PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 95' E36 318is Coupe BostonGreen

ECD
12-09-2015, 14:11
Merhaba arkadaşlar:heyoo:. 2015 Ocak ayında aldığım aracımı sizlere tanıtmak istiyorum.. Aracı yakın bir arkadaşımdan aldım. Çiçek gibi bakıyordu anlatıyordu, bir ara öylesine bana satsana dememden sonra serüvene başlamış olduk. Kendisi manuele çevirdi, katı iptal etti ve kilit(kaynak:D) diff taktırdı..
Aracım kozmetik olarak BEBEK gibi olmasa da benim göz bebeğim.. 09/1994 üretimi m42b18 motor koduna sahip. 2004 gümrük girişli.

Deri koltuk
Sunroof
18Tuş obc
Çift yönlü klima
Abs
Koltuk ısıtma donanımlarına sahip.(Herşey faal)

Aldığımdaki hali
http://i.hizliresim.com/VL1PBv.jpg

Aldıktan bu yana vakit ve para buldukça yaptığım uygulamalar;

4 kollu dede direkiyonundan 3 kol spor direksiyona geçiş
Krom gösterge halkaları montajı ve çatlak gösterge camı değişimi
18' aracı gereksiz yoran apaçi jantlar yerine 16' style30 225 50 16 jant lastik takımı
Yakıştıramadığım çift katlı spoilerin sökülmesi
Abart egzosun sökülmesi ve sessiz son susturucuya krom çift çıkış montajı
Press yapılmış yaylar yerine ön arka 3,5cm spor yay
Milyonkere işlemli ön tamponun yenilenmesi ve sis farı kapakları boya+montajı
Olmayan geri vites tesisatının yapılması:)
Abs tamiri
Muayene Eylül 2015

Şimdiki hali;
http://i.hizliresim.com/QloQBk.jpg
http://i.hizliresim.com/6kLr19.jpg
http://i.hizliresim.com/WZLgPQ.jpg
https://hizliresim.com/WZLgPQ
http://i.hizliresim.com/3anvVp.jpg
http://i.hizliresim.com/RVl1vn.jpg

Ve kısa vadede yapmayı düşündüğüm uygulamalar;

Şeffaf ön ve yan sinyal
Ez lipten ön gt lip
Tampon ön ızgara montajı
Ön arka tampon milimetrik montaj
Direksiyon deri kaplaması ve sürücü koltuğu lokal tamir
Çakmaklıktan usb şarj
Konsol yerine tam oturtulacak
İç mekan tüm ampüller sıfırlanacak
Krom pedal seti
Yıpranmış ve boyası atmış cam çıtalarının üzerini krom kaplama
Kelebek cam alt fitili değişecek
Maşpiyeller ve egzos ucu mmlik montaj(emanet duruyorlar)
Pasta cila
Bagaj üstü silikon temizleme ve çıta spoiler
Ön çamurluk davlumbazları
Rölanti motoru gaz kelebeği akışmetre temizliği ve hortumları değişimi(tedbir amaçlı)
Lpgyle en uyumlu buji takılması

Uzun vadede ise performansa yönelik uygulamalar yapmayı düşünüyorum komple egzos hava filtresi yazılım vb.
Her konuda fikir ve önerilerinize açığım.. İyi forumlar :goz:

ibrahm_38
12-09-2015, 14:31
Maşallah özellikle o gereksiz janttan sonra bu jant güzel olmuş, araç kendine gelmiş Allah kaza bela vermesin :)

fdoganb
12-09-2015, 14:40
güle güle kullanın son hali ilk alındığı güne göre oldukça iyi maşallah. bir de bu aracı sık sık görüyorum ama nerede görüyorum emin değilim :)

driver_can
12-09-2015, 14:44
Kazasız belasız kullanın.Araç elinizde canlanmaya başlamış.Gözüme bir iki ufak detay takıldı giderilirse daha da güzel olur.Direksiyon derisindeki potluklar,böbrekler simetrik durmuyor,ön tampon boyasında biraz sıkıntı var gibi ışık yanılması da olabilir.Daha da güzel olacağı belli bunların dışında

ECD
12-09-2015, 14:58
Maşallah özellikle o gereksiz janttan sonra bu jant güzel olmuş, araç kendine gelmiş Allah kaza bela vermesin :)

Teşekkür ederim.. Hem görünüş hem performans olarak sınıf atladı araç:)

güle güle kullanın son hali ilk alındığı güne göre oldukça iyi maşallah. bir de bu aracı sık sık görüyorum ama nerede görüyorum emin değilim :)

Teşekkür ediyorum daha da güzel olacak.. Kadıköy Bostancı Maltepe sınırları içerisinde görmüş olabilirsiniz:)

Kazasız belasız kullanın.Araç elinizde canlanmaya başlamış.Gözüme bir iki ufak detay takıldı giderilirse daha da güzel olur.Direksiyon derisindeki potluklar,böbrekler simetrik durmuyor,ön tampon boyasında biraz sıkıntı var gibi ışık yanılması da olabilir.Daha da güzel olacağı belli bunların dışında

Teşekkür ediyorum böbrekler nasıl gözüme ilişmedi 8 aydır şaşkınlık içerisindeyim şuanda.. Gerçekten de dediğiniz gibi yamuk duruyor:) Direksonu ben kapladım beceremedim döşemeciye kaplatıcam tekrar:)))

weST.27
12-09-2015, 15:17
Ben ilk halini beğedim valla :D taşlamayın ama

ECD
12-09-2015, 15:40
Ben ilk halini beğedim valla :D taşlamayın ama
Hahah neden taşlayalım yahu :) zevk meselesi:)

driver_can
12-09-2015, 16:05
Teşekkür ederim.. Hem görünüş hem performans olarak sınıf atladı araç:)

Teşekkür ediyorum daha da güzel olacak.. Kadıköy Bostancı Maltepe sınırları içerisinde görmüş olabilirsiniz:)

Teşekkür ediyorum böbrekler nasıl gözüme ilişmedi 8 aydır şaşkınlık içerisindeyim şuanda.. Gerçekten de dediğiniz gibi yamuk duruyor:) Direksonu ben kapladım beceremedim döşemeciye kaplatıcam tekrar:)))

olur öle maksat yapıcı eleştiride bulunarak eksikleri gidermek:)Direksiyonu kaplatacaksanız 9.15 kısmına denk gelen kısımları delikli deri alt ve üstünü normal deri yaptırın isterseniz dikişleri de standart m mavisi veya araç rengine uyacak sarı yapabilirsiniz vites körüğüne de attırırsınız dikiş güzel olur bence.

driver_can
12-09-2015, 16:09
Bundaki gibi bu benim 3 sene önce kullandığım 206 aracım maslakta işinde iyi bi abimize kaplatmıştım.
http://i.hizliresim.com/WZL75L.jpg

Rec.O
12-09-2015, 16:24
Maşallah eksoz ucunu biraz daha geriye aldırma şansınız varmı ucları gözükse sadece birde ön biraz düşse harika olur öncekinden çok çok güzel araç Maşallah, dediklerinizle harika olur..

DeliceBirkan
12-09-2015, 16:50
Maşallah jantları değiştirmeniz çok daha iyi olmus aracınız cok guzel kazasız belasız insallah :)

AhmetDncr
12-09-2015, 17:05
önceki haline göre değişim çok güzel olmuş, yazdıklarınızı da yaparsanız sonra zaten zımba gibi olur :) maşallah güle güle kullanın

///berke
12-09-2015, 23:26
Güzel değişim olmuş tavsiyem egzosun uçlarını biraz daha içeri almanız maşallah

ECD
13-09-2015, 01:05
olur öle maksat yapıcı eleştiride bulunarak eksikleri gidermek:)Direksiyonu kaplatacaksanız 9.15 kısmına denk gelen kısımları delikli deri alt ve üstünü normal deri yaptırın isterseniz dikişleri de standart m mavisi veya araç rengine uyacak sarı yapabilirsiniz vites körüğüne de attırırsınız dikiş güzel olur bence.

Direksiyon için kırmızı mavi dikiş ve 10.30 1.30 yerlerinde şişirme düşünüyorum..

Maşallah eksoz ucunu biraz daha geriye aldırma şansınız varmı ucları gözükse sadece birde ön biraz düşse harika olur öncekinden çok çok güzel araç Maşallah, dediklerinizle harika olur..

Güzel değişim olmuş tavsiyem egzosun uçlarını biraz daha içeri almanız maşallah

Teşekkürler en kısa zamanda düzeltip yeni resimleri ekleyeceğim:)

Maşallah jantları değiştirmeniz çok daha iyi olmus aracınız cok guzel kazasız belasız insallah :)

Çok teşekkür ediyorum :)

önceki haline göre değişim çok güzel olmuş, yazdıklarınızı da yaparsanız sonra zaten zımba gibi olur :) maşallah güle güle kullanın

Teşekkürler bu bir tutku ve en güzel şekilde yaşatmak bizim elimizde:)

noelbaba
13-09-2015, 07:49
kazasiz belasiz kullanin masallah

noelbaba
13-09-2015, 09:13
bu arada direksiyon kaplama icin bostanci sanayide kapidan girince ilk soldan girdiginde yolun sonunda kaplamaci var lpg servisinin yaninda siddetle tavsiye ederim adam e36 yi iyi biliyor doseme vs herseyde gozun kapali guvenebilirsin. Ama dikisleri kirmiz mavi yapma derim cunku zamanla kirleniyor ve renkler karariyor tecrube ile sabit.. Bu arada tamponu nereden ve ne kadara tedarik ettin acaba boyasiyla birlikte ?

serkan1905
13-09-2015, 09:57
Maşallah kazasız belasız

ECD
13-09-2015, 11:20
kazasiz belasiz kullanin masallah
Teşekkürler:)

bu arada direksiyon kaplama icin bostanci sanayide kapidan girince ilk soldan girdiginde yolun sonunda kaplamaci var lpg servisinin yaninda siddetle tavsiye ederim adam e36 yi iyi biliyor doseme vs herseyde gozun kapali guvenebilirsin. Ama dikisleri kirmiz mavi yapma derim cunku zamanla kirleniyor ve renkler karariyor tecrube ile sabit.. Bu arada tamponu nereden ve ne kadara tedarik ettin acaba boyasiyla birlikte ?
Teşekkür ediyorum uğrayıp fiyat alacağım.. Tampon yan sanayi 200tl+100tl boya sanayinin dışında törenin bitişiğindeki boyacıya boyattım:)

Maşallah kazasız belasız
Teşekkür ediyorum:)

Ozan Özer
13-09-2015, 11:24
Maşallah aracınıza..Son hali ile daha güzel olmuş..
En güzel Alman orjinaline yakın Almandır :)

noelbaba
13-09-2015, 11:45
peki tam oturdumu yan sanayi tampon ? mevcut sisler yada tampon kenarlari falan tam oturmayabilir diyorlar. Bende e36 nin son tamponu var acaba m tampon alsammi diyorum . Bu arada sokme takma isinide boyacimi yapiyor ?

uniquel
13-09-2015, 20:56
Fotograflara bakınca kendi aracımı ilk aldıgım zamanlar geldi aklıma, gerci sen benden biraz daha sanslısın.
Maşallah diyeyim sonra madem önerilere acıksın biraz bişeyler yazıyım affına sıgınarak :)
Yeşilin en güzel tonlarındandır boston. biraz canlandırmak lazım ışıl ışıl parlar
Çamurluk sinyalleri ters hocam. Sağ solun, sol da sağın. Bi yıldız tornavidaya bakar
Arka m tampon lazım sana cıtalarıyla birlikte, o çakma park sensorlerinden de kurtulmuş olursun bu arada
M kapı bantları, 2.el olarak temiz illaki rastlarsın
Spoyleri soktugun iyi olmuş gereksiz agırlık,, cam ustu spoyleri de sokebilirsin
kelebek fitillerini degişirken bence kelebek camının altında kalan fitilleri de degiş, toplamda 100-120 tl gibi bişey tutar
Egzoz ucu konusunda takman gereken söyle bişey, nizami montaj ettikten sonra cok yakışıyor
http://www.atamotors.com.tr/content/galeri/8zv49215201217212.JPG

ECD
15-09-2015, 10:54
Maşallah aracınıza..Son hali ile daha güzel olmuş..
En güzel Alman orjinaline yakın Almandır :)

Kesinlikle öyle..

peki tam oturdumu yan sanayi tampon ? mevcut sisler yada tampon kenarlari falan tam oturmayabilir diyorlar. Bende e36 nin son tamponu var acaba m tampon alsammi diyorum . Bu arada sokme takma isinide boyacimi yapiyor ?

Tam oturdu denemez %90 oturdu ama çok dikkatli incelemek lazım görebilmek için.. Tamponu ben taktım 5dk sürdü..

Fotograflara bakınca kendi aracımı ilk aldıgım zamanlar geldi aklıma, gerci sen benden biraz daha sanslısın.
Maşallah diyeyim sonra madem önerilere acıksın biraz bişeyler yazıyım affına sıgınarak :)
Yeşilin en güzel tonlarındandır boston. biraz canlandırmak lazım ışıl ışıl parlar
Çamurluk sinyalleri ters hocam. Sağ solun, sol da sağın. Bi yıldız tornavidaya bakar
Arka m tampon lazım sana cıtalarıyla birlikte, o çakma park sensorlerinden de kurtulmuş olursun bu arada
M kapı bantları, 2.el olarak temiz illaki rastlarsın
Spoyleri soktugun iyi olmuş gereksiz agırlık,, cam ustu spoyleri de sokebilirsin
kelebek fitillerini degişirken bence kelebek camının altında kalan fitilleri de degiş, toplamda 100-120 tl gibi bişey tutar
Egzoz ucu konusunda takman gereken söyle bişey, nizami montaj ettikten sonra cok yakışıyor
http://www.atamotors.com.tr/content/galeri/8zv49215201217212.JPG

Teşekkür ediyorum:) Bir ara kaplatmayı düşündüm çünkü ciddi anlamda kaportaboya olarak yıpranmış durumda, sonra rengin cevherinin farkına vardım ve ufak kusurarı düzeltme yoluna gittim.. Şimdi pasta cilasını yaptırıcam.. Liste her geçen gün kabarıyor :) Kelebek fitillerinden kastım o alttakilerdi kırılmış dökülmüş, çamurluk sinyallerini de değiştirecektim dediğinizi dikkate alarak takiyim.. Her türlü öneriye açığım içeriyi biraz toparliyim iç kısmın da resimlerini paylaşıcam..

noelbaba
16-09-2015, 08:21
bu arada lpg ye uyumlu buji bana gore para israfidir. lpg ye uyumlu yag,lpg katkisi vs bunlar hep yalan dolan. etrafimda lpg bujisi denilen bujileri kullananlar var ama vay be iyiki almis diyen hic yok. Ben kendo servisime sordum adamlar 15 dakika gulduler : )