PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğukken stop etme

CemBerk
01-10-2015, 13:55
ilk çalıştırmalarda araç soğuk ise biraz yürüdükten sonra kendiliğinden stop ediyor sorun ne olabilir acaba çok sıkıntılı bir durum kötü bir zamanda stop ederse diye içimde şüphe oluyor ama bu sorunu her zaman yapmıyor

Aracım 2004 c3 92lik olanlardan ayrıca ilk marş sırasında kızdırma ışığı yanmıyor ama araç yürürken stop ederse kızdırma yanıyor

No23
01-10-2015, 16:50
ilk çalıştırmalarda araç soğuk ise biraz yürüdükten sonra kendiliğinden stop ediyor sorun ne olabilir acaba çok sıkıntılı bir durum kötü bir zamanda stop ederse diye içimde şüphe oluyor ama bu sorunu her zaman yapmıyor

Aracım 2004 c3 92lik olanlardan ayrıca ilk marş sırasında kızdırma ışığı yanmıyor ama araç yürürken stop ederse kızdırma yanıyor

bende de 2005 c3 92 lik var. öncelike izmirde delphi sistemden anlayan bir pompa enjektör servisi bul. işi sadece pompa enjektör olsun. aracımızın yakıt sistemi komple delphi dir. güzel bir kontrol etsin belki enjektörlerden biri hava yapmıştır. yada pompanın üstünde yüksek basınç regülatörü var o arızalıdır. ilk etapta sakın ustaya birşey söktürtme sadece kontrol. bilgisayara bağlasın sesini dinlesin gaza bassın baksın felan gibi. anlar onlar zaten. bu en kötü senaryoydu.eğer iptal değilse sıkıntın egr valfi olabilir. o da bunu yapar. aklıma ilk gelenler bunlar. kızdırma yüzünden olacağını sanmam. mazot filtreni en son ne zaman değiştirdin o da önemli. aracımız yakıt seçer ben opet kullanıyorum, izmirde yoğun araba trafiği olan bir opetten pompa değiştirmeden sürekli aynı yerden al. ben bursa da 1 yıldır sadece opetten ve aynı pompadan alıyorum çok memnunum.

B.Koçer
01-10-2015, 17:16
CemBerk merhaba

kendimde psa motor grubu araç kullanıyorum kendi ustam da bu motor grubunda bir hayli tecrübeye sabit
açık açık adres vermek reklam yapmak olarak anlaşılabileceği için eğer istersen seni kendi aracımı emanet ettiğim özel peugeot servisi olan bir yere yönlendirebilirim
( kendi aracıma yapılan uygulamalardan memnun kaldığım için öneriyorum ticari bir alakam yoktur ) sorununun bir an önce çözülmesi dileğiyle .

CemBerk
01-10-2015, 22:10
İkinize de cevaplarınız için teşekkür ederim

Öncelikle çok sevdiğim ve bilgisine güvendiğim ustam var ona daha sormadım ama haftasonu yanına gideceğim o zaman ona da durumu anlatıcam

Yakıt olarak shell kullanıyorum yakıtta sıkıntı olacağını pek düşünmüyorum

Ustam aracın krank kasnağında deforme tespit etmişti geçen bakım onu değiştirmeyi düşünüyorum o böyle bir soruna sebep olmuş olabilir mi acaba