PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : prelude 2.2 vti almayı düşünüyorum...

olcay_bora
02-11-2008, 23:08
307 tiptronik ile takas olarak kabul gören bir kaç prelude 2.2 vti var onlarda tiptronik şanzımanlı. benzin derdinden bıktım kronik sorunlarıda bilirsiniz. benzin derken dokunuyor bana yaktıgı çünkü yaktıgının karşılıgını vermiyor. o yuzden 2.2 ye yükselmek istedim. 98 model 150bin km de temiz bi prelude buldum. yakıt durmu ne olur çok mu yakıyor ondada yaktıgına degmez mi mantıklı bir takas mı olur?? arac hakkında bilgim pek yok hiç deneme fırsatım olmadı fikirlerinizi neler???

CaNeR54
02-11-2008, 23:28
waLLa bizim burda civic'e taktıLar 2.2 prelude motoru çok deLi yürüyor hakkını veriyor diyebiLirim. :D Gücün karşıLığını aLıcağına eminim.

Tuner
02-11-2008, 23:40
alınır ve binilir araba birtek yaşı 10 yaşında artık biraz insanı düşündürüyor hoş honda bu kolay yıpranmaz

OnurS
02-11-2008, 23:41
düze çewirenler de war preludeu oda yapılmıyacak iş değil...tabi uğraşmaya we emeğe değer mi?size kalmış...

umu_vtec
03-11-2008, 00:20
bir vti sahibi olarak vti ile prelude denemesinin sonucunu çok merak etmişimdir deneyen veya bilen varmı acaba roll de sonuç ne oluo? yada denemek isteyen bi prelude olursa onlada deneyebilirim :D

mar1lyn
03-11-2008, 00:53
waLLa bizim burda civic'e taktıLar 2.2 prelude motoru çok deLi yürüyor hakkını veriyor diyebiLirim. :D Gücün karşıLığını aLıcağına eminim.

civice koyarsan tabi yürür :)

ayhan
03-11-2008, 11:46
tiptronikler sıralı kullanımda öle çok hırpalamaya gelmiyor ve arıza çıkarma olasılıkları çok yüksek, artı maliyetli parçayı bulmakda bi okadar zor serviste bile bayağı bekliosun..ayrıca o performansıda törpülüyor..4ws de kullanıma göre bizim yol sartlarında arıza ihtimali yüksek..bence yakıttan önce bunları düşünmelisin...
alıcağın aracta bunlara dikkat edersen ileride basın ağrımaz

olcay_bora
03-11-2008, 14:56
bnmde tiptronik bayada hırpalıorum ister istemez ama bir sorun çıkmadı hala en ufacık bile. şanzıman dedikleri bayagı saglam bişeymiş :) ama tabi o kaç yaşında benimki kaç yaşında haklısın alırım bide dökülmeye başlar hele temel bir parça risk tasıyor bunu hiç düşünmedim

umut01
03-11-2008, 15:49
2,2 prelude yerine vti düşünsene. o zaman ne yakıtı nede performansı düşünürsün. kesmediği yerde de (!!!) turbolarsın. forumda yapılan uygulama sana yol gösterir.

TAM35göztepe
03-11-2008, 15:54
istersen baglantı kurarım bi tanıdıgımda var prelude 2.2vti arac bebekler bebegi türkiyenin entemizlerinden dir buna kesin şüpen olmasın otomotik-deri koltuk-cruse control bide komple JDM , bide stock vtec ile denedigini duymuştum gecmişti

SOMEONESPECIAL
03-11-2008, 15:54
Valla Bora'ım 2 ucu b.klu değnek...
Senin arabaya düzgün bi 2.2 VTI veriyorlarsa durma al derim...
Çünkü senin arabanın durumu ***** !
HA alırsanda 2.2 VTI ı max. 2 hafta içerisinde kullanılamaz hale getireceksin;
sonra nikah kıyarsın o arabayla !

Karar senin... Yalnız tüketimi öyle 1.6 Vtec gibi düşünme, çoğu LPG li

TAM35göztepe
03-11-2008, 15:55
ve aracın renginden dünyada 60 tane filan var bid sunroof:D

Kaan
03-11-2008, 15:56
Düze çevirirsen çok kıyak bi araç.Accordların şanzuman uyuyor bildiğim kadarıyla
Benzin sarfiyatı biraz fazla...

olcay_bora
03-11-2008, 22:55
Kerem abi 2 haftada kullanılamaz hale getirirsin demişsin hangi açıdan ?? kronik sorunu fln mı oluyor :S lpg ye düşcek duruma gelceksem 307yle devam ederim emlak işindeyim her gün kısa mesafe bile gitsem 40 ytl yakıorum :S
bide düze nasıl dönüyor buna debriyaj pedalı koncak en basiti.. çok uğraştırır şanzıman değiştirmek fln

OnurS
03-11-2008, 23:04
Kerem abi 2 haftada kullanılamaz hale getirirsin demişsin hangi açıdan ?? kronik sorunu fln mı oluyor :S lpg ye düşcek duruma gelceksem 307yle devam ederim emlak işindeyim her gün kısa mesafe bile gitsem 40 ytl yakıorum :S
bide düze nasıl dönüyor buna debriyaj pedalı koncak en basiti.. çok uğraştırır şanzıman değiştirmek fln

=)dert debriyaj olsun o kolay

SOMEONESPECIAL
04-11-2008, 08:09

Sen biraz:D:D hor kullanıyorsun ya arabayı o yüzden dedim. Bunların vitesleri
biraz nazik. 307 gibi kullanamazsın, kullanırsanda kronik sorunu yok ama
sorun illa olur... Yakıt ise 1600 cc ile 2200 cc otomatiği kıyaslar isen elbette
senin bindiğin arabadan fazla yakar ...

olcay_bora
04-11-2008, 10:10
içime kurtlar düştü şimdi. en çok korktugum şey sanzıman olmuştur hep. biraz daha düşünsem iyi olacak sanırım bu konuda :/