PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni is kolu

kelalper
13-09-2015, 11:41
Simdi hemen herkes atlamasin vicdani olmayan yapabilir.
Bizim yazlik assos sokakagzinda. Midilliye en yakin yerlesim alani. Aramiz 6 mil. Midillide ki butun multeciler buradan gidiyormus. Ve bizim butun koylu isi gucu tarlayi birakmis multeci transferi yapio. Kelle basi 1000 dolar para aliolar. Gece 3 te bizim evin onu e5 gibi oluo. Bir suru minibus hem multeci hem de bot tasio. Arkalarinda da dandirik elektrikli motor. Botlar 9 metre 50 kisj bindiriolar en fazla 10 kisi alacak bota.

Haa multeci korktu binmedi mi silah zoruyla bindiriolar. Liste hesabi calisiolar. Tekneye binenin adini soyadini alio istanbula bildirio ertesi gun para istanbuldan gelio nakit. Jandarmanin sahil guvenligin bilmemesine duymamasina imkan yok. Sahil guvenlik kulesi burada. Binmek istemeyeni koylu bindiremezse jandarma zorla bindirio. Yani ortak calisiolar. Sizde burada sahilde bebek cesedini gazetede gorunce agliosunuz. Yaw senin halkin zaten bu ise komple girismis. Vicdani kaldirabilen varsa yapsin. Bu arada tavsiye piyasada ne kadar zeytinyagi varsa su anda depolayin. Kendi zeytinligimin urununu ben bu sene toplamiorum butun arazi insan diskisi ile dolu. Herifler istanbuldan getirdiklerini dagda tasta zeytinliklerde bekletio aksama kadar. Turkiyenin zeytinyagi uretiminin yuzde 8 i bizim buradan saglanio. Ve butun ege au anda bu pislige bulasmis durumda. Bundan sonra iki uc sene neyse ben hasat almayi dusunmuyorum toprak temizlenene kadar. Zaten aileye yetecek kadar aliodum geri kalanini maliyet icin verioduk. Simdi verip para alicam. Kendi elimdeki ile yetinicem. Marketten falan zeytinyagi aliosaniz simdiden diorum eve stoklayin 2 3 sene zeytinyagi alinmaz bu seneden sonra

ikuybu
13-09-2015, 12:29
Burda anlatmak istediginiz yeni is kolu nedir ?

Vicdanı olan insan tacirligi yapsın mı diyorsunuz ben mi yanlıs anlıyorum ?

ikuybu
13-09-2015, 12:30
Edit: vicdanı olmayan.

BerkinG
13-09-2015, 12:33
Abi oralardaki durumu görmeyen anlayamaz bizim yazlık da babakale tarafında, geçen hafta gezmeye sizin taraflara geldik sizin ordan bademli tarafına giden yola(imbattan ileri doğru) girdik gündüz gözü karşımıza 200-300 kişilik grup çıktı yanlarında da iki tane motorlu adam geri dönerken adamlar peşimizi takıldı falan.Ben de bizim oralara geldiklerini duyuyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum iş çığırından çıkmış, gece gündüz otobüslerle insan taşınıyor.Umarım daha kötü olmaz.

MK8800
13-09-2015, 12:36
Multeci sektoru yeni bir is kolu degil ki yogunlukta suriye olaylarindan beri surekli bu sekilde , avrupa da daha da beter hatta , onune gecilebilecegini de dusunmuyorum .

MK8800
13-09-2015, 12:39
Bu arada ekleme yapamadim konunun ilk cumlesinden vicdani olmayan yapabilir derken ne kast ediliyor ya da konunun acilis amaci nedir cozemedim

ZX-636R
13-09-2015, 12:59
konunun açılış amacını ben de anlamadım. bu işi yapanları eleştirmek mi? yoksa bu iş kolu hakkında bilgilendirme mi yapmak?

bir de toprağa gübre olarak her yıl hayvan dışkısı dökünce sorun olmuyor da insan dışkısı olunca neden 3 sene beklemek gerekiyor, aradaki farkı anlayamadım :)

kelalper
13-09-2015, 15:48
Bunu niye actim insanlae durumun vasiyetiniz gorsun diye actim. Koylu isi gucu birakmis bu isle ugrasio. Butun koyden bahsediyorum. Bi kac kisiden degil. Yapmak isteyen varsa kendine guveniosa alsin bi tane hizli tekne gecede 4 sefer yapsin her seferinde 10 kisi tasisin deli para kazanir. Gecede teknenin maliyetini cikarir.

Diski olayina gelince koyun gubresi topraga gomulur ve erir gider. Su anda zeytin toplama mevsimi yaklasio o zeytinler yerlerden toplanio. Dokundugu seyde ***. Ayrica koyun sadece ot yer insan bir suru kimyasal yiyor o yuzden koyun gubresi ile insan boku cok farkli seyler. Insan boku yararli olsaydi koyluler forseptik kazip kapatmaz kuruyunca kullanirdi toprak ustunde.

DOHC
13-09-2015, 15:53
Jandarmanin sahil guvenligin bilmemesine duymamasina imkan yok. Sahil guvenlik kulesi burada. Binmek istemeyeni koylu bindiremezse jandarma zorla bindirio. Yani ortak calisiolar.

Çok büyük suçlama.......

halilcakir
13-09-2015, 20:44
Şimdi ben doğrumu anladım yoksa baya baya araba forumunda insan kaçakcılığına göz yumuluyor isteyen yapsın diye tavsiyemi okuduk beyler?

Ha birde zeytininize sıçtılar bu sene zeytin yemeyin dendi

tövbe yarabbim ya güleyimmi ağlayımmı bilemedim bir garip oldum

braga26
13-09-2015, 21:10
Çok büyük suçlama.......

buna benzer bi olayla bende karsılastım agrı-dogubeyazıttan otobuse bındım ilçe çıkısında yaklasık 20-30 multeci aldı otobüs arkaya yıgdılar neyse afedersiniz ite davranır gibi davranıyorlardı mültecilere bi ara bi aileyi yolda indirdi muavin şöför aldı geri neyse yaklasık 50 km sonra jandarma gbt kontrolu için durdurdu aracı otobüsün yarısını kontrol etti ancak mültecilerin oldugu kısma gelince araçtan indi gitti

vectra-tuner
13-09-2015, 21:23
Bu da sanırım ülkemizi yöneten üst aklın stratejisi, kişi başı 1.000 usd az para değil, ehonomi güzelleşitor, Avrupayada akıllı olun yohusa sizin a...na koruz diyo

Remon
14-09-2015, 02:58
Jandarma zorla bindiriyor olsa bile bunun sakincasi ne ? Bota binip gitmeseler turkiyede sorun cikartacaklar. Dedigin gibi oyle yapsalar bile sahsen benim icin sakincasi yok.

!KO
14-09-2015, 03:04
Jandarma zorla bindiriyor olsa bile bunun sakincasi ne ? Bota binip gitmeseler turkiyede sorun cikartacaklar. Dedigin gibi oyle yapsalar bile sahsen benim icin sakincasi yok.

o zaman neden suriyeli çalıştırmaya ssk mufettıslerı goz yumuyor ?

ege_c
14-09-2015, 03:25
yemin ediyorum millet kafayı yedi.

kelalper
14-09-2015, 08:24
Beyler buyrun Hürriyet gazetesi bugün yazıyor. Yeşil limandan 10 bot kalkmış 1 i batmış. Yeşil liman denen yerde teyzemin yazlığı var bana 5 km. Jandarma karakolu oraya 2 km bile değil. 10 bot demek en az 500 kişi demek. O insanlar oraya yürüyerek gelmiş olamaz. Botları ve motoru nereden buldular. Jandarmanın önünden geçmeden de gelemezler. Teyzemler her akşam jandarmayı arıyor gelen giden yok. Eee jandarma işin içinde değil di mi?

34btr1907
14-09-2015, 08:32

prosedur olarak yakalayıp geldıklerı yere postalamaları lazım,

ama o süreçte yedir içir saglık kontrolu-ıvırı zıvırı vs bunlarda prosedur ıcınde,ben devlet-jandarma olsam bende ugrasmam banane,yunanıstan dusunsun,yeterki ulkeden çıkıs yapsınlar,katılıyorum sana.

Berkan
14-09-2015, 08:55
heralde haberde bu 10 bot'a 500 çok iyimser rakam olmuş adamlar 120 kişi itelemiş

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/30066616.asp

MK8800
14-09-2015, 08:56
Insana insan muamelesi yapmayi ne zaman ogrenicez cok merak ediyorum , sanki tarihi yaklasmis mal atiyosunuz da bizden ciksin da onlar dusunsunde bilmem ne ? Tabi cok mukemmel savas riski de kesinlikle olmayan 1. Dunya ulkesiyiz bize de aynisini yapmazlar yarin onur gun nasilsa :)

Yigit-Y
14-09-2015, 08:59
Bence gitmeliler iyi yapıyorlar.

Ulkesini satmış vatandaş sonucda savasmayip kari gibi kaçmış vatandas bunlar.

Bunlara 1 gram üzülmüyorum bile.

Bu ulkenin adini karaliyorlar.

Ab türkiye yi sucluyor ki haklı.

Suriye neden kurtulus savasi vermedi halk olarak asil soru bu.

Bizde kacsaydik kurtulus savasinda vatan toprağı koruyamayan bir millet zulume mahkumdur.

fsunnetci
14-09-2015, 09:07
Jandarma biliyordur tabikide ama göz yumuyor çünkü kanunlar yetersiz,adamlar her bulduğunu içeri nezaretemi atcaktı yani bumu çözüm :cool: o kadar insanı toplayıp ne yapacaksın,jandarma durup bunlarlamı uğraşcak..

vectra-tuner
14-09-2015, 09:10
Göçmenlerin gitmesi bizim açımızdan iyi ve mecburuz , 3 milyon suriyeli var ve tek sorun bu değil.... 3. Dünya ülkeri ile tüm vizeler kalktığı için Ortadoğunun kaçakçılık merkezi haline geldik malesef, birde bu insanların bu halde olmalarının asıl sebebi başta Abd sonra Ab,, buraları karıştıran onlar...

Komşu ülkeleri karıştırarak iç savaş çıkartmak suretiyle Sermaye transferi yapmak çok ahlaksızca ama malesef durum bu.

Şimdi burdan çok sayıda müslümanın ab ye gitmesi müslümanlık için olumlu bir gelişme, Ab yi içerden feth etmiş oluruz...

AB dua etsin en yakın Yunanistanla aramızda Ege denizi var, yoksa şimdi Yunanistan da katoliklerle ortadokslar savaşıyor olurdu.... Acil hökümetin bu konuya çözüm bulması lazım...

fthdrn
14-09-2015, 09:43
Niye hiç bir islam ülkesi almadı suriyelileri de hani ümmet ümmet diyorlardı ne oldu ?
Bir de ata topraklarından gelen Türk kardeşlerimiz var onların hepsi belirlenen yerlerde bekliyorlar. Metropole inip dilenmiyorlar, kordona gidip sahile sıçmıyorlar, bodrumda turistlerden para dilenmiyorlar. Ki maaş bile bağlanmadığı halde. Bende üzülmüyorum şahsen. Bir kaçıyla konuşmuştum gayet rahat bir şekilde niye savaşalım ki ne gerek var ya ölürsek kafalarındaydı. O an acımayı bıraktım bende.

TigeR
14-09-2015, 10:08
Anladigim kadariyla konunun acilma sebebi bi nevi sikayet ve haberin yayilmasi. Yoksa her tekneyi alani da orda barindirmazlar.

SekoLive
14-09-2015, 10:15
iş ümidiyle konuya girip ümitsizce ayrılan kaç kişiyiz.

kelalper
14-09-2015, 12:05
9 metrelik bota 50 kişi binilmesine de jandarma göz yumuyor. Ben buna şikayet ediyorum. O botun alacabileceği ve güvenli gidebileceği maks insan sayısı 15dir. Tamam jandarma da yollasın tutmasın ama adamları zorla ölüme yollayacak şekilde bindirilmesine göz yummasın.

Seko iş konusuna gelince yasadışı mı değil mi bilemiyorum ama yunan sahil güvenliğine yakalanmayacak şekilde adam götürüp getirebiliyosan çok sağlam para var. Adamların sahil güvenliği 35 mil yapıo. Ben mülteci olayları olmadan önce kendi teknemle yemek yemeğe alışveriş yapmaya 20 kere geçtim. Bizim balıkçılar ıstakozun kilosuna 200 lira istiyor orada 20 Euro. Balık aynı şekilde. Bizde balık çıkmıyor gideceksin babakaleye buzhaneden balık alacaksın. Ada da sürekli taze ve ucuz balık var. Onlarda bizim oraya rakı almaya geliyorlar bazen. Tabi bu seneler önce mülteci olayları tektükken olan şeylerdi. Şu anda gene yakalanmadan sefer yaparsın yeterki dikkatli ol. Hızlı ve büyük tekneye ve gece görüşlü iyi bir dürbüne bakar. Diyeceksin sen neden yapmıosun çünkü ada da yakaladıklarını toplama kampına koyuyolar aç susuz bırakıolar onlarda bize geri kaçmaya çalışıyor.

mmustu
14-09-2015, 12:08
şimdi mülteci mi taşıyacaz zeytin yağımı almayacaz :D

kelalper
14-09-2015, 12:10
ikiside muştucuk.

denizhandinc
14-09-2015, 12:56
yunan sahil güvenligi ne diyo bu ise :)

SekoLive
14-09-2015, 13:15
yunan sahil güvenligi ne diyo bu ise :)

bırakın gelsinler diyormuş

MertSerhanÖ.
14-09-2015, 13:32
-Hocam ne işle meşgulüz?
Taşımacılık sektöründeyim ben,Servis çekiyorum.Bizim Mülteci kardeşler var onları taşıyorum hayırlısıyla.

BlackGetz
14-09-2015, 13:35
Simdi hemen herkes atlamasin vicdani olmayan yapabilir.
Bizim yazlik assos sokakagzinda. Midilliye en yakin yerlesim alani. Aramiz 6 mil. Midillide ki butun multeciler buradan gidiyormus. Ve bizim butun koylu isi gucu tarlayi birakmis multeci transferi yapio. Kelle basi 1000 dolar para aliolar. Gece 3 te bizim evin onu e5 gibi oluo. Bir suru minibus hem multeci hem de bot tasio. Arkalarinda da dandirik elektrikli motor. Botlar 9 metre 50 kisj bindiriolar en fazla 10 kisi alacak bota.

Haa multeci korktu binmedi mi silah zoruyla bindiriolar. Liste hesabi calisiolar. Tekneye binenin adini soyadini alio istanbula bildirio ertesi gun para istanbuldan gelio nakit. Jandarmanin sahil guvenligin bilmemesine duymamasina imkan yok. Sahil guvenlik kulesi burada. Binmek istemeyeni koylu bindiremezse jandarma zorla bindirio. Yani ortak calisiolar. Sizde burada sahilde bebek cesedini gazetede gorunce agliosunuz. Yaw senin halkin zaten bu ise komple girismis. Vicdani kaldirabilen varsa yapsin. Bu arada tavsiye piyasada ne kadar zeytinyagi varsa su anda depolayin. Kendi zeytinligimin urununu ben bu sene toplamiorum butun arazi insan diskisi ile dolu. Herifler istanbuldan getirdiklerini dagda tasta zeytinliklerde bekletio aksama kadar. Turkiyenin zeytinyagi uretiminin yuzde 8 i bizim buradan saglanio. Ve butun ege au anda bu pislige bulasmis durumda. Bundan sonra iki uc sene neyse ben hasat almayi dusunmuyorum toprak temizlenene kadar. Zaten aileye yetecek kadar aliodum geri kalanini maliyet icin verioduk. Simdi verip para alicam. Kendi elimdeki ile yetinicem. Marketten falan zeytinyagi aliosaniz simdiden diorum eve stoklayin 2 3 sene zeytinyagi alinmaz bu seneden sonra

Beyler buyrun Hürriyet gazetesi bugün yazıyor. Yeşil limandan 10 bot kalkmış 1 i batmış. Yeşil liman denen yerde teyzemin yazlığı var bana 5 km. Jandarma karakolu oraya 2 km bile değil. 10 bot demek en az 500 kişi demek. O insanlar oraya yürüyerek gelmiş olamaz. Botları ve motoru nereden buldular. Jandarmanın önünden geçmeden de gelemezler. Teyzemler her akşam jandarmayı arıyor gelen giden yok. Eee jandarma işin içinde değil di mi?

Jandarmaya attığın suçlama nedeni ile ihbarda bulundum. Değerlendirirlerse bide kendilerine anlatırsın

GKS
14-09-2015, 13:38
suriye olayı haricide yolgeçen hanına döndü artık giren çıkan belli diyil vize yok bişey yok nasılsa başka millet vatandaşlarına
bizim vatandaşlar avrupaya yada başka ülkelere giderken bir ton formalite vize vs uğraşsın dursun bizden başka kimse diğerlerini vizesiz almıyor

TaGo
14-09-2015, 13:40
Sen zeytin yağını bana dip fiyattan ver ben pazarlarım kardeşim. Aldım mesajı :D

mert_can 41
14-09-2015, 13:43
-Hocam ne işle meşgulüz?
Taşımacılık sektöründeyim ben,Servis çekiyorum.Bizim Mülteci kardeşler var onları taşıyorum hayırlısıyla.

turizim le uğraşıyoruz da denilebilir türkiyeden yunanistana mavi turlar düzenliyoruz diye şekilde yapabiliriz :D yavaştan kafama yatıyo iş :D

MertSerhanÖ.
14-09-2015, 13:57
turizim le uğraşıyoruz da denilebilir türkiyeden yunanistana mavi turlar düzenliyoruz diye şekilde yapabiliriz :D yavaştan kafama yatıyo iş :D

Valla bende uzun zamandır düşünüyordum parayı bulmanın bi yolu olmalı,voleyi çakmamız lazım diye.Meğersem uzakta arıyormuşuz Techturkey bu sorunumuzada yine hınzır gibi yetişti.Beyler toplanın girişiyoruz işe,giderkende sırasıyla 3 korna yapar deneriz,Geçilen ağırlığı bahane ederse 2 tane mülteciyi atar öyle deneriz. Tövbe yarabbim ya resulallah ne günlere düştük ya:)

fthdrn
14-09-2015, 14:00
Mert ciddiysen pm gel kanka yapalım bu işi

MertSerhanÖ.
14-09-2015, 14:04

Ahahah aman bro Allah yazdıysa bozsun düşünmek bile huzursuz ediyo içimi:))

mert_can 41
14-09-2015, 14:07

Hangi mert nan :D

gurkanerkan
14-09-2015, 14:12
Bence gitmeliler iyi yapıyorlar.

Ulkesini satmış vatandaş sonucda savasmayip kari gibi kaçmış vatandas bunlar.

Bunlara 1 gram üzülmüyorum bile.

Bu ulkenin adini karaliyorlar.

Ab türkiye yi sucluyor ki haklı.

Suriye neden kurtulus savasi vermedi halk olarak asil soru bu.

Bizde kacsaydik kurtulus savasinda vatan toprağı koruyamayan bir millet zulume mahkumdur.

Işid gibi barbar bir gruba çoluk çocuk taşla sapanla karşılık vereceklerdi heralde ?