PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nissan qashqai 1.6 benzin mitsubishi asx

ramco 06
14-09-2015, 21:52
Net 50bin tl param var uzerini cikamam suan yani dizel nissani eledim tavsiye edecek arkadaslar sadece benzili arac kiyaslamasi yaparlarsa sevinirim.kullanici yorumlari nedir yardimci olursaniz sevinirim

::ZaFeR::
15-09-2015, 01:13
ASX'den herkes memnun genellike.Yakıt konusunda Nissan'dan daha iyi.

taylaner
17-09-2015, 12:31
Su an 1.6 Qashqai kullanan ve yaklasık bir yaz boyunca asx ile gezen olarak , aslında hangi ozellikleei baskın istediginizi bilmek lazım.Aklima gelen basliklar altinda karsilastirayim;

Yakıt : Qashqai ortalamada 7 litre yakarken bu asx de yarim litre daha dusuk genelde.

Performans : Qashqain alt devirde baslayip , devir sonlarina dogru devam eden performansi tatmin edici. Asx in ise yuksek hiz performansi ise Qashqai dan bir tik onde... Kisaca sehir ici Qashqai , sehirlerarasi Asx tatmin eder performans acisindan.

Yol tutus: Asx understeer konusunda bir tik daha iyi. Cunku Qashqai biraz daha yuksek.

Malzeme kalitesi: Trim ve ic mekan olarak Qashqai daha iyi diyebilirim. Ama iceriye sesi asx daha az aliyor.

Tasarim: Ic dis farketmeksizinQashqai diyebilirim. Asx ic mekan modern gelmiyor insana. Ve dis tasarim olarak qashqai gibi donup baktirmaz.

Piyasa: Qashqai arac temizee ilanla ayni gun satilir. Asx bu konuda biraz eksik.

Parca ve servis fiyatlari: Japon araclari olmasi itibariyle ikiside cep yakiyor. Ama nissan servisi daha ucuz.

drago
17-09-2015, 12:47
Benim arkadaşım sıfır alırken çok araştırdı ve asx aldı. Bilmediğim ve binmediğim araçlar; tamamen kulaktan dolma yorum yaparak asx diyorum, kaşkay sıkıntılı imiş galiba biraz.

Frid
17-09-2015, 13:07
qashqain piyasası daya iyi, asx daha basit bir araç izlenimi veriyor, malzeme görünüşünden.

taylaner
17-09-2015, 13:19
Bu arada , ASX'in kronik arıza durumu var mıdır bilmem ama , Qashqai'ında yok emin olabilirsiniz...

ENGean
17-09-2015, 22:58
Bnde de 7-8 aydır nissan var,otomatık benzınlı.
Suana kadar herhangi bi problemle karsılasmadm.
Gercı fazla km yapmadım ama 2.el pıyasası olarakta nıssan bıraz daha hızlı.

gökberk
18-09-2015, 00:23
2 Yılı aşkın 2011 Mitsubishi ASX kullanıyoruz.
Motorun üst devirleri alt devirlerinden daha canlı. Yakıt konusu ise LPG'de Ş.içi 100 km'de 7-8 lt arası.
Bu aracı benim gözümde öne çıkaran özellikleri : Frenleri, tempolu kullanımdaki performası ve düşük yakıt tüketimi.
(Şu an 100 bin km'de aracım ve bu ana kadar sadece yağ bakımı yapıldı. Her hangi bir problem çıkarmadı.)
Plastik kalitesi, rüzgar sesi, motor sesi tipik Japon aracı.
Göğüste ve gösterge panelinde trim sesi mevcut.

2012(makyajlı kasa) yılı da dahil olmak üzere geç marş alma gibi kronik bir problemi var.
Serviste ücretsiz bu sorunu gideriyorlar sanırım. Egsoz kasnağı değiştiriliyor.
(Tabi belirtilen şase numarasına göre sorgulama yapılıp o kodlu araçlarda arıza varsa..)
Makyajsızlarda direksiyon ve vites topuzunun derileri soyuluyor. (Tabi ellerinizin terlemesine bağlı, bizimkisinde hala problem yok mesela.)

Bence:
Dizel seçeneği olarak Qhasqai fakat benzinli mini SUV tercihinde kesinlikle ASX diyorum.

mustafa_a
18-09-2015, 07:16
Asx ile aynı 4a92 kodlu motor lancer kullandım 3 yıl. trigeri zincirli olması, elektrikli kliması gibi artıları var. Ben 50 bin km kullandım. Forumlarda takip ettiğim kadarı ile motordan sorun yaşayan görmedim.3binden 6500 devire kadar soluksuz çeviriyor. Mivec değişken zamanlamalı motor, bu sayede gerçekten az yakıyor. Tek sıkıntı hassas debriyaj balatası, kullanırken dikkatli olmak lazım

ramco 06
25-09-2015, 21:43
Asx ile aynı 4a92 kodlu motor lancer kullandım 3 yıl. trigeri zincirli olması, elektrikli kliması gibi artıları var. Ben 50 bin km kullandım. Forumlarda takip ettiğim kadarı ile motordan sorun yaşayan görmedim.3binden 6500 devire kadar soluksuz çeviriyor. Mivec değişken zamanlamalı motor, bu sayede gerçekten az yakıyor. Tek sıkıntı hassas debriyaj balatası, kullanırken dikkatli olmak lazım

elektirik klima olayi tam olarak nedir bilginiz var mi acaba

ottoman32
25-09-2015, 22:17
klimayı motorun gücünden çalmıyor herhalde oyle tahmın edıyorum :)