PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni dolandırıcılık yöntemi dikkat

Absyrtos
03-10-2015, 02:47
İnstagramda bu şekilde fotoğrafa tıkladığınız zaman 56 tl kesmektedir. Dikkatli olalım.

http://fs5.directupload.net/images/151003/6h5itqth.jpg

Caesar
03-10-2015, 02:52
fotoya tıklayınca kesemz sonra bir sayfaya yönlenirsin orada onaylıyorum kutucuguna tıklayıp giriş yap dersen keser. Doğru bilgi paylaşalım kulaktan dolma değil.

Absyrtos
03-10-2015, 03:31
fotoya tıklayınca kesemz sonra bir sayfaya yönlenirsin orada onaylıyorum kutucuguna tıklayıp giriş yap dersen keser. Doğru bilgi paylaşalım kulaktan dolma değil.

Yorumlar doğrultusunda bu kanıya vardım bilgi için teşekkürler.

mert_can 41
03-10-2015, 03:39
bayağıdır karşıma çıkıyodu bana ekmek düşmez diye tıklamıyodum allahtan verilmiş sadakam varmış yalnız bunu sanki facebook tada gördüm diye hatırlıyorum

yucelebeci
03-10-2015, 08:34
Resme tıklayınca başka bir sayfa geliyor karşınıza burda cep numaranızı girmenizi istiyolarmış girdiğiniz zaman hattınıza 56 lira yansıtıyolarmış

Caesar
03-10-2015, 09:55
Tam doğru bilgi vereyim.

İlgili sistem cep telefonundan icralık araba sorgulama sistemi.

Aylık 56 tl ücreti var. Resme tıklarsanız ilgili sayfaya yönleniyorsunuz servisten yararlanmak için onay kutucuğunu tıklamanız gerekiyor.

Sadece 3G / Edge bağlantıdayken bu onay kutucu çıkıyor başka türlü para çekemezler serviside kullanamazsınız zaten.

Olay dolandırıcılık değil sizi icra takip servisine üye yapiyor her gün icralık arabaları telefonunuza gönderiyor.

Saygılar.

Kekolar hiç bir şeyi okumadan aha icralık araba diye direk onay verdiği için dolandırıldım sanıyor.

ibozum
03-10-2015, 11:24
Resme tıklayınca başka bir sayfa geliyor karşınıza burda cep numaranızı girmenizi istiyolarmış girdiğiniz zaman hattınıza 56 lira yansıtıyolarmış

Bence bu şekilde olmuyordur zira sevmediğin adamların numarasını yazıp yazıp onları her ay 56TL zarara uğratmak mümkün olur.. Onay mesajı vb birley de geliyor olması lazım ona göre üye yaparlar gibi.. :S

G_TT_I
03-10-2015, 11:27
Konuyu okuyunca edgeyi kapadım,şimdi wifi yi da kapamayı düşünüyorum bizdende çekmesinler