PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor modifiyesi diyince vtec veya bmw konuşuluyor peki

atilla_88
19-09-2015, 22:29
Fiat fire 8v 77hp 16v 95 hp motorlar nasıldır forumda araştırdım pek konusu yok fire motorların şu ana kadar denenmemiş mi yoksa yaramaz mı ?

Bilgi edinmek için soruyorum :)

buraktelek
21-09-2015, 00:12
Modifiyeye kesinlikle yatkın olmayan bir motor fire motor. İlla o motora para harcamak istiyorsanız yapacağınız ilk ve son şey lpg takıp binmektir.

_driver_
21-09-2015, 00:26
Modifiyeye kesinlikle yatkın olmayan bir motor fire motor. İlla o motora para harcamak istiyorsanız yapacağınız ilk ve son şey lpg takıp binmektir.

Gayet net olmuş

atilla_88
21-09-2015, 11:35

Kuşların motor daha mı sağlam fire motora göre onları modifiye ediyorlar :D

fthdrn
21-09-2015, 11:55
vtec ve bmw nin konusulduğunu dusunuyorsanız zaten modifiye isine girmenizi önermem :)

atilla_88
21-09-2015, 14:43
vtec ve bmw nin konusulduğunu dusunuyorsanız zaten modifiye isine girmenizi önermem :)

Ben şöyle aratıyorum google a motor modifiye techturkey diye böyle konular çıkıyor bmw ve honda

0M42
21-09-2015, 19:54
Kuşların motor daha mı sağlam fire motora göre onları modifiye ediyorlar :D

Kuş serilerinde kullanılan gm motorlar taş gibi motorlardır özellikle eski tip olanları.

Ayrıca bu forumda bmw ve honda fanatikliği zaten var.

atilla_88
22-09-2015, 12:42
Kuş serilerinde kullanılan gm motorlar taş gibi motorlardır özellikle eski tip olanları.

Ayrıca bu forumda bmw ve honda fanatikliği zaten var.

Şu anda mevcut fiat benzinli motorları modifiyeye uygun değil mi turbojet, multiair, e torq, fire motorlar.

Özellikle fire motor modifiyeye uygun sanmıştım

ghibli06
22-09-2015, 13:24
şehir efsaneleri:

xxx motor fabrika tarafından kısılmış motor, önü çok açık
yy motor aslında çok dayanıksız, HP fazla ama ömrü kısa
zzz motor falanca kasayı kaldırsın diye güçlendirilmiş motordur...

vsvsvvs

arkadaşlar fire mış, vtecmiş vanosluymuş oymuş buymuş, öncelikle hepsi petrol esaslı yakıt kullanan 4 zamanlı motorlar işte... az çok potansiyeli anlarsınız zaten mesela 1,4 motor 8V den ne beklenebilir? nedir modifiye ya da motor güçlendirme amacımız? atmosferik araçlarda çok harcamaya az HP çıkar bunu hepimiz biliriz, aşırı beslemeli motorların ise her zaman için cebinde potansiyel vardır, olaya bu gözle bakın sorularınızın çoğunun cevabını bulursunuz...

fthdrn
22-09-2015, 17:07
Şu anda mevcut fiat benzinli motorları modifiyeye uygun değil mi turbojet, multiair, e torq, fire motorlar.

Özellikle fire motor modifiyeye uygun sanmıştım

sitede Punto konusu var mesela bir bakın isterseniz. Tıkla. (http://www.techturkey.com/forum/project-cars/196217-grande-punto-jet-abarth-esseesse-project.html?highlight=Punto+abarth)

atilla_88
23-09-2015, 00:46
sitede Punto konusu var mesela bir bakın isterseniz. Tıkla. (http://www.techturkey.com/forum/project-cars/196217-grande-punto-jet-abarth-esseesse-project.html?highlight=Punto+abarth)

Bir konu açmıştım motor modifiyesiyle ilgili 110 hp lik araba180-200 hp ye nasıl çıkarılır diye kimse tam cevap vermemişti ben bu cevabı bekliyordum konu için teşekkürler ama işin tekniğini bilmiyorum hala.

Satın alacağım aracı böyle yapmak istiyorum ben bu işi biliyorsan danışmak isterim

fthdrn
23-09-2015, 00:50
Bir konu açmıştım motor modifiyesiyle ilgili 110 hp lik araba180-200 hp ye nasıl çıkarılır diye kimse tam cevap vermemişti ben bu cevabı bekliyordum konu için teşekkürler ama işin tekniğini bilmiyorum hala.

Satın alacağım aracı böyle yapmak istiyorum ben bu işi biliyorsan danışmak isterim
Hayır benim birine bu iş için öneride bulunacak bilgim yok.
verdiğim konudaki proje sahibiyle iletişime geçerseniz gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ya da google a sorup yapılanları araştırabilirsiniz.

Mpower
23-09-2015, 06:59

Alırsınız bir 1.9 TDİ PD motor 200 hp ye rahat rahat çıkarsınız ya da 1.6 TDI alırsınız yine rahat rahat çıkarsınız oda olmadı 1.4 tsı alırsınız Turbo+Kompressör olanlarından yine 200 e rahat rahat çıkarsınız.Gidip 100 beygirlik atmosferik hondayı 200 hp atmosferik yapamazsınız onu yapmak için swap ya da turbo gerekir

Gry
23-09-2015, 07:05
1.2 8v motorların filtre sesi güzeldir. Güzel bir filtre sistemi ile kullanırken zevk alabilirsiniz. haricinde yukarda yazıldığı gibi harcamalarına çok fazla karşılık alamayacağın bir motordur.

atilla_88
23-09-2015, 12:00
1.2 8v motorların filtre sesi güzeldir. Güzel bir filtre sistemi ile kullanırken zevk alabilirsiniz. haricinde yukarda yazıldığı gibi harcamalarına çok fazla karşılık alamayacağın bir motordur.

Arakadşın verdiği linkteki adam puntoyu yapmış ama ben o arkadaşın yaptığını yapmak istiyorum :)

Mpower
24-09-2015, 14:06
Arakadşın verdiği linkteki adam puntoyu yapmış ama ben o arkadaşın yaptığını yapmak istiyorum :)

O adamın arabası fabrika çıkışı turbolu tjet motor al aynısını sende yap :)

atilla_88
25-09-2015, 10:57
O adamın arabası fabrika çıkışı turbolu tjet motor al aynısını sende yap :)

Peki son soru bir aracı modifiye edeceksek ille turbolu aracı mı modifiye edecez onun turbosunu büyüteceksin yine aynı masraf neden atmosferiğe takılamıyor ?

Yada hondacılar nasıl turboluyor honda vtecler turbolu mu ?

XSi
25-09-2015, 14:03
hondalarin çok uygulaması var hem dünyada hem ülkemizde. bu yüzden Honda sahibinin isi sana gore çok daha kolay.

satilik ilanlarina bak bir sure Honda turbo parcasi ilani görürsün.

ama fiat motoru içinde olmaz diye birşey yok.

ne yaptiracigini bilirsen 1.4 fire motorunda turbolarsin.

engel yok.

ama sen ne yaptiracagini bilmezsen, birileri somurur bilgisizligini.

biraz arastir, kendine parca listesi oluştur. parca listenin bu konuda paylaş insanlara fikirlerini sor.

baslangic olarak iyi olur.

ama turbo filtre Eksoz takmaya benzemez, hem karisik hemde maliyetli olacak.

Mpower
02-10-2015, 08:10
Peki son soru bir aracı modifiye edeceksek ille turbolu aracı mı modifiye edecez onun turbosunu büyüteceksin yine aynı masraf neden atmosferiğe takılamıyor ?

Yada hondacılar nasıl turboluyor honda vtecler turbolu mu ?

Abi cebinde çok paran var heralde savurucak yer arıyorsun ben öyle anladım... Honda dediğin aracın dünyanın her yerinde binlerce aftermarket parçası binlerce farklı setup a hatta yüzlerce turbo kiti bile vardır yıllardır modifiye edilen bir motor üstünde kafa patlatılmış bir motor senin aracın ise performans ile alakası olmayan bir araç kimse üstünde kafa patlatmamış sen patlatıcaksın deneme yanılma yolunu izleyeceksin binlerce lira para dökeceksin hevesin kaçıcak. Turbolu bir aracı yüklemek Büyük Turbo Büyük intercooler Büyük enjektor Turbo Dp Egzoz ve yazılım yaparsın sana maksimum 5.000 liraya mal olur parçaya göre fiyat artabilir azalada bilir.Ama sen Turbosu olmayan bir aracı turbolamak istersen işin içine hortumlar borular ecu piston kol segman blok vs vs bir dünya parça girer üstüne bir dünya işçilik girer en az en ölü fiyatı 10.000 lira ki bu punto 1.4 için iyimser bir rakam olur çünkü sen kol piston takmak isteyeceksin ama öyle bir parça bulamayacaksın aracına uygun custom yaptırman gerekicek bu da fiyatın iki katına çıkması demek

canozgur106
02-10-2015, 11:25
şehir efsaneleri:

xxx motor fabrika tarafından kısılmış motor, önü çok açık
yy motor aslında çok dayanıksız, HP fazla ama ömrü kısa
zzz motor falanca kasayı kaldırsın diye güçlendirilmiş motordur...

vsvsvvs

arkadaşlar fire mış, vtecmiş vanosluymuş oymuş buymuş, öncelikle hepsi petrol esaslı yakıt kullanan 4 zamanlı motorlar işte... az çok potansiyeli anlarsınız zaten mesela 1,4 motor 8V den ne beklenebilir? nedir modifiye ya da motor güçlendirme amacımız? atmosferik araçlarda çok harcamaya az HP çıkar bunu hepimiz biliriz, aşırı beslemeli motorların ise her zaman için cebinde potansiyel vardır, olaya bu gözle bakın sorularınızın çoğunun cevabını bulursunuz...

Ne güzel söylemiş bülent abi..:)

kadioglu
02-10-2015, 16:29
Abi cebinde çok paran var heralde savurucak yer arıyorsun ben öyle anladım... Honda dediğin aracın dünyanın her yerinde binlerce aftermarket parçası binlerce farklı setup a hatta yüzlerce turbo kiti bile vardır yıllardır modifiye edilen bir motor üstünde kafa patlatılmış bir motor senin aracın ise performans ile alakası olmayan bir araç kimse üstünde kafa patlatmamış sen patlatıcaksın deneme yanılma yolunu izleyeceksin binlerce lira para dökeceksin hevesin kaçıcak. Turbolu bir aracı yüklemek Büyük Turbo Büyük intercooler Büyük enjektor Turbo Dp Egzoz ve yazılım yaparsın sana maksimum 5.000 liraya mal olur parçaya göre fiyat artabilir azalada bilir.Ama sen Turbosu olmayan bir aracı turbolamak istersen işin içine hortumlar borular ecu piston kol segman blok vs vs bir dünya parça girer üstüne bir dünya işçilik girer en az en ölü fiyatı 10.000 lira ki bu punto 1.4 için iyimser bir rakam olur çünkü sen kol piston takmak isteyeceksin ama öyle bir parça bulamayacaksın aracına uygun custom yaptırman gerekicek bu da fiyatın iki katına çıkması demek
Bence kol piston kolay bulur. T-jetlerinki uyar sonuçta.Fakat lüzumsuz bir uğraş olur.Hazırı varken ne gereği var uyduruk işlerin.Zaten turbo manifoldu bile ayrı problem.Sonuçta harcanan para 10.000'i çok geçer ama alınan beygir t-jet kadar olur.O yüzden turbo araba alıp üzerine yükleme yapmak çok daha pratik olur ki mesajı açan arkadaşın yazdıklarına bakılırsa bu işte çok bilgisiz.
Yani arkadaşım al bir t-jet yaptır bir yazılım olsun sana 150 beygir bin misler gibi.Sonra 150 yetmiyor dersen egsoz falan filan devam edersin.

cagataayk
03-10-2015, 00:17
Bahsettiğiniz 1.4 8v 77hp araçtan kullanıyorum.Söylenilenler gibi eğer paranız varsa lpg takın.Gitmez ama yakmazda.Bu araçta filtre ve egzozdan pek hayır beklemeyin.Ama ötsün gidiyomuş gibi hissettirsin diyorsanız son susturucuyu değişin zaten araçta orjinalinden orta susturucu yok güzel bi ses elde edersiniz..