PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic parça kodları yardım.

Hyjal
01-11-2008, 20:31
Arkadaşlar geçen gün arkadaşımın arabasıyla kaza geçirdik.Duran aracımıza sigara almaya gittiğimiz dükkandan dönerken sol önden çarptılar.Fazla bir hasar yok fakat ön tampon panjur sol far kırıldı.

Asıl konuya gelmek istiyorum.Arac 98 model ve 99 makyajlı kasa görünümlü yani ön tampon kaput çamurluk far ve ızgaranın modeli 98 den farklı bu nedenle de exper geldiğinde alacağı şase nosunun 98 kasaya ait oldugunu söyledik.Sanırım experler şase numarasından araca ait parça kodlarına bakıyor ve ona göre parça gönderiyormus.Araçta 98 şase no oldugu için 99 modelinkine ihtiyacım var.

Kısacası : 99 model makyajlı kasada bulunan bu parçaların kodlarına ihtiyacım var.
Far
Tampon
Izgara
ABS Müşürü
Sis Farı

Konuya bakan yardımcı olan olamayan herkese çok teşekkür ederim...

XoR
01-11-2008, 20:33
Sadece bi fikir

Honda servislerinden rica edersen parça kodları konusunda yardımcı olurlar bence

boosted_pug
01-11-2008, 20:50
arabanı servise götürme tanıdığın, sigortayla iş yapan bi kaportacıya götür kaportacı malzemeleri alınca bunlar yanlış uymuyo 99 model olandan olucak die değiştirtebilirsin yada experle konuşup 98 modelin parçalarının fiyatları toplam nekadar yapıyosa 99 un farkını üzerine sen verip alabilirsin

MeRtCaN
01-11-2008, 20:53
sıs farları set olarak bende var ıgılenırsen msg atabılırsın

utkuselamoglu
01-11-2008, 21:06
sis farı mevcut ....

overblack
01-11-2008, 21:17
araç trafik sigortasında yapılacağı için yetkili honda servisine aracını bırak.servis danışmanı ekspere parça listesini gerektiği gibi verir ;)

Vtec-SEDAN
01-11-2008, 21:19
araç trafik sigortasında yapılacağı için yetkili honda servisine aracını bırak.servis danışmanı ekspere parça listesini gerektiği gibi verir ;)

kesin çözüm. :icon_tup:

Hyjal
01-11-2008, 21:25
kesin çözüm. :icon_tup:

dostum cok güzel söyledinizde aracım kendi ustamda öyle bir sorun var :) sanırım en iyisi servisle konusmak

OnurS
01-11-2008, 21:56
benim e46 3.20dmde arka tampon coupenin m tamponuydu eksperler ben telefonda konuştum dedim ki tampon sonrada deiştirildi eğer tamir edilebiliyosa benim eski tamponumu tamir edin yada bana aracın üzerinden çıkanın aynısını gönderin...onlarda coupe tamponu gönderdiler....bi eksperle konuşursan hallolur...parça listesinin kodlarınında özel weya yetkili bi honda serwisinden temin edersin ama ben onu yapmaklada uğraşmamıştım

sülüman
01-11-2008, 23:12
ufak bi kaza yapmıştım farlar tampon kırıldı .exper baktı.dedim farları ibrada gönderin diye farları ibrida göndedrdiler.hatta sisili tamponla sislerinide gönderdiler.experi biraz görmen yeterli ;)

Low-Rider
01-11-2008, 23:16
Peki bende farklı bir soru soriyim,arabamı kaskodan boyatmak istesem ne yapmam lazım.

Schumi
01-11-2008, 23:35
Peki bende farklı bir soru soriyim,arabamı kaskodan boyatmak istesem ne yapmam lazım.
Komple çizip polis çağıracaksın çizmiş şerefsizler diyeceksin. Zabıt tutulacak o zabıt ile boyancak. Sonra diğer tarafta cayır cayır yanıcaksın. Diğer tarafa gitmeden buradanda çıkar onun biraz acısı zaten :)

Low-Rider
01-11-2008, 23:42
Cayır cayır yanma durumunu geçtim aracın kaput tavan ve bagajında boya kalmadı neredeyse asıl boya isteyen yerler o bölümler diğer heryer sağlam.Nasıl bu hale geldi bende çözemedim.

Çizme olayı ve zabıtı düşünmüştüm ama komple çizikli bir tavanı polis yer mi bilmiyorum:D

overblack
02-11-2008, 00:03
Cayır cayır yanma durumunu geçtim aracın kaput tavan ve bagajında boya kalmadı neredeyse asıl boya isteyen yerler o bölümler diğer heryer sağlam.Nasıl bu hale geldi bende çözemedim.

Çizme olayı ve zabıtı düşünmüştüm ama komple çizikli bir tavanı polis yer mi bilmiyorum:D

boya yapılacak yerlere hidrolik dök.gece bıraktım sabah böyle buldum diye beyan yaz.zaten servis ve eksper incelemesinde hidrolik döküldüğü anlaşılacaktır.sonra kasko şirketleri benim gibi adamlar yüzünden beyan olayını kaldırmayı düşünüyorlar :D

Low-Rider
02-11-2008, 00:12
oda iyiymiş,düşünelim bakalım:D

egb@lo
02-11-2008, 00:44
sis farı mevcut ....

+1903........

gökan
02-11-2008, 00:57
Komple çizip polis çağıracaksın çizmiş şerefsizler diyeceksin. Zabıt tutulacak o zabıt ile boyancak. Sonra diğer tarafta cayır cayır yanıcaksın. Diğer tarafa gitmeden buradanda çıkar onun biraz acısı zaten :)

kolay deıl kanka artık:)

cem
02-11-2008, 01:54
Herkes yardım yardım diye konu acsa forumun bi anlamı kalmaz.İnsan aradıgınıda bulamaz.
Başlıgınız deiştirildi.