PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmire araba almaya gittik kandırıldık ASTRA GTC 09 DR 219

tayf
02-10-2015, 02:49
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-astra-gtc-1.6-turbo-180-hp-231308159/detay

http://www.techturkey.com/forum/arac-sorgulamalari/154021-astra-gtc-1-6t-sorgulama-2.html#post7935508

yukarıda ilanını verdiğim astra gtc araç ile ilgilendim ve araç hakkında bilgi almak için ilanı aradım , aracın sahibi almanyada olduğu için aracın satışıyla dayısı ilgileniyordu kendisinden aracın fotoğraflarını istedik bize arabanın yıkanmış ve ıslak haldeki fotğraflarını yolladı göderilen resimler aşağıdaki gibidir

http://a.piclect.com/o151002_708e4.jpg

http://a.piclect.com/o151002_33f69.jpg

http://d.piclect.com/o151002_fe4b9.jpg

http://d.piclect.com/o151002_55f34.jpg

http://c.piclect.com/o151002_16d10.jpg

http://e.piclect.com/o151002_34ff1.jpg

bu resimlere bakarak arabayı beğendik , şase numarasından yaptığımız sorgulamada aracın sol arka tekerden hasar aldığını ve sol tarafındaki air baglerin açıldığını öğrendik satıcı ile bu durumu görüştüğümüzde aracın kaldırıma çarptığını bu hasardan dolayı arabanın kasasında değişen yada boyanan bir parçasının olmadığı bilgisi verildi

bize gönderilen resimlerde arabanın sol tarafından genel bir resmi yoktu fakat arabayı canlı gördüğümüzde sol taraftan arka çamurluk ve kapı boydan boya 1 karış eninde çizikliydi , bizim arabanın ilanında okuduğumuz kadarıyla arabanın kasasında boya olmadığı fakat ufak tefek çizikler olduğu idi

izmire gittiğimizde gerçekten hiç beğenmediğimiz durumda olan bir arabayla karşılaştık , ön kaput ve tavan tamamen güneş yanığı içindeydi , ön tamponun her yeri çizikler içindeydi ve üst kısımlarında güneş yanığı vardı , farların üzerindeki plastik güneş yanığından katman katman soyulmuştu , arka tamponda kılcal boya çatlamaları oluşmuştu , arabanın sağ ve sol yanı ise harita diye tabir edebileceğimiz şekilde çizikler ile doluydu , bize arabanın ıslak fotoğrafları göderilerek arabanın kusurları kapatılmıştı ,

bütün iyi niyetimizle güzel bir boya koruma ile belki kurtabiliriz diye düşündük ve aracın motoru mekaniğinde sorun yoksa aracı alalım diye düşündük

araç sahibinin dayısı kalkıp ankaradan izmire gitmemize rağmen bize fazla vakti olmadığını , izmir menemendeki küçük bir sanayide araca baktırmamızı söyledi fakat biz yetkili serviste aracı kontrol ettirmek istedik ve bornovadaki kavuklar yetkili servisine yola koyulduk , araçla seyahatimiz esnasında özellikle arka sağ arka amortisöründen ses geliyordu , yetkili servise gittiğimizde ise servisin eskpertiz hizmeti vermediğini öğrenince aracı bir computeste sokmaya karar verdik

yapılan computest sonuçlarına göre

2008 model 88 bim km deki aracın

motor gücü 150 beygir
teker gücü 126.5 beygir
sağ arka çamurluğunda lokal boya
tahmin ettiğimiz gibi sağ arka amortisör durumu yüzde 49 , sol arka yüzde 57 , ön sol yüzde 82 , ön sağ ise yüzde 85
aracın turbo bypass valfinde arıza olduğu
klima sisteminde hava dağıtım kapağı arızası
4 tekerinde tekerlek devir sensörü arızası olduğu söylendi

satıcının söylemesine göre daha yakın zamanda aracın 4000 tl kadar bakımı yapıldığı 6 ay önce yeni lastiklerin alındığıydı fakat söylenilenlerin tutmadığı lastikleri 2013 26. hafta tarihli , komple boya isteyen durumda , resimlerin kusurları örtülmek için ıslak olarak yollandığı bir araba ile karşı karşıya kaldık ve arabayı almaktan vazgeçtik

bu moral bozukluğu ile satıcıdan ayrıldık otobüs biletimizi alıp yola koyulduğumuz anda daha 12 saat önce gönderdiğimiz kaporamız aklımıza geldi , bizde gördüğümüz araba karşısından haklı olarak telefonla arayıp kaporamızı geri yatırmasını söyledik fakat parayı vermek istemediler , uzun bir telefon konuşmasının ardından araç sahibi arkadaş dayısı için noterden vekalet çıkartıklarını ve paranın yarısını geri ödemeyi kabul etti , o anda vekalet ücretinin ne kadar tutacağını bilmediğim için bende bu şekilde kabul ettim ama verdiğim kaporanın yarısı ile 4 kere vekalet çıkarabileceğini sonradan öğrendim

olayın özeti olarak ıslak fotoğraf ile malını güzel gösterip bizi kandırmalarının bedeli bir gün içerisinde
ankara izmir uçak bileti 252 tl
ankara havalanı ulaşımı 50 tl
computest ücreti 150 tl
yemek içme masrafları 50 tl
dönüş otobüs bileti 130 tl
ve üstüne yatılan 250 tl kapora ile toplamda 882 tl zarara uğratıldım

bunlar gibi insanlara asla hakkımı helal etmiyorum haram zıkkım olsun Allah yedirtmesin

Eray35
02-10-2015, 02:55
Abi geçmiş olsun ama canınızı sıkmayın herşeyde vardır bi hayır.Keşke İzmirdeki arkadaşlardan yardım isteseydin en azından gidip bi bakardık araca... Malesef kötü bitmiş ama bakalım daha güzel içinize sinen araç bulmanız dilegiyle

fkocak
02-10-2015, 04:04
Geçmiş olsun paranın çıkacağı varmış artık ama resimlerdeki sahtekarlığı öğrenince iyi niyetli kişiler olmadığını düşünüp geri dönseydiniz keşke

barisy
02-10-2015, 04:18
Geçmiş olsun.

Ben 15 senedir izmir de yaşıyorum. Henüz bir tane dahi aracın istanbul-Ankara fiyatı ile aynı paraya ilan verildiğini görmedim.

Bir araba eğer izmir de piyasa fiyatı ile satışa çıkıyor ise hele hele altında çıkıyor ise kesin hasarı sorunu vardır. Burası öyle garip bir yer. Malı Kıymetli yani. Temiz araçlar istanbul fiyatından %10 pahalı yazılır genelde.

dragon07
02-10-2015, 06:36
arabada çok bir şey yok bence boya olmadıgı sürece komple detaylı temizlik işi görür

yani orda çok kötü yada kötü bir araç görmedim ben siz kötü araç görmemişsiniz :)

aslan
02-10-2015, 07:09
Geçmiş olsun fakat aracı daha önceden burada bir sorgulatsaydınız İzmirden yardımcı olacak arkadaşlar çıkardı gidip bakarlardı araca size bilgi verirlerdi

Erdem K.
02-10-2015, 07:43
geçmiş olsun, gitmeden önce forumdaki biz İzmirlilerden rica etseydiniz aracı canlı inceleyip fikirlerimizi sizinle paylaşırdık ...

ACTPK
02-10-2015, 07:51
Aliağa tarafına sürekli gider gelirim daha 2 gün evvel görmüştüm aracı. Kırmızı ışıkta yanında durmuştum. Turbomu diye bakmıştım. Geçmiş olsun.

metin_1989
02-10-2015, 08:01
bir arkadasın dedıgı gıbı masraf olarak o kadar cok bırsey yok ama konuya gelıcek olursak sız haklısınız cunku bıraz yalan dolan karısmıs ıse buda ınsanı rahatsız edıyor dogru olanı yapmıssını herseyın hayırlısı :)

drago
02-10-2015, 08:23
Geçmiş olsun, daha kötüsünü ankarada gördüm, 5 yaşında exeo, özellikle sürücü koltuğu paramparça, hoparlörler paramparça, arabanın far çamurluk kaput tampon birleşemiyordu :D Motorun her yerinde sıvı kaçakları, zımpara izleri... Teşekkür ederim dedim, niye vazgeçtin diye sordu. Araba çok bakımsız dedim, sen bakımsız araba görmemişsin dedi. Dedim bu araba komple b7 a4 üstelik 5 yaşında keşke 15 yaşındaki a4 üm burda olsaydı da bakımlı araba görseydin dedim daha konuşuyordu.

Pişkinlik oldukça yaygın.

Ama ben de bir gtc bakmıştım bu aracımı almadan önce, onda da güneş yanığı çoktu. Normal astralarda görmedim böyle bir durum ama sizinki ile beraber bu güneş yanıklı gtc sayısı bu sene için 3e yükseldi. Açıkçası merak etmedim değil.

omerce
02-10-2015, 08:42
Öncelikle geçmiş olsun. Araçta ciddi bir sorun olmamasına rağmen ben kesinlikle kaportaya takılırdım. İlanda dikkat ettiysen iç temizliği korunmuştur yazmış. Yani dışı ile ilgili bilgi vermemiş. Bu biraz hile hurdaya girer konuşmuşsun resim istemişsin vs sonuna kadar haklısın. Gönlüne göre arabayı bulman dileğiyle

Cimmeria
02-10-2015, 09:08
ya gözünüzü seveyim görmediğiniz arabalara şehirlerarasından kapora yollamayın zorla kendiniz dolandırtmaya çalışıyorsunuz.

KÖROĞLU
02-10-2015, 09:32
Maddiyat bir şey değil de o yol git gel sinir stres çekilmiyor hiç.

Sırf bu yüzden uzak mesafe de daha uyguna istediğim bir araç ta görsem gidip bakmak istemiyorum.

Biz araba satarken çalışmayan cam düğmesine kadar yazıyoruz milletin yaptığına bak.

Böyle yapıp kul hakkına girenlere ben de hakkımı helal etmiyorum. Vaktimi naktimi çalmaya kimsenin hakkı yok.

Kadyr
02-10-2015, 09:35
Gecmis olsun. Bundan dolayi sehir disina araba bakmaya gitmiyorum

MK8800
02-10-2015, 09:38
Bunlar hep o kadar yoldan gelmis alir arabayi bos donmez kafasiyla ilan acan tipler , maddiyat degil de o kadar yorgunluga bide bos donmek can *****i oluyor .

PiscocuK
02-10-2015, 09:39
geçmiş olsun bende haziran temmuz gibiydi sanırım izmir'e 106 almaya gitmiştim hemde 3 kişi :) giren çıkan masrafı siz düşünün
resimler ok gibi araba *** gibiydi.sonra bir çok yerde aracı satılmasın diye elimden geleni yaptım insanları uyardım yazdım çizdim
tehditler facebook üzerinden profilimi kullanıp sahtekar esnaflığım mı dersin neler neler yapıldı.

benzer olayı yaşadığım için senin adına çok üzüldüm
Rabbim doğru insanlarla karşılaştırsın

tayf
02-10-2015, 09:52
Çok teşekkurler herkese inanin arabanin rengi siyah ise gozunuzle gormeden hic bir foto vs nin gercegi yansitmadigini bu arabada ogrendim , siyah arabada bazi kusurlar kayboluyor kendim aracin fotograflarini cektim ama gozumle gordugum ile kendi cektigim fotograf arasinda bile fark var hele bide boyle hile yapilacak ise yanilmamaniz cok zor malesef

Mpower
02-10-2015, 09:58
Araba fiyatları Bursa da diğer illere göre oldukça yüksek olmasına rağmen araç bakmaya şehir dışına asla gitmem bursa da bile araç fotoğrafta ayrı gerçekte ayrı oluyor sıkıntı çıkıyor başka şehirde olunca olay çıkar geçmiş olsun

R.I.P
02-10-2015, 10:23
Araç izmirde ama gördüğüm kadarı ile 09 Plaka, aydında yaşıyorum ve ne kadar sıcak olduğunu biliyorum, eğer üstü kapalı bir yerde durmuyorsa koyu renk araba buradan alınmaz

mustafa_a
02-10-2015, 10:24
Geçmiş olsun. Eski aracımı satarken uzaktan gelen gördüğünden okuduğundan başka birşeyle karşılaşmaması için her detayı yazmıştım. Zaten olması gerekende bu. Zor iş araç alıp satmak

tayf
02-10-2015, 10:58
Çok teşekkurler herkese inanin arabanin rengi siyah ise gozunuzle gormeden hic bir foto vs nin gercegi yansitmadigini bu arabada ogrendim , siyah arabada bazi kusurlar kayboluyor kendim aracin fotograflarini cektim ama gozumle gordugum ile kendi cektigim fotograf arasinda bile fark var hele bide boyle hile yapilacak ise yanilmamaniz cok zor malesef

Akizilkaya
02-10-2015, 19:47
Geçmiş olsun bence fiyatını haketmeyen bir araç sorun çıkması sizin hayriniza olmuş bence

Çöllü
02-10-2015, 20:03
Ben olsam o masrafıda düşer öyle alırdım aracı madem o kadar yoldan gelmiş niyet etmişim adam çeksin cezasını niye ben ödeyeyim ha yok dersede o yakmış olurdu kaporayı yani hem kapora hemde Expertizi ödemek zorunda kalırdı yani bazen fiyat kırmak diye tabir edilen bişey var ya keşke onu yapıpta caymasaymışınız araçtan aracı edinseniz bile bu kadar zararınız olmazdı işin sonunda çünkü anlattıklarınız giderilemeyecek şeyler değilmiş ve bunlara dikkat eden bunlarla yaşamaz aldığı gibi işe koyulurdu satarken de tabiki fiyat farklı olurdu neyse geçmiş olsun acemilik olmuş biraz
Bidaha böyle bişey yaşarsanız o anda ekşiyinki satıcı yediği naneyi anlayıp ona göre fiyat söylesin

Başıma geldi böyle bir durum 1 değişenli diye gittik 1değişen 2 boya çıktı
Pazarlığımız bozuldu şu fiyata veriyorsan alayım dedim tabi satıcının hoşuna gitmedi ama bende göbek atmadım fazladan boyalara tekrar pazarlık düzüp edinmiştim aracı hayırlıda oldu hala dahgörüşürüm eski sahibiyle ben satalı nerdeyse 6 ay oldu aracı o başka :)

zcy04
02-10-2015, 20:23
''bir miktar'' dövmediniz mi ??

İbrahim33
02-10-2015, 20:41
Geçmiş olsun , mekanik olarak masrafının olması normal 2.el bir araç neticede. hele birde al -satçıysa ballandırmıştır normal olarak. ortada bir üçkağıt göremedim ben , adam airbag açtığını falanda söylemiş üstelik. haa işin içinde su kurnazlığı yok mu elbette var , ama buda bu işin doğasında var.

bende dışarı araba almaya giderken korka korka gidiyorum mesela yazın aksaraya gittim 1.6 tdi premline için 3 parça boya dedi , 2 parça değişen 1 parça boya çıktı. bende size bu yakışmadı nasıl esnasnız deyip çıkıp gittim. 1 günüm otobüslerde heba oldu. 150 lira param gitti.

yazın yine urfaya gittim yine jetta getirmeye telefonda yemin billah etti , bel altı boyalı şaselerde hiç işlem yok dedi. gittim arabada ön panel yeni takılmış , şaseler kaynatılmış falan. sonrada kuzenim söylemiş mevzusuna benzer bir olaya döndü olay. yol paramı istedim vermediler. bastım küfürü içimden , ciğerimi yedim , bide otogarda 2 saat otobüs bekledim mersine döndüm.

böyle şerefsizler her yerde var.

sinan-s
02-10-2015, 21:09
Yalnız araba fotolardan belli.çizikler yanıklar farın ustundekı soluk v.s siz bile bile lades demişsiniz.. Geçmiş olsun

Seven7
02-10-2015, 21:10
Geçmiş olsun. Maalesef ikinci el araçta böyle sıkıntılar olabiliyor, sizin için de acı bir tecrübe olmuş.

Benim yapmak istediğim bir kaç yorum var;
- Siyah araba yıkanınca mı hataları gizleniyor? Adam arabanın fotoğraflarını kirli çekse bu sefer tozla çamurla kapatmaya çalıştı olacak. Siyah araba her zaman risktir o yüzden. Fotoğraflar genelde aldatıcı olur. -Güneş yanığı için bir şey demiyorum o istisna olabilir.-
-Aynı şekilde far üzerindeki plastiğin soyulması kronik bir şey zaten. İkinci el araç alıyorsunuz ki İzmir sıcağında gezen 7 yaşında bir araç bu, adam zaten ilan açıklamasında aracın dışına dair hiçbir şey söylememiş.
-Araç size söylenenden farklı şeyler çıkmış, neden kontrol için parayı siz verdiniz? Anlaşıldı deyip çıkardınız parayı getiren kişi öder. Bu işte olması gereken bu, hatta siz aracı alacak bile olsanız bu parayı yine karşı taraf öder. Dediklerinden farklı şeyler çıkmış çünkü.

Yanlış anlamayın, sadece objektif olmaya çalışıyorum. Olan şeyi söylememek yada olmayan şeyi söylemek zaten benim için başlı başına sahtekarlıktır.

ZX-636R
02-10-2015, 23:21
geçmiş olsun, bu tip durumlar çok sık gözükmeye başladı.
artık ekonominin yavaşlaması mı, piyasanın bozuk olması mı, insanların karakter ve ahlakının erozyona uğraması mı
bilmiyorum ama gerçekten kötü günlere geldik.
bu haberleri okuyunca 0 km olsun icabında borçla alayım demekten geri duramıyorum
not: vekalet ücreti tahminen 55-60 TL dir, onu geçtim vekalet içinden 250TL alan adama diyeceksin
"Ulan bu vekalet tek seferlik mi veya 1 günlük mü? aracını ben almazsan vekaletle başkasına satarsın"
ben sana vekalet çıkart parasını ödeyeceğim dedim mi?
neyse kardeşim sinirlendim, kusura bakma. Allah bir daha göstermesin

i-vtec07
02-10-2015, 23:48
Geçmiş olsun. Maalesef ikinci el araçta böyle sıkıntılar olabiliyor, sizin için de acı bir tecrübe olmuş.

Benim yapmak istediğim bir kaç yorum var;
- Siyah araba yıkanınca mı hataları gizleniyor? Adam arabanın fotoğraflarını kirli çekse bu sefer tozla çamurla kapatmaya çalıştı olacak. Siyah araba her zaman risktir o yüzden. Fotoğraflar genelde aldatıcı olur. -Güneş yanığı için bir şey demiyorum o istisna olabilir.-
-Aynı şekilde far üzerindeki plastiğin soyulması kronik bir şey zaten. İkinci el araç alıyorsunuz ki İzmir sıcağında gezen 7 yaşında bir araç bu, adam zaten ilan açıklamasında aracın dışına dair hiçbir şey söylememiş.
-Araç size söylenenden farklı şeyler çıkmış, neden kontrol için parayı siz verdiniz? Anlaşıldı deyip çıkardınız parayı getiren kişi öder. Bu işte olması gereken bu, hatta siz aracı alacak bile olsanız bu parayı yine karşı taraf öder. Dediklerinden farklı şeyler çıkmış çünkü.

Yanlış anlamayın, sadece objektif olmaya çalışıyorum. Olan şeyi söylememek yada olmayan şeyi söylemek zaten benim için başlı başına sahtekarlıktır.

yıkanma olayını yanlış anlamışsın hocam. araç ıslakken yani yıkandıktan sonra özellikle koyu renkli araçda çizikler güneş yanıkları vs gibi boya hataları belli olmaz . hatta bazı cilalar vardır ıslak görünüm vermek için üretilen . ıslakken boya kusursuz gözüküyo .

tek hata kapora gönderilmesi olmuş . geçmiş olsun

tayf
02-10-2015, 23:50
evet bazı konularda haklınız ,

araç sahibi aracın 2009 yılından beri sahibi arabasını evladı gibi bilen biri

airbag konusunda satıcı bana arac kaza yaptı airbag actı demedi ben bunu kendi arastırmalarım sonucunda buldum eğer ki bulamamıs olsaydım bu konu belki hiç gündeme gelmeyecekti ,

ayrıca aracın kaportasında güneş yanığı var diye bişey söylemedi , insan olan insan benim arabamın durumu bu diye açıklaması lazım , arabayı yıkatıpda tamamen yanmış ön kaputu bu şekilde gizleyip karşı tarafa yollamaya ben kusura bakmayın en ağır şeyi söylemem lazım ama yine ben terbiyemi bozmadım herşeyi efendice anlattım kendilerine , aracın kaportasını kurulayıp gönderse bu iş saten belli olucaktı belli olmasın diye bu şekilde gönderildi resimler , ve bunu yapan insanda hiç utunma yok inanın çünkü ben oraya gittiğimde bunu göreceğimi bile bunu yaptı ,

bu aracın ilanını daha önce araç sahibi olan alper ismindeki bir arkadas acmıstı ozamanki ilanda şuanda gördüğünüzden daha açıklayıcı idi ama orda yazılanlar hep ballandırma üzerine kurulmuştu aracın kaportasında boya yok sadece ufak çizikler var yazılmıştı , kaza konusu ilanda yazmıyordu , güneş yanığı konusu yazmıyordu ben ne kadar üstüne gittiysem hep birşeyler çıktı en son arabayı canlı görünce boya konusunda ne kadar yıkıp bir araba olduğunu ozaman anladım , bana arabanın durumunu anlatacak daha net fotoğraflar atılmış olsaydı emin olun arabayla hiç ilgilenmezdim bile

açılan ilanda bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-astra-gtc-1.6-turbo-180-hp-performansin-tadini-alacaksiniz-222304568/pasif-ilan

kaza konusunda bile iyi niyetimi korudum sonuçta arabanın 2009 yılından beri kullanıcısı arabanın gidişini etkileyecek durumda olsa binmezdi diye düşündüm , ama yinede aracın mekanik kusurlarının üstü örtülmüş amortisörlerinden bariz ses gelmesine rağmen ve bunları sormama rağmen arabanın yürüyeninde bir problem varmı motorunda bir problem varmı elektronik aksamında vs gibi konuların hepsini sordum bana söylenen araba daha yeni bakımdan çıktı 4000 tl masraf edildiği ve hiçbir probleminin olmadığıydı

yani bu konuda benimde hatalarım var ama bir laf var " yüzümüzün yumuşaklığından götümüzün yaşı kurumuyor " şuanki durum bu işde bizim iyi niyetimiz samimiyetimiz bu insanlar tarafından kullanıldı

haktan haramdan bahseden insan tuttu 60 liralık noter parası için 250 lira kaporanın üstüne yattı , ben en son kendisine whatsapp dan dayınızın bize gönderdiği resimler bunlar ama bu resimler arabanın canlı halini yansıtmıyor diye resimleri içeren bir mesat attım bana söylediği sey , olan oldu yapacak bir sey yok demesiydi

arabasını çocuğu gibi bilen bu insan bunun üzerine evet kusura bakmayın böyle bir hata olmuş özür dilerim bile demedi

Allah'a havale ettim kendilerini daha ne yapabilirimki

Kagan_KOÇAK
03-10-2015, 00:27
Abi genelleme yapmak istemiyorum ama 3 kez Sakarya'dan izmire araba bakmaya gittim hepside it,çakal tayfası çıktı senle aynı duruma düştüm bu yüzden izmire tövbeliyim ve kesinlikle araba konusunda güvenmiyorum sanada geçmiş olsun,Allah inş fazlasıyla çıkartır ondan...

jeffy
03-10-2015, 00:32
geçmiş olsun bende haziran temmuz gibiydi sanırım izmir'e 106 almaya gitmiştim hemde 3 kişi :) giren çıkan masrafı siz düşünün
resimler ok gibi araba *** gibiydi.sonra bir çok yerde aracı satılmasın diye elimden geleni yaptım insanları uyardım yazdım çizdim
tehditler facebook üzerinden profilimi kullanıp sahtekar esnaflığım mı dersin neler neler yapıldı.

benzer olayı yaşadığım için senin adına çok üzüldüm
Rabbim doğru insanlarla karşılaştırsın

Yanliş hatirlamiyorsam benim eski gti a gelmistin hocam :) 09 R :))

Konu sahaibi arkadasa gecmis olsun maddiyatla birlikte giden zaman ve yapilan yol özelliklede dönüşü can sıkıcı oluyor..

MURAT_HLX
03-10-2015, 06:06
benimde bu araca niyetim vardı sistemden ilk sahibinin opel egem bayiisinden birini olduğunu öğrendim,yanlış hatırlamıyosamda belirli bir kmye kadar servise giren bi arabaydı.sonrasında detaylı bir bilgiye ulaşamayınca vazgeçmiştim. geçmiş olsun

01ayk01
03-10-2015, 08:13
Vakti zamaninda bi kirmizi cabrio bi araca bakmaya gittim 1 parca boya harici hatasiz tramersiz fln bi araba dediler telefonda. Gittik araba yaniyor renk fln efsane resmen bi baktirdik sigortadan arabanin sel hasari var. boyle serefsiz cok Allah nasil biliyorsa oyle yapsin ne diyelim.

fore
03-10-2015, 09:52
Lastiğin üzerindeki tarih değişme zamanı hakkında çok bilgi vermez.. Bilmeyen biriyse şimdi bile gitseniz lastikçinin size 2013 lastiği iteleme ihtimali var..

Geri kalanı size kalmış tabi.. İyi niyetli düşünürsek, o kadar güneş yanığı varsa demekki araba cidden yatıyor baya. Dayısını arayıp dayı bi yıkat fotoğraf çek gönder

dediyse sahibi yıkatıp çekip yollamıştır. Ama bakın iyi niyetli düşünürsek diyorum.

Yazık olmuş yol parasına masrafa içinize sinmeyecek araba için..

tayf
04-10-2015, 18:31
yok dayısıyla görüşen benim fotoğraflarını istedim aracın tabi göndereyim dedi ve bu şekilde gönderdi , sormayın hala moralim bozuk

canozgur106
04-10-2015, 19:39
Geçmiş olsun üzücü bi durum..

onn_dear
04-10-2015, 19:41
6 arac değiştirdim, hepsini sehir dışından aldim, gitmeden mutlaka bir arkadaşıma canli baktirdim, kesinlikle ama kesinlikle kapora yatirmadim, yatirmam da, çok şükür hepsi de söyledikleri gibiydi. Birazda şans işi tabi, ben olsam bunca masraftan sonra alir donerdim, kapora yatirmayin bundan.sonra.

Ekrem_06
04-10-2015, 19:52
Geçmiş olsun benzer bir durum benimde başıma gelmişti acaba bu dayı yeğenlerden biri Caner mi adı? Aynı tezgah banada yapılmıştı başka bi araçla yok dayım almanyada yok temiz araba şöyle çizik var böyle çizik var ben kapora vermemiştim vazgeçip geri dönmüştüm

Faruk_Vtec
04-10-2015, 19:52
'arabam ok gıbı' cart curt vb konuştuk anlaştık dukkanı bır gun kapatıp, geç yatıp sabahın korunde kalkıp bahçeşehırden sakarya ya araba bakmaya gıttım, araba feleğın çemberinden donmuş çıktı...

'gel bak 1 parça boya var başkada bışeyı yok' eyw, gene sabahın korunde kalktım uçak bıletı aldım samsuna gıttım abımle beraber, evet arabada boya yok ama motor ıstıyor, feleğın çemberınde 2 tur donmuş...

dukkanı kapatmam demek 250tl
uçak bıletlerı 550tl
yemek 100tl
taksıler 150tl
donuş bıletı 350tl

toplam 1400tl, samsunda şu aralar alım satım ışı revaçta, herkes kendını galerıcı sanıyor, bıldığın enayı arıyorlar..

yalan soylemenın ne manası var? geldım gordum beğenmedim almadan sove söve gerı dondum, geldım dıe alacağımı mı sanıosn?

ben zaten o masrafı göze alarak geliyorum 350tl donuş bıletınden mı korkucam..

Allaha havale edıorm, o arabanın hayrını gormesın ve ınanıyorum kı harcadığım para fazlasıyla ondan çıkacak...

bu ıl ıçı ıl dışı muhabbetı deıl, tamamen karakter meselesı..

ben aracımı satınca fıyatta anlaşıyorum, aracı gosterıyorum 100tl mı 500tl mı masrafı mı yada başka bışeyı mı var onuda duşuyorum al arabanın hayrını gor dıyorum..

ınat ettım ve gene ıl dışında bır araç buldum, sabahın korunde kalktım kırklarelıne gıttım 2007 model 83.000 de dızel kazası boyasız tertemız araba alıp geldım, ıstedığımden ve hayal ettığımden çok daha temız bır araç buldum, ınş sızde bıran once kafanıza gore bır araç bulursunuz...

BuğraTuna34
04-10-2015, 23:05
Ucuzda olsa şehirdışına araç bakmaya gitmiyorum. Çok geçmiş olsun.

brave
05-10-2015, 00:14
Geçmiş olsun ....

Ozan Özer
05-10-2015, 07:39
'arabam ok gıbı' cart curt vb konuştuk anlaştık dukkanı bır gun kapatıp, geç yatıp sabahın korunde kalkıp bahçeşehırden sakarya ya araba bakmaya gıttım, araba feleğın çemberinden donmuş çıktı...

'gel bak 1 parça boya var başkada bışeyı yok' eyw, gene sabahın korunde kalktım uçak bıletı aldım samsuna gıttım abımle beraber, evet arabada boya yok ama motor ıstıyor, feleğın çemberınde 2 tur donmuş...

dukkanı kapatmam demek 250tl
uçak bıletlerı 550tl
yemek 100tl
taksıler 150tl
donuş bıletı 350tl

toplam 1400tl, samsunda şu aralar alım satım ışı revaçta, herkes kendını galerıcı sanıyor, bıldığın enayı arıyorlar..

yalan soylemenın ne manası var? geldım gordum beğenmedim almadan sove söve gerı dondum, geldım dıe alacağımı mı sanıosn?

ben zaten o masrafı göze alarak geliyorum 350tl donuş bıletınden mı korkucam..

Allaha havale edıorm, o arabanın hayrını gormesın ve ınanıyorum kı harcadığım para fazlasıyla ondan çıkacak...

bu ıl ıçı ıl dışı muhabbetı deıl, tamamen karakter meselesı..

ben aracımı satınca fıyatta anlaşıyorum, aracı gosterıyorum 100tl mı 500tl mı masrafı mı yada başka bışeyı mı var onuda duşuyorum al arabanın hayrını gor dıyorum..

ınat ettım ve gene ıl dışında bır araç buldum, sabahın korunde kalktım kırklarelıne gıttım 2007 model 83.000 de dızel kazası boyasız tertemız araba alıp geldım, ıstedığımden ve hayal ettığımden çok daha temız bır araç buldum, ınş sızde bıran once kafanıza gore bır araç bulursunuz...
Hayırlısı olsun kardeşim :) sonunda bu dertten kurtulmana sevindim.

brs852
05-10-2015, 11:18
çok ama çok geçmiş olsun amortisörleri sıkıntılı bir gtc asla ama asla düşünmem adamı arabadan soğutur

Faruk_Vtec
05-10-2015, 19:43
Hayırlısı olsun kardeşim :) sonunda bu dertten kurtulmana sevindim.

saol abı, yardımların olmasa dertsız başımıza dert alcaktık.. :)

jnrjames
06-10-2015, 10:51
öncelikle çok geçmiş olsun. Araçta söylenmeyen şeyler çıkması can sıkıcı bir durum..

Söyleyeceklerimi lütfen yanlış anlamayında kapora , kaporo vs nedir?

kapora malın siz inceleyene kadar satılmaması için verilen bedel değilmidir? Bişey beğenirsiniz ve durum kesinleşmiştir. siz toplu parayı halledene kadar satıcı başka müşterileri değerlendirmesin diye verilmezmi? Lütfen araçları, satın alma ihtimaliniz bulunan malları kesinleştirmeden kapora vermeyin.

Gidin görün beğenirseniz kapora bırakın, para işini halledincede satın alın. Ha satıcının ahlaksızlığını vs savunmuyorum bu olayı tenzih ederek söylüyorum bunları.

Benim gözümde kapora geri istenebilitesi olan bir para değil.

Onurkk06
06-10-2015, 10:56
Geçmiş olsun ben bu olaya şu açıdan bakıyorum kandırmaya çalışanlar kadar aracını tanımayan çok insan var örneğin 3.16 ci aracına chip attırıp 30 bg aldığını düşünen arkadaşım var.Birde ankaradan araba alınmaz falan yazanlar vardı buyrun Ankara'dan gidip de mağdur olan insanlar da var

BthnKrkt
06-10-2015, 11:35
3 kere izmire araba almaya gidip 3 ündede alakasız arabalarla karsılasıp boş döndüm

TaGo
06-10-2015, 11:37
Konu; "ben İzmir de alacağım araçtan az kalsın kazıklanıyordum" dan "Bu İzmirliler ne *** alayı bozuk araba satıyor" a döndü iyice...

wekoo
06-10-2015, 12:10
gelmiş geşmiş olsun bunada sükür diyin bence

emp:)
06-10-2015, 12:56
Büyük ayıp yapılmış, boya yanıkları vs söylenebilirdi-iyi durumda değil denebilirdi telefonda ufak tefek kusurlar değil siyah araç için. Airbag vs muhabbetide ayrı bir muamma başta söylenmeyip, sonrasında alıcı bulup söylediyse en başından satıcının niyetinin belli olduğunun göstergesi bu durum.

Arabada çok bir sorun yok denmiş fakat ids plus var arabada sırf 2 amortisör 1400tl civarı tutuyor:) diğerlerinide hesaba katınca bu fiyat seviyesinde bir araba için az sayılmaz masrafı..

KÖROĞLU
06-10-2015, 14:36
Yanlız yıkanmış foto göndermek iyi taktikmiş, daha neler duyacağız bakalım.

Satıcı rengibi belli etmiş ama % 90 herkes yer bu numarayı bence. Ben de dahil.

O yüzden uzak mesafeye gerek yok. Sakaryadayım en fazla izmit - gölcük - körfez e kadar giderim. O da aracın detaylı fotosunu istedikten sonra.

Cruze baktım yakın zamanda araba fotoda güzel, yanına bi gititik abartmıyorum sağ çamurlukta 25x 25 cm lik macun boşluğu var. İçi ahır.

Dedim ayıp değil mi birader bunu koymamışsın fotoya, ya o önemli değil diyor. Vur öldür yani pe.zevengi.

Başın gözün sadakası olsun çıkar bir zaman mutlaka :)

-Murat Özcan-
06-10-2015, 15:34
Geçmiş olsun benimde başıma benzeri bir olay gelmişti İzmir-Urla'da sizi anlayabiliyorum ama böyle terbiyesiz satıcılar yüzünden çok arkadaşımızın maddi manevi canı sıkılıyor ne diyim tekrardan geçmiş olsun

gespenster
06-10-2015, 16:46
gormedıgın aracın kaporası olmaz, gıder bakarsın gorursun ıcıne sınmezse almazsın.
yada cok uzak mesafe ıse tanıdıgın bırını bulur arastırırsın ona gore gıder bakarsın. vsvs

TaGo
06-10-2015, 16:49
gormedıgın aracın kaporası olmaz, gıder bakarsın gorursun ıcıne sınmezse almazsın.
yada cok uzak mesafe ıse tanıdıgın bırını bulur arastırırsın ona gore gıder bakarsın. vsvs

Bakın bravo bir husus daha. Ben aracıma kaparo verilmek istenmesine karşın dahi almayan bir adamım. İsteyen beğenen gelir alır zaten derim.

Niye bu denli cevap verdiğimide söyleyeyim; Hayatımkda ilk defa ama ilk defa biri benim ticaretime laf etti. 40 yıl düşünsem böyle bir şey olacağını düşünmem. Belki hz ömer değiliz ama kendimi bildiğim en dürüst şekilde ticaret yapmaya çalışırım. Kimseye mal kakalamadım. Hep geri verme garantisi ile sattım. Şimdi bunun gibi ithafla karşılaşıncada bayaca bir içerledim.

B.Koçer
06-10-2015, 16:49
2 parça boyalı olan 2004 model araba 3 parça boyalı cıktı dıye mı bu yazılar yapmayın yahu
ıkramıda olmus

bende aracımı satarken belırttıgımden 1 parca fazla boyası cıktı mahcup oldum gereklı ındırımı yapıp verdım

ha alıcı alır almaz o ayrı ama arac duz gıdıyorsa mekanıkte sıkıntı yoksa varsın komple boyalı olsun ne cıkar kı buna

bu arada astra ıcın gecmıs olsun keske gelmeden bı konu acaydınız ıllakı bırımız yardımcı olmaya calısırdık

B.Koçer
06-10-2015, 16:50
2 parça boyalı olan 2004 model araba 3 parça boyalı cıktı dıye mı bu yazılar yapmayın yahu
ıkramıda olmus

bende aracımı satarken belırttıgımden 1 parca fazla boyası cıktı mahcup oldum gereklı ındırımı yapıp verdım

ha alıcı alır almaz o ayrı ama arac duz gıdıyorsa mekanıkte sıkıntı yoksa varsın komple boyalı olsun ne cıkar kı buna

bu arada astra ıcın gecmıs olsun keske gelmeden bı konu acaydınız ıllakı bırımız yardımcı olmaya calısırdık

Edit : aracımın o parcasının boyalı oldugunu bılmıyordum sımdı bırı kalkıp nıye soylemedın vs vs demesın dıye yazıyorum ..

cgty06
06-10-2015, 16:57
Öncelikle neyle geleceğinizi bilmiyodum diye bi durum yok. Biletimizi aldığımızı söylemiştim. Sen kaçta inersiniz diye sordun ben de muavine sorup sana söyledim. Sen de tamam ben sizi karşılarım demiştin. Evet taksilerimiz var taksiciliği iyi biliriz. Ordaki problem taksiyle gelmemiz ya da taksi parası değil. Hani diyosun ya sizi özel arabamla bıraktırdım diye. Benim de onu söylemeye hakkım var o zaman.
Ağırlamışlar diyosun. Oldu olacak o kadar saat yol çektikten sonra kapıda bekletselerdi. Biz expertize gittik adamlar bana aynen bi önceki mesajdaki gibi bilgi verdi. Kusura bakma da test sonucuna göre almayacaktım da neye göre alacaktım arabayı? Geliş gidiş parası muhabbetini ben yapmışımdır. Babam böyle bişey demez zaten. Ayrıca olacak tabi ben kendi paramla alıyorum arabayı. Ramazan günü oruçlu oruçlu bizi oralara kadar yordunuz. Zorla da olsa expertiz parasını verdin yani lütfettin. Kötü ayrılmama olayına gelecek olursak; yanımda babam var onun yanında 3 kuruş için kimseyle hır gür çıkaracak değilim.

Forumdaş koruma olayına gelince; Zaten bunu 1-2 arkadaşımla paylaştım, Konu açmaya niyetlenmiştim fakat araba satıldı. Mide bulandırmaya gerek yoktu. Yani sonuçta alan adam bunu gösterip bilerek almıstır. Ona uymustur araba bana uymadı bu kadar basit.

Her şey açık. Yok başkasına satmama izin verdiğiniz için siz de ortaksınız vs. Böyle kelime oyunlarına gerek yok. Herşey ortada.

ıkramıda olmus

+ 1 parça değil
expertiz arka çamurluk ve tavanda boya yok. Kaput ve sağkapı değişmiş şeklindeydi. Siz olsanız napardınız?

B.Koçer
06-10-2015, 17:03
+ 1 parça değil
expertiz arka çamurluk ve tavanda boya yok. Kaput ve sağkapı değişmiş şeklindeydi. Siz olsanız napardınız?

biz öyle bi arabaya gittik ki kardesım eskisehire araba sahıbı bıze kendıne zorla kahvaltı ısmarlattı
aracta dedıgının dısında hersey cıktı :D
sonra ıyı barı gelmıs gezmıs oldunuz dedı cektı gıttı

senın karsılastıgın durumda magdur olmamıssın en azından bizim gibi

he bı naptık arac sahıbı oldukca yaslı oldugu ıcın efendılıgımızı koruduk dedemız yasındayıdı neredeyse
otobus bıletımızı aldık gerı donduk
olabılıyor boyle seyler ıcıne sınmez ıse almazsın ıkramda yapılmıs
alıp almamak sana kalmıs bır ıs demekkı ıcıne sınmemıs

KÖROĞLU
06-10-2015, 17:06

Siz araca değişen parçaları bilmeden mi müşteri oldunuz, yani telefonda ya da ilanda size kapının değişik olduğu söylenmedi mi ?

Parça boya farklı olayını ben de yaşadım, bazı yerler farklı yorum yapabiliyor. En güzeli makina ile bakmak.

Kaldı ki araç aynı yere 2 defa expertize gitmiş ikisinde de kaput için ayrı yorum yapılmış.

TaGo
06-10-2015, 17:09
Cağataycım zaten son mesajındada beni doğruluyorsun haklı çıktığım için memnunum. Gelmişsin, ağırlanmışsın (ağırlanmak durumundaymışsın kısmını çok anlamadımda), Expertize ben götürdüm (expertize gittik derken, abimiz bizi götürdü de), senin dediğin tavanda bagajda ve kapıların 2 si ile 2 çamurlukta boya olmadığı anlaşıldı de. Ama siz kaputta boya yok olan 1 ay önceki ekspertizin yanına 1 ay sonrakinde hem de hem boya gözükünce bize uymaz dediniz. Bende bilmiyordumki, biz sizinle gitmeden 1 ay önceki ekspertiz elimizdeydi zaten. O mideni bulandırsaydı biz hiç galeriden almaya gitmezdik. Elimizde ekspertiz kağıdı ile gittik beklediğimiz haricinde değişen 1 parçayla karşılaştık. Bende firmaya itirazımı orada sizin önünüzde yaptım ama sonuçta siz araçtan vazgeçtiniz. Yol parasını istedin ben vermedim evet. Bana ters dedim. Ama oruçlu olmasaydında 45 kg halinle bana ne yapardın açıkçası çok merak ediyorum. Ben yinede senden 12 yaş büyüğün babandanda belki bir 15 yaş küçüğü olarak hep saygılı davrandım. Asla kaparo istemedim siz gelmedende. Pazarlık olmayıncada (bak pazarlık diyorum hani 25.000 tl ye almaya çalıştığınız araç için diyorum). Yemekler sanırım yenildikten sonra gene arkadaşlara sizi bıraktırdım. Kim olsa yaparım

Senin gücüne sabah 7:30 da şirkette sizi bizzat karşılamamammı rahatsız etti ne etti anlamıyorum. Sonuçta ben vazifemi yerine getirdim. Hatta içine sinmediği içinde yine bak yine sizi yorduğum için özür diledim. Baban zaten alalım diyordu, sen çok yüzünü astığın için olmadı iş biliyorsun.

Ama tüm bunların dışında senin tarif ettiğin adam; siz gelmeden telefonunu kapayan, siz elinizde olduğu için sanki adresini bulduğunuz, önceden kaparo alıp geri vermeyen. Yada ustanla gesleydin kardeşim diyen. Tüm bunları unut sana arzalı malı satıp senle muhattap olmayana verilecek CEVAP bu. Ben için olmamalı yani.

TaGo
06-10-2015, 17:11
Arkadaşlar ben ilk expertiz raporunu zaten foruma koymuştum. Kim neyi bilmeden gelecek? Aynı yerin 1.5 ay arayla verdiği raporda ön kaput boyalı bile değilken b/de yazmış ama emin değillermiş. Bu fark var.

TaGo
06-10-2015, 17:18
Dediğim gibi ben kendimi ne haklı çıkarmaya çalışıyorum nede karşı tarafı yermeye çalışıyorum. Ama lansman o denli değişmeye başladıki konular tamamen oladuğundan farklı izah ediliyor.

Bu konunun ana başlığına dönersekte bir ileri doğru okyun. Sanki İzmir de üçkaatcı dolu ve herkes sizi pususuna düşürmeye çalışıyor. Tanıdığınıza ekspertiz yaptırın. İçinize sinerse yola çıkarsınız. Bu denli vakit harcamanıza yada harcama yapmanıza gerek yokki.

cgty06
06-10-2015, 17:21
Tarkan abi inan sana güvenmesem gelmezdim. Ağırladın ALLAH razı olsun oruç olmasak yedirip içirirdin de buna şuphem yok. Ama olaya benim açımdan bak. Expertizi ben dediğim gibi hatırlıyorum. 5-6 parça boya bile olsa ben alırdım o arabayı ama öyle çıkınca almak istemedim. Belki de ordaki teknisyenin hatası yüzünden böyle oldu durum. O zaman çok içerlemiştim babamı oruç oruç o kadar yorduğuma felan. Sana sahtekar yaftası yapıştırmak istemedim. Eğer böyle anladıysan özür dilerim. 25000 TL'ye almak istediğiniz araç felan hoş değil ama . Ölücülükle işim olmaz. İçime sinmedi, yemin ederim 23 e de versen almazdım o arabayı.
Öyle söylemek istemedim. Tekrar özür dilerim. Bu arada kilom 70. 45 felan değil :)

TaGo
06-10-2015, 17:23
Kardeşim estağfurullah. Benim çok gücüme gitti yazdıkların. Mademki biraz telaffuz ahatası olduğunu kabul ediyorsun bende fevriliğim için özür dilerim. Ama sadece kaput yüzünden sıkıntı yaşadık hatta Ömerden dyno moss kağıdını istiyeceğim dosyayla ona verdiğim için bende yok.

Tekrar kusura bakma bizde yaşımızı aldık bazen çok alıngan olabiliyoruz.

cgty06
06-10-2015, 17:28
Eyvallah abi. Geçmiş zaman olan oldu biten bitti. Hakkını helal et benden yanı helal olsun. İzmire geldik tanışmış olduk diyelim napalım :)

turbo&quattro
06-10-2015, 17:40
Seviyoruz medenice kufursuzcede tartisabilen, ozur dilemesini bilen insanlari :)

6 sene once temizligine asiri guvendigim ilk quattromu sattigimda ( arac canakkaledi idi alici Ankaradan gitmisti ) , aracin sol tarafini bir gece oncesinden cocuklar cizmis tabiki bizde hic farketmedik. Alici farkettiginde ozur dileyip yalanci durumuna dusmemek icin bin tl eksikmalmistim anlastigimiz rakamdan. Satici ve alicinin ayni zamanda durust olmasi cok onemli.

ARZ1
06-10-2015, 23:19
izmirde bi sanssizlik var sanirim cevrede kim araba almaya gitse bi magduriyetle karsilastilar , gecmis olsun

Ozan Özer
07-10-2015, 06:18
Seviyoruz medenice kufursuzcede tartisabilen, ozur dilemesini bilen insanlari :)

6 sene once temizligine asiri guvendigim ilk quattromu sattigimda ( arac canakkaledi idi alici Ankaradan gitmisti ) , aracin sol tarafini bir gece oncesinden cocuklar cizmis tabiki bizde hic farketmedik. Alici farkettiginde ozur dileyip yalanci durumuna dusmemek icin bin tl eksikmalmistim anlastigimiz rakamdan. Satici ve alicinin ayni zamanda durust olmasi cok onemli.

Alacak olan adamın çocukları olmasın ;)
Keşke herkes sizin gibi olsa..

PUMA
07-10-2015, 08:59
Biz Haziran ayında Bursa'dan yeniköy motors a Tiguan almaya gittik.Evet araba dedikleri gibi boyasız çıktı hasar kaydı yoktu.Ama şaseden doğuşa sorgulattıgımızda Arabaya 1 kere sandık motor gelmiş ve bi dünya arıza cıktı ve arızalar devam edıyordu bizde biyeremize baka baka donduk Bizimde sadece yol masrafımız oldu ve orda yediğimiz içtiğimiz gezdiğmiz.Gitmişken lambo ferrari fln görmüş olduk :D

KÖROĞLU
07-10-2015, 10:19
Bu işin memleketi yok kesinlikle. tago biraz alınganlık yapmış ama ben açtığı ilanı hatırlıyorum ve piyasaya göre araca istediğini de biliyorum.

Gayet makul bir ilan ve tutardı. Şahen kimsenin izmirlilerle alıp veremediği olduğunu sanmıyorum.

Buraya yansımayan neler dönüyor piyasada belli değil.

Arkadaşıma ist. da bir yetkili servis kazasız diye sağdan kazalı araç sattı. Yetkiliden alıyorum diye expertiz de yaptırmadı çocuk.

Bu işin en güzel çözümü ya eş dost arabası alacaksın, ya sıfır alacaksın ya da para harcamak istemiyorsan en yakındaki araçlara bakacaksın.

Gemi / tır dan inerken vurulan sonra boyanan araçları sıfır diye satan yetkili satıcılar varken, kişilerin yaptıklarına çok takılmamak lazım.

ghibli06
07-10-2015, 10:36
ben aracın fotolarını görür görmez yanıkları tespit ettim, siz de varınca anlamışsınız... araba işi böyledir ben araba alırken 2. el olacaksa kesinlikle Ankara içi bakıyorum, çünkü baktığım 10 arabadan 5i hasar kayıtlı, 2si arızalı 2si bakımsız 1i belki çıkıyor... buna bir de şehirler arası ekleyip denklemi zorlaştırmak istemiyorum, bekliyorum illa ki çıkıyor karşıma (tabii ki çok özel araç aranmıyorsa, o iş ayrı)...

bu işin ayıbını şehirlere yıkmak olmaz, insana kanı bozuk sütü bozuk demeye de gerek yok, sizler gerçekten bu işleri dolandırıcılık için yapanlara denk gelmemeye çalışın, geçmiş olsun... Ankara'da olsaydı araç en fazla 15 dakika bakar hatta 'alsam mı acaba komple boyatır binerim' bile diyebilirdiniz, o kadar mesafe gidip de durum istediğiniz gibi olmayınca sıkıntı yaşamışsınız...

kelalper
07-10-2015, 11:04
Kardeşim estağfurullah. Benim çok gücüme gitti yazdıkların. Mademki biraz telaffuz ahatası olduğunu kabul ediyorsun bende fevriliğim için özür dilerim. Ama sadece kaput yüzünden sıkıntı yaşadık hatta Ömerden dyno moss kağıdını istiyeceğim dosyayla ona verdiğim için bende yok.

Tekrar kusura bakma bizde yaşımızı aldık bazen çok alıngan olabiliyoruz.

La bırak şimdi. Çete kurmuşsun izmirde herkes bilio. Daha izmirin girişinde kapora diye yol kesiomuşsunuz, vermeyenide, arabayı alamayanıda bir miktar kürekle dövüyomuşsunuz. Duyulmuo sanma. :D

La senin gibi esnafa da laf ettiler ya ne diim.

mrtoncl
07-10-2015, 12:32
geçmiş olsun talihsiz olmuş. Satıcılarında alıcılarında herşeyi dürüştce söylediği ticaret en güzel ticaret.