PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW Z3 M Sorgulama

Bring Out Gimp
11-09-2015, 09:09
Merhaba Arkadaşlar,

Bir heves ile başlar ya her şey, bizimkisi de öyle işte.

Bu araçla ilgili bilgisi olan veya yorumu olacak olan var mıdır. Evin 2. aracı olacak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-1997-bmw-mz3-metalik-siyah-ici-kirmizi-takasli-217732263/detay

Arenimo
11-09-2015, 09:14
''EMİN OLMAMAKLA BERABER'' , şunları yazabilirim geçen gün sordum ben de bir arkadaşım için , istanbuldan kazalı ankaraya giden araba denildi ,

aracı bir arkadaşım almıştı zamanında muayene vs işleri için muameleciye verdi kendisi vites yükselticeğine 4 yerine 2 ye atınca shift locka giriyor ve baya sağlam yolcu darafından duvar direk gibi bir yere giriyor taban sacı vs komple bükülmüştü araba , arkadaşım aracı ankaraya sattı ve üzerini muameleciden tahsil etti , yüksek ihtimalle araç bu ve bir 2 kişiden daha bu arabanın o olduğu söylendi ,

sorgulamalar bölümüne genelde bildiğimi yazarım ama bu konuda %100 emin değilim iyice bakmanızı tavsiye ederim

faik.bmw
11-09-2015, 09:49
bence az daha koy e46 m3 bak

Arenimo
11-09-2015, 09:56
bence az daha koy e46 m3 bak

iyi bir M3 100 + ki ona bile alınca kafa rahat etmesi için biraz harcamak gerekiyor

bkaraca
11-09-2015, 10:29
2001 model 3bin motorlu bir z3 alınsa daha sağlıklı olmaz mi ?

Bring Out Gimp
11-09-2015, 13:08
''EMİN OLMAMAKLA BERABER'' , şunları yazabilirim geçen gün sordum ben de bir arkadaşım için , istanbuldan kazalı ankaraya giden araba denildi ,

aracı bir arkadaşım almıştı zamanında muayene vs işleri için muameleciye verdi kendisi vites yükselticeğine 4 yerine 2 ye atınca shift locka giriyor ve baya sağlam yolcu darafından duvar direk gibi bir yere giriyor taban sacı vs komple bükülmüştü araba , arkadaşım aracı ankaraya sattı ve üzerini muameleciden tahsil etti , yüksek ihtimalle araç bu ve bir 2 kişiden daha bu arabanın o olduğu söylendi ,

sorgulamalar bölümüne genelde bildiğimi yazarım ama bu konuda %100 emin değilim iyice bakmanızı tavsiye ederim

Çok teşekkür ederim.
Zaten zor bela ayırabildiğim bir bütçem vardı, kabus dolu günlerden kurtuldum sayıyorum kendimi.
Ancak damara zerkedildi bu performans arabası kullanma isteği, o yüzden nasıl durabilirim bilemiyorum.
Z4 Coupe için sizin görüşünüzü alabilir miyim. 3.0si için
Bişeyler alıp modlamak yapabileceğim bir şey gibi gelmiyor.
Onun için paket bakıcam.
75000-80000 civarı bir coupe mutlu eder mi?

Arenimo
11-09-2015, 13:23
Çok teşekkür ederim.
Zaten zor bela ayırabildiğim bir bütçem vardı, kabus dolu günlerden kurtuldum sayıyorum kendimi.
Ancak damara zerkedildi bu performans arabası kullanma isteği, o yüzden nasıl durabilirim bilemiyorum.
Z4 Coupe için sizin görüşünüzü alabilir miyim. 3.0si için
Bişeyler alıp modlamak yapabileceğim bir şey gibi gelmiyor.
Onun için paket bakıcam.
75000-80000 civarı bir coupe mutlu eder mi?

Başta yazdığım gibi, %100 emin değilim ama yüksek kuvvet ve ihtimalle o araç ,

Z3 Coupe tasarım olarak Z4 Coupe dendaha güzel ve sürüş kaakteri de oldukça eğlenceli Z4 ün içi baya kötü ben bindim beğenmedim Z3 Coupenin içi baya güzel hayalimde benim de Z3 Coupe var , M olmayanları çok daha yavaş ama bir o kadar sorunsuz çünkü M inde bildiğiniz 36 M Motoru var ve biliyorsunuz M makineler bir miktar nazlı :D

MeRtCaN
11-09-2015, 13:25
araba uzun sure ankara daydı
garıp jantları vardı sokup orjınale donmusler

optimus_prime
11-09-2015, 14:05
benimde z3 hayalim var çoçukluktan beri imkan varsa kesin alıp tadına bakmak lazım

aracı ne kadar sevdiginizle alakalı bence

ozan gülle
11-09-2015, 17:36
3,0 motor olan m olmayanlara baktinizmi

ukku
11-09-2015, 17:39
Yaklaşık 7 aydır Z3 Coupe kullanıyorum. M değil, 3.0i.
M'e göre avantajı, motoru çok daha problemsiz. (e46'da kullanılan M54)
Bakım/işletme maliyetleri daha düşük.
Ama tabi ki M değil. Frenleri daha zayıf, süspansiyon daha yumuşak, motor daha güçsüz vs. vs.

Temizini bulursanız kaçırmayın. Ancak temizi ucuz değil. Ben de ucuza almadım. :)

ukku
11-09-2015, 17:45
Ben özellikle coupe aramıştım bu arada.

http://oi60.tinypic.com/ae9wdk.jpg

ghibli06
11-09-2015, 17:54
Ben özellikle coupe aramıştım bu arada.

http://oi60.tinypic.com/ae9wdk.jpg

Ankara geçmişi var mı bu aracın?

ukku
11-09-2015, 17:56
Ankara geçmişi var mı bu aracın?

Yok hayır, İstanbullu :)

ghibli06
11-09-2015, 18:01
Yok hayır, İstanbullu :)

aynı temizlikte bir 3.0 coupe vardı arkadaşımda, hala böyle güzel coupe görmek iyi geldi, güle güle kullanın :)

ukku
11-09-2015, 18:11
aynı temizlikte bir 3.0 coupe vardı arkadaşımda, hala böyle güzel coupe görmek iyi geldi, güle güle kullanın :)

Ankara'dan bildiğim bir araç var, muhtemelen odur :)

Teşekkürler :)

majesty
11-09-2015, 18:56
z3m roadster 2 sene kullandım sertuğdan almıştım vm 4433 siyah içi siyah kırmızı aynı bunun gibi.güzel arabadır içi falan çok orjinaldir. çok yakın bir arkadaşım estoril z3m coupe topluyo şuan orjinal bir şekilde hatta bitti diyebiliriz ama zahmetli bütün m makinalar gibi bilesin.benim arabanında ilanı wardı borusan çalışanımıydı neydi adam, oda güzel yapmış baya boyası falan.hamann lip marşpiyel tampon ekleri falan wardı iskendere eksozu yaptırmıştık bilmemne, 2. viteste çok güzel eğlenirsin sesi klasik sıralı 6 s50 b32 kodlu olan motor e36 m3 321 lik işte. tentesi motorlu ama sıkıntılı olabilir, arka sac açma yapabilir özellikle coupelerde kronik.dengesizdir hooligan karakterli bir araç , ben coupesini çok kowalamıştım ama cabriosu nasip olmuştu.zaten z3m lerin temizleri belli kişilerde, e plaka gri emirin, z 3201 estoril cemalde ay 1001 siyah sarıyer tarafından bi arkadaştaydı en son, turbodan bozma wardı füme o şuan nerede bilmiyorum ama bir elin parmaklarını geçmez temizleri. ama kuponsa kupon araç.aklıma geldikçe yazarım bişiler umarım yardımcı olurum alırsanda parça işini kafana takma her türlü yönlendiririm seni.allah gönlüne göre wersin

hkkcn
11-09-2015, 19:16
araç hakkında pek bir bilgim yok ama z3m çok eğlenceli bir makinadır diye tahmin ediyorum o hafiflik o güç bilmiyorum hayvan gibi şi yapabilir yani :D araçta güzel duruyor

GuNeS
11-09-2015, 20:36
Coupesi gerçekten kullanması binilmesi çok zevkli bir araç. Çok yakın arkadaşımda vardı 2.8 gri coupe araç biraz hor kullanılmıştı tabiri caizse eşşek gibi binmiştik pek temiz bir araba değildi ama o hali bile yetiyordu. zaten sonra bir galericiye 20küsür binlere satıldı.Temizi bulunsa alınıp garaja koyulacak otomobil listesinde ilk 10 u zorlar bence.

ozan gülle
11-09-2015, 22:07
Suan ilanda olan siyah 3,0 motor 2001 model izmir plakali istanbulda satilik olan 35 az diye devam ediyor 2 yil önce 24 bin liraya almadim 20 diye direttim nasil bi aptallik yaptiysam bi abladaydi kiymetini bilmeyenlerden eşiyle ayni yerde calisiyorduk araba orjinal tek kaput boyaliydi hatirladigim ama tente döşeme sis farlari gibi eksikleri vardi km 150000 civariydi bi kaç kez kullanma firsatim oldu oldukca zevkliydi hala aklima geldikçe üzülürüm oysa her turlu imkan vardi zor satilir falan deyip aklimi celdiler

Bring Out Gimp
11-09-2015, 23:50
Başta yazdığım gibi, %100 emin değilim ama yüksek kuvvet ve ihtimalle o araç ,

Z3 Coupe tasarım olarak Z4 Coupe dendaha güzel ve sürüş kaakteri de oldukça eğlenceli Z4 ün içi baya kötü ben bindim beğenmedim Z3 Coupenin içi baya güzel hayalimde benim de Z3 Coupe var , M olmayanları çok daha yavaş ama bir o kadar sorunsuz çünkü M inde bildiğiniz 36 M Motoru var ve biliyorsunuz M makineler bir miktar nazlı :D

Kafam karmakarışık.
Lütfen şu iki araç için de yorumları esirgemeyin.

70-75 arası bu mu? (Z4 Coupe - ben bayılıyorum tipine, dinamiklerini ise hiç bilmiyorum)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-degisensiz-bakimli-z4-3.0si-m-borusan-full-214493571/detay

yoksa 60-65 arası bu mu? (İlandaki diğer Z3 M roadster - gücüne saygı duyuyorum, tipine bayılmıyorum, dinamiklerini bilmiyorum)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-cok-temiz-bmw-z3m-cabrio-227356134/detay

Bring Out Gimp
11-09-2015, 23:57
Harika bilgiler için teşekkürler.
Yukarıdaki kafa karışıklığına sizin de yorumunuzu bekliyorum.

Bring Out Gimp
11-09-2015, 23:59
Yaklaşık 7 aydır Z3 Coupe kullanıyorum. M değil, 3.0i.
M'e göre avantajı, motoru çok daha problemsiz. (e46'da kullanılan M54)
Bakım/işletme maliyetleri daha düşük.
Ama tabi ki M değil. Frenleri daha zayıf, süspansiyon daha yumuşak, motor daha güçsüz vs. vs.

Temizini bulursanız kaçırmayın. Ancak temizi ucuz değil. Ben de ucuza almadım. :)

Aracınız zıpkın gibiymiş, müthiş.

Bring Out Gimp
20-09-2015, 14:26
Arkadaşlar Audi TT aldım :)
Daha önce forumdan @olivera7 nickli Güray arkadaşımızın sahibi olduğu 34 GRY 91 plakalı 2008 model gri 2.0 Tfsi araç artık benimdir.
Araç çok ama çok temiz ve adeta trim sesi yok. Z4 3.0 manuel bulamadım ve vazgeçtim, bu aracın Manuel vites olması benim için bir artı oldu.
İlk performans arabam oldu, keyfim yerinde mutluyum.
@olivera 7 ve bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.

HKN737
20-09-2015, 16:38
Bende roadster alın keyfi bambaşka diyecektimki TT mesajına geldim :) Hayırlı olsun kazasız, belasız güzel günlerde :)

aybarsdnr
20-09-2015, 16:56
Arkadaşlar Audi TT aldım :)
Daha önce forumdan @olivera7 nickli Güray arkadaşımızın sahibi olduğu 34 GRY 91 plakalı 2008 model gri 2.0 Tfsi araç artık benimdir.
Araç çok ama çok temiz ve adeta trim sesi yok. Z4 3.0 manuel bulamadım ve vazgeçtim, bu aracın Manuel vites olması benim için bir artı oldu.
İlk performans arabam oldu, keyfim yerinde mutluyum.
@olivera 7 ve bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.

hayırlı olsun. İlanlarda takip ediyorum, fiyatı ve km si diğer ilanlara göre uygun ve çokta temiz gözüküyordu. güle güle kullanın.

Bring Out Gimp
20-09-2015, 19:13
hayırlı olsun. İlanlarda takip ediyorum, fiyatı ve km si diğer ilanlara göre uygun ve çokta temiz gözüküyordu. güle güle kullanın.

Çok teşekkürler.
Araba öylesine temizdi ki kayıtsız kalamadım :)
Baktığım Z4'lerin yanında zaten sıfır araba desem yeri var, genel olarak kondisyonu da 2008 model değil de 2013 model gibi.
Bir süre bu şekilde binerim daha sonra belki ufaktan yüklenmeler başlayabilir. Stage 1-2 belki de 3 :)
Çok mutluyum, verilen para ve karşılığında aldığım araç çok içime yattı.

Furkan_z3
21-09-2015, 11:45
Suan ilanda olan siyah 3,0 motor 2001 model izmir plakali istanbulda satilik olan 35 az diye devam ediyor 2 yil önce 24 bin liraya almadim 20 diye direttim nasil bi aptallik yaptiysam bi abladaydi kiymetini bilmeyenlerden eşiyle ayni yerde calisiyorduk araba orjinal tek kaput boyaliydi hatirladigim ama tente döşeme sis farlari gibi eksikleri vardi km 150000 civariydi bi kaç kez kullanma firsatim oldu oldukca zevkliydi hala aklima geldikçe üzülürüm oysa her turlu imkan vardi zor satilir falan deyip aklimi celdiler
Senelerce izmirde z3 kullandım bahsettiğiniz arabayı almaya diye izmire gelen oldu aracın tenteye kadar otomatikti benım tente elle açılıyordu o araca 35 ten kapı açtı sahıbı 28 e kadar düştü çünkü beynınde cıddı problem cıkmış serviste sonra onu alıcak kişi benı aradı aynı gün benım aracı expertize götürdük yüzde 98 motor kondisyonu ve hatasız beyin ve kasa ile geçti benım aracı alıp gittiler :)
Ayrıyetten ilanda bahsettiğiniz aracıda biliyorum Arenimo arkadaşın bahsettiği araç oldugunu düşünüyorum uzun süre ankarada satılıkta kalmıştı ve o zaman ilanda yazmışlardı 30 bine yakın masrafı vardı yapıldı faturası duruyor diye..Asıl bundan 1 veya 1.5 ay öncesine kadar çok temiz bir tane z3m roadster bir bmw çalışanı tarafından ilana sunulmuştu ve araç çok temiz duruyordu o araç kaçırılmıcak bir araçtı.Çok fazla durmadı ilanda ve satıldı.4 gün önce bende RCZ aracımı sattım ve Zet serisine dönüş yapıcam z4 arıyorum fıldır fıldır...Zet serisi bir kere kullanıldımı vazgeçilmiyecek bir araç :) Umarım temizini denk getirip alırsınız

Furkan_z3
21-09-2015, 11:52
Senelerce izmirde z3 kullandım bahsettiğiniz arabayı almaya diye izmire gelen oldu aracın tenteye kadar otomatikti benım tente elle açılıyordu o araca 35 ten kapı açtı sahıbı 28 e kadar düştü çünkü beynınde cıddı problem cıkmış serviste sonra onu alıcak kişi benı aradı aynı gün benım aracı expertize götürdük yüzde 98 motor kondisyonu ve hatasız beyin ve kasa ile geçti benım aracı alıp gittiler :)
Ayrıyetten ilanda bahsettiğiniz aracıda biliyorum Arenimo arkadaşın bahsettiği araç oldugunu düşünüyorum uzun süre ankarada satılıkta kalmıştı ve o zaman ilanda yazmışlardı 30 bine yakın masrafı vardı yapıldı faturası duruyor diye..Asıl bundan 1 veya 1.5 ay öncesine kadar çok temiz bir tane z3m roadster bir bmw çalışanı tarafından ilana sunulmuştu ve araç çok temiz duruyordu o araç kaçırılmıcak bir araçtı.Çok fazla durmadı ilanda ve satıldı.4 gün önce bende RCZ aracımı sattım ve Zet serisine dönüş yapıcam z4 arıyorum fıldır fıldır...Zet serisi bir kere kullanıldımı vazgeçilmiyecek bir araç :) Umarım temizini denk getirip alırsınız

Yanlıl bilgi vermiş olmayım benım bahsettiğim araç 35 Av hardtoplu olan araç. 35 Az yi biliyorum aynen ve canlı gördüm çok temiz bir araçtır.Ben z3 aldıktan sonra düştü ilanlara o araç individual araç ve harika ...

ozan gülle
21-09-2015, 12:27
Yanlıl bilgi vermiş olmayım benım bahsettiğim araç 35 Av hardtoplu olan araç. 35 Az yi biliyorum aynen ve canlı gördüm çok temiz bir araçtır.Ben z3 aldıktan sonra düştü ilanlara o araç individual araç ve harika ...

Az 30 dan ilana girdi diye hatirliyorum 25 e satildi daha once dedigim gibi bana 24 e birakti aracida ara ara kullaniyordum km ve boya orjinal sadece kaputta boya vardi tente bununda bakimsizdi dediginiz gibi cam krikosu bozulmustu kapi dosemesini soktugumde arabadan korktum daha oncede bozulmus sanirim sallamadan yapmislar motoru kapiya telle
baglamislar kaynak denemisler individual di evet 20 diye direttim hata yaptim alinirdi o paraya ozel bi arac sonucta o zaman dusunemedim pismanda oldum topmaya 10 lira gider diye dusundum disindan cok icinin bakimsizligi korkuttu beni yilda 1 kez yikaniyordu onuda ben yikatiyordum hala keske derim düsündukce