bizim 100 yıl önce işleyip işlemediğimiz bir günahı tartışılar Ermeni davası götlerine girsin.

ulan şimdi nerdesiniz? hani insan hakları, adalet , mediniyet? nerde gıda,iş olanağı, çadır, barınak ve destekleriniz?

güya iyiler ama satın alınan kaleşlerin AK lerin çoğunu Amerikalılar alıyormuş (Savaş tanrısıydı sanırsam gerçek hikaye film mutlaka izleyin derim,nicolas cage) .

güya Belçika AB insan hakları peşinde ve yıllardır bize taktılar ermeni davası ermeni davası

ulan *** lalesi sen önce değil 100 şurda 20 sene önce afrikada yediğin haltların hesabını versene? ya Hollanda? yine 20 sene önce Müslümanları sırpların eline bırakan NATO yöneticisi Hollandalı değilmiydi?

cidden çok sahte çok iğrençler ya, adam komşusunun yüzüne gülüyor sonra evinin içine girip devleti arıyor komşumun arabası yere yağ damlatıyor hani adalet şuna bir ceza kesin diyor nasıl insanlarsa kendi aralarında bile kaypaklar.

Shadow_Dancer
03-09-2015, 10:44
Benim kız 6 aylık, kurban oldugum o kadar masum ki bazen yüzüne bakmaya kıyamıyorum. Allah hiç bir ana babaya şu manzarayı yaşatmasın, sorumlusu her kimse ahir dünyada elleri yakasında olsun.

free-hifi
03-09-2015, 10:53
Yunanlılarda şerefsiz ulan merkel karısı en zor zamanınızda adalarını sat diye sana rest çekmedi mi al gönder bunları direk almanyaya o uğraşsın

byspeedman
03-09-2015, 11:11
Geçen akşam bu boğulmaların dalgıçlığını yapan abimiz anlatıyor;
filika devrilmiş ters duruyor ve yapısı gereği batmıyor altındaki bölmelerde sıkışan yada girenler oluyormuş çağırdılar gittim dedi sabaha karşı
Daldım çıkarıyorum filikanın altına dalıp hava boşluğundan çıkarıp deniz üstüne salıyor ordan alıyorlar. iki kişiyi çıkardım dedi tam üçüncüyü çıkarıcam rafın arkasındaki bavulun dibinde bir minik ayak bıraktım diyor ötekini ışığı oraya doğrulttum bavulu çektim mini bir yavru yarı baygın göz göze geldik yıkıldım diyor adam bişey oldu bana hemen alıp filikanın alından üstüne çıkardım suni tenefüs yaptım sahil güvenlik komutanı marinaya telsizle bildiriyormuş marinaya giriş yapacağım yolu açın nerdeyse 50 deniz mili ile girmiş bot cocuğu kurtarmışlar böyle durumlarda var kaç senelik tanıdığım dalgıç abi adamın psikolojisi bozuldu walla boş boş bakıyor... Anlattıkça ağlıyor bunlar sadece görünenler diyor

ef186
03-09-2015, 13:15
Bukadar çocuğun yaşlının gencin canını kaybetmesine sebep olan katkısı payı bulunan herkes hayatta kalıp ölmek için yalvarsın inşallah .
İnsanlığımdan utandım yazıklar olsun ...

imprezaWRC
03-09-2015, 14:02
Ah garibim uyur gibi kıyıya vurmuş. İlk gördüğümde sinirim bozuldu gözümden yaşlar süzüldü. Gerçi halen görüntü gözümün önünden gitmiyor ya. İnsanın, uyuyordur o bak dokunsan şimdi uyanır diyesi geliyor. O çocuğu oradan kucaklayıp götüren Jandarma ben olsam an itibariyle klinikte tedavi görüyor olurdum.
Daha boğulan hatta denizin dibinde olan kaç beden vardır ama ölen bebek, çocuk oldu mu insan nefes alamaz hale geliyor.

onur_S
03-09-2015, 14:11
bu Avrupalı ve Amerikalılar işine gelince dünyayı daha iyi bir yer yapmak için dünyanın polisi kesiliyor yok Irak yok afganistanda barış huzur getirdiler.

yok bizim 100 yıl önce işleyip işlemediğimiz bir günahı tartışılar Ermeni davası götlerine girsin.

ulan şimdi nerdesiniz? hani insan hakları, adalet , mediniyet? nerde gıda,iş olanağı, çadır, barınak ve destekleriniz?

güya iyiler ama satın alınan kaleşlerin AK lerin çoğunu Amerikalılar alıyormuş (Savaş tanrısıydı sanırsam gerçek hikaye film mutlaka izleyin derim,nicolas cage) .

güya Belçika AB insan hakları peşinde ve yıllardır bize taktılar ermeni davası ermeni davası

ulan *** lalesi sen önce değil 100 şurda 20 sene önce afrikada yediğin haltların hesabını versene? ya Hollanda? yine 20 sene önce Müslümanları sırpların eline bırakan NATO yöneticisi Hollandalı değilmiydi?

cidden çok sahte çok iğrençler ya, adam komşusunun yüzüne gülüyor sonra evinin içine girip devleti arıyor komşumun arabası yere yağ damlatıyor hani adalet şuna bir ceza kesin diyor nasıl insanlarsa kendi aralarında bile kaypaklar.

Abi suan usa deyim, dun hocamin dedigi, dunyada bi olay oldugunda mesela suriye olayi, kimse ses cikarmiyormus en son o yuzden usa mudahalede bulunuyormus vay amk dedim icimden, iyilik melekleri, onlarin yanindaysan iyisin karsisindaysan diktatorsun, bende kendisine sordum neden terorist deyince akla ilk muslumanlar geliyor dedim, sustu bi medya dedi gecti

Durango
03-09-2015, 14:18
Bir baba olarak içim paramparça oldu....

En başından sonuna kimin payı varsa Allah bildiği gibi yapsın...

erhann
03-09-2015, 14:26
İnsanlar ölüyor ve biz ve devletimiz ne yapıyoruz ?

özcan07
03-09-2015, 14:29
Yazıp yazıp siliyorum
Bu çocuğun vebali kimin abi kimin

SekoLive
03-09-2015, 14:35
İnsanlar ölüyor ve biz ve devletimiz ne yapıyoruz ?

foto cok üzücü... bide fotolanmayanlar var onları da düşününce durum cok kötü

yanlz biz bu insanları ulkemıze kabul etmişiz burayıda beğenmeyip avrupaya gitme hırsı nedir abi? Devlet ne yapar bunları sahilden gitmesini belki önler ama hangi birisine yetişsinler diyede düşünüyorum.

belki dört dörtlük bi ülke değilizde neden bu kadar zulümden kaçtıktan sonra burada barınmayıp avrupaya gitme hırsı?

bu adamları kandıranlarda ülkedeki teröristlerin farklı boyutudur once bir iki tanesine sağlam cezalar verilmeli ben insan kaçakçılığından yakalanan ibretlik bi adam hatırlamıyorm hafızamda yok böyle bi haber acaba ben mi unutuyorum.

Suriyeli buluyo bu adamları bizimkiler neden bulup gerekeni yapmıyor diye düşünüyorum...

dahan
03-09-2015, 14:37
hani yanlış anlamayında bu sadece objektflere yansıyanı sadece,,nerdeyse hergünn mülteci bogulmaları yaşanıyo ,,kim bilir kaç çoçuk anneleri vs hayatlarını kaybediyo,tabi bu olaylar fotolara yansımadıgından etkilenmiyoz ,

Faruk'S
03-09-2015, 14:40
insanin gerçekten içi garip oluyor. Soğuk bi titreme geliyor. çok yazık. vay halimize !

Ranthor
03-09-2015, 15:07
bu tur konular icin bir bölüm açtık. lutfen sohbete boyle konu acmayin!!!

Ranthor
03-09-2015, 15:12
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/207303-gundem-haberler-politika-ekonomi-spor-vs.html