PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru BRZ / İstanbul Park / 2:42:938

snrk
21-09-2015, 14:06
Merhabalar,

Astra J'yi emekliye ayırıp, çiçeği burnunda BRZ'm ile katıldım bu sefer. Araç tamamen stock, lastikler Michelin Primacy HP.
Biraz komik olacak ama ilk seansta Astra J ile yaptığım süreyi zar zor yakaladım. İkinci ve üçüncü seanslarda biraz daha hızlanarak en son 2:42:938'e geldi.
Daha önce hiç arkadan itişli araç kullanmadım, o yüzden esp açıktı, daha doğrusu VSC sport modundaydı. Her turda 3-4 farklı noktada devreye girerek beni koruma görevini üstlendi :)
Her türlü öneri ve eleştirinizi beklerim..

https://www.youtube.com/watch?v=zsE40771N-U

alperkirman
21-09-2015, 14:12
rollvideo out parkvideo in :) maaşallah

barisy
21-09-2015, 14:15
Maşallah. Astra ile yaşadığınız tecrübeyi bununla da yaşamanız gerekiyor. 2 -3 pist Gününden sonra 2:40 altına inersiniz.

ahk
21-09-2015, 14:17
ilk arkadan itişe göre alabileceğin en iyi aracı almışsın brz kullanmadım ama kardeşi gt86 kullandım. Hemen yurt dışından ecutek yazılımını yaptır. Coil ve lastik ile inanılmaz güzel yol tutuyor ayrıca kontrolü çok rahat olan bir arkadan itiş.
Sola virajda sağa direksiyon kırıyorsun yani limitlerden baya uzaklardasın.
hayırlı olsun çok çok zevkli araç usa'den herşeyini bulursun.

snrk
21-09-2015, 14:26
Teşekkürler, stock halinde biraz daha zorlayacağım. Modifiye işlerinden pek anlamam açıkçası. Ama öğrenmek de istiyorum. İlerde cesaret bulursam girerim o işlere.
Araç günlük hayatta çok zevkli ama pistte nedense tutunamadım bir türlü. Ankara'ya dönerken otobanda verdiği zevk müthişti. 200+ ile virajı rayda gider gibi dönmek güzel şeymiş :)

mrbars
21-09-2015, 14:26
Lastik ve arkadan itişe alıştığında 2.35 gelir. Araç her virajda ESP'den kesmiş zaten. Pistte drifte kaçar gibi fazlası değil, ama çok nadir de olsa kontra vermen gerektiğinde limitlere yaklaştın demektir.

Bu lastikler 1-2 sefer sonra bitecek, limitlere bu lastiklerle tartarsan hem koptuğundaki tepkilere alışırsın; hem de iyi bir lastike geçtiğinde bayağı safe tarafta başlarsın yeniden alışmaya. 2.35 hedefle. Altına da inersin sonra upgradelerle.

snrk
21-09-2015, 14:34
İnşallah bakalım. ESP'yi kapatmaya cesaret edemedim. Hatta bir keresinde 8. virajın son dönemecinde arka taraf bıraktı kendini, soldaki bariyerlere girmeden toparladı.

hepkem
21-09-2015, 23:21
A seansında yarım tur arkanızdaydım, 6. çıkışında da hafif kaymıştı ama videoda sizin araç dikiz aynasına denk geldiğinden gözükmemiş. ESP kapalı kullanmaya alışırsanız çok daha fazla keyif verecektir. Ben aracı almadan önce de aynısını yazmıştım, durum müsaitse Cosworth Supercharger kit mutlaka uygulayın, motor için ara çözümlerle vakit kaybetmeyin. Bunu uygulamadan geliştirmek için de lastik, fren ve süspansiyon tarafına öncelik verin. Yeni BRZ tekrar hayırlı olsun:icon_tup:

snrk
22-09-2015, 03:02
Teşekkürler. Evet cosworth'ü sizden öğrenmiştim, aklımın bir kenarında duruyor ama dediğim gibi bir süre stock devam etmem lazım, çünkü daha bunu bile kontrol etmekte zorlanıyorum. :)
Sadece lastik bile baya fark yaratacakmış gibi bir his var içimde.

Dou
22-09-2015, 05:24
Ben olsaydım ESP yi komple kapatırdım, pistte öğrenmeyeceksin de nerede? Güzel bir fırsatmış fakat yazık olmuş.

İlk sefer için fena değil, daha da gelişir süre.

snrk
22-09-2015, 10:55
@Dou, dediğim gibi esp açıkken bile büyük bir tehlike atlattım. Elimin ayağımın ayarı pek yok :) İlerde yavaş yavaş kapatacağım tabi ki.

barisy
25-09-2015, 21:21
@Dou, dediğim gibi esp açıkken bile büyük bir tehlike atlattım. Elimin ayağımın ayarı pek yok :) İlerde yavaş yavaş kapatacağım tabi ki.

Hocam esp kapalı kullanmak için epey bir sure Tecrübe etmek Lazım. Ben de çıktığımda esp kapamadan çıkıyorum. Bir tek Patinaj Önleme sistemini kapıyorum çünkü bazı viraj çıkışlarında tork Yüzünden Patinaj oluşuyor ve gaz kesildiği anda tur çöpe gidiyor. Sizde de benzer bir Ayrım var ise siz de kapatıp Güvenli bir şekilde gazlayın derim.

Octavia RS
25-09-2015, 21:43
Hayırlı olsun öncelikle.

İyi bir lastikle Esp kapalı kullanmaya başlamalısınız bence,aracın limitlerini daha iyi görme fırsatınız olur.Ve dikkatimi bir diğer çeken şey ise bence düzde aracı gereğinden fazla zorluyorsunuz,kanalınızda tırmanma videosunu izlemiştim ondada aynı şey dikkatimi çekti,bi anlamı yok bence boşuna kırmızıya dayamanın.Yanlış anlamayın çok bilmiş gibi konuşmak değil amacım,genç kardeşinizin ufak bi görüşü sadece :)

ef186
25-09-2015, 22:03
yavaş yavaş gelişecektir sölediğim gibi bir anda best gelmez rsk artar ki yavaş yavaş süreyi iyileştirmek te öğrenmenin kanıtıdır .
Videodan benim ilk izlenimim her viraja çok erken girmen ve bu nedenle ard arda gelen virajların girişlerinde de doğru noktada olamaman .
Birdahaki gelişinde sağ koltuğuna ben yada bizden çizgi konusunda seni geliştirebilecek birini oturtalım 2 tur bence lastik tutunmasından evvel virajları ve bu virajların fren-giriş ve çıkış noktalarını iyi oturtman lazım .
Azminle güzel zamanların çıkacağı kanaatindeyim .

İyi Eğlenceler :D

snrk
25-09-2015, 22:13
Hocam esp kapalı kullanmak için epey bir sure Tecrübe etmek Lazım. Ben de çıktığımda esp kapamadan çıkıyorum. Bir tek Patinaj Önleme sistemini kapıyorum çünkü bazı viraj çıkışlarında tork Yüzünden Patinaj oluşuyor ve gaz kesildiği anda tur çöpe gidiyor. Sizde de benzer bir Ayrım var ise siz de kapatıp Güvenli bir şekilde gazlayın derim.

VSC Sport modunda aynen dediğiniz gibi oluyor. Patinaj önleme kapalı, ESP "bir miktar" devrede. Keşke o miktar biraz daha az olsaydı, biraz daha izin verseydi.

Hayırlı olsun öncelikle.

İyi bir lastikle Esp kapalı kullanmaya başlamalısınız bence,aracın limitlerini daha iyi görme fırsatınız olur.Ve dikkatimi bir diğer çeken şey ise bence düzde aracı gereğinden fazla zorluyorsunuz,kanalınızda tırmanma videosunu izlemiştim ondada aynı şey dikkatimi çekti,bi anlamı yok bence boşuna kırmızıya dayamanın.Yanlış anlamayın çok bilmiş gibi konuşmak değil amacım,genç kardeşinizin ufak bi görüşü sadece :)

Teşekkürler. Kendimi hazır hissetiğim an kapatacağım o zımbırtıyı inşallah :)
Zorlama konusunda haklısınız. Sanki roll yapıyormuş gibi abanmışım, biraz daha dikkat edeceğim.

snrk
25-09-2015, 22:18
Teşekkürler Buğra bey, sağ koltuk olayı süper olur şeref verirsiniz :) ama yanımda biri varken daha çok heyecan yapabilirim :D

ahk
29-09-2015, 07:51
VSC Sport modunda aynen dediğiniz gibi oluyor. Patinaj önleme kapalı, ESP "bir miktar" devrede. Keşke o miktar biraz daha az olsaydı, biraz daha izin verseydi.

Yazılım olayından korkmayın ben sıkıntısız 15-20k km kullandım. yazılımla birlikte esp'nin istediğiniz kadar geç devreye girmesini sağlıyorsunuz. Ecutek brz diye arayın bikaç firma yapıyor.

snrk
29-09-2015, 23:31
Yazılım olayından korkmayın ben sıkıntısız 15-20k km kullandım. yazılımla birlikte esp'nin istediğiniz kadar geç devreye girmesini sağlıyorsunuz. Ecutek brz diye arayın bikaç firma yapıyor.

Biraz araştırdım ama Türkiye'de uygulayan yer bulamadım. Siz nerede yaptırdınız? Bir de OpenFlash Tablet diye bir alet varmış. Video'larına baktım da kullanması baya kolay gibi. Fakat Esp ayarı yapabiliyor mu bilmiyorum.

onur_S
30-09-2015, 16:34
Bu araclar cok guzel, torsen lsd bile var cok eglenceli ama motor gucu yetersiz , 200 bg in hakkini vermiyor, az daha guclu olsa her yerde yan gider :)