PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Htc One (m7) sarj suresi hakkinda acil yardim lutfen

Sti_Ozan
15-09-2015, 14:10
Herkese meraba,telefonumu yaklasik olarak 3 hafta once servise verdim,verirkenki sikayetim "sms bildirimi gelmiyor,bluetooth zor goruyor,ekran karariyor,wifi cekmiyor" du tabi listeyi birazda bilerek kabarttim dedim belki degisim olur,umut fakirin ekmegi iste,her neyse servise vermeden once sarjim %100 den sadece whatsapp ve internet kullaniminda ortalama 5 saat,full clash of clans oynarsam ortalama 2 saat 45 dakika gibi bi sure gidiyodu ki,telefonun kimi zaman 45 derece isi gormesini falan soylemiyorum bile,neyse servise gonderdim,bi baktim bataryayi yazmamisim internet sitesine girdim bu brithlines mi neydi garantisi,onunda bayii maltepe koprusunun asagisindaymis arvato teleservice mi neydi adi,abi siteye girdim,ne sikayet bolumu var ne destek,yardim bolumu var aradim gene kimseye ulasamiyorum bi bant donuyo iste telefonunuzu takip etmek icin bilmem kaca basin falan,musteri temsilcisi hak getire,neyse mesaj geldi gelin telefonu alin diye,gittim dedim boyle boyle size ulasamadim iste nasil olur napariz falan,islemimi yapan bayanda bana merak etmeyin zaten siz soylemesenizde testten geciriyoruz dedi,icimiz az cok rahatladi. Aldim telefonu abi ilk gun telefon inanilmaz 12 saat gitti sarji dedim alllah telefon tam istedigim gibi oldu falan dedim yazilim atmislar kesin ondandir,neyse ikinci gun oldu sarj gitti 7 saat dedim olsun oda iyi guzel guzel dedim,abi ikinci gun oldu sarj gitti 5 saat donduk ayni yere.acikcasi yoruldumda bu islerin pesinde kosmaktan,vodafone un da pesinden cok kostum hic bisey olmadi bundada olmaz,velhasilkelam ne onerirsiniz telefona ne yapmaliyim,satip g2 aliyim dedim allah etmeye telefoncular ölucu 1 yil daha garanti full aksesuar faturali falan 350 lira diyolar,ben bu bataryayimi degistirtiyim,ne yapiyim bi fikri olan varsa lutfen yardim. Simdiden tesekkurler

Sti_Ozan
15-09-2015, 21:13
Modaroterler konuyu sohbete tasiyabilirmi lutfen

Kadyr
15-09-2015, 21:53
telefoncu oyle der tabı satmak ıstıyosan kendın satacaksında g2 m7 den ustun oldugunu zannetmıyorum bende m7 kullanıyorum 2 senedir hala hızlı bir telefon sayılır. benım telefonun bataryası degısmıstı 1 sene doldugunda gene bır fark olmadı. clash oynarsan cogu telefon bayagı ısınıyor sarjıda acayıp yıyor. ılk aldıgında 12 saat gıdıp sonra dustuyse kullandıgın uygulamalardan olabilir sureklı telefonu yoran uygulama olabilir.

ProdriveSTI
15-09-2015, 21:56
Batarya kalibrasyon'u yapıp dener misin bir...Nette bilgileri bulabilirsin.

onursumer
15-09-2015, 22:32
Oyun oynarken telefon isiniyor ve sicak batarya bitmese bile pil yuzdesinin dusmesine sebeb oluyor kapatip bi 10dk saguttugunda normale donuyor

Kullanimin sirasinda bunu bir deneyip gozlemle bence

Eworen
15-09-2015, 22:47
Bendede m7 var ilk ne zaman ciktiysa o zamanda beri var yasli telefon yani
Sarji normal gidiyo bi sıkıntı yok ama sarj olma suresi ciddi problem 4-5 saatten asagi sarj olmuyor bazen 5-6 saat..
Bircok farkli sarj aletine ragmen hep ayni
Bide karanlikta kamerasi pembe oluyor kronikmis galiba los isikta bile cekmiyor

Sti_Ozan
16-09-2015, 01:06
telefoncu oyle der tabı satmak ıstıyosan kendın satacaksında g2 m7 den ustun oldugunu zannetmıyorum bende m7 kullanıyorum 2 senedir hala hızlı bir telefon sayılır. benım telefonun bataryası degısmıstı 1 sene doldugunda gene bır fark olmadı. clash oynarsan cogu telefon bayagı ısınıyor sarjıda acayıp yıyor. ılk aldıgında 12 saat gıdıp sonra dustuyse kullandıgın uygulamalardan olabilir sureklı telefonu yoran uygulama olabilir.

Oyun oynarken telefon isiniyor ve sicak batarya bitmese bile pil yuzdesinin dusmesine sebeb oluyor kapatip bi 10dk saguttugunda normale donuyor

Sarji normal gidiyo bi sıkıntı yok ama sarj olma suresi ciddi problem 4-5 saatten asagi sarj olmuyor bazen 5-6 saat..

Benimki son jenerasyon,sonra satistan kalkti,sarj olum suresi benim 2 saat civari super hizli dolup super hizli bitiyo,pembelesme kronik ama bende yok henuz,ama kotu son hepimizi bekliyor :D

Sti_Ozan
16-09-2015, 01:09
Batarya kalibrasyon'u yapıp dener misin bir...Nette bilgileri bulabilirsin.

Yine basaramadim toplu yazmayi tamamdir deniycem tesekkur ederim,sonuclarida tekrardan yazarim buraya

vallahi g2 sadece bataryada ustundur olsa olsa yoksa hiz olarak benim telefonumdan baya memnunum,hiz olarak epey memnunum,uygulamalarida tekrar gozden gecirmeliyim tesekkur ederim

Sti_Ozan
16-09-2015, 01:11

Bunuda deniycem tesekkur ederim yardim icin

aybrskck
16-09-2015, 02:49
bende m7 kullanıyorum ilk alanlardanım bende 2 bucuk yıl olmustur sanırım bataryayı değiştirdim kısa süre sonra bu bataryada bitti boşa para vermiş oldum pembe kamera sorunundan dolayı değişim yapılıyor diye biliyorum ama benimki garantisi bittikten sonra pembeleşti umarım senin cihazda yakın zamanda olur cihazı değişirler kısacası bataryayı değiştirmek kısa süreli çözüm ben denedim pişman oldum onun yerine sağlam bi taşınabilir şarj cihazı daha çok işe yarıcaktır :)

Sti_Ozan
16-09-2015, 08:07
bende m7 kullanıyorum ilk alanlardanım bende 2 bucuk yıl olmustur sanırım bataryayı değiştirdim kısa süre sonra bu bataryada bitti boşa para vermiş oldum pembe kamera sorunundan dolayı değişim yapılıyor diye biliyorum ama benimki garantisi bittikten sonra pembeleşti umarım senin cihazda yakın zamanda olur cihazı değişirler kısacası bataryayı değiştirmek kısa süreli çözüm ben denedim pişman oldum onun yerine sağlam bi taşınabilir şarj cihazı daha çok işe yarıcaktır :)

Umarim senin cihazds yakin zamanda olur dedin iyimi dedin kotumu dedin bilemedim :D saka bi yana en son tekerlekli bi masa,bide tasinabilir sarj aleti alicam,hastanede serumla dolasan hasta gibi gezicem ortalikta

bason
16-09-2015, 13:26
Kamera sıkıntısı kronik evet... Aşırı ısınmadan dolayı oluyormuş...

Benimde temmuzda 2. yılım doldu m7 ile... Çok yorduğumu söyleyemeceğim telefonu ancak şarj dolma konusu bende de sıkıntı çok uzun sürüyor... Orjinal yazılımını kullanıyorum, güncellemelerinden hiç memnun değilim... Isınma problemide çok büyük gerçektende yeğenim bi alıyor 30 dakka oynuyor telefonla ondan sonra 1 gün sürüyor telefonun eski performansına dönmesi... Yavaşlıyor, kasılıyor vs... Yaşlandı artık... :D

Sti_Ozan
17-09-2015, 00:23
Kamera sıkıntısı kronik evet... Aşırı ısınmadan dolayı oluyormuş...

Benimde temmuzda 2. yılım doldu m7 ile... Çok yorduğumu söyleyemeceğim telefonu ancak şarj dolma konusu bende de sıkıntı çok uzun sürüyor... Orjinal yazılımını kullanıyorum, güncellemelerinden hiç memnun değilim... Isınma problemide çok büyük gerçektende yeğenim bi alıyor 30 dakka oynuyor telefonla ondan sonra 1 gün sürüyor telefonun eski performansına dönmesi... Yavaşlıyor, kasılıyor vs... Yaşlandı artık... :D

Kurtulalim sunlardan birer tane ayfon 6 pılas alalim :D

Kadyr
17-09-2015, 04:18
Pempelesmede kamera degisince sorun kalkiyor ortadan
Benimkide isiniyorda performans kaybi olmadi hic.sarj olayida kabloda bitiyor.kablo dandikse sarj uzun suruyor.vodafon da satilan kablodan almistim ben gayet hizli sarj ediyor
Eski olmasina ragmen bir cok telefona on basar m7 bence:)

bason
17-09-2015, 12:50
telefon alcak olsam yine HTC alırım... Şu anda bile oldukça güçlü bir telefon ama yaşlanıyor işte 6-7 ay sonra başlar gıcıklık yapmaya... :D kablo mevzusu nasıl anlamadım orjinal şarj aleti var işte daha ne olsun? :) dandiğini mi vermişler bana yani? birde 2 hafta önce düşürdüm telefonu köşeleri hafif kırıldı çatladı vs çok üzüldüm... :(

Sti_Ozan
17-09-2015, 13:29
Pempelesmede kamera degisince sorun kalkiyor ortadan
Benimkide isiniyorda performans kaybi olmadi hic.sarj olayida kabloda bitiyor.kablo dandikse sarj uzun suruyor.vodafon da satilan kablodan almistim ben gayet hizli sarj ediyor
Eski olmasina ragmen bir cok telefona on basar m7 bence:)

Vallahi m7 10 da basar 20 de ama sarji izin vermiyoki orjinal sarj aletim isik hizinda fulluyodu o konuda bi sorun yasamadim ama sarjim hep 5 saat 6 saat hic degismiyo

telefon alcak olsam yine HTC alırım... Şu anda bile oldukça güçlü bir telefon ama yaşlanıyor işte 6-7 ay sonra başlar gıcıklık yapmaya... :D kablo mevzusu nasıl anlamadım orjinal şarj aleti var işte daha ne olsun? :) dandiğini mi vermişler bana yani? birde 2 hafta önce düşürdüm telefonu köşeleri hafif kırıldı çatladı vs çok üzüldüm... :(

50 liraya 3 parca olan silikon kiliflardan aldim,banktan kaldirim tasina dustu kilif az bisey cizildi telefon tertemiz,keza bi cok kezde elimden vs dustu hicbisey olmadi her m7 kullanici almali bence bu kiliflardan oneririm :D

Kadyr
17-09-2015, 14:29
Sarj aleti degilde kablo buyuk etken kablo iyi degilse adaptor orjinalse bile hizli sarj etmiyor.suan en uygun fiyata duzgun kablo vodafon bayisindaki kirmizi paketliden almistim 15 tl idi.alin bi deneyin fark olacaktir.yine olmuyorsa baska adaptorle deneyin

Sti_Ozan
18-09-2015, 02:14
http://i.hizliresim.com/2kAYmA.png (https://hizliresim.com/2kAYmA)

%100 den sadece whatsapp,forum ve bi 5 dakika falan clash oynayarak oldu,batarya kalibrasyonunuda 3 defa denedim ucundede basarisiz oldum sanirim,yanliz 3. Denememde en son sarja taktigimda %95 ten dolmaya basladi,durumlar boyle ne diyosunuz normalmidir?

Sti_Ozan
18-09-2015, 02:17
http://i.hizliresim.com/2kAYQ2.png (https://hizliresim.com/2kAYQ2)

Pil kullanimida bu sekilde,bu ss ide bir onceki mesaji yazdiktan sonra cektim,suandada 66 ya dustu :D sti ı utandirir bunun hizi :D