PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "numarabil" izinsiz üyelik sahtekarlığı

gazi
01-10-2015, 08:19
arkadaşlar sizi uyarmak için yazıyorum... cep telefonunuzdan internete girip aramış olan herhangi bir numaranın kime-hangi kuruluşa ait olduğunu sorgulamak isterseniz karşınıza bu sitenin (numarabil) çıkması muhtemel.sizde gayet masum şekilde siteye girip numara kimin butonuna bastığınızda ne bir uyarı, ne bir sözleşme sunmadan size bir üyelik mesajı geliyor.

"11899 süper üyeliğiniz başladı. 100 kredi hesabınıza yüklendi. Servis haftalık 12 TL/Aylık 48 TL ve her ay otomatik yenilenir. İptal durumunda kredi ve ücret iadesi yapılmaz. İptal için iptal süper yazıp 11899'a gönder"

siz ister mesajla , ister operatörünüzü arayıp üyeliği iptal etseniz de haftalık 12 tl ücret çoktan midenizden çıkıp sindirim sistemlerine girmiş demektir. operatör şirket, fatura kesilince bizi arayın ve ücret yansımış ise geri iadesi için form açalım demekle yetiniyor ve konudan haberdarlar. :soru:

söyleyin arkadaşlar bu ücret 12 tl değilde 12 bin tl olsaydı ne b.k yiyecektik. onaysız,sözleşmesiz,imzasız nasıl olur da üyelik açabilirler.sadece bir tıkla olacak şeymi yani. şerefsizlikte, dolandırıcılıkta sınır tanımayan, ama ilimle bilimle uzaktan yakında alakası olmayan bir toplum olduk çıktık.
vay benim memleketim...

Emre Ekrem
01-10-2015, 08:23
BTK ya şikayet edin kök söktürüyorlar.

blumenberg
05-10-2015, 04:29
arkadaşlar bana da aynısı oldu, ben güya telefondan safariye girip bi reklama tıklamışım, benden haftalık olarak 14 TL'den 2 kere çekim yapmışlar(28TL), benim telefona mesaj gelmiş, üyelik iptal edilene kadar devam edicek vs diye ama haberim yoktu, taa ki fatura sorgulamada karşıma çıkana kadar.

ben müşteri hizmetlerini arayıp şikayette bulundum oralı olmadılar, reklama tıklamışsınızdır diye geçiştirdiler, ben ise telefondan safariye dahi girmediğimi reklama vs tıklamadığımı belirttim sonuç alamadım.Bana bir de BTK'nin buna izin verdiğini beyan ettiler.

Daha sonra şikayetvar'a bildirimde bulundum, sonra tutuştular tabi.Müşteri memnuniyeti adı altında iade edeceklerini söylediler(bunu geri almam tabi 2 ay sürdü)

Operatör değiştirdim bende. Siz siz olunca peşine düşün yanlış birşey varsa. Kimbilir kaç kişiyi böyle böyle düdüklüyorlar.

Sezgin
05-10-2015, 07:26
Bu da yeni moda oldu, operatorlerim ibneligi tamamen. Resmen dolandirilcilik yapmalari icin servis sagliyor bunlara. Ama iste kanunda acik oldugu icin bi *** yapamiyoruz. Btk ' da bisi yapamiyor cunku bi sekilde uye olurken farkinda olmadan bisileri onayliyoruz. E-imza olarak.

Kadyr
05-10-2015, 09:57
operatorun ben onay vermeden benden tl kesmesine musade etmesi operatorun şeyliğidirr

ozans
05-10-2015, 10:42
Onaysız nasıl olur, süper saçma. Kıl olduğu herkese 100 liralık paketlerini kitler insanlar sitelerine girip.

Caesar
05-10-2015, 12:16
Onaysız falan olmuyor, operatörlerle de alaksı yok.

Servisler bunlar. Wasp servisleri.

Siz oradaki onaylıyorum kutucuğuna tıklamadan hiç bir şekilde abone olmazsınız.

Keko gibi okumadan görmeden iş yapiyorsunuz.

Bu işlem dolandırmak değil sadece ballandıra ballandırca reklam yapiyorlar.

Kimse tıklamadığı birşeye abone olamaz. BTK'nın kuralları serttir ve bu tür servisler artık btk tarafından incelenip onaylanıyor.

BTK ya edeceğiniz şikayette fayda etmez artık.

Nereye girdiğinize nereye onay verdiğinize bir bakın lütfen.

gazi
05-10-2015, 12:32
"ceaser" arkadaşım, inan kimse keko gibi zıplayım bişeylere onay vermiyor.çünkü onay diye bir kutucuk veya bilgilendirici birşey yok. dediğim yolları izle kendin gör. cep telefonundan google gir herhangi bir numara giriş yapıp kimin diye arat. bu numarabil uzantısıyla olan internet sitesine gir. sana ekran gelecek ve "numaradan isim sorgula" diye bir buton, yani üye ol, kayıt ol v.s hiç birşey yazmıyor ve yok sadece buna basacaksın ve mesaj gelecek üyeliğiniz başlamıştır diye. o zaman anlarsın bu işlerin kekoluktanmi, yoksa bizim şerefsiz milletimizin kafasının sahtekarlıktan başka birşeye çalışmadığındanmı, olduğunu.

RottingChrist
05-10-2015, 13:01
benim kayınpeder de faturalı hat kullanıyor. fatura otomatik ödemede ve pek incelemiyor. geçenlerde fatura kabarık gelince bakayım demiş müşteri hizmetlerini aramış ve üç ayrı yere abone olduğunu söylemişler. zor bela iptal ettik ama fark edene kadar 200 300 tl. yağlamışlar. müşteri hizmetlerine nasıl olur kardeşim diye sorduğunda siz onaylamışsınız siz onaylamadan olmaz diye cevap verdiler.

OrcunInce
05-10-2015, 13:10
Onaysız falan olmuyor, operatörlerle de alaksı yok.

Servisler bunlar. Wasp servisleri.

Siz oradaki onaylıyorum kutucuğuna tıklamadan hiç bir şekilde abone olmazsınız.

Keko gibi okumadan görmeden iş yapiyorsunuz.

Bu işlem dolandırmak değil sadece ballandıra ballandırca reklam yapiyorlar.

Kimse tıklamadığı birşeye abone olamaz. BTK'nın kuralları serttir ve bu tür servisler artık btk tarafından incelenip onaylanıyor.

BTK ya edeceğiniz şikayette fayda etmez artık.

Nereye girdiğinize nereye onay verdiğinize bir bakın lütfen.

Mobil ödeme sektöründe çalışıyorum, özellikle geceleri Landing Sayfa'ları değiştirilip 'onaylıyorum' butonuna basılmadan üyelik yapılıyor.
Her işlem böyledir demiyorum ama bu mümkün, o kadar sıkı takip edilen bir husus da değil.

OrcunInce
05-10-2015, 13:14
Bu arada bahsedilen site düzgün iş yapıyor gibi görünüyor.

Onay kutucuğu yok, telefonunuzdan 'evet' diye cevap vermeniz gerekli. Sözleşme link'leri ve operatör anlaşmaları da açıkça belirtilmiş.
Gece patlatıyor olabilirler ama bu saatlerde düzgün.

safaks
05-10-2015, 14:01
Aynen bende denedim şu an tlfna onay mesajı gönderiyor. Onun dışında bi sıkıntı çıkmadı. Orcunun dediği gibi gece düdüklüyor olabilir mi

Caesar
05-10-2015, 14:15
Abi nasıl sallıyorsunuz nasıl sallıyorsunuz gözlerim kamaştı. Şimdi bahsettiğiniz yere girdim ekran fotosunu aldım upload ettim. Nasıl heyecanla sallıyorsunuz. keko gibi tıklamışsınız işte.

Onaylıyorum diye kocaman seçenek var altında. Gecesi gündüzü yok bu işin.

http://i.imgur.com/LBE7qVz.jpg

Caesar
05-10-2015, 14:17
Altında da kocaman yazmışlar kaç para çekeceklerini.

http://i.imgur.com/mWSPy4r.jpg

Berkan
05-10-2015, 14:19
imgur yine engellenmiş gözükmüyor linkler

gazi
05-10-2015, 15:38
"caesar" bir daha söylüyorum. koymuş olduğun ilk resimde "numaradan isim sorgula" kısmına basıldı. aşağıdaki onaylama kutucuğuna dokunulmadı. ayrıca benim burda kimseye sallayacak,sıkacak bir durumum yok.Benim başıma geldi sizinde başınıza gelmesin diye bir paylaşımda bulundum, şikayetvar.com sitesine gir bak. hadi birader ben diyelim ki bastım "onaylıyorum" kısmına. o insanlarda mı yalan söylüyor kaldı ki niye yalan söyleyeceksem, elime ne geçecekse hala anlamış değilim.

ayrıca merak ettim, sen benim dediğim gibi bu sayfaya kadar girdin eyvallah. "onaylıyorum" kutusuna dokunmadan "numaradan isim sorgula" kutucuğuna tıkladınmı?

Caesar
06-10-2015, 15:58
"caesar" bir daha söylüyorum. koymuş olduğun ilk resimde "numaradan isim sorgula" kısmına basıldı. aşağıdaki onaylama kutucuğuna dokunulmadı. ayrıca benim burda kimseye sallayacak,sıkacak bir durumum yok.Benim başıma geldi sizinde başınıza gelmesin diye bir paylaşımda bulundum, şikayetvar.com sitesine gir bak. hadi birader ben diyelim ki bastım "onaylıyorum" kısmına. o insanlarda mı yalan söylüyor kaldı ki niye yalan söyleyeceksem, elime ne geçecekse hala anlamış değilim.

ayrıca merak ettim, sen benim dediğim gibi bu sayfaya kadar girdin eyvallah. "onaylıyorum" kutusuna dokunmadan "numaradan isim sorgula" kutucuğuna tıkladınmı?

Şu anda onuda yaptım tekrardan sorgu ekranı geldi onaylıyorum'a tıklamamı istedi. Kapadım sayfayı.

Turkcell'i aradım herhangi bir şeye üye oldum mu diye. Hayır dediler.

gazi
06-10-2015, 16:50
evet arkadaşlar, ceaser arkadaşımızın son açıklamasından da anladığınız ve daha öncede dediği gibi ben sallamış oluyorum böylelikle , keko gibi okumadan görmeden (nasıl görmediysem ???) onayla tuşuna basmışım (benim gibi bi çok kişi var konudan şikayet eden onlarda onaylamış) demekki.

üstad sen bu konuyu kaldır sana zahmet, insanları yanlış yönlendirmiş olmayım.

Caesar
06-10-2015, 16:52
yok kalsın ibret olsun ki insanlar ne ile karşılaşacaklarını görsünler. keko gibi her önüne gelen şeye tıklayıp sonra BEEĞĞĞİ DİLİNDİRDİLİR Yİİİİ demesinler.

mrbars
06-10-2015, 17:36
Webden girildiğinde de ödeme için cep telefonu no istiyor.
Sorgulamanızı tamamlayabilmek için lütfen CEP TELEFONU NUMARANIZ ile 2,90 TL ödemenizi yapınız. Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra "05309999999" için yapmış olduğunuz sorgulamanın sonucunu öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ; Sorgulama talebiniz Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom veri tabanlarına aynı anda gönderilmektedir. Sorgulama yaptığınız numara yada kişi bilgilerini rehber veritabanlarında paylaşmıyor olsa dahi sorgulama ücreti tahakkuk eder!

gibi bir ibare yazmışlar. Başkasının cep telefonunu girsem işin yürüyeceğini sanmıyorum, onay soruyor sanırım.

Vodafone, Turkcell, Avea ve TT 1,25 TL alıyor sorgulama için.

Bilinmeyen numaralar için CIA, Kim Arıyor vb. gibi programlar ücretsiz (feci reklamlı programlar, ama işe yarıyor).